Jarig Twenhaarsveld zet beste voor L.T.S. Rijssen: veel werk verricht goed "U In week van 23 tot en met 28 juni: a Ouderen meer kans in woningcommissie Spaans nieuw op SG Midden IJssel Recreatiewerk begint zondag met kerkkdienst Modelauto's HOLTENS NIEUWSBLAD m. Open Deur Storing Wijziging schooltijden Programma recreatietent DONDERDAG 19 JUNI 1986 Het zwembad Twenhaars veld staat in de week van 23 tot en met 27 juni naar we hopen, lettelijk en figuurlijk in het zonnetje. In die week wordt ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan een groot aantal activiteiten ge organiseerd door het perso neel van het zwembad en de zwemclub Twenhaarsveld. Belangrijk onderdeel van de festiviteiten vormt de dit jaar al weer voor de elfde maal te houden avond- zwemvierdaagse. De zwemvierdaagse is een evene ment voor alle leeftijden: in vorige jaren varieerden de deelnemers in leeftijd van vijf tot ver boven 70 jaar. de zwemvierdaagse is dus bij uitstek een evenement waar an door het hele gezin kan worden deelgenomen. Dagelijks kan ge start worden tussen 17.30 uur en 20.00 uur. De bedoeling is dat men op vier van de vijf beschikbare avonden steeds een afstand zwemt van 500 meter, in totaal twintig baantjes. Deelne mers van tien jaar en jonger en van 60 jaar en ouder mogen volstaan een avond-zwemvierdaagse beslist niet vergeleken kan worden met een wandel- of fietsvierdaagse. Men behoeft beslist geen waterrat te zijn om de vereiste 250 of 500 meter per avond binnen het uur te volbren gen. Overigens is het helemaal niet belangrijk hoe lang men over die af stand doet. De zwemvierdaagse is geen wedstrijd tegen de klok of te gen andere deelnemers. Iedereen bepaalt zijn eigen tempo. Tussen tijds rusten is toegestaan, mits men het water niet verlaat. De starttijd kan men zelf bepalen tussen 17.30 en 20.00 uur. De deelname kost f. 5,- per persoon bij aanmelding vóónr 23 juni en f.6,- hmiihméS~~i1 getraind. De finale wordt gespeeld op vrijdag 27 juni. Aansluitend kan donderdagmiddag wordt het spel- circuit, in engizins aangepaste men in het zwembad dan nog met vorm, gespeeld door de leerlingen de beentjes van de vloer onder de Het team Mooiweer, de winnaars van het buurt-waterpolotoernooi 1985, is ook dit jaar weer van de partij. die de zwemvierdaagse hebben vol bracht, ontvangen op de laatste avond (vrijdag 27 juni) een medail le. Hoe deze medaille eruit ziet, is afhankelijk van het aantal malen dat men in Holten aan de zwem vierdaagse heeft meegedaan. per persoon bij aanmelding op 23 of tonen van het entertainment or- 24 juni. Toeschouwers hebben alle kest Midnight Train, avonden gratis toegang. Aanmel ding is mogelijk bij de kassa van het zwembad en op het gemeente huis, afdeling welzijnszaken. Attracties met de helft, dus 250 meter per dag. Voor deelnemers van 60 jaar en ouder bestaat bovendien de moge lijkheid om in overleg met het Fjqen temDO zwembadpersoneel hun baantjes op een ander tijdstip op diezelfde Voor de ongetrainden onder de le- dagen te trekken. Alle deelnemers zers merkt de organisatie op dat In het dezer dagen verschenen jaarverslag 1985 zegt het bestuur van de Lagere Technische School in een „Ten Geleide" dat er dankzij de goede samenwerking en ver trouwen tussen ouders, leerlingen en personeel weer goed onderwijs aan de leerlingen gegeven kon worden. In nauwe samenwerking met de ouders, school en bedrijfsleven, heeft het personeel getracht om voor de gediplomeerden een goede vervolgopleiding of een passende werkkring te vinden waarbij het be drijfsleven ook in het afgelopen jaar met goede raad én financiële hulp terzijde heeft gestaan. „Er is veel goed werk verricht, werk dat onze jeugd echt verder kan helpen in het leven. Het be stuur besluit met de wens dat dit werk, met grote zorg voor de leer lingen ook in het komende school jaar voortgezet mag worden". Onderwijs De afdeling consumptieve tech nieken waarmee aan begin van het Vrijdag 20 juni (morgen) zal er een Open Deur-zangavond worden ge houden in de recreatietent op de Borkeld. De aanvang van deze zangavond is om 20.00 uur. Medewerking zal worden verleend, door het Holtens R.K. koor en en kele leden van H.M.V. Mevrouw H. Kruk-Aanstootzal de orgelbegelei- ding op zich nemen. De medidatie wordt verzorgd door de heer W. Beldman met als thema: Kies dan het leven. Zowel vakantiegangers als inwo ners van Holten zijn welkom. schooljaar 1984/1985 met 2 volledig bezette klassen werd gestart, be leefde een sterke groei, zowel van binnen als buiten de school; mo menteel heeft deze afd. reeds vier volle klassen. Ook het restaurant was het hele jaar door goed voorzien van gasten. Bij het Beroepsbegeleidend Onder wijs was een lichte daling doordat het aantal opgeleide leerlingen in het L.T.O. in de achterliggende ja ren iets is afgenomen. Door het ont staan van samenwerkingsverban den is het opnemen van leerlingen vrij constant, zodat hopelijk in de toekomst het leerlingenaantal op peil zal blijven. Door zeer goede contacten met de Stichting Vakop leiding Bouwbedrijf en die van de Stichting Hout is de begeleiding van de leerlingen bijna optimaal te noemen. Het „Open Huis" was ook dit jaar met ruim 5000 bezoekers weer een geweldig succes. Het to taal aantal leerlingen bedroeg op 31 december '851095. Volledig dag onderwijs L.T.O. 616 waarvan 62 leerlingen uit Holten. Wat zou het jubilerend zwembad zijn zonder Zwem- en Poloclub Twenhaarsveld. Ze zijn dan ook weer als vanouds present tijdens alle avonden van de zwemvier daagse; natuurlijk weer met enkele nieuwe attracties en lekkernijen. De volgende spelletjes komen aan bod: schiettent, pop-raden, bus gooien, sjoelen, ringooien, spel 21, spiraal en er is een verloting. Ver der is er een standje met zeep en pennen en verkoop van patat, ijs, bier en limonade en niet te verge ten de barbeque. Tussen alle bedrijven door kan men de deelnemers aan het buurt- waterpolotoernooi toejuichen. On getwijfeld zal het team „Mooiweer", waarin enkele prominente water- poloërs het succes van vorig jaar willen herhalen, al zal de winnaar van het eerste buurt-waterpolo- toemooi dat gehouden werd in 1984, sv. Holten zich niet onbetuigd laten. Naar verluidt is er duchtig Schooljeugd Ook de schooljeugd wordt niet ver geten in deze jubileumweek van het zwembad. Iedere ochtend tus sen 09.00 en 12.00 uur komt een van de lagere scholen aan de beurt voor een spelcircuit in en om het water. Alle leerlingen krijgen vele spelle tjes te doen met een kleine versna pering aan het eind. Op dinsdag- en van de Scholengemeenschap De Marke. De toegang voor belang stellende ouders en grootouders is gratis. zwembad Twenhaarsveld met een waterpolo-meeting voor dames- en herenteams. Deelnemende verenigingen bij de heren zijn: de Grunte uit Harden- berg, Scholtenhagen uit Haaksber gen, de Groene Jager uit Den Ham. De zwemlessen tijdens deze week de Mors uit Rijssen en Twenhaars- en dat betreft de particuliere lessen van 's middags 16.3017.00 en 17.30 uur en de zwemvaardigheidstrai- ning van woensdagmiddag 17.30 uur komen deze week te vervallen. Polo-meeting De Zwem- en Poloclub Twenhaars veld viert het 25-jarig bestaan van veld uit Holten. Bij de dames ko men in het water de Mors uit Rijs sen, Zandstuve uit Vroomshoop. Scholtenhagen uit Haaksdbergen de Grunte uit Hardenberg en Twenhaarsveld uit Holten. De wed strijden beginnen om 08.30. De prijsuitreiking vindt plaats om 17.00 uur. De laatste vergadering van de ge- yjtl). De ANBO, afdeling Holten meeenteraad voor het zomerre- cews wordt gehouden op maandag 23 juni aanstaande om 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda prijken niet minder dan 22 agendapunten, waaronder een voorstel tot aanschaf van een grafgroenraam, het verlenen van gemeentegarantie ten behoeve van vervroegde aflossing van Met ingang van het nieuwe school jaar zullen de schooltijden van de Openbare bassischolen in Holten cnigzins gewijzigd worden, 's Mor gens zullen de schooldeuren een kwartier eerder open gaan: in plaats van om kwart voor negen om half negen, terwijl 's middag de lessen een kwartier eerder eindi gen: in plaats van om half vier gaat de school nu uit om kwart over drie. De verandering van de schooltijd geschiedt op verzoek van de mede zeggenschapsraden van de basis scholen. Met de invoering van de nieuwe wet voor de basisscholen in het schooljaar 1985/1986 gingen de kleuterscholen op in het basison derwijs. De schooltijden van de groepen 1 en 2, de voormalige kleu terklassen, werden gelijk gescha keld met overige groepen. Vooral de langere middaglessen bleken voor de jongste leerlingen te hoog gegrepen. Door nu de ochtenlessen een kwartier langer te laten duren en de kinderen 's middags een kwartier eerder vrij te geven hoopt men dit probleem op te kunnen vangen. De middagpauzetijd van 12.00 tot 13.15 is ongewijzigd. De jongste leerlingen, groep 1 tot en De oorzaak van de storing, die het gehele telefoonverkeer in en naar Holten maandagmiddag bijna twee uur lang heeft lamgelegd is voor de mensen van de PTT nog niet geheel duidelijk. Vermoedelijk heeft de overschakeling van het In Holten geldt tot nu toe een leef- ene relaissysteem naar het andere tijdgrens van 70 jaar voor het lid- geldlening voor de woningbouw vereniging Onze Woning, de aan schaf van bluskleding en porto foons voor de brandweer en een wijziging van de commissie woon- ruimtezaken. ziet dit dis een discriminatie van ouderen en heeft verzocht de leef tijdsgrens op te heffen of niet meer in te voeren. Gezien de voor ouderen betrokken belangen bjj woningzaken acht het college het opheffen van de leef tijdsgrens voor de Commissie Woonruimtezaken alleszins rede- m. Voor hot bestemmingsplans- mm «nl man Ho loofriiHcOT-ont: mor. rum wil men de leeftijdsgrens niet mjHHag opheffen, daar met invoering van de nieuwe Wet op de Ruimtelijke Ordening er door de gemeenteraad een nieuwe inspraakverordening vast gesteld moet worden. Tot 1 juli -4987 heeft men daarvoor de tijd. Deze nieuwe schooltijden gelden alleen voor de scholen in Holten- dorp. Dijkerhoek en Espelo hebben afwijkende schooltijden. niet goed gefunctioneerd. Naar de mening van de technische mensen van de PTT houdt de sto ring van maandagmiddag geen en kel verband met het tekort aan telefoonlijnen in Holten maar moet maatschap van het bestemmings planforum en de commissie voor woonruimtezaken. Voor de mark commissie evenwel geldt geen leef tijdsgrens, terwijl voor het lidmaat schap van de commissie Sociaal- het gezien worden als een inciden- Cultureel Werk en de Sportcom- missie dezelfde eisen gelden als voor het lidmaatschap van de ge meenteraad (wel een minimunm teel mankement dat nu, naar men hoopt, verholpen is. De absolute telefoonstilte in de middagspits tussen half vier en half leeftijd, doch geen maximum leef- zes uur heeft in Holten voor heel wat overlast bezorgd. Niet alleen de Holtense ondememigen waren ver stoken van contact met de buiten wereld, ook brandweer, medisch centrum, politie en gemeentehuis waren onbereikbaar. Met ingang van het nieuwe school jaar wordt het vakkenpakket van de scholengemeenschap Midden IJssel in Holten (de Dagmavo voor volwassenen) uitgebreid met het vak Spaans. Vermoedelijk zullen de lessen op maandag dan wel op donderdagochtend gehouden wor den. Dit werd meegedeeld tijdens de uitreiking van de eindcertifica- ten vorige week woensdag in de Scholengemeenschap Holten. De belangstelling voor de lessen van de Dagmavo is nog steeds groeiende. Dat bleek tijdens de Öpen Dag die vorige week donder dag werd gehouden in de grote zaal van gebouw Irene. Opvallend was, dat er een flink aantal jongeren die op een of andere manier niet aan Op zaterdag 21 juni 1986 organi seert de Model Auto Club Oost Ne derland een modelauto-show in Restaurant „De Koenjer" te Ma- riënheem. De getoonde miniatuur modellen zijn allemaal door de le den van de M.A.C.O.N. verzameld, gebouwd en/of verbouwd. Onder de tentoongestelde modellen bevin den zich o.a. motoren, vrachtwa gens en Oldtimers van diverse groottes. De M.A.C.O.N., die niet commercieel werkt, probeert men sen aan te sporen tot het verzame len en (ver)bouwen van minituur- automodellen. Iedere maand orga- De gezamenlijke kerken in Holten van de dienst buiten koffie gedron- faebhen al weer voor het 21e jaar ken. het Interkerkelijk recreatiewerk Een paar duizend mensen bezoe- voor de vakantiegasten georgani- ken eik jaar de tent, waaronder niet seerd. Op het terrein op de Borkeld alleen vakantiegasten, ook de Hol- tnssen Borkeldsweg en Postweg tenaren weten de recreatictent staan de kiosk en de tent van waar- steeds vaker te vinden. Ook dit jaar uit gedurende acht weken vier hopen de vrijwilligers weer veel teams van vier jonge vrijwilligers mensen op hun terrein te mogen en een pastorale medewerkster elk ontmoeten, twee weken een programma ver zorgen. Zondag 22 juni aanstaande wordt het recreatiewerk gestart met een kerkdienst in de tent en acht weken later, op 17 augustus, wordt het recreatiewerk afgeslo ten met een kerkdienst. Dagelijks wordt in en rond de tent een aantrekkelijk programma sa- Het programma voor de week van 21 juni tot en met 26 juni luidt: za 21-6: 20.00 uur Kennismakings- het arbeidsproces deelnemen, inte- niseert zij een praatavond voor mengesteld. Iedere morgen is en avond; resse toonden voor een van de vak- ^aar leden. Op deze avond wisselt een kinderactiviteit; 's middags of zo 22-6:10.00 uur Kampdienst o.l.v. ken, maar voor het overgrote deel menj jn gemoedelijke sfeer, gege- 's avonds is er voor de oudere va- pastor Pauw; waren het vrouwen die een kijkje Vens uit over de hobby. De toegang kantiegangers een programma met kwamen nemen. Coördinatrice van tot deze modelautoshow, georgani- onder andere een vossejacht, seerd door de M.A.C.O.N., in Res- speurtocht, sport en spel. Iedere taurant „De Koenjer" is geheel gra- zondag is er om 10.00 uur een kerk- tis. Deze modelautoshow duurt van dienst in de tent waarin voorgan- 10 uur 's morgens tot 16.30 uur 's gers van alle drie de kerken (Gere- middags. Wij hopen er met u tij- formeerde kerk, Ned. Herv.kerk en dens de Zomerfeesten in Mariën- R-K. kerk) om beurten voorgaan, heem een leuke en plezierige dag R*een ontspannen sfeer wordt van te maken. Restaurant „De door de vakantiegasten en Holte- Koenjer" ligt aan de weg Nijverdal- naren binnen en buiten de tent ge- /Raalte in Mariënheem. zongen en geluisterd en na afloop de school in Holten wees er op dat nog tot 1 juli aanstaande de in schrijving open staat voor het nieu we studiejaar. Niet alleen voor deel certificaten op Mavo-niveau maar ook voor Havo. Voorwaarde is wel, dat de vooropleiding voldoende is. Dinsdagochtend kan men in Irene, lokaal twee, terecht voor opgave. ma 23-6: 20.00 uur Volleybalavond; di 24-6: 14.30 uur Knutselmiddag; wo 25-6: 22.00 uur Griezelspeur tocht; do 26-6: 20.00 uur: Landenavond; vrij 27-6: 14.30 uur Spelletjesmara thon. verder is er elke morgen van 10-12 uur kinderopvang voor kinderen van 4 t/m 12 jaar. De eerste week wordt georganiseerd door Anneke, Jolande, Geert en Tanja. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. aan de heer H. J. Robers toestemming verleend tot verbouw van de woning Pastoriestraat 50; 2. aan de heer W. G. Bannink vergunning verleend voor de bouw van een kapschuur bij het perceel Oude Deventerweg 8; 3. Verleende kapvergunningen: - aan de heer F. A. C. Koegler voor bomen bij de woning Winkelberg weg 11 - aan de heer Ph. L. Heil voor 2 bomen bij de woning Looikolk- straat 11 - aan de heer P. F. A. Klinkenberg voor een boom bij de woning Win kelbergweg 9; 4. aan Schïetver. de Zaagmolen vergunning verleend voor een vogel schietwedstrijd op 28 juni 1986; 5. aan volleybalver. Mintonette div. toestemmingen verleend t.b.v. een buitentoernooi op 28 juni 1986. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf danwel over eventu ele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentese cretarie. UITGIFTE BOUWTERREINEN PLAN „DE BEUSEBERG" De mogelijkheid doet zich voor om in het plan „De Beuseberg" een aan tal kavels aan te bieden aan particulieren. Het betreffen 6 kavels voor de bouw van 3 dubbele woningen (2 onder één kap). De mogelijkheid is aanwezig te bouwen in de premie C-sector (vrije sec tor woningen met een éénmalige bijdrage van f 6.500.-) Om voor deze bijdrage in aanmerking te komen dient de premie-aan vraag in elk geval vóór 1 augustus 1986 te zijn ingediend. Eventuele gegadigden kunnen zich voor nadere informatie, alsmede voor het verkrijgen van een aanvraagformulier, wenden tot de gemeen te-secretarie, afdeling Algemene Zaken. Verzoeken om aankoop van een kavel moeten zijn ingediend vóór 3 juli 1986. Holten, 19 juni 1986. Burgemeester en wethouders van Holten. W. L. F. C. VAN RAPPARD, burgemeester J. P. STEGEMAN, secretaris REKREATIEBAD TWENHAARSVELD Voor de week van 23 t/m 27 juni a.s. gelden de volgende gewijzigde openingstijden: 7.00-17.00 uur: normaal geopend 17.00-17.30 uur: gesloten 17.30-20.30 uur (op 27 juni tot 21.30 uur): geopend voor deelnemers aan en toeschouwers bij de zwemvierdaagse en andere aktiviteiten in het kader van het 25-jarig bestaan van het zwembad. Zie het volledige programma elders in dit blad. HINDERWET Terinzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders van Holten hebben onder voorwaarden, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen op 11 juni 1986 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: 1. deheerH.J. Markvoort, Beusebergerweg 45 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (stierenmesterij met opslag van mest annex op slag van dieselolie) omvattende vergunning; 2. de heer G. H. Oosterveld, Vonderschottenweg 6 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (varkensfok/mestbedrijf met opslag van mest en opslag van dieselolie) omvattende vergunning. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging (vanaf 23 juni 1986) op de gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur, alsmede in de sporthal 't Mossink (kantoor beheerder), Kei- zersweg 22 te Holten opdinsdagavond van 19.00tot 22.00 uurter inzage. Beroep tegen de beschikking kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; c. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de ken nisgeving van terinzagelegging, derhalve vóór 23 juli 1986 bij de Raad -van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen künnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn van één maand wor den gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuurvan de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 5