Met nachtbus op tijd voor eerste vlucht Bureau Rainbow aktief op de computermarkt Holten niet op dreef tegen Mariënheem Fietstocht Wandelen door mooi Overijssel Henk Mulder trofee voor H. Kamperman Hockeyclub zet jeugdkampioenen Biljarten in de bloemetjes Disco en muziekkwis in Musky Koopavond Slotavond HVG geslaagd HOLTENS NIEUWSBLAD De wekelijkse koopavond is in ver band met Hemelvaartsdag deze week verplaatst naar vanavond (vrijdag). Op 29 april kwamen de dames van de Hervormde vrouwengroepen Holten en Dijkerhoek voor de slot avond van dit seizoen bijeen in Bet- hanië. Mevrouw Loorbach heette allen welkom, in het bijzonder de voordachtkunstenares mevrouw Heijik uit Almen. Na gebed en overdenking droeg mevrouw Heijink een verhaal voor met een Bijbels gegeven en wel de wonderbare spijziging van de vijf broden en twee vissen. Vervolgens bracht ze in dialect haar voor drachten op humoristische wijze ten gehoren, zoals De gebroken hartjes in de tuin van Dineke, de kapotte batse in de schure en een verhaal over het bekende gezegde „Van Vroögen woi wies". De verhaaltrant van mevrouw Heijink sprak de Holtense dames bijzonder aan. Zij hebben dan ook intens genoten van deze voor drachtkunstenares. VRIJDAG 9 MEI 1986 Onder het motto „Nu pak je ook 's nachts de bus" is busonderneming OAD vorig week gestart met een busdienst in de nachtelijke uren die voorlopig tot 31 oktober zal gaan rijden tussen de randstad en het zuiden, oosten en noorden van Nederland. De busen geven aan sluiting op de nachtelijke Schip- holtreinen die met ingang van de nieuwe dienstregeling op 1 juni aanstaande zullen gaan rijden. Tot die datum rijden de OAD bussen naar Schiphol. De dienstregeling is zodanig opge zet, dat voortaan vele laat aanko mende en vroeg vertrekkende luchtreizigers per nachtelijke openbaar vervoer van en naar Schiphol kunnen reizen. De nacht bus is echter niet alleen bestemd voor luchtreizigers. De OAD denkt ook aan dienstplichtigen die op een zo laat mogelijk tijdstip terug wil len naar hun legerplaats en uit gaanders die na een avondje stap pen nu gebruik kunnen maken van het openbaar vervoer. De nachtbussen rijden zo veel mo gelijk via autosnelwegen. De halte plaatsen bevinden zich veelal aan de randen van de steden. Voor Hol ten is de halteplaats het AC-restau- rant aan de Al. Vanuit Holten ver trekt de bus richting randstand om 02.40 uur. Men is dan om 04.30 uur op het station Naarden/Bussum vanwaar de trein naar Schiphol vertrekt; aankomst op Schiphol is om 05.13 uur (Amsterdam 04.55), op tijd om de eerste chartermachine te halen. Omgekeerd vertrekt de nachttrein om 23.35 uur van Schip hol. De nachtbus vertrek vanaf Naarden/Bussum om 00.30 uur; aankomst in Holten 02.40 uur. Aangezien alle nachtbussen tele foon aan boord hebben, kan voor een klein bedragje familie of een taxi worden gebeld om voor verder transport zorg te dragen. Met een aantal taxiondernemingen is een overeenkomst afgesloten, zodat er 's nachts altijd een mogelijkheid bestaat tot op de plaats van be stemming te worden afgeleverd. Een bijzonderheid is, dat in geval van pech onderweg de NS-nacht- trein wacht op de aansluitende nachtbus terwijl omgekeerd de nachtbus wacht op een verlate nachttrein. Hoewel de mogelijk heid bestaat om evenals bij de re guliere lijndiensten bij de chauffeur een kaartje te kopen, wordt aange raden vooraf te reserveren via het speciale reserveringsnummer 05470 - 7 65 43, of via een ANVR- reisburo of Rabo-bank, want bij de nachtbusdienst geldt: vol is vol. De nachtbus rijdt alle nachten van de week, behalve tijdens de nacht van maandag op dinsdag en van dinsdag op woensdag. De prijs van een nachtbuskaartje is gelijk aan een treinkaartje tweede klas. NS- treinkaartjes en strippenkaarten zijn niet geldig. De mobiele telefoon aan boord van de bus is een van de sterke troeven in het welslagen van het nachtbus- project van OAD. Joke Ladiges: er zijn nog heel wat twijfelaars achter de afwas. en ander schort. Veel van de aange boden cursussen zijn machinege bonden, dat wil zeggen: uitsluitend gericht op een bepaald merk com puter. Ook kwam ik tot de ontdek king dat de cursussen niet gebrui kers vriendelijk zijn opgezet, maar overlopen van technische toestan den die eerder afwerend werken en nauweliks van belang zijn voor de toekomstige gebruikers van de computer. En zo begon het eigen lijk". Volhardend als Joke is, ging ze met haar computercursus „de boer op"; onder andere schreef zij alle arbeis- bureau's aan. „Dat bleek een goede gok", aldus Joke, „ik werd uitgeno digd mijn cursus eens te presente ren en na ettelijke onderhandelin gen werd door het arbeidsbureau Almelo besloten met Rainbow in zee te gaan. De eerste geslaagden zijn nu afgeleverd. Toch wel een trots gevoel." Joke vertelt erbij, dat inmiddels ook het arbeisbureau Hengelo met een cursus is gestart, terwijl met andere arbeidsbureaus in Nederland inmiddels positieve contacten zijn gelegd". Twijfelaars De cursus wordt door Joke Ladige omschreven als een „opstapcur- sus" voor herintredende vrouwen. „Er zijn nog heel wat twijfelaars achter de afwas, die best weer aan het werk willen, maar de kantoor routine kwijt zijn geraakt. Daarbij komt dat het gebruik van compu ter nu bijna wel een must is. Dat werkt drempelverhogend, vooral voor vrouwen. Het arbeidsbureau heeft dat goed ingezien, en wil iets vooor die groep werkzoekenden doen. Mijn opstapcursus is daarbij een goed hulpmiddel". Naast computerkunde en wat er zo verder nog bij komt aan kantoor kennis, richt de opleiding van Joke zich ook op de prestentatie en ge richt solliciteren. „Dat wordt nogal eens vergeten: een juiste aanpak van de sollicitatie. Toch is dat een belangrijk onderdeel om weer aan de slag te komen. Juist door mijn eigen ervaring om na jaren weer in het arbeidsproces te worden opge nomen, kan ik de vrouwen goede adviezen geven. De eerste cursisten hebben inmiddels al een baan ge vonden. Dat is leuk succes voor de vrouwen, en voor bureau Rain bow". Op zaterdag 17 mei a.s. zal men het Reestdal op de fiets kunnen •verkennen. De stichting Regiocon tact Vecht Veluwe IJsselstreek heeft dan door dit fraaie natuurge bied een afwisselende fietstocht uitgezet van ongeveer 40 km. De route wordt afgelegd aan de hand van een routebeschrijving met we tenswaardigheden over deze streek. Er wordt ingegaan op de ontstaansgeschiedenis en zichtba re monumenten uit het verleden zo als kerkjes, boerderijen en histori sche landhuizen zal men onderweg aantreffen. Ook is er gelegenheid een bezoek te brengen aan het Bio- logisch-Educatief centrum van de Stichting Het Overijssels Land schap en aan het Ooievaarsbuiten- station „De Lokkerij" van de Ned. Ver. tot Bescherming van Vogels. Men kan deze fietstocht begin nen bij „Centrum Het Trefpunt" Meppelerweg Balkbrug en Rest. „Beugelen" Gemeenteweg 381 Staphorst, tussen 10.30-13.30 uur. Fietsen zijn te huur in Balkbrug, tel. 05230-5 63 65, tijdig reserveren. De kosten van deelname aan deze tocht zijn f3,75 p.p. (incl. routebe schrijving, bezienswaardigheden en een herinnering die zal worden nagezonden). Nadere inlichtingen: Stichting Regiocontact Vecht Ve luwe IJsselstreek, tel. 05225-26 67; 05230-1 21 48; 05232-6 23 97; 03210- 24 27; 038-53 34 72; 05720-5 25 16; 055-21 67 23/41 19 52; 03410-1 51 62 en 03417-5 72 12 (na 18.00 uur). In de Stichting Regiocontact Vecht Veluwe IJsselstreek weten zich een aantal sportieve mensen' verenigd, die er op uit trekken langs mooie plekjes, die in het ge bied te vinden zijn welke in de naam van de stichting besloten ligt. Daarbij worden zij geboeid door alles wat zij op hun weg tegen komen, hetgeen bloeit en groeit in de natuur, maar ook door histori sche zaken. Voor de echte wande laar en voor iedereen die er zo eens even uit wil breken heeft de stich ting drie prachtige wandeltochten samengesteld. Het gaat hier om een rondwande ling van 6 en 12 km rond een statig wit gepleisterd landhuis uit de 18e eeuw, omgeven door fraai geboom te, met voor het gebouw een mooi open gebied, direct aan de Vecht bij Ommen. Verder voert de wande ling over een oud kerkpad naar lan derijen aan de Regge die interes sante namen dragen en de buurt schappen Giethmen en Besthmen met karakteristieke boerderijen. Ook is er een deel van de Archem- merberg in opgenomen met heide velden waarop de jeneverbes voor komt. In de maand mei treft men op de route ook de in deze streek vermaarde krentestruiken aan. Men kan deze wandeling die in de brochurevorm is uitgegeven en tal van bijzonderheden over de streek beschrijft verkrijgen bij de VW- Ommen, aan de markt in Ommen voor f 1,50. Op de Lemelerberg kan men 6 en 10 km rond wandelen aan de hand van een wandelboekje. Slechts weini gen weten dat zich op de Lemeler- beg het oudste natuurpark van Ne derland bevindt. Het werd in 1913 gesticht ter nagedachtenis van de honderdjarige onafhankelijkheid van het Koninkrijk der Nederlan den. Initiatief daartoe werd geno men door de Oranje Bond van Orde, een heideontginnend en grondverbeterd lichaam door par ticulieren in het leven geroepen. We treffen in het wandelgebied een fraai monument aan, een oranje leeuw, een ravijn en verschillende uitzichthoogten. De wandelbro chure van tal van bijzonderheden is verkrijgbaar bij hotel De Lemeler berg te Lemele voor f. 1.5Ó. Tussen Raalte en Nijverdal ligt het buurtschap Haarle. Vandaar uit kan men een mooie wandeling maken van 12 km over de hoge es- gronden van het dorp naar de met heide en bos begroeide Haarlerberg in het hart van Overijssel. De wan deling is beschreven in een route boekje, dat voor f 1,50 te verkrijgen is bij hotel „De Haarlerberg" in Haarle. De genoemde wandelingen zijn het gehele seizoen te maken en stuk voor stuk ontdekkingstoch ten. Holten heeft tegen een met meer voorzet van Jan van Mullem de bal heem en na vijf minuten wist Erwin inzet spelend Mariënheem in een door Daniël Saamagnum hard in- Stukker door goed m te ^jpen een sportieve wedstrijd verdiend met geschoten maar door de keeper van doelpunt te voorkomen. Even later 1-0 verloren. Mariënheem uitstekend gestopt, werd een afst^dschot van een van In de beginfase kreeg Holten al en- Even later werd een afstandschot de middenvelders van Marienheem kele kansen, een aanval opgezet via van Edwin Brouwer wederom goed wederom uitstekend gestopt door Jan van Mullem werd door Erik gestopt door deze keeper.-Vijf mi- de Holtense goalie. Knapen gemist. Even later mocht nuten voor rust werd een foutieve Na twintig minuten was het geluk Holten via Henk Warrink een vrije terugspeelbal bijna fataal voor Hol- echJf r op. Uit eeni comer op links trap nemen, die door Herman Deijk ten maar Erwin Stukker wist de bal ^erd de bal door Jansman onhoud- echter werd overgekopt. Hierna nog op tijd te onderscheppen. Vlak oaar achter btuKKer ge.Kopt. nai- kregen beide partijen weinig kan- voor rust werd een knappe aanval verwege de tweede helft werd Her- sen mede doordat het spel zich opgezet via Jan van Asselt die de ™an. gewisseld voor Heirny veelal afspeelde op het midden- bal voorzette waarna Daniël Saam- Jalvmg. Manenheem kreeg nog en- veld agnum de bal echter tegen de paal kele kansen maar Erwin Stukker Na een halfuur spelen werd uit een schoot. wist door vakkundig keepen zijn Na rust een feller spelend Mariën- doel verder schoon te houden. Onlangs vond in Almelo een feestelijke bijeenkomst plaats die op het eerste ge zicht niets te maken heeft met Holten. Twaalf dames ontvingen uit handen van directeur Schlichter van het Gewestelijke Arbeisdsbu- reau Almelo als eersten het certificaat Managment-as- sistente als afsluiting van de cursus Vrouw, Organisatie en Automatisering. De cur sus werd gegeven door het arbeidsbureau in samen werking met het bureau Rainbow uit Holten, een ini tiatief van de Holtense Joke Ladiges. Zo'n twee j aar gele den in de toen nog bestaan de rubriek Op bezoek bij, maakten we melding van de geboorte van het bureau Rainbow. De recente suc cessen waren aanleiding om nog eens een bezoek te bren gen aan Churchillstraat 149. "Eigenlijk zit ik te springen om een ander onderkomen voor mijn werkzaamheden. Rainbow begint volwassen te worden; daar hoort aan andere aanpak bij. Nu draaf ik op en neer naar zolder waar ik mijn kantoor heb, terwijl ik de mensen moet ontvangen in de huiskamer", verklaart Joke Ladi ges na koffie te hebben ingeschon ken. „Ik krijg soms wel het idee dat mijn buren wat verwonderd kijken naar het vele bezoek dat ik wekelijks krijg. Ik kan ze geruststellen, het is zakelijk. Zodra ik een onderkomen gevonden heb voor mijn bureau Rainbow kan het allemaal wat pro fessioneler van opzet worden, daar is Rainbow nu wel aan toe Toen Joke twee jaar geleden begon, was haar idee hand en spandien sten op het gebied van mailing en secretariaatswerk gaan verrichten voor bedrijven. Dat kwam echter niet goed uit de verf. „De meeste be drijven keken vreemd aan tegen de opzet van Rainbow. Kennelijk sloeg mijn idee niet zo aan. Geluk kig ben ik toen niet bij de pakken neer gaan zitten - dat ligt ook niet zo in mijn lijn - maar heb ik mijn oude contacten in de computerwe reld weer eens opgefrist om te kij ken of ik me in die markt nuttig kon maken. Al gauw kwam ik tot de conclusie dat er op het gebied van computercursussen nog al het een Zondag 11 mei is er voor de Holten se jeugd een disco en een muziek kwis georganiseerd in de Kap- schure van Musky. Alle tieners in de leeftijd van twaalf tot en met vijftien jaar zijn vanaf 14.30 uur van harte welkom. Voor de muziekkwis, waar alle bezoekers aan mee kunnen doen, zijn een paar leuke prijsjes te winnen. De entree voor deze middag is één gulden. Voor meer informatie: 't Paalhuus, tel. 6 27 55. Zaterdagavond 3 mei was het een drukte van belang op het Sportdal. Jongens C en meisjes C, waren met hun ouders, broertjes en zusjes op half zeven present om als kam pioenen in de bloemetjes gezet te worden. Zij waren als eersten in hun poule geëindigd. Meisjes B speelde om vijf uur hun laatste wedstrijd nog in Oldenzaal en wanneer zij die wedstrijd win nend afsloten zouden ook zij kam pioen zijn. Wat duurde dat wachten lang. Eindelijk kwam de eerste auto het pad op en dan het bericht: helaas gelijk spel. We zullen maar zeggen dat de veermoeidheid van de werkweek van SGH ze in de benen zat. In het clubhuis werden de kampioenen en hun coaches onthaald door de jeugdcommissie met bloemen en vaantje en als troost voor de B-dames toch ook een bloemetje. Komende zondag hoopt het be stuur nogmaals een kampioens- team binnen te halen. Dames 1 speelt dan de laatste competitie wedstrijd tegen Avanti in Winters wijk. Het is dringen in hun poule om de eerste plaats. De wedstrijden om het Holtens kampioenschap biljarten gaan vanavond de laatste fase in. Vanaf 19.00 uur zal op het biljart van cam ping de Vlishoek gestreden worden om de eerste drie plaatsen door W. Müller van de b.v. Kalfsterman, J. A. Beumer van de b.v. Vlishoek en Hm. Nikkels, eveneens van Vlis hoek. Gespeeld wordt een dubbele competitie. Beumer heeft tot nu toe 95 punten verzameld, W. Müller 90 punten en Nikkels 67 punten. Omstreeks elf uur zal de uiteindelij ke winnaar bekend zijn. Om de vierde tot en met de zesde prijs is eerder deze week reeds ge streden door H. Pieters van b.v. Kalfsterman., H. Gervedink Nij- huis van b.v. Kalfsterman en H. Agterkamp van de bijartvereni- ging Jansen. Donderdag 1 mei hield de Hol tense fotoclub Profoto de half jaar lijkse foto-wedstrijd voor haar le den. In de clubruimte in 't Paal huus werden de zwart-wit-, kleu renfoto's en dia's ingeleverd. Uit dit werk werd een voorselectie ge maakt, waaruit de jury uiteinde lijk de winnaar moest halen. aan dat je niet allerlei lenzen of dure hulpmiddelen nodig hebt om boeiende, pakkende foto's te maken. Uit beide recht toe recht aan opnamen sprak duidelijk de vi sie van de fotografen. Al met al een avond waarop boeiend over foto's is gepraat. Profoto zou alle Holten se foto-amateurs willen uitnodigen eens zo'n clubavond bij te wonen. Bij deze dus: Profoto in 't Paal huus. Inlichtingen: G. te Winkel, tel. 6 31 02. Henk Kamperman otvangt uit han den van Henk Mulder de gelijkna mige trofee. De jury bestond zoals gewoonlijk uit fotograaf Henk Mulder, dit keer bijgestaan door tekenleraar en beeldend kunstenaar Wim Kwa- kemaak. Zij hadden de moeilijke taak uit al deze prachtige plaatjes de „mooiste" te zoeken. Het.leerza: me commentaar was voor de leden zeker zo belangrijk en boeiend als de uiteindelijke bekendmaking van de prijswinnaars. Bij de dia's won een opname van Gert Jan van Kesteren van een prachtige oude deur. De foto van Henk Kamper man, een spiegeling in een tuba, werd de totaalwinnaar, zodat Henk voor de tweede keer in het bestaan van de Henk Mulder trofee het be geerde kleinood mee naar huis kon nemen. Beide opnamen toonden

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 9