'Cf I 5 y fiüff" TALLOZE ATTRACTIES IN „FRANS" NIJVERDAL VERRASSEND VEELZIJDIG GEBEUREN BIJZONDERE SFEER Eerste Parijse Markt in paasvakantie Even de agenda trekken Parijse markt-aanbieding Nijverdal weer „Lichtstad van het oosten" Extra Franse sfeer op Parijse Markt Kinderen krijgen extra aandacht Kunstenaars Muziek 14 TP 108 PA RIJSt Ook dit jaar weer gaat Nijverdal op de Fran se toer. Wat vier jaar geleden terloops ter sprake kwam tijdens een bijeenkomst van middenstanders is nu uitgegroeid tot een maandelijkse manifestatie waar iedereen op afkomt: de Parijse Markt. Op zeven donder dagen per jaar proef je in Nijverdal die typi sche Franse sfeer. Dan verandert de Grote straat in de Champs Elysee, installeren de portretschilders zich nu eens niet in de kun- stenaarswijk Montmartre maar in de Rijs- sensestraat en geniet je op een van de gezelli ge terrasjes van heerlijke Franse lekkernij en. Of neem je even een kijkje bij tingieter, houtsnijder of glasblazer die op straat hun creatieve beroep uitoefenen. Want de Nij- verdalse Parijse Markt is meer dan alleen maar goedkoop winkelen met tal van specia le aanbiedingen. De hele entourage is afge stemd op Parijs. De Lichtstad met haar Eif- feltoren, de Are de Triomphe, het bruisende Quartier Latin, een keuken waar je de lippen bij aflikt en niet te vergeten een bekoorlijk wijntje waar je oh, la la tegen zegt. Wie ooit eens een bezoek aan de Parijse Markt heeft gebracht hoeven we eigenlijk niets meer te vertellen. Zij genoten volop van die speciale, gezellige drukte die er dan in de Nijverdalse straten heerst. Maar ook zij komen dit jaar voor grote verrassingen te staan. Want met de herinrichting van het Nijverdalse winkel- erf zijn de mogelijkheden van de organisato ren aanzienlijk uitgebreid. Een voorproefje daarvan hebben we op 13 december van het vorig jaar kunnen zien toen staatssecretaris Scherpenhuizen naar Nijverdal kwam voor de officiële opening. De daaropvolgende Kerstmarkt was een groot succes. Op don derdag 3 april kunt u zichzelf overtuigen. Dan wordt de eerste Parijse Markt van dit zomerseizoen gehouden. Nijverdal hult zich dan in een nieuw Frans jasje. Compleet met Are de Triomphe, Eiffeltorens, alpinopetten en bistroschorten. U bent van harte welkom in Lichtstad Nijverdal. - Op de eerste Parijse Markt, donderdag 3 april, krijgen de kinderen extra aan dacht. Het is immers Paasvakantie en dan is het altijd leuk als er voor de jeugd van alles te beleven is. In Nijverdal hoe ven ze zich in ieder geval niet te vervelen. Vanaf twee uur 's middags tot negen uur 's avonds staat het op de Parijse Markt bol van de activiteiten. Voor jong, maar natuurlijk ook voor oud. Traditiege trouw is het Leids Poppentheater pre sent. Zij geven doorlopend gratis voor stellingen waarbij vooral de muzikale marionetten de show stelen. Bovendien maakt een van de leden met een buikor geltje regelmatig een rondgang over de markt. Het aandoenlijke aapje op zijn schouder lijkt bedrieglijk echt. En tussen de voorstellingen door kunnen de kinde ren een ritje maken in de mini-draaimo len of bij de dames van de promotieteams op jacht naar stickers gaan. Geen Parijse Markt zonder demonstra ties van ambachtslieden en amateurkun stenaars. Zij bieden het centrum van Nij verdal die karakteristieke aanblik die een vergelijking met de echte Lichtstad kan doorstaan. De tingieter bijvoorbeeld, waar de kinderen ook zelf kunnen leren gieten. Of de twee boekbinders die laten zien hoe vroeger de kunst van het boek drukken werd beoefend. Maar ook de gieter van gipsen beelden, de maakster van klederdrachtpoppen en de kunstena res die niet alleen poppen maakt, maar ook droogbloemen verwerkt en van edel- U merkt het wel, waarvoor u op 3 april ook naar Nijverdal komt, er is altijd iets van uw gading te vinden. Laat die kans op een dagje onbekommerd winkelplezier niet voorbij gaan. Tot 3 april. stenen sieraden maakt. En laten we voor al de portrettekenaars niet vergeten die met waterverf of pen menig voorbijgan ger voor de eeuwigheid vastleggen. Zij allemaal maken de Parijse Markt zo ge zellig en gemoedelijk. Bij sfeer en gezelligheid hoort muziek. Ook daarvoor is gezorgd. De country and western-zanger Gert-Jan speelde al op de beroemde folkloredagen in het Franse Juan les Pins en trad ook op in Parijs. Hij begeleidt zichzelf in Nijverdal op gitaar en mondharmonica. Bovendien komt de muziekgroep Passé Partout uit Deventer naar de Parijse Markt. De leden daarvan hebben zich gespecialiseerd in de onver valste Franse muzette-muziek. Als je door de hele entourage in Nijverdal de Franse smaak nog niet te pakken had, dan lukt het bij de klanken van deze groep zeker wel. Uiteraard wort de inwendige mens niet vergeten. Want al dat snuffelen naarj koopjes, het slenteren langs demonstra ties van kunstenaars en het dansen op muzette-muziek maakt ongetwijfeld hongerig en dorstig. Afgezien van Franse lekkernijen vindt u in de her en der opge stelde eettentjes ook culinaire produkten uit andere culturen. Zoals onze eigen ha ringen, die zo makkelijk naar binnen glij den of een pittig hapje van de Indonesi sche kok. Voor wie nu alvast zeker wil zijn dat hij geen enkele Parijse Markt zal missen zetten we hier even de data van dit seizoen op een rijtje. Op de donderdagen 3 april, 9 mei, 12 juni, 17 juli, 31 juli, 14 augustus en 11 september kunt u in Nijverdal van 's middags twee tot 's avonds negen uur terecht voor goedkope aanbiedin gen, interessante bezienswaardigheden en ge zellig vermaak. De Parijse Markt van donder dag 9 mei is een hele bijzondere want dan ha ken de organisatoren in op het 150-jarig be staan van Nijverdal. Over het programma leest u de volgende maand meer in deze krant, maar we kunnen alvast verklappen dat de Parijse Markt dan tot twaalf uur 's avonds geopend blijft. Oil Zie onderstaande zaken. Aanbiedingen alleen geldig van 14.00-21.00 uur Grotestraat 152. Diekman, horloger, juwelier, optiek Dames Quartz Zomerhorloges diverse kleuren nu39.50 154. Bakker Mulder Op de kraam: heerlijke oliebollen en fruitwafels. 61b. Sessink mode t.o. V.V.V. Bezoek onze totaal vernieuwde en vergrote damesmodezaak. 158. Radio Freie Panasonic radio-cassette in zwart of wit van 179.- nu139.— 160. Kapteyn bloemsierkunst Bij bruidsboeket corsage: autoversiering gratis 162. Leferink Modes Stoffen 20% korting 162a. Konijnenbelt bedden Kwaliteits dekbed 140/200 van 120.- nu98. 164. Oudelaar optiek Sterke bril inclusief glazen voor 75.- (t/m 5+ en -4). 93. te Morsche babyhuis Autostoel, zit en ligstand, gekleurd van 249.- nu189. 170. Heerdink, drogisterij parfumerie Gratis Anaïs-Anaïs zeep t.w.v. 16.50 (of de helft in kort.) bij aank. v. Anaïs-Anaïs eau de toilet 50 of 100 ml. 95. Krommendijk-Ros Piqué Polo in alle kleuren van 29.95 nu.20.— 105. de Wilde Pracht kwaliteit Smyrna tafelkleed ons koopje149. 176. Nico van Schoot Dames lambswoo! pullovers van 69.- voor39. 180. Braakman C 15% Korting op tafelzeil 184. Leferink schoenen Zie speciale koopjes op onze marktkraam. 186. Meulenbelt 3 Stripboeken (Asterix - Luky Luke)10.— 190. Wim Dollekamp 2 Spiegeleieren met brood of frites kop koffie5.75 109. Rien Tukker schoenmode Linnen schoenen in mode kleuren nu extra voordelig! 115. Oudelaar horloger, juwelier Parels, geknoopt 80 cm, 66 mm van 57.50 nu45.— 117. Hamming mannenmode Kanvas jacks in 3 kleuren nu79. 206. Wolhuis Strengen katoen 100 gr. gratis patroon van 5.95 nu 5 voor25. 214. Engbers mode Dames en heren pullovers voor stuntprijzen. 22. Bosscher Diverse soorten koeken, 3 pak voor5.— 226. D.A.-drogist Jansen Klomp Centrum Revlon Flex shampoo crêmespoeling 2x350 ml. samen van 12.90 nu9.95 232. Natura Goudvis met kom10. 236. van Steyn 10% Korting op al onze artikelen. 238. Konijnenbelt damesmode Spencer van 65.- nu49.75 252. Combi camping sport Polo shirt van 24.75 voor17.50 264. Foto Harry Meyer 4 Pasfoto's nu voor 4.95 Keizerserf 3. Reinders Mode Plisse damesrok van 29.95 voor19.95 4. Jose schoenen Trimschoenen, maat 28/41 voor22. 9. Wolters Woninginr. 3+2 zits bankstel, stof, mod. vormgeving1395. 12. „De Knot" Bollen glanskatoen 50 gr. 2.- DD katoen 100 gr3.50 16. Corona Voorjaarsboeket van 6.95 voor3.95 18. Konfjnenbelt mode voor mannen Vrijetijdsbroeken geruit en effen van 69.95 alleen donderdag49.90 25. Marskramer Tassen, uitzoeken, van 12.95 voor2.50 26. Kama mode Op alle spijkerbroeken 10.- terug. 32. Woertman Forse stereo/radio/cassetterecorder van 349.- voor199.— 34. Hello jonge mode Hello Hello voor jonge mode naar Hello. 35. Juwelier Dollekamp Zilveren naamplaatje ketting, graveren gratis nu slechts14.50 36. Hofman inst. bedr. 20% korting bad- en toiletmatten, douchegordijnen en stangen. Molenweg 2a. Albert Gerritsen hout en hobby Cultivator met steel6.95 Rij ssensestraat 49. Foto Ecrdmans Praktica kleinbeeldcamera met ingeb. flits motortransport nu145.— 61. Drukkerij Ponsteen Voor al uw familie en handelsdrukwerk. 80. Stik-In Doorlopende demonstratieinruil. Min 100 korting op aankoop naaimachine of 84. Oda Bruidssalon Voor al uw bruidskleding 91. Pico-Bello 2 spijker, rib of katoenbroeken125.— 108. Speedy-Clcan Alleen donderdag 20% korting. 125. Bert Maneschijn 2 Kilo Nieuwe oogst Granny Smith 3.95 Willem-Alexanderstraat 13. Chez-Mourice Kop koffie met gebak3.— Dahliastraat 29. Evangelische bockhandel Grote keuze in boeken sn platen.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 8