Jan Spijker koning van het criterium Prima promotie voor Holten en Blauw Wit' Ondanks pech toch Boeren zetten staldeur gastvrij open voorsprong voor Müller/Van Heek Snelst in Ronde van Holten Oefen programma Blauw Wit Vakantie- puzzelrit FC TWENTE TEGEN MAZDA HOLTENS NIEUWSBLAD Privacy bevolking gewaarborgd Stichting Paarden sport opgericht DONDERDAG 24 JULI 1986 teerde de leidersprijs voor de ren ner die het meeste punten vergaar de in de, door de Holtense midden stand rijkelijk gesponsorde, tus- sensprints. Mede door die premiesprints ontstond een leven dig wedstrijdbeeld, waarbij het weer talrijk toegestroomde publiek even aan de Tour-sfeer mocht rui ken. De combinatie met de kermis op en rond de kerk maakte het geheel tot een gezellige kermis- koers, waarmee Holten landelijk gezien steeds meer naam maakt. Namens mede-organisator IJsclub De Noordpool toonde voorzitter Wim Bouwhuis zich in ieder geval dik tevreden over de publieke be langstelling. Samen met Wielerver eniging CC'75 uit Nijverdal zorgt De Noordpool met hulp van (hoe kan het ook anders in Holten?) MAC De Holterberg voor een prima georganiseerd sportevenement dat elk jaar weer soepel verloopt. En *dat ook de EHBO niet voor niets aanwezig is bewees de valpartij van Carlo Raaymakers uit Den Helder, die overigens weer snel kon worden opgelapt. Dat ook de liefhebbers en vetera nen er een flink tempo op nahielden blijkt uit de ruim zestig minuten die zij voor hun veertig kilometer nodig hadden. Weliswaar was het nog niet zo druk toen het grote pak renners om kwart voor zeven ver trok, maar aan de meet had zich een uur later toch een grote schare toeschouwers verzameld. Zij zagen oud-Nederlands kampioen bij de veteranen Henk Kuiper uit Nieuw Amsterdam verrassend het wiel als eerste over de eindstreep drukken. Verrassend omdat in de kopgroep van vijf, die halverwege de koers op initiatief van Kuiper en Bert Zoete- bier was ontstaan, ook Twellonaar Gé Draayer was vertegenwoordigd. En je moet toch heel wat in je mars hebben om deze sprinter van natu re te kloppen. Kuiper lukte het evenals Wim Bosman uit Wams- veld die tweede werd. De vierde plaats was voor Hans de Brouwer uit Apeldoorn en Bert Zoetebier uit Kampen ging als vijfde over de meet. Van het peloton, dat op een halve minuut volgde, was Henk Schuiten uit Hengelo het snelst. De gemeente Holten zal geen me dewerking meer verlenen aan het derden voor het verkrijgen van inlichtingen uit het bevolkingsre gister. De Protestants Christelijke Ouderenbond, P.C.O.B. heeft dan ook een afwijzing ontvangen op hun verzoek gegevens uit het be volkingsregister ten behoeve van een ledenwerfactie te mogen ge bruiken. In het verleden werd ten opzichte van kerkelijke instanties nog wel eens een uitzondering gemaakt, maar door de verdérgaande be scherming van de privacy van de burgers verleent men ook aan deze instanties geen medewerking meer. Voor banken, postorderbe drijven en dergelijke, is het bevol kingsregister geheel een gesloten boke. Een uitzondering wordt ge maakt voor de politie die ingeval van een strafbaar feit of ongeluk de gegevens van de betrokkene veri- fiëerd. De amateurs beginnen aan hun 80 ri I t~% 7 TT Ij kilometer lange Ronde van Holten. Eens te meer heeft Kampe naar Jan Spijker zijn over macht in de criteria bewe zen. Afgelopen dinsdag avond wees hij in de Ronde van Holten zijn vier mede vluchters terug en eiste al weer de achtste overwin ning van dit amateursei zoen op. De man die vorig jaar dertien keer als eerste over de meet kwam laat het grote rondewerk aan zich voorbijgaan en speciali seert zich meer en meer op de ruimschoots lonende kermiskoersen. De 31-jari ge criteriumkoning laat er deze zomermaanden zelfs zijn vakantie voor schieten. Gelukkig ligt Holten niet al te ver van Kampen. Dat scheelt hem weer een snip perdag. Samen met Batavus-ploeggenoot Gerard Dekker zat Spijker halver wege de 80 kilometer in de beslis sende ontsnapping. Weliswaar wa ren daar namens Amstel good old Arie Hassink en Gerrit Möhlmann in vertegenwoordigd, maar met name de laatste schijnt nog niet geheel hersteld te zijn van zijn rug klachten vorig jaar. De 36-jarige Apeldoomer, die normaal rond deze tijd al ettelijke overwinningen op zijn naam heeft staan, zat echt kapot toen het er in de slotfase op aan kwam. En een Arie Hassink in zijn nada gen was tegen het sprintgeweld van Spijker in topvorm duidelijk niet opgewassen. De Needenaar, die ge noemd wordt als mogelijke opvol ger van Amstel-ploegleider Her man Krott, maar zelf nog graag wil blijven fietsen, eindigde nu als der de achter Erik van der Heide uit Giethoorn. De jonge, tweedejaars amateur deed het opmerkelijk goed in het geweld van de routi niers Spijker, Möhlmann, Hassink en Gerard Dekker, de vijfde vluch ter. Van der Heide schreef in zijn woonplaats al de Ronde van Giet hoorn op zijn naam en belooft wat voor de nabije toekomst. Voor premiejager Arie Hassink res- Op donderdag 31 juli zetten boeren rond Holten hun deuren gastvrij open voor het publiek. Tussen tien en vier uur kunnen belangstel lenden een kijkje nemen achter de staldeuren van een aantal bedrijven in Es- pelo, Neerdorp en Dijker- hoek in het kader van het zo succesvolle Een dagje De Boer Op, een evenement dat intussen is uitgegroeid tot een begrip. Het is de derde maal, dat deze open dag van de land- en tuinbouw rond Holten op touw is gezet, georgani seerd door de Stichting Kijk Op land- en Tuinbouw Overijssel, waarin de landbouworganisaties en het agrarisch bedrijfsleven sa menwerken. Verder leveren de VW en de plaatselijke landbouworgani saties een belangrijk aandeel in de organisatie van de open dag. Voor Holten zijn dat de O.L.M. en C.B.T.B. Ondanks het succes van de twee voorgaande keren, toen honderden belangstellenden zich jneldden bij de boerenbedrijven, ging in Holten het Dagje De Boer Op vorig jaar niet door. „Door de maatregelen rond de superheffing en de mest problematiek waren onze leden vo rig jaar een behoorlijk aangesla gen; de lol was er een beetje af. Daardoor was het erg moeilijk om de mensen te bewegen toch mee te doen met de open dag. Het was verstandiger om het maar een jaar tje over te slaan", weet Egbert Stam van de C.B.T.B te vertellen. Ontwikkeling Via het dagje De Boer Op willen de initiatiefnemers het publiek kennis laten maken met de hedendaagse land- en tuinbouw. De agrarische sektor heeft in de afgelopen jaren een enorme ontwikkeling doorge maakt. De stallen veranderden, de veestapel groeide, allerlei machi nes deden hun intrede en tal van nieuwe vindingen werden toege past: van melktank tot de compu ter. Wat bleef waren boer en boerin en hun zorg voor de dieren. Dat wil de Stichting Kijk Op Land- en Tuinbouw via de open dag laten zien. Ook probeert zij op deze wijze een brug te slaan tussen de boerren en burgers. De ervaring heeft geleerd, dat voor het publiek een dagje De Boer Op een hele belevenis is, zo blijkt uit enquetegegevens. Vooral de gast vrijheid en uitleg van boer en boe rin kwam over als een bijzonder plezierige ervaring. Hoog scoorden ook het kijken en soms het aaien van het vee. Ook de agrarische tractaties in de vorm van een glas melk of een blokje kaas werden erg op prijs gesteld. Niet alledaags In de open dag in Holten zullen al deze elementen niet ontbreken. De organisatoren hebben een groot aantal verschillende bedrijven be reid gevonden hun bedrijf gastvrij open te zetten. Doelbewust is dit jaar gekozen voor een route door een minder bekend gedeelte van Holten. „De voorgaande keren is steeds gekozen voor de Borkeld en de Beuseberg. Wij zijn er van over tuigd dat deze route net zo interes sant en even mooi is", verklaart organisator Stam. Aan de Helhuizerweg 22 bij de fami lie Meijeriink kan een kijkje nemen bij een niet alledaags agrarisch be drijf in opbouw. Dochter Agnes en haar man hebben daar een geiten- houderij/melkerij opgezet met zo'n 60 geiten. Uitbreidingsplannen lig gen al klaar voor nog eens zo'n aantal geiten. Aan de Valeweg 4 bij de familie Krikkink liggen 80 var kens met biggetjes te knorren. Hal verwege de route kan men bij een glaasje melk een kopje koffie en een oer-hollandse pannekoeken in ge bouw 't Trefpunt aan de Valeweg genieten van de dia-serie 'Kijk Op Land- en Tuinbouw". Bij het pluim- veebedrijf van de familie NIjland aan de Pasmanweg 10 lopen ruim 10.000 scharrelkippen. Speciaal voor de bezoekers wordt een eier- sorteer demonstratie gegeven. Aan de Schapendijk 10 staat het moder ne veebedrijfmet ligboxenstal van de familie NIjland. Hier worden 90 melkkoeien gehouden. Tot slot van de rit kan men een be zoekje brengen aan de molen de Hegeman in Dijkerhoek die tijdens die dag gratis te bezichtigen is. Ook daar krijgt men een deskundige uitleg. De fraaie fiets-route start bij de VW aan de Keizersweg. Daar kan men reeds nu het routeboekje gra tis afhalen. Ook op donderdag 31 juli kan men daar terecht. Men kan de route eventueel ook er auto maken. Zeer tevreden, behalve over het resultaat, zo verwoordde commer cieel directeur Jan Kasper van FC Twente afgelopen zaterdag de stemming bij de Enschedese be zoekers. Ook technisch directeur Kees Rijvers was tevreden over de vorderingen die zijn pupillen ver toonden, maar het ruim 1000 man tellende publiek had toch echt wat meer verwacht van de match tus sen Mazda SC en de Twentenaren. Duidelijk was wel dat de Ensche dese ploeg in aanvallend opzicht nog veel manco's vertoond, maar dat de defensie, mèt de herstelde Theo Snelders, langzamerhand weer de nodige samenhang heeft Tegen een goed spelende Japanse ploeg was dat lange tijd voldoende om de 0-0 stand te handhaven, waarbij beide ploegen er niet in slaagden om veel reële doelkansen te creëren. Dat veranderde in de 61e minuut toen Greg Norrie, nau welijks 2 minuten in het veld voor spits Siwe, een breedtepass van Fred Rutten kon onderscheppen. De Engelsman aarzelde geen mo ment en kogelde de bal steenhard in de bovenhoek. (0-1). Twente was hierdoor gedwongen nog meer op de aanval te spelen en het spel werd wat gevarieerder. Enerzijds meer druk op het Japan se doel, waarin Dido Havernaar (ex-FC Den Haag) goed werk deed, anderzijds gevaarlijke snelle uit vallen van de Oost-Aziaten. De bes te kans op de gelijkmaker kreeg in de 84e minuut Twente-spits Evert Bleuming maar eery reflex van Ha vernaar maakte er „slechts" een hoekschop van. Zo eindigde de wedstrijd, onder leiding van arbiter Engbersen uit Gaanderen, geassisteerd door de herenTasenDelaRambelje, in een verdiende 1-0 zege voor de Japan ners, die hun tournee vervolgen met wedstrijden tegen Ajax, Fey- enoord en Cambuur. Na afloop ver klaarde ex-bondscoach Kees Rij vers dat het voorlopig niet de be doeling van Twente is om over haast aankopen te doen. „In eerste instantie gaan we verder met de huidige groep; uiteraard oriënteren wij ons, maar dat doet iedere club, maar we willen de fouten uit het verleden, toen er soms overhaast en onverantwoord verkeerde spe lers werden gekocht niet weer .maken", aldus de kleine oefen- meester. Blauw Wit-voorzitter Gerrit We- link toonde zich zeer content met de wijze waarop zijn vereniging de organisatie van het evenement had aangepakt. „Een prima promotie van de voetbalsport, het toeristen dorp en de voetbalvereniging Blauw Wit, mede mogelijk ge maakt door medewerking van ve lerlei instanties en Holtense vereni gingen. Een hele mooie afsluiting van ons 20-jarig jubileum", zo zei Welink. Zaterdag 9 augustus: Klarenbeek 1-Blauw Wit 12.3011. KLarenbeek 2- Blauw Wit 2 2.30 u. Dinsdag 12 augustus: Blauw Wit 1- Daventria 1 19.00 el, Blauw Wit a- Daventria219.00 u. Zaterdag 16 augustus: Blauw Wit 1-Epse 1 15.00 u., Blauw-Wit 2-Epse 2 15.00 u. Donderdag 21 augustus: Maliën heem 1-Blauw Wit 1 19.00 u., Ma- rienheem 2-Blauw Wit 219.00 u. Zaterdag 23 augustus: Blauw Wit 1-Avanti 1 14.30 u., Blauw Wit 2- Avanti 212.45 u. Woensdag 27 augustus: Bekerwed strijden. Zaterdag 30 augustus: Aanvang van de competitie. Tijdens de afgelopen zondag ver reden kampioenscross voor zij spannen, in Ospel, Noord-Brabant, hebben August Müller en Henk van Heek met wat pech te kampen gehad. Vrij direct na de start van de eerste manche gingen ze in het gedrang op de wat smalle baan even op de kant en dat had tot gevolg dat ze van de zestiende plaats naar voren moesten zien te komen. Dat is August wel toever trouwd, maar als de baan zo smal is en je kunt op slechts twintig procent van het circuit passeren, dan wordt en toch wel moeilijk. Hij wist dan ook niet verder te komen dan een vijfde plaats. In de tweede manche ging het wat beter en wisten ze een derde plaats te behalen. Nog een geluk dat de naaste concurrent tot dat moment. Rein van Gastel, in deze manches slechts een tiende en achttiende plaats behaalde. De derde manche ging als vanouds, direct kop-start, maar helaas in de vijfde ronde brak de kettingspan ner in twee stukken en dat had stoppen tot gevolg. Tevens had dit tot gevolg dat de voorsprong op de naaste concurrent Van Goch slonk van 39 naar 22 punt en dat hadden er toch zo gemakkelij k ruim 50 kun nen zijn. Broer Derk Jan Müller met Gert Jan Scheperman in de bak stalen een beetje de show door in alle manches op kop of als tweede van De Holtense Motor- en Automo bielclub „De Holterberg" organi seert woensdagavond 30 juli de jaarlijkse Vakantie-puzzelrit.Deze rit over plm. 30 kilometer, binnen de gemeente Holten die is uitgezet door de clubleden Jo Arfman, Henk Egberts, Henk Heijink en Dirk Jan Schooien is speciaal bedoeld voor vakantiegasten, eenvoudig van op zet en iedereen kan er aan deelne men. Het parcours loopt door de buurtschappen Neerdorp, Espelo, Dijkerhoek en Heihuizen. Er zijn door het MAC-bestuur weer een aantal mooie prijzen beschikbaar gesteld. De eerste deelnemer start 19.30 uur bfj clubhuis „De Biester" in de Stationsstraat (tevens finish) waar inschrijven mogelijk is vanaf 19.00 uur. start te gaan en dat gewoon lange tijd vol te houden. Wat dan ook resulteerde in een rep. 6e, 7e, en 11e plaats. Johan Smit reeds weer sterk en scoorde een 7e, 8e en 9e plaats. Berry Vruwink met André Visser draaiden deze keer ook sterk mee en scoorden een 17e, 9 en 13e plaats. Zowel Derk Jan als Berry schuiven mooi op in het klasse ment. De tussenstand is nu als volgt: Au gust Müller, 351 pnt.; 2. Van Goch, 329 pnt.; 3. Van Gastel, 325 pnt.; 4. T. Bens,- 317 pnt.; 5. Timmermans, 294 pnt.; 6. Janssen, 252 pnt.; 9 Johan Smit, 180 pnt.; 11. Derk Jan Müller, 123 pnt.; 17 Berry Vruwink, 55 pnt.1 De vier Holtense paardensport verenigingen, de Bergruiters, de Bergrijders, Bergruitertjes en Stichting Gehandicapte ruiter sport hebben gezamenlijk onlangs een nieuwe stichting in het leven geroepen, de Stichting Paarden sport Holten. De nieuwe stichting heeft tot doel het gebruik en onderhoud van het paardensporterrein aan de Borkeld te regelen en elkaar assistentie te verlenen bij grotere evenementen op paardesportgebied die op het terrein op de Borkeld worden geor ganiseerd. Het bestuur van de Stichting Paar densport Holten bestaat uit de he ren Franken (voorzitter) namens de Bergruiters, Van Coeverden (secre taris) namens de Bergruitertjes, Van Hark, afkomstig van de Stich ting gehandicapte ruitersport en E. Veneklaas, namens de Bergrijders. Als onafhankelijk lid is aan het be stuur van de stichting toegevoegd de heer H.J. Robers. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. Verleende bouwvergunningen: - aan de heer P. A. Blok voor het verbouwen en uitbreiden van een ga rage-berging bij het perceel Ab Jansenstraat 15; - aan mevr. G. Meijerman-Lammers voor het plaatsen van een tuinhuisje bij het perceel Denneboomstraat 3; 2. aan het Leger des Heils vergunning verleend voor het houden van een kledinginzamelingsaktie van 2 t/m 20 maart 1987; 3. aan FCC Holtertrappers vergunning verleend voor het houden van een verloting; 4. aan H.M.V. Holten toestemming verleend voor het afsluiten van de Dorpsstraat-Oranjestraat op 16 en 30 juli en 6 augustus 1986 i.v.m. het openluchtspel. VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. VERPLAATSEN MARKT IN VERBAND MET DORPSFEEST. In verband met het te houden dorpsfeest in de week van 21 tot en met 25 juli a.s. zal de vrijdagmiddag-markt niet op de Smidsbelt kunnen worden gehouden. Op vrijdag, 25 juli 1986 zal de warenmarkt worden gehouden in de Kolweg, het gedeelte vanaf de Dorpsstraat tot bij de kruising Industriestraat/H, J. WansinkstraaL Dit gedeelte van de Kolweg zal vanaf 12.00 uur gesloten zijn voor alle verkeer, derhalve ook voor fietsers. Aanwonenden worden verzocht geen auto's in dit gedeelte van de Kolweg te willen parkeren. Holten, 17/24 juli 1986. TOEPASSING ARTIKEL 83 WET GELUIDHINDER Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat zij voornemens zijn aan gedeputeerde staten van Overijssel een verzoek te doen om vaststelling van hogere grenswaarden (max. 61 dB (A)) voor de in het bestemmingsplan buitengebied, binnen de ingevolge de Wet geluidhinder voor de rijksweg A1 geldende zone, opgenomen bouwmogelijkheid voor een tweede bedrijfswoning bij het perceel Beusebergerweg 42, waarvan de ten hoogste toelaatbare geluidbelas ting van de gevel, vanwege die weg, meer dan 50 dB(A) zal bedragen. Het ontwerp-verzoek met de daarbij behorende stukken ligt geduren de één maand, te rekenen met ingang van 29 juli 1986, ter gemeentese cretarie van Holten, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inza ge. Gedurende bovengenoemde termijn van een maand bestaat voor een ieder de gelegenheid schriftelijk opmerkingen te maken ten aanzien van het ontwerp-verzoek met de daarbij behorende stukken. Tevens bestaat gelegenheid tot het maken van mondelinge opmerkingen ten aanzien van het ontwerp-verzoek en wel op een openbare zitting, welke wordt gehouden op dinsdag 19 augustus 1986 om 10.00 uur in het gemeentehuis te Holten, Dorpsstraat 27. Hotten, 24 juli 1986. Burgemeester noemd. De loco-secretaris, J. Vuuregge De loco-burgemeester, H. J. Westerik wethouders voor-

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 5