Theater Cr/£fco/v HOMNS NIEUWSBLAD *EDU 10.- Uit het politierapport 13 13 16 19 19 HOLTENS NIEUWSBLAD h/oor f 10.- naan AGENDA DONDERDAG 13 MAART 198S De recreatie is een van de belangrij ke peilers waarop Holten econo misch drijft. Moet voor de naaste toekomst hier meer aandacht aan worden besteed, en en welke rol dicht u toe aan de Stichting Holten Promotion? 7. Voor de gemeente-begroting is het toerisme geen economische pei ler, wel is het toerisme belangrijk voor de werkgelegenheid. De rol van de Stichting Holten Promotion is alleerste zorgen voor een betere aanpak van het product toerisme. Daarin moeten alle belanghebben den willen investeren zowel in finan ciële zin als in ondernemende zin. Het ontwikkelen van een ruimere blik waardoor er een kwalitatieve verbetering van de infra-structuur ontstaat. Wij staan geen pretparken of andere (tijdelijke) trekpleisters voor. "Wij kennen onze klanten en him behoeften". Het gemeentebe stuur moet voorwaarden scheppen. 7. Er moet veel aandacht worden be steed aan de recreatie. Het is altijd een van de kurken geweest, waarop Holten economisch dreef en dat moet zo blijven. De Stichting Holten Promotion kan die aandacht geven omdat zowel de gemeentelijke over heid, VW en het particulier initia tief samen de handen aan de ploeg kunnen slaan om te proberen geza menlijk de achterstand die in de loop der jaren is ontstaan, weg te werken. 7. Wij vertrouwen er op dat de Stichting in staat zal zijn die initiatie ven te ontwikkelen die nodig zijn voor een betere promotie van Hol ten. Wij zijn gelukkig dat een van onze fraktieleden hier daadwerke lijk aan mee kan werken. Wij den ken dat de Stichting's voornaamste taak is het ontwikkelen van (reali- seerbare)plannen die Holten attrac tiever zal doen worden voor de toe risten. 7.De recreatie is een belangrijke maar niet de enige peiler waarop Holten economisch drijft. De Stich ting Holten Promotion heeft hierin een belangrijke functie te vervullen. Dat is nog te weinig gebeurd. De hui dige structuur en opzet van Holten Promotion was niet onze keuze. Wij zien meer in een bundeling van alle betrokkenen in 'e'en organisatie (middenstand, recreatieondeme- mers), omdat de belangen gemeen schappelijk zijn. a a a aaaaaaa aaaa aaaaaa aaaaaaa a a a aaaa a a a .•••a aaa aaa aa at a a aaaaaa aaaaaa a a a aa aa aa aa iaaa aa a aa aa aa a*a Cultureel Centrum Almelo Plaatsbespreken 0549011260 Door o.a. het vertrek van de Meng- unie en een gedeelte van de OAD is het industriebeleid van de gemeente de afgelopen jaren danig in het nieuws geweest. Moet naar uw me ning in uw raadsperiode het gemeen tebestuur extra geld reserveren voor het aantrekken van nieuwe indus trie? 8.Je kunt niet spreken van een in- dustrie-beleid, hooguit van een werkgelegenheidsbeleid. Het CDA heeft met de gedachte gespeeld in de voorbereiding van de begrotingsbe handeling 1986. Bij nadere studie kom je al snel tot de conclusie dat we niet opgewassen zijn tegen landelij ke en provinciale subsidie-regelin gen zoals de IPr. Het is effectiever tijd en geld te besteden aan de sterke punten van Holten zoals de centrale ligging, de goede bereikbaarheid en het potentieel beschikbare arbeids krachten. Vandaar ook dat wij vin den dat Holten een goed verkoop baar product heeft aan bedrijfster rein. O.i moet het accent gelegd worden op het aantrekken van be drijven in de dienst- en serviceverle nende sector. 8. Holten is een toeristengemeente. Dat wil niet zeggen dat wij niet in zijn voor kleine schone industriën. Om het nieuwe industrieterrein aan trekkelijk te maken voor toekomsti ge industrie zal er een goede verbin ding moeten komen nmet de S 14. Hiervoor zal geld gereserveerd moe ten worden. Voorkomen moet wor den dat het milieu wordt aangetast. 8. Wij hebben in de algemene beschouwingen reeds betoogd, dat het noodzakelijk is om, ondanks het feit dat we nog een stuk industrieter rein beschikbaar hebben, nu reeds te gaan werken aan een nieuwe moge lijkheid. Wij vrezen wel dat het ge zien de houding van de provincie moeilijk zal zijn om dit te verwezen lijken, doch dit hoeft niet te beteke nen dat wij ons bij voorbaat er bij neer moeten leggen. Met geestver wanten in het provinciale bestuur zullen wij moeten lobbyën wanneer de tijd daar voor rijp is. 8. Wij vinden, dat de gemeente Hol ten een actief wervend beleid moet voeren t.a.v. milieuvriendelijke be drijven; dat past in het totaal-beleid van Holten Promotion. We hebben een gunstige ligging en uitstekende verbindingen té bieden. We mogen o.i in Holten niet alleen wedden op het toeristische paard. Holten heeft voor velen als woon plaats aantrekkingskracht door de aanwezigheid uitstekende school- voorzieningen. Door de teruggang in het aantal leerlingen, is echter de kans groot dat op den duur dit voor zieningeniveau zal afkalven. Bent u van mening dat een fusie tussen De Marke en SGH daardoor onvermij delijk is? 9. Neen. Een fusie die gebaseerd is op het behoud van de aantallen leer lingen is een slechte basis. Het moet in de eerste plaats onderwijskundig verantwoord zijn. Overigens ver loopt de daling van het aantal leer lingen lager dan het landelijk gemid delde. Dit heeft te maken met de be kendheid van de scholen en de lig ging. Ouders sturen hun kinderen liever naar een school op het platte land dan naar de stad. De abomina bele huisvesting van De Marke baart ons vooreerst zorgen. 9. Door de geboorte-teruggang zul len klassen kleiner worden en zal het aantal leerlingen van de S.G.H en de Marke de komende jaren met spron gen teruglopen. Hoewel de eerste pogingen om tot een fusie tussen beide scholen te komen niet gelukt zijn, zullen we er in de toekomst niet aan een fusie ontkomen. Het is de enige manier om het onderwijs voor zieningen niveau voor Holten e.o. voor de toekomst veilig te stellen. 9.De normen die de rijksoverheid wil hanteren voor het vaststellen van de levensvatbaarheid van het voorgezet onderwijs zijn nog steeds niet definitief. Wij denken dat het in de toekomst echter noodzakelijk zal zijn om tot een fusie van de SGH en de Marke te komen. Wij denken dat het vanzelfsprekend is, dat leer krachten en het andere personeel hierbij mee moeten kunnen praten. Wij vinden dat men het personeel moet kunnen overtuigen dat een fusie beslist noodzakelijk is. Wij denken niet dat het een pasklaar voorstel moet zijn waar het perso neel alleen maar ja of nee op kan zeggen. do do zo WO Forum Filharmonisch Janos Starker, cello Dirigent: Christof Escher. R. Schumann, Manfred Ouverture; F. Mendelssohn-Bartholdy, Italiaanse Symfonie; A. Dvorak, Cello 20.00 uur Toegang/15,00 CJP/Pas 65 10,00 Toneelgroep Kat De Meeuw, van Anton Tsjechow Een poëtisch stuk over jeugd en ouderdom, over kunst en liefde, over menselijk geluk. 21.15 uur Toegang/9,00 Koffieconcert K.S.O. Cecilia 12.00 uur Toegang 7,50 CJP/Pas 65 2,50 Nederlands Dans Theater Junior Balletten van Ed Wubbe, Jiri Kylian (Nomaden) en Nacho Dua- to (Jardi Tamcat). 20.00 uur Toegang 19,50 CJP/Pas 65 17,50 Internationale Grote Meesters Raphael Trio Haydn, trio in E gr.t. nr. 28; Dvorak, trio in g kl.t. opus 26; Schubert, trio in Es gr.t. opus 100. 20.00 uur Toegang/16,50 CJP/Pas 65 15,00 9. Die aantrekkingskracht op onder wijsgebied moet zeker worden ge handhaafd. De samenwerking tus sen beide scholengemeenschappen moet worden gestimuleerd. Overleg moet een permanent en een zo open mogelijk karakter krijgen. Alle gele dingen moeten hierbij worden be trokken. Deskundige begeleiding zal in latere stadia moeten worden inge schakeld. Duidelijk is, dat het colle ge bij haar pogingen de verkeerde tijn te pakken had. Het dorpshuis behoort na ruim tien jaar nog steeds tot de „praatstuk ken". Denkt u binnen vier jaar de opening van een Dorpshuis te kun nen bewerkstellingen, en welke prioriteit geeft u aan het sociaal cultureel werk nu door de regering en provincie de geldkraan steeds verder wordt dichtgedraait? 10. Ja, althans een betere huisves ting voor het gehele Sociaal Cultu reel werk in onze gemeente. Het soc. cult, werk zal zich t.b.v. de leefbaar heid in onze dorpsgemeenschap moeten kunnen ontwikkelen. Het CDA heeft daar bijzondere aan dacht voor. 10. Ons inziens moet binnen een half jaar de beslissing over de huisvesting van het Soc. Cult, werk vallen. Ja renlang is er gediscussieerd. Nu moeten knopen doorgehakt worden. Er zijn verschillende varianten be kend. Eén ervan zal verwezenlijkt moeten worden. 10. Het moet mogelijk zijn om op re delijke termijn tot een besluit over het Dorpshuis te komen. De enige moeilijkheid is of het nu een super Dorpshuis of een wat realistiser Dorpshuis moet worden, gezien het feit dat verschillende verenigingen niet mee willen verhuizen. Wij zijn er op tegen om een dorpshuis neer te zetten dat amper gebruikt wordt, terwijl het ons ca. 20 30.000 per jaar gaat kosten. Wij vinden een Dorpshuis dat ruim voldoende is voor het aantal gebruikers, maar dat minder kost in de exploitatie vele malen te prefereren. Wij vinden dat zowel het soc. cult, werk als de sport dezelfde prioriteit heeft. 10. Het Dorpshuis moet er zo snel mogelijk komen. De huidige huis vesting van Soc. Cult, werk is slecht. Het geld voor nieuwe huisvesting is er. Aan het Soc. Cult, werk kennen wij een hoge prioriteit toe. De laatste jaren is de behoefte groter geworden door de grote werkloosheid en de voortgang van de arbeidstijdverkor ting. De gemeente Holten zal alles moeten doen om afbraak van het Soc. Cult, werk te voorkomen en dat begint bij een goede huisvesting. Tegen inlevering van deze bon aan de kassa van De Hagen betaalt u slechts voor een voorstelling naar keuze. In het zelfde kader: blijven de sport accommodaties voor de sporters nog betaalbaar, en welke kans maakt Holten op een overdekt zwembad? 11. De sport-accommodaties zijn over het algemeen thans van een zeer goede kwaliteit. Deze worden beschikbaar gesteld tegen zeer rede lijke huurprijzen, een door de ge meente te stichten en te exploiteren zwembad behoort niet tot de reële mogelijkheden. 11. Jarenlang hebben wij er aan meegewerkt dat voor alle takken van sport in onze gemeente een accomodatie moest komen. Elke Holtenaar kan hier nu zijn sport beoefenen. De komende jaren moe ten er op gericht zijn deze accomo- daties in stand te houden en zal getracht moeten worden alles in goe de conditie te laten blijven. De huren moeten op hetzelfde peil blijven, waardoor de verenigingen hun con tributie laag kunnen houden. Een overdekt zwembad is in Holten nu niet meer te verwezenlijken. We hebben de tijd voorbij laten gaan. 11. Gezien de bereidheid van de meeste sportverenigingen in ons dorp om zoveel mogelijk in zelf werkzaamheid te doen, moet het mogelijk zijn de sportaccomodaties die wij hebben betaalbaar te hou den. Een overdekt zwembad is heel wat ander. Gemeentes die nu reeds een overdekt zwembad hebben, kampen over het algemeen met zeer forse tekorten. Het lijkt ons niet realistisch om het zwembad ten kos te van alles te overdekken. Wij den ken dat er naar mogelijkheden ge zocht moeten worden om dit even tueel met behulp van derden tot stand te brengen. Zowel de werk groep zwembad als de Stichting Hol ten promotion zou hier stimulerend kunnen werken. 11. De sportaccomodaties moeten betaalbaar worden gehouden om de zelfde redenen als bij het Soc. Cult, werk. Realisatie van een overdekt zwembad binnen vier jaar lijkt mij niet haalbaar. De financiën zijn er niet op dit moment en het is bijna onmogelijk om een dergelijk bad te exploiteren. Hiermee is echter niet gezegd, dat er niet aangewerkt zou moeten worden. In de inleiding hebben wij al gecon stateerd, dat de belangstelling voor uw werk in de gemeenteraad maar beperkt is. Hoe denkt uw partij in de komende vier jaar de burger meer te betrekken bij het gemeentelijk be leid? 12. Door de informatie-voorziening in kwalitatief als in kwantitatief op zicht te verbeteren. Het is voor een bestuurder van groot belang contact met de burgers te houden. Het beleid moet herkenbaar blijven. De lege stoelen betekenen per definitie nog geen ongeïnteresseerdheid. Indirect is men naar ons gevoel wel degelijk geïnteresseerd. 12. Het is voor Holten geen uitzon dering dat vergaderingen slecht be zocht worden. De t.v. is hier debet aan. Niet alleen de gemeentelijke openbare vergaderingen worden slecht bezocht, ook de vergaderin gen van plaatselijke verenigingen hebben met het zelfde probleem te kamepn. Ons standpunt is: als het publiek geen interesse heeft om zijn huiskamer te verlatendan moet er een manier gevonden worden om de onderwerpen die op gemeentelijk terrein liggen in de huiskamer te brengen. Dit is tot dusver alleen mogelijk via de pers (later misschien via lokale t.v.). Er zullen gelden beschikbaar gesteld moeten worden om belangrijke onderwerpen, die op het gemeentelijk erf liggen, via de pers onder de aandacht van de be volking te brengen, om hen op die manier voldoende bij het beleid te betrekken. 12.Het is helaas een feit dat de be langstelling van de burgers voor het gemeenteraadswerk minimaal is. Al leen wanneer er punten op de agen da staan die voor belanghebbenden belangrijk zijn komt men naar een commissievergadering of de raad. Wij vinden het dan ook een uitste kend voorstel om een betere voor lichting aan de burgerij te geven. Hopelijk werkt dit positief. In tegen stelling tot wat door sommigen wordt beweerd, is de WD voor openbaarheid van de commissiever- gaderigen.Wij de openbaarheid hoog in het vaandel. Wij hebben alleen bezwaar tegen de halfslach tigheid. Openbaarheid betekend voor ons ook: vergaderen in de avonduren, zodat iedereen in de ge legenheid is deze bij de wonen. Geen vergaderingen die half openbaar en half besloten zijn. 12. Ik vraag me af, of die belangstel ling wel zo gering is. Belangstelling hoeft zich niet altijd te uiten in het bezoek van vergaderingen. Het kan ook op afstand worden gevolgd. Ook zijn de kansen om alles opti maal te volgen tot nu toe beperkt ge weest. De openbaarheid en informa tieverschaffing naar de burger toe is pas onlangs door de raad in principe onderschreven, nadat wij daar jaren lang op hadden aangedrongen. Nu moet het ook waar gemaakt worden. Wij zullen er alles aan doen om de burger meer bij de politiek te betrek ken. Door goede informatie, hoor zittingen over belangrijke zaken, door steeds naar de mensen toe te blijven gaan met onze ideeën. 8 maart: Aangifte van vernieling aan een auto werd gedaan door een bewoner aan de Tuinstraat. Een achterlicht en de bumper van zijn auto moesten het ontgelden, ter wijl zijn auto voor de woning gepar keerd stond. 5 maart: De politie van Deventer deelde mede dat zij aldaar twee knapen, inwoners uit Deventer, hadden aangehouden, die werden verdacht van diverse inbraken. Zijh bekenden ook een inbraak te hebben gepleegd in het Stationsge bouw te Holten in de nacht van 16 op 17 november 1984. 's Middags brak er een schoor steenbrandje uit aan de Vixsebox- sestraat. Zoals gewoonlijk had de Holtense brandweer de zaak gauw geklaard. Er was weinig materiële 6 maart: Twee automobilisten wer den deze dag bekeurd, omdat zij met een auto reden die nog niet was voorzien van een deel m kenteken bewijs 1986 voor de ruit. U hebt, als trouwe lezer van deze rubriek, dit natuurlijk wel voor elkaar. 7 maart: In de ochtenduren (7 tot 9 uur) 'werd een snelheidscontrole ge houden in de Oranjestraat. Maar liefst 14 personen reden te snel; hoogst^ gemeten snelheid: 87 km per uur. Sommigen mensen leren het nooit!!! Een leerling van de Scholenge meenschap deed aangifte van dief stal van zijn portemonnaie met in houd, De diefstal werd gepleegd in de school. De dader ligt nog op het kerkhof. Bij een inwoner aan Broekweg kwam een zieke zwaan letterlijk aangelopen. Het dier was geheel uitgeput. De bewoners, de familie Meesterberends, hebben zich het lot van het dier aangetrokken en zullen proberen het weer op de vleugels te krijgen. Een (weer niet) afgesloten fiets werd gepikt vanuit de rijwielstal ling van de Scholengemeenschap, waarvan aangifte werd gedaan. Het was deze week weer aardig raak voor wat betreft het gebruik van alcohol achter het stuur. In de nacht van 7 op 8 maart werd een inwoner van onze gemeente be keurd, omdat hij te veel had ge dronken. De nieuwe meter sloeg rood uit. Een bloedproef werd uiter aard genomen. In de namiddag van de achtste maart ontstond een aan rijding op de kruising Larenseweg- Dorpsstraat. Een automobilist ko mende vanaf de Larenseweg, sloeg rechtsaf en verleende daarbij geen voorrang aan een auto, komende uit de richting Markelo. Eerstge noemde reed het trottoir op en pik te nog een bromfiets mee die daar geparkeerd stond. Er ontstond een behoorlijke schade. De veroorzaker bleek ook gedronken te hebben. Een bloedproef viel hem dus ook ten deel. Een inwoner uit Wilp was in de nacht van 8 op 9 maart de klos. Bij een blaasproef sloeg de meter op tilt. Ook hij onderging uiteraard het bekende lot. Hij had „maar 2 glaasjes bier op" volgens zijn eigen verklarine 10 maart: Aangifte werd gedaan van diefstal van een reservewiel van een Lelijk Eendje. De auto had gestaan in de Nagelhoutstraat. De nog onbekende dader had de ach terklep geforceerd (hetgeen bij een Eend niet zo moeilijk is) en had daarna het wiel weggenomen.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 11