We zullen mensen echt niet gaan doorzagen 195,-/12%^ I. hofman Sflfij Resultaten Blauw Wit Resultaten sw VERKOOPSTER Juki 2100 tijdelijk/ sc^fmadune__ Juki2200" tijdelijk/ QQC datis sc^fmachine/printer_ Oy U j-/ 40% korting! f'fjfA <>n fati/ro i OPEN DAG MOEDERDAG STEUNENBERG D.A. DROGISTERIJ WEDDA 55 99 Bergruitertjes in de prijzen Derde schaak team blijft ongeslagen Vissen DENK ERAAN, ADVERTEREN DOET VERKOPEN. VRIJDAG 9 MEI 1986 HOLTENS NIEUWSBLAD 11 Unieke kans om tegen een ongekend lage prijs in het bezit te komen van een professionele kwaliteits- machine van een toonaangevend wereldmerk. Juki 2100 deze elektronische schnifmachine beschikt over alle mogelijkheden en funkties van veel duurdere machines. Juki 2200 de volwaardige snelle daisywheel printer die ook als schriilmachine te gebruiken is Beschikiover dezelfde funkties als de Juki 2100 en daarnaast standaard ingebouwde seriële of parallelle interface, hierdoor vniwel direkt aansluitbaar op élke populaire computer •ren vanuit geheugen 7~\ tO '84 Deze aktie is geldig tot 1-6-1 Profiteer van dit fantastische aanbod en test ad !"Ren,nkl BTW i Zolang de voorraad strekt m bij: Alles voorschool, kantoor en tekenkamer Elsenerstraal26-30 746Ï DN Rijssen Tel. 05480-1 27 93 agrarische produkten b.v. Grimbergerweg 11 7467 PR Notter Telefoon 05480-12979 EnrVÜI Op vrijdag 9 mei a.s houden wij een open dag De reden van deze open dag is, dat de Heer E. Altena na ongeveer dertig jaar trouwe dienst de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. U kunt hem deze dag de hand drukken. Verder staat op deze dag de computer centraal voor de technische resultaten van Uw bedrijf. Tijdens deze open dag kunt U zien wat L. Hofman Agrarische Produkten B.V. voor U kan beteke nen. Er zijn deze dag specialisten aanwezig die U van advies kunnen dienen. De open dag is van 10.00 uur tot 16.00 uur. Een drankje en een hapje staan voor U klaar. De dames zijn uiteraard ook Van harte welkom. Graag tot 9 mei.a.s.. L. HOFMAN. VOEDERS B.V. Verras moeder met een paar schoe nen op moederdag! Speciale aanbiedingen Schoenhandel Larenseweg 23 Holten heeft met ingang van 1 juni a.s. plaats voor die van aanpakken houdt. Voor opleiding wordt ge zorgd. Schriftelijke sollicitaties voor 16 mei aan D.A. Drogisterij Wedda, Dorpsstraat 10, 7451 BT. Holten. Hlcunmbwfl Blauw Wit 2-Kloosterhaar 3 Afgelopen dinsdag heeft het tweede met ruime cijfers van Kloosterhaar 3 gewonnen. In het eerste half uur werd aanvallend ge speeld. Dit leverde vijf doelpunten op. Vlak voor rust scoorde Kloos terhaar tegen. In de tweede helft weer een aanvallend tweede dat de bal goed liet rond gaan. Blauw Wit scoorde nog twee maal en bepaalde de eindstand op 7-1. Kloosterhaar 3-Blauw Wit 2 Na de ruime overwinning van dins dag, zou het tweede in Klooster haar wel even winnen maar dat pakte dus heel anders uit. Onder schatting en het mooie weer lever den tal van knullige voetbalsitua ties op. Door slecht uitverdedigen kon Kloosterhaar makkelijk de lei ding nemen. Na de thee een ander Blauw Wit, wel bereid tot werken, maar nu was het geluk niet aan hun zijde en de Kloosterhaar doelman was in topvorm. Door het oprukken van Blauw Wit kreeg Kloosterhaar kansen en bepaalde uit een van die kansen de eindstand op 2-0. Vabo 2-Blauw Wit 5 Met maar negen spelers vertrok het vijfde naar Almelo, waar op de counter gespeeld werd. Dit lukte aardig en Wim Rietberg scoorde zelfs 0-1. Hierna kwam Vabo sterk opzetten. Dit leverde vele gevaarlij ke situaties op, waaruit uiteinde lijk een strafschop voortkwam 1-1. Na de rust kwam Blauw Wit op nieuw op voorsprong door een goe de aktie van Geert Harbers. De ver dediging wist met kunst en vlieg werk de stand tot vlak voor tijd zo te houden. Toen scoorde Vabo de verdiende gelijkmaker. Een Vabo speler werd wegens een onbesuisde aktie nog van het veld gestuurd, waardoor Blauw Wit de puntende- ling niet meer kon ontgaan. Blauw Wit 4-Enter Vooruit 6: 1-1. Blauw Wit 4 heeft zaterdag de competitie afgesloten met een ge lijkspel tegen E.V.6. Aan de wed strijd was duidelijk te zien dat er voor de Blauw-Witters niets meer op het spel stond. E.V. had de pun ten nog wel nodig i. v.m. degradatie, doch kon bepaald niet imponeren. Ondanks de matige inzet - wat niet verwonderlij k was door de warmte - was Blauw Wit de beste ploeg. In de tweede helft werd na een fraaie aan val dan ook verdiend een 1-0 voor sprong genomen via Jan Paalman. E.V. probeerde nog wel wat terug te doen wat uiteindelijk resulteerde in een nauwelijks verdiende gelijk maker (1-1). Met deze stand beëin digde de goed leidende scheids rechter Aal uit Nijverdal deze zeer sportieve ontmoeting. Blauw Wit 4 is hiermede met 19 punten uit 20 wedstrijden keurig in de midden moot geëindigd. Resultaten Blauw Wit Junioren Blauw Wit Cl-Twenthe C2: 5-0. Blauw Wit Cl kan het goede spel in de eerste wedstrijden van de vooijaarscompetitie niet meer be naderen. Ook tegen het veel lager geklasseerde Twenthe C2 uit Goor wilde het in de eerste helft hele maal niet vlotten. Blauw Wit had wel een veldoverwicht doch dit le verde nauwelijks kansen op. Het spel was veel te onsamenhangend. Uiteindelijk was het toch John- Paul die de score wist te openen (1- 0). Na de rust aanvankelijk het zelf de spelbeeld. In het laatste kwar tier echter werd de score toch nog onverwacht hoog opgevoerd. De moegestreden Goorse verdediging moest in de slotfase nog 4 doelpun ten toegestaan. Hans (2x), John- Paul en Marcel waren succesvol, waardoor Cl dus toch nog een roya le zege behaalde. Eversberg El-Blauw Wit El Blauw Wit zocht direct de aanval en kwam voor door een doelpunt van Jan Willem. Ook na deze treffer bleef Blauw Wit het betere van het spel houden en Dirk Jan scoorde 0- 2. Na de pauze was het wederom Dirk Jan die scoorde, alvorens Eversberg tegenscoorde. In de slot fase wisten Doeko en Dirk Jan de eindstand te bepalen op een ruime 1-5 zege. Blauw Wit E2-S.V.Z.W. E2 De wedstrijd golfde op en neer met kleine kansen voor beide doe len. Na rust opnieuw een op en neer gaand spelbeeld, tot vlak voor tijd (Door Leo Polhuys) HENGELO - Piekergedrag, zich niet voldoende kunnen ontspannen, teveel koffie 's avonds en een te druk ingerichte slaapkamer kunnen er de oorzaak van zijn dat mensen 's nachts de slaap niet kunnen vatten. Omdat ook in de regio Hengelo ongetwij feld vele slechte slapers zijn te vin den, hebben de klinisch psycholo gen Drs.A.Bons, DrsJ.Fekkes en Drs J.Mertens een slaapcursus op gezet, Belangrijke doelstelling van de cursus is tevens, het ge bruik van slaapmiddelen terug te dringen. Want, zo hebben de 3 Twentse psychologen ervaren, dat gebruik rijst zo langzamerhand bij veel slechtslapers de pan uit. Met alle (verslavende) gevolgen van dien. Meer dan 800.000 Nederlanders slapen slecht, dat wil zeggen: ze lij den aan chronische slapeloosheid. „Een groot aantal als je het verge lijkt met bijvoorbeeld alcohol-of drugsproblematiek", zegt Mertens, die eind vorig jaar samen met de twee andere psychologen een groepspraktijk Medische Psycho logie startte. „Maar de gevolgen van chronische slapeloosheid zijn maatschappelijk gezien niet erg in het oogspringend. Zijn collega Bons vult aan: „Als je slecht slaapt, ben je op den duur geprikkeld en depressiefzowel in het privéleven als op het werk. Onder slecht kun nen slapen versta ik overigens niet een situatie waarbij iemand zo af en toe een halve nacht wakker ligt of heel laat inslaapt. Iemand die chro nisch slecht slaapt, mist J uist die fa sen van de slaap die belangrijk zijn om uit te rusten, de diepe slaap en de droomslaap." Den Uyl Mertens wijst erop, dat de duur van de slaap op zichzelf genomen niet bepalend is voor de vraag of ie mand nu voldaan de ogen heeft ge sloten of niet. „Een bekend voor beeld is Joop den Uyl, die met vier uur slaap per nacht toekan. En als je ziet wat voor energie die man heeft... Zo iemand heeft geen slaap probleem. Pas als er sprake is van verminderde concentratie, nervosi teit en geprikkeldheid, is er wat aan de hand. Zoals al eerder gezegd, zijn de oorzaken van het slechte slaapge drag onder meer te vinden in pie kergedrag en door middel van ge sprekken tijdens de cursus probe ren de psychologen mensen daar van af te brengen en hen methodes aan te reiken om met een genist hart de ogen te kunnen sluiten. Hiervoor is schriftelijk cursusmate riaal aanwezig en ook zijn casette- bandjes vervaardigd met ontspan- ningsoefeneningen. Het is uitdruk kelijk de bedoeling dat de cursisten zelf met het „huiswerkmateriaal" aan de slag gaan. In samenwerking met huisartsen wordt geprobeerd de cursusdeelne mers van slaapmiddelengebruik af te brengen. „Voor een enkele keer kan gebruik van deze middelen wel helpen", stelt Mertens, „maar bij toenemend regelmatig gebruik ontstaat er een verslaving die on der meer tot verminderde concen tratie leidt." De bedoeling van de drie psychologen is dan ook, dat de huisartsen mensen met slaappro blemen eventueel gaan doorverwij zen naar de slaapcursus en dat het slaapmiddelengebruik gaat afne men. In totaal bestaat de cursus uit 8 bijeenkomsten, waarvan de eer ste gehouden zal worden op 7 mei. De volgende bijeenkomsten zijn steeds in de opeenvolgende week. Plaats van handeling is 't Lans Ink, Twijnstraat 6 in Hengelo, van 20.00- 22.00 uur. De kosten zijn f300,- voor de hele cursus en het benodigde materiaal. Resultaten Ook in Nijmegen is een slaapcur sus gegeven en gebleken is volgens Bons, Fekkes en Mertens, dat de helft van het aantal deelnemers na afloop van de bijeenkomsten hele maal met het gebruik van slaap middelen is gestopt en het gebruik bij de overige 50 procent aanmerke lijk afnam. Van het totaal aantal deelnemers zou volgens het onder zoek voorts 80 procent beter slapen na afloop en er waren positieve ne venresultaten te noteren, zoals een toenemend zelfvertrouwen en meer inzicht in zichzelf en de oorzaak van de klachten. Over de vraagof het slechte slaap gedrag van mensen te maken heeft met afkomst, geslacht of woon plaats, laten Mertens en Bons zich niet duidelijk uit, dat wil zeggen: volgens hen is dat verband niet uit drukkelijk aanwezig. Mertens: „Je zou kunnen zeggen, dat mensen op het platteland rustiger leven en daardoor beter slapen, maar dat is denk ik toch niet zo algemeen te stellen. Het hangt er meer vanaf of je inderdaad rustig leeft of jachtig en dat is op zich niet aan een be paald gebied gebonden. De vraag of je rustig slaapt heeft ook te maken met de vraag in welke mate je problemen van je af kunt zetten. Kun je dat moeilijk, dan maak je een grotere kans op piekergedrag. Overigens is er ook vaak weer spra ke van een wisselwerking: mensen die niet kunnen slapen, gaan daar over piekeren, waardoor ze weer niet kunnen slapen. Te druk inge richte slaapkamers, met televisie en radio, zorgen er niet voor dat er een rustige slaapkamersfeer ont staat.,,Eén van de dingen die we mensen vragen als ze bij ons op cur sus komen, is dan ook hoe hun slaapkamer is ingericht", aldus Bons. Hij voegt er nog aan toe dat steeds uitdrukkelijk de oorzaken van het slechte slapen in de gaten gehouden moeten worden. „Som mige mensen zullen we toch moe ten doorverwijzen omdat er wat an ders aan de hand is dan alleen maar iets als piekergedrag",zegt hij. Mertens, Fekkes en Bons zijn overigens van plan om ook cursus sen te gaan opzetten op het gebied van hyperventilatie, hoofdpijn klachten. stress, hartziektevfees en ziektevrees. Informatie via tele foonnummers 05498-58409 of 05498- 43689 of 074-435173. Mertens be sluit te melden dat mensen die op cursus komen, niet bang hoeven te zijn dat ze psychologisch helemaal worden doorgelicht. „Ze hoeven niet bang te zijn dat we ze gaan werd er niet gescoord maar in de slotfase wist een S.V.Z.W.-speler de bal alsnog achter de Blauw Wit kee per te krijgen: 0-1. Blauw Wit Fl-Holten F1 Twee betere 7-tallen uit de F klasse lieten afgelopen zaterdag een mooie en sportieve wedstrijd zien. Holten kwam al snel aan de leiding en kreeg hierna nog enkele zeer goede mogelijkheden, maar keeper Hans redde enkele malen fantastisch. Ook in de tweede helft een licht veldoverwicht voor Hol ten, maar nu waren de beste kan sen voor Blauw Wit. Ronnie wist gelijk te maken van afstand. Holten D3-Blauw Wit Dl Met maar negen spelers heeft Blauw Wit zaterdag toch nog een punt kunnen pakken tegen Holten. Holten nam in de eerste helft een verdiende 2-0 voorsprong, maar na de rust, toen het Blauw Wit negen tal de mouwen opstroopte, werd de stand tot 2-2 teruggebracht door ex-keeper Henk Jan. De jongens en meisjes van de Berg- ruitersponyclub die in Wierden en Markelo deelnamen aan een groot concours presteerden als volgt: Dressuur L(ring 4) 2. Frederique Oolbekkink met Kenneth. Dres suur Z (ring 5) 1. Marie Elise Dolle- kamp met Pr. Sonja. Dressuur L2(ring 9) 1. Jans Janssen met No- ran. 2. Zwennie Vincent met Black Jumper. B. Springen Cat. C: 4. Frederique Oolbekkink met Kenneth. Cat. d: 4. Willy van Coeverden met Strawins- ky. Z. Springen cat. D: 5. Zwennie Vincent met Mark. MARKELO - Dressuur B (ring 1) 4. Lianne Veneklaas met Little Girl. Dressuur L (ring 3) 2. Liesbeth Müller met Polly. Dressuur L2 (ring 4) 3. Jolanda Bolink met Rufus. Springen L Cat. D: 2. Jolanda Bo link met Rufus. 3. Liesbeth Müller met Polly. S. V. V. N. E4-Holtcn E3 Op zaterdag 3 mei moest Holten E3 na alle emoties van donderdag aantreden tegen S.V.V.N. Een een zijdige wedstrijd met Holten het meest in de aanval. Vrijuit werd er gespeeld, zodat doelpunten niet uitbleven. De tegenstander kwam er helaas niet aan te pas en de wed strijd werd met 1-6 gewonnen. Holten El-D.E.S. El Tot nu toe wist Holten El in deze nareeks nog geen overwinning te behalen, al waren ze er vaak dicht bij. Dat dit uitgerekend tegen D.E.S., dat nog kampioenskansen had, zou gebeuren had niemand voor mogelijk gehouden. Met Da niël Sezen na een langdurige afwe zigheid, weer in de ploeg werd D.E.S. meteen onder druk gezet. Na 5 minuten wist Holten al te scoren, en D.E.S. raakte danig in de proble men. Vlak voor rust werd het 2-0. D.E.S. werd in de tweede helft wel af en toe gevaarlijk, maar Holten gaf de punten niet meer uit handen. Het derde schaakteam van de sv Holten heeft de competitie afgeslo ten met een uitwedstrijd tegen Vriezenveen in. Omdat er niets meer op het spel stond, kon door beide teams vrijuit worden ge speeld. Geert Stevens (aan het eerste bord spelend) kwam deze keer min der goed uit de opening, waardoor zijn stelling onder grote druk kwam te staan. Uiteindelijk wist hij toch vrij spel voor zijn stukken te krij gen, waarna de partij in remise ein digde. Philip Eijzinga kreeg op het eind van de partij voordeel. De schaakroutine van Philip stond er toen borg voor dat dit bereikte voordeel kon worden uitgebouwd tot winst. De jeugdspelers Gerrit Luggenhorst en Jan-Erik Janssen lieten het er deze keer daarentegen lelijk bij zitten. Gerrit raakte een toren tegen een loper achter en dit nadeel kwam hij in het eindspel niet meer te boven. Jan-Erik stond glad gewonnen (met paard en drie pionnen voor), maar overzag dat zijn tegenstander een pion tot dame kon laten promoveren en toen was het uit. Jan van Calcar en zijn tegenstander speelden een wild-west-partij, waarin beiden beurtelings gewonnen en verloren kwamen te staan. Uiteindelijk deel den zij het punt. Jan ten Velde speelde weer eens de orang-oetan- opening, waar zijn tegenstander volledig door werd overblufd. Na een vijftal zetten was de partij in feite al beslist in het voordeel van Jan. De einduitslag van de wed strijd Vriezenveen III-Holten in werd door dit alles 3-3. Holten III kan terugzien op een voortreffelijk seizoen, waarin met 6 overwinnin gen en 3 maal een gelijk spel (dus ongeslagen!) de tweede plaats in de afdeling werd behaald. Op zondag 4 mei j.l werd de jaar lijkse viswedstrijd gehouden tus sen Holten en Bathmen. Een con frontatie die elk jaar weer een be hoorlijk aantal hengelaars naar de waterkant trekt. Dit jaar waren dat er 50. Plaats van handeling het Twentekanaal bij Eefde. De om standigheden waren goed, op een beetje regen na, maar toch werd er matig gevangen. Totaal werd er 21 meter gevangen. Bathmen 7 meter en Holten 14 meter. Een overwin ning dus voor Holten, evenals vorig jaar, toen de wedstrijd voor het eerst werd gehouden. De wisselbeker blijft dus nog een jaartje in Holten. Uitslag: 1. G. Jansen 289 cm; 2. A. Lichtenberg 168 cm; 3. H. Achter kamp 158 cm; 4. W. Nyenhuis 138 cm; 5. H. Smale (Bath) 113 cm; 6. A. Bronsvoort (Bath) 103 cm; 7. B. Groot Obbink 101 cm; 8. G. Brands 95 cm; 9. G. Fransen (Bath); 10. A. Driezes 71 cm.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 13