Holten, toen en nu samengevat in foto's Socialiste straks Marke leerlingen niet ibij demonstratietocht I tegen kernbewapening Uit het politierapport niet terug in raad Kantoorruimte wordt bouwkeet Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Huisvuil kan Ingezonden HOLTENS NIEUWSBLAD Gevonden voorwerpen - TER GELEGENHEID VAN 15 JAAR NMB Musky disco GARAGE SCHUPPERT BV Missionaire werkdag naar Lochem DONDERDAG 31 OKTOBER 1985 3 Een Deense chauffeur meldde zich op 22 oktober aan het politie- buro, omdat hij met zijn vrachtau to gedeeltelijk over het trottoir was gereden, waardoor diverse tegels waren gesneuveld. Hij rekende de schade contant af met een ambte naar van gemeentewerken. Een voorbeeld voor menig chauffeur. In de nacht van 22 op 23 oktober kan door de Holtense politie een spookrijder op de Al worden aan gehouden. De man had vanaf De venter op de verkeerde rijbaan ge reden. Met een proces-verbaal op zak kon de bestuurder - een inwo ner uit 's-Gravenhage, - zijn weg vervolgen over de juiste rijbaan. De oorzaak van dit rijgedrag is de poli tie niet duidelijk geworden. Op 23 oktober hield de politie een snelheidscontrole op de Oranje straat. 32 automobilisten weten sindsdien dat de snelheidsmeter niet hoger dan 50 km per uur mag aanwijzen binnen de bebouwde kom. De hoogste snelheid bedroeg 87 km per uur. Ook op 23 oktober vond er een aan rijding plaats op de H. J. Wansink- straat. Door onoplettendheid van een bromfietser botste hij nage noeg frontaal tegen een tegemoet komende auto. Persoonlijk letsel deed zich gelukkig niet voor. Op 24 oktober onstond er een aan rijding op de kruising Larenseweg- Dorpsstraat. Een bromfietser ver leende geen voorrang aan een per sonenauto. De bromfietser werd daardoor licht gewond. Op 25 oktober onstond er een aan rijding op de Kolweg ter hoogte van de Rijssenseweg. Een fietser reed vanaf de Rijssenseweg op de ver keerde manier de Kolweg op door een éénrichtingsverkeersbord te negeren. Het gevolg hiervan was dat hij in botsing kwam met een te gemoetkomende bromfietser. Ook hier bleef het bij alleen materiële schade. Op de S14 werd in de avond van de 25-ste oktober een ree doodgereden door een personenauto. De afgelopen week zag de politie zich genoodzaakt achttien scholie ren te bekeuren in verband met di verse verkeersovertredingen, zoals het links voorbij rijden van een ver keersheuvel, met zijn drieën naast elkaar rijden en het rijden zonder deugdelijke verlichting. Burgemeester Van Rappard bekijkt het fotoboekje dat hem was overhandigd door de heer Brussee „Als je naar deze foto's kijkt is het opmerkelijk hoe in toch betrekkelijk korte tijd het karakter van het straat beeld veranderd is. Vroeger een ty pisch agrarisch gemeente, zoals dui delijk op de foto's is te zien, nu een dorp vol zakelijke bedrijvigheid. Toch laat het boekje ook zien dat we in de toekomst wat zuiniger moeten om springen met de karakteristieke pan den in ons dorp dan toi nu toe het geval is geweest", aldus burgemees ter mr. W. L. F. C. Ridder van Rappard bij de overhandiging van het eerste exemplaar van het jubileumboekje van de Nederlandse Middenstands- bank Holten dat als titel meekreeg: Holten, zo het was, zo het is. De burgemeester gaf de jubile rende bank als suggestie mee om over vijftien jaar opnieuw een boek je samen te stellen, zodat de sporen van het verleden worden doorge trokken naar het heden. In zijn kor te toespraak tijdens de overhandi ging in hotel de Holterberg ging de burgemeester even in op de rol die de banken spelen in de relatie tus sen burger en overheid. Vooral de vrijgevigheid van de banken in de jaren zestig met betrekking tot le ningen en hypotheken heeft naar zijn zeggen er toe bijgedragen dat de gemeente moet bijspringen als een burger zijn of haar schulden niet meer kon betalen. „Ik ben ver heugd dat de banken in de tegen woordige tijd wat meer realisti scher zijn in het verstrekken van kredieten. Zij staan nu meer met de beide voeten op de grond". De heer M. Vrolijk, directeur van de regio Overijssel schetste in zij welkomst woord in het kort het ontstaan van het filiaal Holten van de NMB. Met name de betere serviceverlening en een directer contact met de klant lag hieraan ten grondslag. De heer A. C. Brusse, directeur van de NMB Holten verklaarde dat ondanks de automatisering die ook in de NMB is doorgevoerd, het persoonlijk contact voorop staat. „Bij ons wordt de klant nooit een nummer, „aldus Brusse. Door het boekje, met foto's uit het archief van Jan Smale, die voor een deel ook al in het Holtens Nieuwsblad zijn ver schenen, en foto's gemaakt door Jan ten Velde, valt een uitstekend beeld samen te stellen van Holten toen en nu. Het boekje is verkrijgbaar voor NMB-rekeninghouders of voor hen die het worden willen, met een mi nimum inleg van f 100.- Voor ande re inwoners van Holten is het ver krijgbaar voor een bedrag van f 15.- De burgemeester heeft zich door zijn ambtenaren verkeerd laten voorlichten", aldus directeur R. Houwert van Van der Loeff, naar aanleiding van het bericht, dat de firma Ribberink, aannemer van het nieuwe gemeentehuis binnenkort op de eerste verdieping van het pand Smidsbelt 37, waar ook het Holtens Nieuwsblad is gevestigd, een schaftlokaal gaat inrichten, terwijl in het leegstaande gedeelte waarin vroeger de Inspectie kleu ter- en lager onderwijs was geves- tigd de tekenkamer en directie van Ribberink een plaatje zal vinden. „Vanzelfsprekend kunnen wij niets inbrengen tegen de komst van een kantoor in het leegstaande inspectie-gedeelte, maar wij kun- Zondag 3 november a.s. zal de eer ste disco van het seizoen weer van start gaan, georganiseerd door de Stichting Sociaal en Kultureel werk in Holten. Om 14.30 uur gaan de deuren open van de Kapschure. Omdat het de eerste Disco van het seizoen is wordt er geen entree geheven en kun je weer heerlijk swingen op de muziek die door de tienervrijwilligers zeis wordt ge draaid. De disco duurt tot 17.00 urn en is voor alle Holtense jongeren in de leeftijd van 12 tot en met 15 jaar. Tevens organiseert Musky ook ie dere vrijdag van 15.00 tot 17.00 uur sozen. Hier kun je dan bijv. naar muziek luisteren, spelletjes doen, lekker kletsen enz. Tevens kun je hier ook terecht wanneer je zelf goeie ideeën hebt om een keertje te organiseren. nen niet accoord gaan met een schaftruimte op de bovenverdie ping. Daarvoor is de indeling van het pand absoluut ongeschikt. In dien de burgemeester tijdens de raadsvergadering verklaart dat hierover overleg is gepleegd tussen de firma Van der Loeff, uitgeefster van het Holtens Nieuwsblad, de fir ma Ribberink en de gemeente Hol ten, dan kan ik alleen maar zeggen dat wij tot op dit momment niet op de hoogte zijn gebracht van de plannen.4 Van een overleg is al hele maal geen sprake geweest. Wij zul len dan ook de nodige stappen on dernemen om een ongestoord wer ken van de redactie van het Hol tens Nieuwsblad mogelijk te maken". De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o Oranjestraat 30, Tel. 05483-6 13 63 Met ingang van de nieuwe zittingspe riode van de Holtense gemeenteraad zal een bekend gezicht daaruit ver dwenen zijn. Het raadslid Janneke Metsemakers Rouwé houdt het na acht jaar voor gezien. Zij stelt zich niet meer beschikbaar voor een derde raadsperiode. In de fraktie van de Par tij van de Arbeid was zij vooral belast met vraagstukken rond onderwijs, sociaal cultureel werk, ruimtelijke or dening en emancipatie. „De meeste mensen denken dat je er wel bent met eenmaal in de maand een raadsvergadering, maar er gaat veel tijd inzitten, voor al in drukke tijden rond de begro ting. Echt bij elkaar opgeteld heb ik niet niet, maar gemiddeld kom ik wel tot zo'n tien a vijftien uur in de week. Dat werd me teveel, nu ik sinds kort ook een parttime baan heb van twintig uur" verklaart Jan- neke Metsemakers. Zij voegt er aan toe dat niet alleen tijdsgebrek tot haar besluit heeft geleid. „Ik denk dat je niet te lang in de raad moet zitten. De kans is groot dat je dan vastroest, dingen vanzelfsprekend gaat vinden en dus niet meer alert bent. Je komt dan al gauw in een vast patroon, een sleur. Daarom ben ik van mening dat men niet langer dan twee zittingsperioden moet meedraaien. Door een uitwis seling van de wacht komen nieuwe ideëen aan bod en gaat er weer eens een frisse wind waaien". Janneke Metsemakers-Rou- wé De socialiste hoopt dat haar plaats weer ingenomen wordt door een vrouw. Haar grootste wens is dat de raad daadwerkelijk een afspie geling van de Holtense bevolking zal worden en dus voor'de helft zal bestaan uit vrouwen.„Dat ligt hier in Holten nog moeilijk. Toch hoop ik dat zich meer vrouwen beschik baar gaan stellen voor het gemeen teraadswerk. Dat komt niet alleen de wijze van vergaderen ten goede maar ook de lengte van de verga deringen". Ook dit jaar organiseert de Neder landse Zendingsraad weer op twaalf plaatsen in Nederland een missionai re werkdag, en wel op zaterdag 9 no vember. Voor Overijssel is de plaats Holten, in De Kandelaar van 10.00 tot 15.30 uur. Als thema is gekozen: „deze wereld delen, helen". In navolging van de Wereldraad van Kerken hebben de Hervormde en Ge reformeerde landelijke organen voor zending, werelddiaconaat en ontwik kelingssamenwerking een project ontwikkeld dat de naam kreeg: „Ga ven delen, wereldwijd". De missionai re werkdagen sluiten met hun thema hierop aan. Het programma zal in het teken staan van bijbelstudie over Mar cus 6 30-44 {wonderbare spijziging). Gasten in De Kandelaar zullen zijn mevrouw S. Schuurman-Örscek van de Moslimgemeenschap, ds. L. J. Lei- wakabessy, predikant van de Molukse kerk en ds. P. J. Booys, predikant in Zuid-Afrika, thans studerend in Kam pen. De missionaire werkdag is be stemd voor alle gemeenteleden van beide kerken uit de provincie Overijs- f/?K //2\ NED. HERV. KERK: 10.00 uur ds. R. Visser. 19.00 uur ds. W. Vons. Viering Heilig Avondmaal. Uitgangscollecte: Najaarszendingswerk. Oppas dienst: mevr. Admiraal-Koen- ders en Gerdien Slotman. 10.00 uur: Jongerendienst in gebouw „Irene". Woensdag 6 nov. (Dankdag) 10.00 u. en 19.30 u. ds. M. Berg. Woensdag 6 nov. Diessenplas 19.30 u. ds. W. Vons. GEREF. KERK: 9.30 u. ds. M. Mellema van Om men. 15.00 u. ds. J. Zijlstra van Vorden. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst: Groep 5 en 6 o.l.v. de heer J. Stam. Oppasdienst: Mevr. Maneschijn-Roelofs, mevr. Offringa-Werkman, mevr. Van Dijk-Aanstoot. Mevr. Wel- ink-Stam, mevr. Oosterveld- Potman, Anita Aanstoot. Woensdag 6 nov. (Dankdag) 10.00 u. en 19.30 uur ds. M. Berg. (Beide diensten in Herv. kerk). R.K. KERK: 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene". DIJKERHOEK: 10.00 u. ds. W. Vons. Uitgangs- coll.: Najaarszendingswerk. OKKENBROEK: 10.00 u. ds. G. Bouman. (Gezins- dienst/Heilige Doop). Uitgangs collecte: Plaatselijke diaconie. Woensdag 6 nov. (Dankdag). 19.15 uur ds. G. Bouman. NIEUW HEETEN: Zaterdag: 19.00 u. Zondag: 8.00 en 10.00 u. Arts W. R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekhuren: 11.00 uur en 16.00 uur. Wijkverpleging: Dienst 31/10 t.m. 7/11: T. Kamp huis, tel. 05700-1 24 25. Spreek uur wijkverpleegkundige, alle werkdagen van 13.30-14.30 uur. Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terugbezor gen van magazijnartikelen. Dië tisten spreekuur (op afspraak), elke le en 3e dinsdag van de maand. Tandarts: J. Webbink, de Ruyterstr. 19, Rijssen, tel. 05480-14140. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts: Th. A. Oostenbrug, Diessen- plasstr. 5 tel. 6 15 15 (ook voor kleine huisdieren). S. Minnema, Oude Dev. weg 7, spr. u. 8.00- 9.00 uur. Tel. 06 28 35 b.g.g. 05704-30 86. Kleine huisdierenpraktijk: Drs. P. E. Helthuis, Dorps- str. 63a, spr. u. ma. t.m. vrijdag 19.00-19.30 u. tel. 6 33 77. Stichting maatschappelijke dienstverl. midden-Overijssel: Gaardenstraat 39, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Open Bejaardenwerk: Inlich tingen tel. 05483-6 12 01 en 6 13 28-6 28 89. Ziekenvervoer: 00 11 of dienst doende arts, tel. 05483-6 35 53. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Ziekenfonds: Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur in het Groene-Kruis- gebouw, Gaardenstraat en vol gens afspraak. Fysiotherapie: Alle werkdagen Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Energiebedrijf: Storing elektriciteits- en gas- voorziening melden bij Gem. Energiebedrijf tel. 05483-6 18 14. Politie: Tel. 05483-6 15 53 of 6 26 55 of na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer: Telefoon 00 11 (dag en nacht). Maandag 4 november: 13.30- 15.00 uur: Inleveren voor speel goedbeurs in pand Fa. Dolle- kamp, Oranjestraat 69. Dinsdag 5 november: 9.30-11.30 uur: Verkoop speelgoed op beurs in pand v/h Fa. Dolle- kamp, Oranjestraat 69; 19.30 uur: Jaarvergadering H.V.G. Dijkerhoek in „Bethanie". Te vens herdenking van 30 jarig be staan. Donderdag 7 november: 20.00 uur: Ledenvergadering CDA Holten in gebouw „Irene" Vrijdag 8 november: 20.00 uur: Klaverjasavond SV Holten in kantine „Meermanskamp" Maandag 11 november: Ï9.30 uur: Ruilavond Holtense Post zegelclub in rest. „Vosman". Vrijdag 15 november: 20.00 uur: Bingo-avond Blauw Wit in club huis 't Vletgoor. Zaterdag 16 november: 10.00- 17.00 uur: Jubileummarkt afd. Holten Ned. Bond van Platte landsvrouwen in zaal „Vos man"; 19.30 uur: Jubileumshow Holtense Muziekvereniging in Sporthal 't Mossink. Gevonden: een rose kinder beursje; een crosshelm; één paar heren glacé's bruin; een zwart-bonte koe met markthal ster; twee bankbiljetten. Verloren: een sleutelbos; een eindstuk van een motoruitlaat; een rijbewijs alsmede kenteken bewijs JG-34-TT; een verzeke ringsplaatje van een bromfiets STV 098; een doublé armband. Deiae Kerxen uit ae provincie uverijs- De leerlingen van de scholenge- <- meenschap De Marke zullen aan- staande vrijdag niet deel mogen ne- men aan de scholierenaktie „Scholie* ren/studenten staking tegen kruisra- Z ketten". Indien de leerlingen toch meelopen in de demonstratieve tocht Z die door het actiecomité is georgani- - seerd, zal dit gezien worden als onge- oorloofd schoolverzuim. Z Wij wensen geen enkele verant- woordelijkheid te aanvaarden voor Z deze demonstratie", verklaarde di- recteur Koelemay van de Marke. Z „Wij hebben een verantwoordelijk- heid ten opzichte van ouders en schoolbestuur (de onderwijscom- j» missie van de OLM) en zijn tijdens schooltijd aansprakelijk voor de leerlingen. Ook zijn wij van mening dat een dergelijke demonstratie tij dens schooltijd niet het juiste mid del is om te getuigen voor de vrede, al zal iedereen daar verschillend over denken". Tijdens een eerdere demonstratie vorig jaar werden de leerlingen van de Marke enigermate vrij gelaten zelf te beslissen of zij mee wilden demonstreren. „Wij hebben toen de pauze wat verlengd, zodat de scha de aan het dagprogramma beperkt bleef. Dit jaar hebben we, na rugge spraak met het schoolbestuur, be sloten geen medewerking te verle nen. Ook het personeel zal zich af zijdig houden", aldus directeur Koelemay die er tenslotte aan toe voegde de deur voor overleg met de leerlingen niet helemaal gesloten te hebben. „Wij zoeken echt naar een oplossing, maar vooralsnog zijn we er niet uit". Overleg In de Scholengemeenschap wordt door aktiegroep en schoollei ding druk overleg gevoerd om de demonstratieve tocht, die aange kondigd was voor vrijdagmorgen elf uur, te verschuiven naar een la ter tijdstip op die dag. Wij zijn van mening dat er ruimte moet zijn voor een dergelijk initiatief. Het leeft bij de jeugd, en daar moeten zij uiting aan kunnen geven, maar dat moet niet ten koste gaan van het lesprogramma. We zitten midden in de tentamenweken en dan telt elk uur, is de mening van conrector Van Geel van SGH. In samenwerking van de organi satoren van de aktie wordt nu naar een oplossing gezocht, zodat de scholieren toch in een demonstra tieve tocht door het dorp kunnen trekken. Bij het gemeentehuis zal de stoet halt houden om burge meester Van Rappard de handte keningen te overhandigen die eer der op vrijdag op de school zijn ver zameld. Naar verwachting zullen zo'n driehonderd leerlingen deelne men aan de demonstratie. Er is een oplossing gevonden voor de vuilstort van de gemeenten holten en Raalte. Voor een periode van drie jaar kunnen deze gemeenten terecht op de vuilstortplaats in Lochem. De gemeente Holten was reeds geruime tijd op zoek naar een ande re stortlokatie, daar de stortplaats Markelo op 1 januari 1987 gesloten gaat worden. In overleg met Mr. J. Fokkers, de Gedeputeerde voor mi lieu-aangelegenheden van Gelder land Ir. C. P. van Rossum, gedepu teerde milieuzaken van Overijssel en drs. C.G.A.A. Brekelmans, por tefeuillehouder voor milieu-aange legenheden is overaangekomen dat Holten en Raalte voor een pe riode van drie jaar hun huisvuil mo gen storten in Lochem. Tussen het Gewest, de gemeente Holten, Raal te en Lochem zal overeenstemming moeten komen over de nodige fi nanciële afspraken. Op korte ter mijn zal vanuit het bestaand over leg tussen Holten, Raalte en gewest contact met het gemeenteestuur van Lochem worden opgenomen, om de afspraken uit te werken. Dierenpark De Haar Na de trieste gebeurtenis van en kele weken terug toen een ree het park ontvluchtte en daarbij zoda nig gewond raakte dat zij is overle den, nu wat vreugdevoller nieuws. Sinds zaterdag 26 oktober lopen er 2 nieuwe reëen in het park, een mannetje en een vrouwtje van ca. 4 maanden oud, die vanuit Aalten naar Holten zijn gekomen. Zij zijn nog wat onwennig en schuw, zodat het helpen voeren door de kinderen zoveel mogelijk wordt beperkt om de kleine dieren aan hun nieuwe omgeving te laten wennen. Velen van u zullen zich afgevraagd heb ben waarom rond het park een schrikdraadinstallatie is aange legd. Sinds het park bestaat is er altijd veel last geweest van katten, die veel jonge dieren zoals kuikens en konijntjes weg roofden. On danks contact met eigenaren kwam hierin geen verandering, er ger nog er kwamen er steeds meer of andere, zodat is besloten de kat ten voortaan te trachten buiten te houden met zwakstroom. Daar het in het belang is van iedereen willen wij als verzorgers u en vooral uw kinderen vragen deze schrikdraad installatie in tact te houden. U be grijpt wel dat al deze dingen geld kosten en hoewel in de loop der ja ren wat reserve is gekweekt,is de bodem van ons spaarbankboekje in zicht. Indien u het park een warm hart toedraagt, dan kunt u een donatie doen en wel op reke ningnummer 93.54.10.767 van de Bondsspaarbank, giro 848924 on der vermelding Dierenpark. Bij voorbaat onze hartelijk dank. Deze dank gaat ook naar Mevr. Roelofs die een aantal jaren elk weekend, zomer en winter, de dieren heeft verzorgd en te kennen heeft gege ven hiermee te stoppen. De Vrijwilligers

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3