il s Blauw Wit kon niet overtuigen Veel kwaliteit bij toernooi in sporthal Holten deelt punten in matige wedstrijd 3 Leuke winst voor eerste team BCH Handbal heren nu al goed op dreef Volle winst voor T.T.V. Klaverjassen s.v. Holten Mintonette doet in bloembollen HOLTENS NIEUWSBLAD batolntonclüb.hflltoi Badminton Kampioenschap Holten DONDERDAG 31 OKTOBER 1985- Deventer 4-Holten 1 In Deventer leverden drie enkel spelen Holtense winst op. Vooral Pieter Aarsen zal blij zijn geweest met zijn winstpunt. Sonja de Roos kwam in de derde game conditie te kort en verloor haar partij. Team 1 zal nog verder moeten schaven aan de taktiek voor het gemengde dub belspel, want de daarin te behalen punten bleven in de koekstad. Eindstand: 3-5. Holten 2-Lettele 1 Eindelijk winst voor Holten 2! De zeer gezellige wedstrijd tegen Let- tele gaf een 5-3 uitslag te zien. Zon der de dames te kort te willen doen, mogen de Holtense heren Theo Aarsen en Gerrit de Roos gecom plimenteerd worden met de winst die zij in alle door hen gespeelde partijen binnenhaalden. Trefzeker 4-Holten 3 Hier waren de beide dames, Dinie Wegstapel en Tiny van de Run straat verantwoordelijk voor de Holtense puntjes in hun single. De overige partijen brachten verlies ofwel door iets te krampachtig spel of doordat de dames toch onvol doende op elkaar waren inge speeld. De gemengde dubbel gaven bij vlagen redelijk spel te zien. maar helaas waren deze vlagen van te korte duur. Eindstand: 6-2. Holten 4-Heino 1 Holten 4 heeft tegen het vanouds gevreesde Heino alle beschikbare wapens in de strijd moeten gooien om tot winst te komen. Dit laatste lukte Heike van 't Holt en Hans Zuethoff in hun singles, Sijtze Meinsma en Hans in de herendub- bel. De twee overwinningen in het gemengde dubbelspel zullen wel te verklaren zijn uit de wetenschap dat er aan Holtense kant een „brok" routine op de baan stond. Eindstand: 5-3. Deventer 7-Holten 5 Theo Nieuwveld en Jan-Erik Jan sen wisten hun tegenstander er on der te krijgen. Ook Ans Jacobs won, maar helaas ging Tiny van de Runstraat „ten onder". De heren- dubbel was voor de stokvissen, ter wijl het damesdubbel naar Holten ging. Beide gemengde dubbels wa ren voor Deventer. Eindstand: 4-4. Holten 6-Phoenix 8 Dit team staat weer met beide be nen op de grond. Mocht het na twee gewonnen wedstrijden de illusie koesteren er toch nog wat van te kunnen, dan werd deze tegen Phoe nix weer de grond ingeboord. Al leen de dames, Roelie Zuethoff en Gerrie Oolbekkink, haalden hun dubbelpunt binnen en wisten zo de eer te redden. ZBC 3-Holten 1 (jeugd mixteam- Wederom werd een tegenstan der aan de zegekar van dit Holtense team gebonden. Het was er wel één, die zich niet zonder slag of stoot wenste over te geven, maar vooral door sterk spel van Frank Fridrichs en Gerben Tornbroers pakte Hol- ten vijf van de acht winstpunten. Diane Stegink en Aline Berkhof lie ten drie punten in Zwolle achter. Door deze belangrijke overwinning voert Holten op dit moment de ranglijst aan. Holten-HPV (jongensteam) De Holtense knapen Martijn, Jacco, Henk-Jan en Raymond wa ren in totaliteit niet opgewassen te gen het sterke HPV uit Hengelo. Het enige winstpuntje werd door Martijn in de wacht gesleept. Eind uitslag: 1-5. Z.T.T.C. 7 - Holten 2 2-8 Holten 2 heeft ook tegen Z.T.T.C. de volle winst weten bin nen te halen. Na een 1-0 achter stand werd de zaak goed aange pakt en de eindstand naar 2-8 ge bracht door 3 overwinningen van Jan van Heun en Martin Kerkdijk en 1 overwinning voor Henk Hen driks. Het dubbel spel werd in 3 games gewonnen door het duo Martin/Henk. Holten 3 lijkt gemakkelijk op het kampioenschap af te steve nen. Swift (Deventer) werd met maar liefst 8-2 verslagen. Henk Westerik en Rien Lammertink wonnen al hun 3 partijen op een voudige wijze. Nieuwkomer Hans Schoppers won 1 partij, maar z'n spelniveau groeit met de week. Henk en Hans wisten ook het dubbelspel op hun naam te schrijven. P A De Holtense badmintonkampioe- nen. Op vrijdg 8 november aan staande wordt in de kantine op Meermanskamp de eerste van in totaal zes klaverjasavonden gehouden. De organisatie is in handen van s.v. Holten, de deel name staat open voor iedereen, ongeacht het lidmaatschap van welke vereniging dan ook. Gespeeld wordt om een aan tal aardige prijsjes. De vijf best gespeelde avonden tellen mee voor het eindresultaat. De aan vang van de klaverjaswedstrijd is telkens om 20.00 uur. Voor de tweede maal in successie organiseerde B.C. Holten op zaterdag 26 oktober j.l. de Holtense Badminton Kampioenschappen. Met ruim 50 deelnemers, waarvan een groot deel niet-leden, was het toernooi goed be zet, ook kwalitatief. Opvallend was dit jaar het grote aantal heren onder de deelnemers. Nadat 's morgens om 10.00 uur voorzitter Gerrit de Roos het toer nooi had geopend, werd een begin gemaakt met de ongeveer 100 wed strijden in alle spelsoorten en in de diverse categorieën, die uit moes ten maken welke mensen zich aan het eind van de dag Hol tens Bad minton Kampioen mochten noe men. Al spoedig werd duidelijk, dat er in het opgestelde tijdschema niet voldoende rekening was gehouden met de inzet van de deelnemers, want de partijen duurden vaak aanzienlijk langer dan gepland. Hieruit mag blijken, dat de latere winnaars het zeker niet kado heb ben gekregen. Integendeel, menig eerlijk zweetdruppeltje is in sport hal 't Mossink achtergebleven; stil le getuige van het feit, dat badmin ton als sport beoefend heel wat an ders is dan een shutteltje heen en weer slaan op strand of camping. Sommigen moesten in de loop van de dag dan ook erkennen hun con ditie en/of kunde op dit gebied Uitslaqen: enigszins overschat te hebben. - zen aan de volgende personen uit reiken: Desalniettemin heeft iedereen, voorzover kon worden nagegaan een prettige sportieve dag beleefd, zodat menigeen zich alvast weer aanmeldde voor volgend jaar. Ver heugend was ook de sfeer waarin het geheel zich afspeelde en die door iedereen goed aangevoeld werd; de nadruk lag duidelijk meer op het sportieve dan op het compe titieve vlak, hoewel dit laatste ze ker niet uit het oog verloren werd. Toen dan om ongeveer 5 uur de ba lans opgemaakt werd van alle wed strijden, kon de voorzitter van de organiserende Technische Com missie, Reijer Dorresteijn, de prij- D.lines Enkc c.it l/II. 1. Sonja van 'l Holl; 2. A lie Dijkman; 3. Anne; Spakman. eat IN l.Gca Buldman; 2. Sonja dt Roos; 3. Ivonne Hanenbtirg. Heren Enkel; cat. I 1. Gert Arnoudse; 2 Jan Broeke; 3. Coen van Hoevelaak. cat. II: 1. Peter Daane: 2. Hans Galeenbelt: 3 Jan Huiskes. cat. III. 1. Eddy Wtlleraink, 2. Pieter Aarsen. 3. Dinant Schippers. Dames Dubbel: cat. I/ll: I RoclieZuethoff/Diniev.d. Vroede. 2. Sonia v, 't Holt/Heikc v 't Holl: 3. Mariska Postma/Len Postnia. cat. III. 1. Sonja de Koos/Jclty Dorresteijn; 2. ivonne Haiienburg/Marianka v. Maurik; 3. Jet de Bcus/Joke Gerards. Heren Dubbel: cat. I 1 Johan Groeneveld/.laap v.d Vroede: 2 Gert Amoudse/Hans Huiskes; 3 Kazimicrs Nowakowski/J- an Broeke. cat. Ill; 1. Eddie Willemink/Pieter Aarsen: 2. Jan Huiskes/Henk de Meer; 3. Bert Postma/Harrie Mcnkhorst Gemengd Dubbel: cal. 1:1. Anneke Wissink/Johan Groeneveld; 2. Wilma Wolf/Arjen Hakkert; 3. Mariska Postma/Edgar Bak ker. cat II 1. Sonja v. 't Holt/Pieter Aarsen. 2. Dinie v.d. Vreede/Jaap v.d. Vreede: 3. Marjanka v. Maurik- /Rene Leppink, cat. Ill: 1. Erna Willemink/Eddie Wille- mink; 2. Ivonne Hanenburg/Jan Enk Janssen; 3. Jet de Beus/Tlieo Aarsen. In de uitwedstrijd tegen een matig Rietvogels kon Blauw Wit vooralsnog niet overtuigen. Na een 0-0 ruststand zag Blauw Wit in de tweede helft als nog kans om het grote veldoverwicht ook in doelpunten uit te drukken. Bij Blauw Wit stond Henri Tha- len opnieuw in de basis als vervan ger van de met een liesblessure tob bende Andries van Ieperen. Voor het overige kon trainer Henk Men- negat hetzelfde team dat de laatste weken goede resultaten behaalde ongewijzigd in het veld brengen. De wedstrijd was aanvankelijk van een matig niveau. Weliswaar waren de bezoekers uit Holten technisch beter, maar hun spel was te on nauwkeurig om gevaarlijk te wor den. Aan beide zijden ontstonden erg weinig doelkansen. Illustratief hiervoor was dat het tot de 25e mi nuut duurde voordat Hans Stam met een schot dat net over ging het eerste echte wapenfeit kon laten noteren. De Holtenaren controleer den de wedstrijd volledig in defen sief opzicht, maar de voorhoede was te weinig slagvaardig om de Rietvogels-achterhoede echt te verontrusten. Vlak voor het ver strijken van de eerste helft trachtte Blauw Wit alsnog om voor de rust op voorsprong te komen en men creëerde ook enige kansen. Hans Stam zag in de 41e minuut zelfs kans om te scoren, maar arbiter Kleine uit Enschede die geen al te moeilijke middag had, keurde de treffer af wegens buitenspel van een andere Blauw Witter. In de 2e helft was Blauw Wit veel sterker dan de sterk terugvallende thuis club. De wedstrijd speelde zich bij na voortdurend af op de helft van Rietvogels en Ed van Dijk stond lange perioden wèrkloos toe té zien, mee door opnieuw een uitblinken de Harry ten Wolthuis, die weke lijks aantoont een voortreffelijke li bero te zijn. In de 58e minuut kwa men de bezoekers eindelijk, op voorsprong. Op links nam Harry Kolkman een vrije trap, de Rietvo gels-goalie verwachtte een inko mende Gerrit Stam en miste de bal die in de bovenhoek verdween (0-1). Nauwelijks 3 minuten later was de strijd beslist. Na een vrije trap werkte de achterhoede van de thuisclub onvoldoende weg, waar na Hans Stam de-marge vergrootte. (0-2). Het bleef een eenzijdige wed strijd waarin Blauw Wit verreweg de boventoon voerde, maar ver zuimde om de score een nog beter aanzien te geven. Ook de wissel in de 70e minuut van Gerrit Stam waarvoor Henk Bolink aantrad, leidde niet tot wijziging van het wedstrijdbeeld. In 75e minuut werd Harry Kolkman, licht geblesseerd aan de voet, vervangen door André Stam. Dat de tegenstander niet to taal onderschat mocht worden bleek in de 77e minuut toen bij een der schaarse uitvallen de Blauw Witte achterhoede niet overtui gend ingreep en Mohammed Bel- caid profiteerde. Via de paal ging de bal onhoudbaar voor de Blauw Wit doelman in het net (1-2). Even dreigden de Rietvogels alsnog het spel naar zich toe te trekken, maar in de 86e minuut maakt André Schuppert op een slim passje van André Stam aan alle onzekerheden een einde. Via het lichaam van de keeper schoot hij raak (1-3). Al met al een verdiende zege die gezien het veldoverwicht groter had moeten zijn. Zaterdag a.s. kunnen de Blauw Witten in en tegen koploper Denekamp aantonen wat ze werke lijk waard zijn. Stand kopgroep: Denekamp 9-16. ASV 9-15, Blauw Wit 9-14, Sportlust 8-13. In de week van 4 t/m 11 novem ber gaan leden van de volleybal ver. Mintonette met bloembol len op pad. Via een huis aan huis actie worden u kamerhyacin ten. trompetnarcissen en tulpen aangeboden. Met deze als ex portkwaliteit aangemerkte bol len geeft de vereniging u een bloemrijke kerst en voorjaar. Dit jaar is er voor een ander pro duct gekozen, dan de laatste ja ren het geval was. De oliebollen komen dit jaar niet uit het vet: wij verschijnen dit jaar maar een keer bij u aan de deur. Wij hopen dat u allen onze vereni ging goed gezind bent. en zo niet denkt u dan aan een bloemrijk voorjaar. In een niet erg aantrekkelijke wed strijd hebben Holten en Broekland on der uitstekende leiding van scheids rechter Martelli uit Enschede de pun ten gedeeld. Beide ploegen konden uiteindelijk tevreden zijn met deze uitslag. In de matige wedstrijd speelden beide ploegen erg voorzichtig en het voetbal speelde zich hoofdzake lijk af op het middenveld. Het eer ste echte wapenfeit speelde zich pas na vijftien minuten af. Bij een schot van één der Broekland-aan vallers werd de bal uitstekend ge stopt door Erwin Stukker. Na ze ventien minuten een aanval over links via Daniël Saamangun. Deze gaf een als voorzet bedoelde bal welke echter uiteindelijk rakelings over de paal ging van het Broek land doel. Na vijfentwintig minu ten werd een schot van de Broek land-middenvoor wederom uitste kend gestopt door Erwin Stukker. Naarmate de eerste helft vorderde werd Broekland toch iets sterker. Eerst mocht Broekland een vrije trap nemen na een overtreding van Heico Mulder. Broekland wist met deze vrije trap geen raad en Holten kon rustig uit verdedigen. Na der tig minuten wederom een aanval van Broekland. Bij deze aanval over rechts werd de bal door de Broekland-middenvoor echter naast geschoten. Bij een overtre ding van een Broekland verdediger mocht Holten na tweeëndertig mi nuten een vrije trap nemen. Deze vrije trap werd zo slecht door Hol ten genomen zodat Broekland met een in de tegenaanval kon. Uit deze aanval ontstond een gevaarlijke si tuatie voor het Holten-doel maar door handelend optreden van Er win Stukker werd erger voorko men. Na zesendertig minuten mocht Holten wederom een vrije trap nemen nadat een Broekland- verdediger een overtreding had be gaan tegenover Erik Knapen. De vrije trap werd door Henny Jalving naar de opkomende Herman ten Velde geschoven die de bal echter meters naast schoot. In de veertig ste minuut werd bij een Holten aan val de bal door Erwin Brouwer ra kelings voorgeschoten. In de twee ënveertigste minuut kreeg de Broekland keeper, na een hard schot van Daniel Saamangun, de bal niet goed onder controle en mocht Holten een corner nemen. Uit deze corner schoot Henny Jal ving de bal hard in maar de Broek- landkeepr stond goed opgesteld. Direkt hierna wist bij een tegen aanval van Broekland Erwin Stuk ker op het juiste moment in te grij pen. Ruststand 0-0. Na twee minuten in de tweede helft kreeg de Broekland-midden voor een uitstekende kans toen hij alleen voor Erwin Stukker ver scheen. De middenvoor was zo ver rast dat hij geen raad wist met deze kans. Bij een aanval van Holten via Erwin Brouwer kon René Bannink net niet bij de bal komen. In de twintigste minuut wederom een aanval van Holten via Daniel Saamangun, maar Erik Knapen schoot net naast. In de vijfentwin tigste minuut werd Herman ten velde gewisseld voor Jan v. Asselt. Broekland kreeg in de dertigste mi nuut een pracht van een kans maar de middenvoor schoot hoog over. In de vijfendertigste minuut kwam Arno Stukker in het veld voor de geblesseerde Harry Scholten. Door scheidsrechter Martelli werd in de negenendertigste minuut Heico Mulder genoteerd na een overtre ding. In de laatste minuut werd via een aanval van Daniel Saamangun de bal doorgespeeld naar René Bannink maar deze kwam enkele centimeters tekort. De eindstand bleef zoals het was begonnen 0-0. Gezien het spelbeeld een juiste ver houding. Opgemerkt dient nog te worden dat de wedstrijdbal van deze middag was aangeboden door de Holtense carnavalsvereniging „de Fienpreuvers", een zeer leuge geste. A.s. zondag speelt Holten uit te gen Dalfsen. Wanneer men beide punten mee wil nemen dan dient men zondermeer agressiever te voetballen als afgelopen zondag. S.V. Holten uftabel,30cSenioren: Dalfsen 1 - Holten 114.30 u. V. 13.15 u.; Holten 2 - B.W.0.2 10.00 u.; Hol ten 3 is vrij; PH 12 - Holten 4 9.00 u. V. 8.00 u.; Holten 5 - Wierden 310.00 u.; Holten 6 - PH 14 10.00 u.; Wier den 4 - Holten 7 10.00 u. V. 9.00 u.; Holten 8 - Bornerbroek 6 10.30 u.; SDOL 6 - Holten 910.00 u. V. 9.00 u.; Enter 10 - Holten 10 9.00 u. V. 8.00 u.; Holten 11 - Heracles 6 9.00 u.; Hol ten 12 is vrij; Nijverdal 5 - Holten 13 10.00 u. V. 9.00 u. Junioren: Twenthe Al - Holten Al 14.30 u. V. 13.30 u.; Holten A2 - En ter V. A3 12.00 u.; Holten BI - Tuk kers BI 14.30 u.; Nijverdal BI - Hol ten B2 14.30 u. V. 13.30 u.; Sp. Daar- leCl-HoltenCl 12.45u.V. 11.45 u.; Holten C2 - Des C2 13.00 u. Pupillen: Holten Dl - Omhoog Dl 10.00 u.; Holten D2 - Des D211.00 u.; Vesos Dl - Holten D3 10.00 u. V. 9.00 u.; De Zweef El - Holten El 9.30 u. V. 8.45 u.; Holten E2 - Sos E2 11.00 u.; Holten E3 - Hector El 10.00 u.; Holten F1 - Sp. Rijssen F1 10.00 u.; De Zweef F5 - Holten F2 10.30 u. V. 9.45 u. Blauw Wit Senioren: SC Denekamp 1 - Blauw Wit 12.30 u. V. 1.00 u.; Blauw Wit 2 - Kloosterhaar 3 12.45 u.; ASV 2 - Blauw Wit 312.30 u.V. 1.30 u.; Enter V 6 - Blauw Wit 4 2.30 u. V. 1.30 u.; Blauw Wit 5 - Excelsior 9 12.45 u.; Oranje Nassau 5 - Blauw Wit 6 2.30 u. V. 1.30 u.; SC Rijssen 5 - Blauw Wit 7 12.45 u. V. 11.45 u.; Rietvogels 3 - Blauw Wit 8 2.30 u. V. 1.30 u.; Blauw Wit 9 - DES 9 2.30 u. Junioren: Blauw Wit Al - PH Al 2.30 u.; Blauw Wit BI - SVVN B2 2.30 u.; DES B2 - Blauw Wit B211.00 u. V. 10.00 u.; SWN C2 - Blauw Wit Cl 11.00 u. V. 10.00 u. Pupillen: Blauw Wit Dl - SOS Dl 10.00 u.; SC Rijssen El - Blauw Wit El 10.00 u. V. 9.00 u.; Blauw Wit E2- Eversberg El 10.00 u.; RKSV FI - Blauw Wit F1 10.00 u. V. 9.00 u. Dames: Blauw Wit - Sportlust (Vr.hoop) 11.00 u. Handbal za. 2 nov.: Al thuis tegen Boskamp Al om 14.15 u.; A2 thuis tegen LHC/Vilsteren om 12.45 u.; JA 1 thuis tegen Actief om 13.30 u.: BI uit tegen LHC om 10.30 u. Vertrek 9.15 u.; Cl thuis tegen SDOL om 12.00 u. zo. 3 nov.: Dames junioren thuis te gen Pollux om 12.00 u.; dames se nioren vrijHeren senioren thuis te gen Schalkhaar 2 om 12.55 u. Badminton 4-11 Holten 1 - Kwiek 26-11 Baco 1 - Holten 2; 6-11 Holten 3 - SAS 6; 2-11 Phoenix 6 - Holten 4; 2-11 ABS 4 - Holten 5; 2-11 Deventer 3 - Holten 1 (jeugd team). Mintonette Vrijdag 1 november: 19.00 uur Meis jes BI - Rac; Meisjes C - Rivo; Jon gens B - Ichtus 2.20.15 uur: heren 2 - Ledo; heren 3 -Katens 3; meisjes Al - Tornado 2. Programma Sporthal 't Mossink voor de week van 2 november tot en met 8 november 1985 Zaterdag 10.00 - 12.00 hockeyclub Holten 12.00 -15.00 N.H.V. 20.00 - 21.00 zaalvoetbalteam Hol- terbroek Zondag 12.00 - 16.15 N.H.V. Maandag 08.10 - 15.30 scholengemeenschap 18.00 - 23.00 badmintonclub Holten instruktielokaal: 19.30 -22.30 KNVB, afd. Twenthe Dinsdag scholengemeenschap 16.45 - 22.15 Mintonette 22.15 - 23.15 Blauw-Wit Woensdag 08.10 - 15.30 scholengemeenschap 16.00 - 18.00 hockeyclub Holten 18.30 - 22.30 badmintonclub Holten Donderdag 08.10 - 16.30 scholengemeenschap 16.30 - 22.00 s.v. Holten, afd. hand bal 22.00 - 23.30 s.v. Holten, All Stars Vrijdag 08.10 - 15.30 scholengemeenschap 16.00 - 18.00 hockeyclub Holten 18.30 - 23.00 Mintonette In de eerste wedstrijd voor de zaalcompetitie heeft Holten moei zaam van D.S.C. gewonnen. In de uitwedstrijd in Olst liep Holten in het begin een achterstand op die opliep tot 7-4. De Holtense verdedi ging had vooral moeite met de linkshandige schutters van D.S.C. Bij rust leidde D.S.C. met 8-5. Di rect na rust kreeg Holten meer vat op het spel en kwam het via 3i!) treffers van Nico Vorst gelijk. D.S.C. kwam nog op 9-8 maar moest toen toezien, dat een beter georganiseerde Holtense verdedi ging moeilijk passeerbaar werd. Aanvallend werd gevarieerd ge speeld en waren het vooral John Lamping, Meino v. Beek en weder om Nico Vorst die ervoor zorgden dat Holten alsnog de winst met 11- 13 mee naar Holten kon nemen. Scores: Nico Vorst 6; John Lam ping, Meino v. Beek 3; Johan Plan- tinga 1. De dames senioren speelden uit tegen Overwetering. In de eerste helft een gelijkopgaande wedstrijd waarin de gastvrouwen vlak voor rust met 6-5 de leiding namen. Ook na rust ging de stand gelijk op tot 7- 7. Toen zakte Holten weg en kon Overwetering weglopen naar een 11-7 stand. Holten kwam nog iets terug, maar verloor regelmatig met 15-9. Scores: Janneke Nijenhuis 3: Ine ke Leeftink 2; Tanja Hesse. Marti Barvelink, Mini v. Munster. Jeanet Nijland 1. Jeugd Bij de jeugd slechts 1 wedstrijd. De Holtense pupillen wonen uit in een goede wedstrijd na een 3-6 rust stand met 7-11. Een goede verdedi ging en goed keepsterswerk lagen aan de basis van deze keurige over winning.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 7