Gemeenteraad ploegt zich in matte vergadering door begrotings brijberg been Holtenaar in keuken op Culinaire Show Twente Verwarring bij bosbrand door verouderde kaart it Speciaal voor de lezers van het Holtens Nieuwsblad f Holtens Nieuwsblad Conclusie werkgroep na evaluatie Sprengenberg bosbrand: Holten moet op de kiek HOLTENS NIEUWSBLAD TOYOTA GARAGE SCHUPPERT B.V 12 12 13 14 15 19 20 20 21 22 22 23 26 27 28 DONDERDAG 30 JANUARI 1986 De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30 .-tel 05483-6 13 63 In een vergadering van precies acht uur heeft de Holtense gemeenteraad zich maandag in commissoriale vergadering ge discussieerd over de gemeentelijke begroting voor het jaar 1986. Met de gezamenlijke boerenkoolmaaltijd bij cafe-restau- rant Vosman meegerekend, was het een lange zit van 's mid dags twee tot 's avonds half twaalf. Dit had zowel te maken met de inhoud van de vergadering als met het gebrek aan vergader techniek, die de bijeenkomst tot een matte vertoning maakte. Het was overduidelijk: beide partijen, voor en achter de tafel, wilden het kruit droog houden tot aan de komende verkiezin gen. „Je moet voorkomen, datje het verkiezingsprogram inzet maakt van de begrotingsbehandeling", verklaarde een van de fraktievoorzitters. „Die kans loop je, als de begroting zo laat wordt ingediend". De commissoriale raadsvergadering heeft tot doel om de verschillende onderdelen van de begroting op in formatieve wijze te behandelen. Op 17 februari zal het te voeren beleid aan de orde komen en de reacties van de verschillende raadfrakties daarop. Nu staat al vrijwel zeker vast, dat alle frakties het uitbreidingsplan Zuiderlook willen laten vervallen, nu blijkt dat voor een aanwas van nog eens een uitbreidingsplan van zo'n 1100 tot 1200 woningen in de naaste toekomst in Holten geen be hoefte meer is. Veel liever ziet men dat binnen de bestaande bouwplan nen lege plekken worden opgevuld. Het laten vallen van het plan Zuider look betekent dat nu de wegen in het gebied de Borkeld, waaronder de Schreursweg, nu opgeknapt kunnen worden. Wethouder Stegeman ver klaarde nogmaals nadrukkelijk dat uitsluitend bij het niet doorgaan van Zuiderlook verharding van de zand wegen in De Borkeld tot de moge lijkheden gaat behoren. Tevens komt bij het vervallen van plan Zuiderlook ook de rondweg om Holten weer in beeld. In de nota van aanbieding worden vooralsnog uit gegaan van een korte termijn oplos sing van de verkeersproblematiek door een onderzoek naar 'eenrichtingsverkeer in de Dorps straat. Door de frakties werd aange drongen na te gaan in hoeverre de rondweg van Holten alsnog met be hulp van overheidsgeld gerealiseerd kan worden op langere termijn. Op de rails Verschillende plannen zijn voor de komende tijd door het college „op de rails" gezet, zonder dat duidelijk in de discussie tot uitdrukking kwam wanneer het eindstation bereikt zal worden. Zo wordt gedacht over het afsluiten van zandwegen op de Hol- terberg, in samenwerking met de gemeente Hellendoorn. Overleg wordt ook gepleegd met Provinciale Waterstaat over een nieuwe aanslui ting van het industrieterrein De Haar 2 met de S14, waardoor het zware vrachtverkeer van de Kei- zersweg kan worden geweerd. De gevraagde verbreding van de Keizersweg maakt weinig kans van slagen. Het dorpshuis prijkt als eeu wig durend agendapunt ook nu weer op de begroting. Toegezegd werd dat binnen een „paar maanden" er een kostenplaatje van alle voorstel len op tafel zal komen. De Stichting Holten Promotion blijkt toch niet die voortvarende start te hebben gekregen dan was ge pland. Verschillende kandidaten voor het voorzitterschap zijn bena derd, maar er is nog geen beslissing genomen. Omtrent het verkijgen van de subsidie is de Stichting afhan kelijk van de Holtense Handelsvere niging die de subsidie inmiddels heeft aangevraagd. Veel aandacht werd door de frakties geschonken aan de realisering van het plan Beuseberg. Voorgesteld werd de particulieren meer kans te geven zelf te gaan bouwen en pas bij gebrek aan belangstelling de bouw te gunnen aan een officieel bouwbe drijf. Nu de eerste drie woonwagen plaatsen in de Beuseberg gereali seerd worden, was de vraag waar de overige vijf plaatsen gerealiseerd worden niet te vermijden. Daar kon door het college nog geen antwoord op worden gegeven, gezien de ge voeligheid van de materie. Wervend Op antwoord van een vraag uit de raad verklaarde burgemeester Van Rappard dat de gemeente Holten geen wervend beleid voert met be trekking tot het aantrekken van nieuwe bedrijven binnen de Holten- se gemeentegrenzen. Wel wordt in het samenhang met het gewest Mid den IJssel waar nodig actie onderno men. De burgemeester bestreed, dat er niet voldoende gebruik gemaakt wordt van de verschillende over heidssubsidies. Als bestuurslid van de Holtense VW beloofde de burge meester nader te onderzoeken waar om Holten niet vertegenwoordigd was op de belangrijke recreatiebeurs die onlangs in Utrecht werd gehou den. Over de vette kluiven in de begro ting zoals de openbaarheid van be stuur, voorlichting aan de burger, C.a.i., het financiële beleid, de reini- gingsdient de toekomst van het G.E.B., automatisering en de finan ciële afwikkeling van het gemeente huis lieten de raadfrakties zich niet Een overzicht van alle uitbreidings mogelijkheden van Holten. Zuider look lijkt nu definitief van de baan, terwijl Telgenkamp Oost en Holte- renk al eerder uit de gemeentelijke plannen waren verdwenen. uit de tent lokken. Op maandag 17 februari wordt de begrotingsbehan deling afgerond. De vergadering is openbaar. Holtenaar J. Oonk is een van de zes koks die op woensdag 5 februari in de Twentse Schouwburg in Ensche de de Achtste Internationale Culi naire Show Twente presenteren. Aan deze jaarlijkse manifestatie ne men vaderlandse kooktalenten deel die een staaltje van hun culinaire vakmanschap weggeven. Onder de noemer „Het Volmaakte Gastheerschap" worden meer dan honderd genodigden op 5 februari in Enschede vier uur lang onthaald op een Banquet Culindire. Dit wordt omlijst door muziek van een kamer ensemble, samengesteld uit Ernesto Lopez (alt-viool), Marta Lopez en Joan Dillon (viool), Hans Nijman (fluit) en Sim van Leeuw (violoncel). Zij zullen werken van Mozart, Han del, Corelli, Bach, Beethoven en Haydn uitvoeren. In die sfeervolle entourage moet het zesgangen-diner wel in de smaak vallen. Als chef d'équipe van het gerenom meerde team van koks treedt op Cas Spijkers Van hotel-restaurant De Swaen in Oisterwijk. Hij kan, naast Holtenaar Oonk, rekenen op het vakmanschap van C. Trompert (hoofd produktontwikkeling van Johma), J. Neppelenbroek (docent aan de Middelbare Hotelvakschool in Zwolle), Paul Herbrink (chef-kok van De Wanne in Ootmarsum) en AJex Tielbeke (chef-kok van De Wiemsel in Ootmarsum). Oonk J. Oonk begon zijn carrière als leer ling in De Witte in Amersfoort, ging vervolgens naar Royal in Arnhem en bekwaamde zich verder als rotisseur bij Hotel Boekelo. Hij voer als kok op de Waterman van de Rotterdam se Lloyd, werkte in het Enschedese hotel Memphis, en verbleef twee jaar in Zwitserland voor hij chef-kok werd bij Wientjes in Zwolle. Daarna volgde een periode van tien jaar als chef-kok in Deventer. Door het ontbreken het juiste kaart materiaal werden de brandweer corpsen van Holten en Hellendoorn ernstig in hun werkzaamheden be lemmerd bij de bestrijding van de grote bosbrand op de Sprengenberg op 28 april 1984, waarbij meer dan vijftig hectare bos en heide verloren ging. Tot die conclusie is gekomen de werkgroep die naar aanleiding van de bosbrand op initiatief van de betrokken gemeenten in het leven is geroepen. Op de kaarten aangegeven wegen of brandgangen bleken in werkelijk heid niet te bestaan of waren niet of zeer moeilijk met bluswagens te be rijden. Een ander probleem vormde het feit, dat de op kaart aangegeven houtopstanden niet met de werke lijkheid overeenkomen. Een gebied, dat op de kaart als bosgebied is aangegeven bleek in werkelijkheid heidegebied te zijn. De werkgroep is dan ook tot de overtuiging gekomen dat het niet voldoen van het kaart materiaal aan de werkelijke situatie tot grote coördinatieproblemen en verwarring heeft geleid. De werkgroep heeft aan de hand van de evaluatie van de bosbrand een aantal eisen geformuleerd. Zo moe ten de kaarten overeenkomen met de werkelijke situatie in het terrein. De schaalindeling mag niet kleiner zijn dan 1:1000 en de kaarten moe ten tot een handzaam formaat kun nen worden gevouwen. De voor de brandweer belangrijke en berijdbare wegen moeten zijn aangegeven, ter wijl ook het onderscheid in opstand (naaldhout, loofhout en heide) dui delijk te onderscheiden moet zijn. Verder moeten de kaarten vermel den de totale bluswatervoorziening in het terrein in en om het gebied en de door de brandweer te gebruiken beregenings-installaties bij boerde rijen. In totaal honderd nieuwe kaarten zullen op korte termijn worden ver vaardigd door de Topografische Dienst te Emmen. De kosten hier van, f. 31.416, worden verdeeld tus sen Holten en Hellendoorn op basis van het aantal inwoners. Voor Hol ten komt dat neer op een bijdrage van f. 6.500. Nog dit jaar hoopt de werkgroep de voorbereidingen voor het bosbe- strijdingsplan voor de Holter- /Nij- verdalseberg te kunnen afronden als onderdeel van het rampenbestrij dingsplan. De bestrijding van de bosbrand op de Sprengengberg werd bemoeilijkt door verouderd en slecht kaartnia- teriaal. J. Oonk: culinaire hoogstandjes. Voor een bedrag van f. 109.000 wil de gemeente Holten aan KLM Aero- carto te den Haag opdracht geven de gemeente Holten op de kiek te zet ten voor het vervaardigen van kaart materiaal. Dit voorstel werd maan dag behandeld door de commissie financiën. Zoals uit de toelichting van directeur gemeentewerken De Jong bleek, is het bestaande kaartmateriaal hope loos verouderd, wat tot fouten heeft geleid bij de aanleg van het plan Beuseberg. Om straks over het juiste kaartmateriaal te beschikken voor de reconstructie op korte en lange termijn van de Dorpsstraat, en een mogelijke aanleg van een noord- of zuidtangent, is nieuw en up to date kaartwerk bittere noodzaak. De Jong becijferde dat door middel van luchtfotografie de kosten welis waar hoog zijn, maar niet zo hoog als van de methode met behulp van een landmeetkundige ploeg. De frakties in de raad hielden, ondanks de ver klaring van de directeur gemeente werken, hun bedenkingen en wilden zich eerst nader over de kosten bera den alvorens met het plan in te stemmen. De gehele maand februari voor slechts ƒ10,- per persoon naar het Cultureel Centrum De Hagen in Almelo. Maak nu uw voordelige keus uit het onderstaande theaterprogramma. Cultureel Centrum Almelo Plaatsbespreken 05490 11260 do wo do do za za zo wo do Toneelgroep Kal Onder ons gezegd De laaisie voorsielling van dit aardige engelse blijspel dat ge schreven is door Alan Ayckbourn 21.15 uur Toegang 9,00 Jenny Arean: een 'gescheiden vrouw op oorlogspad' brengt een soms aandoen lijk maar veelal vrolijk programma over leed en ellende De teksten zijn van Robert Long, Dario Fo, Ischa Meyer e.a 20.00 uur Toegang/16,50 CJP/pat 65 15,00 Josine van Dalsum en Jules Hamel Kinderen van een mindere God Dit aangrijpende verhaal over de relatie tussen 'dove' er dove' mensen maakt al jaren een ware 'triomftocht' ove wereld. 20.00 uur Toegang/19,50 CJP/pu 6517,50 Muzalom-concert Alfaros en Algerak De eerste staat voor een guaartrio, de tweede groep voor volks dans en volksmuziek. Docenten van de muziekschool bezorgen U een prettige en afwisselende middag met avontuurlijke mu ziek. 14.30 uur Toegang 7,50 Kinderen 2,50 Modern Jazz Dance company Djazzex De choreografen Vanoie Aikens, Warren Spears en Glenn van Hoff maken een spetterend feest van hun doelstelling: de jazz- dans als volwaardige podiumkunst. 20.00 uur Toegang/16,50 CJP/pa» 65/15,00 Stadhuishal Hengelo Herman Prey, bariton brengt, begeleid door de pianist Helmut Deutsch iiederen van Robert Schumann en Hugo Wolf Du concert wordt georgani seerd i.s.m. het concertgebouw Hengelo 20.00 uur Toegang 30,00 CJP-pas 65 30.00 FAMILIEVOORSTELLING Toneelgroep Theater Cyrano de Bergerac Gees Linnebank is Cyrano en Cyrano wordt verliefd op Roxane maar helaas zij bemint Chrisliaan, de jonge luitenant In dit beroemde stuk van Edmond Rostand geeft naast Gees Linne bank de hele troupe van Theater u een avond vol theaterplezier. 19.00 uur Toegang/ 12,50 Kinderen lol 12 Jaar/ 5,00 Hans Liberg: Berg-Berg Z'n eerste programma 'Da-Da was een verrassing. 'Berg-Berg is de bevestiging: niet alleen talent maar ook een geweldig vak manschap. Cultuur is de bron. muziek de basis en humor het middel Aanbevolen met stip (NRC) 20.00 uur Ti-egang/ 15,00 CJP-pai 65 15,00 Country-music Bourbon Een van de beste groepen uil de Benelux vanavond ir country-club! 20.00 uur Toegang/ 15,00 CJP/pa« 65 15.00 Henk Eisink Na een jaar rust is Henk terug met een nieuwe show. Leuke, gekke, malotige typetjes als Ronnie Rekkie, Billie Profielschets en Joop met zijn LAT-relatie. 20.00 uur Toegang/ 19,50 CJP-pai 6517,50 Caroline Kaart Een liedje (en een praatje) met Caroline is de titel van een ont spannen avond (echt) uil. Zij vertelt over haar leven en zij zingt uil musicals, operette en brengt andere onvergetelijke volks- en levensliedjes. 20.00 uur Toegang/ 15,00 CJP/pa» 65/ 13,50 Toneelgroep Kat De Meeuw premiere van een poëtisch stuk van en ouderdom, over kunst en liefde ei graag gelukkig willen zijn. 21.15 uur Toegang/9,00 n Tjechow over jeugd Forum Filharmonisch Daniël Wayenberg, piano Dirigent: Roelof van Driesten. L. Bernstein - Ouverture Candi- de; G. Gershwin - pianoconcert in F; A. Dvorak-symfonie nr. 9 20.00 uur Toegang/ 15,00 CJP/pas 10,00 Kitty Janssen en Andri van den Heuvel Veel succes, mevrouw 'Veel succes' is een comedie die zich afspeelt bij toneelspelers thuis. Mevrouw is jarig en 'Dit is leven' staal op het pro 20.00 u Toegang/ 19,50 CJP/pas 65 17,50 Purper - 4 Naast de Purpers van het eerste uur Erik Brey. Adelheid Roosen en Hayc van der Heyden treden voor U op Frans Mulder en Swami George (voorheen George Groot). Een zeer sterke (caba- rcibezetung) met een erg sterk programma. 20.00 uur Toegang/15,00 CJP/pas 6515,00 Limonade-concert Annemarie van Olterloo. fluit en Dinant Krouwel, piano rr De Pimpernel. Deze keer dans-improvisaties. 12.00 uur Toegang 7,50 Kinderen 2,50 Hoofdstad Operette Der Graf von Luxemburg Een van de aardigste operettes van Franz Lehar speelt zich af in Parijs vóór de eerste wereldoorlog. Adel was nog adel, Graven maakten nog vorstelijke speelschulden en nouveau-riche meisjes wilden hogerop. Jan Handcrson, Antoni Wink, Jacco van Re- nesse en Marga de Boer proberen al dit geluk vanavond te eve- 20.00 uur Toegang 25.00 CJP-pas 65 22,50 Er bestaal een mogelijkheid een 'compleet avondje uil' te bestel len, fondue of vegetarisch 4 27,50 p.p. Hoofdstad Operette Der Graf von Luxemburg zie hierboven 20.00 uur Toegang 25.00 CJP/pas 65 22.50 Ook vanavond de mogelijkheid vooraf tt fonduen of vegetarisch Ie eten 6/ 27,50 p.p. Internationale Grote Meesters Malcolm Frager, piano Haydn. sonate nr. 44; Weber, sonate in C gr.Brahms, scherzo in bs; Brahms, rhapsodic opus 79; Brahms 4 klavicrsiucke opus 119 20.00 uur loegang/ 16,50 CJP/pas 6515,0f I Bel op werkdagen tussen 11.00 en 14.00 uur naar De Hagen in Almelo, telefoon 05490-1 1260 en vertel dat u gebruik wenst te maken van dit speciale aanbod en reserveer uw plaatsen. Tot een half uur voor de voorstelling kunt u dan uw plaatskaarten voor slechts ƒ10,- afhalen aan de kassa van De Hagen met inlevering van deze advertentie. meest gelezen blad van Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 5