School- en Volksfeest wordt mooier dan ooit Kwart eeuw Amnesty: om stil bij te staan Kèrkdiensten van dag tot dag Uit het politierapport Medische diensten Vanuit de kantlijn HOITENS NIEUWSBLAD Gevonden voorwerpen DIJKERHOEK: 1 EN 2 JULI Dijkerhoek ging massaal op de fiets Eerste steen O ad-garage -©-OPEL BOLSENBROEK GARAGE SCHUPPERT B V. Midzomer nachtfeest DONDERDAG 19 JUNI 1986 14.00-17.30 Ook dit jaar begint het School-en volksfeest met de optocht van de schooljeugd. Hier een plaatje uit het archieif van de optocht 1985. In Dijkerhoek zal op woensdag 2 juli het jaarlijkse School- en Volksfeest worden gehouden dat dinsdagavond 1 juli zal worden in gezet met een grandioze feesta vond in de grote zaal van „Het Bonte Paard" met medewerking van het Dijkerhoeks Amateur To neel „D.A.T." met de revue „Bie DAT belééf ie umsglieks wat". Dat betekent een paar uurtjes dol ple zier met praatjes, plaatjes, liedjes, schetsjes die voor een groot deel zijn geënt op het leven van elke dag in de buurtschap en de bewo ners die om wat voor reden dan ook de aandacht trokken. Woensdagmorgen 2 juli is het feest voor de schooljeugd die om half negen in een versierde optocht (met „H.M.V." voorop) vanaf de school vertrekt naar de feestweide bij „Het Bonte Paard". De kinderen besteden ook dit jaar weer zeer veel zorg aan het versieren van wagens, karretjes, fietsen etc. Ook zullen een groot aantal wagens die door de ouderen zijn versierd in de op- Niet minder ilan 120 Dijkerhoe kers fietsten op zaterdag 14 juni mee met de fietspuzzeltocht die was uitgezet door de Buurtvereni ging Schoolkring Dijkerhoek. De overweldigende opkomst was vooral te danken aan het mooie weer. tocht meerijden. Alleen deze op tocht (nog mooier en groter dan het vorig jaar volgens insiders) is een bezoek aan Dijkerhoek meer dan waard. Het feest voor de school jeugd, met tractaties, spelletjes, gratis in de draaimolen, duurt tot 1.00 uur waarna op het feestterrein volksspelen (stoelendans, ringste ken, hindernisbaan) worden gehou den. Als nieuwe attractie op het pro gramma staat „Tuneluken" een duel tussen twee personen dat ge streden wordt boven een kuil met water. Het school- en volksfeest wordt 's avonds vanaf 7.00 uur besloten met „Te land, ter zee en in de lucht" be kend van de „TROS-TV" met het spel „Fiets 'm d'r in" zo als dat zaterdagavond 14 juni vanuit Blok zijl op de buis werd gebracht. 10 Juni: Bij de Canadese begraaf plaats werd een personenauto opengebroken door één der ruiten te vernielen. Uit deze auto werd een tas weggenomen, waar echter geen waardevolle voorwerpen in zaten. De volgende dag werd de tas in de omgeving teruggevonden. 11 juni: Langs de spoorlijn ter hoog te van Twenhaarsveld ontstond een bermbrand. De brandweer had de zaak snel onder controle. Ver moedelijke oorzaak: een vonkenre gen tijdens het afremmen van een trein. 12 juni: Op de camping de Haspel ontstond brand in een garage gren zende aan een woning. Een in de ga rage staande personenauto werd geheel vernield. Vermoedelijke oor zaak: vermoedelijk een onjuiste aansluiting van enkele kabels aan de auto tijdens reparatiewerk zaamheden. 13 juni: Op de Al stak plotseling een hond de rijbaan over en werd gegrepen door een personenauto. De splinternieuwe auto werd ern stig beschadigd. De hond overleef de de klap niet. Omstreeks 13.00 uur ontstond een begin van brand op de Holterberg langs de Vossenweg. De brandweer had de zaak snel onder controle. Ongeveer een stuk heide van 25 bij 100 meter brandde af. Voor de ramp zoals enkele jaren geleden, toen on geveer 50 hectare afbrandde, bleef men gelukkig bespaard. De oor zaak van de brand is onbekend. Wel is duidelijk dat in deze droge tijden er niet gerookt dient te worden in onze mooie natuur en dat het ge bruik van een barbecue helemaal uit den boze is. Op de Larenseweg werd tussen 15.00 en 17.00 uur een radarsnel heidscontrole gehouden. Tien be stuurders werden bekeurd, waar van de snelste maar liefst 100 km per uur reed. 14 juni: Op de Deventerweg beland de een personenauto pardoes in een brede hoge bermsloot. De be stuurder had even zijn aandacht niet bij de weg omdat hij een dropje wilde pakken. De auto werd zwaar beschadigd. De man kwam met de schrik vrij. In de nacht van 14 op 15 juni werd een automobilist uit Rijssen be trapt op het gebruik van (te veel) alcohol terwijl hij een auto bestuur de. Van hem werd een bloedproef genomen en tevens kreeg hij een rij verbod. 16 juni: Een poedeltje moest het op de Raalterweg ontgelden toen hij werd aangevallen door een grote herdershond. Het kleinere dier was bijna doormidden gebeten volgens de eigenaar die zijn hond aange lijnd had. De herdershond was dit niet en kwam bij een boer het erf afrennen. De poedel bleek een flin ke vleeswond te hebben. De betref fende landbouwer beloofde beter schap en zal zijn hond voortaan vasthouden. Fietsperikelen: De afgelopen week zijn er weer diverse fietsen gepikt en gevonden. Hier volgt en opsom ming daarvan: Op 12 juni werden twee fietsen gevonden. Van één kon de eigenaar worden opgespoord. De tweede fiets is een damesfiets, merk Savoy, kleur zwart, frame nummer A 113055. Op 14 juni werd aangifte gedaan van diefstal van een fiets; het karretje werd op 17 juni weergevonden. Op 15 juni werd een groene EMPO damesfiets aan getroffen met framenummer 171557. Een afgesloten herenfiets, kleur groen werd ontvreemd bij 't Klavertje in de nacht van zaterdag op zondag (14 op 15 juni). Bij de scholengemeenschap werd een he renfiets Ralley ontvreemd. De meest ontvreemde fietsen waren niet voorzien van een postcode. Op vrijdag 20 juni a.s. vinden bij Oad twee belangrijke gebeurtenis sen plaats, 's Morgens om 10.30 uur wordt in het hoofdkantoor aan de Burg v.d. Borchstraat het OAD- Scope reserverings- en informatie systeem officieel in gebruik gesteld door prof. C. van Swigchem, voor zitter van de stuurgroep automati sering van de A.N.V.R., het over koepelend orgaan van de tour- en reisorganisaties in Nederland. Dit systeem geeft elk boekingskantoor de mogelijkheid om het behulp van een telefoonlijn een directe verbin ding tot stand te brengen tussen de terminal van het boekingskantoor en de computer van Oad-Reizen. Tevens zal vrijdag 20 juni de eerste steen worden gelegd van de nieuwe, werkplaats en stallingsruimte voor 120 bussen van de OAD aan de Breukersweg te Goor. De plechtige handeling vindt plaats om 14.00 en wordt verricht door drs. J. van der Zwaag, burgemeester van Goor. MARKELO-TÉL 19 07 TOYOTA Schuppert I De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30 ✓tel. 05483-6 13 63 Vanaf 19.00 uur kon gestart worden bij het Bonte Paard. Via Vonder schotten ging de tocht door het Espelose bos naar Waterhoek en vandaar weer terug naar het eind punt. Bij de controleposten werden vragen gesteld en moesten er spel letjes worden gedaan. Bij terug komst in het Bonte Paard werden de deelnemers getracteerd op kof fie met krentewegge en voor de kin deren was er een lekker ijsje. Na veel rekenwerk kon voorzitter Jan Ulfman de winnaars bekend maken. Bij de schoolgaande kinderen werd eerste Laurien Ulfman, de tweede prijs was voor Remko Stevens en derde werd Hermien Kevelham. Bij de dames ging de eerste prijs naar Dika Rensen-Podt; tweede werd Bertha Markvoort-Markvoort en Janny ten Wolthuis-Meijerman werd derde. Bij de heren was de eerste prijs voor Harald Tuitert; Bets Nijland werd derde en Wilco Reijlink werd hier derde. Tijden veranderen Manuel van Loggem zal het mij wél niet kwalijk nemen dat ik het begin van Motto" gébruik om eens wat te mijmeren over vroeger en nu. WelJk zag van middag op een muur geschre- venJHet woord waarmee de jeugd zijn toekomst vindt JMen had mij vroeger daarvoor slaag gegevenJWant ieder vreest de waarheid van het kind". Ja, wat schreef je vroeger in je kinderlijke geldingsdrang op muren en schuttingen? Met goedkoop wit krijt of vaker nog met een scherf van een bloem pot. En dan maar talloos vaak over de letters gaan, anders was het nauwelijks zichtbaar. Som mige dingen deed in het geniep zoals aangeven wie er gek was in zinnen van drie woorden. Een vooral de harten met de pijl er door met links onder en rechts boven de initialen van jezelf en je stillegeliefde. Maar doelpa len en een deklat op een blinde muur met daarin de naam van de favoriete voetbalclub werden gewoon bij klaar daglicht aan gebracht. Vroeger zei je gewoon dat ze goed waren voor het een of het ander. Tegenwoordig heet dat functioneel. Het gebeurde bovendien wel eens dat de muurbezitter kwam klagen en dan moest je boenen, al of niet onder ouderlijk toezicht. En nu, we weten het al lang: de normen zijn verschoven en dat is in vele opzichten goed. Ook nu tref je de namen van voetbal clubs op de muren aan, maar het gékke is dat het er meestal twee bij elkaar zijn. Zo in de trant: Feijenoord DOODIB-side F.C. Utreg. En meestal zo duide lijk leesbaar dank zij het ge bruik van complete potten verf. In noem opzettelijk niet de spreuken die soms te zien zijn en waarbij Ajax in verband wordt gebracht met één van de don kerste perioden uit de moderne geschiedenis. Het hart met het pijltje is inmiddels ook vervan gen door het internationaal wat verderstrekkende „1 love An- gie" of hoe ze ook heten mag. Maar temidden van alle nieuwe vindingen als speed, weed en coke is één kreet overeind geble ven en daar werd je vroeger be hoorlijk voor gestraft. Tegen woordig is het meer het ant woord van de jeugd op de vraag: Jfoe vond je het"? En dan drie letters. Demis thoorn. Voorafgaande aan de regionale ma nifestatie in Enschede op zaterdag 14 juni ter gelegenheid van het 25 jarig bestaan van Amnesty Inter national, werd vrijdag door de werkgroep Holten van Amensty In ternational tijdens de wekelijkse warenmarkt aan burgemeester Van Rappard het herdenkingsboek „Een lastpost van wereldformaat aangeboden". "Vijf en twintig jaar Amnesty Inter national is bepaald geen feit om feest te vieren, wel een feit om stil bij te staan", aldus voorzitter me vrouw Wissink. Zij hoopte dat het boek, waarin een groot aantal artikelen is opgeno men van bekende schrijvers en journalisten, zoals Aad van de Heu vel, J oop van Tijn, Maarten 't Hart, Kees van Kooten, Adriaan van Dis en Theo van Booven, een plaatsje zal krijgen op de leestafel in het gemeentehuis, zodat veel mensen kennis kunnen nemen van het werk van Amensty International. Burgemeester Van Rappard op zijn beurt wees op de wereldwijde bewe ging die kritisch durft te zijn op de eigen organisaties, zoals dat tot uit drukking komt in de subtitels van het boek"Amnesty is een commu nistische mantelorganisatie' en „Amnesty is een verlengstuk van het kapitalisme en imperialisme". Van Rappard: „Ik zal het boek graag een plaatsje geven op de lees tafel, en hoop dat de mensen verder kijken dan de omslag. Amnesty wordt vaak aangeduid als een link se mantelorganisatie. Dat is niet terecht. Amnesty werkt voor men sen die in de hoek zitten waar de klappen vallen, zowel links als rechts". Voor de afdeling Holten van Amnesty International had hij een speciaal woord van dank voor de goede samenwerking tijdens de herdenking van 40 jaar Bevrijding vorig jaar, waardoor dit feest een extra betekenis kreeg. Hij hoopte in de toekomst opnieuw bij een dergelijke gelegenheid elkaar aan de jas te kunnen trekken. Alle belangstellenden die vrijdag een kijkje kwamen nemen bij de kraam van Amnesty kregen een bloem aan geboden. Er werd veel informatie gevraagd en tal van Hol tenaren zetten hun handtekening op een petitie aan president Botha. Een muziekgroepje, bestaande uit leerlingen van de muziekschool omlijsten het geheeld. De afdeling Holten was tijdens de grote regionale manifestatie verte genwoordigd in de optocht met een wagen waarop slechts een meer dan levensgrote enveloppe gemon teerd was, geadresseerd aan presi dent Botha van Zuid Afrika, afcen- der Amensty International Holten. Het boek „Een lastpost van wereld formaat" is te koop bij boekhandel Heusinkveld en bij de heer H. Vis- serm Raalterweg 12; de kosten be dragen f. 9,75. Voorzitter mevrouw Wissink van Amnesty International Holten overhandigt burgemeester Van Rappard het jubileumboek Een lastpost van formaat. NED. HERV. KERK: 09.30 uur: ds. W. Vons m.m.v. het Kerkkoor. 19.00 uur: ds. R. Visser. Uitgangscollecte: Prot. Inter kerk. Thuisfront. Oppasdienst: mevr. Schoolen- Aanstoot en Jos'e Slotman. Diessenplas: Woensdag 25 juni 19.30 uur: ds. R. Visser. Recreatietent op de Borkeld: 10.00 uur, Kampdienst. GEREF. KERK: 09.30 uur: ds. E. de Vries, Kam pen. 19.15 uur: Ds. C. Gros, Aalten. In beide diensten is de eerste collecte voor de kerk en de twee de collecte voor rente en aflos sing. Kindernevendienst: groep 5 en 6 o.l. v. Chr. Offringa. Oppasdienst: mevr. Van Dijk- Aanstoot, mevr. Maneschijn- Roelofsenmevr. Offringa-Werk man. Anita Aanstoot, mevr. Welink- Stam en mevr. Oosterveld-Pot- man. R.K. KERK: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw Irene. DIJKERHOEK: 09.30 uur: ds. R. Visser; afscheid van kinderen zondagsschool. Uitgangscollecte: Prot. Inter kerk. Thuisfront. ESPELO: 10.30 uur: Trefpunt: Ds. Visser; afscheid van kinderen zondags school. OKKENBROEK: 09.30 uur: ds. G. Bouman. Uit gangscollecte: Algemeen kerke- werk. NIEUW HEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur. ARTS: J.H.A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. APOTHEEK: Vrijheidslaan 7, zaterdag en zondag geopend voor spoedre- cepten om 11.00 en 16.00 uur, tij dens het spreekuur van de huis artsen. Buiten deze uren, gelie ve eerst te bellen, tel. 05483-6 39 75. WIJKVERPLEGING: Dienst: 19 tot en met 26 juni: zr. J. Koerse, tel. 05700-124 25. Spreekuur wijkverpleegkundi ge: alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terug bezorgen van magazijnartike len. Diëtistenspreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. TANDARTS: F.G. Koop, Spoorstraat 3, Goor, tel. 05470- 7 13 50. DIERENARTS: Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 61515. S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Beide artsen ook voor kleine huisdieren. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD.OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag tm vrij- 08.30-09.30 uur en volgens ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 08.30 - 10.00 uur en volgens afspraak in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat 26, tel. 6 14 36. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53 ENGERGIEBEDRIJF: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel 05483-6 1814. POLITIE: Tel. 05483-6 26 55. Na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. BRANDWEER: Telefoon 0011 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87.0peningstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30- 20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. 20.00 uur: concert Jubilate-Deo in De Kandelaar. VRIJDAG 20 JUNI: 20.00 uur:recreatietent op de Borkeld: Open Deur zang- dienst; 19.30 uur Aula Scholen gemeenschap: slotuitvoering leerlingen Muziekschool. ZATERDAG 20 JUNI: Boeldag HMV; Puzzelrit MAC. MAANDAG 23 JUNI: Avond-zwemvierdaagse; jubi leumactiviteiten in zwembad; waterpolotoernooi. DINSDAG 24 JUNI: Avond-zwemvierdaagse; jubi leumactiviteiten an zwembad; waterpolotoernooi. WOENSDAG 25 JUNI: Avond-zwemvierdaagse; jubi leumactiviteiten in zwembad; waterpolotoernooi DONDERDAG 26 JUNI -19.00 uur: Oude Motoren door Gevonden: een poloshirt; groen jasje; groen regenpak; rode handdoek met twee zwembroe ken; doublé dameshorloge; bruine portemonnaie; sleutel en flesopener; groene spencer. Verloren: bankpasje met mapje Rabobank; bordeaux rode por temonnaie met inhoud (o.a. che ques); autosleutels in rood etui; Gehuwd: A. J. Bekkemens, oud 26 jaar, Holten en J. J. F. Groot- ewal, oud 23 jaar, Holten. dorpscentrum; avond-zwem vierdaagse; jubileumactivitei ten in zwembad; waterpolotoer nooi. VRIJDAG 27 JUNI: Slotavond avond-zwemvier daagse; disco in zwembad; slot waterpolotoernooi; 20.00 Zang- dienst t.g.v. jubileum organist A. Koopman. ZATERDAG 28 JUNI: Tot 17.00 uur op Smidsbelt en Kerkplein: Schaapscheerders- feest, Vrije markt; Recreatie volleybaltoernooi Mintonette; 20.00 uur Bonte Paard: vogel schieten Dijkerhoek. DINSDAG 1 JULI: 19.30 uur: Feestavond Schooi en Volksfeest in Bonte Paard. Revue D.A.T. WOENSDAG 2 JULI: Vanaf 09.30 uur: School-en Volksfeest Dijkerhoek Yale-huissleutel; schooltas met inhoud; drie sleutels in zwart etui; zijpaneel van een motor, kleur rood met opschrift VF 750 Sport; zwarte portemonnaie met inhoud; licht-bruine porte monnaie met inhoud; herenbril, metalen montuur; meisjesbad pak, geel gestreept; bruin- /zwart/witte poes (lapjeskat). Overleden: J. C. de Bruijn, oud 84 jaar, Rotterdam. Zaterdag 21 juli treed de groep Alex d' Electrique op in j.s. de Schure ter gelegenheid van het midzomer nachtfeest. Alex d' Electrique is een theater groep die wanorde op zaken stelt over hun productie 'schokland': een visuele gekte, absurde humor en ontembare levenslust. Het randgebeuren wordt gevormd door het midzomemachtfeest waarbij de mogelijkheid bestaat een heerlijk koele coctail te nutti gen op het buitenterras. Als het weer het toelaat is er ook een barbe- que. De kosten bedragen f. 5,-. De aan vang is 21.00 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3