Geldelijk verschil... Bureau Terp start onderzoek Holten SoCuWe voorlopig onderdak BON U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. 't Klavier accoord met terrasplan R.0 c tific atic Uitgeversmaatschappij Van derLoeffBV in samenwerking met de stichting Hollens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5 tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104 Boekelo tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Smidsbelt 37 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. V/iggers Kolweg 14 tel. 05483-6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 J. Rozendom Schoutenstraat 33a tel. 05483-6 36 25 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 612 24 jot dinsdag 12 uur In Bathmen: H. Voogsgeerd Deventenveg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Gebruik deze bon voor het opgeven van een I nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad I Antwoordnummer 37 7500 VB Enschede I Adres: :.A Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr./mevr.: r Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 34.25 Holtens Nieuwsblad Donderdag 24 'juli 1986 - 39e jaargang - nr. 30 I Abonnementsprijs f 35.25. Losse nummers 80 cent.Gedrukte oplage 3075 Over niet al te lange tijd zal een be gin gemaakt worden met de aanleg van het terras bij eetcafa 't Klavier. Half augustus zal door het Araer- foortse bureau Terp gestart wor den met het het daadwerkelijke toeristisch onderzoek van Holten, dat het bureau uitvoert in op dracht van de stichting Holten Promotion. Momenteel verkeert het onderzoek nog in de inventariserende fase. In de eerste week van juli hebben de onderzoekers 'een verkennend be zoek' gebracht aap Holten en om geving, maar door de vakantietijd van enkele medewerkers van het bureau Terp en de drukte bij de Holtense recreatieondememers, die in deze weken hun topdrukte beleven, worden nu voor de laatste weken van augustus met de Hol tense ondernemers afspraken ge maakt voor enkele gesprekken. Re- neé Goedhart, een van de onder zoeksters, verklaarde dat het niet de bedoeling is de onderzoekers anoniem zullen blijven en als een soort Sherlock Holmes door het dorp zullen sluipen. Zelf had zij afgelopen vrijdag een bezoekje aan Holten gebracht om zich op haar taak te oriënteren. Zij is pas sinds drie weken in dienst van bureau Terp en hoewel zij op ander gebied al de nodige ervaring had opge daan op onderzoekgebied, bete kent dit voor haar een nieuwe uit daging. De twee onderzoekers van bureau Terp zullen praten met ver tegenwoordigers van de recreatie sector, de horea, de 'food'sector (le vensmiddelen en aanverwante be drijven) en de gemeente Holten. Daarnaast denkt men nog gesprek ken te voeren met een aantal los staande organisaties, zoals de VW en 'het museum'en 'de manege'. In september zullen dan de eerste re sultaten beproken worden met de Holtense begeleidingscommissie, waarin zitting hebben vertegen woordigers van de drie organisaties die het onderzoek financieel moge- lijkhebben gemaakt, de Holtense Handelsvereniging, VVV en Ge meente. Deze drie participanten, aangevuld met het bedrijfsleven, hebben zich ook garant gestelt voor het tekort dat is ontstaan doordat een deel van de aange vraagde subsidie van het ministe rie van Economische zaken niet is verleend. Het gaat hierbij om een bedrag van bijna tienduizend gul den. Als het Holtens Nieuwsblad bij u in de bus valt is het Dorpsfeest - nog in volle gang. Volgende week vindt u een verslag van de woens dag gehouden kleinvee- markt op Kalfstermanswei- de, de autocross op terrein in de Beuseberg en het kam pioenschap touwtrekken Dorpskoninging Samantha ver richt haar eerste officiële daad door het lint door te knippen, waar mee het Dorpsfeest wordt geopend. H. Beltman, P. Brands en J. V/ig gers kijken namens de Dorpsfeest commissie goedkeurend toe. dat komende zaterdag op Kalfstermansweide wordt gehouden. Zoals gebruike lijk een vol programma, dat omlijst wordt door een ker mis op Smidsbelt. Het Dorpsfeest begon vorige week zaterdag al toen onder enorme be langstelling op het parkeerterrein tussen de firma's Schuppert en Bel tman de Dorpskoningin gekozen werd. Even zag het er naar uit dat de oogst voor voorzitter Jan Wig- gers maar heel mager zou uitpak ken. Slechts een drietal meisjes meldde zich spontaan op het podi um. Ook nadat - voor het eerst in dertig jaar- de leeftijdsgrens ver- optraden onder de naam de Maar- kelzangers. Holten promotion Tijdens de officiële opening van het 33e Dorpsfeest, dat dinsdagmiddag plaats vond op het Smidsbelt, liet loco-burgemeester H.J. Westerik enige kritische geluiden horen over het gebruik van het begrip Holten promotoion dat naar zijn mening te pas en te onpas wordt gebruikt. "Voor mij staat Holten promotion voor kwaliteit" aldus de loco-bur gemeester. „Kwaliteit in dienstver lening, kwaliteit in het winke'ia- reaal, kwaliteit in het recreatiege beuren en kwaliteit in de toeristi sche infrastructuur. Holten beleeft nu zijn drukste vakantieweken. Naar verluidt is de bezetting goed. Langzaam maar zeker klimmen we De problemen rond de -tijdelijke- huisvesting van de Stichting SoCu- We zijn inzoverre opgelost, dat voor het komende seizoen men in elk geval kan rekenen op een onderdak in een van de lokalen de voormalige kleuterschool aan de Tuinstraat. De stichting gaat er van uit dat zij gedurende de gehele dag de be schikking heeft over het lokaal en dit niet in de piekuren moet delen met de Scholengemeenschap, zoals door het college van b en w wordt voorgesteld. "Veel van onze cursussen zijn ge pland in de tijd dat de kinderen op school zitten. Dat zijn voor ons dus ook piekuren", aldus Herman Kampman. Naast het lokaal aan de Tuinstraat de Stichting SoCuWe voor haar ac tiviteiten gebruik maken van Het Kolnus, De Kapschure, De Marke en het computerlokaal van de Scholengemeenschap. Alle activi teiten vinden plaats bij voldoende belangstelling. De opgave kan ge schieden vanaf maandag 18 augus tus op telefoonnummer 6 27 55. De kinderactiviteiten worden in sep tember via de scholen bekend ge maakt. Inmiddels is een verdeling van de lokaliteiten samengesteld. De peu terspeelzaal (drie groepen) komt in het Kolnus aan de Hoffestraat, de kleuterclub op woensdagmid dag in de Tuinstraat, evenals de mini-cursussen knuffeldieren maken, timmerclub, meidenclub (2 groepen) handenarbeidclub en kin- dersoos Kwiebus. De tienersoos Musky (vrijdag en zondagmiddag) en jongerensociëteit De Schure (weekend) zijn in de Kapschure aan de Beusebergerweg. Volwassenencursussen die in de Tuinstraat worden gehouden zijn: bloemschikken (3 groepen), volks dansen (start woensdag 3 spetem- ber), tekenen, stoelen matten 'Ne derlands ophalen". In de Scholen gemeenschap wordt de computer cursus voor ouders en kinderen gegeven. Yoga voor beginners en gevorderden starten op 16 septem ber in Het Kolnus. Op maandag 18 augustus start in het Kolnus het project lezen en schrijven en de fotoclub Profoto is ondergebracht in de Kapschure. Koken voor man nen vindt weer plaats in de Marke. Wat zou het verschil kunnen zijn tussen een boerenbruiloft toneelstuk Beloofd is beloofd op de planken brachten. Aan en een boerenklucht gespeeld in hetzelfde dialect op de- de medespelenden heeft het in elk geval niet gelegen. Dat in ons bericht omtrent de komst zelfde lokatie in dezelfde plaats voor hetzèlfde fraaie, door zat wel gebakken. De invallers Ter Maat en Brinks pasten van Joegoslavische zeiiae lOKaue in aezeuue piaatb vuur nei^eiiuc name, uuui aau r rrnpn Painknlarir in de week Anton Stukker geschilderde decor, onder vrijwel dezelfde uitstekend tussen de bekendei namen als Rikie Aaltmk-Ke- zomerse omstandigheden? U raadt het al: geld. Domweg velam, J.Holterman. Johan Stukker (te gek, zeg, te gek ),J. dag30augustusiseenklein misver- niet anders dan geld. Hoe anders is het te verklaren dat op Schooien en Ina Deijk-Oosterkamp. Het verschil, u raadt stand geslopen. De Joegoslaven zaterdag aansluitend aan de verkiezing van de Dorpsko- het al: de 'bruflte was gratis en voor het toneelstuk moest k01;nen njet 0p uitnodiging van de nir.gin honderden vakantiegasten en de nog aanwezige per persoon vijf gulden op tafel worden gelegd. Een gering Holtense Muziekvereniging naar Holtenaren geboeid blijven kijken naar de 'brulfte' terwijl bedrag als men ziet welke kosten gemaakt zijn door de sup- Holten maar op uitnodiging van de een paar dagen daarvoor de spelers van O.C.H. en de men- portersverenigingvanHMV.maarkennelijknetteveelvoor familie voordes en Johan van sen van HMV voor amper honderd belangstellenden het de gemiddelde vakantieportemonnee. Bruggen. uit het dal. Toch is de tendens dui delijk dat de seizoenen langer wor den dan deze drie weken. De recrea- tiebedrijven spelen daarop in door voorzieningen te treffen zodat zij het gehele jaar open kunnen zijn. Het randgebeuren zal zich aan die veranderde gegevens moeten aan passen. Het is een uitdaging waar van de eigen inwoners van Holten van mee kunnen profiteren". De heer Westerik prees de Dorpsfeest commissie die, ondanks een veel heid aan activiteiten in de naaste regio, er telkens in slaagt de be proefde formule van het Dorpsfeest met een minimum aan middelen aan te passen aan de actualiteit. Nat pak Nadat Koniging Samantha de offi ciële openingshandeling had ver richt door het oranje lint door te knippen, maakte het gezelschap de ronde langs de kermisattracties. In de draaimolen werden zij ongewild op een nat pak getracteerd toen de hoed van de draaimolen ging fun geren als centrifuge voor het he'- mehvater dat zich op de kap had verzameld, wat echter geen dom per drukte op de feestvreugde. laagd werd naar vijftien jaar, in- plaats van de gebruikelijke zestien jaar, durfden nog een aantal moedi gen het aan, soms na de nodige overredingskracht van vriendjes. Zelfs 'oudere dames' zo rond een jaar of25,30, zei Jan Wiggers, waren welkom om toch maar het tiental vol te maken. Twee van de kandi daten bleken niet afkomstig te zijn uit Holten en moesten alsnog het podium verlaten, zodat er opnieuw een- oproep werd gedaan aan de aanwezige Holtense schonen. Lang bleef de laatste stoel leeg totdat de laatste kandidate onder grote hila riteit door haar vriend naar het podium werd gedragen. Uiteindelijk zaten op het podium Michelle Pieters, Heieen de Jongh, Er is overeenstemming bereikt tus sen alle betrokkenen, de gemeente Holten, eigenaar van het pand, Be leggingsmij. Gebr. Dikkers en café houder Jos Kamphuis. In de nieuwe situatie zal het door gaande trottoir gelegd worden aan de buitenkant van het terras. De twee kleine groenstrookjes zullen daarvoor moeten wijken, evenals de ijzeren kettingen. Het terras krijgt een afwijkende bestrating, maar blijft openbaar terrein. Aan de kant van C 1000 zal, ook in een afwijkende bestrating een ruime fietsenstalling komen. Fietsers die in de nieuwe situatie hun karretje verkeerd geparkeren, kunnen reke nen op een boete en het verwijde ren van hun fiets. Naar verwach ting zal door de aanleg van het nieuwe trottoir een einde komen aan de slalom-route temidden van fietsen en stoelen voor de voetgan gers. Anita v.d. Kolk, Inge v.d. Hul Betsie Beldman, Ragnhilde V Samantha v.d. Laan. Diana B sink, Agnes van Langen en Ger Brands. Samantha van der La werd door de vakantiegasten uit| kozen als Holten's mooiste. H£ voorgangster, Sandra Krauöc, plaatste haar de kroon op de don kere krullebol. Samantha woont in de Canadastraat 30, is vijftien jaar en heeft dit jaar haar einddiploma gehaald van de Scholengemeen schap. Komend schooljaar wordt zij leerlinge van de modevakschool in Almelo. Brulfte Veel plezier beleefden de toeschou wers aan de Brulfte van Dieks Ker- kemeijer en Jenneken Vosseblt die in de echt werden verbonden door Johan Diederik Otto (Jan Holter- man) en zijn secretaresse Dien Dapper (Ina Deijk Oosterkamp). Ceremoniemeester was Jan Oos terkamp. De Holtense Boerendan- sers leverden de getuigen en fami lieleden. De muziek werd verzorgd door de boerenkapel van HMV en de zang was van een zevental leden van het Markelo's Mannenkoor die

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 1