Holtens Nieuwsblad Zinvolle opdracht, Carnaval in Keunedarp: feest voor jong en oud Deze week Lezers voordelig naar De Hagen Los Vast Uontvangteen fraaie Parker-iotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Richtlijnen Van Well stapt naar Arob-rechter Optocht zaterdagmiddag met twintig carnavalswagens Hoorzitting Dikke Steen Gedrukte oplage 3075 Op zaterdag 15 februari zal het duurste en ongetwijfeld bekend ste radio programma Los Vast vanuit de sporthal 't Mossink in Holten worden uitgezonden. Tientallen bekende artiesten, presentator Jan Rietman, Ome Joop en de Los Vast-band zullen daarbij aanwezig zijn. In het Hol- tens Nieuwsblad een voorbe schouwing over dit populaire popprogramma. tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104 Boekelo tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Smidsbelt 37 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wiggers Kolweg 14 tel. 05483-6 13 56 Advertentie-adviseur: IV. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 J. Rozendom Schoutenstraat 33a tel. 05483-6 36 25 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 612 24 tot dinsdag 12 uur In Bathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur A/s lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 34.25 Oe eerste vergadering in het nieuwe jaar van de Stichting Viering Nationale Feestdagen kreeg dinsdagavond een bijzonder tintje door de uitreiking van de opbrengst van de Bevrijdingspenning aan de afde ling Holten van Amnesty International. Burgemeester Van Rappard kon een bedrag van 2500 gulden overhandigen aan voorszitster Anne ke Wissink van Amnesty. In totaal werden van de 1000 geslagen pen ningen er ruim 500 verkocht. Verder werden nog talloze penningen weggegeven aan relaties, de Canadese en andere gasten tijdens de bevrijdingsfeesten vorig jaar. De overige zullen bij een passende gele genheid worden weggeschonken. Hoewel het uiteindelijke streefgetal niet helemaal werd gehaald, keek burgemeester Van Rappard met tevredenheid terug naar de actie voor Amnesty International. Vooral door de verbinding te leggen tussen onze bevrijding in 1945 en de mensen die de vrijheid nu nog niet ken nen, werd naar zijn mening de viering vorig jaar een zinvolle opdracht meegegeven en wel door vanuit onze eigen verworvenheid iets doen voor een groep die daar nog niet aan toe is. Voor Amnesty International betekende de actie niet alleen een welko me financiële bijdrage, die gelijkelijk verdeeld zal worden over projec ten in Polen en de Filippijnen, maar ook een flinke brok publiciteit die de afdeling Holten heeft weten om te zetten in permanente belangstel ling van een groot aantal Holtenaren voor het werk van Amnesty Inter national. Dat was ook merkbaar aan de opbrengst van de collectes die tijdens de Bevrijdgingsweek gehouden werden tijdens de koren-zangavond in de Kandelaar en de Oecumenische dienst in de Ned. Herv. kerk. In totaal werd toen 3200 gulden bijeengebracht. Ook dat geld wordt in gelijke delen besteed aan de opvang van de gezinnen van politieke gevange nen in de beide doellanden. De commissie Sociaal Cultureel Werk zal richtlijnen uit gaan werken voor die groepen die nog niet be schikken over een huishoudelijk re- gelement. Dit naar aanleiding van het huishoudelijk regelement dat door de Commissie Bejaardensocië teit ter goedkeuring was ingediend van de commissie SoCuWe. Het was het commissielid Van Brug gen die maandagavond tijdens de commissievergadering de kat de bel aan bond door te stellen dat het ingediende huishoudelijk regele ment rammelde aan alle kanten. „Ik zeg niets ten nadele van de commis sie Bejaardensociëteit, zij hebben ongetwijfeld hun best gedaan, en ik heb alle respect voor wat zij gedaan hebben, maar het is een onvolledig stuk waarin niets is geregeld. Keuren we dit goed, dan is dat een vrijbrief voor andere groeperingen om er op dezelfde manier er wat van te maken". Van Bruggen pleitte dan ook voor uniforme regels waaraan groepen die geen stichtingsvorm hebben, moeten voldoen. Het dagelijks be stuur nam de suggestie van Van Bruggen over, zodat de commissie Bejaardensociëteit het huiswerk over mag maken aan de hand van nieuwe richtlijnen. Hert dagelijks bestuur van de com missie SoCuWe vroeg verder drin gend aandacht van de betrokkenen voor de steeds hogere subsidie die nodig is voor het handhaven van de muzieklessen van HMV en de Mu ziekschool. Eigenaar Ton van Well van De Klei ne Keizer zal tegen de beslissing van de gemeenteraad, geen toestemming te verlenen tot wijziging van het bestemmingsplan, bezwaar aan gaan tekenen bij de Arob-rechter. De beslissing om een Arob procedu re te starten heeft Van Well geno men in overleg met de juridische afdeling van het KNOV die hem in zijn strijd tegen het gemeentelijk besluit met raad en daad terzijde zal staan. Holtens Nieuwsblad Uitgeversmaatschappij Van derLoeffBV in samenwerking met de stichting Molt ens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5 tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel41 Enschede Donderdag 6 februari 1986 - 39e jaargang - nr. 6 Abonnementsprijs f 35.25. Losse nummers 80 cent. Niet minder dan twintig car navalswagens en drie muziek corpsen zullen zaterdag de carnavalsoptocht in Keune darp gaan vormen. Zoals men weet, is het de opzet van de organiserende carnavalsvere niging de Fienpreuvers deze optocht vooral kwalitatief meer inhoud te geven. Niet uitsluitend een aantal jongens met een krat pils op een wa gen, zoals vorig jaar in een en kel geval te zien was tijdens de optocht, maar een echte carnavalswagen die alle toet sen der kritiek kan doorstaan. Met die opdracht zijn de wa genbouwers aan het werk ge gaan. Of het gelukt is, kunnen we zaterdagmiddag met eigen ogen aanschouwen als vanaf kwart voor twee de bonte stoet door het dorp trekt. He lemaal carnavalesk wordt het als het publiek langs de route zich voor deze gelegenheid in boerenkiel of anderzins ver kleed. gymzaal rechts naast het bankge bouw. De ouders van de kleinste kinderen worden geadviseerd zelf hun kinderen te brengen en te halen, waarbij zij uiteraard welkom zijn het feest zelf me te maken. Het pro gramma is omstreeks 17.00 uur afge lopen. Om 20.30 uur gaan de deuren in het Bonte Paard in Dijkerhoek weer open voor het grote gecostumeerde carnavalsfeest van de Fienpreuvers. De meest bonte creaties en boeren kielen dansen daar op muziek van het befaamde dansorkest The Flying Birds. Het vervoer behoeft geen pro bleem te zijn. De speciale Fienpreu- versbus vertrekt om 20:15 uur bij hofbar Jansen (Boer Biet) en brengt de bezoekers later op de avond en nacht bij regelmaat terug. Klokslag 13.00 uur zal op zondag 9 februari op het Meermanskamp (en bij slecht weer in de sporthal) het be- ginsignaal klinken van de voetbal wedstrijd tussen de Raad van Elf en de versierders. Vanaf 16.30 uur is er Kleintje carnaval, een gezellig feest in hofbar Jansen, met medewerking van een bekende disc-jockey. Maandag 12 februari openen Janna en Jan Maats, om 20.30 uur, hun deuren voor het befaamde Rose- montag gebeuren. Deze avond ken merkt zich, zoals elk jaar, weer door een speciale attractie. Bejaarden Alle oudere Keunedarpers zijn op dinsdag 11 februari om 15,00 uur van harte uitgenodigd het Bejaar den-carnaval bij te wonen in hofbar Jansen-Boer Biet. Onder het motto „de knippe köj tüs loat'n" hopen de carnavalsvereniging en de optreden de artiesten de oudere Holtenaren een onvergetelijke middag te bezor gen. Ook om 15.00 uur, maar dan in het restaurant van sporthal 't Mossink, begint de kinderinstuif. Op dit mo ment hebben al veel optredenden Op woensdag 26 februari zal voor de omwonenden en belanghebbenden een hoorzitting worden gehouden over het bouwplan Dikke Steen aan de Rijssenseweg. De hoorzitting wordt gehouden in zaal Vosman en begint 's avonds om half acht. De praalwagens dienen zich tussen 13.00 en 13.20 uur te melden bij de ingang aan de Wilhelminastraat. Het vertrek van de eerste deelnemer is bepaald op 13.45 uur. De kinderen, ook zij die nog te klein zijn en niet meelopen, worden tussen 13.00 en 13.30 uur verwacht bij de sporthal, waar ze allemaal een feestelijke bal lon kunnen afhalen. Tevens bestaat in de sporthal gelegenheid te schui len bij slecht of koud weer. Na de tocht door het dorp zal omstreeks half drie bij het gemeentehuis de officiële sleuteloverdacht plaats vin den door burgemeester Van Rap pard aan prins Gert Jan 1 die de ko mende dagen zal regeren over het Keunedarp. Kindercarnaval Direct na de optocht is het de beurt, aan de kleinere Keunedarpers. Op het plein voor de Amro-bank en Houtbeurs staan autobussen gereed Een foto twee beginnende artiesten van het play-back festival 1985. voor het vervoer naar het kindercar naval dat dit jaar plaats vindt in het Bonte Paard in Dijkerhoek. Niet ie dereen kan direct met de bus mee, dus zullen deze meerdere keren gaan rijden. De achterblijvende kin deren verzamelen zich in de oude mi De paljassen van de Fiepreuvers, een van de loopgroepen in de carna valsoptocht 1985. zich aangemeld, zodat dit evene ment wederom tot een groots spek takel uit zal groeien. Dindagavond om 20.30 uur in de hofbar, zal het bekende tribunaal, waarvoor zo langzamerhand menig Keunedarper ontzag heeft gekregen, het carnavalsseizoen 1986 afsluiten, De gemeentsleutel komt weer in handen van burgemeester Van Rap pard, die dan weer 362 dagen de be langen van Holten zal behartigen. Lezers van het Holtens Nieuwsblad kunnen de gehele maand februari heel voordelig naar voorstellingen in cultureel centrum De Hagen in Almelo. Voor de komende periode staan ondermeer een optreden van Jenny Arean op het programma, een voorstelling van de filmliga Kaos, toneelgroep Theater met Cyrano de Berge rac en Kinderen van een mindere God. Voor tien gulden per per soon kunnen onze lezers naar deze en andere voorstellingen van De Hagen toe.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 1