a Jonger en jaar krijgt vervolg in de Schure Groot dorpshuis lijkt vrijwel onhaalbaar STRAND OFBERGEN? I Uit het politierapport Kèrkdiensten Medische diensten Van dag tot dag reisburo de globe Motor-filmavond Jazz-ballet HOLTENS NIEUWSBLAD 'VAN WEEKEND TOT WERELDREIS' S Verloren en gevonden DONDERDAG 2 JANUARI 1986- Met aandacht bewonderden de Schure jongeren de creaties van het Klere-café. Het jongerenjaar krijgt in Holten vermoedelijk volgend jaar een ver volg, in de vorm van een eigen jonge- renfeest ter gelegenheid van de ope ning van het nieuwe Paalhuus. De po litieke partijen PvdA en Gemeentebe lang hebben alvast hun medewerking toegezegd. De fraktievoorzitters van beide partijen, Wim Dalhuisen en Jan Warrink waren op uitnodiging van het bestuur van j.s. De Schure te gast 20 december op de eerste avond van het jongerenweekend. Zij discussieerden met een twintig tal jongeren over het afgelopen jon gerenjaar waarvan in Holten maar weinig te merken was. Vandaar het gezamenlijk besluit om het in 1986 nog eens dunnetjes over te doen. Jammer voor beide politici dat de belangstelling voor het forum niet zo groot was. Pas later op de avond toen de muziek van theatergoep Jakkus optrad, kwam de ware Schure-sfeer in het Paalhuus. Het gehele weekend was het ge zellig druk aan de Beusebergerweg. Zaterdag 21 december stond geheel in het teken van de Prijs van Over ijssel voor de beste popgroep. Een vijftal popformaties trad afwisse lend op. De hardrock formatie Ra vish werd als beste formatie geko zen door de bezoekers. Tussen de optredens van de muziekgroepen door werd een modeshow gegeven door het Klere-café met eigentijdse kleding die door de jongeren zelf wordt ontworpen en gemaakt. Een modekapster zorgde voor bijpas sende haarsnit, ook voor de Schu- re-gasten die soms met een geheel ander kapsel huiswaarts keerden. Zondag 22 december stond geheel in het teken van doe-het-zelf. En kon geknutseld worden, met video gewerkt en zelf muziek worden ge maakt. Het kerstprogramma van de Schure sloot naadloos aan bij het jongerenweekend. Maandag werd de kerstboom versierd en dinsdag 24 december kregen de vier vuisten van Bud Spencer en Terrence Hill alle aandacht. Op tweede kerstdag namen weer een groot aantal Schu- re-jongeren deel aan de jaarlijkse kerstwandeltocht met aansluitend een warme hap. Het kerstprogram ma werd besloten met het paaltjes voetbaltoernooi dat gehouden werd zaterdag 28 december in de sporthal en waarvoor de animo met de jaren steeds groter wordt. Theatercircuit Ook in het begin van het nieuwe jaar zijn al weer volop activiteiten gepland. Belangrijkste is wel het optreden van de internationale theatergroep The Phone Booth die op 11 januari gehouden wordt in de Schure. De theatergroep brengt een bezoek aan ons land op uitnodi ging van de Culturele Raad Over ijssel die voor dit jaar een theater circuit hebben samengesteld dat langs zes jongerencentra zal trek ken, waaronder de Schure. The Phone Booth brengt de voorstel ling Jesse James, curse of the wild west. Deze voorstelling gaat over J esse J ames, de beruchtste bandiet uit de Amerikaanse geschiedenis. De kans op een groot dorpshuis, waarin alle Holtcnse verenigingen onderdak kunnen vinden, is na de commissoriale raadsvergadering op 23 december vrijwel verkeken. Zoals te verwachten was, zetten alle politieke frakties, met uitzon dering van de PvdA, grote vraagte kens bij de haalbaarheid hiervan. Na vijf jaar van voorbereiding, waarvoor zelfs een begeleidings commissie in het leven was geroe pen bleek overduidelijk dat de Hol- tense clubs en verenigingen de voorkeur geven aan een eigen on derkomen. De jongerensoos De Schure had al in een vroeg stadium te kennen gegeven niets te voelen voor het dorpshuis in de Tuin straat. Terecht waren zij van me ning dat het jongerenwerk niet Wat zal het worden deze zomer? Zo'n zonnige strandvakantie, of genieten van een schitterend berglandschap, of een combinatie van beide? Of iets heel anders? De keus is aan u! Maar kom wel eerst even bij ons langs, voor deskundig advies en onafhankelijke voorlichting. De reisgidsen van alle gerenommeerde organisaties liggen voor u klaar. BURG.V.D. BORCHSTRAAT 2 HOLTEN-TEL. 05483-62630 ONS REISBURO MAAKT DEEL UIT VAN DE aansloot bij de overige gebruikers. Ook HMV was van mening dat, hoe sympathiek zij ook stonden tegen over de bouw van een dorpshuishet voor hun doeleinden niet geschikt zijn en kozen voor een eigen repeti tielokaal in de voormalige gymzaal aan de Dorpsstraat. De muziek school zette grote vraagtekens bij de geluidsisolatie en kozen voor de voormalige kleuterschool Repel steeltje, terwijl de Scholengemeen schap Midden IJssel zich prima kan vinden in de huisvesting in Ire ne, zodat feitelijk alleen de Stich ting SoCuWe overblijft als huurder. Fraktievoorzitter Jan Warrink (GB) tikte de spijker precies op zijn kop: „Holten is een bijzonder dorp met een eigen cultuur en sterk ver deeld in groepen. Jammer, maar wel een factor om rekening mee te houden. We moeten er voor waken uit idealistische overwegigen van de toekomstigge huisvesting voor het soicaal en culturele werk een prestige object te maken. Een der gelijke oplossing kent naar de toe komst toe alleen maar verliezers". Wethouder H. Rutebiel becijfer de dat bij een gewijzigde opzet, zon der HMV, Muziekschool en Scho lengemeenschap Midden IJssel het exploitatietekort jaarlijkss 50.000 gulden zou gaan bedragen. Na aan vankelijk enthousiast voorstander te zijn geweest van een groot dorps huis, schaarde hij zich dan ook bij de voorzichtigen. Burgemeester mr. W. L. F. C. Ridder van Rappard verklaarde aan het eind van de lan ge vergadering dat het college des ondanks voorstander is van een centraal gebouw, dat als vliegwiel- functie kan hebben in het sociaal en cultureel leven in Holten. In wel ke vorm het college het denkt te zieten, zal duidelijk worden tijdens de algemene begroting 1986. „het wordt nog een moeilijke klus", ver zuchtte wethouder Rustebiel. Bouw je te klein, dan schiet het zijn doel voorbij, bouw je te groot, dan zitten we met financiële proble men. Voorlopig zijn we er nog niet uit" 17 December: Bij het hockey veld werd een afgesloten „Opoe"-fiets weggenomen. Opoe zal wel niet de dader zijn. 18 December: Een jachtop ziener betrapte drie personen die de dennebomen aan het „Snoeien" waren. Ze hadden het groen nodig voor het bou wen van een boog. Er werd pro ces-verbaal opgemaakt terzake „eenvoudige stroperij" zoals dat in het politievakjargon wordt genoemd. 20 December: Er werd aangif te gedaan van diefstal van on geveer 3 m3 openhaard hout. Het hout had gelegen achter een bosperceel aan de Helhui- zerweg. Ofschoon een eigenaar van een fiets uit voorzorg zijn fiets had gestald op de deel van „Boer Biet", bleek deze toch gepikt te zijn, waarvan aangifte werd ge daan. 21 December: Een poging tot inbraak werd gedaan in een houten loods aan de Waagweg. Vermoedelijk met een breekij zer werd de sluiting van de schuifdeur geforceerd. Er werd niet geconstateerd dat er iets was ontvreemd. Te omstreeks 18.15 uur werd de in Holten alom bekende gehei me zender L.O.H. uit de lucht geplukt. Twee zenders werden in beslag genomen. Een tweede zender had men namelijk klaar staan voor het geval er een zen der uit zou vallen. De eigenaar- /bediener van de radio nam één en ander sportief op. Hij be greep ook wel dat hij een keer „aan de beurt zou komen". Op de Dorpsstraat ter hoogte van het gemeentehuis ont stond een aanrijding tussen twee personenauto's. Een auto, komende uit de richting De venter wilde linksaf slaan ter wijl hij op dat moment werd ingehaald door de andere auto. Het bleef bij blikschade. 22 December: Op de Lageweg reed een personenauto met een behoorlijke snelheid achteruit en botste daarbij tegen een ge parkeerde auto. Met „gierende banden" maakte de veroorza ker dat hij wegkwam, de tegen partij met de brokken achterla tend. In de loop van de avond kon de politie de veroorzaker, een 20-jarige man uit Deventer, uit een café halen. Hij legde een bekentenis af. Een bestuurder van een auto werd deze avond geconfron teerd met gevaarlijk en agres sief rijgedrag van een andere automobilist. Eerstgenoemde reed over de Deventerweg rich ting Holten, terwijl de andere auto vanaf de Maneschijnsweg de Deventerweg opreed en geen voorrang verleende. Hier door ontstonden nog geen pro blemen. Toen echter „bena deelde" de andere automobilist met lichtsignalen te kennen gaf dat hij niet zo erg gediend was van deze rijstijl, geraakten de poppen aan het dansen. Tot drie keer toe ging de voorste autobestuurder driftig op de rem staan, waardoor de andere met veel kunst en vliegwerk aanrijdingen kon voorkomen. Aan de hand van het kenteken kon de boosdoener (een inwo ner uit Wilp) worden achter haald. 23 December: Een flinke „klapper" ontstond op de krui sing Deventerweg-Aaltinks- weg. Een automobilist, komen de uit de richting Holten, sloeg linksaf en verleende geen vrije doorgang aan een tegenligger. Met een flinke dreun botsten beide auto's op elkaar, waar door de schroothandelaar weer een goede dag had. want beide voertuigen, waaronder een splinter-nieuwe BMW, geraak ten total loss. Persoonlijke on gelukken deden zich niet voor. Heel wat minder hard ging het eraan toe op de Smidsbeld, waarbij bij het wegrijden een automobiliste een geparkeerde auto ramde. Hier ontstond lich te schade. 24 December: In de nacht van 23 op 24 december trof de poli tie een auto tegen de boom „ge parkeerd" aan. De auto was zwaar beschadigd, doch de be stuurder was spoorloos. Bij na der onderzoek bleek de auto in Enschede te zijn gestolen. De politie van Enschede kon nog dezelfde nacht een persoon aanhouden die vermoedelijk meer van deze zaak weet. Zo langzamerhand constateert de politie dat de parkeerverbo den in de Churchillstraat-Ca- nadastraat en Verzetstraat weer met voeten wordt getre den. De betreffende autobezit ters moeten niet vreemd staan te kijken indien zij vandaag of morgen een parkeerbon achter de ruitenwisser aantreffen. Deze opmerking wordt ge maakt, opdat men daar zijn voordeel mee kan doen. Op 25 december werd door de beheerder van een van de plaatselijke campings gemeld dat een van de daar staande caravans was opengebroken. De in Amsterdam wonende ei genaar werd in kennis gesteld. Ontvreemd werden een kleu ren TV en een stofzuiger. Eveneens op genoemde datum werd gemeld dat zich in de om geving van het NS-station een vreemdeling ophield die zich „vreemd" gedroeg. Bij onder zoek bleek dit een Tamil te zijn die zich, gebrekkig Engels spre kend, zonder geldmiddelen door Nederland verplaatste. Hoewel het met name op zo'n dag extra triest is heeft men de man verder laten reizen. In de trein was het tenminste droog en warm. In de Kerstnacht werd aan de Houtweg weer eens een brie venbus door baldadige figuren verwijderd. Kennelijk waren zij niet onder de indruk van dè Kerstsfeer. Op 27 december werd door een inwoner van Spijkenisse ge meld dat de spiegel van zijn auto in de voorgaande nacht was vernield. De auto stond in de Haarstraat waar hij op fami liebezoek was. Tevens werden deze nacht een aantal ruiten van de sporthal vernield. Ook hiervan bleven de daders spoorloos. In de nacht van 27 en 28 decem ber werden diverse personen bekeurd voor verschillende verlichtingsovertredingen. Een van hen, een inwoonster van Holten, vond het maar kinder achtig dat zij een bekeuring kreeg. Dit terwijl zij vanaf de Sporthal over de Deventerweg richting Dijkerhoek reed en het presteerde tot over het viaduct geheel zonder verlichting te rij den. Daar dit ook nog gebeurde met een snelheid van ruim 110 km/u terwijl zijruiten achter ruit en spiegels dichtgevroren waren. Ook had zij geen papie ren bij zich. Ondanks haar pro test in ieder geval voor de ver lichting bekeurd. 28 December werd aangifte ge daan van een diefstal uit een personenauto welke had ge staan op de parkeerplaats van de E8 (Zuidelijke rijbaan). Een zijruit werd ingeslagen waarna een tas met ongeveer f500,- werd ontvreemd. Vrijdagavond 10 januari wordt in Zaal Vosman weer de jaarlijkse mo tor-filmavond in Holten gehouden. Het is dan al voor de veertiende keer dat het Motorfilmteam Sint Antho- nis naar Holten komt. Ook nu weer hebben zij een scala van films van motorsport van het afgelopen sei zoen. Willem van de Mortel en zijn helpers zijn weer vele dagen in de weer geweest om alle takken van motorsport op film vast te leggen. Uit de vele uren beschikbare films zal een afwisselend programma wor den gekozen. De hoofdmoot zal zijn de cross, en met name de in Holten en omstreken zeer populaire zijspancross. Zo zal er die avond onder meer getoond worden: de Grand Prix in Makkinga en Betekom, waar August Muller en Henk van Heek zeer sterk reden; de Grand Pix 500 cc in Valkenswaard; dan een zeer spectaculaire film van dragcar-races op Zandvoort, met de rocket-bikes (met o.a. Henk Vink) en de rocket-races (waarbij Sammy Miller de 208 meter in 1,6 sec. afleg de, eindsnelheid 468 km per uur). Ook een off-the-road rit te Havelte zit nog in het programma. En voor de wegrace-liefhebbers uiteraard de TT te Assen. En als de tijd het toelaat nog andere films. Uiteraard zal ook dit keer de zaal weer in sfeer worden gebracht door de motorzaken Derk de Vos en Ben van Erp, en wellicht ook nog een VMC-zijspancombinatie van Henny Vruwink. De aanvang van de filma vond is om 20 uur en de zaal is ge opend vanaf 19 uur. De toegangs prijs is f. 5 voor volwassenen en voor kinderen f. 2,50. Elke donderdagavond van 20.15 tot 21.15 uur wordt er in het gym nastieklokaal aan de Dorpsstraat Jazz-ballet gegeven door s.v. Bato. Door allerlei omstandigheden is deze groep jammer genoeg erg klein geworden. Nieuwe deelneemsters zijn dan ook van harte welkom. De lessen worden gegeven door balletpedagoge Ine v.d. Wal. Alvo rens zich definitief te binden, mag men gerust een aantal lessen gratis bijwonen. Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur ds. W. Vons;19.00 uur ds. R. Visser. Uitgangs- coll. Fonds Kerkinterieur Oppasdienst: Mevr. Wolters-Teeselink en Carla en Cornelie Heemstra; 10.00 uur Jongerendienst in ge bouw „Irene" Diessenplas: Woensdag 8 ja nuari 19.30 u. ds. de Vrijer Geref. Kerk: 9.30 uur ds. J. Estië van Steenwijk; 15.00 uur ds. G. A. Westerveld van Apel doorn Kindernevendienst: Groep 5 en 6 o.l.v. mevr. G. Wolters. Oppasdienst: Mevr. Paalman-Verveda en mevr Withaar-Stam. Irma Jansen en Herma Stam. R.K Kerk: 10.00 uur Heilige Mis in ge bouw: „Irene" Dijkerhoek: 10.00 uur ds. R. Visser. Uit gangscollecte: Fonds Kerk interieur. Okkenbroek: 10.00 uur ds. J. H. Israel van Holten m.m.v. Liturgie- groep. Zendingsbussen bij de uitgang. Nieuw Heeten: Zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 u. en 10.00 uur. ARTS: W. R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 u. en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING: Dienst: 2 t/m 9 januari: Zr. J. Koerse. tel. 05700-1 24 25. Spreekuur wijkverpleegkundi ge, alle werkdagen van 13.30- 14.30 uur. Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terug bezorgen van magazijnartike len. Diëtistenspreekuur (op af spraak) elke le en 3e dinsdag van de maand. TANDARTS: J. H. Went, M. Samuëlstr. 3, En ter, tel. 05478-16 53. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTSEN: Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstraat 5, tel. 6 15 15. S. Min- nema, Dorpsstraat 63a, tel. 6 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Beide artsen ook voor kleine huisdie ren. STICHTING MAATSCHAPPELIJKE DIENSTVERL. MIDD. OVERIJSSEL: Gaardenstraat 29, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. OPEN BEJAARDENWERK: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01 en 6 13 28-6 28 89. ZIEKENVERVOER: 00 11 of dienstdoende arts tel. 05483-6 35 53. Kleuter- en zuige lingenbureau: Gaarden straat 19, op afspraak. ZIEKENFONDS: Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur in het Groene Kruisge- bouw, Gaardenstraat en vol gens afspraak. Fysiotherapie: Alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29. ENERGIEBEDRIJF: Storing elektriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf, tel. 05483- 6 18 14. POLITIE: Tel. 05483-6 26 55, na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. BRANDWEER: Telefoon 00 11 (dag en nacht). Donderdag 2 januari 15.30 uur: Nieuwjaarsreceptie Gemeentebestuur in aula Scho lengemeenschap Holten. Vrijdag 3 januari; 19.00 uur: Kerstboomverbran ding nabij het sportcomplex 't Vletgoor. 20.00 uur: Nieuwjaarsreceptie ZW „Blauw Wit '66" in clubhuis 't Vletgoor. Zaterdag 4 januari: 20.00-22.00 uur: Nieuwjaarsre ceptie SV Holten in clubhuis Meermanskamp. Dinsdag 7 januari: 19.30 uur: Nieuwjaarsreceptie afd. Holten Voedingsbond FNV in cafe-rest. Vosman. 20.00 uur: Nieuwjaarsbijeen komst Herv. Vrouwengroep Dijkerhoek in „Bethanie". Vrijdag 10 januari: 20.00 uur: Motorsportfilmavond „MAC" in zaal „Vosman". Maandag 13 januari: 19.30 uur: Clubavond Holtense Postzegelclub in cafe-rest. Vos man. Lezing met dia's door de heer Bakker te Zwolle over post zegels die betrekking hebben op de Japanse bezetting van het voormalige Ned. Indie. Vrijdag 17 januari: 20.00 uur: Derde Klaverjasa- vond S.V. Holten in clubhuis „Meermanskamp". Geboren: Johanne Henrieke d.v. J. Steunenberg en A. Aaf- tink; Petra Corine d.v. B. H. Arf- man en P. G. van Berkel. Ondertrouwd: R. C. H. van Leeuwen, oud 23 jaar, Holten en L. Maljers, oud 22 jaar, Holten. Gehuwd: T. H. J. Hoogerbrug, (van 16 tot 23 december 1985) Gevonden: grijs/blauwe handschoen „racing"; rode damesportemonnaie; wiel dop; zwart lederen hand schoen; 1 sleutel „Nemef'; een portefeuille met o.a. rij en kentekenbewijs t.n.v. Versteeg; een zwart-bruine hond. Verloren: een rose koord van een jas; OAD-maand- kaart; een bruine vinger handschoen rechts; een sleutel aan blauw labeltje; een lichtblauwe agenda; een contactsleutel aan pendop; een beige damesportemon naie met inhoud; een witte portemonnaie met inhoud; een oude bruine tekkel (reu); een dwergpapagaai; een wit te parkiet met rode ring. oud 29 jaar. Ferwerderadeel en J. R. Vógelij, oud 28 jaar, Fer werderadeel; H. Beldman, oud 27 jaar, Holten en G. ter Brake, oud 26 jaar, Holten; C.M. Ver schuur, oud 22 jaar, Dronten en F. H. Lindeboom, oud 22 jaar, Holten. 23-31 december: Gevonden: verloren dieren. Op 27-12 werd een zwarte kat met rode vlekken gevon den. Het beest is naar het asiel gebracht, gevonden verloren voorwer pen. Gevonden: doublé heren horloge met leren bandje; een zo goed als nieuwe zwar te fietstas. Verloren: rekenmachine merk MBO; wieldop Mazda 626; wieldop Datsun, Ub- bing design; portemonnee inh. ongeveer f 23.-.

Holtens Nieuwsblad | 1986 | | pagina 3