Sterkste Holtenaren in actie op Smidsbelt Marinus Vorkink is Schutterskoning '86 Van dag tot dag Kerkdiensten Uit het politierapport Vanuit de kantlijn Engelse brassband komt naar Holten HOLTENS NIEUWSBLAD Burgerlijkestand B) verlichting 't Zuur in 't Klavier Programma recreatietent DONDERDAG 24 JULI 1986 SCA&& A.8gyt.i6R Op donderdag 7 augustus zal op het Smidsbelt een Engelse avond worden gehouden als omlijsting van het optreden van de Port- mouth City Band afkomstig uit de gelijknamige plaats in Engeland. Deze 44 man sterke brassband brengt komende weken een bezoek aan enkele plaatsen in de regio en treden onder andere op in Harfsen en Gorssel. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat de Portmouth City Band in Holten alleen een op treden in bejaardencentrum Dies- senplas zouden verzorgen. Door be middeling van Joke Voordes van HMV en jos Kamphuis (van 't Kla vier) werd de band gestrikt voor een. optreden voor een groter pu bliek. Omdat het een en ander op het laatste moment pas georganiseerd kon worden, staat het definitieve programma nog niet vast. Wel zal er op het Smidsbelt een Engelse pub met Engels bier komen en zal de Portmouth City Band een pro menadeconcert geven dat om 20.00 uur begint. In bejaardencentrum Diessenplas zullen de Engelse gas ten om half drie optreden. Voor al uw moderne en klassieke verlichting... EVI m I ,t> Wierdensestr. 52, Rijssen NED. HERV. KERK: 09.30 uur en 19.00 uur: ds. R. Vis ser. In de morgendienst Heilig Avondmaal. Uitgangscollecte: Alg. Kerke- werk (Kerk en samenleving) Oppasdienst: Joke Markvoort en mevr. Wolters-Teeselink. 10.00 uur: kampdienst, recrea tietent op de Borkeld. Diessenplas: Woensdag 30 juli 19.30 uur: ds. J. H. Israël. GEREF. KERK: 09.30 en 19.15 uur: ds. G.J. Mink, Amemuiden. In beide diensten is de le collec te voor de kerk en de 2e voor ren te en aflossing. Oppasdienst: Mevr. Beldman- Nijkamp, mevr. Schippper-Bel- dman, Anja Paalman. Ans Paalman, Betty Aanstoot en Marjan v.d. Voet. Na de morgendienst 'koffie-uur- tje' in het Voorhuis. Gastvrou wen: mevr. De Groot-Nieman en mevr. D. Verveda. R.K.KERK: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw Irene. DIJKERHOEK: 09.30 uur: ds. J.G. Beerthuis, Bathmen. Uitgangscollecte: Algemeen kerkewerk. OKKENBROEK: 10.00 uur: ds. J. van Willigen v.d. Veen, Deventer. Uitgangscollecte: Kerkvoogdij. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijhefdslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Dienst: 24 t'm 31 juli: zr. A. Tho mas, tel. 05700-1 24 25. Spreekuur wijkverpleegkundi ge: alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur, Gaardenstraat 26, tel. 614 36. Tevens afhalen en terug bezorgen van magazijnartike len. Diëtistenspreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. TANDARTS: F.G. Koop,Spoorstraat 3, Goor. tel. 05470-1 24 25. DIERENARTS: Th. Oostenbrug, Diessenplas- straat 5, tel. 615 15. S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Beide artsen ook voor kleine huisdieren. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 08.30-09.30 uur en volgens afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30 - 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAAKDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEBEDRIJF: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel 05483-6 18 14. POLITIE: Tel. 05483-6 44 44; dag en nacht bereikbaar. BRANDWEER: Telefoon 0011 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87.0peningstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. Tourkoorts De Tour van Chris en de Kuule is heel iets anders dan die van Goddet enLévitan. In Frankrijk tellen eigenlijk alleen de eerste plaatsen, of het nu geel, groen, rood of bolletjes zijn. En het is leuk om aan het einde in Parijs bijvoorbeeld een vierde plaatst lebemachtigen, maar dat wordt at heel snel weer vergeten. Zo'n klassering wordt bovendien meestal langzaam gedurende al die drie weken opgebouwd en liet is maar zelden dat daar op het laatste moment nog veel aan verandert. Hoe anders vergaat het de deel nemers aan het Holtense wieler- wedgebeuren. Zo sta je boven aan het dagelijks bijgehouden klassement van de 123 deelne mers en deelneemsters en zo zak je op één dag tientallen plaat sen. Het valt dan ook niet mee bij het begin van de Tour de France al te voorspellen wie in welke volgorde de eerste 25 in het eindklassement zullen wor den. Of dé eerste drie in resp. het punten-, ploegen en berg klasse ment. Het zal een iegelijk duide lijk zijn dat een laten we zeggen, zeventiende plaats goed voor spellen net zo belangrijk is als een eerste plek. Onlangs had ik het genoegen het tussenklassement na de veertiende etappe te mogen in zien. Een bonte verzamelihng van meestal speciaal voor dit doel gecreëerde bijnamen voor de mannelijke deelnemers. Tox, Pietje en Melo vormden op dat moment het leidende trio. Bo vendien waren ze de enigen met meer dan 30 punten. Precies in het midden van het klassement, de befaamde streep, stond Su per K.D. met 24 punten. Wie daar onder staat, ontvangt min of meer de hoon van de bovenste helft en terecht naar mijn me ning. Er is nog niet veel van te zeggen wie er dit jaar gaat win nen. Toch waag ik, als door ve len erkende kenner van de wie lersport, het er op te voorspellen wie het dit jaar niet zullen win nen. Dat zijn in willekeurige volgorde: Bakwonder, Buurtsu per, 4711, Tieke, Schoneveld, Arie O en Normaal. Verder staat Wamelink onder Chris en dat moet ook zo blijven. Maar het kan verkeren, volgens Bre- dero. D'emis thoorn. digd en konden op eigen kracht hun weg vervolgen Op donderdagavond omstreeks 20.30 uur werd er wederom ingebro ken in een personenauto, die gepar keerd stond bij de Canadese be graafplaats. Vanuit deze auto werd een tas gestolen met allerlei waar devolle voorwerpen. Later op de avond werd de betreffende tas te ruggevonden doch een geldbedrag en vijftien cheques met bijbeho rend pasje bleken te zijn gestolen. De politie wijst er nogmaals met nadruk op om geen waardevolle voorwerpen - zoals tassen, kijkers en camera's - zichtbaar in de auto achter te laten. Op vrijdagmiddag 18 juli 1986 omstreeks 16.30 uur vond er op de S-15 nabij de afslag Al-Laren Hol ten een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Een 39-jarige bestuurder woonachtig te Lochem, reed over de S-14 in de richting van zijn woonplaats. Toen hij de afslag naderde, kwam vanuit de richting Deventer een 21-jarige automobi list, afkomstig uit Utrecht, die geen voorrang verleende. Deze bestuur der reed na de aanrijding door, doch kon spoedig daarna te En schede worden aangehouden. De bestuurder bleek niet in het bezit te zijn van een rijbewijs en ook bleek de auto niet verzekerd te zijn. In de nacht van zaterdag 19 op zondag 20 juli reed een 17-jarige in woner uit Holten met een bromfiets onder invloed tegen de achterzijde van een op een camping staande personenauto. Deze jongeman kon, na behande ling in het medisch centrum en na een proces-verbaal terzake rijden onder invloed, lopend huiswaarts keren. Zondagavond 20 juli kwam er een melding dat er een hond in de vijver van 't Vletgoor achter de eenden aan zwom. De jonge eenden, die nog niet vliegen konden, waren ge heel in paniek en de hond liet zich op geen voorwaarde tot de orde roe pen. De politie verzoekt dringend aan degenen die aldaar met hun viervoeter wandelen, deze aange lijnd te houden en te zorgen dat het aldaar aanwezige wild niet ofwel zo min mogelijk wordt verstoord. DONDERDAG 24 JULI: Dorpsfeest. VRIJDAG 25 JULI: Dorpsfeest op Smidsbelt; 13.30 uur warenmarkt op Kolweg. ZATERDAG 26 JULI: 13.30 uur: Kalfsterrhansweide, touwtrekken om het kampioen schap van Holten. DINSDAG 29 JULI: 19.00 uur: Hoolter dage op Smidsbelt. WOENSDAG 30 JULI: 20.00 uur: Openluchtspel, par keerterrein Schuppert/Belt- man; 19.30 uur: vakantie oriete- ringsritMAC Holterberg. DONDERDAG 31 JULI: Vanaf 10.00 tot 16.00 uur: Dagje De Boer Op. ZONDAG 3 AUGUSTUS: Vanaf 09.00 uur: start Oost'n rit bij Stationskoffiehuis, Station straat. DINSDAG 5 AUGUS TUS: 19.00 uur: Smidsbelt. Groot Handboogschiettoemooi door s.v. Zaagmolen i.s.m. Handels vereniging. DONDERDAG 7 AUGUSTUS: 20.00 uur: Engelse avond met Portsmouth-City Band op Smidsbelt. ZATERDAG 9 AUGUSTUS: 09.00 uur: Paardenfokdag Hol- batheo bij Bonte Paard, Dijker- hoek. DINSDAG 12 AUGUSTUS: 19.00 uur: Sterkste Man van Holten ZATERDAG 16 AUGUSTUS: Vrije markt op Smidsbelt. De strijü om de titel De sterkste man of vrouw van Holten, die op dinsdag 12 augustus op het Smidsbelt wordt gehouden, belooft een spektakel van de eerste orde te worden. Vorig jaar werd met veel succes voor het eerst een wedstrijd gehou den om de titel de Sterkste man van Holten. Dit jaar staat de inschrijving niet al leen open voor mannen maar ook voor vrouwen. Daarnaast verwachten de organisatoren heel veel van de wedstrijd 'De sterkste arm van Holten', dat even eens open staat voor man nen als voor vrouwen en dat als een rode draad door het evenement zal lopen. De organisatie is in handen van de touwtrekvereniging OKIA, in sa menwerking met de Holtense han delsvereniging, die even als vorig j aar weer een aantal potentiële win naars voor dit evenement zal leve ren. De eerste aanmeldingen zijn voor de Sterkste man al binnen. Kandidaten kunnen zich nog tot en met zaterdag 9 augustus aanmel den bij Jos Kamphuis van 't Kla vier. Van hem komt ook het idee het spel De sterkste arm in het programma op te nemen. 'Dat is momenteel enorm populair. Bij mij in het café doen ze niet anders', zegt Jos. De sterkste arm is een spelle tje, overgewaaid van Veronica-tele- visie, waarbij de inzet was een reis naar Las Vegas. In Holten blijven de prijzen beperkt tot een fraaie beker, maar de uitdaging is er niet minder om. Opgave kan tot en met zaterdag 9 augustus bij 't Klavier. De sterkste Holtenaren zullen in een zestal spelen hun krachten met elkaar meten. Evenals vorig jaar staat op het programma het vrachtwagen trekken. Een helse klus op het hobbelige circuit van het Smidsbelt. Daarnaast zijn er de onderdelen accu tillen, stenen til len, boomstamwerpen en vaten werpen. Nieuw is dit jaar een hin- demisrace met zware gewichten. Als pauze nummer zullen optreden de Cascadeurs uit Goor, een clowns en acrobatiekgroep die voor heel wat spektakel en plezier zullen zor gen. Voor het randgebeuren op het Smidsbelt zorgen onder andere de Fienpreuvers met de Keunebar. Jan Luessink zal het geheel aan elkaar praten. De wedstrijden be ginnen om 19.00 uur. Op de laatste kermisavond, 25 juli zal in eetcafé 't Klavier optreden de dixylandband met de weinig gang bare naam 't Zuur. De band bestaat uit een aantal getalenteerde muzi kanten uit de regio, onder andere Alex Voordes uit Holten. Zij begin nen zo rond een uur of half negen. Op maandag 14 juli 1986 om streeks 13.30 uur werd er door een 49-jarige inwoner uit Hazerswoude aangifte gedaan van diefstal vanuit zijn personenauto, die aan de Toe- ristenweg stond geparkeerd. Uit de auto werd een schoudertas wegge nomen, die later elders werd terug gevonden. De portemonnaie met inhoud alsmede een giropas bleken te zijn gestolen. Schutterskoning Marinus Vorkink toont vol trots de afgeschoten romp van de houten vogel. Gemeenteambtenaar Marinus Vorkink (Mannes van 't Nus) is Schutterskoning 1986 geworden. Om 16.55 uur, na bijna twee uur schieten, bij het 593e schot wist hij met een welgemikt schot de al deerlijk gehavende romp af te schieten en gaf hij zijn concurren ten, waaronder getipte winnaars als Piet Brands, Tonnie Brands en Dick Jansen het nakijken. Vooral de belangstelling van de 'echte Holtenaren' voor het herop gerichte schuttersfeest was groot. Zo groot zelfs, dat er getrokken moest jvorden uit 600 loten, een aantal dat in de laatste jaren van het oude schuttersfeest lang niet werd gehaald. Dat was dan ook één van de redenen dat de Dorpsfeest commissie het twee jaar geleden voor gezien hield. Zo niet initiatief nemers Henny Jalvink en Dick Jansen die de koppen bij elkaar staken en het traditionele konings- schieten nieuwieven inbliezen. Ge zien de flinke belangstelling van schutters en publiek, zaterdagmid dag aan de Markeloseweg. zal men de traditie ongetwijfeld ook vol gend jaar voortzetten. De houten vogel was weer het pro duct van de heer Martens uit Vor- den, die ook de geweren leverde. Schutter Jan van de Kolk leverde zijn eerste succes door na 90 scho ten om 15.25 uur de linker vleugel naar beneden te halen. Vijf en twin tig minuten later toonde schutters koning 1984, Piet Brands zijn klas se door de linker vleugel er af te schieten. De rechtervleugel werd na 182 schoten door - opnieuw - Van de Kolk naar beneden gehaald en de staart was na 241 schoten voor H. Podt. Toen duurde het nog ruim 350 schoten voordat de vogel defi nitief van zijn hoge positie werd geschoten, waarbij de spanning op het laatst soms te snijden was. Mannus Vorkink maakte tenslotte aan alle onderzerheid een eind door de nog met een enkel stukje hout vastzittende vogel nqar beneden te schieten. "s Avonds maakte de nieuwe ko ning een rondgang door het dopr, voorafgegaan door H.M.V. In cafe Tonnie en Betsie werden later op de avond de prijzen uitgereikt in aanwezigheid van de zojuis geko zen Dorpskoningin Samantha van de Laan. Op dinsdagavond omstreeks 20.00 uur vond er een aanrijding plaats op de Schoolstraat. Een au tomobilist wilde langs een gepar keerde auto rijden, doch vanuit te genovergestelde richting naderde ook een auto. Door haastig uitwij ken belandden hij en zijn auto te gen een lantaarnpaal. De auto werd daarbij onherstelbaar vernield. Na onderzoek bleek ook nog dat de be stuurder niet in het bezit was van een rijbewijs en dat hij de auto zon der toestemming van de eigenaar had meegenomen. Op woensdag 16 juli 1986 werd aan de Liezenweg, nabij het pad vindershuis, een hoop tuin- en huis afval aangetroffen. Er lag geen visi- tëkaartje bij. Mocht hij of zij, die hiervan afweet en dit lezende - spij t krijgen - dan kan deze rommel als nog gedeponeerd worden op de ge meente-stortplaats aan de Waag- weg. Op donderdag 17 juli 1986 deed een inwoner uit Markelo aangifte van diefstal van zijn fiets. Deze fiets werd gestolen vanuit de rijwielstal ling van het Station N.S. Donderdagavond omstreeks 18.30 uur vond er op de Markelose- weg-Oranjestraat een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Een 61-jarige automobilist wilde zijn auto op de weg keren, hetgeen hem niet erg handig afging. Hij kwam daarbij in botsing met een andere op die weg rijdende auto. Beide auto's werden licht bescha- Het vrachtwagen trekken taan touw nummer 2 van vorig jaar, Jan Beunk) is een van de spectaculaire onderdelen van de strijd om de titel Sterkste man van Holten. Het programma van de recreatie tent op de Borkeld van zaterdag 26 juli tot en met vrijdag 1 augustus is als volgt: Zateïdag: 20.00 uur kennismaking; gratis. zondag: 10.00 uur kampsdienst, gratis. maandag: nachtspel, f. 1,-. dinsdag: 14.30 uur zeskamp/water festijn, f. 1,50. woensdag: 06.00 uur ochtendwan deling. 14.30 uur knutselmiddag f. 1.50. donderdag: volksdansen/kamp vuur, f. 1,50. vrijdag: 15.30 uur vossenjacht. Ma b'm vrij 10.00-12.00 uur kinder morgen, f. 0,50. Donderdagmorgen pick-nick i.p.v. kindermorgen. Op dinsdag 15 juli omstreeks 19.00 uur kwam er een inwoner uit Nunspeet aan het bureau, die in de nabijheid van zijn zomerhuisje op de Borkeld last had van een wes pennest. Een plaatselijke imker heeft deze man van zijn plaag ver lost. Geboren: Albertine Willemijn d.v. R. A. Bieleman en J. W. J. Aanstoot. Ondertrouwd: J. G. Luiten 29 j. Holten en B. E. A. Lamping 28 j. Rotterdam. Overleden: J. H. Sint 55 j. Apel doorn, H. ten Hove-Pijffers 90 j., H. Pagrach-Nathans 75 j., M. T. Pos 73 j. overl. te Deventer. Gevonden voorwerpen: een bruin speelgoedbeertje, een bankpasje van de Bondspaar- bank, tien Eurocheques, een fo totoestel, merk Agfa. Verloren voorwerpen: zilveren armband met knotsje, een zwar te knipportemonnee met in houd, twee sleutels, een wit pet je. Gevonden en verloren huisdie ren: geen.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3