Een nieuw tijdperk Holtens Nieuuusblai „Filiaal" Onze Woning in toekomst naar Holten „Van Diepen gaf kleur aan Holten" Deze week Open Deur Afscheid A-®— I -«j Verloting WONINGTOEWIJZING OOK TER DISCUSSIE GEMEENTESCHILDER IN VUT rnr Kerkdiensten Verkeerde tijd U ontvangt een fraaie BON IJ sselcentrale kandidaat voor overname GEWB si Holtens Nieuwsblad Donderdag 3 oktober 1985 - 38e jaargang - nr. 40 Abonnementsprijs f 34.25 Losse nummers 75 cent /SPI In verband met zgn „winter tijd" zullen vanaf zondag 6 okto ber de morgendiensten in de Ned. Herv. Kerk aanvangen om 10.00 uur, de avonddiensten blij ven ongewijzigd om 7.00 uur. De Jongerendiensten in Irene zul len eveneens met ingang van 6 oktober aanvangen om 10.00 uur evenals de diensten in ge bouw Bethanië in Dijkerhoek. In plaats van 's avonds zal er in de Geref. Kerk De Kandelaar met ingang van 6 oktober tot be gin april '86 's middags dienst worden gehouden om 3.00 uur. Ken nieuw tijdperk deed afgelopen zaterdag zijn intrede in de Holtense openbare bibliotheek. Het tijdperk van de geautomatiseerde boekuit- leen. Tijdens de Landelijke Bibliotheekdag kon in het Holtense filiaal van de West-Overijsselse Provinciale Biblitheekcentrale voor het eerst kennis worden gemaakg met deze nieuwe vorm van uitlaanadministra- tie. Maar al te graag verscheurde bibliothecaresse Karen Pennewaard de oude Detroit-kaartjes die tot zaterdag nog werden gebruikt. Zij kon op deze „redelijk druk bezochte" open dag van de Holtense bibliotheek met een enkele nieuwe leden inschrijven. „Dat vond ik wel opvallend, dat die zich vandaag allemaal aanmeldden. Waarschijnlijk hebben de mensen toch behoefte aan een praatje in alle rust terwijl ze op hun gemak rond kijken. Tijdens de normale uitlening komt dat er niet altijd van". Naast een demonstratie van het nieuwe uitleensysteem konden de be zoekers afgelopen zaterdag luisteren naar een uiteenzetting van C. Riemsma uit Wesepe over de kunst van het dichten en werd de op gedane kennis door enkelen meteen in de praktijk gebracht. Ook voor het verto nen van dia's van prentenboekillustraties bestond 's middags redelijke belangstelling. Ondertussen heeft een groot gedeelte van het lezerspubliek al kennis kunnen maken met het Automated Library System (ALS). Vanaf afgelo pen maandag is het alleen nog maar mogelijk boeken te lenen met de groene ledenpas. De technologie verzorgt daarna alles en registreert feil loos naam, adres en lenersnummer van de leesgrage bezoeker plus de gegevens van de boeken die deze meeneemt. En de computer geeft ook e?n seintje wanneer contributie niet is betaald. Het is maar dat u het weet. Zondag 6 oktober wordt de eerste Open Deur-dienst van het nieuwe seizoen gehouden. Voorganger in de Ned. Hervormde kerk is ds T. J. Jansen Schoonhoven uit Almen die zal spreken over het onderwerp „Geboeid leven". Aan de dienst, die om 19.00 uur begint wordt mede werking verleend door het Holtens Hervormd kerkkoor en het Inter kerkelijk kerkkoor Mozaiek, even eens uit Holten. Per abuis heeft er in het program maboekje van de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk voor Holten 't Paalhuus een verkeerde tijd gestaan. Dit betreft de ope ningsuren van de peuterspeelzaal op de Kol. De peuterspeelzaal be gint om 9.00 uur tot 11.30 uur. Door wachtmeester Van Eijk van de Rijkspolitie te Holten had de trekking plaats van de verloting die werd gehouden door Holtens Gemengd Koor. De hoofdprijs (een Bets naar keuze) viel op lotnummer 1084 en verder waren de gelukkigen de kopers/sters van de loten ge nummerd: 340, 1294, 213, 483, 408, 88, 1274, 1131, 1421. 321, 1368, 61, 1481, 441,1086, 50, 512, 574,1090 en 314. Gedrukte oplage 3075 Het gebeurt-niet meer vaak dat iemand in het onderwijs tot aan zijn vijfenzestigste jaar door werkt. Vorige week nam Meint Edinga na meer dan 25 jaar af scheid van Scholengemeenschap De Marke. Het vertrek van een „technisch tovenaar". Uitgeversmaatschappij Van der Loeff B V in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5 tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104 Boekelo tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Smidsbelt 37 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wiggers Kolweg 14 tel. 05483-6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 J. Rozendom Schoutenstraat 33a tel. 05483-6 36 25 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3. tel. 6 12 24 jot dinsdag 12 uur InBathmen H. Voogsgeerd Deverderweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Adres: Woonp'a Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad 34.25 Het echtpaar Van Diepen ont vangt van collega-schilder Jannes Schuppert de oude administratiekist. Wanneer het bestuur van woning bouwvereniging Onze Woning in De venter haar zin krijgt dan komt er in Holten in de toekomst een eigen kan toor met werkplaats. Op die manier wil Onze Woning het beheer van de ruim 700 woningen in Holten doelma tiger maken. Een ander punt van dis cussie vormt de manier waarop in Holten de woningen worden toege wezen. Ook daarin wil Onze Woning verandering brengen. Beide zaken zijn opgenomen in de zojuist versche nen beleidsnota. Voor de woningbouwvereniging, die vorige week vrijdag haar nieu we onderkomen aan de Laan van Borgele in Deventer opende, is de afstand Deventer-Holten een be- In een met collega's, familieleden en vertegenwoordigers van het gemeen tebestuur overvolle kantine van Ge meentewerken heeft gemeenteschil der W. van Diepen maandagmiddag afscheid genomen. Na een diensttijd van 28V2 jaar laat hij het onderhoud aan de Holtense gemeente-eigen dommen over aan collega Schuppert, die hem dan ook op een ludieke ma nier uitluidde. Jannes Schuppert kwam met de fraai versierde, aloude administratie- kist van Van Diepen aanzetten en haal de herinneringen op aan vroeger da gen toen de gemeente Holten nog ei gen woningbezit had en de twee ge meenteschilders samen met timmerman Oosterveld zich in de werkplaats aan de Koninginnelaan warmden aan een met hout gestookte kolenkachel. Ook de periode van nieuwbouw in de Haarstraat en de Gaardenstraat betekende veel werk. Na de totstandkoming van de Scho lengemeenschap en de sporthal be-1 perkte het Holtense schilderswerk zich tot onderhoud. Schuppert had een laatste weekstaat voor Van Diepen in gevuld waarvan de beginletters de af scheidsgroet: „W. vèn Diepen, good goan" vormden. Burgemeester Van Rappard greep de gelegenheid aan voor een warm pleidooi voor de cursus Pensioen/VUT in zicht. Hoewel de gemeente Holten daarvoor al enige tijd geld op de be groting heeft staan is er nog niemand van het personeel die gebruik heeft willen maken van de mogelijkheid zich voor te bereiden op een heel an dere levenswijze. Aangezien er onder de aanwezigen nogal wat personeels leden waren die de komende jaren ook de VUT- of pensioengerechtigde leeftijd bereiken benadrukte Van Rap pard nog eens het belang van een der gelijke cursus. Holtens burgemeester vindt het overigens geen goede zaak dat de zittende regering overweegt de VUT-regeling langzaam af te bouwen. „Dat is zeker geen goede zaak. Vooral niet voor mensen die over het alge meen zware arbeid verrichten. En het is niet redelijk tegenover bijvoorbeeld de beroepsbrandweer en de krijgs macht waar men op 55-jarige leeftijd al uittreedt. Ook de mensen met een bureaufunctie". Van Rappard kenschetste Van Die pen als een zelfstandig werkende vak man die altijd een eigen verantwoor delijkheid heeft gehad. Ngast het ge bruikelijke Makkummer-tegeltje liet hij zijn waarderende woorden verge zeld gaan van een persoonlijk af scheidscadeau in de vorm van een foto van een door Van Diepen zelf ge schilderde grenspaal met het ge meentewapen van Holten. Een werkje dat de scheidende schilder nooit uit handen wilde geven. Directeur Gemeentewerken De Jong had voor de grap een globale be rekening gemaakt van wat een schil der van de gemeente Holten nu zoal gebruikt in ruim 28 jaar tijd. Hij kwam op 10.000 liter verf, 1500 vel schuurpa pier, een ton stopverf en 11/2 ton ter pentine. „Van Diepen gaf kleur aan Holten", benadrukte hij in zijn af scheidswoord. „En iets van het werk van Van Diepen zal altijd torenhoog blijven uitstekend boven Holten: de vergulde haan van de NH kerk". De Jong verklaarde het niet opvullen van de vacature Van Diepen met een ande re manier van werken die de gemeen te Holten gaat toepassen. Met een woord van dank voor alle giften en woroden besloot Van Diepen het officiële gedeelte van de samen komst. Niet echter nadat hij bij burge meester Van Rappard persoonlijk de sleutels had ingeleverd van de werk plaats. „Ik heb mijn plicht gedaan". j De onderhandelingen, die door de gemeente Holten wor- den gevoerd over mogelijke i; overdracht van het gemeente- j; lijk energiebedrijf, zijn in een ji volgende fase aangeland. De ge- ii sprekken, die zijn gevoerd met f de NV IJsselcentrale te Zwolle, NV GAZO te Zwolle en de NV Sallandgas te Deventer, zullen worden voortgezet met de NV [i IJsselcentrale. Het college van B en W heeft l goede hoop. dat deze onderhan- j! delingen tot een positief resul- f- taat kunnen leiden, li Zoveel is inmiddels al wel dui- }j delijk dat een overname voor de j; gebruikers geen noemenswaar- dige gevolgen zal hebben. De service zal vanuit Holten gege- ven blijven worden door hetzelf- de personeel en de tarieven zul- len tengevolge van een overna- me niet stijgen. zwaar bij het dagelijks beheer van de woningen. Directeur B. J. Door- nebos: „Je werkt daar toch anders dan hier in Deventer. Er is een an dere structuur, een ander gemeen tebestuur. Daarvoor is toch wel een omschakeling nodig. Daarbij komt die afstand van 16 kilometer. De komende tijd gaan we daarom on derzoeken of er mogelijkheden zijn voor een apart kantoor en een eigen onderhoudsploeg in Holten". Indien een dergelijke afzonderlij ke werkeenheid er inderdaad komt ontstaat meteen de mogelijkheid dat Holten een zelfstandige wo ningbouwvereniging krijgt. Die. mogelijkheid wordt in de beleids nota opengehouden. Daarmee zouden in ieder geval de contacten met de bewoners wor den verbeterd. Op dit moment con stateert Onze Woning in de beleids nota nog dat het opbouwen van goede verhoudingen met de Hol tense bewoners „minder gemakke lijk" is omdat personeel en bestuur van Onz.e Woning beter op de hoog te, zijn van de politieke en maat schappelijke situatie in Deventer dan in Holten. Toewijzing Een andere „Holtense" zaak die in de beleidsnota wordt aangestipt is de wijze van woonruimteverde ling in Holten. Daar fungeert sinds jaren de commissie Woonruimte verdeling die het college van b. en w. adviseert. „Een antieke situatie" noemt hoofd afdeling Verhuur- en Bewonerszaken L. Bolier dit. Zij heeft namens Onze Woning te maken met deze commissie en vindt- toewijzing van woningen in de eerste plaats een zaak van de corporatie zelf. „De gemeente bepaalt het beleid, wij zorgen voor de uitvoering daar van. Toewijzing van woningen is dus onze taak. Wij zijn daarover in gesprek met de gemeente Holten. Daar kennen ze ons standpunt in deze". Bolier onderkent in Holten het schrijnend tekort aan betaalbare woonruimte voor jongeren. In het bestemmingsplan Beuseberg bouwt Onze Woning dan ook twaalf HAT/eenheden aan de Laarweg. Wat betreft de even grote behoefte aan bejaardenwoningen in Holten heeft de Deventer woningbouwver eniging een principe-afspraak met het Holtense college dat Onze Wo ning de eerste gegadigde is voor so ciale bouw in deze sector. „Op het ogenblik kunnen we niet tussen de afspraken van het college met het Bouwfonds komen", aldus direc teur B. J. Doornebos. En reagerend op de problematiek met de Centrale Antenne Inrich ting op de Kol zegt Doornebos (die tevens secretaris van de Stichting CAI in Holten is): „De problemen in Holten komen voort uit het feit dat daar onjuiste stappen op verkeerde momenten zijn genomen. Voor ons is het een oneigenlijke zaak en wij willen de exploitatie van antenne systemen dan ook afstoten. Wij hebben er gewoon geen verstand van". Bijsturen De beleidsnota waarmee Onze Woning nu naar buiten komt is vol gens bestuursvoorzitter J. A. Perlot zeker geen vaststaand plan de cam pagne. „Er komt zeker een vervolg op en zonodig zal er ook worden bijgestuurd". Zeker in eer» tijd waarin de woningmarkt zich sterk wijzigt en kwantiteit moe: plaats maken voor kwaliteit, zoals op het ogenblik het geval is. Of zoals direc teur Doornebos het kernachtig sa menvat: „De consument bepaalt nu of hij wil betalen voor het gebo- dene. DaarmeeVillen we in ons be leid rekening moeten houden". Het nieuwe onderkomen van Onze V/oning aan de Laan van Borge le 15 in Deventer. s

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1