Mintonette-dames na spannende wedstrijd de ware kampioenen Holten kwam er tegen ZAC niet aan te pas Blauw Wit zegeviert overmatig V SOS Geslaagd Müller/Van Heek weer supersnel Matige start OKIA zomer competitie Resultaten sv Holten Derby op 't Vletgoor Uitslagen blauw, wit HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 10 APRIL 1986 Tijdens de afgelopen zondag verre den tweede wedstrijd voor de Inter nationale Sidecarserie in Apele- doorn, hebben August Müller en Henk van Heek in de eerste manche laten zien dat zij momenteel verre weg de snelste zijspancrosser zijn. Zij wisten na vertrek vanaf een vijf de plaats overtuigend te winnen. De tweede manche leek dezelfde kant op te gaan, maar na een aanrij ding tijdens een inhaalmanoeuvre met Ton van Heugten werd de voor as dusdanig beschadigd, dat doorrij den niet meer mogelijk was. Erg jammer, want nu gingen er slechts 30 van de 60 punten mee naar Holten. Derk Jan Müller en Gert Jan Sche- perman reden een keurige vlakke eerste manche en werden netjes zes tiende, net voor Johan Smit uit Mar- kelo die zeventiende werd. In de tweede manche moest Derk Jan in de laatste ronde door een steen tus sen ketting en tandwiel op een prachtige tiende plaats de strijd sta ken. Jan Smit werd in de tweede manche dertiende. S.V. Holten •Senioren: Heino 1-Holten 1 14.30 u. v. 13.00 uur; Holten 2-GFC 2 10.0;0 u.; Almelo 2-Holten 3 11.00 u. v. 10.00 uur; S.O.S. 3-Holten 4 (vriendsch.) 10.00 u. v. 9.00 uur; S.O.S. 4-Holten 7 9.30 u. v. 8.30 uur; Almelo 7-Holten 8 11.00 u. v. 10.00 uur; Haarle 4-Holten 10 9.00 u. v. 8.00 uur; Holten 12-De Zweef 12 10.45 u.; Holten 13-Enter 11 9.00 u.; Holten 5- 6- 9- en 11 zijn vrij. Junioren: Holten al-GFC al 14.30 u. Holten a2-Hector a2 14.30 u. Holten a3-SC Daarle a2 12.45 u. SWN bl-Holten bl 12.30 u. v. 11.45 u. Stevo b3-Holten b214.30 u. v. 13.15 u. Holten cl is vrij. Hector c2-Holten c213.00 u. v. 12.15 u. Pupillen: Omhoog dl-Holten dl 10.00 u. v. 9.00 u. De Zweef d3-Holten d2 10.00 u. v. 9.15 u. Holten d3-Excelsior d2 10.00 u. Holten dl-PH el 10.00 u. Holten e2 is vrij. SWN e3-Holten e310.00 u. v. 9.15 u. Excelsior fl-Holten fl 10=30 u. v. 9.45 u. SC Rijssen fl-Holten f2 10.00 u. v. 9.15 u. Dames: Dinkelland-Blauw Wit meisjes 11.00 u. v. 9.45 u. PROGRAMMA SPORTHAL 't MOSSINK voor de week van 12 april 1986 tot en met 18 april 1986. Zaterdag 20.00-21.00 zaalvoetbalteam Hol- terbroek 21.00-22.00 Kruithof. Maandag 08.10-15.30 scholengemeenschap 16.30-18.00 gemeente personeel 18.30-22.30 badmintonclub Holten Dinsdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 17.00-22.15 Mintonette 22.15-23.15 Blauw Wit instruktielokaal: 19.00-20.30 Schei- degger. Woensdag 08.10-15.30 scholengemeenschap 18.30-22.30 badmintonclub Holten. Donderdag 08.10-16.30 scholengemeenschap 16.30-22.00 s.v. Holten, afd. handbal 22.00-23.30 s.v. Holten, All Stars. Vrijdag 08.10-15.30 scholengemeenschap pw-pp i I.''; mÊm De Touwtrekvereniging OKIA is zondag 6 april de zomercompetitie begonnen met een, voor hun kwali teiten, matige vijfde plaats tijdens het door de T.T.V. Halfweg-boys te Lonneker gehouden toernooi. OKLA komt dit seizoen uit in de 640 kg. A,B en C-klasse. Het eerrste team dat vorig jaar kampioen werd in de B-klasse moest nog wel even wennen aan hun nieuwe tegestan- ders. De eerste vier partijen eindig den allen in een gelijke spel, mede door het kantverschil in de baan. Tegen Vorden werd verloren en te- De laatste partij tegen Eibergen was voor de ÓKIA-boys te zwaar en werd verloren. OKIA 2, dat vorig jaar na de degra datiewedstrijden zich toch in de B- klasse wist te handhaven, eindigde na de eerste dag ook in de midden moot. Dit team wist van de zeven wedstrijden er drie te winnen. Door een beetje meer te trainen, zit er voor dit team zeker meer in. Het derde team kwam in de gecom bineerde C-D klasse goed voor de dag. Van de negen wedstijden wer den er drie gewonnen, drie gelijk gen Bekveld wist OKIA te winnen, gespeeld en drie verloren. Blauw Wit Senioren: Blauw Wit 1-Markvogels 1 2.30 u. SVZW 5-Blauw Wit 4 2.30 u. v. 1.30 u. SC Rijssen 3-Blauw Wit 5 2.30 u. v. 1.30 u. Excelsior ÏQ-Blauw Wit 611.00 u. v. Vol leyba I 10,00 u. Vesos 3-Blauw wit 7 2.30 u. v. 1.30 u. Blauw Wit 8-DES 8 12.45 u. Blauw Wit 2, 3 en 9 zijn vrij. Junioren: Markvogels al-Blauw Wit al 2.30 u. v. 1.30 u. Blauw Wit a2-WW a2 12.45 u. PH b3-Blauw Wit bl 1.00 u. v. 12.00 u. gesloten i.v.m. examens scholenge- 2eer succesvolle seizoen mee te meenschap. maken. Drie wedstrijden voor het eind van de kompetitie hadden de da- Hnnrihal mes van Mintonette nog slechts één puntje nodig om kampioen van de za 12-4: Al vrij tweede klasse B te worden. En dat A2 thuis tegen Wesepe om 13.00 moest kunnen na 17 winstpartijen. En uur. toen werd hst, onverwacht, toch nog Bl thuis tegen A.B.S. om 12.00 uur. spannend.., JA1 uit tegen Schalkhaar om 14.00 uur. Vertrek 13.00 uur. Het publiek zag een eerste set Cl thuis tegen NwHeeten om 11.00 met een zenuwachtig en kramp- uur. achtig spelend Mintonette, dat zo 13-4: dames sen. thuis tegen Let- steeds op moest knokken tegen een tele om 12.00 uur. achterstand. De jonge ploeg van dames jun. thuis tegen Schalkhaar Holyoke, niets meer te verliezen, om 11.00 uur. speelde vrij-uit en liet zien heel te- za 12-4: om 17.00 uur heren sen. te- recht op de derde plaats in de rang- gen DASH uit. Vertrek 15.30 uur. lijst te staan. Met een goede verde- vrij 11-4: 19.00 uur: meisjes B2 - Rac 2 meisjes A2 - meisjes Al dames 2 - SWN 20.15 uur: dames 3 - Setash min a Waterpolo Den Ham b2-Blauw Wit b2 2.30 u. v. 1.30 u. Blauw Wit cl is vrij. Pupillen: Markvogels dl-Blauw Wit dl 10.00 u. v. 9.00 u. Nij verdal el-Blauw Wit el 11.00 u. v. 10.00 u. Blauw Wit e2-SWN e4 10.00 u. De Zweef fl-Blauw Wit fl 10.30 u. v. 9.30 u. Blauw Wit f2-Vesos f2 10.00 u. 21.00 uur: dames 1 - Sparta Wilhel- den zij pas in de tweede set, toen ze Holyoke naar een 9-2 voorsprong uit zag lopen. Gelukkig kwam toen de kentering: de Mintonette-dames hervonden zichzelf en begonnen te volleyballen. Door hard werken kwamen zij puntje voor puntje dichterbij. Deze enerverende set werd uiteindelijk winnend door Mintonette afgesloten (11-15). Het publiek haalde opgelucht adem. Het bestuur en sponsor Borghuis- Rottink konden weer lachen, want er was nog slechts eenmaal set winst nodig en Mintonette kon zich kampioen noemen. De dames zelf voelden dat ze de strijd bijna had- za 12-4 in Rfjssen: dames Twenhaarsveld de Zand- stuwe 14.00 uur. heren Twenhaarsveld - VZPC 14.40 uur. Kuiperberg - dames Twenhaars veld 18.25 in Denekamp. zo 13-4: Glanerbrug - heren Twenhaarsveld 15.55 uur in Diekman Enschede. ZWEMMEN: Zeskamp Graaf Otto- bad Zutphen. Holten 3-De Zweef 4 1-3. In de eerste helft van dit sleutel duel was De Zweef de meest aan vallende ploeg. Ze kwamen na ca. 15 min. op voorsprong door een fout van de Holter keeper 0-1. Na een half uur werd het 0-2. Na de rust werd Holten 3 sterker, maar het was opnieuw de tegenpartij die 0-3 scoorde. Holten gooide nu alles op de aanval en dit resulteerde in de 20e minuut voor het eind tot de uit- eindeiijke 1-3 stand. Door deze ne- Het succesvolle damesteam van Mintonette werd na het benalen van het kampioenschap in de bloemetjes gezet, derlaag moet Holten weer oppas sen om niet in de onderste regionen te belanden. Holten 4-Heracles 3 1-2 Na zondag moet Holten 4 op nieuw een stap terug doen. Hera cles dat nog een kleine promotie kans heeft, was feller aan de bal dan de thuisclub. De versterking die was opgetrommeld na de neder laag van vorige week kon de impas se niet doorbreken. Holten 5-Omhoog 0-4 Holten 5 lijkt het moede hoofd in de schoot te hebben gelegd. Voor de derde opeenvolgende keer in een thuiswedstrijd ging het ernstig ge handicapte team onderuit. Deze keer was Omhoog de sterkste al viel de uitslag wel wat al te hoog uit. Bornerbroek 3-Holten 6 3-1 Het leek er lange tijd op dat Hol ten 6 de kampioensaspiraties van de blauwen wreed zou gaan versto ren. Tot 10 min. voor het laatste fluitsignaal stond een goed spelend Holten op een 0-1 voorsprong door haar jongste aanwinst Anton Bronsvoort. In de slotfase werd de druk op het Holter doel te groot en Dinant Pasop ging 3 keer door de knieën. Haarle 8-Holten 7 2-2 In Haarle vocht Holten in een bikkelharde ontmoeting tegen de plaatselijke s.v. om de punten. Bo vendien had het zevende de club- scheidsrechter niet op de hand wat veel onrust in de ploeg bracht. Daarom was iedereen na afloop blij met het ene puntje en ongeschon den ledematen. Holten 9-RV 3 3-1 Rijssen Vooruit kon 1 speelhelft standhouden tegen een beter Hol ten 9. De rust ging in met 1-1. Na de hervatting viel Holten met man en macht aan, maar de afwerking was deze keer niet het sterkste punt. Slechts 2 keer bleef de robuuste RV-goalie het antwoord schuldig Het Holtense publiek wee in grote getalen meegekomen near Enter, om de bekroning op het tot dan toe al diging en sterk aanvallend spel, zorgden zij voor een stuntje: Minto nette verloor met 15-10, de tweede set van het seizoen. Het publiek, dat zich met spandoek en toeters op de tribune had geïnstalleerd keek bedenkelijk. Echt bang wer den gewonnen: Holyoke was aan geslagen door het setverlies na de toch enorme voorsprong en Minto nette speelde weer zoals ze gewend waren. De derde set was dan ook een hele snelle: met 5-15 won Mintonet te. Zij hadden daardoor het ene punt dat hen nog van het kam pioenschap scheidde binnen. Als logisch gevolg werd met het pu bliek een klein feestje gevierd. Na tuurlijk moest de wedstrijd nog uit gespeeld worden. Mintonette sloot ook deze set winnend af (8-15), waardoor zij met nog twee wedstrij den voor de boeg nog steeds alleen maar gewonnen hebben. Een uit stekende prestatie! Na de wedstrijd werden de dames gefeliciteerd en in de bloemetjes (en drankjes) gezet door publiek en sponsor Borghuis- Rottink. Ook tegenstander Holyo ke liet zich niet onbetuigd: zij bo den een slagroomtaart aan. Ook ontvingen de dames de kampioens plaquette uit handen van d& kom petitie-leidster. Met de versierde auto van coach Gerben voorop, werd in een stoet de tocht naar huis gemaakt. In Holten werden de da mes feestelijk onthaald. Na een ge zellig samenzijn in de Biester, vier den de dames met enkele getrou wen nog tot in de late uurtjes uit bundig hun kampioenschap. Katers 1-Mintonette 1 (heren) 3-1. De voor degradatie belangrijke wedstrijd werd voor de heren van Mintonette een duidelijke en pijn lijke nederlaag. In Almelo werd met prima spel de eerste set binnen een mum van tijd met 5-15 gewon nen. Alles lukte en ook verdedi gend werd prima werk afgeleverd. In de tweede set kwam de kente ring. Zodra de ploeg achter kwam, liet men de moed zakken. Met 15-6 trok Katers de stand weer in even wicht. De derde set begon goed voor de Holtense volleyballers. Er werd met 0-4 en 5-9 een voorsprong genomen. Maar nog veel sneller werd deze weer teniet gedaan, vaak door eigen fouten. Zo kwam het dat Katers ook deze belangrijke set won en wel met 15-11. De malaise was helemaal compleet in de vierde set, toen Katers met 13-0 voor kwam. Dat Mintonette nog 2 pun ten maakte is alleen voor de statis tieken van belang (15-2). Door deze nederlaag komt degradatie heel dichtbij. In de laatste wedstrijd te gen Oni komt het er op aan. Boven dien zijn we afhankelijk van de re sultaten van andere teams. Maar... waar hoop ls, is leven!! op inzetten van Steunenberg en Rechterschot. Ondertussen vroe gen de gevaarlijke uitvallen van de geelzwarten alle aandacht van de achterhoede. Goed keeperswerk la Menzo, van Martin Kers voor kwam schade. Holten 10-SOS 8 54) Nummer voorlaatst tegen laatst; een wedstrijd die veel belang her bergde. Al ras bleek dat Holten niet van plan was de rode lantaarn te willen torsen. Voor het rustsignaal van Herman Schutte was de zege al vrijwel zeker. Ook nadien liet het tiende zich van de goede kant zien en haalde zodoende de grootste sei zoenzege binnen. De Zweef 14-Holten 12 5-0 Holten 12 had veel geleerd van de slechte prestatie van 6 dagen eer der. Met een flinke brok agressie werd koploper De Zweef bestreden, waarbij de linkerspits van Holten zich het meest onderscheidde. De linies sloten beter op elkaar aan en het defensieve werk werd bekwaam geregeld door de „Deyk-brothers". Dat desondanks De Zweef toch 5 keer scoorde was het aan haar stand verplicht. Holten 13-RV 4 2-4. Ten opzichte van de eerste wed strijd in Rijssen hield Holten 13 de schade beperkt tot 2-4. Keeper Arf- man was figuurlijk en De Ontvan ger letterlijk een grote sta-in-de- weg voor de RV veteranen, die over enkele goede spelers beschikten. Omdat ook Holten 8 en 11 hun uit wedstrijd verloren was de oogst op de 6e april bijzonder slecht. Slechts 5 punten uit 12 wedstrijden was de totale opbrengst. Voor zaterdag staat de Holtense voetballiefhebbers opnieuw een spektakelstuk te wachten. Blauw Wit ontvangt dan het Markelose Markvogels. De Vogels zijn, na een zwakke sei zoenstart, bezig aan een opmerke lijke opmars en hebben de laatste 4 wedstrijden alle gewonnen. Maar ook de thuisclub heeft de laatste weken goede resultaten geboekt en dicht zich nog enige kans toe op de koppositie aan het eind van de lan ge competitie van de le klasse TVB. De belangen voor beide teams zijn derhalve groot terwijl daarnaast de sfeer van de streek- derby nog extra aan de ambiance zal bijdragen. Holten is er thuis niet aan te pas gekomen tegen een oppermachtig ZAC uit Zwolle. De gastheren do mineerden op alle fronten en ga ven Holten geen schijn van kans., Dankzij uitstekend keeperswerk van Erwin Stukker en een sterk optreden van Henk Warrink werd de einduitslag beperkt gehouden tot 0-3. De kracht van ZAC, zo bleek in het begin al, zat in het collectief van deze ploeg. In een sportieve wed strijd en onder leiding van scheids rechter A. Michielsen uit Dronten bleek al spoedig dat Holten het deze middag niet gemakkelijk zou krijgen. ZAC zocht in de beginfase reeds de helft van Holten op en schiep zich enkele kansen. Bij een ZAC-aanval over rechts werd de voorzet door Herman ten Velde op tijd weggekopt. Holten moest zich naarmate de eerste helft vorderde steeds meer op eigen helft terug trekken en kwam nog maar spora disch op de helft van ZAC. Na een kwartier spelen werd een aanval van ZAC goed onderschept door Erwin Stukker. ZAC bleef aanval len en bij een overtreding van een Holter verdediger mocht ZAC op links een vrije trap nemen. De vrije trap welke in tweeën werd geno men werd door de uitstekend op dreef zijnde rechtsbuiten van ZAC Verheyen onhoudbaar ingescho ten. Bij een aanval van Holten kreeg Erik Knapen een kans maar deze schoot de bal over het doel van ZAC. Na een half uur spelen mocht ZAC wederom een vrije trap net buiten het 16-meter gebied nemen. De vrije trap werd gelukkig voor Holten in de muur geschoten en Holten kon opgelucht adem halen. Holten kon in het laatste kwartier van de eerste helft enkele aanval len opzetten maar deze leverde mede door het teveel treuzelen van de Holter-voorwaartsen geen resul taat op. Ruststand 0-1. De tweede helft gaf eenzelfde spelbeeld te zien als de eerste, een aanvallend ZAC en een verdedi gend Holten. Na tien minuten kreeg ZAC-speler Verheyen de bal, die hierna Wilco Stevens er uitliep en beheerst het tweede doelpunt wist te scoren. Na twintig minuten schoot Daniel Saamangun helaas voor Holten de bal tegen de buiten kant van de paal. ZAC bleef aanval len en na vijfentwintig minuten werd een aanval van ZAC wederom opgezet door Verheyen, die de bal voorzette waarna Erwin Stukker de bal in eerste instantie wist te stoppen maar waarna ZAC-speler Wienen in tweede instantie be heerst wist te scoren. Na een half uur kreeg Jack Speelman nog een kansje maar deze schoot de bal uit een scrimmage net naast. ZAC speelde hierna de wedstrijd rustig uit en won deze wedstrijd verdiend met 0-3. Op een slecht en hobbelig veld heeft Blauw Wit zaterdag de lijn met goede resultaten van na de winterstop doorgetrokken. Tegen het Hellendoornse VESOS werd, na een 1-2 ruststand, met 1-3 geze gevierd. Door dit resultaat be houdt Blauw Wit de aansluiting met de top. De komende weken zul len beslissend zijn of de Holtena ren nog een rol kunnen spelen om de koppositie. Bij Blauw Wit ontbrak zaterdag nog steeds Gerrit Stam, die door een knieblessure nog enige weken aan de kant moet blijven, maar was linksback Gerald Stam weer fit. De Holtenaren begonnen zeer sterk. Voordat er 10 minuten waren ge speeld namen ze al de leiding. Een lange bal uit de achterhoede werd door Henk Bolink op maat naar de linkervleugel geplaatst waar Harry Kolkman zijn direce tegenstander In een sprintduel royaal klopte en de bal laag langs de VESOS-doel- man schoot (0-1). Nauwelijks was VESOS deze klap te boven of de gasten sloeg weer toe. Op het mid denveld veroverde aanvoerder Hans Stam de bal en zijn solo bleek door de VESOS-defensie niet te stoppen (0-2). De thuisclub legde zich niet neer bij dit resultaat en trok furieus ten aanval, maar de Blauw Witte defensie, met een goedspelende libero Ten Wolthuis hield het hoofd koel. Toch kwamen de gastheren in de 24e minuut dich terbij toen een afstandsschot van een der middenvelders in de uiter ste bovenhoek belandde (1-2). Daarna was het weer de beurt aan Blauw Wit dat in Harry Kolkman een zeer gevaarlijke aanvaller had, die meerdere VESOS-verdedigers telkenmale de baas was, maar de hieruit resulterende kansen kon den niet benut worden. Al was Joh. Stam heel dicht bij een treffer toen zijn inzet in de 28e minuut van de fijn gehaald werd. Ook in de tweede helft had Blauw Wit het betere van het spel, tot de 55e minuut Henk Bolink door arbi ter Eshuis naar de kleedkamer werd gezongen na gooien met zand. Met 10 man bleef Blauw Wit zich vol overgave verdedigen om de kleine voorsprong vast te houden. Ondanks een groot veldoverwicht kregen de gastheren nauwelijks kansen, terwijl de snelle uitvallen, veelal opnieuw over Harry Kolk man, keer op keer gevaar stichtten voor de VESOS-goal. Maar twee keer bleek hij, alleen voor de VE- SOS-doelman, niet in staat om de score te verhogen. Dat lukte wel Henri Stam, die in de 18e minuut de buitenspelval ontliep, de doelman omspeelde en de zege veilig stelde (1-3). In de resterende tijd bleek VE SOS onmachtig om de stand een ander aanzien te geven en was Blauw Wit tevreden met het resul taat. Blauw Wit: d: E. v. Dijk; a: Thijs Blok, H. ten Wolthuis, A. van Iperen en Gerald Stam; m: Henri Stam, Albert Kolkman en Hans Stam; v: Joh Stam (70. André Stam), H. Bolkink en H. Kolkman (82e min: G. de Velde Harsenhorst). Voor de cursus rapportage van de KNVB zijn de volgende plaatsgeno ten maandagavond geslaagd J. Avezaath, A. Haan, A. Ongena, J. Warrink, J. Wechstapel, H. Westerik en J. van Doorninck. De heren Van Doom en Pleizier mogen wegens ziekte het examen op een l;ater tijdstip afleggen. Hulzense boys 7- Blauw Wit 9 Het negende keek eerst de kat uit de boom, maar nadat Hulzense Boys 1- 0 had gescoord, moet er wel wat ge beuren. Het was Ben die een bal van de keeper onderschepte en fraai over de man scoorde. Hulzen wist hierna weer een 2-1 voorsprong te nemen, maar Johan scoorde de ge lijkmaker 2-2. Dit was tevens de ruststand. Na rust kwam Blauw Wit, wederom via Johan op een 2-3 voor sprong. Daarmee had men het kruit verschoten, want nadat de „boys' de gelijkmaker hadden gescoord, wist men verder uit te lopen naar een re gelmatige 7-3 overwinning. Blauw Wit 8 - O.A.D. Na afloop van de trainingswed strijd vroegen de kenners zich af of Blauw Wit gewonnen had omdat Kremer en Van Lindenberg ontbra ken of dat de score nog hoger uitge vallen zou zijn als zij present waren geweest. Feit was dat de ingevallen Bekkemens, Harbers en Withaar zich zeer soepel aan het spel van het achtste wisten aan te passen. Voor rust een gelijk opgaande strijd, waarin Blauw Wit meer kan sen kreeg, maar de voeten toch een merkwaardige stand hadden bij het schieten op het doel van O.A.D. De O.A.D.-ers waren op hun linker flank zeer gevaarlijk, doch Dikkers voorkwam met superieur stoppers- werk erger, zodat de keeper Krui thof bU wijze van spreken het Hol- tens Nieuwsblad had kunnen lezen. Het was in de 2e helft dat Bekker- nens 1-0 maakte. De sterke O.A.D.- ers kwamen echter snel terug tot 1- 2. Vooral de chauffeurs van de verre reizen stegen tot grote hoogte. Blauw Wit kon dit niet op zich laten zitten en schakelde over op een ver snelling die de bussen niet eens kennen. Van Eek schoot in de 69e minuut raak en de „parel van het Oosten", Bekkemens zorgde zelfs voor 3-2.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 7