Bouwplan Dikke Steen nu steen des aanstoots? Geslaagd Jaarfeest van de Vriendenschaar Veel gelukwensen voor Holtens' oudste (103) Gelijkspel handbal laatste wedstrijd Maximale winst Badmintonteams Stille Week" HOLTENS NIEUWSBLAD 55 CNV zitting Kandidate FNV Cie. Socuwe Mooi resultaat Bets Brinkman DONDERDAG 13 MAART 1986 Wie vanaf de richting Mar kelo het dorp Holten nadert ziet vanuit de verte al dt „skyline" van het mengvoe- derbedrijf C.A. Müller en Ca aan de Rijssenseweg. Bepaald geen fraai gebouw, maar voor het doel, het verwerken van grondstoffen voor de veevoe derindustrie, alleszins doel treffend. In 1960 kwam het bedrijf groot in het nieuws toen de aloude molen die al meer dan honderd jaar het straatbeeld had bepaalt, door brand werd verwoest. On langs kwam het bedrijf weer in het nieuws.Tijdens door de gemeente Holten georgani seerde hoorzitting bleek, dat het mengvoederbedrijf de steen des aanstoots blijkt de worden in de plannen van een project ontwikkelaar om op het terrein van het naastgele gen van het voormalige hotel de Dikke Steen van de dames Nieuwenhuis een aantal semi- bungalows te bouwen. Uit de inleiding van burgemeester Van Rappard bleek, dat de gemeente niet onwelwillend staat tegenover de bouwplannen, mits de betrokke nen in onderling overleg tot een overeenkomst kunnen komen. En daar ziet het niet naar uit. Sterker nog. De families die al jarenlang in pais en vree naast elkaar hebben gewoond, staan nu lijnrecht tegen over elkaar. „Ik heb er niets op tegen dat er op het weitje woningen gebouwd wor den. Voor mijn part zetten ze er flats op, als mijn bedrijf er maar geen ge vaar door loopt", riep een duidelijk opgewonden „Dik van Guus" Mül ler tijdens de bijeenkomst uit. Een aantal dagen later is de opwinding nog niet geweken. „Ik vraag me af, waar de gemeente nu toch mee bezig is. Hebben zij nu nog geen leergeld betaald met de OAD en de Mengu- nie. De familie Müller woont en werkt al sinds 1758 op deze plek, en dat willen wij ook zo houden. Dat is kennelijk voor de gemeente ook nooit een probleem geweest, want we zijn in het bezit van een volledige hinderwetvergunning. Het terrein waarop ons bedrijf gevestigd is, heeft als bestemming kleinindustrie. Volgens onze vorige burgemeester, die graag het inwonertal boven de tienduizend zag stijgen, moest het terrein, dat doorloopt tot aan de jpoorlijn industrieterrein worden, flat is mislukt. Om de zaak op te vul len hebben ze er woningen op ge bouwd. Als laatste het plan Schip pers. Om aan de bezwaren van de bewoners uit de omgeving tegemoet te komen hebben we een aantal maatregelen tegen lawaai- en stofo- verlast genomen, die kennelijk vol doende zijn. Of dit ook het geval is voor de bewoners van de toekomsti ge huizen in het plan Dikke Steen, is nog maar de vraag. Vroeger had de OAD ook geen problemen met zijn buren. Die kwamen pas later. Ik ben bang dat zoiets ook bij ons te gebeu ren staat". Met enige verwondering werd tij dens de hoorzitting ook geluisterd naar de opmerking van Mller, dat uitbreiding voorlopig niet aan de orde was, wat een van de redenen was, dat hij niet in is gegaan op het aanbod van de dames Nieuwenhuis om het omstreden terrein aan te kopen. „Ik ga met de huidige proble men in de landbouw ons niet onno dig in de kosten steken. Wat straks August gaat doen, moet hij zelf we ten. Zover wil ik ook niet in de toekomst kijken. Tenslotte wil ik me niet laten dwingen grond aan te kopen die ik straks misschien niet kan gebruiken. Wij hebben nu een bedrijf dat aan twaalf werknemers Dik van Guus en de achterkant van het gelijk. een goede boterham geeft. Voor ons is het nu tijd van consolidatie". Heilige honden bijbehorende weiland. De dames willen dolgraag van het blok aan hun been af er; verhuizen naar een wo ning met moderne gemakken. „We hebben van de winter weer veel kou geleden. Het tocht en het huis is zo lek als een mandje. We hebben er In de laatste competitiewed strijd van de zaalcompetitie 86- 87 heeft Holten gelijk gespeeld tegen Z. A.C. uit Zwolle. Holten, dat door blessures en griep en kele spelers moest missen, startte goed en nam al in de be ginfase een voorsprong. Toch kwam Z.A.C. langzamerhand iets terug, maar bij rust leidde Holten verdiend met 12-9. Tij dens de 2e helft bleek dat Hol ten conditioneel wat terug viel. Z.A.C. kwam gelijk en in de laatste minuten werd het erg spannend. Holten kwam vlak voor tijd nog op 16-15, maar moest in een van de laatste aanvallen toch de gelijkmaker toestaan. Eindstand 16-16. Door dit gelijke spel haalde Holten 23 punten uit 14 wed strijden met een doelsaldo van 231 voor en 161 tegen. Treffers De dames Nieuwenhuis en de voor Holten: Jan v.d. Hoff 6, voorkant van het gelijk. John Lamping 4, Johan Plan- wij naar andere oplossingen ge- Bakker'St6~ zocht. Dat is toch ons goed recht. Wij gfwm se^renspeelden snappen trouwens de opwinding fpcrpm ado Fpn ze er pp- niet/Tenslotte kunnen wij de Dikke ^SoitenspeSdl winst alsnog met 8-6 naar HHZD ging. A2 boekte een zege op Heeten met 3-7. Opnieuw winst voor het team dat ook vo rige week won van L.H.C. met 10-11. Door 3 achtereenvolgen de keren winst, is A2 gestegen van een 7e naar een 5e plaats. BI speelde uit tegen Achilles. Door te weinig speeltijd kon maar 1 helft worden verspeeld. In deze helft kwam Holten met 3-1 voor, wat als eindstand werd genoteerd. Jongens Al speelde uit tegen Schalkhaar. In een gelijk opgaande wed strijd was het bij rust 4-4. Na rust kon Schalkhaar toch de wedstrijd naar haar hand zet ten en werd met 11-7 de puntjes aan de gastheren gelaten. Cl gaat door!! Deze keer moest S.D.O.L. er aan geloven. Toch was de tegenstand sterker. Na een 0-2 ruststand werd met 3-5 gewonnen. Cl blijft daarmee na 11 van de 13 wedstrijden nog steèds ongeslagen. Nauwelijks hadden we de deur echt geen zin in om nog jarenlang van de silo achter ons dichtgetrok ken, of de dames Nieuwenhuis meld den zich ter redactie om hun visie van het verhaal te geven. „Persoon lijk kunnen wij het nodig steeds goed met de familie Müller vinden, ver klaart mevrouw Nieuwenhuis. „We hebben ook nog nooit als heilige honden tegenover elkaar gestaan, maar wat nu gebeurt kan gewoon niet" Uit het verhaal van de dames blijkt dat men al meer dan twee jaar bezig is een nieuwe bestemming te vinden voor het vervallen hotel en hier te moeten wonen. Ook wordt het steeds onveiliger. De lieve Hol- tense jeugd heeft het terrein ontdekt als speelterrein. De twee zomerhuis jes en de kippenschuur zijn inmid- waarop dels volledig door de jeugd vernield. Steen verkopen aan wie wij willen. Stel je voor dat er een biologisch be- Win wordt gevestigd, fan kan veW Met mzet en al in de eerste helft A.B.S. van Dik van Guus pas rekenen op protes ten. Verder vergeet hij dat wij een gedeelte van de grond bezitten kracht werd voor rust al een 9-2 voorsprong genomen. Na rust liep de aanvalswoede iets terug de si,o is gebouwd. Daar We durven niet eens met vakantie te gaan. Stel je eens voor als ze nu be ginnen met de vroegere eetzaal als speelterrein te gebruiken" Wij hebben als eerste contact opgenomen met Dik van Guus. Toen die geen interesse toonde, hebben hebben we nooit bezwaar tegen ge maakt. Daardoor bezitten wij ook recht van overpad op het terrein tussen de silo en de woning. Hij mag daar feitelijk nog geen auto parke ren. Die rechten worden meever- kocht naar de volgende eigenaar. Nogmaals wij hebben geen hekel aan Müller en zijn bedrijf, maar wij komen op voor eigen rechten". C.J.V. De Vriendenschaar kan weer terugkijken op een alleszins geslaagd Jaarfeest. Ouders, grootouders, broers zusjes en bekenden bevolkten op beide avonden, vrijdag en zaterdag, weer een tot de laatste plaats bezette grote zaal in Irene. Ook voor de speciale voorstelling voor de oudere Holtenaren, op zater dagmiddag bestond veel be langstelling. Na het openingswoord door voorzit ter Dini Aalpol en het zingen van ge zang 442, werd door de 16-min clubs een dag uit het leven van een scho lier uitgebeeld. In verhaalvorm, waarin plaats gemaakt was voor liedjes en conferences, beeldden de jongste leden van De Vrienden schaar een dag uit van de Holtense schooljeugd. De tegenstellingen tussen vroeger en nu en de tegenstellingen tussen dorpsjeugd en „punkers" werd op allerlaardigste manier uitgebeeld. De dag van de scholieren eindigde de vrijdagse warenmarkt, waar oud en jong, vroeger en nu elkaar ont moetten. Ook marktmeester Jansen en burgemeester Van Rappard wa ren in mini-uitvoering van de partij. De opvoering werd besloten met het zingen door alle deelnemers van de eigen versie van het Sallandlied „Hooltn, hier is mien stea". Het was een aansprekelijk geheel, dat zowel bij de uitvoerenden als het publiek, goed in de smaaak viel. Jammer alleen, dat het jaarverslag door de matige geluidsinstallatie en het la waai op het „schellinkje" nauwelijks te verstaan was. De toneelgroep van de zestien plus- groep bracht vervolgens de klucht „Een schat van een buste" voor het voetlicht. De klucht, waarin vooral het spel van Henk Aalpol en Bert Aanstoot tot herhaaldelijke lachsal vo's leidde, werd met vaart en verve gebracht. De gebeeldhouwde buste van overgrootvader, de grondlegger van het bedrijf van de heer des huizes (Wim Jansen) bleek, nadat hij door de huishoudster(Annie Rozen- dom) kapot was gestoten, de aanwij zing voor een schat te herbergen die het bedrijf van de ondergang kon redden. Voordat het echter zover was nam Janus (Henk Aalpol), klusjesman en verloofde van de huishoudster, tij delijk de plaats in van de buste, en gaan Opa (Bert Aanstoot) en dochter (Genie Aaltink) op zoek naar de schat, waarna de nodige verwikke lingen alles toch op z'n pootjes te recht kwam. De Üefde in het stuk werd niet verge ten. Janita Aanstoot was de onge nietbare vriendin van de heer des huizes Clemnetine Hanekam en Al berta Groteboer gaf de uiteindelijk bruid van de weduwnaar, Marga, gestalte. De zuster werd gespeeld door Gerianna Wibbelink en Johan, de zoon van Marga, werd vertolkt door Erik Jansen. De regie was in de vertrouwde handen van Johan Stuk- ker, de grime werd verzorgd door Wander Drent en de souffleur, die door de rolvastheid van de spelers maar weinig te doen had, was Fred die Groteboer. A.B.S. een aantal goede reddin gen. Toch zag Holten kans de voorsprong nog te vergroten tot de alleszeggende en ver diende 15-5 overwinning. Sco res: Mini v. Munster, Ineke Leeftink, Jeanet Nijland 4; An- nemarie Ophof 2; Marti Barve- link 1. De dames junioren speelden thuis tegen Lettele dat alles op alles moest spelen om het kam pioenschap te kunnen behalen. De gasten kwamen al vlot op 0- 2, maar Holten liet zich niet wegspelen en zag kans steeds meer tegendruk te geven. Dat resulteerde in een 3-3 stand vlak voor rust. Toch zag Lettele kans nog 4-3 te scoren. Na rust bleef Lettele sterker, maar Hol ten bleef uitstekend partij ge ven. Lettele liep uit tot 8-4, maar zag Holten toch terugko men tot 8-6. De winst voor Let tele was verdiend. Scores: Wil- ma Agterkamp 3; Iepy Bijma, Marieke Nijland, Sharon Vorst 1. Jeugd. Al speelde uit tegen HHZD. Tot de rust speelde Hol ten erg goed en nam tegen deze hogergeplaatste ploeg een ver diende 6-4 voorsprong. Na rust ging HHZD over op „mandek king". Holten raakte daardoor te zeer in verwarring, zodat de Vier wedstrijden en evenzovele malen de volle winst binnenhalen! Voorwaar een verheugend resul taat van de voorlaatste competitie- week. Extra vermeldenswaard is de overwinning van het derde team op Diepenveen. Team 4 waagde zich terecht niet via ijzige wegen naar Hattem, zodat deze puntjes nog even in het vat blijven. Holten 2-SVI 2 Theo Aarsen moest er hard voor werken, maar na drie inspannende games was de winst voor hem. Ger- rit de Roos verprutste de eerste game en stelde vervolgens orde op zaken. Na een game te hebben moe ten wennen aan het spel van haar tegenstandster, pakte ook Jet de Beus haar puntje. Invalster Tiny van de Runstraat rekende in twee games af met Ank Dunnink. Alleen het herendubbel ging vervolgens voor Holten verloren. Eindstand: 7- 1. Holten 3-Diepenveen 2 Het derde team van de BCH gaat er nog steeds met frisse moed te genaan. En dit keer was dat niet tevergeefs, zo bleek woensdag avond tegen Diepenveen. Harrie en Ton hadden afgesproken dat het nu hun beurt was om punten in de wacht te slepen in de enkelspelen. Dit „huzarenstukje" herhaalden zij zelfs in het herendubbelspel. De da mes, Ivonne en Dinie, hadden er meer moeite mee en moesten alle punten die zonder mannelijke steun te verdienen waren afstaan. Maar toen kwam de grote verras sing: Zowel Ivonne en Ton, als Di nie en Harrie wonnen hun ge- mengddubbelspel. Eindstand 5-3 en een opgekrikt moreel voor BCH 3. Holten 5-Heino 2 De laatste wedstrijd van het sei zoen betekende voor team 5 tevens Zondag 9 maart vierde de oudste inwoonster van Holten, me vrouw Hendrina Tempelman- Tuitert haar 103e verjaardag. Mevrouw Tempelman vierde de verjaardag in huiselijke kring in haar woning aan de Schreursweg in gezelschap van haar drie kin deren, vijf achterkleinkinderen en elf achterkleinkinderen. Mevrouw Tempelman woont sa men vier generaties Tempelman in de boerderij die geleid wordt door een van haar zoons en een kleinzoon. In de achterliggende winter is zij wat in de lappemand geweest, doordat zij was komen te vallen terwijl ook het gehoor niet meer optimaal is, maar nu is gelet op haar leeftijd, haar ge zondheid weer uitstekend. Me vrouw Tempelman kijkt nog re gelmatig televisie en interesseert zich voor alles wat er in en om de boerderij gebeurt. Burgemeester mr. W.L.F.C. rid der van Rappard bracht 's mid dags samen met zijn echtgenote een bezoek aan de hoogbejaarde jarige. Zij brachten een fraai bloemstuk mee. 's Morgens had dominee W. Vons reeds de jarige gefeliciteerd. Ook de buren kwa men mevrouw Tempelman felici teren. Holtens oudste inwoonster me vrouw Tempelman neemt de felici taties in ontvangst van burgemees ter Van Rappard en zijn echtgenote. de laatste kans op de eerste over winning, en jawel... Verplaatsen we even de aandacht naar sporthal 't Mossink. Direct viel op dat het ent housiasme groot was. Er waren zelfs drie Holtense heren opgeko- mén om te delen in de buit. De be kwame teamleidster wist alles zo in te delen, dat het maximale resul taat zou worden behaald. Als eerste dirigeerde zij Harry Dul de baan op („Sport, zelfs ik doe het"). Na een vooral zeer spannende tweede game kwam hij net iets te kort. (te veel vergaderen?!). Theo Nieuw- veld had tijdens de uitwedstrijd in Heino het spel van zijn tegenstan der geanaliseerd en speelde vol gens een uitgekiend taktisch con cept (15-2,15-7). Klasse, Theo! Tiny van de Runstraat kreeg gemakke lijk vat op haar tegenstander, al leek de strijd in het begin nog gelijk op te gaan. (11-5,11-2). Ans Jacobs bekeek het slim; zij toverde al haar ervaring tevoorschijn en het resul taat mocht er zijn (11-9, 11-1). Di- nant Schippers, die tot dan toe al léén nog maar had geteld, brandde samen m,et Harry los in het dubbel spel. Een spannende partij volgde en het vierde puntje voor Holten was een feit (17-16, 15-13). Ans en Tiny stelden niet teleur en zetten de zaal op z'n kop door het vijfde puntje binnen te halen (15-3,15-7). Bij de gemengde dubbels werden de punten eerlijk verdeeld. Eind stand: 6-2 en natuurlijk extra blije gezichten na afloop. End goed... al goed! Trefzeker 7-HoIten 6 Met invaller Hans Paalman voor Frits Redeker, die op dat moment de melkmachine i.p.v. het racket hanteerde, toog het zesde team naar het zes man/vrouw sterke team van Dalfsen. Wat Bert Post- ma in zijn single niet lukte, winnen, was wel voor Hans weggelegd, Voor winst in haar partij had Dinie van de Vreede 3 games nodig, terwijl Gerrie Oolbekking net iets te kort kwam. Het herendubbelspel ging met 1 puntje verschil in de derde game verloren en dat dan ook nog in de verlenging; een goede presta tie van dit gelegenheidskoppel. Beide gemengde dubbels leverden Holtense winst op, waarbij het goe de spel van Bert Postma opviel. Daarvoor hadden de dames de winst al binnengehaald. Zo ging het zesde met 2 punten, een grote zak drop en een grote dosis mist in de middernachtelijke uren huis waarts. Eindstand: 3-5. Lijdensmeditaties in de „Stil le Week" - tussen Palmzondag en Pasen 24 t/m 29 maart - te houden in de Hervormde Kerk te Holten. Op maandagavond t/m vrijdag avond is de aanvangstijd: 19.30 uur. Op zaterdagavond: 22.30 uur. De diensten op maandag 24, dinsdag 25 en woensdag 26 maart duren ongeveer een half uur. Maandagavond 24 maart: zal pastoor A. J. Rademaker spre ken en verleent het Holtens Ge mengd Koor medewerking. Dinsdagavond 25 maart: zal ds. M. Berg spreken en verleent het Hervormd Kerkkoor medewer king. Woensdagavond 26 maart: zal ds. W. Vons spreken en verleent het interkerkelijk kinderkoor „Mozaïk medewerking. Donderdagavond 27 maart: wordt het Heilig Avondmaal ge vierd. Voorganger is dan ds. R. Visser. In deze dienst zijn allen, die behoren tot de organiseren de kerkgenootschappen harte lijk welkom! Vrijdagavond 28 maart: zal het koor „Helicon" Passiemuziek naar het Johannes Evangelie ten gehore brengen. Deze avond zal ongeveer een uur duren. Zaterdagavond 29 maart: wordt de Paaswake gehouden. Voorgangers zfjn pastoor A. J. Rademaker en ds. W. Vons. Deze dienst duurt ook ongeveer een uur. Daar op 3 maart j.l. veel leden hun jaaroverzicht nog niet hadden ont vangen, zal het CNV op woensdag avond 26 maart een extra belasting- invul-zitting houden en wel bij Res taurant Vosman, aanvang 19.00 uur. Men kan van te voren een telefoni sche afspraak maken met J.L. Faren- horst, Nagelhoustraat 213, tel 6 26 82, om lang wachten te voorko men alsmede om de organisatie vol doende invullers naar Holten te la ten komen. In de komende tijd moet Holten niet alleen een nieuwe gemeenteraad kiezen, maar ook een nieuwe Sport- commissie en een Commissie Sociaal Cultureel werk. Voor deze laatste commissie is voor het eerst door het gemeentebestuur de FNV uitgeno digd een kandidaat te leveren. Wil Geerlink heeft zich hiervoor be schikbaar gesteld. Mevrouw W.L. Geerlink is sinds 1973 woonachtig in de gemeente en in het dagelijks leven lerares sociale vakken aan de S.G. De Marke. Schutter Bets Brinkman (54) heeft op het open nationaal luchtgeweerconcours te Wezep met het behalen van de 2de plaats in de klasse A vaste baan en een zesde plaats in de klasse A personele baan mooie suc cessen behaald. Aan het eind van de competitie zal blijken of Brinkman aan de limiet eisen die worden gesteld heeft vol daan zodat promotie naar de hoofdklasse zal plaats hebben wat tevens betekend uitkomen in de landelijke competitie van de Kon. Ned. Schuttersbond.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 13