Dit najaar beslissing omtrent stationsgebouw Belangstelling voor voor mini-triathlon reeds bijzonder groot Een Kolletje pakken... Holtens Nieuwsblad, Handboogschieten slaat al goed aan Animo voor woonwagens Beusenberg valt tegen 5 augustus op Smidsbelt In september presentatie schetsplan Dorpshuis Ucntvangf een fraaie Nederland. Gemeentebestuur van Holen. VVV. Handelsvereniging danken NS. In de wachtkamer is eenzelfde tegel in de muur aangebracht. De naam van het4 Hol tens Nieuwsblad ont- De animo van de woonwagenbewo ners voor het nieuwe woonwagen kampje op de Beuseberg is tot nu toe «gering. Struikelblok blijkt de eis te beschikken over een goedge keurde wagen. Een tweetal kandi daten voor de Beuseberg hebben tot nu toe geweigerd te verhuizen naar een goedgekeurde wagen. Vooral aan de isolatie worden nu hogere eisen gesteld. "Deze eisen zijn landelijk en zijn beslist niet onredelijk. Ze kunnen zelfs in aanmerking komen voor huursubsidie, net als een gewoon woonhuis," verklaart wethouder breekt, maar dat is van minder be lang. Als straks het stationnetje wordt afgebroken, zal de tegel wor den overgeplaatst naar het niéuwe gebouwtje als herinnering aan dit Hol tens initiatief. Henk Westerik. Door de weigering van woonwagen bewoners staan nu nog twee plaat sen leeg. Hierdoor komt ook de aanwijzing van het tweede kamp binnen de gemeentegrenzen op de tocht te staan. Afspraak was dat de tweede lokatie aangewezen zou worden zodra het eerste kamp 'vol' zou zijn. Nu dit kennel;ijk op zich laat wachten wil het college van b en w toch over niet al te lange tijd de tweede lokatie aanwijzen, in de vooronderstelling dat de woonwa genbewoners uiteindelijk wel eie ren voor hun geld zullen kiezen. De uiteindelijke beslissing over de toekomst van het Holtcnse sta tionsgebouw zal naar verwach ting van hoofdarchitecl van de Ne derlandse Spoorwegen, ir. C. Dou- ma, nog wel enkele maanden op zich laten wachten. Op zijn vroegst zal in het najaar de beslis sing vallen hoe het nieuwe sta tionsgebouw er uit gaat zien. ..Wij zijn in die dingen nooit zo voortvarend'' aldus de hoofdarchi tect van NS.' In een grote organisa tie als de onze zijn er. om in spoor wegtermen te blijven, heel wat sta tions te passeren, voordat we een besluit nemen". Dat er een nieuw stationsgebouw komt. in plaats van het huidige witte gebouwtje, staat nu vrijwel vast. Binnen de gemeente Holten zijn geen gegadigden gevonden die het oude gebouw willen huren, een voorwaarde voor handhaving van het pand. terwijl het college van b en w de voorkeur geelt voor af braak. Zij heeft met instemming heeft gereageerd op het schetsont werp van het nieuwe stationnetje. Het wordt kleiner dan het huidige, maar past volgens de bestuurderen uitstekend in het landschap. Minder tevreden is het Hol tens col lege over de gang van zaken rond de verdere invulling van het plan. Een bespreking met de verant woordelijke mensen van NS is vori ge maand voor de Holtense be stuurders op het laatste moment De belangstelling voor de tweede mini-triathlon die op zaterdag 23 augustus wordt gehouden in en rond het zwembad Twenhaarsveld is nu, twee weken voor sluiting van de inschrijving, al bijzonder groot. "We hebben nu al bijna net zoveel inschrijvingen als vorig jaar en ik denk dat we uiteindelijk uitkomen op zo'n 150 deelnemers", verduide lijkt initiatiefnemer Peter Corstan- je. „Ook het aantal vrouwelijke deelneemster is nu al groter dan vorig jaar, een verheugde ontwik keling". Evenals vorig jaar is de organisatie in handen van de Wie lervereniging Holten. MAC Holter- berg, s.v. Holten, afd. atletiek, post duivenvereniging De Bergvliegers voor de tijdklokken), Zwemclub Twenhaarsveld, Recreatiebad Twenhaarsveld en de 'computer freaken' Henk Vasters en Wim van Oijen, die zorgen voor de verwer king van de uitslagen. Tot 17 augustus staat de inschrij ving nog open voor de kwart of een- achste triathlon. Men kan inschrij ven bij het recreatiebad Twen haarsveld, tel. 61655. De achtste triathlon (500 meter zwemmen, 25 kilometer fietsen en vijf kilometer lopen) is vooral ge schikt voor mensen die de sfeer van een triathlon eens willen proeven. Veel deelnemers van vorig jaar aan de achtste triathlon hebben nu in geschreven voor de kwart triathlon (1 kilometer zwemmen, 40 baan tjes, 111/2 kilometer fietsen en tien kilometer lopen). De training voor de triathlon is ook in volle gang. Corstanje zegt hier over: „De meeste deelnemers zijn goed in hardlopen en wielrennen, maar het zwemmen vormt vaak een probleem. Langzamerhand zien we, nu de vakanties op hun eind lopen, 's morgens vroeg en later op de dag mensen in het zwembad die hun zwemprestaties willen opvijzelen voor de komende triathlon. Dat is juist het fijne van een triathlon: het is een sport waar bij het gaat om een alround presta tie". Erkende triathlon specialisten uit de regio hebben reeds ingeschre ven voor de kwart triathlon. Het belooft dan ook een spannende strijd te worden, met mogelijk snel le tijden. Vorig jaar was de snelste tijd 2 uur 30 min. De verwachting van Peter Corstanje is dat een tijd van 2 uur en 15 minuten nu moge lijk moet zijn. Onder de deelnemers zijn ook tal van Holtense sportmensen, waaro ver we volgende week zullen be richten. Afgeblazen. ..De Nederlandse Spoorwegen wensten vooral geen inzage te geven in de uitwerking van bijvoorbeeld het voorterrein. Dan wordt het voor ons wel erg moeilijk om het stationsplein en dergelijke in te passen in de nieuwe situatie, verklaarde gemeentese cretaris J.P- Stegeman. ..Het leek ons dus verspilde moeite om met de heren te gaan praten op basis van gegevens die niet beschikbaar zijn. Zodra men in Utrecht wat meer kwijt wil. is men van harte wel kom". Wanneer dat zal zijn. kon de gemeentesecretaris bij benadering niet zeggen. Men gaat er vanuit dat in het najaar de definitieve plannen gereed zullen zijn. Initiatief Nu de plannen voor een nieuw sta tionsgebouw vaste vorm heelt aan genomen en NS bekend heeft ge maakt met ingang Van de dienstre geling mei 1987 in dc spitsuren meer treinen te laten stoppen is het wellicht aardig er op te wijzen dat mede door actie van de toenmalige redactie van het Holtens Nieuws blad het station Holten weer als stopplaats in de .dienstregeling werd opgenomen. Voor de Tweede Wereldoorlog had Houten opge houden stopplaats voor reiziger streinen te zijn. Tijdens de oorlog stopten de treinen hier weer. maar na de bevrijding ging dat over en werd de verbinding onderhouden met NS bussen, die soms vreslijk hard door het dorp joegen. In 1949 maakte de Spoorwegen een begin met de aanleg van de elektrificatie van de spoorlijnen Amersl'oort-En- schede en Hengelo-Oldenzaal. Ook in Holten werd materiaal gelost voor de aanleg van de perrons, maar op een gegeven moment werd de aanvoer gestopt en had hel alle schijn, dat Holten geen stoplaats zou worden. Toen in april 1950 een bericht in de kranten verscheen, dai de presi dent-directeur van NS. ir. Q den Hollander, een bezoek zou brengen aan Almelo greep de redactie van het Holtens Nieuwsblad de kans om iets voor Holten te ondernemen en schreef een brief, waarin zi j de noodzaak voor een stoplaats uit eenzette. Tevens vroeg zij een on derhoud aan bij de NS directeur voor Holtens burgemeester.uur. Enklaari. een vertegenwoordiger van de VVV en de Holtense Han delsvereniging Reeds de andere dag ontving de burgemeester een telefoontje, waarbij het Holtense gezelschap werd uitgenodig mee te rijden met de speciale inspeciiewa- gen die vanuit Deventer richting Almelo vertrok. Het verzoek had kennelijk zoveel indruk gemaakt dat Holten weer stopplaats werd. Op 18 mei 1951 om 10.04 uur arriveerde onder enorme belangstelling de leesttrein met aan boord president-directeur Den Hollander. Bij de begroeting richt te hij zich ook tot de toenmalige re dacteur van het Holtens Nieuws blad. de heer Beijers met de woor den ..Dit hebben zij samen ge daan". Door burgemeester Enklaar werd de NS-directie een door mevouw Ans de Mik-de Boer gebakken tegel aangeboden met het opschrift: ..18 mei 1951. Holten weer rechtstreeks en sneller verbonden met overig Holtens Nieuwsblad Donderdag 31 juli 1986 - 39e jaargang - nr. 31 /Abonnementsprijs f 35.25. Losse nummers 80 cent. Gedrukte oplage 3075 Zie zo, de drukte rond het Dorpsfeest, door velen hardnek- king nog steeds Braderie genoemd, is weer voorbij. Zo lang zamerhand gaat alles weer z'n gewone gangetje. De kermis- mensen waren niet ontevreden over de opkomst en op brengst, ondanks het minder fraaie weer. Ook niet ontevre den waren de marktkooplieden die voor deze ene keer de wijk moesten nemen naar de Kolweg. De belangstelling was door vakantievierdend Holten en de fikse regenbuien wat minder dan normaal, terwijl er wat plaatsings moeilijk heden waren met een paar laatkomers, maar dat over het algemeen waren kooplieden en marktcommissie dik tevre den met deze proef. Aan wethouder Henk Westerik direct ook maar de vraag gesteld of de markt na het gereedkomen van het nieuwe gemeentehuis richting Kol zal verhuizen? „Daar moet de marktcommissie over beslissen, maar wat ons betreft blijf alles bij het oude. Er is ook straks op het Smidsbelt ruimte voldoende. Alleen in uitzonderingsgeval len hebben we 4iu in de- Kolweg een goed -alternatief. We zullen daar niet te vaak gebruik van maken, want voor de mensen uit de zuidwijken blijft het oversteken van de druk ke Oranje/Dorpsstraat een groot struikelblok". De belangstelling vooor het hand- boogschiettoemooi, dat dinsdag 5 augustus wordt gehouden op het Smidsbelt is zodanig groot, dat de inschrijving gesloten kon worden. Secretaris W.G. Mark voort van de organiserende schietvereniging de Zaagmolen uit Dijkerhoek toonde zich een tevreden man. „Dé organi satie hebben we rond, en het aantal deelnemende teams is zodanig dat we een goede wedstrijd mogen ver wachten". De deelnemers verte genwoordigen onder andere vereni gingen, bedrijven, maar ook fami lies en vrienden hebben ingeschre ven met een team. Vanzelfsprekend is de organiseren de vereniging ook present met een aantal teams. Er heeft zich een spe ciaal damesteam aangemeld en daarnaast hebben nog een aantal gemengde teams ingeschreven. Zoals we reeds schreven, zal het eerste Holtense handboogschiet- toemooi deskundig begeleid wor- De presentatie van de schetsplan- nen voor het dorpshuis/annex gym nastieklokaal aan de Lageweg zal in de eerste week van september plaats vinden. Twee van de drie architecten aan wie door het college van b en w van Holten opdracht is verstrekt een schetsplan te maken, hadden om uitstel gevraagd wegens de korte voorbereidingstijd. Zij hebben in middels bericht ontvangen dat de inzenddatum van 1 september ge handhaafd blijft. den door de handboogschietvereni ging de Gouden Treffer uit Ruurlo, die niet alleen zorgdragen voor het goede wedstrijdverloop maar ook elk team met raad en daad zullen bijstaan. Het randgebeuren, dat in handen is van de Zaagmolen, wordt zoals secretaris Markvoort het uit drukt: eenvoudig, maar voldoende. Het pauzenummer wordt verzorgd door de hondendressuurvereniging de Bergspeurders die enkele staal tjes spectaculair pakwek zullen la ten zien. Het evenement op het Smidsbelt begint 's avonds om zeven uur. De deelnemende teams dienen het in- leggeld te betalen 's avonds op het schietterrein. Uitgeversmaatschappij VanderLoeffBV in samenwerking met de stichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5 tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104 Boekelo tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Smidsbelt 37 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wiggers Kolweg 14 tel. 05483-6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 J. Rozendom Schoutenstraat 33a tel. 05483-6 36 25 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 612 24 ,tot dinsdag 12 uur InBathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hit/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 34.25

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 1