de Holtense doos Dorpsfeest: 22-25 juli Nieuw woonwagenkamp in gebruik genomen los Lansink de beste Teun Schuppert wint Chateauroux Hans van Oyen wint tijdrit Heihuizen Muller/Van Heek uit koppositie in Holland-cup HOLTENS NIEUWSBLAD TV TOP houdt B-C-D-toernooi Gemeente wil kunstwerk Mazda met internationals tegen Twente DONDERDAG 10 JULI 1986 l)c icrliiii:nn; t an tic Uiu anit itn hlcck 'h'rhaau n/wcmc/icn knimiiumcn hm tic sicnulcr/tlauisc op tic Hcnchcr^ krijgen. tviivtMitligcr liczcgtl tl,in ïc,la,in l.cn in- vtm l'icijc Ihncilmck De eerste bewoners van het woon wagenkampje op de Beuseberg zijn afgelopen maandag met have en goed verhuisd van het woonwa genkamp aan de Markeloseweg naar hun nieuwe standplaats. In totaal zullen drie woonwagens een plaats krijgen in de Beuseberg. Voor nog vijf standplaatsen wordt inHolten nog gezocht naar een geschikte lokatie. De lokatie Mar keloseweg voldeed niet meer aan de gestelde eisen. De verhuizing van de familie Pietje Havekoek verliep niet zonder de nodige problemen. Ruim op tijd was de dieplader gearriveerd waar mee de dertien meter lange houten stacaravan van de ene naar de an dere standplaats zou worden ver voerd. In de ruim vier jaar dat Piet je Havekoek met zijn wagen aan de Markeloseweg had gestaan had, was de riante woonwagen niet van zijn plaats geweest. De voltallige 'Splo-boys' van de dienst gemeen tewerken kwam er aan te pas om de klus te klaren, waarna de stoet on der politiebegeleiding via de La- rensweg naar de nieuwe plek kon worden gebracht. De leeggekomen standplaats werd onmiddelijk onbruikbaar gemaakt om eventuele klandestiene bewo ners af te schrikken. Op korte ter mijn moeten de overige woonwa genbewoners verhuizen naar de Beuseberg, mits men beschikt over een goedgekeurde woonwagen. Het nieuwe kampje valt onder de ver antwoordelijkheid van de woning bouwvereniging Onze Woning. Geheel van harte ging de verhui zing niet. „Ik doe het voor mijn twee kinderen, zodat zij wat meer tussen de burgers komen en een goede opvoeding krygen", vertelde de rijk getatoueerde Pietje Have koek. „Voor mij is het maar waarde loos daar. Hier (aan de Markelose weg) kan ik bij mijn wagen wat- rommelen en knutselen. Daar (Beuseberg) kan ik niet eens mijn auto goed parkeren. Pietje rijdt in een 'slee' van een Amerikaan. Zijn medebewoners van het Markelose kampje waren het het volledig met hem eens. Volgens hen zinkt het Beusebergkamp in het niet bij de kampen in Olst, Heino en Deventer waar voor de kampbewoners meer ruimte beschikbaar is. Wethouder H. J. Westerik, die de verhuizingsoperatie bijwoonde, verklaarde dat maar heel weining mensen het werk vlak naast de huisdeur te hebben. Speciaal voor woonwagenbewoners zal in Deven ter een terrein worden ingericht, waarop men kan slopen en dergelij ke. In Holten komt een dergelijk terrein niet beschikbaar. Waar de overige vijf standplaatsen gepland worden, kon de wethouders niet zeggen. „Het vorige college had een lokatie op het oog, maar eerlijk gezegd vond ik die minder ge schikt. Direct na de vakanties zul len we die zaak bespreken". Het jaarlijks Dorpsfeest dat dit jaar voor de 32ste keer zal worden gehouden van dinsdag 22 tot en met vrijdag 25 juli start reeds maandagavond 21 juli met de ver kiezing van de Dorpskoningin op het plein tussen Kledingmagazijn Beltman en schilder Schuppert aan de Dorpsstraat. De nieuwe „majesteit" zal rond 20.00 uur wor den gekozen door een jury die be staat uit tien vakantiegasten. Het voorprogramma zal worden ver zorgd door de Boerenkapel van „H.M.V." Na de verkiezing wordt er een folkloristische boerenbruiloft gehouden m.m.v. van de Holtense boerendansgroep, de Boerenkapel van „H.M.V. en het dubbelkwartet „De Maarkelzangers" en nadat Dieks Kerkemeijer en Jenneken Vossebelt door de oud-burgemees- ter van Holten Berend Willem Dap per „in den echt zijn verbonden" zal er feest worden gevierd m.m.v. de Boerenkapel. Dinsdag 22 juli zal om 14.30 uur de officiële opening van het Dorps feest plaats hebben op Smidsbelt o.a. in aanwezigheid van de zater dagavond gekozen Dorpskoningin. De Dorpskoningin maakt hierna met „haar gevolg" een wandeling over het feestterrein en zal door de kermisexploitanten weer overla den worden met geschenken. Om kwart voor zeven zal bij de Smids belt het startschot worden gelost voor de grote wielerronde voor amateurs en liefhebbers. Woensdag 23 juli: 10.00 uur Klein- ENSCHEDE - De tennisvereni ging TOP houdt van 4 tot en met 10 augustus het Wooldriksparktoer- nooi voor B-, C- en D-spelers en speelsters. Het C-en D-toernooi be gint op 4 augustus, terwijl de B-spe lers en speelsters op 9 augustus aan hun evenement beginnen. Belangstellenden voor deze toer nooien kunnen zich tot en met 27 juli inschrijven (C en D toernooi), 4terwijl voor het B-toernooi de in schrijvingsdatum op 6 augustus sluit. Het adres waar de inschrijvin gen naar toe kunnen is Postbus 477, Enschede. veemarkt in „Kalfstermansweide". 's Avonds om 19.00 uur krijgen op een terrein aan de Beusebergerweg de autocrossers het groene licht voor de le manche in de cross die georganiseerd wordt door de M.A.C. „De Holterberg". Zaterdag 26 juli komen vanaf 13.30 uur in „Kalfstermansweide" de sterkste mannen en vrouwen (ju nioren en senioren) aan het touw in de jaarlijkse wedstrijd om het kam pioenschap voor ploegen uit Hol ten. De wedstrijd wordt georgani seerd door de T.T.V. „O.K.I.A." Alle attracties op het feestterrein in het dorpscentrum zijn dagelijks ge opend vanaf 14.00 uur. De feestelij ke warenmarkt wordt i.v.m. het Dorpsfeest op vrijdag 25 juli gehou den op de Kolweg. Deze fraaie duidelijke foto, af komstig uit het archief van Jan Smale van de Oudheidkamer Holten, is gemaakt door dokter Bessinkpas tijdens een van zijn vele ritten door Holten. Dokter Bessinkpas woonde en werkte van 1894 tot 1930 in Hol ten. Dit plaatje moet dus geno men zijn in die perdiode. Alles is duidelijk maar één ding is niet bekend: waar de foto is geno men. Het kan op de Borkeld zijn, maar evengoed in Vijfhuizen of de Beuseberg. Bij deze vraagt Jan Smale de medewerking van de oudere Holtenaren eens terug te gaan in hun herinnering. Wellicht le vert dat een antwoord op op de vraag waar dit plaatje van „d'n dokter" is geschoten. Tevenswiljan Smale graag we ten of er in Holten nog mensen zijn die hem wat meer kunnen vertellen over de Kozakken die in de jaren 1914 tot 1924 in Hol ten ondergebracht waren. Het is bekend dat zij gelegerd waren in een kampement op de plaats waar nu de vijver van 't Vlet- goor is gegraven. Ook is bekend dat er foto's gemaakt zijn van de Kozakken en hun gezinnen. Waarom ze in Holten waren, is door de leden van de Oudheid kamer nog niet achterhaald. Wellicht kan een van de oudere Holtenaren enig licht in de duis ternis brengen. Vanzelfsrpeken zijn foto's over dit sukje historie van Holten heel erg welkom bij de Oudheidkamer. Vorige week donderdag hielden de tourrijders van de Wielervereni ging Holten hun tweede tijdrit op het parcours in de Heihuizen. On betwist winnaar werd Hans van Oyen. In de eerste tydrit die op 10 juni werd verreden over 6,5 km., werd Henk Beldman verrassend win naar met één seconde voorsprong op Hans van Oyen. Specialisten op deze afstand, Wim van Oyen en Hénk Vasters lieten het enigzins afweten. Er was teveel wind. Zij troffen het ook deze keer niet want een straffe wind op de Raalterweg liet voor de meesten de gemiddelde snelheid zakken. Deze keer moes ten er twee ronden van 6,5 km. worden gereden. Als outsiders wer den getipt Gerrit Luggenhorst en Gerrit Bosman. Grote favoriet was toch wel Gerard Höften, een cou reur met kracht en veel ervaring in de koers. Ook 'good old' Anton Ve neman stond aan de start, bijge staan door zyn zoon Gerard, die Het nieuwe college van b en w van Holten maakt ernst met haar voor nemen meer kunst in de gemeente Holten te brengen. Als een van de gegadigden hebben zij ingeschre ven op een van de beeldhouwwer ken die momenteel in het kader van de tentoonstelling Beeld-en- route in Diepenheim geexposeerd wordt. Het beeld, een kolom van steen met een hardhouten top is in het kader van de BKR regeling gemaakt door Willem J.A. Bouter uit Uithuizen. Bouter ontving zijn opleiding aan de Rietveld acade mie te Amsterdam. De aanschaf van het beeld zal de voor de gemeente geen extra kos ten met zich meebrengen. Wel zal bij toewijzing de kosten van het vervoer en plaatsen voor rekening van de gemeente komen. Waar het beeld geplaatst zal moeten worden is nog onderwerp van discussie. Door de omvang van het beeld zal het in elk geval niet in het centrum van het dorp worden geplaats maar vermoedelijk aan een van de in valswegen van Holten. speciaal voor het Tourspel naar Holten is gekomen. Ook Gerrie Soer weerde zich kranig in het he ren gezelschap. Halverwege de koers bleek Hans van Oyen de beste tijd te hebben, maar een aantal tempobeulen moesten nog komen. Het lukte hen niet de tijd van Van Oyen te evena ren of te verbeteren. Gerard Höfte was in de eerste ronde absoluut de snelste, maar een lekke band weer hield hem van een goede klasse ring. De uitslag was: 1. Hans van Oyen. 21.18 min. (gem. 36.335 km/h); 2. Henk Beldman, 21.45 min.; 3. Gerrit Luggenhorst, 22.16 min.; 4. Wim van Oyen, 22.24 min.; 5. Henk Vasters, 22.53 min. 6. Gerrit Bosman, 23.06 min.; 7. Henk Hendriks, 24.12 min. 6. Ben Bril, 24.28 min.; 9. Henk Luggenhorst, 24.50 min.; 10. Gerrie Soer, 26.454 min. 11. Anton Veneman, 27.12 min. 12. Gerard Höften, lek gereden. hm Slurries niet John the Sloitniuiii Xnvcr it on liet SI-\ Wanneer je 's avonds na een vlucht vanaf Chateauroux (bijna 700 km.) in het clublokaal komt en je weet onder welke weersomstan digheden (hitte en tegenwind!) de duiven die binnen zijn, de moeilijk heden hebben moeten overwinnen, dan krijf je toch respect voor deze duifjes. Je vraagt je af, waar ze on derweg even hebben gerust en een slokje water gedronken hebben. Was het misschien aan de oever van de Seine, Rijn, Maas of de Schipbeek? Wie zal het zeggen. Eén ding staat vast, dat de koers naar Holten weer werd opgenomen om daarna feilloos aan de Pastorie straat of ergens anders neer te strij ken. En alles zonder kaart. Voor deze marathonvlucht wer den 74 duiven ingekorfd die om 06.30 uur de thuisplaat tegemoet gingen. Voor Teun Schuppert werd het een zeer goede vlucht want om 19.01 uur kon hij de eerste duif klok ken en er volgden by hem nog 6 andere prijswinners. 1, 2, 4, 9, 10, 15, 19 Teun Schup pert; 3, 3 G. Egberts; 5 Comb. Ool- bekkink-Tijhof; 6 M. Lodeweges; 7 Mevr. Van Beek; 8, 18 Gert Steu nenberg; 11 Frits Meester; 12, 17 JanAaftink; 14 G. J. Koetsier; 16 A. ten Dam (2). St. Quentin voor Lodeweges Een dag na de zware vlucht op Chateauroux werd de vlucht vanal St. Quentin-afstand 350 km. vervlo gen. Voor deze vlucht werden 147 duiven ingekorfd. Lossing: 06.30 u. Eerste duif van M. Lodeweges bin nen om 12.08 u. 't Was ondanks warmte en kopwind een snelle en vlot verlopen vlucht. Binnen een uur waren alle 37 prijswinners bin nen. 1,3.7,12,16 M. Lodeweges; 2,4,14, 18, 21 Comb. Oolbekkink-Tijhof) 5 A. ten Dam <2); 6,15,28 Jan Aaftink; 8,13, 24, 31, 35 Teun Schuppert; 9. 10, 19. 22, 26 G. Egberts; 11 Mevr. van Beek; 20 Wim Aaftink; 27 G. J. Koetsier; 22 Joh. Veldhuis; 33 H. J. Paalman; 37 Comb. Kwintenberg. In het Japanse MAZDA-team dat zaterdag 19 juli op sportpark 't Vletgoor speelt tegen FC-Twente zullen 2 internationals acte de pre sence geven. Zowel vrije verdediger Katsuyoshi Sinto als defensief mid denvelder Kyung Sik Choi verde digden reeds de kleuren van hun land. Voor Kyung Sik Choi betekent dat optreden voor zijn vaderland Zuid-Korea, één van de 24 landen die in Mexico om de wereldtitel streden. Wat FC Twente hiertegenover gaat stellen is op dit moment nog niet bekend, maar verwacht mag worden dat doelman Theo Snel- ders, ooit doelman van Jong Oran je, zijn come-back zal maken. De volgende week donderdag ho pen we nog nader op dit sporteve nement terug te komen. Jos Lansink is zondag op overtuigende wijze winnaar geworden van het concours hippique van de Bergruiters dat gehouden werd op het paardensportterrein op de Borkeld. In het Z-springen werd hij eerste met Fiorella en tweede met Fire Flash, in de klasse M werd hij met Fushion tweede, na Jan Murris, en het afsluitende jachtspringen werd door Lansink gewonnen met Fire Flash. Zijn prestatie won aan glans door het gering aantal combinaties dat foutloos rond kwam op het door Dries Willenms ge bouwde parcours. tal van bekende namen vertegen woordigd waren, was het aantal fouten opmerkelijk groot. Vooral de driesprong leverde voor de deel nemers veel problemen op. Het laatste onderdeel, het jachtspring- concours leverde zo mogelijk voor de deelnemers nog meer moeilijk heden op. Van de dertien deelne mende combinaties moesten er Uilslagen: Ring 4: Ll-dressuur: 1. Ina Bruggeman, (Arno). 133 pnt. Ring 5: Ll-dressuur: 1. Gert Hekkelman, (Zeldzaam), 132 pnt. Ring 2: Ll-dressuur: 1. Rikus Bronsvoort, (Zephyr), 131 pnt. Ring 3: L2-dressuur: 1. Rianne Mensink, (Za- raida), 140 pnt. Ring 4: L2-dressuur: 1. Katinka ten Ham, (Vla dimir), 130 pnt. Ring 5: L2-dressuur: 1. Sandra Dieperink, (Ari- amber), 125 pnt, maar liefst dertien door weigering M-dressuur: 1. Matjan Evers, (Wingfoot), 133 de strijd staken. Slechts enkele pn'- combinaties haalden de eindstreep J--sPnnee": Groep „A- L j*,kus Bronsvoort (Zenhvr), 0-26.43; 2. Arnold ter Maat (Twi- van het zestien hmdenssen zware iight).'o-28.72; 3. Inge Meijer (Roguish-Ras- parcours, waaronder opnieuw Jos cal), 0-32.72. Lansink die met Fire Flash fout- L-springen: Groep 2: 1. Judith Roelofs (Win ston), 0-28.47: 2. Hans Tiebot (Winnetou), 0- 30.94; 3. Anneke Roelvink (Manwaela). 4- loos rond kwam. Dries Willems had het de deelne mers behoorlijk lastig gemaakt. Zo wisten in de klasse M slechts twee combinatie zonder fouten te fini shen. De Holtenaar Jan Murries bleek met John the Mountain Mo ver net drie seconden sneller dan Jos Lansink met zijn nieuwe paard Fushion. Ook in de klasse Z, waarin Dressuur De dressuur stond op De Borkeld op hoog niveau, mede door de aan gename weersomstandigheden: een redelijke temperatuur en af en toe een zonnetje. In de klasse Z was 27.33. M-springen: 1. Jan Murris (John the Mountain Nover), 0-5.59.36; 2. Jos Lansink (Fusion H), 0-62.73; 3. Henk Buitenhuis (Wiskey). 4- 56.53. Z-springen: 1. Jos Lansink (Fiorella H), 0- 55.58 na barr.; 2. Jos Lansink (Fire-Flash H), 0- barr.; 3. Peter Gcerink (Boonels), 4- 92.09. M/Z-Jachtspringen: 1. Jos Lansink (Fire Flash), 108.73; 2. Henk Buitenhuis (Whiskey), de titel voor Ciska van Meggelen op U3.60; 3. Harry Hecrde (Tiejo), 115 39 Waldona. In het zaterdagprogram- Dressuur Klasse MI: 1. I. Roetert (Ursus), 141 ma van de dressuur was er een Pnt-; 2-b-Boerkamp (Joris) 129 pnt.3. j v. Bakum (Branimetie), 128 pnt. overwinning voor Sandra Diepe- Dressuur Klasse MIL 1. D.Meijering (Sappor- rink met Ariamber in de klasse L2 ro), 115 pnt.; 2. d. Muhienhord (Boy), 114 dressuur en voor Rikus Bronsvoort Pnt-; 3-AB°sie (Zimosa>'109 Pnl met Zephyr in de kiasse L. dreS- SUUr. 3. M. Rottink (Torphy), 116 pnt. Afgelopen zondag werd in Oss de een na laatste zijspancorss verre den voor de Holland-cup. De com binatie Muller-Van Heek had tot nu toe de leiding in het klasse ment, maar helaas moesten Au gust en Hwenk terug vallen naar een tweede plaats. Dat werd ver oorzaakt door het beschadigen van een stuurdemper tijdens de tweede manche via een aanrijding met Van Gastel. Irfde eerste manche wist August beslag te leggen op de derde plaats, achter Van Gastel en Janssen en net voor de naaste concurrent Tim mermans. In de tweede manche moesten ze dus helaas uitvallen. In de derde manche maakten ze weer alles goed door deze te winnen, voor de regerend wereldkampioen Bachtold; Timmermans werd in deze manche vijlde. Broer Derk Jan Muller behaalde in dit internationale veld een dertien de en een vijftiende plaats maar moest helaas in de derde manche door een blessure van bakkenist Gert Jan uitvallen. De tussenstand voor de Holland cup is met nog één wedstrijd te rijden aan het eind van het seizoen is als volgt: 1. Timmermans. 251 pnt.: 2. Müller. 236 pnt.; 3. Janssen. 219 pnt.; 4. T. Bens. 207 pnt.; 5. Van Goch. 193 pnt.; 6. Van Gastel. 166 pnt. Aanstaande zondag barst de strijd weer los voor het Nederlands Kam pioenschap en wel in Lochem. dus eigenlijk voor August en Henk en de talrijke supporters een thuis wedstrijd. De eerste start is om 13.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 7