Hoog wedstrijdpeilbij Nationale Fietscross Stijgende vorm Rozendal in Ronde van Holten Schrotenboer wint MAC-vakantierit Holtense atleten sterk in dorpsloop mViT'fen "UI Nationale Military Eervolle prestatie HOLTENS NIEUWSBLAD IP ONDANKS REGEN VEEL DEELNEMERS ff DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 16 JUL1 1985 VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. GOEDKEURING PARTIËLE HERZIENING VAN DE BESTEMMINGSPLANNEN HOLTEN 1966, HOLTERBERG, DE HAAR, HOLTEN KOM NOORD EN DIJKERHOEK. BESTEMMINGSPLAN KAMPEERTERREIN „DE HOLTERBERG" HINDERWET DONDERDAG 25 JULI 1985 Harm Schrotenboer uit het Drentse Grollo was woensdag avond 17 juli de beste puzzelaar in de orienteringsrit die door de Mo tor- en Automobielclub „De Holter- berg" werd georganiseerd. Er na men in totaal 25 automobilisten (voor het overgrote deel vakantie gasten) aan het ritje van plm. 30 kilometer deel dat was uitgezet door de clubleden Jo Arfman, Henk Egberts, Henk Heijink en Dirk Schooien. Deze „uitzetters" had den eer van hun werk want de deel nemers waren vol lof over het par cours dat was uitgezet door de prachtige natuur rond Holten. Alle deelnemers kwamen binnen de tijd aan de finish, niemand zonder strafpunten alhoewel Schroten boer bijnaeen nul achter z'n naam kreeg. De mooie prijzen werden door clubvoorzitter Dirk J. Schooi en uitgereikt bij „De Biester". Uitslag vacantiegasten: 1. Harm Schrotenboer, Grollo, 3.; 2. L. de Vos, Drachten, 76.; 3. P. Donker, Friesche Palen, 78.; 4. H. L. W. van Beek, Waalre, 83.; 5. J. van Bergen, Peize, 84. Albert Broekman uit Nieuw-Amsterdam (Dr.) puzzelde 144 strafpunten bij elkaar èn werd de onbetwiste winnaar van de poe- delpriis. Deelnemers uit Holten e.o.: 1. M. Maalderink, Toldijk, 40.; 2. H. Len- sink, Bathmen, 43.; 3. J. F. Zwiers, Holten, 65. (Achter de plaatsnaam het aantal opgelopen strafpunten). In de eerste vakantieweek zijn o.a. in Dalfsen op donderdag 18 juli en in Bathmen op zaterdag 20 juli „Dorpslopen" gehouden. In Dalfs en waar de Holtenaren sterk verte genwoordigd waren klokte Wim Brinks op de 5 km 20.23 min. en dat was goed voor de 16e plaats. Horst Louws was 53ste in 25.29 min. en Annemarie Ophof 62ste in 28.26 min. De „diesels" liepen 10 km en in het ruim 150 tellende deelnemers veld streed Egbert Veneklaas lang mee om de eerste plaats maar hij moest in de slotfase afhaken en ge noegen nemen met de zeer eervolle derde plaats in 33.48 min. Marinus Baltus, die pas op de laatste dui zend meter goed op dreef kwam werd in 37.38 23ste. Daarmee troef de hij net Gerard Markvoort (25ste in 37.46) en Gerard Beldman (27e in 38.18 m.) af. Hendri Markvoort werd 72e in 43.20 m. en Ap Koetsier 74ste in 43.27 m. Benny Ophof was met de laatste plaats in 45.15 m. de geklasseerde Holtenaar en hij werd dan ook meteen naar een trainingskamp aan het Gardameer in Italië gestuurd. Na vele jaren onderbreking was er op 20 juli weer een „Dorpsloop" in Bathmen waar mede door het buiige weer de belangstelling wat tegen viel. Het deelnemersveld was daarintegen van grote klasse. Dirk Hoekman en Wim Brinks finishten resp. in 15.58 m. en 18.52 m. Op de 10.000 meter pakte Egbert Venek laas in 33.52 m. de vierde plaats, Henk Mulder deed er 36.02 m. over en Marinus Baltus ging over de meet in 37.22 min. Harry Heuvel man en Ap Koetsier kwamen hand in hand binnen in 38.20 m. Een goeie tijd maar... dat kon ook niet anders want beiden hadden een rondje te weinig gelopen zoals bij de eindcontrole bleek. Programma: zondag 26 juli cross lopen over 2-4 en 10 km tijdens de Luttenbergse kermis. Woensdag 31 juli: Derde Munnikenslagloop te Rouveen, wegwedstrijden over 1- 2'/2-5 en 10 kilometer. Koningin Sandra reikt de prijzen Winnaar werd Berry Meerman, met de plaats. Martij Dijkhuis uit uit bij de Jïetscrosswedstrijden. Bart Willems op een eervolle twee- Haaksbergen werd derde. Ondanks de bijna winterse weers gesteldheid van afgelopen maandag hadden de organisatoren van de fiets- crosswedstrijden in het kader van het Dorpsfeest niet te klagen over gebrek aan belangstelling. „Vanmorgen om tien uur meldde zich al een familie uit Sas van Gent. De deelnemers komen uit geheel Nederland, van Dokkum tot Zeeuws Vlaanderen" glunderde voor zitter H. v.d. Keuken van de F.C.C. Hol- tertrappers. In totaal werden 141 in schrijvingen genoteerd. Niet specta culair, maar gezien de weersomstan digheden alleszins redelijk. Voor de Holtertrappers was het De jeugdige Harry Rozendal uit Voorst heeft in de Ronde van Holten bewezen een belofte voor de toe komst te zijn. Met zijn tweede seizoe noverwinning bij de amateurs maak te hij na het behalen van zijn MTS-di- ploma de verwachtingen waar, die de wielerkenners van hem hadden. In Holten maakte hij een minder goed seizoen tot nu toe goed met een ster ke slotfase waarin hij de eindzege overtuigend voor zich opeiste. Onont beerlijk daarbij was de steun van de Amstel-ploeggenoten die hem bij zijn beslissende ontsnapping, tien ronden voor het einde, de helpende hand toestaken door de achtervolgende kopgroep af te stoppen. Dat de Tour-koorts in Holten nog nasidderde bewees de massale op komst van het publiek. Genietend van het fraaie zomerweertje had menigeen een tuinstoel meegeno men om langs het parcours het wie- lergebeuren op de voet te volgen. Voorzitter Wim Bouwhuis van mede-organisator IJsclub De Noordpool toonde zich verheugd over die publieke belangstelling. „Er zijn minstens zoveel mensen als vorig jaar. Gelukkig hebben we er mooi weer bij. Nee, over het aan tal toeschouwers ben ik meer dan tevreden". Dat het enthousiasme van het pu bliek ook wel eens te ver ging be wees de overstekende voetganger die vlak bij de finish een massale valpartij veroorzaakte. Die ondoor dachte actie leverde Fons Schoot- man een gebroken sleutelbeen op, waarvoor hij met de terstond aan wezige ziekenwagen naar Deventer werd vervoerd. Ook Harry Rozendal was bij die valpartij betrokken, maar geha vend en wel stapte hij weer op de fiets om alsnog een beslissende rol te spelen. Halverwege de door de valpartij ingekorte, amateurkoers was hij attent bij de beslissende ontsnappingspoging van tien ren ners die er alleen vandoor gingen en binnen de kortste keren een mi nuut voorsprong namen. Een ster ke kopgroep met namen als Erik Cent, Henk Boeve, Jan Spijker, Reinier en Arte Hassink, Gerrit Möhlmann en Han Vaanhold. Met name de Amstel-delegatie was sterk vertegenwoordigd waarvan Harry Rozendal tien ronden voor de finish kon profiteren. Nadat Erik Cent uit Goor zich bij een eerdere ontsnapping al had gepresenteerd ■■■li als een nieuw regionaal talent, pro fiteerde hij van een kleine onoplet tendheid en pakte binnen één ron de vijftien seconden voorsprong. Dat de hulp van afstoppende ploeg genoten, als de gebroeders Hassink en Han Vaanhold hem daarbij uit stekend van pas kwam zal niemand verwonderen. De voorsprong van de Voorstenaar groeide binnen en kele ronden uit tot een dikke mi nuut. Toch werd het tegen het eind nog even spannend toen die voor sprong zienderogen slonk tot een seconde of vijftien. Ondertussen had Richard Beumer uit Ede de strijd in het peloton al beslist. Hij fi nishte als rapste in het voortijdig afgefloten gedeelte van de renners karavaan. Voor Harry Rozendal was toen de buit al binnen. Na zijn overwinning in Ruurlo, waar hij ook alleen aan de haal ging, bracht hij op een over tuigende manier ook Holten op zijn naam. Han Vaanhold en Arie Has- Van 2 tot en met 4 augustus zal op de terreinen van de familie Smelt aan de Oldekotsedijk 30 te Haaksbergen een Nationale Military worden ge houden, georganiseerd door de Twentse Jachtvereniging, die jaren lang de samengestelde wedstrijden op het landgoed De Tol te Enschede organiseerde. Veel deelnemers, waaronder alle prominente Nederlandse military- ruiters worden verwacht op dit eve nement dat de zestigste verjaardag van de Twentse Jachtvereniging opluistert. Op donderdag (vanaf 17.00 uur) en vrijdag (vanaf 10.UU uur) wordt de dressuur gereden. Op zaterdag (vanaf 10.00 uur) de weg- parcoursen, steeple-chase en cross country en op zondag (vanaf 10.00 uur) het spring-concours. Op zon dag zullen er bovendien demon straties zijn van o.a. de Koninklijke Nederlandse Jachtvereniging met de meute en sonneurs. De entree kost op zaterdag f 7.50 en zondag f 5.-; passe-partouts kos ten f 10.00; voor kinderen tot twaalf jaar op beide dagen f 2.50. sink zorgden er in de sprint van de kopgroep voor dat de Amstel-ploeg helemaal als overwinnaar uit de strijd kwam. Uitslag amateurs: 1. Harry Ro zendal, 2. Han Vaanhold, 3. Arie Hassink, 4. Jan Spijker, 5. Erik Cent, 6. Henk Boeve, 7. Reinier Hassink 8. Gerrit Möhlmann, 9. Roel de Lange, 10. Gerrit Teunis. Bij de liefhebbers toonde Frans Havenaar uit Zutphen zich de sterkste. Na een levendige koers, waarin de ontsnappingen elkaar opvolgden, was hij in de eindsprint van het peloton de sterkste voor Wim van Boven uit Oosterwolde en Jan Geerdink uit Delden. Vierde werd Freddy Niemeijer uit Hengelo en vijfde Rudy Peters uit Wich- mond. organiseren van deze landelijke wedstrijd alvast een repetitie voor het grote fietscrossfestijn dat vol gend jaar in Holten gehouden wordt als op de baan op 't Vletgoor de nationale kampioenschappen voor niet licentiehouders worden verreden. Veel deelnemers kwa men dan ook van heinde en ver om de baan uit te proberen en de Hol tense sfeer te proeven. Het aantal deelnemers uit de eigen regio viel wat tegen, wat vermoedelijk ook te wijten is aan de vakantie. Toch vie len er enkele Holtense successen te noteren: Berry Meerman en Bart Willems werden in de leeftijdsklas se 8 jarigen resp. eerste en tweede, terwijl Sandor Kruiswijk bij de 15 jarigen de eremedaille weghaalde. Door de verscheidenheid aan rij ders en rijdsters was het wedstrijd- peil hoog, omdat de besten op deze wedstrijd waren afgekomen. Er werd sportief, maar op het scherp van de snede gereden. Zelfs de kleinste deelnemers schroomden niet om bij enig vermeend onrecht een protest in te dienen, daartoe aangemoedigd door de familie langs het parcours. Ondanks dat men dus fel reed, deden zich geen ernstige valpartijen voor; de uitste kende conditie van de baan, die tot aan de laatste wedstrijden toe, on danks de regen uitstekend berijd baar bleef, was daar niet vreemd aan. Het geheel werd deskundig en op een rustige wijze aan elkaar ge praat door Dinant Veneman. De prijzen werden na afloop van de wedstrijd uitgereikt door dorpsko ningin Sandra Krause, echter niet nadat zij van de voorzitter van de Holtertrappers een bos bloemen had ontvangen. Alle deelnemers kregen na het verrijden van drie ra ces een zonneklep die werd aange boden door de Rabobank. De uit slagen: 4-5 jarige jongens/meisjes 6 jaar: 1Ivan Wichman uit Lichtenvoorde, 2. Marloes de Lange uit Ommen, 3. Bas de Lange uit Ommen. 3 jar. jongens/7 jar. meisj.: 1. Mare Busschers uit Haaksbergen, 2, Fabian Rust uit Emmeloord, 3. Aryan Nijland uit Groenlo. 7 jar. jong/8 jar. meisj.: 1. Mark van de Linde uit Hol ten, Mark van Leusen uit Nieuwleusen, 3. Joost Wichman uit Lichtenvoorde B jar. jong/9 jar. meisj.: 1. Berry Meerman uit Hol ten, 2. Bert Willems uit Holten, 3. Marlijn Dijkhuis uit Haaksbergen. 9 jar. jong./10 jar. mefsj.: 1. Marty van Poecke uit Sas van Gent, 2. Barry de Waal uit Sas van Gent, 3. Marcel Baan. 10 jar. jong/11 jar. meisj.: 1. Pascal Kloosterman, 2. Simon Hiémstra uit Emmeloord, 3. Reinold ten Ho- 11 jar. jong/12 jar.meïsj.: 1 Jan Dijkman uit Nijver- dal, 2. Guido Freriks uit Hengelo (gl), 3. Arjan ten Brinke uit Neede. 12 jar. jong/13 jar.meisj.: 1. Roy van de Linde uit Holten, 2. Erik Heijnen, 3. Chiron ter Doest uit Haaksbergen. 13 jar. jong/14 jar.meisj.: 1Ivan ten Brake uit Lich tenvoorde, 2. Peter Mepschen uit Sleen, 3. Petra Ambravo uit Raalte. 14 jar. jong/15 jar. meisj.: 1. Remco Winkelhuis uit Neede. 2. Gerco Otten uit Sleen, 3. Rodney van Rooyen uit Doetinchem. 15 jar. jong.: 1. Sandor Kruiswijk uit Holten. 2. Pa trick Hissink uit Doetinchem, 3. Ronald Saalmink uit Zelhem. 16 jaar en ouder: 1. Evert Dijk uit Nieuwleusen, 2. Casper Saalmink uit Zelhem. 3. Erik Katoele uit Nieuwleusen. KNIPTIP Voor filmers is er de sus "Smalfilmen". Bestel door f 5,- aan postzegels in een envelop te zenden aan Stich ting Amateur fotografie, Sin gel 32,1015 AA Amster- De Holtenaar Peter Helthuis be haalde tijdens de G.S.I. in Geeste ren met zijn paard Pearl in de afde ling Best Gaand rijpaard, klasse Z een eervolle negende plaats. 1. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN: - aan autobedrijf Dries Willems voor de bouw van een overkapping bij het perceel Keizersweg 70; - aan de heer B. J. Boode voor het vergroten van een ligboxenstal bij het perceel Okkenbroekseweg 4; - aan de heer H. J. van Doorn voor de verbouw van de woning Berg manstraat 30; - aan de heer H. J. Dijkslag voor uitbreiding van de woning Reilinksweg 63; - aan het G. E. B. Holten voor het plaatsen van minitransformatorkast hoek Oude Stationsweg-Broekweg en aan de Vijfhuizenweg, als mede het plaatsen van een transformatorhuisje aan de Bijvanck- sweg; - aan de heer H. J. Markvoort voor de bouw van een machine berging/veestalling bij het perceel Beusebergerweg 45; - aan Nido-Universal voor de bouw van een afdak bij het perceel ln> dustriestraat 34; - aan de heer M. Rietberg voor de verbouw van de woning Larenseweg 104; - aan de heer H. J. Vorkink voor de bouw van een varkensfokstal bij het perceel Doorlopendeijk 8; - aan de maatschap Meilink voor de bouw van een werktuigenber ging/autogarage bij het perceel Vijfhuizenweg 5; - aan de heer H. W. Meijering voor het vergroten en vernieuwen van de werkplaats/magazijn bij het perceel Oranjestraat 16; - aan de heer G. den Heijer voor de bouw van een woning op het per ceel Waagweg 13; - aan de O.L.M. Overijssel toestemming verleend voor een interne verbouw van de school „de Marke" - aan de heer F. E. Koopman toestemming verleend voor het plaatsen van een dakraam in de woning Mossinkserf 28; - aan de heer G. W. Brinks toestemming verleend voor het vernieu wen/vergroten van een schuurtje bij de woning Drostenstraat 3; - aan de heer H. Wooldrik toestemming verleend voor het plaatsen van een schuurtje bij het zomerhuis Postweg 13; - aan de heer J. Tesink toestemming verleend voor het plaatsen van een berging bij het zomerhuis Postweg 6; 2. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: - aan de heer J. Aanstoot voor het kappen van een boom bij de wo ning Holterenkstraat 22; - aan mevr. W. Paalman voor het kappen van 2 bomen bij de woning Churchillstraat 153; - aan de heer H. Wansink voor het kappen van een boom bij de wo ning Schepenenstraat 11; - aan de heer G. W. Knapen voor het kappen van een boom bij de wo ning Larenseweg 3; 3. Aan schuredagcommissie 1985 vergunning verleend t.b.v. schure- dag 1985; VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. De burgemeester van Holten maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 28, lid 6, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat Gedeputeerde staten van Overijssel bij besluit van 24 mei 1985, nr. 38781, afd. 2, hebben goedgekeurd de partiële herziening (aanvullende gebruiksbepalingen) van de bestemmingsplannen Holten 1966, Holter- berg, de Haar, Holten kom Noord en Dijkerhoek, vastgesteld bij raadsbesluit van 28 januari 1985, nr. 372/IJm. Het besluit van Gedeputeerde staten en de partiële herziening (aanvul lende gebruiksbepalingen) van genoemde bestemmingsplannen lig gen met ingang van 29 juli 1985 gedurende een maand ter gemeentese cretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Aangezien niemand zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad of ge deputeerde staten van Overijssel heeft gewend, komt de bevoegdheid tot het instellen van beroep bij de Kroon, gedurende bovengenoemde termijn, slechts toe aan de gemeenteraad en de inspecteur van de ruimtelijke ordening. Beroepschriften moeten worden gericht aan H.M. de Koningin en wor den ingediend bij de Afdeling Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1 te 's-Gravenhage. Holten, 25 juli 1985. De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. De burgemeester van Holten maakt bekend,,dat het bij raadsbesluit van 17 april 1979, nr. 212/IJm, vastgestelde bestemmingsplan kampeerter rein „de Holterberg gedeeltelijk goedgekeurd door gedeputeerde sta ten van Overijssel bij besluit van 27 mei 1980, no. 71548, afd. 2, middels in hoger beroep bij Koninklijk Besluit van 9 mei 1985, no. 33, gedane uitspraak onherroepelijk is geworden, behoudens het plangedeelte met de bestemming „agrarische doeleinden" en de plangedeelten met de bestemming „recreatieve doeleinden, categorie G (groenvoorzienin gen)" langs en ten westen van de Patrijzenweg. Het bestemmingsplan ligt met bijbehorende bescheiden ter gemeente secretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 25 juli 1985. De burgemeester voornoemd, W. L. F. C. van Rappard. Terinzagelegging aanvraag om vergunning Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Holten liggen vanaf 29 juli 1985 tot en met 29 augustus 1985 op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage de verzoeken om vergunning ingevolge de Hinderwet van: 1. de heer D. ten Dam, Valeweg 3 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een mestvarkens- en mel- krundveebedrijf, annex opslag van mest en opslag dieselolie in een ondergrondse tank. 2. Schildersbedrijf H. W. Meijerink, Oranjestraat 16 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een werkplaats/magazijn ten behoeve van het schildersbedrijf Voorts liggen deze aanvragen gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal 't Mossink, Keizersweg 22 (kantoor beheerder) te Holten. Van deze aanvragen liggen tevens de ontwerp-beschikkingen ter inzage. De ontwerp-beschikkingen omvatten het onder voorwaarden verlenen van de gevraagde vergunning. Schriftelijk kunnen tot 29 augustus 1985 gemotiveerde bezwaren worden ingediend bij hetCollegevan Burgemeester en Wethouders van Holten, Dorpsstraat 27, 7451 BR Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet be kend gemaakt. Een ieder kan ook verzoeken in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvraag en/of ontwerp beschikking. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 22 au gustus 1985 met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 5