DAT knalde eruit! onvermi OLM wil minister voor rechter I Weerpraatje Juni: nat en koud De Witte geopend In bomvol Bonte Paard MINISTER WINSEMIUS IN MARKELO: n ol iti ew eek journaal kroon op studie HOLTENS NIEUWSBLAD DONDERDAG 4 JULI 1985 Het Dijkerhoeks Amateur Toneel „D.A.T." heeft dinsdagavond (25 juni) in de sfeervolle feestzaal van „Het Bonte Paard" met de presentatie van de revue „DAT knalt d'r uut" niet al leen haar reputatie en goede naam gehandhaafd maar ook de belangstel lenden (de grote zaal was mudvol) een avond geboden die van A tot Z klonk als een klok. Na een muzikale opening door hét revue orkest, dat bestond uit Wim Markvoort (elec. orgel), Evert Jan Pinkert (drums) en Willem de Wit (gitaar), sprak de voorzitter van de School- en Volksfeestcommissie Jan Wegstapel een kort welkomst woord waarin hij zich in 't bijzonder richtte tot wethouder H. Stegeman en zijn echtgenote. Hij dankte te vens de lijsttekenaars voor de fi nanciële steun en de familie Paal man-Kloosterboer voor het be schikbaar stellen van de feestzaal en de feestweide. De enorme be langstelling voor de feestavond m.m.v. „D.A.T." is een stimulans om hiermee door te gaan zo besloot Wegstapel. Dame in kanon De voorzitter van „D.A.T." Dirk Luggenhorst liet hierna in een vlot te conference weten wat „DAT knalt d't uut" eigenlijk inhield: niet minder dan het afschieten van een dame uit een op het podium opge steld kanon. Op zijn verzoek aan de dames om zich hiervoor beschik baar te stellen kwam na enige aar zeling Linda Rensen op het podium en zij werd gesterkt door een dave rend applaus in de „vuurmond" ge stouwd. Toen na een paar seconden hieruit wat rookwolkjes kringelden was de spanning te snijden, een da verende knal volgde waarna niet Linda maar de pop „Dattie" de zaal werd ingeschoten. Een sensatione le opening!Een zestal charmante jonge dames in prachtige costuums zong hierna het openingslied waar na Henk Pinkert, Dirk Luggen- horst en Bertus Bronsvoort in een vlotte conference verschillende dingen (inbraak in het gemeente huis, zwemvierdaase, de financiële strop van 50.000 gulden voor het G.E.B. etc.) in herinnering brach ten. Jan Meijerman kreeg spontaan applaus voor z'n lofzang op de fiets van Pasop's Gert Jan (Klein Hege man). De tweewieler wordt „inge zet" bij het rondbrengen van het Hervormd Kerkblad en dagelijks een litertje melk halen bij oud buurman Veneklaas (VQssebelt's Jan). Na het optreden van het „kop penorkest" van dirigent Eric Ren sen met z'n vijf vrienden en „bek vechten" tussen Hans Steunenberg en Johan Nikkels resp. als „voor man" werkzaam bij Arfman BV en Haverslag/Nijland BV hielden Derk Janssen en Bertus Veneklaas een heel gezellig babbeltje n.a.v. een gesprek dat ze hadden met de nieuwe haan op de Holtertoren die het niet was ontgaan dat de „lui van 't gemeentehoes (om het hoofd koel te houden) geregeld een ijsje halen bij bakker Nijkamp. Het duo Derk en Bertus boeide na de pauze met „Mannen alleen" die er wat de zelfvoorziening er niks van terecht brachten toen de vrou wen een dagje uit waren met de afd. Plattelandsvrouwen. Erik Rensen Bets zn. kreeg de zaal vlot op z'n hand met een paro die waarin André van Duin, Kees Schilperoort (bie ons op de boerde- rieje) en Paul van Vliet (dat zijn leu ke dingen voor een mens) aan bod kwamen en vele bijval oogsten ook het kwartet Ria en Jan Meijerman, J an Pinkert en Jannie ten Wolthuis met het succesnummer van Abba „The way all frends do", Johan Nik kels als Albert Jan de brandweer man, de „Trappelzakkenboogie, het muziekcorps in oprichting o.l. v. Jan Pinkert en de twee knapen Hans Steunenberg en Evert Jan Pinkert die vanaf een schutting bij de O.A.D. toneelmeesters praatje maken met een mevrouw (Willy Stevens) die op de bus zit te wach ten. Kostelijk was ook „De school klas" van hoofd meester Bertus Bronsvoort die erg veel moeite had met de orde. Toen een van de leer lingen in de hoek moest staan ging op een bepaald moment een vinger tje omhoog om te vragen meester mag ik even... Hij mocht niet van meester Henkie hield het niet en de zaal die dat niet was ontgaan ging plat. De revue, een product van eigen leden, werd besloten met „Dat gaf een show" de regie was in handen van Bert Aaftink als toneelmeester fungeerden Gerrit Vlogtman en Ab Nekkers. Kapper Wander Drent zorgde voor de juiste grime en dank zij de uitstekende technische in stallatie van Jan Noteboom en Wim Wegstapel kwam alles wat op het podium werd gezegd, gezongen en gespeeld goed door. Voorzitter Jan Wegstapel sprak een hartelijk woord van dank tot alle medewer kenden, dat door de bezoekers werd onderstreept met een langdu rige staande ovatie. „Dat knalt d'r uut" zal op vrijdag en zaterdag 13 sept. weer worden uitgevoerd in „Het Bonte Paard". Het eerste optreden van milieu-mi- nister Winsemius voor een land bouworganisatie, dinsdagmiddag in een tot de nok toe gevulde zaal van Dika van de Kruusweg in Markelo, heeft voor de agrariërs minder nieuws opgeleverd dan de toehoor ders ongetwijfeld hadden gehoopt en verwacht. De minister sprak op uitno diging van het bestuur van de coöpe ratieve landbouwvereniging West Twente te Markelo. Minister P. Winsemius kwam, sprak en vertelde feitelijk niets wat de toegestroomde agrariërs al niet wisten. Met geen enkel argument was hij te bewegen meer te vertel len dan vage uitspraken over de mi lieuwetten die in voorbereiding zijn door de ministeries van Landbouw en Milieu met betrekking tot de mestoverschotten. Uit zijn sum mier betoog kon echter wel gecon cludeerd worden dat er nog een overeenstemming is bereikt over 'fe te nemen maatregelen. „Ik be grijp dat u met argwaan staat te kijken naar de maatregelen die ge nomen zullen worden. Het zal niet leuk zijn, maar dat er heffingen zul len komen is wel zeker". Op welke termijn en welke heffingen er ko men liet de minister nog in het duis ter, ondanks cijfers die door een van zijn ambtenaren tijdens een vergadering vorige week wel naar voren waren gebracht. O.L.M. vice- voorzitter Slijkhuis gaf het drin gende advies aan de minister mee naar Den Haag de normen in de nieuwe milieuwet niet zodanig te stellen, dat er voor de agrariërs on overkomelijke problemen zouden rijzen. „De landbouw is bereid mee te werken aan een oplossing. Maak het niet zo dat de boeren op ongelij ke wijze behandeld zullen worden". Jaarverslag Uit het jaarverslag van de V.C.L. West Twente blijkt dat de omzet vorig jaar met 2,6% is gedaald. Volgens af tredend voorzitter A. J. Wannink heeft West Twente goed het hoofd kunnen bieden aan de verminderde omzet door de superheffing, zodat de schade beperkt is gebleven, al leverde de vee voeders voor de rundveehouderij 5% minder op dan in 1983. Het bestuur, dat nu uit zes leden bestaat, zal uit zijn midden een nieuwe voorzitter kiezen daar A. J. Wannink niet herkiesbaar was. In de Raad van Toezicht is de Holtenaar B. J. Markvoort met 495 stemmen herkozen. Door de beheerder van het tank station aan de Al werd op 24 juni gemeld dat een motorrijder daar een hoeveelheid benzine tankte. Dit is op zich vrij normaal. Wat niet gewaardeerd werd is dat deze knaap zonder betaling zijn weg ver volgde. Op 27 juni werd de assistentie van de politie verzocht op diverse adressen te Holten maar vooral in de omgeving van de Canadastraat. Oorzaak was een blikseminslag waarbij van een woning het dak en de muur beschadigd werden. De klap kwam zo hard aan dat twee personen enige tijd buiten kennis raakten. Verder werden telefoon toestellen, televisies, radio's etc. vernield. Bij een verkeerscqntrole op 29 juni werd op de Parallelweg van de Rijssenseweg een bestuurder van een personenauto betrapt in een conditie waarin hij niet achter het stuur thuis hoorde. Te veel alcohol dus. Na blaastesten is een bloed proef afgenomen. Tegen de man wordt uiteraard proces-verbaal op gemaakt wat de kater alleen maar groter zal maken. Door een bewoonster van de Churchillstraat werd aangifte ge daan van vernieling van een raam van haar caravan. Deze had ge staan op een parkeerplaats voor de woning. Een en ander moet ge beurd zijn in de nacht van 28 op 29 juni. Ook werd een melding ontvan gen dat onbekenden, vermoedelijk de zelfde nacht, een steen hadden gegooid door een ruit van de Scho lengemeenschap. Eveneens op 29 juni vond er een aanrijdinkje plaats bij de oprit van de drogisterij aan de Dorpsstraat. Er ontstond alleen materiële scha de. De bestuurders waren het ech ter niet met eikaars opvattingen eens, zodat de bemiddeling van de politie werd ingeroepen. Ook al de 29e juni werd de Deven- ternaar H. aangehouden door de politie Deventer. H. werd aange houden op verzoek van de collega's te Holten, daar deze persoon ver moedelijk betrokken was geweest bij diefstal(len) van gereedschap van Rijkswaterstaat. Een onder zoek werd ingesteld. De 29e was een drukke dag voor de politie want ook die dag werd een jongeman door een boswachter aan het bureau gebracht, die be trokken was bij een inbraak in een jachthut in de Holterberg. N.a.v. deze aanhouding konden nog vier andere Holtense jongeren worden aangehouden. Verschillende van hen waren reeds eerder in de jacht hut geweest, zonder toestemming van de eigenaar van de hut. Voor de dader(s) zal dit hutje nog een staar tje hebben. Afgelopen zondag vond op de Burgemeester van der Borchstraat een aanrijdinkje plaats, waarbij lichte materiële schade ontstond. De 22-jarige Notterse inwoner R. zag zijn auto beschadigd worden door de 19-jarige ten D. uit Haarle. Bij het parkeren stuurde zij haar auto iets te veel naar rechts, waar door het andere voertuig geraakt werd. Landbouwminister Braks heeft het verbruid bij de Overijsselse boeren. Zozeer zelfs, dat de Overijs- selsche Landbouw Maatschappij de bewindsman voor de rechter wil dagen. De minister heeft zich de woede van de boeren op de hals ge haald door boetes kwijt te schelden aan een aantal veehouders, die vol gens de OLM maar raak hebben ge produceerd. Zij ontspringen voor een belangrijk deel de superheffing op melk. Vooral voor boeren, die zich netjes aan de regels hebben ge houden, is dat een doom in het oog. Het hoofdbestuur van de OLM toonde zich maandag 1 juli uiterst verbolgen over de handelwijze van de minister. Via een gerechtelijke procedure wil de OLM het besluit van de bewindsman ongedaan maken. Wat dat betreft onder steunt de OLM een initiatief van de Friese landbouworganisaties om juridische stappen te ondernemen. Gezamenlijk zal men dit idee lan delijk aankaarten. Het is dan de be-„ doeling, dat het Koninklijk Neder lands Landbouwcomité of de geza menlijke landbouworganisaties de minister voor de rechtbank ter ver antwoording roepen. Dat lijkt het laatste redmiddel om de kwijt schelding van de superheffing on gedaan te maken. Politiek gezien zijn er geen mogelijkheden meer, aangezien een meerderheid van de Tweede Kamerleden zich achter minister Braks heeft geschaard. „Onbegrijpelijk", vond OLM- voorzitter D. J. Jonkhans de hou ding van de politici. „Ze staan ken nelijk te ver van de boeren af om te beseffen, wat ze met die maatregel aanrichten", verweet de heer Jonk hans de Kamerleden. Hij betitelde de kwijtschelding als een „schan daal". In soortgelijke bewoordin gen lieten ook andere hoofdbe stuursleden zich uit. „De landbouw is totaal voor joker gezet", kriti seerde de heer A. Koersen uit Zwol le. „Het wordt tijd voor een keihar de oorlogsverklaring aan het adres van deze minister", vulde de heer S. Wolthuis uit Vroomshoop aan. De kritische opmerkingen, die te ho ren vielen in het OLM-bestuur, wa ren ongewoon hard. Een teken, dat deze zaak bij de boeren erg hoog zit. KNIPTIP (gj Een auto is geen kluis. Laat uw kostbare foto spullen daarom nooit in uw auto I liggen. De zomermaand juni. Dat was in de eerste dagen inderdaad een zo mermaand, met veel uren zon en temperaturen van 25 a 30 graden. Maar te snel kwam de klad erin doordat juni struikelde en deze week de grootste moeite heeft weer overeind te komen. Hogedruk bo ven de Oceaan en Zuid Europa en langs de noordflank te sterke koele stroming van de oceaan, hetgeen als een soort moesson-verschijnsel mag worden gezien. Bij zo'n situa tie kost het als regel vele dagen om de situatie weer stabiel te krijgen, zodat het kwik dan weer eens tot een waarde van 20 graden kan stij gen. In het weekeinde van 8/9 juni en het begin van de daarop volgen de week, hadden wij buien met ha gel en onweer en soms overdag temperaturen van nauwelijks 10 graden. De koele lucht was diep Eu ropa binnengedrongen, zodat de vroege vakantiegangers in heel wat landen de regenjas nodig hadden. Verleden jaar stelde juni teleur door de hardnekkige wolkenvelden van de Noordzee, waardoor Noord Nederland een tekort van 80 a 100 uren zonneschijn kreeg. Als het er nu om gaat wanneer de meeste Ne derlanders met vakantie zijn, dan kan - als er een keuze mocht zijn - juni beter uit de boot vallen dan een topmaand als juli, waarin vrij wel alle campings bezet zijn. De si tuatie herstelt zich geleidelijk, al hebben wij deze week de langste dag van het jaar al weer te pakken en dat feit geeft toch het gevoel van 'wat gaat het allemaal snel'. Toch met deze troost dat de gemiddelde temperatuur eerst een maand na de langste dag het hoogste blijkt te zijn. Zo bezien zouden wij mogen stellen, de warmte moet nog ko men, maar soms, zoals in 1954,1956, 1965 en 1974, om enkele voorbeel den te noemen, kwam die warmte helemaal niet. Door burgemeester en wethouders op 25 juni 1985 verleende vergun ningen, ontheffingen e.d. 1aan H.A.M.O.V.E. te Hengelo een verklaring van geen bezwaar afge geven t.b.v. een internationale rally voor veteraan motorrijwielen op 8 september 1985; 2. aan de Holtense Handelsvereniging ontheffing/vergunning ver leend voor diverse zomeraktiviteiten; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel o.ver even tuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroep schrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. Voorbereidingsbesluit bestemmingsplan de Beuseberg. De burgemeester van Holten maakttervoldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat de raad van die gemeente in zijn vergadering van 24 juni 1985 heeft besloten: 1.te verklaren, dat een herziening voor het bestemmingsplan „de Beuseberg" wordt voorbereid, omvattende het gebied zoals rood omlijnd op de bij dit besluit behorende en als zodanig gewaarmerkte tekening is aangegeven; 2. te bepalen, dat dit besluit in werking treedt met ingang van de dag der bekendmaking. Het raadsbesluit met bijbehorende tekening ligt van de dag der inwer kingtreding af ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, voor een ieder ter inzage. Holten, 4 juli 1985. De burgemeester voornoemd, H. Stegeman, loco. Ongeveer zo'n honderd kennis sen, zakenvrienden, familieleden en buren hadden maandag gehoor gegeven aan de uitnodiging van de familie J. W. K. Vos, de eigenaren van café-restaurant De Witte aan de Deventerweg 61, de opening van het hernieuwde horecabedrijf bij te wonen. De officiële openingshande ling werd verricht door mevrouw I. Staal van der Linde, moeder van de echtgenote van de eigenaar die door een druk op de knop de welge vulde kippengril in werking stelde. De heer Vos gaat in zijn nieuwe zaak weer van de grond af begin nen, zoals zo langzamerhand zijn hobby is geworden, aldus zijn echt genote. In korte tijd is het voorma lig hotel Muller omgetoverd in een gezellig restaurant waar het goed toeven is. „Gelukkig maar", aldus de heer H. Schorfhaar, die namens de noabers van De Bekkenkamp de nieuwe buren verwelkomde. „Wij hebben ons in de afgelopen maan- Het echtpaar Vos kijkt toe, terwijl mevrouw Staal de grill in werking stelt. den soms met ongerustheid afge vraagd wat ons boven het hoofd zou hangen. Dat er iets in gevestigd zou worden waarmee we beslist niet blij geweest zouden zijn." Na de koop was gesloten met de fami lie Vos bleek alle vrees ongegrond en hebben de buren onder grote be langstelling en bewondering de werklust van het horecaonderne mer gevolgd. De naaste buren ver wachten dan ook dat café-restau rant De Witte uitgroeit tot een bloeiende en winstgevende zaak* Maandagavond was er gelegenheid om een kijkje te nemen in het café restaurant, waarvan velen gebruik maakten. ftabel,20c Aan de Scholenge meenschap Holten slaagden na een herexamen: MAVO: Gerrit Aanstoot (Holten); Hans Bleeker (Bathmen); Frederik van Leer- sum (Wierden); Elly Ligtenberg (Rijssen); Heieen Louwerenburg (Holten); Robert Maaskant (Bathmen); Ertugrul Türegün (Rijssen). HAVO: Gertjan Bakker (Rijssen); Frank ten Bolscher (Rijssen); Diana Garsen (Holten); Loes Haafkes (Goor); Bert Hengeveld (Bathmen); Ingrid Heuvelman (Bathmen); Anja Hogenkamp (Bathmen); Iris Jansen (Rijssen); Alfons Kleinrouweler (Rijssen); Monique Lammers (Bathmen); Ineke Lodeweges (Holten); Mar leen Nijhuis (Markelo); Ineke Reef (Goor); Annette van Ser- mond (Goor); Elja Zuijdgeest (Goor), Atheneum Berry Feith (Holten); Willeke Jansen (Holten); Erik Lam- brechts (Göor); Guus van der Sluis (Holten); Gertie Tuller (Holten;) Deborah van Veen (Goor). Aan de Lagere Technische School (L.T.S.) te Rijssen zijn ge slaagd voor het diploma „Tim meren": T. Rensen, Lagewegll; M. H. van Lies, Boschkamps- straat 1, L. B. Blaauw, Borkelds- weg 97; G. J. Mossink, Oranje straat 22; R. v.d. Meer, Industrie straat 26; A. K. Lubbers, Lang straat 3; D. J. Rouwenhorst, Schepenenstraat 9; J. F. Tuitert, Dorpsstraat 1; voor het diploma "Schilderen": L. J. Slijkhuis, In dustriestraat. 36) H. ten Velde, Kolweg 24; voor het diploma "Bankwerker": H. J. Bekkemens, Kozakkenstraat 34; H. H. J. Braunius, Aalpolsweg 30; E. Kerkdijk, Schepenenstraat 1G. J. Meilink, Vijfliuizenweg 4; Jan Peter Schalk, Ab Jansen- straat28; H. A. Krieger, Beus- ebergerweg 15; M. Plekkenpol, Schoolstraat 9; J. A. Oolbekkink, Ab Jansenstraat21; J. Derksen, Kolweg 62; voor het diploma "Automonteur": G. J. Paalman, Borkeldsweg 93, M. van Putten, Churchillstraat 42, J. Bekker- nens, Doorlopendedijk R. Jur- jens, Raalterweg 49.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 7