iii «li! M'NAUTO 11 111 lillllfti. VERKOCHT. Weekend jjÉ^recept Verhuizing OAD-garage Landbouw mort over de mestmaatregelen nog voor winterseizoen Westfriese Floras van bol tot bloem TERRASSET SjïTFTf-tl BLIJ MET Administratie deels over op ploegensysteem Mestmakelaar DUNUbKUAU 13 FEBRUARI 1906 HOLifciNi> NibU YVÖ13LAD DAMESSLIPS elastisch katoen ^99 wit, 5-delig, bestaande uit 4 lage lattenstoelen met 6-lats kunststof rugleuning en een ronde 3-poots HERENSLIPS 0 60 cm setpriis geen 199,- geen 5.25 HERENANKLETS 30% wol. per paar 2.25 SUSKE WISKE geen 13.50 TOILETTASSEN Iraaie dessins. g||f BALPEN geen 4,75 maar Parker Jotter adviesprijs 10,95- geen 5,95 KOP® SCHOTELS LATTENSTOEL VALMA AUTOSET Wit porselein, per stuk 2.25 doos a 6 stuks geen 13.50 adviesprijs TAFEL KARiEMELKZEEP werzaiitölad 1 bouievardpoot geen 1.49 geen 79.- DROOGMOLEN STREEKROMANS PUZZLE UIERCREME UIERZALF ^95 spannend, gebonden, ooglijn. kompleet grondhuls. 39,95 1000 stuk|es. zoek uit - prachtige platen, per geen 6.95 bij is per stuk 29.50 pot a 170 gram I; slechts Geldig t/m zaterdag 15 februari 1986-7 SUEPIEFilfiiltifêlCTEEÜ Met ingang van 1 maart zal de heer J. Romkema als mestmakelaar voor de provincie Overijssel gaan optreden. Zijn taak zal o.a. zijn om veehouders met een overschot aan mest in con tact te brengen met boeren die nog mest op hun land kunnen gebruiken. ten van de lijndienst. Aangezien het hier gaat om slechts een gering aan tal autobussen, verwacht Ter Haar geen verdere problemen met de hin derwetvergunning. Een foto waarbij verschillende on derschriften mogelijk zijn: Het ge meentebestuur liet zich in slaap sus sen bij de OAD, of: de gemeentebe stuurders zorgen ervoor uitgeslapen Honderduizenden bloembollen op de Westfiese Flora. te zijn voor de komende begrotings vergadering, of wat het werkelijk was: het gemeentebestuur kwam, zag en verwonderde zich over de be- drijfsacitveiten van OAD. Van vrijdag 14 februari tot en met zondag 23 februari wordt in Bovcn- karspel de 53e Westfriese Flora ge houden. Het thema van deze ten toonstelling is van Bol tot Bloem. Meer dan 100.000 bloembollen en bijgoed gewassen zoals bomen, struiken en heesters zullen in de verwarmde veilinghallen een per fectie combinatie van geuren en kleuren geven. Bolgewassen zijn er in Nederland sinds de zestiende eeuw. Vanaf de introductie tot en met de dag van van heden heeft zich veel afgespeeld rond de bol. Van Tulpenmania, de hoogtijdagen rond 1635 tot de we tenschappelijk ^begeleiding van nu. Een overzicht van historsiche ge beurtenissen, aangevuld met waar devol archiefmateriaal uit privé- en museumbezit, verwerkte ontwerper Johan Weisz in de Westfriese Flora. In natura worden de vijf stadia van groei van bol tot bloem getoond. Tevens is er een presentatie van de huidige Top-10 in tulpen, met o.h. Apeldoorn, Lustige Witwe en Pro minence te zien. Enkele van de nog bestaande, oude soorten worden speciaal voor de tentoonstelling in bloei getrokken. Naast de bloemententoonstelling wort er ook Florabeurs gehouden waarop meer dan 200 bedrijven een presentatie verzorgen van allerlei huishoudelijke artikelen en accessoi res. De Streek-VW is eveneens aan wezig. De openingstijden zijn: 14 t/17 fe bruari van 09.00 tot 18.00 uur; 18 t/m 20 februari van 09.00 tot 21.00 uur; 21 t/m 23 februari van 09.00 t/m 18.00 uur. Volwassenen betalen f. 9,- entree; kinderen tot 14 jaar f. 4,- en ouderen boven 65 jaar f. 7,50. Er is een speciale Florahalte als eigen station in Bovenkarspel. De landbouw in Overijssel mort over de mestmaatregelen, die de ministers Braks en Winsemius wil len invoeren. Dat is nadrukelijk naar voren gekomen bij een serie bijeenkomsten, die hoofdbestuurs leden van de OLM in de afgelopen weken met alle plaatselijke OLM- besturen hebben gevoerd. Een storm van kritiek stak hierbij op. Vooral een mogelijk uitrijverbod van de mest in de winterperiode (bij vorst en sneeuw) moest het ontgel den. Met dergelijke regels valt vol gens de veehouders niet te leven. Ais reeds deze winter zo'n verbod wordt ingevoerd, is de kans groot, dat de boeren die maatregel mas saal negeren. In dat verband werd tijdens de besprekingen meer maals gedreigd met „burgerlijke ongehoorzaamheid". Kritiek viel bovendien te horen op de voorlichtingsbijeenkomsten, die de overheid momenteel op tal van plaatsen in Overijssel houdt rond de mestmaatregelen. Die voorlichting spitst zich toe op een aanbeveling om zo snel mogelijk een mestsilo of een mestput te bou wen. Daarin kan men dan de mest opslaan in de winterperiode als het uitrijden wordt verboden. „Veel te voorbarig", vonden de OLM-afde- lingen dit advies. De heer A. Koer sen vertolkte dat maandag 3 febru ari in het OLM-hoofdbestuur, waar verslag werd gedaan over de mest- besprekingen.„Het lijkt er op, dat de overheidsvoorlichters alvast door de minister op pad zijn ge stuurd om mestputten te verko pen", stelde het hoofdbestuurslid uit Zwolle. Hij was van oordeel dat eerst maar eens afgewacht moet worden of dat verbod op uitrijden van mest in de winter er inderdaad komt. Van landbouwkant zijn hier in ieder geval grote bezwaren te gen. Tijdens de besprekingen met de afdelingen kwamen ze stuk voor stuk naar voren. Zo werd erop ge wezen, dat er vele drassige gronden zijn, waarop men alleen tijdens de vorstperiode met mest terecht kan. Op niet bevroren grond zakt men weg met de giertank. Een verbod tijdens de winterperiode zal er voorts toe leiden, dat men kort daarvoor en vlak na het eind van die periode alle mest uitrijdt. Met andere woorden vanwege de grote hoeveelheden mest is het in die da gen bijna niet te harden in Neder land. De OLM-afdelingen vroegen zich bovendien af of het voor het milieu wel zo'n goede zaak zou zijn als in die dagen in een keer een hele grote hoeveelheid mest wordt uit gereden. Bedenkingen waren er eveneens bij de noodzaak om nu halsoverkop mestopslag te bou wen, terwijl men tegelijkertijd druk doende is om te zoeken naai- techni sche oplossingen voor het wegwer ken van het mestoverschot. „Het kan best zijn, dat er over een jaar of vier goede oplossingen zijn, waar door er geen mestopslag meer no- digis. Die mestputten zijn dan weg gegooid geld", merkte de heer A. Meilink uit Hardenberg op in het OLM-hoofdbestuur. T-Bonesteak, Porterhouse steak en Clubsteak zijn machtige stuk ken vlees die van het rund worden gesneden op een wijze zoals men die op het vaste land van Europa eigenlijk niet kent. In de Verenigde Staten, Canada, Engeland en ande re Angelsaksische landen worden dergelijke stukken vlees heel graag gegeten. Het vlees van het Neder landse slachtvee leent zich er niet zo goed voor, omdat men voor der gelijke grote stukken met vet door aderd vlees nodig heeft. De slager zal in dit geval spreken over „ge marmerd" vlees, Amerikaanse steaks De Porterhouse steak, een fijn stuk vlees, heerlijk mals, met een stukje been. De ribsteak, wordt ge sneden van de fijne rib van het rund Voor de lende en bevat dan ook een stukje rib. De T-bonesteak, bevat een flink stuk ossehaas en is verge lijkbaar met de lendekarbonade van het varken. De clubsteak, is ge sneden van de lende van het rund (zonder ossehaas). Bereidingswijze Deze steaks zijn mals en hebben een korte bak- of grilltijd nodig. In de koekepan in hete boter gaat het in het algemeen sneller dan onder de grill. Wil men geen jus, omdat bij voorbeeld gebakken aardappelen bij het vlees worden gegeven, dan is een gegrilleerde steak te prefere ren. Maak voor gebakken steaks boter in de koekepan bruin en bak eerst de ene kant, dan de andere kant bruin: 1 h 2 minuten aan elke zijde - rood van binnen, 3 a 4 minu ten aan elke zijde - roze van binnen; 6 a 7 minuten aan elke zijde - gaar van binnen. Maak voor gegrilleerde steaks de grill heet en zet de steaks 5 cm hieronder. Bestrijk de steaks eventueel met olie, maar zout ze niet, dit hout namelijk het bruin worden tegen. De grilltijden zijn: 3 minuten aan elke zijde - rood van binnen: 5 minuten aan elke zijde - roze van binnen; 7 a 8 minuten aan elke zijde - gaar van binnen. 4 februari 1986. De verhuizing van de techni sche dienst en het garagebe drijf van de OAD van Holten naar Goor zal nog voor het winterseizoen 1986 gereali seerd worden. Lukt dit niet, dan zal de verhuisoperatie eerst in maart van het volgen- de jaar plaatsvinden. Dit ver klaarde OAD-directeur Ter Haar tijdens het werkbezoek dat het gemeentebestuur van Holten woensdagmiddag bracht aan OAD. Ter Haar verklaarde voorts, dat door de toegenomen belangstelling voor O AD-reizen en de verkoop van reizen gedurende de koopavonden op woensdag, donderdag of vijdag de kantooruren van de administratie zullen worden uitgebreid, en dat men gedeeltelijk gaat werken in een soort twee ploegensysteem. De QAD-directeur ging uiteraard in op de voorgenomen verhuizing van de technische dient. Nogmaals stelde hij, dat hierdoor het verlies aan ar beidsplaatsen voor Holten slechts gering zal zijn, terwijl door de uit breiding van de administratie er flink wat arbeidsplaatsen bij zullen komen, vooral in de part-time sec tor. Hij kondigde aan op korte ter mijn al met de uitbreiding van de kantooruimte te willen beginnen. Zodra de PTT het aantal inkomende lijnen voor Holten heeft uitgebreid, kan het on-line boekingssysteem operationeel worden, waavoor ex tra kantoorruimte noodzakelijk is. Gezien de gestage groei van het bedrijf, verwacht Ter Haar dat de komende uitbreiding niet de laatste zal zijn. Volgens directeur Ter Haar zal er - in elk geval voor het seizoen 1987- 1988, waarvoor de inkoop nu al weer geregeld is - geen uitbreiding komen met een afdeling vliegreizen. „Wij hebben met dit idee al wel eens gestoeid, maar dat moet zorgvuldig worden opgebouwd. Veel busonder nemers die in de vliegreizen zijn gestapt, hebben zich daaraan vertild en zijn nu geheel van de markt verdwenen". Toch wordt de deur voor het vlieggebeuren niet geheel gesloten gehouden. Zo wordt er op de Amerikaanse en Japanse markt, waarvan Ter Haar een geweldige groei verwacht, dit jaar geëxperi menteerd met gecombineerde vlieg- busreizen. Op vragen van de gemeenteraadsle den bleek dat, ondanks het vertrek van de technische dienst, er in Hol ten nog een kleine werkplaats over zal blijven voor de standplaats Hol- Tevens zal de heer Romkema diver se andere activiteiten van de Stich ting Afzetbevordering Mestover schotten Overijssel moeten begelei den en ondersteunen. De mestbemiddelaar krijgt als stand plaats het secretariaat van de Ge westelijke Raad voor Overijssel van het Landbouwschap, Willenmskade 2, 8011 AC Zwolle. Telefoon 038- 21 27 25.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 8