Zelfs zonder oproep Wethouder niet terug in college Holtens Nieuwsblad, Naar Parijs met] de middenstand Gelden penning voor Nobelprijskandidaat Bejaarden sociëteit nog met volgeboekt Cursussen SoCuWe Meer mannen dan vrouwen aan 't werk U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. OPBRENGST COLLECTE AMNESTY Begroting'86 wordt latertje Holtens Nieuwsblad Donderdag 31 oktober 1985 - 38e jaargang - nr. 44 I Abonnementsprijs f 34.25Losse nummers 75 cent Gedrukte oplage 3075 „Wat een trouwe donors hebben we toch in Holten, zelfs zonder oproep komen ze!", schrijft mevrouw C. H. van Iperen-Esseboom enthousiast in haar dankwoord aan alle vrijwilligers die ook dit jaar weer de bloedplasma-avond tot een succes hebben gemaakt Geen overbodig bedankje, want door een storing in de interne communicatie van het Holtens Nieuwsblad was de bloedpfasma- avond bijna op een sof uitgedraaid, doordat de datum verkeert in het artikel werd vermeld. En omdat een fout zelden alleen komt wisten wij ook te vermei* den dat een gezond mens wel tweemaal een liter bloed kon afstaan. Ondanks deze miskleunen, kon het Rode Kruis niet minder dan 586 flessen met een halve liter bloed meegeven naar Amsterdam. De eerste werden maandagavond ai om even zes uur geprikt, de laatsten waren om half tien aan de beurt De organisa tie liep weer voortreffelijk, wat vooral te danken was aan de vrijwilligers(sters) van de EHBO, waarvan er een aantal al om vier uur in de sporthal aanwezig wa ren. Een speciaal woord van dank richt het Rode Kruis aan de Holtense school jeugd die dit jaar de oproepkaarten huis aan huis hadden bezorgd, tot in de ver re buitengebieden aan toe. Of er veel flauwvallers waren dit jaar, vroegen we mevrouw Van Iperen. Dat viel gelukkig best mee, alleen de stoere klanten, die niet het geduid hadden om even rustig te blijven liggen werden na het opstaan wat witjes om de neus, maar een kopje koffie hielp ook die donors weer op de been. Het Rode Kruis rekent volgend jaar op een nog grote aantal, als de datum tenminste goed vermeld staat. Wethouder H. Stegeman zal het in gang van de nieuwe zittingsperiode van de gemeenteraad geen zitting hebben in het college. Tijdens de eerstkomende ledenvergadering van het CDA op 7 november aanstaande zal hij bekend maken, niet meer be schikbaar te zijn voor een volgende ambtstermijn. Wethouder Stegeman had acht jaar zitting in het college van b en w. „Aanvankelijk heb ik gedacht, er nog een jaartje aan vast te knopen, maar gezien mijn leeftijd (62) lijkt het me goed om er bij de gemeente raadsverkiezingen een punt achter te zetten". Stegeman kwam direct in het college, zonder een vooraf gaande raadsperiode. Zijn bestuur lijke ervaring is bijzonder groot. Hij was bestuurslid van tal van instan ties zoals het landbouwonderwijs en het huishoudonderwijs. Ook was hij voorzitter van de Holtense melkfabriek de Vrijheid, vice-voor- zitter van de Ruilverkaveling Hol- ten-Markelo en voorzitter van de OLM, afdeling Holten. Tien jaar lang was hij lid van de kerkeraad van de Ned. Herv. Kerk. Geduren de twee maanden, tussen het af scheid van mr. Enklaar en de komst van burgemeester Van Rap- pard was hij waarnemend burge meester. Acht jaar lang was hij loco-burgemeester. Om straks toch wat om handen te hebben heeft hij opnieuw een bestuursfunctie aan vaard bij het waterschap Regge en Dinkel. Terugkijkend op de acht jaar wethouderschap was het hem enorm meegevallen. „Ik heb er in het begin wel eens tegen opgeke ken, maar ik heb het met plezier gedaan". Vooral de twee maanden burgemeesterschap was hem bij zonder goed bevallen. Uitgeversmaatschappij Van derLoeffBV in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5 tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104 Boekelo tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Smidsbelt 37 cel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wiggers Kolweg 14 tel. 05483-6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 J. Rozendom Schoutenstraat 33a tel. 05483-6 36 25 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 612 24 tot dinsdag 12 uur In Bathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Op dinsdag 5 november wordt in Irene weer een .sociëteitsmiddag voor ouderen gehouden. De aan vang is als vanouds 14.30 uur. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. A/s abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres:- Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Dhr /mevr.: - Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 34.25 G. J. van 't Holt tijdens zijn toespraak in het Concertgebouw te Hengelo. Zoals u ongetwijfeld al be merkt heeft, is het Holtens Nieuwsblad deze week dikker dan u de laatste maanden van ons gewend bent. Dat is niet in de laatste te danken aan onze advertentiemensen, die samen met de Holtense middenstand een advertentieprijsvraag heb ben opgezet, met als prijs een driedaagse reis voor twee perso nen naar Parijs. De regelmatige lezers en leze ressen van het Holtens Nieuws blad kennen al het concept dat gelijk is aan de advertentieprijs vraag die in het voorjaar werd gehouden. Aan de hand van pasfoto's van Holtense midden standers dient u de bijpassende winkels te vinden. Geen moeilij ke slagzinnen, maar een gezelli ge tocht lang de winkels waar u toch al uw dagelijkse bood- schappen haalt. De bedoeling is dat men het i aantal chrysantentakken telt die zich bevinden in de etalage van de desbetreffende zaak. Dit i bij elkaar opgeteld moet wor- j den ingevuld, waarna men mee- dingt naar de driedaagse reis. f Terwijl voor sommige clubs en activiteiten voor de jeugd wachtlij sten moeten worden aangelegd door de Stichting Sociaal Cultureel werk, zijn voor een aantal volwas senen activiteiten nog een flink aantal plaatsen open. Zo heeft zich voor de cursus Nederlands nog nie mand gemeld. Het is dan ook onze ker of er deze winter een cursus Ne derlands zal worden gegeven. Er is ook nog plaats op de compu tercursus voor gevorderden op dinsdagavond in de Scholenge meenschap, leerbewerken en bloemschikken voor gevorderden en kantklossen voor beginners. Volgeboekt zijn de cursussen yoga, volksdansen, kantklossen voor ge vorderden en bloemschikken voor beginners. Kinderen kunnen zich nog aanmelden voor de cursus sie raden maken (elke donderdag van vier tot vijf) de handenarbeidclub, kookclub en volksdansen voor de jeugd. Deelnemers kunnen zich in schrijven door te bellen met SoCu- We tel. 6 27 55, Terwijl is tal van gemeenten de begroting 1986 al hoog en breed door de gemeenteraad is behan deld, zal het vermoedelijk wel janu ari worden voordat de Holtense ge meenteraad een oordeel kan vellen over de gemeentelijke begroting. De oorzaak ligt volgens secreatris Stegeman in verschillende facto ren, waarbij de invoering van de ge meentelijke automatisering per 1 januari een van de struikelblokken is. Voort zijn er tal van „bijkomen de werkzaamheden" die voor een flinke vertraging zorgen Mening- verschil tussen de collegeleden, ligt volgens zijn zeggen niet aan de ver traging ten grondslag. „Bedankt mijnheer van 't Holt, ik ben blij met de medaille en het geld uit Holten. Dit zijn tekenen van men sen; dat wil zeggen hoop voor broe derschap en éénheid van mensen, ie dereen deelt met elkaar", aldus een verraste Zuster Mariani Dimaranan uit de Filippijnen, dinsdagavond 22 oktober in het Concertgebouw te Hengelo. Tijdens de feestweek in Holten, van 29 april tot 5 mei j.l., is er gecol- De werkloosheid in de gemeente Hol ten is in de maand september flink ge daald ten opzichte van de maand au gustus. Veertien werkzoekenden konden worden uitgeschreven, zodat het aantal werklozen nu in totaal 230 bedraagt. Vorige maand stonden nog 244 werkzoekenden ingeschreven. m vergeiijiung mei. sepiemoer 1984 is de daling nog groter. Toen stonden 285 werklozen ingeschre ven. Opvallend is, dat het vooral de mannelijke werkzoekenden zijn die weer een plaatsje op de arbeids markt hebben gevonden. Eind sep tember 1984 waren er 208 mannen werkloos, eind augustus van dit jaar 160 en bij de laatste peiling 148. Bij de vrouwelijke beroepsbevol king heerst relatief nog een grote werkloosheid, 77 in september van het vorige jaar, 84 aan het eind van augustus 1985 en 82 in september. Het overgrote deel van de werkloze vrouwen zoekt een baan in de han del of op kantoor (34) of in het on derwijs (23) terwijl ook onder het huishoudelijk en horecapersoneel in Holten een flink aantal werklo zen geteld kan worden (15). Bij de werkloze mannen zijn de „toppers", landbouw (24), bouw en hout (26), handel en kantoor (23) en algemene dienst (18). lecteerd voor Amnesty Internatio nal op de muziekavond van alle Holtense zang- en muziekvereni gingen en tijdens de oecumenische dienst in De Kandelaar. Er werd ge collecteerd voor 2 projecten, n.l. voor Polen en voor de Filippijnen. De opbrengst was f 3.200.-. De voor Polen bestemde helft van dit be drag is inmiddels op zijn bestem ming aangekomen. Het bezoek van Zuster Mariani, hoofd van de T.F.D.P. (mensenrechtenorganisa tie in de Filippijnen) aan Neder land, was een goede gelegenheid haar het geld voor gevangenen in de Filippijnen te overhandigen. Zuster Mariani Dimaranan is kan didate voor de Nobelprijs voor de Vrede in 1986. Wim Monasso, projektmedewer- ker voor Azië van de NOVIB, vertel de tijdens de bijeenkomst in het Concertgebouw van Hengelo waar om zoveel organisaties vinden dat de T.F.D.P. de Nobelprijs verdient. Omdat organisaties geen Nobel prijs kunnen krijgen, wordt Maria ni Dimaranan door 30 Nederlandse organisaties voorgedragen, waar onder de NOVIB, Kerk en Vrede, Vastenaktie en de Wereldwinkels. Zuster Mariani vertelde wat haar persoonlijk is overkomen en wat zij zelf heeft gezien van het geweld en de onderdrukking. Van oktober 1973 tot december 1973 heeft zij zelf gevangen gezeten. Zij was lerares wiskunde. Na haar vrijlating vroeg zij zich af: „Zal ik les blijven geven, moet ik het instituut verlaten? Wanneer ik nu niets doe, wanneer moet ik het dan wel doen?" En zij besloot haar veilig bestaan op te geven en te gaan werken voor de T.F.D.P. Uit Holten waren op deze bijeen komst in Hengelo aanwezig leden van Amnesty International afd. Holten, leden van de kerken en van de Stichting Viering Nationale Feestdagen, van wie de heer van 't Holt die in een toespraakje iets ver telde over het bezoek van de Cana dezen aan Holten en de betekenis van de bevrijdingspenning. Me vrouw A. Wissink, voorzitter van Amnesty International, afd. Holten overhandigde het geld aan zuster Mariani Dimaranan. Onder het motto: „Wij zijn be vrijd, maar nog niet iedereen is vrij", heeft Amnesty International tijdens de feestweek aktie gevoerd. De moed en het enthousiasme van Zuster Mariani, werkzaam in een klimaat van onderdrukking, geeft allen die werkzaam zijn voor de mensenrechten inspiratie om met dit werk door te gaan. ZUSTER MARIANI

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1