Staatsbosbeheer wil camping verplaatsen Ingezonden Schooljeugd gaat weer De Boer Op Geslaagd Ereprijs HOLTENS NIEUWSBLAD MONTEUR/WERKMAN DONDERDAG 3 OKTOBER 1985 Staatsbosbeheer heeft plannen klaar liggen om de dagrecreatieterrei nen aan weerzijde van de berg te ver plaatsen naar de buitenkant van het natuurgebied. De druk op het natuur terrein wordt zo groot, dat alles in het werk gesteld moet worden om de overlast van de toersit te verminde ren. Daardoor ook wordt er geen on derhoud meer gepleegd aan de toe gangsweg tot de dagcamping, die door de vele kuilen levensgevaarlijk is geworden voor fietsers en de vering van de auto's. Ook is het aantal wan delroutes in het gebied van Staats bosbeheer zachtjes aan verminderd zonder dat hier ruchtbaarheid aan is gegeven. Aan de gene zijde van de berg zijn vier wandelroutes geschrapt aan de Holtense kant twee. „Dat klopt" aldus boswachter G. J. Hegeman. „Als het aan ons ligt zouden we ook de Toeristenweg willen afsluiten voor het gemotori seerde verkeer, want vooral op zon dag en in de vakantie is er geen aar digheid meer aan". Als alternatief ziet men bij Staatsbosbeheer een gedeeltelijke afsluiting van de Toe ristenweg zodat de weg niet meer als doorgaande „snelweg" van Hol ten naar Nijverdal gebruikt kan worden. „Je hoort hier bij ons in het centrum de banden gieren als ze met een vaart van tachtig of meer de bocht nemen. U weet hoe zuinig we zijn op onze korhoenders, maar vorige winter hebben we er vier dood aan de kant van de weg ge vonden, doodgereden door jakke rende auto's. Op deze manier wordt het na tuurgebied kapot gemaakt". Bos wachter Hegeman verklaart dat door geldgebrek - elk jaar moet tien procent worden ingeleverd - er ge streept is in de de wandel voorzie ningen. De prioriteit ligt nu meer op het natuurbehoud dan op de re creatieve voorzieningen. Nieuw in zicht in de recreatie geeft aanlei ding om de dagcamping straks te gaan verplaatsen. De voorzienin gen, zoals banken en dergelijke zijn op de dagcamping aan de Nijver- dalse kant al weggehaald en komen niet meer terug. „De dagcampings zijn uit de jaren zestig toen de men sen er nog met stoeltjes op uit trok ken om een hele dag op de dagcam ping door te brengen. Nu zet men zijn auto aan de rand van het na tuurgebied neer en gaat wandelen of fietsen. Daar moeten we op in spelen", aldus de boswachter. Antenne-perikelen Het was maandagavond t.g.v. de raadsvergadering, verheugend te mogen beluisteren, dat drie van de vier fracties, kennelijk geabon neerd zijn op de uitgave van het NVH te oordelen naar het toepas sen van de jurisprudentie, welke bovengenoemde vereniging publi ceerde. De drie fracties overwogen ken nelijk de uitspraken in een conflict tussen huurders en Woningbouw- ver. te Maastricht, waarin in eerste instantie de Arrondissements rechtbank en later bij het door de Woningbouwver. ingestelde beroep voor het Gerechtshof te 's-Herto- genbosch, de huurders in het gelijk werden gesteld en de Woningbouw ver. werd veroordeeld in de kosten van beide gedingen. Ook hier ging het om de overgang van GAI naar CAI. Beide rechtban ken stelden: éénzijdige verbreking van het aangegane huurcontract met bijbehorend huurreglement, is strijdig met het bepaalde in art. 59 boek 2 v.h. Burgerlijk Wetboek. Im mers het was de min. v. volkshuis vesting, die destijds Woningbouw ver. toestemming gaf om de kosten verbonden aan de oprichting en in werking houden van een Gemeen schappelijke Antenne-Inrichting, kortweg GAI, als vast bestanddeel op te nemen in de huren, naast een bedrag variabele servicekosten. Dit om aan de bezwaren van be schadiging onroerend goed bij plaatsing privé antenne's tegemoet te komen. Het opnemen van een vast bedrag in de huren legde naar het oordeel van de rechterlijke macht, de Woningbouwver. zo de huurder dat wil de verplichting op om de installatie op peil te houden, c.q. aan te passen en in stand te houden, het argument dat betrok ken huurders aanvoerden, nJ. dat aansluiting op het Centraal Anten ne-Systeem een 10-voudige kosten verhoging met zich mee bracht was gold als zwaarwegend argument. Het verweer van de Woning bouwver. welke meende te moeten wijzen op het grote aantal gereali seerde „aansluitkastjes" werd van ae hand gewezen omdat naar het oordeel van het hof, dit niet impli ceerde, dat het gelijkgesteld mocht worden met het werkelijk aantal gerealiseerde aansluitingen, met name de Holtense fractie Gemeen te Belang heeft dit goed meegewo gen. Dat daarnaast in onze gemeente de kwestie antenneverbod werd aangehaald met name voor de ei gen woningbezitters valt kort af te doen met er is nog geen duidelijke uitspraak noch privaatrechtelijk noch publiekrechtelijk. Naar onze mening heeft de meer derheid, de PvdA, de WD en Gem.Belang in de Holtense raad, juist geoordeeld en zich bovendien veilig gesteld. Eerst dient de Wo ningbouwver. haar leden en huur ders te vragen of huurders de kon- sekwenties van de overgang GAI naar CAI, een behoorlijke verzwa ring van de maandelijks vaste las ten, willen dragen. Immers het GAI is hun destijds opgedrongen, om ei gen antenneplaatsing tegen te gaan. Door de kosten op te nemen in de huur heeft de Woningbouw ver. zich ook verplichtingen opge legd. FNV afd. Holten Ouderenbeleid onvoldoende Het optimisme in de troonrede over de koopkrachtverbetering zal voor vele ouderen op een teleurstel ling uitlopen, zo vreest de Algeme ne Nederlandse Bond voor Oude ren (ANBO) afdeling Holten. Koop krachtverbetering door maatrege len in de premie-sfeer hebben geen effect op de inkomens van ouderen. De beperkte compensatie door een kleine aanpassing van de AOW-uit- keringen zal geen effect hebben voor ouderen met een „ingebouw de" AOW-uitkering en slechts een zeer beperkt effect voor ouderen met naast de AOW een aanvullend pensioen. De aangekondige maat regelen zullen de inkomensachter stand van ouderen vergroten. Deze ontwikkeling is strijdig met het ou derenbeleid dat de regering zegt te voeren: de inkomens van ouderen zoveel mogelijk op peil te houden teneinde ouderen zo lang mogelijk hun zelfstandigheid te laten behou den. Aldus de ANBO, waarbij 180.000 ouderen zijn aangesloten, in een eerste reactie op de troonre de. De ouderenbond is van mening dat het ouderenbeleid volstrekt on voldoende inhoud wordt gegeven. Terecht wijst de regering in de toe lichting op de begroting van WVC als eerste en belangrijkste ontwik keling op het toenemend aantal ou deren. Het aantal ouderen zal van 12% nu stijgen tot 25% van de be volking in 2030. De ANBO consta teert dat in het beleid nauwelijks met deze ontwikkeling rekening gehouden wordt. Zo steekt de in stelling van een nieuwe departe mentale directie „Jeugdbeleid" schril af bij het uitblijven van een Raad voor het Ouderenbeleid of zelfs de instelling van een departe mentale directie „Ouderenbeleid". Het ouderenbeleid van de regering beperkt zich in steeds engere vor men tot de zorg voor ouderen. Het begrip „zorgzame samenleving", dat het kabinet bevordert dreigt voor ouderen steeds zorgwekken der te worden. De noodzakelijke aandacht voor het ouderenbeleid op andere terreinen dan de maat schappelijke dienstverlening ont breekt of wordt overgelaten aan an deren, zoals op het terrein van de volkshuisvesting. De noodzaak van een Raad voor het Ouderenbe leid doet zich steeds sterker gelden, aldus de ANBO. Er is voor de oude ren maar één advies: „zich aanslui ten bij een van de ouderenbonden". W. Beijers, secretaris afd. Holten van de ANBO. INGEZONDEN Op 28 september j.l. lag op de weg Deventer-Holten, Tiet voor het via duct over de S 14, een aangereden jonge zwarte poes, met een vlooien- bandje om de nek. Het bleek, dat de poes nog niet dood was en werd daarom door mij naar de dieren arts gebracht. Daar bleek het nood zakelijk te zijn het jonge diertje te laten „inslapen". Daar de eige naars onbekend zijn hoop ik dat zij dit berichtje lezen, zodat ze weten wat er met hun huisdier is gebeurd. Mevr. J.A. Evers Aan de Technische Hogeschool Twenthe is voor het kandidaatsdi ploma „Werktuigbouwkunde" ge slaagd de heer J. A. H. M. Aerts. Op de te Utrecht gehouden ten toonstelling behaalde slager Piet Brands de ereprijs met een dikbil (2 tanden) geschikt voor de mesterij. Door burgemeester en wethouders op 24 september 1985 verleende vergunningen ontheffingen e.d. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan het Bestuur Ziekenhuis de Weezenlanden te 2wolle voor de verbouw van het vakantie-woonhuis Oude Hellendoornse- weg 16; - aan de heer H. J. Pinkert voor de verbouw van de garage/berging bij de woning Maatmansweg 7; - aan U-Holding/U-vlees voor het vernieuwen van een garage bij het pand Pannenbakkersstraat 1-3; - aan de heer T. van Dijk voor het vernieuwen van een paardenstal bij het pand Oude Diepenveenseweg 11; - aan de heer J. F. Vroom toestemming verleend voor het plaatsen van een schutting bij het perceel Vrijheidslaan 7. 2. aan Woningbouwvereniging „Onze Woning" vergunning verleend voor het kappen van diverse bomen. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over even tuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroep schrift kan men zich wenden tot da afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Toepassing artikel 19 W.R.O. en artikel 50 lid 8, woningwet t.b.v. diverse bouwplannen bestemmingsplan de Beuseberg Burgemeester en wethouders van Holten maken bekend, dat een aan vraag om bouwvergunning is ingediend door: 1. het Bouwbedrijf Klein Lebbink Okkenbroek B.V. voor de bouw van 3 dubbele woningen in de vrije sector, 2 dubbele woningen in de pre mie B sector en 6 premie A woningen op het perceel kadastraal be kend gemeente Holten, sectie I, nr. 31 (ged) 2. de Woningbouwvereniging „Onze Woning" te Deventer voor de bouw van 12 HAT-woningen op het perceel kadastraal bekend ge meente Holten, sectie I, nr. 31 (ged). De vermelde bouwplannen zijn niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan „de Beuseberg" vanwege o.a. de situering van de woningen buiten de aangegeven bebouwingsviak- ken. Voor het gebied, waarin de bouwpercelen zijn gelegen, is op 16 sep tember j.l. een ontwerp van (een algehele herziening van) het bestemmingsplan „de Beuseberg" ter inzage gelegd. Aangezien de ingediende bouwplannen niet in strijd zijn met dit ont- werp-bestemmingsplan zijn wij voornemens t.a.v. deze bouwplannen vrijstelling te verlenen van het geldende bestemmingsplan en de ge vraagde bouwvergunningen te verlenen met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet. Een iederwordt hierbij in de gelegenheid gesteld gedurende 14dagen, te rekenen met ingang van 7 oktober 1985, schriftelijke bezwaren tegen aanpassing van bovenvermelde wetsartikelen ten behoeve van ver melde bouwplannen bij ons college in te dienen. De bouw- en situatietekeningen, alsmede een uittreksel uit het geldende bestemmingsplan „de Beuseberg" en het ontwerp van (een gedeeltelijke) herziening van dit bestemmingsplan liggen gedurende bovengenoemde termijn van 14 dagen ter gemeente-secretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 3 oktober 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd W. L. F. C. van Rappard, burgemeester J. P. Stegeman secretaris. Commissie Sociaal-Cultureel Werk De eerstvolgende openbare vergadering van de Commissie Sociaal- Cultureel Werk wordt gehouden op maandag 7 oktober a.s. om 19.45 uur in het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen met betrekking tot de definitieve vaststelling van de subsidie 1984 van het Holtens Gemengd Koor, een aanvraag om subsidie t.b.v. een cursus „Omgaan met computers" van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen/Holten en het Concept- Sociaal-Cultureel Programma 1986. Lijst van emancipatie-aktiviteiten 1986 Subsidie-aanvragen in het kader van de Tijdelijke Rijksbijdragerege ling Emancipatiewerk ten behoeve van aktiviteiten in 1986 moeten vóór 1 november 1985 bij het college van burgemeester en wethou ders ingediend worden. Na deze datum ingediende aanvragen zullen in principe niet meer voor subsidiëring in aanmerking komen. Aan verenigingen/instellingen die de afgelopen jaren in het kader van deze rijksbijdrageregeling subsidie ontvingen, is reeds een aanvraag formulier toegezonden. Formulieren zijn verkrijgbaar op de afdeling welzijnszaken van het gemeentehuis. Mais te koop Burgemeester en wethouders bieden te koop aan: 2 percelen mais Perceel 1 is gelegen aan de Larenseweg bij het sportveldencomplex „'t Vletgoor" (grootte 1.85 ha mais). Perceel 2 is gelegen aan de Aaltinksweg bij het volkstuinencomplex (grootte 1.55 ha mais). Inschrijving door middel van briefjes in gesloten enveloppe, in te leveren voor maandag 7 oktober 1985,15.00 uur bij de gemeentesecre tarie, afdeling algemene zaken. Dorpsstraat 27 te Holten. De gunning geschiedt onder voorbehoud Betaling van de inschrijfsom moet geschieden vóór 15 november a.s. Openbare commissievergaderingen De commissie Gemeentewerken vergadert op maandag, 7 oktober 1985, om 15.30 uur in het gemeentehuis, Dorpsstraat 27. De agenda vermeldt o.a.: - voorstel tot vaststelling van de „Algemene voorwaarden voor de verkoop van bouwterreinen der gemeente Holten 1985" - voorstel tot verkoop van bouwterreinen in het bestemmingsplan „de Beuseberg" - voorstel tot verkoop van een perceel bouwterrein in het bestem mingsplan „Dijkerhoek" - voorstel tot wijziging van de kavelprijzen in het plan „de Beuse berg". De commissie financiën vergadert op dinsdag 8 oktober 1985, om 16.00 uur in het gemeentehuis, Dorpsstraat 27. De agenda vermeldt o.a.: - voorstel tot aankoop van gymnastiek-matten, enz. t.b.v. de Kol- school - voorstel tot aankoop meubilair, enz. t.b.v. de bijzondere school „de Schakel" - voorstel tot het verlenen van subsidie t.b.v. Tandheelkundige Gezondheids voorlichting en opvoeding - voorstel tot wijziging van de kavelprijzen in het plan „de Beuseberg" - voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet voor het ontwerpen van een bestemmingsplan voor het kampeerterrein „de Holterberg". Aanleg riolering in het buitengebied De werkzaamheden met betrekking tot de aanleg van een verzamelrio- lering met huisaansluitingen en een drukriolering in gedeelten van het Buitengebied zullen als volgt worden uitgevoerd: Vianenweg (aansluitend Markeloseweg) start 30 september Jeurlinksweg - start omstreeks 21 oktober a.s. Rijssenseweg - start begin november Naar verwachting zullen alle werkzaamheden eind november gereed zijn. Bij gemeentewerken komt vakant de funktie van in algemene dienst (m/v) Funktie-informatie: De te benoemen functionaris zal in hoofdzaak worden belast met het technisch onderhoud van het rijdend materieel en de overige mecha nische apparatuur van gemeentewerken, het onderhoud van rioolge malen en het onderhoud van het brandweermaterieel. Daarnaast zal de te benoemen funktionaris worden belast met werkzaamheden van algemene aard. Funktie-vereisten: - diploma LT.S.-autotechniek of gelijkwaardige opleiding - enige jaren ervaring in genoemde werkzaamheden - flexibiliteit - in bezit van groot rijbewijs (kandidaten geboren na 30-6-'55 dienen tevensin het bezit te zijn van het vakdipioma beroepsgoederenver- voer). Aanstelling/salaris: Aanstelling zal geschieden in de funktie van monteur/werkman in algemene dienst. Afhankelijk van opleiding en ervaring kan een salaris geboden worden tussen f2.131.- (minimum aanloopschaal 4) tot f2.960.- (maximum funktieschaal 5, excl. uitloopperiodieken). Informatie: Nadere inlichtingen worden graag verstrekt door de direkteur ge meentewerken, telefoon 05483-6 14 71. Sollicitatie: Belangstellenden worden verzocht hun sollicitatie binnen 1 week na het verschijnen van dit blad te zenden aan Burgemeester en wethou ders van Holten, Postbus 13, 7450 AA Holten. Hinderwet Terinzagelegging aanvraag om vergunning Opdeafdelingalgemenezaken van de gemeentesecretarie van Holten ligt vanaf 7 oktober 1985 tot en met 7 november 1985 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage het verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet van: de heer J. W. Haverslag Valeweg 6 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (rundvee- en varkensmestbedrijf met de opslag van dieselolie in een bovengrondse tank, inhoud 1200 li ter) omvattende vergunning. Voorts ligt deze aanvraag gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00tot22.00 uurter inzage in desporthal't Mossink, (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Van deze aanvraag ligt tevens de ontwerp-beschikking ter inzage. De ontwerp-beschikking omvat het onder voorwaarden verlenen van de gevraagde vergunning. Schriftelijk kunnen tot 7 november 1985 gemotiveerde bezwaren worden ingediend bij het College van Burge meester en Wethouders van Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft in gediend worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet be kend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken om in persoon of bij ge machtigde mondeling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aan vraag en/of ontwerp-beschikking. Hiervoor dient men dan een af spraak te maken vóór 31 oktober 1985 met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Terinzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaar den, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te voorkomen op 1 oktober 1985 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan: Aral Nederland B.V. Nassaulaan 11 te 's-Gravenhage tot het uitbreiden en wijzigen van een verkooppunt van motorbrand stoffen aan de Rijksweg nr. 5 (A1) onder Holten. Beroep tegen de beschikking kan worden ingesteld door: a. de aanvrager b. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; c. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Hetberoepschriftmoetwordengerichtaan Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de kennisgeving van terinzagelegging, derhalve vóór 7 november 1985 bij de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Enkele duizenden jongens en meis jes uit Overijssel gaat dit schooljaar De Boer Op. Zij doen mee aan een projekt, dat door de Stichting Kijk Op Land- en Tuinbouw Overijssel aan de basisscholen wordt aangeboden. Daarbij kan de jeugd via lessen in de klas en via bezoeken aan de boerderij kennis maken met de hedendaagse land- en tuinbouw. Het is voor het zesde jaar, dat het landbouwprojekt voor het onderwijs op het program ma staat. De Boer Op is in 1980 in Twente gestart. Van daaruit heeft het zich als een olievlek over Overijssel uit gebreid. Eén en ander betekent, dat behalve in Twente de scholen in Raalte, Kampen/IJsselmuiden, Zwolle en Hardenberg/Avereest en Gramsbergen aan het projekt mee kunnen doen. Dit schooljaar staat bovendien Noord West Overijssel voor het eerst op het programma. Daarnaast zijn de eerste kontakten gelegd in het gebied rond Deventer. De kans is groot, dat nog dit onder- wijsseizoen enkele scholen uit de IJsselstad inhaken op het projekt. Bij vrijwel alle projekten zijn de schoolbegeleidingsdiensten zeer nauw betrokken. De opzet van De Boer Op is tamelijk eenvoudig. De onderwijzers en onderwijzeressen ontvangen van de Stichting Kijk Op Land- en Tuinbouw op de eerste plaats een groot projektboek. Daar in staat allerhande informatie over de land- en tuinbouw, zoals die te genwoordig in de verschillende ge bieden van Overijssel wordt bedre ven. Daarnaast vinden de leer krachten in het boek tal van idee ën, tips en suggesties om met de klas de landbouw te behandelen. Om dat te Verlevendigen, kunnen de scholen tal van folders, brochu res, dia-series, werkmateriaal en il lustratiemateriaal krijgen. Bij het projekt horen ook enkele bezoeken aan een melkveebedrijf. Via de plaatselijke landbouworga nisaties of via een speciale kommis sie De Boer Op wordt voor deze „gastbedrijven" gezorgd. Die aan pak van het projekt De Boer Op slaat aan. Zowel leerlingen, leer krachten, organisatoren, boeren als boerinnen zijn enthousiast. De deelname groeit ook elk jaar. De kans is groot dat dit seizoen meer dan 150 klassen mee zullen doen. Naar de resultaten en het effekt van het scholenprojekt De Boer Op zal dit jaar een onderzoek worden ingesteld. Dat gebeurt door Rina Scharpert uit Lochem, die tot be gin januari met dit stage-onder- zoek bezig zal zijn. Zij gaat na wat het effekt is van het projekt. Enquê tes en onderzoekjes onder de jon gens en meisje, de leerkrachten.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 5