Collegevorming zonder problemen rondgebreid 1 Publiek inspireerde Continental Singers Uit het politierapport Bilj arttoemooi Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag CDA en PVDA tot overeenstemming Schrikdraad Open Deur Wijziging aanvangstijd kerkdiensten HOLTENS NIEUWSBLAD Nagelbijters opgelet! Roely verlichting ü- Gevonden voorwerpen DONDERDAG 3 APRIL 1986 Na slechts één vergadering van twee en half uur hebben CDA en PvdA elkaar gevon den in een nieuw te vormen college. Namens het CDA zal Henk Westerik de wethou derszetel van zijn mede CDAer H.Stegeman overne men, terwijl de PvdAer Wim Dalhuisen Henny Ruste- biel(GB) zal opvolgen. De verdeling van de verschillen de portefeuilles is nog niet ge regeld. Daarvoor zullen de beide nieuwe wethouders overleg plegen met burge meester Van Rappard, die zo als bekend ook enkele porte feuilles onder zijn beheer heeft. Er zijn door de nieuwe bestuurders geen claims ge legd op bepaalde portefeuilles al heeft Wim Dalhuisen laten weten onder geen voorwaar de onderwijs in zijn pakket te willen nemen om de „schijn met de twee petten" te ver mijden. „Verder staat alles nog open", aldus de nieuw bakken wethouders. Het gesprek werd zaterdag in goede harmonie gevoerd, waarbij aller eerst al het „oud zeer" van vier jaar geleden, toen de collegevorming ge paard ging met een aantal persoon lijk aanvallen, is weggewerkt. Dat was volgens beide partijen voor waarde om samen aan de onderhan delingen te beginnen. Tijdens de bespreking is uitgegaan van de intentie om met elkaar samen te werken meer dan van een verge lijking van de partijprogramma's al is niet bij voorbaat niet getracht is alle plooien glad te strijken. Er ble ken tussen CDA en PVDA op het Holtense vlak geen onoverkomelij ke bezwaren, en van beide kanten werd enige toegeefelijkheid gebo den. Vooral de verhouding tussen TOYOTA Schupper» I GARAGE SCHUPPERTB.V. De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30 -tel. 05483-6 13 63 W.J. Dalhuisen H.J. Westerik frakti.es en wethouder en omgekeerd was onderdeel van het gesprek. Tus sen beide frakties is de afspraak gemaakt om tenminste een of twee maal per jaar met de wethouders bij elkaar te komen zodat er een betere afstemming komt over en weer. Intentie Westerik en Dalhuisen verklaarden tijdens een dinsdag ingelaste percon ferentie dat de uitspraak van de WDer M. Spijker over de wethou derskandidatuur van Dalhuisen de onderhandelingen had bespoedigd. „Er waren voor ons een aantal deu ren dichtgeslagen", aldus Dalhuisen. Westerik voegde er aan toe deze Door de rijkspolitie te Holten zal controle worden gehouden op de veiligheidseisen met betrekking tot de schrikdradeninstallaties. Ingevolge artikel 16 van het Veilig heidsbesluit Electrische Schrikdra den, is het hoofd of bestuurder van een onderneming, die gebruik maakt van een schrikdraadinstallatie, ver plicht er voor zorg te dragen dat hij in het bezit is van een door een bevoegd deskundige opgemaakt en geldig bewijs waaruit blijkt dat is voldaan aan de richtlijnen met be trekking tot de inrichting en onder houd van de installatie. Een derlijke bewijs verliest zijn gel digheid op 1 april van het jaar na dat van de laatste keuring. Op overtreding van het Veiligheids besluit staat een straf van ten hoog ste drie maanden hechtenis of een geldboete van ten hoogste driehon derd gulden. Voor verdere inlichtingen betref fend het Veiligheidsbesluit Electri sche Schrikdraden, kan men zich vervoegen op het groepsbureau der rijkspolitie te Holten. De groepscommandant der rijkspoli tie te Holten, G.W. Oberink. HUIDVERZORGINGSSALON Z0NNESTUDI0 Beethovenlaan 242 Nijverdal introduceert voor Nijverdal en omstreken NAILS BY LAMP-LIGHT de nieuwste methode om van dat vervelende en storende nagelbijten af te komen. Voor inlichtingen en afspraken 05486-1 55 64 Evenals in vorige jaren hebben de biljartverenigingen Jansen, Kalfster- man en Vlishoek besloten wederom een onderling biljartoemooi te hou den na afloop van de competitie 1985/1986, Voor dit toernooi hebben zich tot dusver 40 leden opgegeven. Ge speeld wordt in 10 poules van elk vier spelers in een onderlinge com petitie. Hiervan gaan de twee win naars over naar de volgende ronde. Bij gelijk spel gaat diegene over welke procentisch het hoogst boven zijn gemiddelde heeft gespeeld. Op maandag en dinsdag 7 en 8 april worden de eerste poules gespeeld, verdeeld over alle biljards, terwijl op maandag en dinsdag 14 en 15 april de overige poulse worden afge werkt. Na eventuele loting uit de verliezers die de derde plaats be haalden in de betreffende poules, worden er 24 spelers toegelaten voor de volgende ronde. Deze wor den in zes poules ingedeeld en spe len op donderdag 24 april. Van deze poules gaan in totaal 13 spelers over naar de halve finale. Deze worden ingedeeld in drie pou les en spelen op een nader te bepalen datum. Vervolgens spelen de drie eerst geplaatsten uit de laatste pou les aan finale om de eerste tot en met de derde prijs en de drie spelers welke op de tweede plaats eindigden een finale om de vierde tot en met de zesde prijs. De kleine finale wordt gespeeld bij Bv. Jansen en de finale vindt plaats bij Bv. de Vlishoek. De data's worden naderhand vastge steld. Zondag 6 april wordt alweer de laatste Open Deur bijeenkomst ge houden van dit seizoen. Deze laatste dienst wordt gehouden in de Kande laar, aanvang 19.00 uur. Dominee Tsj. Zuidema uit Apel doorn zal in deze dienst spreken over het onderwerp: Pasen! Zingen tegen de klippen op. Medewerking wordt verleend door het Jongeren koor Groot Schuylenburg uit Apel doorn. uitspraak het CDA aan het denken had gezet over de WD kandidatuur. De doorslag had echter gegeven de duidelijkheidheid van eigen en PvdA verkiezingsprogram tegen over de „loze kreten" van WD en Gemeentebelang die een samengaan bemoeilijkten. Inwerken Als groentjes in het bestuurdersvak zullen de beide heren allereerst zich in de materie gaan inwerken, alvo rens grote veranderingen door te voeren. Pas met de begroting van 1987 zullen de eerste veranderingen zichtbaar kunnen worden. Binnen het college wil men komen tot een zo groot mogelijk eensgezindheid, maar bij onoverkomelijke bezwaren zal een minderheidstandpunt niet tot boze gezichten leiden. „Liever een afwijkend standpunt, dat de za ken op de lange baan schuiven zoals in de afgelopen vier jaar zo vaak is gebeurd". Zowel Dalhuisen als Westerik zul len op part time basis hun wethou derschap gaan vervullen (twee en halve dag per week)wat naar hun mening vraagt om goede werkaf spraken, maar beslist niet onmoge lijk is. „Duidelijkheid is in alle op zichten een eerste vereiste" ver klaarden de wethouders in grote eensgezindheid. 26 maart: Een inwoner aan de San- geldijk ontdekte een onbeheerd achtergelaten fiets langs de weg en meldde dit aan de politie. Even la ter kwam hij tot de ontdekking dat een fiets bij hem uit de schuur was verdwenen, alsmede dat de inhoud van zijn diepvrieskist, die ook in de schuur stond, minder was gewor den. Hij miste een pakket vlees. Bij nader onderzoek bleek dat de ge vonden fiets gestolen was in Ok- kenbroek en dat aldaar ook vlees was weggenomen uit een diepvrie zer. De Holtense politie heeft deze zaak samen met de politie van Die penveen, waar Okkenbroek onder valt in onderzoek. Twee Holtense knapen werden aangehouden in verband met di verse vernielingen en diefstallen gepleegd in onze gemeente in de eerste helft van 1985. Ze bekenden onder meer de volgende zaken; een inbraak in een woning aan de Mo- lenbelterweg, inbraak in het ge bouw Het Trefpunt te Espelo, in braak in de sportkantine van het Meermanskamp, vernielingen bij sportpark 't Vletgoor, ijsbaan de Noordpool, scholengemeenschap, ingooien van een ruit van een wo ning en nog enkele vernielingen ge pleegd buiten de gemeente Holten. De buit van de betreffende inbra ken was in het algemeen gering. De schade die werd aangericht loopt nogal in de papieren, doch is nog niet geheel bekend. Een derde knaap werd in verband met deze feiten nog nader gehoord; hij bekende zich schuldig gemaakt te hebben aan heling van enkele ontvreemde goederen. 27 maart: Een lichte aanrijding vond plaats op de Smidsbelt. Een bromfietser botste tegen een perso nenauto. Het betrof hier een kwes tie van geen voorrang verlenen. Er ontstond alleen lichte schade. 29 maart: Langs de Deventerweg trof men een auto aan, waarvan men in eerste instantie dacht dat de bestuurster bewusteloos was. Toen de politie ter plaatse kwam, bleek dat de vrouw een fles wijn had opgedronken en daardoor in een roes terecht kwam. Zij werd door de politie naar haar woning in Hoog Hexsel vervoerd. In de omgeving van de Beerdijk werd een dode hond aangetroffen, kleur bruin met wit, vrij klein van stuk. Hoe dat dier aldaar terecht is gekomen is nog onduidelijk. Indien een lezer van dit bericht een lichtje gaat branden, dan zou de politie dit graag willen weten. In de Dorpsstraat ter hoogte van de Smidsbelt ontstond een aanrijding tussen twee personenauto's. Een auto stond voorgesorteerd om het plein op te rijden. Dit werd te laat bemerkt door een achteropkomen de automobilist. Ook hier alleen materiële schade. Ook een aanrijding vond plaats op de kruising S14-Deventerweg. Een automobilist komende vanaf de S14 verleende geen voorrang aan een andere auto toen hij de Deven terweg opreed. Eerst genoemde be stuurder werd door de klap gedeel telijk uit zijn auto geslingerd, doch bleef met zijn voet acher het gaspe daal hangen. Hierdoor brak hij rijn enkel en liep schaafwonden op aan gelaat en arm. De man droeg geen veiligheidsgordel. De politie heeft sterk de indruk dat, indien hij deze wel had gedragen hij met de schrik was vrijgekomen. Beide voertuigen waren total loss. De betreffende be stuurder een 85-jarige inwoner uit Naarden, werd overgebracht naar een ziekenhuis te Deventer. 30 maart: In de nacht van 29 op 30 maart ontstond omstreeks 01.00 uur brand in de woning van de fa milie Bouwhuis aan de Molenbel- terweg. Terwijl men in de woonka mer zat hoorden ze plotseling een knal, waarna direct daarna een he vige rookontwikkeling ontstond. Een dochter die boven lag te sla pen, zag door deze rook haar weg naar beneden versperd en kon via een plat dak het verhuis verlaten. De bovenverdieping brandde ge heel uit. Vermoedelijk is een ge sprongen TV-toestel de oorzaak ge weest. De schade bedraagt vele tienduizenden guldens. 30 maart: In de nacht van 29 op 30 maart omstreeks 03.15 uur werden enkele knapen uit Holten lastig ge vallen door twee inzittenden van een personenauto. Deze beschul digden de jongelui ervan dat zij hun auto hadden bekrast. Op het mo ment dat de jongens de Dorps straat ter hoogte van Boer Biet wil den oversteken, vielen er enkele rake klappen, waarna de onbeken de Jieren" met hun auto wegreden in de richting Deventer. The Continental Singers Groot was in Holten de belang stelling voor het optreden van de internationale gospelgroep, die voor de 22e keer op toemee was door Nederland, besluitend met een concert in De Kandelaar. Op vallend veel jongelui bevonden zich onder het 800-man tellend pu bliek, koor en orkest inspirerend onder leiding van dir. Greg Creasy. Een korte explicatie van de pro grammanummers werkte verhel derend, zeer gemotiveerd begon nen met „All over the World". De jonge zangers zijn goed geïn strueerd en naast stemscholing is het brengen van de.message" ken merkend voor het geheel. Het re pertoire is geheel gememoreerd, zo dat een maximale expressie en ge voelige accenten op woord en toon ontspannen en ontwapenend wor den gepresenteerd. Het combo met koperblazers trompet en trombo ne, tenorsaxofoon, synthesizers en uitgebreid slagwerkinstrumentari um was ritmisch sterk, volumineus de zangers steunend. „Jezus is Lord" leverde een baritonsolo op van de dirigent, die qua zang en di rectie professioneel voor de dag kwam. Een duet voor sopraan en tenor in He is lovely was indringend van toonvorming en voordracht. The Angels Rejoice werd een spek- taculaire happening met eigentijd se kenmerken in het boogie-woog- le-Ba-doom refrein. Wake up en Now is the Time hadden dramati sche teksten over hongersnood, droogte en rumoeren van oorlogen, schrijnend actueel, gepassioneerd voorgedragen. The highest Call en Windows hadden sterke teksten over mensen in nood, eenzame ge kwelde zielen. Een korte dia-voor stelling over The C.S., destijds op gericht door Cam Floria, gaven een beeld van de enorme vlucht die werd genoemen, uitgebouwd in 17 groepen, vocaal en instrumentaal uitgebreid en geconsolideerd. De jonge trompettist uit Noord-Ier- land, die met perfekte techniek zijn partij blies, lichtte de tekst van „What can I do?" toe, besloten met Send me, I know that He is here, de pauze inluidend. Het is bekend dat de groep pro Deo optreedt en bo vendien professionele kenmerken heeft in zang, voordracht en pre sentatie. Een 20-tal LP's vonden gretig aftrek, daarmee de immense organisatie enigszins steunend. De Europese groep met leden uit En geland, Schotland, Ierland en De nemarken vervolgde met Kingdom of Love, inhoudelijk over het uit dragen van het Evangelie, sterk be klemtoond in „We should be prea ching". Een sopraantje zong gedis poneerd „No other Name", expres sief en boeiend in het timbre. Met gevoelig toucher van pianist David Sullivan werd „People need the Lord" een ingetogen vertolking, met halve toonvorming onvermin derd weten te boeien. „We will stand" werd voorafgegaan door een evangelische boodschap, vanuit het engels in eigen spraak doorge geven. Het optreden had de ken merken van eigentijdse composi ties, in soul-, gospel- en folk-songs de 15 programma-nummers uitvoe rend, veelal door het jeugdig pu bliek meescanderend in het ritme. Aan toegiften kon niet worden ont komen, zodat de toppers „All over the World" en „Kingdom of Love" met applaus werden besloten. Gotze Kaspersma Voor leuke en betaalbare verlichting... EVI if I Wierdensestraat 52, Rijssen NED. HERV. KERK: 0930 uur: ds. J. v.d. Molen, Raalte. Uitgangscollecte: Kerkinterieur Oppasdienst: Mevrouw Wolters- Teeselink en Joke Markvoort. 0930 uur: Jongerendienst in Ire ne. 19.00 uur: Open Deurdienst in Gerf. kerk o.l.v. ds. T. Zuidema, Apeldoorn, Medewerking Jonge renkoor Groot Schuylenburg, Apeldoorn. Diessenplas: Woensdag 9 april 19.00 uur: ds. J.H. Israël. GEREF. KERK: 09.30 em 15.00 uur: ds. M. Berg. In beide diensten is de le collecte voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst: groep 5 en 6 o.l.v. H. Stam. Oppasdienst: Mevr. Beldman- Nijkamp en mevr. Schipper-Bel- dman. Ans Aanstoot en Dianne Bos- schers. 19.00 uur ds. T. Zuidema, Open Deurdienst nm.m.v. Jongeren koor Groot Schuylenburg, Apel doorn. R.K. KERK: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw Irene. DUKERHOEK: 0930 uur: ds. K. Pruijsen, De venter. Uitgangscollecte: Kerk interieur. OKKENBROEK: 10.00 uur: ds. H. Lindenboom, Holten. Uitgangscollecte: Plaat selijke diaconie. NEUWHEETEN: Zaterdag 19.00 uur; zondag 08.00 en 10.00 uur.z ARTS: J.F. Sijtsema, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 uur en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING: Dienst: 3 t/m 10 april: zr. T. Kamphuis, tel. 05700-124 25. Spreekuur wijkverpleegkundige: alle werkdagen van 13.30-14.30 uur, Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terugbe zorgen van magazijnartikelen. Diëtistenspreekuur (op afspraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. Kleuter- en zuigelingenburean: Gaardenstraat 19, op afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaarden straat 29. TANDARTS: E.R. Bijlsma, Grotestraat 19, Diepenheim, tel. 05475- 2010. Spreekuur voor spoedgeval len: 17.00 -17.30 uur. DIERENARTS: W.C.C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-6 20 04. S. Minnenma, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Beide artsen ook voor kleine huisdieren. STICHTING MAATSCHAPPELUKE DIENSTVERL. MIDD.OVERUSSEL: Gaardenstraat 29, tel 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrijdag 0830-09.30 uur en volgens af spraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtigen tel. 05483-6 12 01, 6 13 28 en 6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-635 53 ENGERGIEBEDRUF: Storing electriciteits- en gasvoor- ziening melden bij Gem. Energie bedrijf, tel 05483-6 18 14. POLITIE: Tel. 05483-6 26 55. Na 18.00 uur beüen 038-9712 34. BRANDWEER: Telefoon 0011 (dag en nacht). BIBLIOTHEEK: Rorinkstraat 3, tel 05483- 6 24 87.0peningstijden: maandag en vrijdag 14.00-17.30 uur en 18.30-20.00 uur; woensdag 09.30 -12.30 uur en 14.00-17.30 uur. hp VRIJDAG 4 APRIL: Klaveijasavond s.v. Holten op Meermanskamp; 15.30 uur raadszaal gemeentehuis afscheid T. Hofman; 20.00 uur optreden Hongaars zangkoor in Diessen plas. ZATERDAG 5 APRIL: 09.00-16.00 uur zaal Vosman: Verrekijkershow foto Mulder; 20.30 uur dansavond Bonte Paard m.m.v. The Sherry's en Ria Valk. MAANDAG 7 APRIL: 10 jarig bestaan Peuterspeelzaal Dijkerhoek; 20.00 uur bijeen komst Agrarisch Jongeren Kon- takt in cafe Kalf sterman; biljar toemooi J.K.V. DINSDAG 8 APRIL: 14.30 uur de Kandelaar: bejaar densociëteit; 19.30 uur zaal Vos man Jaarvergadering WN, 2030 uur Lezing Geneesmidde len en reactievermogen door apotheker Vroom; Biljarttoer- nooi J.K.V.Ledenvergadering HSV De Rietvoorn in de Poppe. WOENSDAG 9 APRIL: 0930-12.00 uur en 1330-15.00 uur Kinder- en tienerkleding- beurs in zaal Vosman; 20.00 uur zaal Vosman: Video-filmavond Parijs Dakar. VRIJDAG 11 APRIL: 20.00 uur trekking verloting Blauw Wit in clubhuis. MAANDAG 14 APRIL: Biljarttoemooi J.K.V.; 19.30 uur: ruilavond Holtense Postze gelclub bij Vosman. DINSDAG 15 APRIL: Uitstapje leden CPB, vertrek 08.00 uur; biljartoemooi J.K.V.; 20.00 uur De Marke, Oranje straat: lezing W.R. van Couwe- laar voor EHBO. WOENSDAG 16 APRIL: 20.00 uur zaal Vosman: cabaret- programma Natascha Emanuels. In verband met de zomertijd begin nen de morgendiensten van de Her- vomde Gemeente zowel in Holten als in Dijkerhoek vanaf zondag 6 april om 09.30 uur. Ook de Jongerendienst in Irene zal om 09,30 uur beginnen. De avond diensten in de kerk in Holten blijven ongewijzigd. Geboren: Jan Jaap zv H. J. Meendering en J. H. Janssen; Nienke dv S. Dijk stra en A. J. M. Schrijver; Tim zv G. H. Koopman en S. Bijvank. Overleden: M. J. Bosman, oud 19 jaar; H. K. Paauw, oud 78 jaar (overl. te Deventer); R. Petter, oud 82 jaar (overl. te Deventer); J. C. Lamping, oud 60 jaar (overl. te Gorssel). Gevonden: een tandenbeugel; een oorbel met witte parel; wol len rode vingerhandschoen; Mercedes wieldop. Verloren: twee waardebonnen van f 10.- en f 15.-; bankbiljet van f 100.-; zwarte tas met rood regenpak; hondeketting met geel leertje; verzekeringsplaatje bromfiets SJP-570; een bruine borst-beurs inhoudende Duitse bescheiden; een hond Franse Basset met gele halsband- weg gelopen vanaf de camping de Haspel omstreeks 23 maart.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3