Mintonette-dames in bekerfinale Schaakbeker voor D. van der Knaap handballers sluiten succesvol seizoen af Rohda superieur in Van Bruggentoernooi KI PI» Mager resultaat TCH in tenniseompetitie Prima sfeer bij het damesvoetbal van Blauw Wit Grote klasse van Muller/Van Heek HOLTENS NIEUWSBLAD Van der Gouw in doel Holten ■'wmmmmm OKIA goed op dreef DONDERDAG 29 MEI 1986 Op de avond van de verkiezingen was het ook voor de Mintonette-da mes spannend. Zij moesten in En ter in de halve finale van de strijd om de districts-volleybalbeker spe len tegen Holyoke. Mintonette was deze ploeg al tweemaal in de com petitie tegengekomen, waarbij Mintonette beide keren de sterkste ploeg was. Toch kon het een span nende strijd worden: Holyoke ge motiveerd om de Holtense ploeg dit keer te kloppen en Mintonette toch iets verzwakt door de afwezig heid van de geblesseerde spelver- deelster en aanvoerster Fenny Ebrecht. In haar plaats was Alie Nauta meegekomen. Voor een volle tribune werd een leuke wedstrijd gespeeld door twee aan elkaar ge waagde teams. In de eerste set was Mintonette nog duidelijk de sterkere ploeg. Ging de strijd in de eerste helft van de set nog redelijk gelijk op, in de tweede helft maakte Mintonette het werk zonder veel moeite goed af (15-7). De tweede set liep voor de Holtense ploeg moeizamer. Holyo ke serveerde in deze set erg sterk, waardoor de pass bij Mintonette niet altijd even goed was. De geva rieerde en snelle aanval van de eer ste set was daardoor niet meer mo gelijk. Op de stand 14-14 vóór kreeg Holyoke zelfs drie kansen om de set naar zich toe te trekken. Vechtlust en teamgeest bij Mintonette voor kwamen dit echter op het nipper tje. De Holtense dames wonnen met 16-14. De derde set was een af spiegeling van de eerste. Holyoke kon een halve set het tempo van De doelverdediger van de eredivi sieclub Go-Ahead Eagles uit De venter, Raymond van der Gouw, zal bet doel verdedigen van s.v. Holten op Meermanskamp tijdens de finales om de penaltybokaal die gehouden worden op vrijdag 30 mei om 19.00 uur. Finalisten zijn de jongens, die zich geplaatst hebben bij het penalty- schieten in de rust van de thuis wedstrijden van het eerste elftal. Er wordt gestreden in twee poules. In beide poules wordt geschoten om de eerste, tweede en derde prijs. De winnaars van poule 1 en poule 2 ontvangen een fraaie beker, de Lens-bokaal, die beschikbaar zijn gesteld door Gerrit Wansink en de organisator van de penaltybokaal, Rob Onstenk. Mintonette bijhouden, maar kwam er daarna niet meer aan te pas. Ook de derde set was dus voor Minto nette (15-8), waardoor de dames zich plaatsten voor de bekerfinale. Weer een mooi succes voor de da mes van sponsor Borghuis-Rot- tink. De finale wordt gespeeld tegen het eerste damesteam van Wevo uit Weerselo, op zaterdag 7 juni om 13.30 uur in sporthal de Haambrink in Maria-Parochie. Voor beide ploe gen dus een uitwedstrijd. Minto nette zal de steun van publiek hard nodig hebben in de wedstrijd tegen de ploeg van Wevo, die als tweede in de eerste klasse is geëindigd. Vrivo-Mintonette 1-3. Begin april werden de Holtense dames al de ongeslagen kampioen van hun eigen klasse: de tweede klasse B. Afgelopen zaterdag moest gespeeld worden om het kampioenschap van het district Twente tegen Vrivo, de kampioen van de tweede klasse A. Met nog steeds spelverdeelster Fenny ge blesseerd aan de kant en Alie Nau ta als invalster werd gespeeld in Tubbergen. De eerste set begon moeizaam voor Mintonette. Vrivo dat de laatste ontmoetingen met Mintonette steeds verloren had, speelde vrij-uit en nam een kleine voorsprong. Via een goede opslag beurt werd de achterstand ingelo pen. Toch ging Mintonette pas in de tweede helft van de set beter draaien. Deze set werd dan ook ge wonnen, mede door fouten van Vri vo, met 15-7. De tweede set leek het beter te gaan. Mintonette raakte beter ingespeeld en kon constant en makkelijk scoren. Bij een voor sprong van 11-5 stokte het echter. Mintonette verloor de concentra tie, liet Vrivo terugkomen tot 12-12 en gaf zelfs de set uit handen (14- 16). Hoewel de setstanden van de derde en vierde set een veel sterker Mintonette doen vermoeden, wer den de punten heel moeizaam ver kregen. Puntje voor puntje sprok kelde Mintonette ze door hard wer ken bijeen. Ondanks veel persoon lijke fouten aan Mintonette-zijde en de goede verdediging en het goe de blok van Vrivo trok Mintonette in beide sets aan het langste eind (15-3 en 15-7). Na de moeizaam be vochten overwinning mag Minto nette zich districtskampioen vol leybal tweede klasse 1985-1986 noe men. Een mooie bekroning op de zo succesvol verlopen competitie. Het werd dan ook gevierd met een lek ker etentje, mede ter afsluiting van het volleybalseizoen 1985-1986. Naast een interne competitie wordt door de schakers van de S.V. Holten een bekercompetitie (vol gens „afvalsysteem") gespeeld. Dit jaar waren het Jan Scheperman en Dick van der Knaap die de finale wisten te bereiken. Om tot een be slissing te komen, bleken twee par tijen te moeten worden gespeeld. De eerste partij eindigde namelijk in remise. Daarmee kwam Dick ge lukkig weg, want in een voor hem verloren staande stelling kon hij al leen door middel van „eeuwig schaak" die remise afdwingen. In de tweede partij werd door Jan te aggressief gespeeld in de opening met als gevolg dat zijn konings vleugel ernstig werd verzwakt. Toen Jan ook nog blunderde werd de partij door Dick binnen 20 zet ten beslist. Dick van der Knaap is dus bekerwinnaar 1985-1986 van de schaakclub Holten geworden. Het schaakseizoen is afgesloten met de traditionele wedstrijd teger Lochem. Doordat aan Holtense zij de een aantal sterke schakers ont braken (Erik Gervedink Nijhuis. Jan Scheperman, Ton van Oijen. Henri ten Brinke), werd de ontmoe ting een overwinning voor de Lo- chemse schakers. Gerrit Luggen horst, Dinant van Beek en Jan-Eril Janssen kwamen tot winst, Dicl van der Knaap, Geert Stevens, Ber tus van Beek en Gerard van Calca: verloren daarentegen. Gerrit Ste vens speelde remise evenals df heer Westra (schoonvader var Henk van Beek), die hiermee zijr eerste partij voor de schaakclub Holten speelde. De nieuwe club kampioen van Holten, Joep Midde- link, kwam remise overeen met Jan Haker, de clubkampioen van Lo chem. Einduitslag van de vriend schappelijke wedstrijd Holten-Lo chem: 41/2-51/2. Het eerste handbalteam, nu ook kampioen op het veld Met een dubbel wedstrijd tegen DASH heeft het succesvolle eerste heren handbalteam het competi tieseizoen afgesloten. Voorafgaan de aan de wedstrijd werden de spe lers door voorzitter Wim Dalhuisen in de bloemetjes wegens het beha len van het kampioenschap in de derde klasse veldcompetitie afde ling IJsselstreek dat vorige week in een uitwedstrijd reeds werd be haald. Het was het tweede kam pioenschap in dit seizoen; eerder werd reeds de kampioensvlag gehe sen bij het behalen van de titel in de zaalcompetitie tweede klas. Nadat de heren de „dubbel" tegen DASH hadden afgewerkt, werd het kampi oensfeest op informele wijze met een hapje en een drankje in de kan tine op Meermanskamp voortge zet. Zondag 1 juni worden in Apel- doorn de promotiewedstrijden voor een plaats in de tweede klasse gespeeld. Holten ging er tegen DASH in de eerste wedstrijd even serieus tegen aan. Ruim werd gewonnen met 24- 10. Na een korte pauze werd ook de uitwedstrijd tegen DASH op Meer manskamp gespeeld. Het was dui delijk, dat beide teams er niet veel zin meer in hadden. Holten ging wat te slordig met de kansen om, waardoor DASH in deze wedstrijd verdiend, maar eigenlijk onnodig met 8-6 won. Beker In der beide bekerwedstrijden vori ge week donderdag moesten zowel de dames als de heren hun meerde re erkennen in de gasten. Holten- dames speelden tegen Boskamp. Voor Holten werd het de avond van het houtwerk. Boskamp was ster ker en nam al bij rust een 11-2 voorsprong. Na rust werd het zelfs 19-2, maar darbij moet aangete kend worden, dat Holten zeker acht maal het houtwerk trof, zodat een iets betere score zeker mogelijk zou zijn geweest. De heren troffen Tyfoon. Deze ploeg eindigde als tweede in de hoogste klasse van de afdeling IJs selstreek en is o.a. een van de tegen standers in het komende zaalcom- team nog wel iets te kort komt. Toch ontspon zich een aantrekke lijk wedstrijd waarin Tyfoon na on geveer een kwartier de wedstrijd naar zich toe kon trekken. Via een ruststand van 5-14 werd. het uitein delijk 11-22 voor Tyfoon. Jeugd De handbaljeugd nam afgeloipen weekeinde deel aan het traditione le Gerda Schuiterd toernooi, dat dit jaar in Wesepe werd gespeeld. Alle jeugdteams tot en met de A as piranten speelden een aantal wed strijdjes op het goed georganiseer de evenement. Geen van de Holten se teams slaagde er in poule-win naar te worden, maar het mooie weer en de gezellige sfeer maakte dat ruimschoots goed. Training In verband met de werkzaamheden van de afdeling atletiek op het hui dige handbalveld kunnen de laat ste trainingen van donderdag 29 mei geen doorgang meer vinden. Programma Zaterdag 24 mei werd onder rede lijke omstandigheden de eerste dag van het Allard van Bruggentoer nooi afgewerkt, 's Morgens was het de beurt aan de B2, Cl en C2 teams, behalve Dalfsen B2, die kwam deze dag niet opdagen. Het werd een spannende strijd, waaruit Schalk haar de meeste punten scoorden namelijk 13. Op de tweede plaats kwam S.C. Brummen met 12 pun ten. Holten eindigde deze morgen op een 3e plaats met 10 punten en Dalfsen met 1 punt. Na de middag kwamen de Al. A2 en B teams in actie. Nu was het de beurt aan Brummen met 12 pun ten. Holten eindigde op een 2e plek met 10 punten, Dalfsen met 9 pun ten en Schalkhaar moest genoegen nemen met de laatste plaats 5 pun ten. Zondag 25 mei werd het toernooi voortgezet met de pupillen van S.C. Brummen, Rohda Raalte, S.V. Schalkhaar en S.V. Holten. Het werd op deze mooie zonnige dag een prima strijd en zeer vriend schappelijk zonder blessures. Het was Rohda uit Raalte, die met de eer ging strijken. Met maar liefst 31 punten behaalden zij de totaal overwinning. Holten werd door een beter doelgemiddelde tweede en Brummen werd derde met elk 14 punten. Schalkhaar tenslotte werd eervol vierde met 13 punten. Na afloop werden de prijzen uit gereikt door het jeugdbestuur van S.V. Holten, Henk Rietberg en Jan Heijda. De prijzen werden uitge reikt aan de D1 teams. De Wisselbe ker werd uitgereikt door Kees van Bruggen aan de aanvoerder van F2 van Rohda Raalte, die hiermee de beker over nam van de S.C. Brum men. Kees en Johan van Bruggen met him echtgenotes kregen een bos bloemen aangeboden door het jeugdbestuur. Een prima geslaagd toernooi en met veel inzet van de organiserende vereniging. Zondag 1 juni in Apeldoorn: 10.00 uur Holten-Boskamp 11.40 uur D.S.C.-Holten 13.20 uur Holten-V&K Van de vier teams gaan er twee over petitie seizoen. Het was duidelijk naar de tweede klasse. Vertrek van dat Holten ten opzichte van dit af Meermanskamp om 09.00 uur. Zo'n anderhalf jaar geleden is bij Blauw Wit het damesvoetbal van start gegaan, en sindsdien is het aantal spelende dames flink ge groeid. De sfeer is prima en het enthousiamse groot. In de periode augustus-september- oktober en april-mei spelen de da mes competitiewedstrijden op maandag en/of woensdagavond. De trainingen zijn op woensdag avond indien er geen wedstrijden zijn. Tevens wordt er aan verschil lende damesvoetbaltoemooien in de hele regio deelgenomen. Buiten de competitie om worden voorts vriendschappelijke wedstrijden ge speeld. Hoewel zoals eerder opgemerkt het enthousiasme groot is, is het aantal voetbaldames nog niet groot ge noeg om met twee teams uit te komen. Vandaar dat de afdeling damesvoetbal van Blauw Wit een beroep doet op alle dames vanaf veertien jaar om eens een kijkje te komen nemen bij een wedstrijd, of om gewoon eens mee te trainen. Voor meisjes onder veertien jaar bestaat de mogelijkheid om te ko men voetballen bij het meisjes team dat op zaterdagmorgen speelt. De trainingen van het meis jesteam zijn op donderdagavond van zes tot zeven uur. In het kader van het twintigjarig bestaan van Blauw Wit, is er op 7 juni een Blauw Witrtotaaldag. De afdeling damesvoetbal doet die dag 's morgens mee aan het spelcir- cuit. Inlichtingen over het dames voetbal is verkrijgbaar bij Willy Aanstoot, tel. 6 39 70 of bij een van de bestuursleden van Blauw Wit. Toernooi Zaterdag 24 mei deden dames en Een. speler van winnaar Rhoda mocht boven op de tafel staan om trots de Allard van Bruggentrofee te tonen. v De zeven weken durende competitie van de tennis club Holten is alweer de helft afgewerkt en dat lijkt een goed moment om de tussen stand op te maken en de kansen van de verschil lende teams af te wegen. Over de gehele linie beleeft de tennisclub een wat ma ger competitiejaar en de fo togalerij van de kampioens teams in het clubhuis zal dit jaar dan ook niet veel in om vang toenemen. Ook lijkt het er op dat het degrada tiespook de club wat meer zal bezoeken dan in andere jaren. Voor de eerste teams in de verschil lende tenniscompetities zijn de fei ten de volgende: Het gemengd zondag-team met aanvoerder W.J. Bolkesteyn be haalde halverwege de comeptitie vier punten in drie achtereenvol gend verloren wedstrijden. Er zal een groot wonder moeten gebeuren wil dit team het er, in de tweede ronde spelend tegen dezelfde te genstanders, veel beter afbrengen. Degradatie naar de vierde klasse lijkt normaal gesproken een onaf wendbaar feit. Het gemengde zaterdag-team on der aanvoering van mevrouw W. Speelman had een moeilijke start, doch krijgt inmiddels wat meer greep op de situatie. Het ziet er naar uit dat dit team de tweede klasse voor de tennisclub Holten weet te behouden. Het zondag-herenteam met aan voerder J. Post heeft op dit mo ment in de poule een laatste plaats, zodat het eerder genoemde spook hier nadrukkelijk aanzwezig is, ten zij de teamgenoten hun vechtlust daadwerkelijk in resultaten weten om te zetten. Het zaterdag-herenteam onder aanvoering van K. Brouwer staat halverwege met acht punten op een vierde plaats. Ook hier houdt ieder een zijn hart vast omdat het ver schil in punten met de lager ge plaatste teams zeer gering is. Het dinsdag-damesteam onder aanvoering van mevrouw E. Jan- nink komt in rustiger vaarwater; naar het zich laat aanzien zullen zij zich goed in de derde klasse kun nen handhaven. Jeugd Op zaterdag doet het gemengde jeugdteam van Annemiek Klijns- ma het uitstekend. Halverwege de competitie staat dit team met acht tien punten boven aan. Of Holten toch nog een tenniskampioen krijgt hangt af van de laatste wed strijden. Het verschil met de num mer twee in deze poule bedraagt slechts één punt. Op woensdag speelt de basisschool jeugd. Het vlaggeschip van de ver eniging in deze competitie onder aanvoering van Sanne Boer staat op een vijfde plaats, maar het pun ten verschil tussen de teams is zo gering, dat er alleen maar kan wor den gegist op welke plaats dit team zal eindigen. Er staan de jongeren nog een aantal speannende partij en te wachten. meisjes van Blauw Wit mee aan een toernooi in Heerde. Bij een lekker voetbalweertje werden door de da mes vijf wedstrijden gespeeld. De eerste wedstrijd was een gelijk spel. maar de volgende drie werden ver loren, zodat de laatste wedstrijd tegen Avanti gewonnen diende te worden om niet als laatste te eindi gen. Het pas naar de eerste klas gepromoveerede Avanti kon niet op tegen het aanvallende spel van Blauw Wit. Gezien de sterke van de deelnemende ploegen was een vijf de plaats geen slecht resultaat. Het meisjesteam had te maken met een kleine tegenslag. Normaal spe lend op een half veld, moest er tij dens het toernooi op een heel veld gespeeld wordt. Dit werd goed op gevangen. De drie wedstrijden gin gen verloren maar trainer, leidsters en ouders waren toch zeer tevre den, want de tegenstanders werd goed partij gegeven. Voor de meis jes was er na afloop een mooie be ker. In het vijfde competitietreffen van de oostelijke touwtrekkers, dat zondag 25 mei georganiseerd werd doorTW Oosterwijk was OKIA in de A-klasse 640 kg. weer goed op dreef. In totaal werden weer tien punten behaald. Door dit resultaat behouden zij de derde plaats in hun klasse. Doordat Bekveld deze compitie- dag voorbij liet gaan, kreeg OKIA eerst een vrije trekbeurt. Hierna werd met succes getrokken tegen Eibergen, Vorden en Heure. Tegen Erichem en Oosterwijk werd gelijk gespeeld en van Bisons, de dag kampioen, werd verloren. OKIA 2 kon in de B-klasse geen vuist maken. Alleen tegen Bath- men 2 werd gewonnen en tegen Erichem gelijk gespeeld. Helaas zit. het tweede team van OKIA door dit resultaat in de degradatiezone. In de C-klasse was OKIA 3 ook wat minder in vorm. Tegen Olden Ei bergen 2 en EHTC werd gelijk ge speeld en van Vorden 2 werd ge wonnen. De overige wedstrijdgen gingen voor OKIA 3 verloren. De stand is als volgt: A-klasse: Eibergen. 55 pnt.; Heure 53 pnt,; OKIA 44 pnt.; Bisons, 39 pnt.; Erichem, 39 pnt.; Vorden, 27 pnt.; Oosterwijk, 25 pnt.; Bekveld. 0 pnt. B klasse: Bathmen 1.65 pnt.; Heure 60 pnt.; DES, 45 pnt.; EHTC, 39 pnt.; Eibergen, 33 pnt.; OKIA.25 pnt.; Bathmen 2,10 pnt.; Erichem. 7 pnt. Afgelopen zondag hebben August Müller en Henk van Heek hun klas se tijdens een internationale wed strijd in Lochem weer eens bewe zen. Via een zesde traningstijd op het circuit van Lochem gingen ze in de eerste manche als tweede van start. Na drie ronden stuurde August de VMC-Honda naar de eerste positie en stond deze ondanks een defecte voorrem niet meer af. Opvallend was het sterke rijden van Johan Smit uit Markelo die de eerste man che met een zesde plaats wist af te sluiten. Derk Jan Müller werd keu rig dertiende en Berry Vruwink vijf tiende. In de tweede manche was de start van August wat slechter en moest hij van een zesde plaats komen. In een hoog tempo koerste hij in drie ronden tijd naar een eerste positie en wist toen met een goed werken de voorrem van de rest weg te rij den. Van Heugten, Jansen en Tim mermans konden het tempo niet volgen en de regerend wereldkam pioen Hansi Bachtold moest zelfs boven zijn krachten gaan rijden wat een koprol tot gevolg had. waardoor hij de strijd moest sta ken. Johan Smit kwam van achte ren weer naar een keurige zesde plaats, terwijl Derk Jan Müller en Berry Vruwink weer resp. dertien de en vijftiende werden. Komend weekeinde gaat er weer echt om spannen tijdens de Grand Prix van Finland.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 9