SportBin Hotten A A\ E Geen punten voor stroef Blauw Wit Handbalheren reeds kampioen Holterbergtour een geslaagd wielerfeest Holten E3 zonder moeite kampioen Resultaten s.v. Holten Blauw Wit F2 glorieus kampioen W aterpoloteams aan eind van de rit r Müller/Van Heek op weg naar top Touwtrekkers in actie op Vletgoor HOLTENS NIEUWSBLAD Laatste wedstrijd lËipÉiP Schieten Eerste prijs voor Sandra VRLJDAG 9 MEI 1986 9 ZPC Twenhaarsveld heeft de lo pende competitie afgesloten met winst voor de heren en verlies voor het damesteam. Winstpunt is in ieder geval dat de belangstel ling voor het waterpolo in Holten groeit, zodat volgend seizoen met twee herenteams wordt gestart. De dames startten uit tegen Schol- tenhagen goed en namen door Ger- rie Veneman en Monique Schreurs een 0-2 voorsprong. In de tweede periode sloeg Scholtenhagen ech ter terug. Ondanks een tegendoel punt van Agnes Tulier kwamen de dames uit Haaksbergen op 3-3. Scholtenhagen ging goed door en kwam op 4-3 waarna Agnes Tuller weer gelijk maakte. Zij scoorde ook het enige Holtense doelpunt in de laatste periode, maar dat was niet genoeg. De thuisclub won met 6-5. Heren De heren namen het in Enschede op tegen ZPC en moesten al snel een tegendoelpunt incasseren. An ton Aarsen en Edwin Stegehuis zorgden echter voor de 1-2 voor sprong. De tweede periode was he lemaal voor ZPC dat drie maal raak schoot: 4-2. Pas bij 5-2 in de derde periode kon Peter Boer voor Holten wat terugdoen: 5-3. Ondanks doel punten van Peter Boer, Marcel Kers en Wim Mooiweer in de laat ste periode bleven de Enschedeërs met 8-6 aan de vordelige kant van de score. Programma sporthal 't Mossink voor de week van 10 mei 1986 tot en met 16 mei 1986 Maandag 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.30-18.00 gemeentepersoneel 18.30-22.30 badmintonclub Holten Dinsdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 17.00-22.15 Mintonette Instruktielokaal: 19.00-20.30 Schei- degger Woensdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.30-22.30 badmintonclub Holten Donderdag 08.10-16.30 scholengemeenschap 19.30-20.45 s.v. Holten, afd. handbal 20.45-22.15 s.v. Holten, All Stars Vrijdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.30-23.00 Mintonette Tijdens de op Koninginnedag ver reden derde kampioenscross voor zijspannen hebben August Muller en Henk van Heek hun positie in de strijd om het Nederlands kam pioenschap aanzienlijk verbeterd. Via zeer spannende wedstrijden wist Het Holtens/Rijssense duo met een tweede plaatrs in de le en 2e manche en een eerste plaats in de 3e manche de dagoverwinning naar zich toe te halen, wat totaal 84 punten opleverde en tevens een verbetering van de derde naar de tweede plaats in de tussenstand. Broer Derk Jan Müller scoorde met Gert Jan Scheperman een 15e, 13e en 15e plaats en haalde twintig punten. Hierdoor handhaafde hij zich op een 16e plaats in de tussen stand. Johan Smit uit Markelo scoorde met een 10e, 9e en 11e plaats 34 punten en staat elfde in de tussenstand. Bemie Vruwink wist helaas deze keer geen punten te halen en bevindt zich in de tussen stand op een 22e positie. August en Henk reden op donder dag 1 mei tijdens de derde wed strijd voor de internationele side car-serie in Kamp Lintfort in Duits land. Zij wonnen overtuigend de eerste manche en regerend wereld kampioen Hansie Bachtold zag geen kans om langszij te komen. In de tweede manche kreeg August een aanrijding met Emiel Timmer man, wat een koprol tot gevolgd had. August moest met een ronde achterstand zijn weg vervolgen. Ondanks een enorme inhaalrace zat er niet meer in dan een elfde plaats. In de tussenstand staat August royaal op kop met 127 punten, voor Tonie Bens met 127 punten en Han- si Bachtold met 100 punten. Erg jammer voor de Nederlandse cros ser dat zijn in verband met een kampioenscross de vierde en laatse wedstrijd niet kunnen rijden, wat tot gevolg heeft de Bachtold ver moedelijk met de eer gaat strijden die hem niet toekomt. De laatste weken draait Blauw Wit zeer stroef. Het dubbelpro gramma van dinsdag 29 april en zaterdag 3 mei leverde de Holtena ren geen enkel punt op. Hoewel beide keren de tegenstander zeker niet de betere was, bleken de Blauw Witters volledig onmachtig om de score naar hun hand te zet ten. Blauw Wit-MW 1-2. Dat deze wedstrijd voor de Holte naren zo'n slecht verloop zou heb ben bleek in de beginfase geenzins. De thuisclub bleek veel sterker dan de mannen uit Marle en nadat een schot van Henk Bolink nog uit de hoek werd gehaald namen de Blauw Witters in de 17e minuut vol komen terecht de leiding toen een dieptepass op rechts Johan Stam bereikte, die na lange tijd weer eens scoorde (1-0). Dezelfde speler had in de 25e minuut pech toen zijn schot, buiten bereik van de MW-keeper, door de paal werd gekeerd. Langza merhand verflauwde het Blauw Wit overwicht en de hardwerkende gas ten benutten in 41e minuut één van him weinige kansen door Kleinjan, die de gelijkmaker scoorde (1-1). Na de hervatting werd in de 48e mi nuut het wedstrijdbeeld op zijn kop gezet toen uit de eerste kans in de 2e helft MW de leiding nam. Bert Hazelhorst, MW's goalgetter no. 1, knalde de bal via binnenkant paal onhoudbaar achter van Dijk (1-2). Nauwelijks een minuut later had de strijd beslist kunnen zijn, maar Al- bert Kolkman haalde de bal van de doellijn en hield daarmee zijn team in de race. Blauw Wit bleef voortdu rend in de aanval, maar de resoluut verdedigende MW'ers gaven geen krimp. In de 61e minuut kwam Har- rie Kolkman op links goed door, maar hij zag zijn schot gestopt. On danks een groot veldoverzicht zag Blauw Wit nauwelijks kans om de defensie van de gasten echt te ver ontrusten, zodat een hardwerkend MW de beide punten mee naar huis kon nemen. Oldenzaal-Blauw Wit 1-0. Een bar slechte vertoning. Daar mee is de ontmoeting tussen sub topper Blauw Wit, dat volkomen faalde, en hekkesluiter Oldenzaal, dat niet beter kon, in één zin gete kend. Onder leiding van scheids rechter Brunsveld begonnen beide ploegen in een warm Oldenzaal aan hun ontmoeting waar niets meer op het spel stond voor de gasten. Het duurde tot de 20e minuut alvorens Thijs Blok, weer rechtsachter spe lend, de eerste goede kans in de wedstrijd kreeg. Zijn schot ver dween voorlangs. In de tegenaan val zette Oldenzaal een combinatie door het centrum op die nauwelijks enige weerstand ontmoette. Vanaf 6 meter was er toen voor Ed van Dijk ook geen eer meer te behalen (1-0). Daarna verslapte de strijd zienderogen. Blauw Wit was als ge heel zeer zwak, met uitzondering van An dries van Iperen, die als eni ge zijn normale niveau haalde. De overigen leken te snakken naar het einde van de competitie. Over de tweede helft'valt nauwelijks iets te melden. In de 75e minuut kwam het Oldenzaal-doel even in gevaar, maar de kopbal van Gerrit Stam ging juist langs de paal. Met zeer doorzichtig, traag uitgevoerd en onnauwkeurig voetbal zagen de Holtenaren uiteraard geen kans om te doelpunten, zodat Oldenzaal één van zijn weinige overwinningen van dit seizoen kon bejubelen. Blauw Wit speelt zaterdag op 't Vletgoor de laatste thuiswedstrijd comp. '86/'86 '85/'86 Rietvogels uit Almelo. Het zou fijn zijn als de comp. winnend werd afgesloten maar dan zal er toch heel anders gespeeld moeten worden als de laatste weken waarin Blauw Wit geklopt werd door ploegen die alle maal in het schijnsel van de rode lantaarn opereren. Oorzaak? Voet balmoe! Mogelijk... maar laat dan zaterdagmiddag die „moeheid" thuis en speel van meetaf om te winnen. Er is ook nog zo iets als klantenbinding! De wedstrijd be gint om half drie. Om 12.45 uur geeft scheidsrechter M. Brinks het begin signaal voor de wedstrijd Blauw Wit 2-DES 4. (Nijverdal) De ploeg die wint is kampioen maar bij een gelijkspel zullen dankzij een beter doelgemiddelde de Blauw witters op de schouders gaan. Spelers van Holten E3 op de foto: Hauptmeijer, J. W. de Roos, Rik van i Vincent Rustebiel, Marcel Broek- de Bos, en Niko Leeflink. Leiders: maat, Maarten Biesters, E. J. Paal- h. Biesters, G. de Roos en J. Broek man, Viktor Stukker, Winand maat. Donderdag 1 mei was het voor de jongens van E3 een grote dag, een gelijk spel tegen Blauw-Wit E2 zou voldoende zijn om zich ongeslagen Kampioen te noemen in hun klas se. Om 18.30 blies scheidsrechter T. Deijk voor het begin van de wed strijd. Het duurde niet erg lang of hij moest voor de 2e keer fluiten, omdat de bal al achter de Blauw- Wit goalie verdwenen was 1-0. Aan val op aanval volgde hierop. De in deling na de winterstop leek voor Holten E3 te licht, want ook deze wedstrijd werd zonder moeite ge wonnen met maar liefst 7-0. De bloemen werden door de ouders uitgedeeld en de nodige foto's wer den er gemaakt. Na de douche werden consump ties aangeboden door de suppor tersvereniging en afd. Jeugd. De Wielervereniging Holten kan terugkijken op een uitstekend ge slaagde Holterbergtour. Het voor treffelijke weer lokte zaterdag 3 mei maar liefst 493 tourrijders naar Holten die het heuvelachtige parcours in het Sallandse en Twentse als een goede voorberei ding zagen op de klassiekers onder de toerrijders, de BDU-tocht in Barneveld en Luik, Bastenaken Luik. De deelnemers kwamen uit Door afgelopen zaterdag de pu pillen Nijverdal F2 met 0-11 af te straffen is Blauw Wit F2 glorieus kampioen geworden. De doelpun ten kwamen van Menno, Arjan, Arno en Marco. De Nijverdalse pups deden echt hun uiterste best om een tegengoaltje te maken maar de Blauw Wit verdedigers Ni sander en Benny waren heer en meester en gaven geen enkel kans je weg. De leiders Beldman en Aanstoot waren dan ook meer dan tevreden over hun pups en deelden in de gro te vreugde over het behaalde kam pioenschap. alle delen van het land terwijl ook de regioverenigingen goed verte genwoordigd waren. Men kon kie zen uit routes met een afstand van 100,150 en 200 kilometer. De eerste deelnemers verzamelden zich vóór 7.00 uur reeds bij de sport hal om zich te laten inschrijven. De officiële start was pas om half acht, maar de eerste rijders stapten al ruim voor dat tijdstip op de fiets. De eerste aanloop naar de Holter- berg van ongeveer 20 km. werd zeer gewaardeerd. De stramme spieren werden zodoende wat losgereden voordat de Motieweg werd beklom men. De klimcapaciteiten van de diverse toerrijders lagen nogal uiteen. Er werd veel geschakeld om de top van de heuvels te bereiken. Na de Holterberg kwam de Sanatorium laan in Hellendoorn, een klim waar op veel rijders zich misrekenden. Tot Lemele kon men weer op adem komen, waarna de Lemelerberg op dook. Via het fraaie fietspad ging het richting Ommen, waar de 150 km rijders afscheid namen en rich ting Vilsteren en Dalfsen ging men daarna richting Den Ham, waar de controlepost was. De rijders van de 100 en 150 km. gin gen na Den Ham richting Hellen doorn langs de Regge, waar het goed toeven was. Via Nijverdal ging men voor de tweede maal door de Holterberg naar de finish in Holten. De 200 km. rijders vervolgden na Den Ham hun rit richting Klooster haar, Geesteren naar Ootmarsum, waar een controlepost was gesta tioneerd. Via Zenderen, Delden (controlepost) en Enter naar Nij verdal waar de Holterberg voor de tweede maal opdook'. Na terugkomst in de sporthal wa ren er fraaie videobeelden te zien die deze dag gemaakt waren. Veel lof was er voor de uitzetters van de routes (Jan Scheperman en Hans van Oyen) die de mooie delen van Sail and en Twente in het parcours hadden opgenomen. Door de overwinning in Emme- Ioord tegen het op de 2e plaats staande S.C.E. heeft Holten met nog 2 wedstrijden te spelen het kampioenschap in de 3e klasse C binnen gehaald. Een niet geheel verwachte gebeurtenis aangezien tegen deze lastige tegenstander zonder Meino v. Beek en Edwin Bakker moest worden aangetre den. In de eerste helft speelde Holten geconcentreerd en werd er vooral vanuit de 2e lijn regelmatig ge scoord door John Lamping en Nico Vorst. Na een gelijkopgaande wed strijd in de eerste 10 minuten, kreeg Holten langzamerhand meer over wicht en kon er bij rust een 4-8 voor sprong genomen worden. Na rust viel Holten enigszins terug en kon S.C.E. terugkomen. Toch hield Hol ten het hoofd koel en kon met 11-13 de winst uit Emmeloord worden meegenomen. Door de overwin ning kwam Holten op 6 punten voorsprong op S.C.E. met nog 2 wedstrijden te spelen. Het kam pioenschap wordt gevierd op 24 mei na de thuiswedstrijd tegen DASH. In een na-competitie zal .Holten met de 3 andere kampioe nen uit de klasse een halve compe titie spelen om 2 plaatsen in de 2e klasse. Deze wedstrijden worden gespeeld op 1 juni. De dames senioren wonnen ook hun laatste wedstrijd thuis tegen Wesepe. Al bij rust leidde Holten met 3-1. Na rust kwam Wesepe even terug tot 3-2, maar Holten nam op nieuw afstand en won verdiend met 6-3. Door deze winst werd een 2e plaats gepakt achter SDOL. De da mes junioren konden het slechts 1 helft volhouden tegen V K. Tot de rust (5-5) ging de wedstrijd gelijk op, waarbij Holten een 2-4 achter stand omzette in een 5-4 voor sprong. Na rust was de concentra tie weg en kon V K gemakkelijk een 6-12 winst pakken. Jeugd Holten Al speelde zonder wissels en met een prima inzet. Ondanks de hitte werd er in hoog tempo ge speeld. Dat leverde echter weinig doelpunten op. Holten leidde bij rust met 3-2. Na rust werd de wed strijd wat rommeliger, maar Holten was zeer attent op fouten van de tegenpartij. Ondanks de nodige ge miste kansen door schoten op paal en lat won Holten verdiend met 9-3. A2 speelde thuis tegen Nw. Heeten dat kampioen kon worden. In een zwakke eerste helft kwam Holten met 1-5 achter. Na rust werd veel beter gespeeld en kon Holten de achterstand zelfs nog iets verklei nen. Nw. Heeten werd echter ver diend kampioen met de 5-8 winst. BI speelde tegen Overwetering. Bij rust leidde Holten in Olst met 1-3. Na rust kwam Overwetering terug en werden de punten tenslotte ge deeld. Eindstand 5-5. Pupillen Cl leek tegen A.B.S. de winst te kun nen pakken. Na de 3-1 kwam A.B.S. echter goed terug. Vlak voor tijd scoorde A.B.S. echter 4-5 zodat déze keer de meisjes uit Bathmen aan het langste eind trokken. De jongens speelden thuis tegen Schalkhaar. Met de nodige inval lers die hard werkten was er voor Holten tegen de fysiek veel sterkere spelers van Schalkhaar weinig kans. Bij rust was de achterstand 3- 14. Na rust liep het wat beter en scoorde Holten enkele fraaie doel punten. Toch bleef Schalkhaar sterker en werd met 8-22 verloren. Programma: Jongens A uit tegen Kwiek om 10.50. Vertrek 9.50. Beker: Dames senioren thuis te gen Tyfoon. Vrijdag 9 mei om 21.00. Overige teams vrij. Holten 2-Rood Zwart 2 2-2 Met een puntendeling als eindsal- do gingen twee sportief spelende ploegen uit elkaar. Het scoren gaat Holten niet al te best af dit voorbije seizoen. Slechts 21 doelpunten in 19 wedstrijden is een magere oogst. Lijfsbehoud was de voornaamste uitgangsstelling dit jaar en daar is de ploeg in geslaagd. Rietvogels 2-Holten 3 1-1 Binnen 48 uur ontmoetten de beide ploegen elkaar voor de 2e keer. Vrijdag in Holten gingen de Vogels met een 5-0 zege naar hun nest te rug. Zondagmorgen leek Holten van de les geleerd te hebben en bracht een gewijzigde ploeg bin nen de lijnen. De verjongde voor hoede stichtte zoveel gevaar in de Almelose defensie dat deze zich meer moest beperken tot verdedi gen. Hulde aan de A-jeugd voor hun grote inzet. Enter 4-Holten 5 1-4 Holten 5 blijft een wonderlijke ploeg! Op eigen terrein maar moei lijk uit de voeten komend, toont in den vreemde tot grootse daden te De touwtrekcompetitie is weer in volle gang. Ondanks de bar slechte weersomstandigheden, nat en véél te koud, werd er in de eerste wedstrijddagen al verwoed getrokken om de eer ste plaats op de ranglijst. Aan OKIA komende zondag (11 mei) de eer op het eigen touwtrek- terrein op 't Vletgoor een com petitiedag te organiseren. De wedstrijden beginnen 's mor gens om 10.30 uur met de jeugd en de touwtrekkers in de 720 kg- klasse. 's Middags om 13.00 uur komen de 640 kg klassen A, B en C aan touw. OKIA is in alle drie categoriën vertegenwoordigd met als grote kanshebbers op een hoge notering het A-team van OKIA, dat vorig jaar van de 640-B klasse naar de A klasse promoveerde. Na drie wed strijddagen staan zij op een uit stekende derde plaats achter Heure uit Lochem en het team van Eibergen. Het kampioensteam van OKIA komt zodag op eigen terrein weer in actie. De overige Holtense teams moe ten nog met een mindere note ring genoegen nemen, maar doordat de belangstelling voor de touwtreksport in Holten en de buurtschappen nog steeds toeneemt, verwacht men bij OKIA binnen een paar jaar in de B en C-klassen ook een aantal sterke troeven aan het touw te kunnen krijgen. Naast het officiële wedstrijdge- beuren wordt er komende zon dag ook getrokken in de recrea tieklassen. Teams uit Holten, bestaande uit zes deelnemers, kunnen zich op de wedstrijddag tot 12.00 uur aanmelden bij het wedstrijdsecretariaat op 't Vlet goor of tot zaterdagavond bij de secretaris van OKIA, M. Jan sen, tel. 05725-384. kunnen komen. Enter 4, toch niet de eerste de beste tegenstander werd met niet minder dan 1-4 aan de kant gezet. Met 3 doelpunten was gast Henk Vincent de goalget ter. In het doel van Holten stond na een lange afwezigheid Soertje zijn partij mee te blazen en toonde nog immer over een dermate grote klas se te beschikken dat hij zeker nog lang niet als afgeschreven moet worden beschouwd. RKSV 2-Holten 6 3-2. Holten 6 sloot de competitie in Rijssen af met een kleine neder laag. Opnieuw heeft de ploeg van sponsor Toontje bewezen nog vol op mee te kunnen draaien in de 4e kl. Opvallendste figuren deze mor gen aan Holter zijde; Bert Wissink (H9) met het mooiste doelpunt van de wedstrijd en Vöske met de groot ste poepers! Holten 7-De Zweef 11 4-3. Holten 7 sloot het seizoen af met het hoogste puntentotaal van alle seniorenteams. (25 p. uit 18 wed strijden) Tegen het laag op de rang lijst staande De Zweef werd zonder al te veel inzet toch een verdiende zege bereikt. Holten 9-Holten 10 1-3 Op vriendschappelijke basis bon den Holten 9 en 10 een onderlinge strijd aan om de eer. Het tiende was het meest gebrand op de overwin ning en stelde het sterker geachte team van Tox voor grote proble men. De grotere werklust werd be loond met 3 doelpunten waarin Henk Eshuis een groot aandeel had. Hiermee is het seizoen 1985/86 ten einde. Er rest nog een feestpro gramma op 10 en 11 mei t.g.v. het 65-jarig bestaan en het grote mix- toemooi voor senioren op 8 juni. Bij de door in zaal „Vosman" door de Schietvereniging „De Eendracht" om het clubkampi oenschap gehouden wedstrij den werden de volgende resul taten behaald: Luchtgeweer: Klasse A: 1. B. J. Oplaat 172 p.; 2. G. J. Schuppert 167 p.; 3. E. J. Grootentraast 165 p. (7x9); 4. Dick Jansen 164 p. (5x9); 5. G. H. Paalman 163 p.; 6. H. J, Dekkers 153 p.; 7. W. Paalman 148 p. Klasse B: 1. H. Vincent 154 p.; 2. A. Paalman 148 p.; 3. Bert Paalman 143 p.; 4. J. Niiendiik 141 p. 1 Klasse C: 1. C. L. Tromop 133 p. (7x9); 2. A. Pekkeriet 133 p. (5x9); 3. G. J. van Aefst 124 P- Luchtpistool: (Open Klasse): 1. G. H. Paal man 175 p.; 2. H. Nekkers 173 p.; 3. Ab Biele man 164 p. Op het zaterdag 3 mei door de Wierdense Rijvereniging de Eschruiters gehouden concours won Sandra Dieperink met Amber de le prijs in dressuur klasse M2. Ingrid van Dijk werd met Sonate 3e in de dressuur klasse L2 en in de klasse dressuur B was de 2e prijs voor Arnold ter Maat met Twilight. In het B springen was de 9e prijs voor Arnold.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 11