Langzaam maar zeker. Holtens Nieuwsblad, Huurders Onze Woning in de problemen door "Deurswaardersbrief" Beusebergse boaken is weer de grootste Schoolkring krijgt nieuwe voorzitter Bejaarden sociëteit u ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. KffiN M,es: Als lezer van het Hol tens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! I Naam: Pl#ll J Woonplaats: Gebruik deze bon voor Geeft op als abonnee voor het het opgeven van een I No I tens Nieuwsblad nieuwe abonnee. ohr./mew.: Inzenden aan: Adres: Holtens Nieuwsblad I Antwoordnummer 97 oonpaas. 7500 VB Enschede I Hij/zij betaalt het abonnementsgeld I per jaar ad 34.25 Uitgeversmaatschappij~ Van derLoeJJBV in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W.H.Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5 tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104 Boekelo tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Smidsbelt 37 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wiggers Kolweg 14 tel. 05483-6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 J. Rozendom Schoutenstraat 33a tel. 05483-6 36 25 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 ,tot dinsdag 12 uur InBathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Donderdag 3 april 1986 - 39e jaargang - nr. 14 Abonnementsprijs f 35.25. Losse nummers 80 cent. Gedrukte oplage 3075 Op woendag 26 maart hield buurt vereniging Schoolkring Dijkerhoek haar jaarvergadering. Voorzitter J. Veneklaas kon om goed acht uur 35 belangstellenden welkom heten. In zijn openingswoord liet de voor zitter het afgelopen jaar de revue passeren. De ontspanning, zoals reisjes, fietspuzzeltocht, klootschie ten e.d. en de meer serieuze zaken kwamen aan de orde. Zeer verheugd was Veneklaas over het letterlijk en figuurlijk van de grond komen van de nieuwbouw in Dijkerhoek. De eerste huizen zullen dit jaar worden gebouwd. Ook over het feit dat er in 1986 een oplossing komt voor het rioolvraagstuk was voorzitter Veneklaas verheugd. Na het voorlezen van de notulen en het goedkeuren van het kasboek van de peningmeester, werd afscheid ge nomen van voorzitter J. Veneklaas die aftredend was en niet herkies baar. De heer Veneklaas maakte zeven jaar deel uit van het bestuur, waarvan zes jaar als voorzitter. In een terugblik op de afgelopen zes jaar werd gememoreerd dat er heel wat gebeurd was in Dijkerhoek: de Op dinsdag 8 april is er weer bejaar densociëteit. Plaats van samenkomst De Kandelaar, aanvang 14.30 uur. verkeersituatie, de heropening en naamgeving van de molen De Hege man, de reünie van de school Dijker hoek en de opening van het nieuwe clubgebouw van de schietvereniging De Zaagmolen. Als dank voor bewe zen diensten werd de scheidende voorzitter een boek aangeboden. Nieuw in het bestuur werd gekozen Henk Rensen. Na de pauze deed de heer Dibbits verslag over zijn werk in Kenia. Dibbits heeft zes jaar ontwikkelings werk in Kenia gedaan, speciaal op het gebied van de landbouw. Aan de hand van dia's liet hij zien met welke problemen de Keniase boeren te kampen hebben en welke oplossin gen daarvoor worden aangedragen. De tegenstelling tussen arm en rijk is in Kenia groot. Met name de kleine boeren hebben het erg moeilijk. Het leven van een bouwvakker gaat niet altijd over rozen. zaal behandeld kan worden. \Y/#»rH onck Nauwelijks zijn de mensen van de firma Ribberink bekomen Het nieuwe gemeentehuis is nu op maaiveld-hoogte aangeko- W CL K1UUÖ1 IC LU vandewmteKc kou, of zij worden geconfronteerd met herfst- men. Gereed zijn nu de kelder, terwijl aan de extra beveiligde ricxA nolrl achhg lenteweer, waarbij soms water met bakken uit de lucht archiefafdeling de laatste (bouwjhand wordt gelegd. Ook het o ci III valt. Dat betekent dat het werk af ten toe onderbroken moet voor „inslag" beveiligde „bestuurscentrum" dat een plaatsje Het aantal werklozen dat eind febm- worden wat uiteindelijk een verlating van.de definitieve ople- heeft in de souterrain is nu op hoogte gebracht. Nu alleen nog STSeL werb^Stde vermgsdatmn kan inhouden. Werd voor begin van de bouw- de vraag nog opgelost wat er nog bestuurd dient te worden als stond ingeschreven bij het Geweste werkzaamheden door burgemeester Van Rappard nog gezin- die „inslag" ooit eens zal komen. Wat betreft de voortgang van uike Arbeidsbureau bedroeg 236 speeld op een nieuwjaarsreceptie in het nieuwe gemeentehuis, de bouw van het nieuwe gemeentehuis houden wij u regelma- rmoSfai "2 mannen'1 64.vrou" nu mag hij, en met hem de gemeenteraad, blij zijn als de ge- tig op de hoogte wen.Emdfebmanyanhetvongjaar meenteraadsvergadering van maart 1987 in de nieuwe raads- 8 °P h°0gte- ^n8 76 w^wen® oproepstrook kan dan worden aan geven waarom er niet betaald is. In de eerste maand (december, red.) liep naar onze informatie alles goed. Daarna ging het mis en werden de eerste twee oproepkaarten niet ver stuurd, maar kreeg men onmiddelijk de laatste aanmaningsbrief, waarin inderdaad gedreigd wordt met de gerechtsdeurwaarder". Kinderziekten Om hoeveel aanmaningen het gaat, kon mevrouw Bolier bij benadering niet zeggen, al gaf zij toe dat het er heel wat meer moeten zijn, dan zich bij Onze Woning hebben gemeld, wat haar bijzonder bevreemd. „Je gaat toch eerst eens informeren bij de woningbouwvereniging hoe dat zit, en of alles wel juist is"? Op onze vraag of inmiddels de fout van Onze Woning bij de betreffende huurders was rechtgezet en de huurders een veronschiddiging hadden gekregen moest mevrouw Bolier ontkennend antwoorden. Naar haar zeggen was het verstandiger om na het overwin nen van de kinderziekten van het nieuwe systeem de huurders van een en ander op de hoogte te stellen. Het bestuur van Onze Woning heeft ech ter naar aanleiding van de aanma ningen afgelopen zaterdag een extra vergadering belegd, waarin niet het gebrek aan communicatie tussen huurders en de woningebouwvere niging aan de orde is gekomen maar ook zal worden nagegaan waarom de post van Onze Woning kennelijk drie maanden lang zonder nadere controle de deur uit kan gaan. Voorlichting Dat er aan de voorlichting het een en ander schort werd ons ook duidelijk toen wij mevrouw Bolier om nadere inlichtingen vroegen over de brief die de huurders in de Haar en Rei- linkshof vorige week ontvingen met betrekken tot de overdracht van de antenne inrichting aan de Stichting Antenne-Inrichting Holten. Volgens mevrouw Bolier zou na overdacht de huur niet alleen verminderd wor den stroom en onderhoudskosten van de antenne inrichting, maar ook met de aanlegkosten van de A.I. Amper vijf minuten daarna kwam er een telefoontje van directeur B.J. Doomebos, dat van vermindering van huur geen sprake kon zijn omdat de aanleg van de antenne inrichting "allang verrekende was" en geen in vloed meer uitoefende op de huur- vaststelling. Op onze vraag waarom de huurders in een zo laat stadium (de brief kwam op 25 maart in de bus. Tot zes april kan men schrifte lijk bezwaar aantekenen) en slechts per brief over de overname zijn geïnformeerd, in plaats van de be loofde voorlichtingsbijeenkomst gaf Doonrebos als uitleg, dat in Deven ter de antenne overdacht op gelijke wijze tot volle tevredenheid was afgehandeld. Hoewel in de brief staat vermeld dat er voor de bewoners niets veran derd, wordt wel alvast aangegeven dat: „Wanneer een meerderheid van de aangeslotenen op de oude anten ne inrichtingen in de Haar integrale vervanging verlangt van die oude antenne-inrichtingen, kunnen de woningen worden aangesloten op het ontvangststation aan de Rei- linksweg. Alsdan biedt dat ruimere mogelijkheden zowel te aanzien van het programma-aanbod als ten aan zien van de kwaliteit. Uiteraard moet daarvoor ook de daarbij beho rende prijs betaald worden". Burgemeester Van Rappard reikte de wisselbeker uit aan de bouwers van de Beusebergse boaken De Beusebergse boakenbouwers die voor het zesde achtereenvol gende jaar aan de Evcrtjesweg in een weiland van Aanstoot (Huus- ken) weer een paasvuur hadden ge bouwd zagen hun ijver en werk lust beloond met de eerste prijs van 300 gulden en een wisselbeker die door burgemeester mr. W. L. F. C. ridder van Rappard be schikbaar was gesteld. De tweede prijs van f200.- was voor de Espelose bouwers die een boaken hadden gebouwd aan de Okkenbroekseweg in een weide van Toomeman. De Sploërs had den ook dit jaar weer zeer veel zorg besteed aan de afwerking van het paasvuur, dat versierd was met de naam van de buurtschap. De keu ringscommissie die bestond uit W. Beijers, P. B. Müller, J. Vuureg- ge en J. Wiggers was unaniem in hun oordeel dat de Schoonheids prijs (50 gulden) werd toegekend aan Espelo. 't Was reeds voor de vijfde achtereenvolgende keer dat de Sploërs deze prijs in de wacht sleepten. De derde prijs (f 175.-) was voor de Dijkerhoekers die hun boa ken bouwden aan de Espelodijk, waaraan men met een vloeromtrek van 60 meter was begonnen, niet voltooiden maar stopten nadat een hoogte van plm. 3 Vi meter was be reikt De vierde prijs van 75 gulden was voor een kleine groep school kinderen die op de Borkeld een boaken hadden gebouwd aan de Postweg. De prijzen werden in café Kalfsterman uitgereikt door de or ganisator van de deze keer voor de 22ste keer gehouden wedstrijd Jan Wiggers, die alle bouwers dank bracht voor hun inzet. Hij bracht tevens een woord van dank aan za kenmensen, campinghouders, ho- telliers, bedrijven etc. die geld be schikbaar stelden voor de prijzen. Om half negen werden burge meester en mevrouw Van Rappard met him drie kinderen op het erve Huusken namens de bouwers wel kom geheten door Herman Ulfrnan en Eric Hooncoop en werd het glas geheven op de grootste boaken en de buurtschap. Voordat mr. Van Rappard de enorme stapel in de fik zette feliciteerde hij via de geluids installatie van de M.A.C. De Holter- berg de Beusebergers met het be haalde resultaat en reikte hij de door hem beschikbaar gestelde bo kaal uit. Er bestond voor alle vuren flinke belangstelling niet alleen van Hol tenaren maar ook van de vele gas ten die in Holten en de regio met paasvakantie waren en van men sen van soms heel ver die als vaste prik op het paasprogramma heb ben staan een bezoek aan de paas vuren in Holten. Een nog onbekend aantal huurders van woningen in Holten, Deventer en Colm- schate van de woningbouw vereniging Onze woning heeft in de afgelopen maan den de schrik van hun leven gekregen toen bleek dat huur ders, zelfs met een huurach terstand van nog geen maand, vrijwel onmiddelijk een „be talingsherinnering" in de bus kregen, waarin betaling bin nen drie dagen werd geëist; bij in gebreke blijven zou de gerechtsdeurwaarder worden ingeschakeld. Hetbetrofhjer niet een laatste brandbrief aan de -geringe- groep van zwakke betalers, maar een betalingsherinnering aan doorsnee gezinnen die om een of andere reden „verge ten" waren de huur te beta len". "Wij zijn ons werkelijk wild ge schrokken", vertelde een Holtense huurder die om reden van privacy zijn naam liever niet in de krant vermeld ziet. „We zaten de vorige maand wat krap; je kent dat wel, een kind ging op kamers wonen, daar moesten wat spulletjes voor gekocht worden, en toen schoot de huur er even bij in". Een andere huurder kwam na een wintersportvakantie tot de ontdekking dat hij de huur vergeten was te gireren met als re sultaat de aanmaningsbrief van Onze Woning. Een bijstandsmoeder die met veel moeite de eindjes aan elkaar weet te knopen kwam de brief wel bijzonder hard aan. „Noe men ze dat een sociaal beleid bij de woningbouwvereniging, laat me niet lachen. Niet eens een telefoontje of een briefje heb ik gekregen om te vernemen, waarom ik een achter stand had in de betaling. Een hoge tandartsrekening van een van de kinderen speelde mij parten". Vertrouwen Alle drie Holtense huurders wisten op eigen kracht, dan wel met hulp van werkgever, familie of vrienden de huurachterstand inderdaad bin nen de gevraagde drie dagen te ver effenen. Vermoedelijk is dat ook het geval met de overige mensen met een kleine huurachterstand, waar van het aantal in Holten alleen al op twaalf wordt geschat. Opvallend is, dat het vertrouwen in de woning bouwvereniging niet groot is. Slechts in een enkel geval heeft men contact opgenomen met Onze Wo ning om te informeren naar de juist heid van de aanmaning, die bij na vraag blijkt volledig onterecht te zijn verstuurd. "Er valt inderdaad een grove fout te constateren, en wij zijn bijzonder geschrokken van de omvang daar van", verklaart mevrouw Lies Bo lier van Onze Woning. „Het is on juist om de zaak af te schuiven, maar het feit is, dat de fout te wijten is aan de invoering van het automatise ringssysteem van de huursdersadmi- nis tra tie. Tot december kreeg iedere huurder met huurachterstand een briefje dan wel een telefoontje van ons om te informeren waarom de be taling uitbleef. Dat was een zeer arbeids-intensieve zaak. In het nieu we systeem wordt met behulp van voorgedrukte formulieren met een aangehechte oproepstrook de huur der tot twee maal toe aan zijn beta lingsachterstand herinnerd. Via de

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 1