Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Najaarsmode erg variabel Frontale botsing op Toeristen weg jDe Marke neemt afscheid van „technisch tovenaar" Verdér kijken dan eigen erf Burgerlijke stand §1 olitieweekjournaal Begroting landbouw Ds. Visser bij CPB SV Holten doet mee met Grote Clubactie Zangers van 65+ gevraagd L Meint Edinga met pensioen HOLTENS NIEUWSBLAD BOLSENBROEK GARAGE SCHUPPERT BV MODEHUIS WONNINK DONDERDAG 3 OKTOBER 1985 NED. HERV. KERK: 10.00 uur ds. R. Visser, 19.00 uur ds. T. Jansen Schoonhoven van Almen (Open Deurdienst) m.m.v. Kerkkoor en Interk. Kinderkoor „Mozaik". Uitgangskollekte: Kerk en Is raël. Oppasdienst: mevr. Boode-Ve- neklaas Slots en Rita Meilink. 10.00 uur Jongerendienst in ge bouw „Irene". Diessenplas: woensdag 9 okto ber 19.30 uur ds. Lindeboom. GEREF. KERK: 9.30 uur ds. H. Lenters van Apel doorn, 15.00 uur ds. J. Zijlstra van Vorden. In beide diensten is de le coll. voor Kerk en Israël OA) en Geest, verzorging buiten land en de 2e voor rente en afslossing. Kindernevendienst: groep 3 en 4 o.l.v. mevr. D. Hospers. Oppasdienst: Wilma Aanstoot, Willy Brinks en Marianne Kolk man, Irma Jansen en Herma Stam. R.K. KERK: 10.00 uur: Heilige Mis in gebouw „Irene". DIJKERHOEK: 10.00 uur ds. B. Albada van Mar- kelo. Uitgangskollekte: Kerk en Israël. OKKENRBROEK: 10.00 uur (Liturgische dienst) ds. G. Bouman. Uitgangskoll. Kerk en Israël). NIEUW HEETEN: Zaterdag: 19.00 uur, zondag 8.00 en 10.00 uur. ARTS: J. H. A. Bruins, Keizersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 u. en 16.00 uur. WIJKVERPLEGING Dienst 3 t/m 10 okt.: Zr. Roel- vink, tel. 05700-1 24 25. Spreek uur wijkverpleegkundige, alle werkdagen van 13.30-14.30 uur. Gaardenstraat 26, tel. 6 14 36. Tevens afhalen en terugbezor gen van magazijnartikelen. Dië tisten spreekuur (op afspraak), elke le en 3e dinsdag van de maand. TANDARTS J. A. Groot, Aaltinksweg 6, tel. 05483-6 28 84. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. DIERENARTS: Th. A. Oostenburg, Diessen- plasstraatö, tel. 05483-6 15 15 (ook voor kleine huisdieren). S. Minnema, Oude Dev.weg 7, spr.u. 8.00-9.00 uur tel. 6 28 35 b.g.g. 057O4-30 86. Kleine huisdierenpraktijk: Drs. P. E. Helthuis, Dorps- str. 63a. Spr.u. ma t/m vrijd. 19.00-19.30 uur, tel. 6 33 77. Stichting Maatschapp. Dienst verl. Midden-Overijssel: Gaardenstraat 39, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t/m vrijdag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Open bejaarden werk: Inlichtingen tel. 05483-6 12 01 en 6 13 28-6 28 89. Ziekenvervoer 00 11 of dienstdoende arts, tel. 05483-6 35 53. Kleuter- en zuigelingenbureau: Gaardenstraat 19, op afspraak. Ziekenfonds Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur in het Groene Kruisge- bouw, Gaardenstraat en vol gens afspraak. Fysiotherapie: Alle werkdagen. Stichting Kruiswerk, Gaardenstraat 29. Energiebedrijf: Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij gem. Energiebedrijf, tel. 05483- 6 18 14. Politie: Tel. 05483-6 13 52 of 6 26 55 of 18.00 bellen. Bellen 038-97 12 34. Brandweer: Telefoon 00 11 (dag en nacht). Vrijdag 4 en zaterdag 5 oktober: 20.00 uur Opvoering van klucht „De kuise versierder" door C.O.C. in „De Kandelaar" Zaterdag 5 op zondag 6 okto ber: 20.00 uur Start le deelnemer „Nacht om Holten" bij café-rest. „De Biester". Org. M.A.C. „De Holterberg" (zie adv.). Zaterdag 5 oktober: Jaarlijkse MAC-VISDAG in het „Catsneer". Vertrek vanaf „De Biester" om 8.30 uur. Maandag 7 oktober: 20.00 uur Eerste bijeenkomst Agrar. Jongeren Kontakt Hol ten in café Kalfsterman. Dinsdag 8 oktober: Provinciale dag Herv. Vrouwen groepen in Zwolle. Vertrek 8.15 u. vanaf „Irene". 19.45 uur Bij eenkomst afd. Espelo en Okken- broek van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in „Ons Centrum", Okkenbroek. Onder werp „De huisvrouw als mane- ger". Vrijdag 11 oktober: 20.00 uur. le Klaveijasavond seizoen '85/86 ZW „Blauw Wit" in clubhuis 't Vletgoor. Zaterdag 12 oktober: 20.00 uur Zangavond Kon. Chr. Zangersbond in „de Kande laar". 20.30 uur Gezellige dansa vond in „Het Bonte Paard" m.m.v. „De Vulcano's". Zondag 13 oktober: 7.00-10.00 uur Viswedstrijd „De Rietvoorn" in Twentekanaal bij Lochem. Vertrek: 6.00 uur. Maandag 14 oktober: 19.30 uur Ruilavond Holtense Postzegelclub in rest. „Vos man". Dinsdag 15 oktober: 9.30-12.00 uur en 14.Q0-16.Ö0 u. Kledingbeurs in zaal „Vosman". Gevonden: Drie sleutels aan ring met Turkse vlag; een beige laars, kort model; een neurende vaars; een wit dwergkonijntje; twee damesfietsen, te weten een zwarte Gazelle met veel stic kers, frameno. GG 407337 (niet gecodeerd) en een bruine Vic- king. met plaat van Aanstoot Holten, frameno. 2378630. Verloren: Een tasje inhouden de onderdelen van een vouw fiets; een blauwe pet; een vier kante blauwe portemonnaie met inhoud; een jongenshorloge quartz met blauwe wijzerplaat: een fietssleuteltje Arfa 6040. Geboren: Corine Henrike dv. H. J. Hoefman en J. H. Rensen; Janine dv. G. D. Klein Teeselink en A. Roekevisch (geb. te De venter). Ondertrouwd: W. J. Slijkhuis, oud 24 jaar, Holten en J. Lam- mers, oud 20 jaar, Holten. KNIPTIP Een gebouw komt beter op de foto als u zorgt voor een aardige omlijsting in de vorm van een paar takken. MARKELO- TEL. 19 07 Een verdergaande lastenverlich ting in de fiscale sfeer voor zelfstan digen is voor het jaar 1986 beperkt tot de (reeds aangekondigde) ver hoging van de zelfstandigenaftrek met een bedrag van f350.-, oplo pend tot f 450.-, afhankelijk van de hoogte van de winst. Deze maatre gel hangt samen met het wetsvoor stel tot verlaging van het tarief van de vennootschapsbelasting van 43% tot 42% per 1 januari 1986. Tarief inkomstenbelasting: De inflatiecorrectie zal in 1986 voor 100% worden toegepast zodat het tarief een lichte daling ondergaat. Verder zal de tijdelijke verhoging van het tarief voor 1985 ook voor 1986 worden toegepast. Huurwaardeforfait eigen woning: De tijdelijke regeling voor de aftrek van groot onderhoud en schilder werk vervalt met ingang van 1986. Donderdag 26 september toonde modehuis Wonnink in samenwer king met schoenenmode Steunen berg haar nieuwe najaarscollectie. Zoals gebruikelijk presenteerden vijf mannequins doorlopend de cre aties. Daarbij werd rekening ge houden met zowel kleine als grote maten. Volgens mevrouw Wissink van modehuis Wonnink wordt het publiek, doordat de mannequins zich tussen de mensen bewegen, meer betrokken bij de show. Ge toond werden veel bekende mer ken zoals EM, Marianne Paris, Diekmann, Linda Lu, Setter Set, Fitwell en Zaza. De basiskleuren voor dit najaar waren duidelijk aanwezig: zwart, marine en grijs met daarop vlot te combineren fuchsia, esmerald groen en kobalt. De najaarsmode blijkt erg variabel. Wijd kan, strak mag. Maar dan wel met een wat langere roklengte dan vorig seizoen. Wonnink toonde ook pullovers in het folkloredessin en blouses met het Kashmir of „kom ma" dessin. Ook werd er een demonstratie ge geven van Pfaff-naaimachines en verstrekte schoonheidssalon „Hen- nie" advies over gezichtsverzor ging. Voor ieder van de 450 bezoek sters was er een hapje, een drankje en een aardige attentie. De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen e.o. Oranjestraat 30, Tel. 05483-6 13 63 Met een inleiding van ds. R. Vis ser te Holten over het onderwerp: jeugd, kerk en geloof opende dc CPB het nieuwe vergaderseizoen. Een veel gestelde vraag aldus ds. Visser is: Hoe maak ik mijn kind vertrouwd met de kerk? Beter is te vragen aldus Visser: Hoe maak ik mijn kind vertrouwd met het ge loof? Beleven wij als ouderen wel echt bewust en eerlijk ons geloof? Want geloven leren kinderen van hun ouders. De zondagschool, de christelijke school en de catechisa tie zijn enkel een hulpmiddel. En wordt de kerk letterlijk en figuur lijk niet te ver terug gedrongen in onze maatschappij? De kerk moet ook functioneren door de week. Wij moeten proberen samen één ge meente te zijn waar ook voor onze jeugd wel degelijk een plaats moet zijn. Ds. Visser eindigde zijn inlei ding met een gedicht van Geert Bo gaard. Hierop volgde een discussie. Op donderdag 26 september is de landelijke clubactie 1985 van start ge gaan. Aan deze actie doet ook SV Hol ten mee. Een deel van de opbrengst van de loten is bestemd voor de club kas. Door de TROS wordt veel aan dacht d.m.v. tv en radio aan deze actie besteed. Ook de dagbladpers en re gionale pers besteden hier de nodige aandacht aan. De Grote Clubactie wordt ook aanbevolen door Johan Cruyff. De prijzen liegen er niet om. Er is een prijzenpot in het vooruitzicht ge steld van 1 miljoen gulden. Het mil joen wordt niet verdeeld in enkele hele grote en verder alleen maar in hele kleine prijzen. In plaats van drie prijzen van honderdduizend gulden bijvoorbeeld, komen er 300 prijzen van duizend. Verder prijzen van 500, 100,50 en 25 gulden. Behalve het mil joen gulden kent het prijzenpakket bo vendien nog voor elke regio een va kantie-hoofdprijs van twee weken voor vier personen. Wie loten koopt, wil natuurlijk we ten of hij wat gewonnen heeft. De dag bladen die de actie begeleiden druk ken in de week na de trekking (eind oktober) de uitslag af. Dat is een ga rantie. Tevens zal de TROS-televisie de trekking (van de vakantie-hoofd prijzen) laten zien. En op elk lot staat tevens vermeld hoe men aan een trek- kingslijst kan komen. Ook zijn de loten verkrijgbaar in het clubgebouw Meer manskamp. In het bejaardenkoor van de Diessenplas is nog ruimte voor nieuwe zangers en zangeressen. Vooral heren zijn gevraagd want daarvan telt het koor er op dit mo ment nog maar twee. Iedereen ou der dan 65 jaar is op maandag avond van half zeven tot half acht welkom in de recreatiezaal van de Diessenplas op de wekelijkse repe titie onder leiding van de heer Van Engbrink. Na afloop wordt er koffie gedronken. De brandweer moest de beklemd geraakte bestuurder bevrijden. Door nog onbekende oorzaak heeft zich maandagmiddag rond vier uur een frontale botsing voor gedaan op de Toeristenweg, ter hoogte van de dagcamping. Ko mend uit de richting Holten be landde de 20-jarige Holtenaar W. met zijn auto op de linker weg helft, waar hij frontaal in aanra king kwam met de wagen van de 72-jarige W. uit Deventer. Beide bestuurders kwamen er met wat snijwonden en kneuzingen af, hoe wel de Deventer automobilist klem kwam te zitten in zijn auto en door de Holtense brandweer moest worden bevrijd. Ernstiger was het met de inzit tenden van de Deventer auto. De echtgenote van W. moest met een polsbreuk en snijwonden naar het ziekenhuis worden gebracht, daar bij vergezeld van haar zus, die een been brak. De beide auto's werden totaal vernield. „U bent volgens de statistieken één van de 4%, die op 65-jarige leeftijd met pensioen gaan. U bent nog volkomen gezond en het is ons niet bekend, dat u ooit verzuimd heeft". Aldus mevr. A. Groot Nibbelink-Ver- maas, die namens de onderwijscommissie van de OLM in een sfeervol in gerichte kantine van de s.g. De Marke afscheid nam van docent Meint Edinga. De heer J. Koelemay fungeerde bij deze gelegenheid als ceremonie- -j meester. Hij karakteriseerde Meint Edinga als een nuchtere kerel, die niet van „poespas" houdt en als een technisch tovenaar in het lokaal al les ziende en overziende werkzaam was. In een gloedvol gedicht zette mevr. R. Verbraeken-Philippoom de kwaliteiten van de heer J. M. Edinga uiteen. Namens de leerlin gen van de agrarische afdeling bood Jan-Henk Morsink twee boe ken aan. Een geschenk, dat de scheidende leraar op zeer hoge prijs stelde n.l. „De mechanisatie van 1920-1950" en „Oude Trekkers van 1920-1950". „Ik heb uw lessen en verhalen altijd erg fijn gevonden en zal uw lessen nooit vergeten", ver telde Ingrid Gort, die als oud-leer linge sprak. „Waarschijnlijk bent u de laatste techniekleraar, die na de invoering van het vak techniek op de lagere agarische scholen nu op 65-jarige leeftijd met pensioen gaat. Wij heb ben altijd op prettige wijze zowel in schoolverband als in de persoonlij ke sfeer samengewerkt. U had ge zag bij de leerlingen, want u had de leerlingen iets te zeggen zowel van uit de praktijk als uit de theorie. U was correkt in uw optreden en een fijne collega", vervolgde collega J. Groenwegen. Eén van de leerlingen van het eer ste uur van de toenmalige land bouwschool in Markelo de heer J. Hargeerds zei, dat hij de werking van de cardan nooit meer vergat, omdat hij op de vraag naar de wer king van de cardan er prompt werd uitgestuurd. „Nu sta ik vanmiddag hier met twee petten, één als oud leerling en één als voorzitter van de medezeggenschapsraad". Na alle toespraken werden er een aantal dia's vertoond, waarop het gehele tijdperk „Edinga" met de ge hele technische ontwikkeling te zien was - van aardappelrapen tot de gehele machinale oogst nu, van inkuilen in de silo met A.I.V.-zuur tot inkuilen met de opraapwagen, van paardenploeg tot de moderne 4-scharige trekkerploeg. Tot besluit bedankte de heer J. M. Edinga alle spreeksters en spre kers voor de goede woorden en ein digde: „Het landbouwonderwijs, ik heb het geweldig fijn gevonden". 24 september: Op de Stationsweg vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Een autobe stuurder wilde een voetganger la ten oversteken op het zebrapad. Een tweede automobilist had dit niet zo snel door en botste tegen de achterzijde van de eerste auto. Er ontstond alleen materiële schade. Een plaatselijke middenstander ontdekte dat een knaap enige rol len snoep wegnam en zonder te be talen de winkel wilde verlaten. Hij werd in de kraag gevat en overge dragen aan de politie. Een damhert zag kans uit het die- renparkje van de Haar te breken. Omstanders wisten het dier weer te vangen en terug te brengen. Het zelfde dier raakte op 27 september 's avonds in de vijver van het park je. De heer Van de Huil wonende aan de Larenseweg die dit zag ge beuren, bedacht zich niet en klom over het hek om het dier te helpen. Hij ontdeed zich zoveel mogelijk van zijn kleding en sprong te water en wist met veel moeite de kop van het dier boven water te houden, tot- dat er hulp van derden kwam, het geen echter wel even op zich liet wachten. Een ter plaatse geroepen dierenarts gaf het dier een kalme- ringsspuit. Alle hulde voor de red der van het dier. In de nacht van 24 op 25 septem ber werd er ingebroken bij de firma Schippers aan de Keizersweg. Te vens probeerde men een diepvries wagen open te breken, hetgeen ech ter niet lukte. Uit het kantoor werd een radio-cassetterecorder ont vreemd. Men was binnengekomen door een deur te verbreken. Het on derzoek in deze zaak is nog in volle gang. 26 september: Bij de Scholenge meenschap werden diverse ruiten bespoten met verf door middel van een spuitbus. Onze lieve jeugd zal daar wel meer van weten. Ook deze zaak is door de politie nog niet afge daan. Tevens werd er deze dag aan gifte gedaan van vernieling van een fiets ook gepleegd bij de Scholenge meenschap. De fiets was eerder deze week ergens anders gepikt. Het „lenen" van fietsen is kenne lijk weer erg in, want op 28 septem ber werden twee damesfietsen ge vonden nabij de spoorwegover gang aan de Rijssenseweg (Zie ook gevonden en verloren voorwerpen.) Dit „lenen" beschouwt de politie als pure diefstal en zal dan ook als zodanig bij de daders worden aan gerekend. 29 september: Omstreeks 10.45 uur vond er een verkeersongeval plaats op de Oranjestraat ter hoogte van de Noordenbergstraat. Een zeven jarig knaapje, komende met zijn fiets uit het centrum, stak daar de straat over en werd geschept door een personenauto uit de richting Markelo. Aanvankelijk bleef het. kind bewusteloos op straat liggen. Een ter plaatse geroepen arts con stateerde echter weinig letsel en het kind kon door de vader naar Jan Brinkman, Broekweg 14, 7451 MJ Holten, tel. 6 21 83. Op maandag 7 oktober is het weer zover. Om 20.00 uur begint in café Kalfsterman de eerste bijeenkomst van het Agrarisch Jongeren Kontakt Holten. Het winterprogramma omvat on derwerpen zoals bedrijfsontwik keling, kuilvoeropslag en zelf- voedering, moderne ontwikke lingen varkenshouderij en posi tie van de vrouw op het bedrijf. Voor het eerst staat er ook een excursie op het programma. Het doel van deze bijeenkom sten is om als jonge agrariërs met elkaar van gedachten te wisselen over zowel technische, als beleidsmatige onderwerpen. Dit omdat je als boer of boerin van de toekomst verder moet kijken dan je eigen erf. De infor matie wordt verkregen door het uitnodigen van inleiders en het werken met dia's, video, enz. Op de eerste bijeenkomst is de heer Van Eyk van de rijkspolitie te Holten uitgenodigd. Hij komt praten over de voorschriften voor landbouwmachines in het verkeer. Voor meer informatie:

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3