de Holtense doos wint verkeerskwis Vriendenschaar-2 Behoud stationsgebouw is vrijwel onhaalbaar th tm Volop actviteiten in crocusvakantie Belangstelling boven verwachting Open dag landbouw was weer 'n succes f Holtens Nieuwsblad Ingezonden Minister opent vakbeurs Speciaal voor de lezers van het Holtens Nieuwsblad GENDaI HOLTENS NIEUWSBLAD ADVERTENTIES WERKEN OMDATZE ffET.W7.TnW WORDEN. OOK DEZE. 8 9 12 13 14 15 19 20 20 21 22 22 23 26 27 28 DONDERDAG 6 FEBRUARI 1986 7 De ploeg van De Vriendenschaar-2 is maandagavond in zaal Vosman winnaar geworden van de verkeers- kwis van Veilig Verkeer Nederland, afdeling Holten. Zij behaalden in totaal 276 punten. De team van de buurtvereniging Kozakkenstraat werd met 274 punten tweede en Metalin 3 werd met 273 punten derde. De Vriendenschaar 2 mag door dit resultaat op 21 april in Nijverdal in Ons Gebouw de Holten- se kleuren verdedigen tijdens de in- ter-regionale kwis van VVN Overijs sel. Aanvankelijk zag het er naar uit dat de ploeg van de Zaagmolen uit Dij- kerhoek met de eer zou gaan strij ken. Na de eerste ronde met schrifte lijke vragen stonden zij met 150 punten ver boven aan. In de tweede ronde, waarin aan de hand van dia plaatjes verschillende verkeerssitua ties moesten worden ingeschat raakten zij achterop. Ook de verte genwoordiging van het algemeen bestuur van s.v. Holten, in de eerste ronde met 144 punten goed voor een gedeelde tweede plaats, samen met de Vriendenschaar 2, waren in het beoordelen van de verkeersituaties niet zo bedreven als in het kennen van de verkeersregels. Zij eindigden in de grote middenmoot. Het aantal deelnemende teams was boven verwachting groot. Waren er vorig jaar slechts 17 deelnemende groepen van ieder vier leden, dit jaar waren er maar liefst 28 teams, af komstig van verenigingen, straten en bedrijven. Daarnaast waren er nog tien individuele deelnemers die meestreden om een aparte prijs. In dividueel winnaar werd schilder Wissink uit Dijkerhoek. De vragen waren samengesteld door mevrouw Wielinga, provinciaal con sulente van Veilig Verkeer Neder land, die ook de kwis leidde. Zoals zij aan het begin van de avond al had voorspeld, zaten er flink wat vragen met dubbele bodem in de kwis. Geen enkele ploeg kwam dan ook foutloos door de ronden. Gezien de moeilijk heidsgraad van de vragen, waarvan de ervaren rijkspolitiemensen zelfs niet alle antwoorden wisten, was het bestuur van WN Holten dik tevre den over het resultaat. Tijdens het beoordelen van de vra gen door de jury werden deelnemers en publiek vermaakt door twee op tredens van Harm oet Riessen die met zijn droge humor de lachspieren best loskreeg. Unicef De maand januari is al weer achter de rug. Nieuwjaarskaarten krijgen we al een hele poos niet meer, waar schijnlijk zijn zal al weer uit de ka mer weggehaald en in een doos ge stopt of gewoon verscheurd. Bij het voor de laatste keer bekijken hebt u alle namen weer in u opgenomen en u was dankbaar voor de aandacht, die aan u is geschonken. Die dankbaarheid geldt ook de Unicefmensen die dit jaar voor f. 9.235,95 aan wenskaarten e.d. heb ben verkocht. U behoort misschien bij die kopers en het plezier waar mee u uw kaarten hebt verstuurd is het plezier van de ontvangers en daardoor het plezier van al die kin deren in de derde wereld, die van de opbrengst van de kaartverkoop o.a. medicijnen, leermiddelen, en schoon water krijgen. Al die dingen die voor ons zo normaal zijn maar voor hen een luxe. Die kinderen kunnen u niet personlijk bedanken, maar dat doet de blijheid van de ontvangers van de kaarten. De verkoopactie is voorbij, maar als u alsnog kaarten nodig heeft (denk aan geboorte of jubileum), dank kunt u altijd terecht bij mevrouw Schaap, Reilinksweg 37, te. 61868. De Stichting voor Sociaal en Cultu reel Werk in Holtwen, het Paalhuus, heeft voor de voorjaarsvakantie voor jong en oud weer erg leuke en spectaculaire acitviteiten op het pro gramma staan. In het Kolnus op woensdag 12 febru ari is er een kleutermiddag in het Kolnus. Op deze middag staat het thema Fruit centraal en wat je met fruit allemaal wel niet kan beleven. Zo zal er onder andere een poppen kastvoorstelling zijn over fruit en wordt er een wedstrijd georgani seerd waar al het fruit aan mee kan doen. Het mooiste en lekkerste fruit zal de wedstrijd winnen, maar ook fruit kan erg jaloers worden dus dat wordt oppassen belazen. Na de kleutermiddag krijgt iedere kleuter een eigen gemaakte lekker nij mee naar huis. Alle kleuters die zin hebben in een gezond en leerzaam middagje la chen, zijn van 14.00 uur tot 15.30 uur welkom in het Kolnus, Hoffe- straat la. De kosten bedragen f. 1,50. Grafische technieken Op donderdag 13 februari kan de jeugd zich bezig houden met grafi sche technieken. Op deze middag mag men zelf uitkiezen met welke van de vijf technieken men bezig gaat houden. Vanaf 14.00 tot 15.30 is men welkom in het Paalhuus. Als mogelijkheden worden opgesomd: het bedrukken van het eigen T-shirt, sweatshirt of tas met een eigen ont werp zoals bijvoorbeeld snoopy, rocky of je naam. Wel zelf het T-shirt van huis meebrengen. Na het maken van het ontwerp wordt het met wa tervaste en wasmaschine vaste verf gedrukt.Ook kan men zijn eigen briefpapier gaan bedrukken, of affi ches maken. Kinderen die wel eens met een computer willen werken kunnen die middag ook in het Paalhuus terecht. Ook kan men foto's afdrukken in de donkere kamer. De ,zwart-wit, ne gatieven moeten van huis worden meegenomen. Omdat het afdrukken van foto's een dure aangelegenheid is, moet er per foto die wordt afge- druk dertig cent betaald worden. Wie die middag van de donkere kamer gebruik wil maken, moet dit bij opgave voor de middag dit even extra vermelden. De kosten bedragen voor deze middag f. 1,50. Voor alle activiteiten moet men zich opgeven bij het Paal huus, Beusebergerweg 27, telefoon 62755. Het witte stationsgebouw dat volgens de Oudheidkamer Holten behouden moet blijven. De kans dat het stationsge bouw voor de toekomst ge spaard zal blijven, is vrijwel een onhaalbare zaak. Dat is de mening van de Nederland se Spoorwegen. Volgens NS verkeert het gebouw is slech te staat, is het naargeestig, slecht voor het publiek en een slechte arbeidsplaats voor het personeel. Tenzij vanuit Hol ten zodanige garanties wor den verstrekt voor renovatie en onderhoud, zal het oude gebouw worden afgebroken om plaats te maken voor een nieuw stationsgebouwtje, dat volgens de architect van NS heel wat beter past in het dorpsbeeld. De toekomst van het stationsge bouw kwam weer in het nieuws door een actie van de Stichting Oudheid kamer Hoolt'n die op initiatief van de Holtenaar R.T. Huizinga een brief zond aan: „Allen die Holten mooi willen houden, en daarvoor een bij zondere verantwoordelijkheid dra gen". Dat zijn onder andere het gemeentebestuur, de fraktievoorzit- ters, bestuur WV, bestuur Holtense handelsvereniging en onderzoekbu reau Terp. In de brief doet de Oud heidkamer een beroep op de verant woordelijken zich in te zetten voor het behoud van met stationsgbouw dat naar hun mening zo'n schitte rend decor vormt aan de voet van de Holterenk. „Stationsgebouwen hebben met hun plein, hun bloembakken zo'n bijzon dere charme. Bij ons vormt het een fraaie overgang van de geborgen heid van het dorp naar de open ruimte. En bekijkt u het ook eens van de andere kant. Als je over de Enkweg wandelt en door het Beu kenlaan^ e, kun je uit het unieke panorama dat witte gebouw eigen lijk niet wegdenken. Het lijkt er op een volmaakte manier in gepland", aldus de brief van de Oudheidka mer. NS heeft een heel andere kijk op de zaak. Voorlichter Meier van NS: „Het is niet voor het eerst dat we met dit bijltje hakken. Vraagje op de man af of het gebouw werkelijk nu zo mooi is, dat antwoordden de meeste mensen met nee. In Holten is het vooral de witte kleur die het 'em doet". Meier verklaarde desge vraagd dat de huisarchitect van NS een plannetje klaar heeft voor een aardig, stenen, stationsgebouwtje compleet met plaatskaartenkantoor en wachtruimte, dat op dezelfde plaats zal komen als het oude ge bouw. Het is zodanig gepland dat men van uit de Stationsstraat een fraai door kijkje krijgt naar de Holterenk. Het idee van een kunststof stationsge bouw, zoals in Wierden en Almelo, heeft men laten varen. Op 23 februa ri zal een deputatie van NS de plan nen komen bespreken met burge meester en wethouders. Zonder veel tegenslag zal in de tweede helft van dit jaar al met de bouwplannen be gonnen kunnen worden. De open dag land- en tuinbouw is het afgelopen jaar weer een groot succes geworden. Niet alleen de bezoekers hebben positief gereageerd, ook de deelnemers waren best te spreken over deze activiteit. Dat blijkt uit een onderzoek, dat twee studenten van de Hogere Landbouwchool in Deventer hebben ingesteld. De overgrote meerderheid (84 pro cent) is zelfs zo enthousiast, dat ze graag een'volgende keer weer de deuren van hun bedrijf gastvrij open willen zetten voor een „Dagje de boer op". Als voornaamste argu menten voeren zij daarbij aan, dat de open dag een stuk promotie voor de landbouw betekent. En er wordt wederzijds begrip gekweekt tussen boeren en burgers. Aan de open dagen deden in 1985 in Overijssel een kleine honderd be drijven rond zeventien plaatsen deel. In totaal werden ongeveer tien duizend bezoekers geteld. Uit het onderzoek van de beide studenten blijkt, dat naar het oordeel van de deelnemende bedrijven de dag be antwoordt aan het doel, dat men voor ogen had: het bieden van een goede voorstelling van land- en tuin bouw. Ook kregen de boeren en boerinnen door de gesprekken een idee hoe andere groeperingen over hen den ken. De onderzokers adviseren elk jaar open dagen te houden met ver schillende bedrijven op één route en met voldoende informatiemateriaal voor de bezoekers. In Holten werd vorig jaar om organi satorische reden geen open dag door de landbouw georganiseerd. Ko mend jaar gaan evenwel de staldeu ren weer open en wel op donderdag 31 juli. Na een lange „winterslaap" weer een foto uit het archief van Jan Smale van de Oudheidka mer Hoolt'n. Voor de foto van de Oranjestraat moeten we 56 jaar terug in de tijd. De vooruitgang hield geen halt bij de gemeentegrenzen van Hol ten. De eerste auto's waren al in het straatbeeld verschenen en de Holtense middenstand speelde daarop in. Daarom moest de in 1825 gebouwde woning van H. Slettenhaar verdwijnen. Stokkers had de grond al in 1928 gekocht of geruild met Poel'ert. Door de afbraak van de woning in 1931 kon Schuppert uitbrei den en verrees op die plaats een moderne garage. In dat jaar is men ook begonnen met de nieuwbouw waar nu Vincent nog woont. De aannemers die de afbraak en de nieuwbouw voor hun reke ning namen, waren Herman Koopman voor het timmerwerk en schilder Van de Wiel, die woonde waar nu het schildersbe drijf van Anton Stukker is geves tigd. De gebinten van het oude huis werden gebruikt voor de schuur achter de woning, waar ze ook nu nog te vinden zijn. Het huis van Slettenhaar, waar aan de voorkant nog net het Shell-bord zichtbaar is, had een opkamer, met daarachter var kensstallen. Links van het huis was de deel, en tussen Stokkers en de deel was een mestvaalt. Midden op de foto de puntgevel van Stokkers, die ook nu nog het pand siert. Deze huizen werden van stroom voorzien door de fir ma Wansink. Het echtpaar op de voorgrond van de foto zijn Herman Sletten haar en zijn vrouw Jet Sletten- haar-Koetsier. Voordien woon den in de woning!annex boerde rij de famlies Zantvoort, Nagel voort, Koetsier, Slettenhaar en nu Vincent. De landbouw-vakbeurs, die van woensdag 26 februari tot en met zaterdag 1 maart in de Evenemen tenhal in Borne zal worden gehou den, zal geopend worden door de minister van landbouw en visserij de heer ir. G.F.M. Braks. De opening zal plaats vinden op woensdagmor gen. De landbouw-vakbeurs belooft een goede beurs te worden. Op dit mo ment hebben al meer dan 70 stand houders ingeschreven. Op deze vak gerichte beurs, de eerste in Oost Nederland, zullen alle aspecten van de landbouw, zoals veeteelt, de in tensieve veehouderij en de akker bouw belicht worden. Behalve de vakbeurs is er een aantal lezingen, waaraan het consulentschap Rund vee-Varkenshouderij en Akker bouw te Hengelo zal meewerken. De gehele maand februari voor slechts ƒ10,- per persoon naar het Cultureel Centrum De Hagen in Almelo. Maak nu uw voordelige keus uit het onderstaande theaterprogramma. Cultureel Centrum Almelo Plaatsbespreken A 05490-11260 mm F A Tpi za Josine van Dalsum cn Jules Hamel Kinderen van een mindere God Dit aangrijpende verhaal over.de relatie lussen 'dove' en niet- dove' mensen maakt al jaren een ware 'triomftocht over de hele 20.00uur Toegang 19,50 CJP/pas 65 17.50 zo Muzalom-concen Alfaros en Algerak ^rvnlk^ De eerste staal voor een g.iaarlrio, de tweede groep voor volks dans en volksmuziek Docenten van de muziekschool bezorgen U een prettige en afwisselende middag met avontuurlijke mu ziek. 14.30 uur Toegang/7,50 Kinderen 2.50 WO Modern Jazz Dance company Djazzex De choreografen Vanoie Aikens. Warren Spears en Glenn van Hoff maken een spellerend feest van hun doelstelling: de jazz- dans als volwaardige podiumkunst. 20.00 uur Toegang/ 16,50 CJP/pas 6515,00 do FAMILIEVOORSTELLING Toneelgroep Theater Cyrano de Bergerac Gees Linnebank is Cyrano en Cyrano wordt verliefd op Roxane maar helaas zij bemint Christiaan. de jonge luitenant In dit beroemde stuk van Edmond Rostand geeft naast Gees Linne bank de hele troupe van Theater u een avond vol theaterplezier. 19.00 uur Toegang/12,50 Kinderen lol 12 jaar 5,00 vr Hans Liberg: Berg-Berg Z'n eerste programma 'Da-Da was een verrassing. 'Berg-Berg is de bevestiging: niet alleen talent maar ook een geweldig vak manschap. Cultuur is de bron. muziek de basis en humor hel middel. Aanbevolen met stip (NRC) 20.K uur T.-egang IS.OO CJP-pai 65/ 15.00 za Country-music Bourbon Een van de beste groepen uit de Benelux vanavond in onze country-club! 20.00 uur Toegang/15,00 CJP/pa» 65 15,00 WO Henk Elsink Na een jaar rust is Henk terug met een nieuwe show. Leuke, gekke, malotige typetjes als Ronnie Kekkic. Billie Profielschets en Joop met zijn LAT-relatie. 20.00 uur Toegang/ 19,50 CJP-pa» 65 17.50 do Caroline Kaart Een liedje (en een praatje) met Caroline is de titel van een ont spannen avond (echt) uil. Zij vertelt over haar leven en zij zingt uit musicals, operette en brengt andere onvergetelijke volks- en levensliedjes. 20.00 uur Toegang/15,00 CJP/pa» 65 13,50 do Toneelgroep Kal De Meeuw première van een poëtisch stuk van Anton Tjechow over jeugd en ouderdom, over kunst en liefde en over mensen die zo graag gelukkig willen zijn 21.15 uur Toegang/9.00 vr Forum Tilharmomsch Daniël Wayenberg, piano Dirigent Roelof van Driesten. L Bernstein - Ouverture Candi- de; G. Gershwin - pianoconcert in F; A Dvorak-symfome nr. 9 20.00 uur Toegang/ 15,00 CJP/pas 10,00 za Kitty Janssen en Andrè van den Heuvel Veel succes, mevrouw 'Veel succes' is een comedie die zich afspeelt bij toneelspelers thuis Mevrouw is jarig en 'Dit is uw leven' staat op hel pro gramma. 20.00 uur Toegang 19,50 CJP/pas 65 17,50 za Purper - 4 Naast de Purpers van het eerste uur Erik Brey, Adelheid Roosen en Haye van der Heyden treden voor L' op Frans Mulder en Swami George (voorheen George Groot) Een zeer sterke (caba- retbezetting) met een erg sterk programma. 20.00 uur Toegang/15,00 CJP/pas 65 15,00 zo Limonade-concert Anncmarie van Otterloo. fluit en Dinant Krouwel, piano m.m.v. De Pimpernel Deze keer dans-improvisaties. 12.00 uur Toegang/7,50 Kinderen/2.50 WO Hoofdstad Operette Der Graf von Luxemburg Een van de aardigste operettes van Franz Lehar speelt zich af in Parijs vObr de eerste wereldoorlog Adel was nog adel. Graven maakten nog vorstelijke speelschulden en nouveau-riche meisjes wilden hogerop. Jan Handerson, Antoni Wink, Jacco van Re- nesse cn Marga de Boer proberen al dit geluk vanavond te cve- 2(L00 uur Toegang/ 25,00 CJP-pas 65 22,50 Er bestaat een mogelijkheid een 'compleet avondje uit' tt bestel len, fondue of vegetarisch i27,50 p.p. do Hoofdstad Operette Der Graf von Luxemburg zie hierboven 20.00 uur Toegang 25.00 CJP/pas 65 22.50 Ouk vanavond de mogelijkheid vooraf l« fonduen of vrgelartach Ie eten 4/ 27,50 p.p. vr Internationale Grote Meesters Malcolm Frager, piano Haydn, sonate nr. 44; Weber, sonate in C gr.Brahms, scherzo in Es; Brahms, rhapsodic opus 79; Brahms 4 klavicrstucke opus 119 20.00 uur Toegang/16,50 CJP/pas 65/ 15,00 Bel op werkdagen tussen 11.00 en 14.00 uur naar De Hagen in Almelo, telefoon 05490-1 1260 en vertel dat u gebruik wenst te maken van dit speciale aanbod en reserveer uw plaatsen. Tot een half uur voor de voorstelling kunt u dan uw plaatskaarten voor slechts ƒ10,- afhalcn aan de kassa van De Hagen met inlevering van deze advertentie. meest gelezen blad van Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 7