Fienpreuvers-bokaal weer voor Holten I Avondzorg voorziet Voorlichtingsavond Overijssel Roodbont Woningbouw kan op terrein Dikke Steen O Nationale collecte voor Jantje Beton Mevrouw Dikkers ten einde raad in behoefte NBvP kijkt vooruit naar jubileum Kindersoos Kwibus Amnesty kalender HOLTENS NIEUWSBLAD Si DONDERDAG 31' OKTOBER 1985- Prins Willem van de Oranjeboom overhandigt de Feupruevers-iois seltrofee aan de kegelaars Holten. Van 4 tot 10 november a.s. wordt in het record aantal van ruim 850 plaat sen van ons land de nationale jeugd- collecte gehouden, beter bekend als de jaarlijkse actie van Jantje Beton. Gedurende deze week wordt door plm. 45.000 collectanten huis-aan- huis gecollecteerd, terwijl op zater dag 9 november bovendien in enkele honderden gemeenten een straatcol lecte wordt gehouden. Het gaat bij de actie van Jantje Beton om geld voor het jeugdwerk in ons land. Voor speeltuinen, kin derboerderijen, clubhuizen, speel- o-theken en jeugdverenigingen. Voor nieuwe mogelijkheden en nieuwe voorzieningen. Voor kinde ren die in de verdrukking dreigen te komen, in oude en nieuwe woonwij ken, in de stad en op het platteland. Gevaar en onveiligheid, integratie van gehandicapte en gezonde kin deren en het grote gebrek aan veili ge en eigentijdse speelvoorzienin- gen en clubhuizen zijn in dit ver band problemen die veel aandacht krijgen. De plaatselijke jeugd- en jonge rengroepen die aan de collecte meedoen kunnen 50% van de op brengst direct bestemmen voor de aanschaf van nieuw spel- en kam- peermateriaal, voor een nieuwe ge luidsinstallatie of voor de noodza kelijke vernieuwing van inventaris. De andere helft wordt door het Na tionaal Jeugd Fonds gebruikt voor financiële ondersteuning van aller lei zinvolle projecten ten behoeve van de jeugd in ons land. Soms gaat het hierbij om een geringe startbij- drage voor een goed initiatief van een groepje ouders, soms ook om een fors bedrag voor een veelbelo vend plan van een plaatselijke jeugdvereniging. Uit de opbrengst van de komen de nationale jeugdcollecte wil het Nationaal Jeugd Fonds ruim 150 projecten financieel helpen. In het bestedingsplan zijn 30 jeugdac- commodaties opgenomen, 20 speel voorzieningen, 5 kinderboer derijen en een aantal speel-o-the- ken en peuterspeelzalen. Boven dien zal aandacht worden besteed aan voorzieningen voor buiten landse kinderen in ons land en kin dervakantiekampen. Concrete hulp voor concrete projecten. Bij het kegelcentrum Barbarossa hield de carnavalsvereniging De Fien- preuvers afgelopen zondag haar jaar lijkse familie-kegelinstuif. Velen maakten van deze gelegenheid ge bruik, om een praatje te maken met Perins Willem I van de Oranjeboom, en om mee te doen aan het individue le Fienpreuvers kegelkampioen schap. Daarnaast werden er onderlin ge wedstrijden gehouden tussen de bestuursleden van de Tennisclub Hol ten, de MAC Holterberg, de spelers van s.v. Holten 1, en de leden van de Raad van Elf van de organiserende vereniging. Het werd een spannende strijd, waarbij achteraf geconstateerd kan worden, dat vooral de team keuze van Prins Willem, met name de afsluitende kegelaars, discuta bel bleek. De spelers van s.v. Hol ten won glorieus de wedstrijd. Vooral de openingsknaller van Her man ten Velde, legde de basis voor dit succes. Voor het derde opeen volgende jaar is de s.v. Holten dus de winnaar van de Fienpreuvers- wisseltrofé. Tweede werden de Fienpreuvers, derde de Tennisclub en het sportieve team van MAC Holterberg werd vierde. Bij de indi viduele deelnemers werden me vrouw Slag-Arfinan en de heer Rus- tebiel de uiteindelijke winnaars. Bij de speciale kinderronde waren Alieke Dijks, Bram Boode, Her man-Jan Klein Velderman en Kris tel Lohuis de best geklasseerden. Dinsdag 5 november a.s. 's avonds 20.00 uur zal in café „Het Bonte Paard" te Dijkerhoek een voorlich tingsavond betreffende fokkerij-as pecten rondom het M.R.IJ.-veeras ge houden worden. Deze avond wordt georganiseerd door k.i. „Overijssel Roodbont" en is toegankelijk voor ie der die belangstelling heeft in het ge hele fokkerijgebeuren. Door de superheffing wordt er nu en in de toekomst een geheel ande re bedrijfsvoering gevraagd. De veehouders zullen over meer mana gement dienen te beschikken om stier van een vleesras is een hoe hun bedrijf zo economisch mogelijk Veelheid sperma aangekocht van te runnen. K.I. „Overijssel Rood- aantrekkelijke stieren van ver bont" zal op deze avond opening schillende vleesrassen, van zaken geven betreffende hun Ook zal op deze avond verslag fokbeleid voor de komende jaren, worden gedaan van een studiereis Er is een fokplan uitgestippeld naar Amerika door de direkteur waarbij iedere melk- en of vleesvee- foktechnische zaken van k.i. „Over- houder aan zijn trekken kan ko- ijssel Roodbont" de heer A. Lande- men. Voor de melkveehouder zul- weerd. Hierna zal er voor de toe- len een aantal Red Holstein kruis- hoorders gelegenheid zijn, om in singstieren worden ingezet en voor discussie te treden met de mensen die veehouders die een aantal van die verantwoordelijk zijn voor het hun dieren willen kruisen met een fokbeleid dat in de komende jaren zal worden gevolgd. Voor een ieder die de roodbont- fokkerij een warm hart toedraagt, is dit zeker een avond die de moeite waard is om te bezoeken. De verpleegkundige avondzorg, die vorig jaar als experiment is gestart door de Stichting Kruiswerk Zuid west-Overijssel blijkt in een behoefte te voorzien. Verwacht mag worden dat na afloop van het experiment op 1 november aanstaande de avondhulp een vast onderdeel gaat vormen van de werkzaamheden van het kruis werk. De avondzorg houdt in dat de kruis vereniging 's avonds verpleegkundi ge hulp biedt in situaties waar met hulp overdag alleen niet kan worden volstaan en de hulp niet voor bijvoor beeld familie, buren, vrienden en ken nissen kan worden gegeven. De dames van de afdeling Holten van de Ned. bond van Plattelands vrouwen hield afgelopen week een show met werk van eigen leden. Te vens lieten de heer en mevrouw Wolswinkel uit Maarsbergen kle ding zien, gemaakt uit boerenzak- doeken, batikstoffen en katoen. Verder werd er tijdens de bijeen komst vooruit gekeken naar het ju bileum, dat op zaterdag 16 novem ber gevierd zal worden met een ju- bileummarkt. De opbrengst daar van is bestemd voor waterpompen in Sri Lanka, een landelijk project van de NBvP. De jubileummarkt wordt gehouden in zaal Vosman. De avondzorg is noodzakelijk om dat patiënten als gevolg van bezuini gingen korter in het ziekenhuis verblij ven. Ook vaker dan voorheen willen mensen bij ernstige ziekte thuis blij ven, terwijl door de wachtlijsten en wachttijden voor verpleeg- en verzor gingstehuizen er regelmatig een be roep gedaan moet worden op aanvul lende hulp van het kruiswerk, in aan merking voor de avondzorg komen alle leden van de kruisverenigingen in de gemeenten Deventer, Diepenveen, Bathmen, Holten, Olst en Raalte. Niet- leden kunnen ook van deze zorg ge bruik maken door middel van een ex tra bijdrage. Wie denkt voor avondzorg in aan merking te komen kan contact opne men met het bureau van de stichting Kruiswerk Zuidwest-Overijssel, Gaar- denstraat 31, tel. 6 14 36. De wijkver pleegkundige komt dan thuis om de aanvraag te bespreken. De C.P.B., afdeling Holten hield vorige week een bijeenkomst die in het teken stond van het boek. Mevr. Span, mevr. De Wit en me vrouw Van Wingerden hadden een vijftal boeken uit gezocht, zoals die ook voorkomen op de meeste litte ratuurlijsten op de middelbare scholen. Het boek „Het Adres", van Marga Minco was door de dames thuis gelezen. In groepjes werd over het boek gediscussieerd. Op de le denlijst konden zes nieuwe leden worden bijgeschreven. De avond werd geopend met een bijbellezing door presidente mevrouw Bulsink- Bakker, mevrouw Span nam de af sluiting voor haar rekeniijg. „Ik vraag me af, waar ik nu nog mijn recht op een fatsoenlijke weg naar mijn woning kan krijgen". Aan het woord een wanhopige me vrouw Dikkers, woonachtig aan dat gedeelte van de Schreursweg dat niet verhard is. Precies twee honderd meter asfalt ontbreekt, als besluit van de gemeenteraad om de Broensweg geheel, en de Schreurs weg gedeeltelijk te verharden en Helaas ging de excursie naar bakker Nijkamp niet door op 30 ok tober. Dit kwam doordat de bakker een cursfis had. De excursie is ver zet naar woensdag 13 november, 's Middags van 14.00-plm. 16.00 uur. De kinderen worden opgehaald bij de scholen met de huifkar. Bij de bakker krijgen de kinderen een rondleiding en mogen ze broodjes bakken. Hiervoor kunnen de kinde ren zich opgeven bij het „Paal- huus". Tel.: 05483-6 27 55. Wat er voor woensdag 13 november op het programma stond is dus afgelopen woensdag 30 oktober geweest, n.l. toneelspel en schimmenspel. Ver der blijven alle aktiviteiten hetzelf de. Ook hier kunnen de kinderen zich opgeven. Kosten f 2.- per keer. Woensdag 27 november speculaas wel tot en met de agrarische bedrij ven. De woning van mevrouw Dik kers hoort niet tot die categorie. Tevergeefs heeft mevrouw Dik kers zich gewend to t alle gemeente lijke instanties en de gemeente raad, alles zonder resultaat. Bijzon der boos is mevrouw Dikkers op wethouder Stegeman die naar haar mening geen enkele poging heeft ondernomen om haar ter wille te zijn, in tegendeel zelfs. Reeds lang voordat er sprake was van de ver harding van de Schreursweg heeft de getergde vrouw haar problemen voorgelegd aan wethouder Stege man, portefeuillehouder openbare werken, die echter steeds de zaken vooruit heeft geschoven, totdat het te laat was. „U kunt zich niet voor stellen, hoe kwaad ik ben op de wet houder". Naar de mening van het college van b en w, staat mevrouw Dikkers niet alleen in haar verzoek om een verharde weg tot aan haar voor deur, maar zijn er in het buitenge bied nog tal van woningen die niet op een verharde weg zijn aangeslo ten. Door de uitspraak van de raad, uitsluitend buitenwegen te verhar den, waaraan agrarische bedrijven gevestigd zijn, is men echter aan handen en voeten geboden. Verder meent het college dat het met de toestand van de Schreursweg ter hoogte van het huis van de familie Dikkers nog wel meevalt, inverge- lijking tot een aantal jaren geleden, voordat de weg was opgeknapt. De De Holtense gemeenteraad is maandag- voor dit terrein een plan ontworpen voor avond unaniem accoord gegaan met de wijzi- zestien vrijstaande woningen in de vrije sec- ging van het plan buitengebied ten behoeve tor. van woningbouw op het terrein van het voor- Door de goedkeuring van de raad is het malig hotel-café-restaurant de Dikke Steen, gevaar, dat het hotel opnieuw heropend zou Het Rijssense bouwbedrijf Ter Harmsel heeft worden nu als dancing, van de baan. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 22 OKTOBER 1985 VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan de heer H. Bosman voor het vergroten van een fokvarkensstal bij het perceel Beumersteeg 10; - aan de heer L. Bos voor de verbouw van de woning Köllingserf 39; - aan Hockey Club Holten voor de bouw van een kleedgelegenheid in het sportdal; - aan de heer D. J. Steensma voor de bouw van een carport bij de woning Fazantenweg 14; 2. aan Volleybalver. Mintonette vergunning verleend voor het hou den van een bloembollenverkoopaktie; 3. aan het Interkerkelijk Kinderkoor Mozaïk toestemming verleend voor het houden van een verloting; 4. aan Carnavalsvereniging „de Fienpreuvers" vergunning verleend voor een aktie „Prins Raden"; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken ter Gemeentesecretarie. COMMISSIE VOOR WOONRUIMTEZAKEN De eerstvolgende zitting van de commissie vindt plaats op dinsdag 5 november a.s. en wel van 19.30-20.30 uur in het gemeentehuis. VOORBEREIDINGSBESLUIT GEDEELTELIJKE HERZIENING BESTEMMINGSPLAN BUITENGEBIED EN GEDEELTELIJKE HERZIENING BESTEMMINGSPLAN „DIJKERHOEK" De burgemeester van Holten maakttervoldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 28 oktober 1985 heeft beslo ten; a. te verklaren dat een herziening voor een gedeelte van het bestem mingsplan Buitengebied wordt voorbereid, voor zover omvattende hetgebied hetwelk in rode kleuropde bij dit besluit behorendeen als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven. Dit besluit heeft betrekking op het perceel Rijssenseweg 24 (Dikke Steen). b. te verklaren dat een herziening voor een gedeelte van het bestem mingsplan „Dijkerhoek" wordt voorbereid, voor zover omvattende het gebied hetwelk in rode kleur op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven. Dit besluit heeft betrekking op een gedeelte van het perceel sectie H. nr. 264, gelegen aan de Maatmansweg. Te bepalen dat deze besluiten in werking treden met ingang van de dag der bekendmaking. De raadsbesluiten met bijbehorende tekeningen liggen van de dag der inwerkingtreding af tergemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 31 oktober 1985. De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De commissie gemeentewerken vergadert op maandag 4 november 1985 om 15.30 uur in het gemeentehuis, Dorpsstraat 27. De agenda vermeldt o.a.: - voorstel tot aankoop van een breekhamer en een rioolontstopper; - voorstel tot aankoop verduisteringsgordijnen t.b.v. de scholenge meenschap; - voorstel tot uitvoering diverse werkzaamheden molen Dijkerhoek; - voorstel tot aanpassing riolering industrieterrein de Haar. De commissie financiën vergadert op dinsdag 5 november 1985 om 16.00 uur in het gemeentehuis, Dorpsstraat 27. De agenda vermeldt o.a.: - voorstel tot aankoop van een breekhamer en een rioolontstopper; - voorstel tot aankoop verduisteringsgordijnen t.b.v. de scholenge meenschap; - voorstel tot uitvoering diverse werkzaamheden molen Dijkerhoek; - voorstel tot aanpassing riolering industrieterrein de Haar. SPREEKUUR WETHOUDER STEGEMAN. Wethouder Stegeman is verhinderd op maandag 4 november a.s. spreekuur te houden. bakken; woensdag 11 december wethouder zegde toe bij slecht weer discofestijn; woensdag 26 februari striptekenen; woensdag 12 maart videofilm; woensdag 26 maart paasfestival; woensdag 9 april sport en spel; woensdag 23 april in strumenten makén; woensdag 7 mei smokkelspel; woensdag 21 mei picknicken. komende winter, dusdanige maat regelen te nemen dat de familie niet door de modder hoeft te waden. Een opmerking die met gelach door mevrouw Dikkers wordt ontvan gen. „Daar zitten we nu echt op te wachten". Volgens een toelichting van voor zitter van Rappard heeft de ge meente Holten zich afwachtend op gesteld bij de ontwikkeling van dit plannetje in verband met mogelij ke protesten uit de naaste omge ving omtrent milieuhinder en ge luidsoverlast. De burgemeester doelde hierbij op de naast gelegen maalderij van Müller. Hij deelde dan ook mee dat de projectontwik kelaar de boodschap had meege kregen zelf een oplossing te vinden voor de mogelijke problemen. Wel wilde de gemeente meewerken bij Ook dit jaar is de Amnesty-kalen- der 1986 van Twente in Holten weer verkrijgbaar. Voor elke maand is er een leuke tekening van een ken merkend plekje in Twente. Deze kalender kost f 5,-. Verkooppunten in Holten; Heusinkveld Boekhan del, Dorpsstraat 62 en v.d. Maat, Smidsbelt 7. Verder kunt u bij le den van Amnesty Holten terecht met als centraal adres: A. Wissink, Nagelhoutstraat 35, tel. 6 30 28. het in gang zetten van de procedu re. Ook werd té verstaan gegeven dat er geen aanspraak gemaakt kon worden op enige premierege ling, daar de gemeente dit in eigen hand wil houden voor de bebou wing van het plan Beuseberg. Volgens makelaar Stukker, die samen met makelaar Robers straks zorg gaat dragen voor de ver koop van de woningen, verwacht hij geen grote problemen. „Woning bouw, was hier de enige mogelijk heid. Gaat dat niet door, dan wordt het zonder twijfel een dancing. Er zijn genoeg gegadigden voor. Ik denk dat dat nog veel meer overlast zal bezorgen aan de omgeving". De dames Nieuwenhuis, eigenaressen van het pand de Dikke Steen zijn dolblij met de woningbouw. Zelf hebben zij voornemens om een van de woningen te kopen, liefst een van de woningen die geprotecteerd zijn op de plaats waar nu het hotel- pand nog staat, zodat het ver trouwde uitzicht blijft, maar nu vanuit een moderne woning met alle gemakken voorzien. De wonin gen krijgen twee slaapkamers op de verdieping en één gelijkvloers. De kosten bedragen circa 150.000 gulden. De dames Nieuwenhuis voor Hotel de Dikke Steen.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 5