I Rondweg Holten weer bespreekbaar Carnavalsfeest weer voor een jaar voorbij Begroting zonder veel wijzigingen er door „Erg fijn om mensen gelukkig te maken" "I Superheffing Collecte Baanveger Willem Piechnick: Themadag HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 20 FEBRUARI 1986 Een van de deelnemers aan de Play back-show zet in zijn eerste schreden op het artiestenpad. Na drie dolle dagen, werd vo rige week dinsdag door de carnavalsvereniging De Fien- preuvers weer voor een jaar afscheid genomen van het carnaval. Traditiegetrouw was de laatste dag van het car naval voor de jongsten en oudsten in Holten. In de hof- bar van Boer Biet werden de oudere Holtenaren gastvrij ontvangen door Prins Gert Jan 1 en zijn prinsengarde, waarbij de „knippe" dicht kon blijven. De ouderen wer den onthaald op een gezellig programma dat, gezien de uit stekende stemming, bijzon der goed in de smaak viel. Gelijkertijd kon de jeugd zich uitle ven bij de Stuif es In, die dit keer werd gehouden in de kantine van de sporthal. Dinant Veneman presen teerde daar weer de Play-back show. Hoewel het aantal deelnemers dit jaar wat tegen viel, was de kwaliteit van de Holtense artiesten in de dop uitstekend te noemen. Vol verve werden Hollandse en buitenlandse artiesten geïmiteerd. De keuze voor de jury was dan ook bijzonder moei lijk. Als winnaars kwamen uiteinde lijk uit de bus: l.de Trappelzakboo- gie (groep Hermien Kevelham), 2. Harm oet Riessen (Renate Jansen) en 3. ABBA (Agnes Jansen, Wendy Meerman). Tribunaal 's Avonds werd het carnaval afgeslo ten met het rondtrekkende tribu naal. Rechter Mannes Justitius, zijn substituut Het Mistige Geval en de openbare aanklager behoefde slechts in een enkel geval „recht" te spreken. De door veldwachter Lu- kassen naar voren gebrachte aange klaagden hadden zich, in de regeer periode van Prins Gert Jan 1, over het algemeen correct gedragen. Evenwel werden een plaatselijke slingeraar en een Sallandsc koeken bakker tot lichte straffen veroor- deed. Prins Gert Jan 1 overhandigde tot slot de dorpssleutel aan burgemees ter Van Rappard, die op zijn beurt de afgetreden de prins drie dagen vrijaf gaf. Klokslag twaalf uur ging de tap dicht en nam Prins Gert Jan 1 af scheid van alle carnavalisten. De aanleg van een rondweg blijkt opnieuw bespreekbaar te zijn in po litiek Holten. Met uitzondering van de fraktie van de PvdA, die vreest voor de aantasting van het milieu, pleitten de gemeenteraadsfrakties voor een oplossing voor de verkeersproblematiek in het dorp door de aanleg van zuid- of noord tangent, waarbij de noordtangent de meeste voorkeur heeft, in plaats van hernieuwd onderzoek naar de instel ling van eenrichtingverkeer in de Oranjestraat/Dorpsstraat zoals in het voorstel van het college was te lezen. „De signaleringsfase, waar we met z'n allen zo goed in zijn, zijn we nu z langzamerhand gepasseerd", aldus J. Warrink (Gemeente Be lang). „We moeten de bevolking een perspectief geven op een defitnitie- ve oplossing" Warrink stelde het college dan ook voor de verkeerspo- blematiek in een breder kader te passen en niet te blijven steken in een deeloplossing. Burgemeester Van Rappard wees er op dat een rondweg rond Holten niet alleen gigantische kosten met zich mee gaat brengen, maar ook nog wel tien tot vijftien jaar op zich zal laten wachten, terwijl op korte termijn er maatregelen genomen moeten worden over de herbestra ting van de Dorpsstraat/Oranje straat na uitvoering van de riole ringswerkzaamheden. Hij pleitte dan met klem voor onderzoek op korte termijn waarvoor in de begro ting een bedrag is opgenomen, waar mee de frakties uiteindelijk accoord gingen. Broensweg Omtrent de verharding van de zandwegen in het buitengbied wer- Zoals reeds was te conclude ren uit de algemene beschou wingen van de vier frakties in de Holtense gemeenteraad, werd het het college van bur gemeester en wethouders niet al te moeilijk gemaakt bij de begrotingsbehandeling afge lopen maandag. De raad ging in grote eenstemmigheid vrij wel met alle onderdelen van de begroting accoord. Na bij na zeven uur vergaderen, on derbroken door de traditione le gezamenlijke maaltijd, kon voorzitter Van Rappard dan ook met tevredenheid zijn handtekening zetten onder het laatste agendastuk van de begroting 1986. De voorzitter verontschuldige zich aan het begin van de vergadering voor het late indienen van de begro ting - die verklaard werd door de au tomatiseringperikelen op het ge meentehuis - en zegde toe dat de be groting 1987 in oktober dan wel november van dit jaar zal worden in gediend. Historisch Ruime aandacht werd in de vergade ring geschonken aan de openheid en openbaarheid van bestuur. Vrijwel alle frakties waren uitgebreid inge gaan in hun algemene beschouwing op dit onderwerp. De WD stond aanvankelijk nogal nog ambivalent tegenover de openbaarheid van de commissievergadering, niet uit prin cipe, zoals fraktievoorzitter Spijker verklaarde, maar uit practische overwegingen. Ook CDA en Gemeentebelang had den zo hun problemen met de wijze waarop de openbaarheid in Holten wordt gediend, maar allen stemden in met de uitbreiding van de open baarheid van de commissievergade ringen. Fraktievoorzitter Wim Dal- huisen noemde het een voor Holten bijna historisch moment. Hij stelde voor ook de commissie ABZ in het openbaar te laten vergaderen, in tegenstelling tot de andere frakties. Drie van dë vier frakties stelden echter als eis dat de commissies in het vervolg in het openbaar dienden te vergaderen, om zodoende de bur gers zoveel mogelijk in de gelegen heid te stellen de vergaderingen bij de wonen. Voorzitter Van Rappard voelde daar als verantwoordelijke wethouder personeelszaken niets voor. Naar zijn zeggen wijst de prak tijk, ook in andere gemeenten, uit dat de belangstelling van de bevol king voor de commissievergaderin gen miniem is, terwijl het 's avonds een extra werkdruk legt op de ge meentelijke secretarissen en voor de gemeente extra kosten met zich meebrengt. WD, PvdA en CDA bleven bij hun standpunt. Door het college zal nu onderzocht worden welke extra kos ten het 's avonds vergaderen met zich meebrengt, terwijl ook het openbaar vergaderen van de com missie ABZ dan weer aan de orde komt. Zonder uitzondering waren de frak ties vol lof over de wijze warop het college de begroting had „vertaald" in de pagina* grote bijdrage in het Holtens Nieuwsblad van vorige week. Ook de voorgestelde uitgave van 10.000 gulden voor voorlichting en P.R. werd unaniem goedgekeurd, met dien verstande dat na een jaar een evaluatie noodzakelijk is. den het college en de frakties het niet eens. Vooral de WD maakte zich opnieuw sterk voor de verharding van de Broensweg en Scheursweg, maar wethouder Stegeman hield voet bij stuk door te stellen dat er nog heel wat slechtere wegen te vinden waren waar ook mensen aan wonen. Besloten werd dat er een prioriteitenlijst wordt opgesteld waarin alle knelpunten in het buiten gebied worden opgenomen. Met betrekking tot de Keizersweg kon de wethouder meedelen dat na de rioleringswerkzaamheden de zal worden aangepast. Over de aanslui ting van het industrieterrein De Haar 2 via een nieuwe ontsluitings- weg naar de S14 zijn ori'enterende beprekingen gevoerd met Provincia le Waterstaat die op een positief perspectief bieden. In het verslag van de jaarvergade ring van de CBTB is hinderlijke fout geslopen. Als aanhef van het verslag schreven wij: CBTB over superhef fing: Houding overheid aanvaard baar. Zoals uit het verdere verslag te lezen valt moet dit uiteraard zijn: Houding overheid onaanvaardbaar voor CBTB. In de week van 3 tot en met 9 maart zal in Holten de nationale collecte epilepsiebestrijding worden gehou den door het Nationaal Epilepsie- fonds De Macht van het Kleine. Ongeveer één op de 150 Nederlan ders heeft epilepsie. De helft van de gevallen van epilepsie begint voor het 20ste levensjaaer. Veel voorzie ningen voor deze jongeren kunnen uitsluitend via de jaarlijkse nationale collecte tot stand komen. Epilpesie is te wijten aan een stoor nis in de werking van de hersenen. Daarom is ook dit jaar gekozen voor het motto: Uw steun is voor ons hoofdzaak. De collecte-opbrengst gaat naar wetenschappelijk onder zoek, bijvoorbeeld ten bate van nog betere medicijnen en behandelings methoden, epilepsiecentra en indivi duele steun. De collecte wordt dit jaar begeleid door een speciaal nummer van het orgaan van De Macht van het Klei ne. Daarin wordt met diverse voor beelden toegelicht wat de epilepsie bestrijding in de praktijk betekent. De krant kan men gratis aanvragen bij De Macht van het Kleine, ant woordnummer 78, 2100 VB Heem stede, tel 023-33 90 60. Door burgemeester en wethouders verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1. aan de heer A.J. Lichtenberg toestemming verleend voor het aanbrengen van een rookkanaal in de woning Köllingserf 49; 2. aan de heer A. van Lies toestemming verleend voor het maken van een open keuken in de woning Schoolstraat 20; 3. aan de heer S. Vuuregge toestemming verleend voor een sponsorloop op 22 februari 1986; 4. aan M. A. C. de Holterberg toestemming verleend voor een voorjaarsrit op 1 maart 1986; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Aanleggen en ontsteken van paasvuren Burgemeester en wethouders van Holten wijzen belanghebbenden erop, dat alvorens met de aanleg van een paasvuur wordt begonnen, de plaats van dat paasvuur moet zijn goed bevonden door de commandant brandweer. Het is daarom van belang zo spoedig mogelijk een verzoek tot het ontsteken van een paasvuur in te dienen bij burgemeester en wethouders van Holten, Dorpsstraat 27, 7451 BR Holten. Het verzoek moet uiterlijk vóór 7 maart 1986 zijn aangevraagd, wil men ontheffing verkrijgen voor het ontsteken van het paasvuur. In het verzoek moet de plaats van het aan te leggen paasvuur worden omschreven. Obligatielening 1957. Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat de obligatienummers: 60, 85, 125, 133 van de obligatielening 1957 groot f 140.000.- kunnen worden verzilverd. Het bedrag van deze lening is vanaf 1 maart 1986 betaalbaar bij de Algemene Bank Nederland N.V., Dorpsstraat 24 te Holten tegen inwisseling van de obligaties. De rente van deze lening is vanaf 1 maart 1986 betaalbaar tegen inwisseling van rentecoupon nummer 29. Holten, 18 februari 1986. Aanvragen van jachtakten Het hoofd van de plaatselijke politie te Holten brengt ter kennis van belanghebbenden, dat formulieren voor het aanvragen van een jachtakte - geldig voor het seizoen 1986/87 - kosteloos verkrijgbaar zijn ter gemeentesecretarie. Het verdient aanbeveling de aanvrage in te dienen vóór 1 maart 1986. De aanvraagformulieren moeten in tweevoud worden ingevuld en moeten vergezeld gaan van één goedgelijkende pasfoto van degene voor wie de akte wordt gevraagd. Het hoofd van plaatselijke politie voornoemd. W. L. F. C. van Rappard Subsidieverordening stads- en dorpsvernieuwing Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 17 februari j.l. besloten heeft, dat in 1986 voor de verbetering van door de eigenaar bewoonde woningen een bedrag van f45.000.- beschikbaar is en dat voor de overige sectoren van de samenleving geen gelden beschikbaar worden gesteld. Aanvragen subsidie particuliere woningverbetering De aandacht wordt er op gevestigd, dat in verband met het hiervoor vermelde raadsbesluit weer aanvragen om subsidie ten behoeve van particuliere woningverbetering kunnen worden ingediend. Verkiezing leden sportcommissie Op 7 april 1986 wordt de verkiezing van leden van de Sportcommissie gehouden. Sportverenigingen die aan deze verkiezing willen deelnemen, dienen daartoe voor 1 maart a.s. hun ledenlijst in te leveren bij het dagelijks bestuur van de Sportcommissie. Deze ledenlijst wordt gebruikt voor de vaststelling van het aantal door de vereniging uit te brengen stemmen. Alle sportverenigingen zijn tevens gerechtigd om een kandidaat te stellen. Deze kandidaatstelling moet eveneens voor 1 maart a.s. in het bezit van het dagelijks bestuur van de Sportcommissie zijn. Voor méér informatie over deze verkiezing wordt verwezen naar de dezer dagen aan alle geregistreerde sportverenigingen verzonden SPORT-info, 5e jaargang nr. 1, of kan worden ingewonnen bij de secretaris van de Sportcommissie, de heer J. A. Wissink, p/a gemeentehuis, tel. 6 16 66. j Meer dan ooit komt de ware schaatsliefhebber dit jaar aan zijn trekken. Nu Koning Winter alweer enkele weken stevig re geert en het er niet naar uiziet dat aan zijn bewind binnenkort een einde komt, bindt menigeen de smalle ijzers onder voor een onbekommerd uurtje ijspret. Bijvoorbeeld op ijsbaan De Noordpool aan de Larenseweg, waar de hardbevroren vloer er elke dag weer spiegelend bij ligt. Dat er achter de coulissen vaak heel wat mensen druk zijn om de duizenden schaatslief hebbers op hun wenken te bedienen, wordt wel eens vergeten. Neem nou een Willem Piechnick in wie het bestuur van De Noordpool een onmisbare baanveger heeft. Maar tegelijk een klusjesman, schaatsenshjper, tv-verslaggever en sociaal wer ker. Zijn verhaal is een eerbetoon aan al die vrijwilligers die zich enthousiast inzetten voor het plezier van anderen. Noordpool-baan van commentaar te voorzien. „Daar heb ik echt plezier van", ver telt hij, terwijl hij nog maar eens de vlam in een shagje steekt. „Mijn beloning is het wanneer ik iedereen hier lekker rond zie schaatsen. En dan neem ik het inderdaad op de koop toe dat ik zelf nauwelijks tijd heb om de ijzers onder te binden. Ik mag het graag doen hoor. Vroeger heb ik altijd wedstrijden geschaatst, maar hier heb ik minstens zoveel voldoening van", vertelt hij, en werpt een tevreden blik over de ijsvlakte. Het zijn drukke tijden voor de 33- jarige Willem Piechnick. Hoewel hij al weer zes jaar zonder werk zit, zul je hem maar zelden thuis in de Cana dastraat aantreffen, 's Morgens vroeg trekt de ex-vrachtwagen chauffeur de deur achter zich dicht om de kinderen naar school te bren gen en daarna ziet zijn echtgenote Eileen hem alleen nog maar rond etenstijd. Eerst worden „zijn bees tjes" in het dierenpark bij bejaarden centrum De Diessenplas bezocht. Daar is hij als verzorger nauw be trokken met het wel en wee van de viervoeters. Maar sinds een paar weken moeten de dieren zijn aan dacht delen met de ijsvloer op De Noordpool, want als onbezoldigd baanveger stelt Willem Piechnik al les in het werk om de Holtense schaatsers een zo perfect mogelijk ij- soppervlak te bieden. „Dat is voor mij een erekwestie", vertelt hij in zijn privé-domein bij de ingang van de ijsbaan. Van daaruit heeft hij een ideaal overzicht over de baan en weet iedereen hem meteen te vinden wanneer zijn hulp nodig'is. En dat gebeurt nogal eens, want met het drie keer per dag vegen van de baan is hij er nog niet. Nee, ook klei ne reparaties aan kapotte schaatsen zijn hem wel toe te vertrouwen en een bot kinderschaatsje wordt door klusjesman Piechnick met vaardige hand geslepen. Ook is hij niet te beroerd om, zoals afgelopen week einde bij het WK schaatsen de televi siebeelden langs de rand van de IJsgek Zo gauw de thermometer maar even onder nul daalt, begint het bij Wil lem Piechnick al te kriebelen. Wat dat betreft blijft het dit jaar aan een stuk door jeuken, want na een aarze lende aanzet begin januari is het nu alweer twee weken lang gezellig druk op De Noordpool. Vorige week telde de Schaatsvierdaagse zo'n 170 deelnemers en deze week werden de schoolkampioenschappen afge werkt, terwijl er voor komende za terdag het Holtens kampioenschap marathon op het programma staat waaraan alleen onvervalste Holte naren mogen meedoen. Onvervalst Holtenaar is Willem Piechnick. niet, maar ondertussen kent vrijwel iedereen hem. Hoewel hij het echte baanvegen alleen doet als de baan voor het publiek gesloten is, komt hij ook tijdens de openings uren nog wel eens de baan op met zijn motormachine, vaak gevolgd door een hele sleep kinderen. Maar ook buiten het vrijwilligerswerk voor De Noordpool om is hij in het dorp een graag gezien figuur. Positief Willem Piechnick is een voorbeeld van hoe je het werkloos zijn toch nog een positieve draai kunt geven. Hij heeft er ook duidelijk over nage dacht. „De eerste twee jaar had ik het er ook erg moeilijk mee, hoor. Vooral met de manier waarop de buitenwereld er op reageert. Maar je moet zelf positief blijven en op zoek gaan naar iets waarmee je je tijd kunt vullen. Het ligt helemaal aan jezelf hoe je die werkloosheid ervaart. Je kunt er een hoop aan doen om er ook de positieve kanten van te ontdek- ken.Ik heb dan De Noordpool en het dierenpark, maar ik ben ook een enthousiast amateurfilmer en lid van de badmintonclub. En dan heb ik nog een moestuin waar ik graag mag wezen", „Bovendien wordt ik door oudere mensen nog wel eens gevraagd om ze ergens bij te helpen. Omdat ik de tijd ervoor heb doe ik dat graag. Vooral als je dan ziet hoe dankbaar ze zijn. Ik doe het niet om bij ande ren in de gunst te komen of voor een tegenprestatie. Nee, vrienden heb je of je hebt ze niet. Dat moet niet af hankelijk zijn van hetgeen je voor ie mand doet. Ik vind het gewoon erg fijn om mensen gelukkig te maken." Het therapeutisch centrum Beth Ha Or (Huis van Licht), Schapespikke la te Bathmen houdt op zaterdag 22 februari weer haar maandelijkse open themadag, dit keer onder de ti tel „Adem is leven". De themadag begint om 10.00 uur en eindigt omstreeks 17.00 uur. De deelnemers worden verzocht brood en makkelijk zittende kleren mee te nemen. Opgave op tel, 05759 - 22 46 of 05704 - 30 00.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 5