li Holtens nieuwsblad. Scholenfusie valt verkeerd in Holten Schaapscheren en koemeiken op Braderie Muziekschool houdt Open dag Boerenbegrafenis zondagavond op tv Ouderenreis nog niet volgeboekt Inzameling plastic was een succes U ontvangt een fraaie BON Holtens Nieuwsblad Donderdag 23 mei 1985 - 38e jaargang - nr. 21 Abonnementsprijs f 34.25 Losse nummers 75 cent Gedrukte oplage 3075 Gemeenteraadsleden en ondernemers zullen elkaar in het privéleven ver-v moedelijk regelmatig tegen komen, bijvoorbeeld langs de lijn bij het voetbal» veld. Officieel gaapt er soms een kloof die leidt tot onbegrip oVter en weer. Deze situatie speelt zich vrijwel in elke gemeente af, zo ook in Holten. Reden voor fraktievoorzitter H HWestrik (CDA) in een van de raadsvergaderingen vorig jaar een voorstel te lanceren om de banden tussen politiek en bedrijfsleven nauwer aan te halen. Het voorstel haalde een ruime meerderheid in de raad en zo ging de raad, inclusief het college van burgemeester en wethouders in een soort bijzonder op bezoek bij kennismaking met de Holtense ondernemers. Eerder dit jaar werd reeds een bezoek gebracht aan een aantal ondernemers op het industrieterrein op de Kol, woensdag ging het gezelschap op bezoek bij de der tien bedrijven die gevestigd zijn op het industrieterrein De Haar, Het werd een gezellig middagje. Het bleek voor de meeste van hen een openbaring welke bedrijvigheid (en inventiviteit) te vinden is achter de zakelijk aandoende faca des aan de Keizersweg. „Wij hebben er erg veel van opgestoken", verklaarden de beide wethouders. Tot nu toe kwamen wij elkaar vaak pas tegen ais er ver gunningen verleend moesten worden, maar waren we nauwelijks op de hoog ste van de gang van zaken in zo'n bedrijf. Door deze bezoeken kunnen wij nu beter inschatten wat een beslissing van onze kant voor een ondernemer kan betekenen". De raadsleden houden het niet bij de industrie alleen. In augustus wordt een bezoek gebracht bracht een aantal agrarisch bedrijven. Het reiscomité Holtense ouderen organiseert ook dit jaar weer een reis speciaal voor de ouderen in Holten. Het reisdoel is dit keer een: 6-daagse reis naar Horhausen in het Westerwald met dagtochten o.a. naar Königswinter, Rüdes- heim en de Westerwalder Seenplat- te. Vertrek 9 september. Kosten f 400,- f 25,- voor de reis- en annu leringsverzekering. Het aantal één persoonskamers en het aantal ka mers op de begane grond is be perkt. Wie het eerst komt, wie het eerst maalt derhalve! Gasthof „Waldfrieden" is een ei gen hotel van de O.A.D. Dit bete kent dat het hotel in eigen beheer Niet minder dan 22.340 kilo land bouwplastic werd tijden de inzame- lingsdagen in mei in Holten opge haald, een record dat het toch al goede resultaat van vorig jaar verre overtrof. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat de jaarlijkse inzame ling van landbouwplastic op één dag zou worden gehouden door het verwerkend bedrijf Maatman uit Doetinchem. De hoeveelheid was echter zo groot dat er twee dagen voor uitgetrokken moest worden. Waren de inzamelaars vorig jaar nog ontevreden over de wijze van bundeling, dit jaar was men vol lof. In de brief die de firma Maatman -hierover schreef aan de dienst ge meentewerken staat onder het hoofdstuk Aanbieding dan ook: zeer goed. Volgend jaar zal opnieuw een in zameling worden gehouden. is, met een Nederlandse kok en dus een Nederlandse keuken. Het is een eenvoudig maar gezellig hotel in een rustige omgeving. Ook dit jaar gaat er weer een bejaardenverzorg ster van „Diessenplas" mee voor eventuele hulp gedurende uw ver blijf in Duitsland. Als u niet zo „piep" maar bent maar toch een nog fijne vakantie wilt hebben met een prettig gezelschap, gaat u dan ook eens mee! Velen hebben al reeds weer geboekt. Er zijn echter nog enige plaatse4n beschikbaar. Opgaven zowel schriftelijk als te lefonisch zijn tot 31 mei a.s. moge lijk bij: Bejaardencentrum „Dies senplas", Vrijheidslaan 1, Holten Telefoon-nummer: 05483-6 25 05. Inlichtingen over de reis kunt u daar overdag op werkdagen ook krijgen. Uitgeversmaatschappij Wan derLoeffBV in samenwerking met de stichting .Jioltens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5 tel. 05483-6 30 22 Advertenties: Getfertsingel 41 Enschede tel. 053-84 28 42 Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104 Boekelo tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: 1 Smidsbelt 37 tel. 05483-6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wiggers Kolweg 14 tel. 05483-6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal tel. 05486-1 32 64 J. Rozendom Schoutenstraat 33a tel. 05483-6 36 25 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 612 24 tot dinsdag 12 uur In Bathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! I Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Woonplaats: Geeft op als dbonnee voor het Holtens Nieuwsblad DhrJmevr.: Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 34.25 De met veel publiciteit en fanfare aangekondigde samenwerkings fu sieplannen van De Marke en de Scho lengemeenschap Holten zijn voorlo pig op een laag pitje gezet. Dat mag geconcludeerd worden uit de brief die dinsdag werd toegezonden aan de Medenzeggenschapsraden, ouder commissies en lerarenoverleg van beide scholen. Uit de brief blijkt dat de reacties vanuit de betrokken geledingen op de proceduregang, zoals die in het rapport „Het voortgezet onderwijs in Holten in de naaste toekomst" was neergezet .voor grote onrust heeft gezorgd. „Uw reacties zijn voor ons aanlei ding geweest ons diepgaand te be raden over de verdere aanpak van het onderzoek. Wij hebben gecon- stateerd dat de inhoud van het rap port bij sommigen uwer (lees bijna voltallig lerarencorps red.) aanlei ding is geweest voor grote onrust, en dat uit het bijgevoegde tijdspad wellicht conclusies getrokken zijn die wij niet beoogd hebben. Even eens hebben wij geconstateerd dat het ontbreken van zekerheid over de uitkomsten van recente ontwik kelingen in het onderwijs, zoals de HoF-VO nota, als een gemis be schouwd worden en derhalve het niet algemeen verantwoord geacht wordt om nu reeds vooruit te lopen of dergelijke ontwikkelingen" Uit de ontvangen reacties bleken ook positieve gedachten. Zo kan al dus de brief geconcludeerd worden dat er wederzijds een verantwoor delijkheid wordt gevoeld voor zo wel het onderwijs zoals dat op de Marke gegeven wordt, als voor het onderwijs op de Scholengemeen schap Holten. Op basis van deze overwegingen zijn de bevoegde ge- zagen tot de conclusie gekomen dat een toekomstige nauwere sa menwerking goed en aanvaard baar is, waarvan fusie een van de mógelijkheden is onder de voor waarde dat de eigen indentiteit van beide soorten onderwijs en kwali teit behouden blijft. Het voorge stelde tijdspad - dat uitging van een eerste start in het schooljaar 1986/87 - komt te vervallen, waarbij wordt opgemerkt dat de prognoses omtrent de leerlingen-aantallen (vooral van belang voor De Marke) voor het komende en daarop vol gende schooljaar geen reden tot be zorgdheid geeft. Tot slot verklaren de bevoegde gezagen dat: „in over leg met de directies van beide scho len en de Medenzeggenschapsra den wij willen komen tot een aange paste opzet om te bereiken dat ge sprekken en onderzoeken over verdergaande samenwerking, zo nodig op basis van alternatieven, voortgang kunnen blijven vinden, waarbij alle facetten die in de reac ties genoemd zijn op een afgedwon gen wijze betrokken dienen te wor den. Wij betreuren dat de nota, on bedoeld, aanleiding gegeven heeft tot onrust en hopen met deze be sluitvorming voldoende voorwaar den gecreëerd te hebben voor de terugkeer van de rust die nodig is om alle aandacht te kunnen geven aan het onderwijs op onze scholen". Wie zich graag eens verheven wil voelen boven de Holtense bevolking moet zich die kans niet laten ontgaan, en aanstaande zaterdag meestrijden om de eerste prijs bij het „koemei ken" op de Braderie en Schaaps- scheerdersfeest op het Smidsbelt. Het kunstkoemelken is een nieu we attractie op de traditionele Schaapsscheerdersfeesten. De kunstkoe is een vertrouwd leermid- Op eerste Pinksterdag, 's avonds om 21.40 tot 22.30 uur op Nederland 2 zal in het derde deel van de documen taire „De dood in ons land" uit de serie Denkbeeld van de NOS de in sce ne gezette boerenbegrafenis te zien zijn die vorig jaar november in Holten werd opgenomen. De boerenbegrafenis werd „ge- speeld" door een groot aantal vrij- willigers van o.a. de toneelvereni gingen OCH, COC, de Hoolter Daansers en de HoUënse Boeren- dansers. De serie „De dood in ons land" wil de kijkers duidelijk maken hoe de Westeuropese mens anno nu over de dood denkt. In de eerste twee uitzendingen werd in chronologi sche volgorde het denken over de dood en het sterven behandeld. In de aflevering van a.s. zondag komt de uitvaart aan de orde. Naast de Holtense boerenbegrafenis die da teert uit het begin van deze eeuw wordt o.a. een „moderne" begrafe nis getoond. Het uitgebreide rouw- vertoon tijdens een Hindoe-begra fenis staat in schril contrast tegen over de wat afstandelijke benade ring in Westeuropa van alles wat met dood gaan te maken heeft. In de laatste uitzending, die voor 9 juni op het programma staat toont het team van Denkbeeld de rouw verwerking. De muziekschool Holten houdt op zaterdag 1 juni a.s. in de school De Schakel aan de Schoolstraat 1 van tien tot twaalf uur een Open dag. Het jaarlijkse docentenconcert wordt ge houden op vrijdag 31 mei a.s. in de Ned. Herv. kerk in Holten, aanvang 20.00 uur Beide activiteiten van de Mu ziekschool zijn georganiseerd om leerlingen, toekomstige leerlingen en hun ouders kennis te laten maken met de opleidingsmogelijk heden van de muziekschool. Zowel op de Open dag als tijden het con cert zullen alle muziekinstrumen ten, waarop les wordt gegeven aan de orde komen, zoals accordeon, blokfluit, fluit, gitaar, (klassiek en populair), orgel (klassiek en mo dern) piano en viool. Voor kinderen die voor het eerst gaan kennismaken met muziek is er de Algemene Muzikale Vorming die een jaar in beslag neemt. In dat jaar worden de kinderen vertrouwd gemaakt met het notenschrift en leren ze op een speelse manier mu ziek maken. Ook wordt hen vertelt ovr de verschillende instrumenten die zij kunnen kiezen en worden deze gedemonstreerd. Zo voor komt men zo goed mogelijk een eventuele miskoop. Daarna kan er gekozen worden tussen lessen in de bovengenoemde muziekinstru menten terwijl er tevens bij vol doende deelname een koorklas ge start gaat worden, ter ondersteu ning van de koren. Ook de muziek lessen van HMV zullen in verband met de wettelijke bepalingen om trent de bevoegdheid van docenten onder gebracht worden bij de mu ziekschool. Doordat het ministerie van WVC en de gemeente Holten een groot deel van de kosten mid dels subsidies voor hun rekening nemen, k.unnen de muzieklessen betaalbaar gehouden worden, zo dat ieder kind kans krijgt op een goede muzikale vorming. Aanmel den kan (liefst voor eind mei) tij dens de Open dag, dan wel bij de Muziekschool, tel. 05483-6 14 12. Postbus 54, 7450 AB Holten. Ab Schippers ontdoet de schapen weer van hun winterjas. del voor de leerlingen van de afde ling Agrarisch Onderwijs van de Marke en het melken zal ongetwij feld tot grote hilariteit aanleiding geven. Als eerste prijs wordt een rond vlucht boven Holten uitgeloofd. Tussen 13.30 en 17.00 is het Smids belt zaterdag weer het terrein van Ab Schippers die een aantal scha pen van hun winterjas zal ontdoen, terwijl de plaatseijke middenstand met kraampjes vol aanbiedingen de toeristen zullen attenderen op hun winkelwaren. Daarnaast zijn er weer een aantal demonstraties van minder bekende ambachten, zoals houtdraaien en hoefsmeden. Bij het ter perse gaan van dit be richt was nog niet bekend of de Bra derie ook dit jaar opgeluisterd zal worden door levende muziek. Zoals bekend viert gelijkertijd zaterdag HMV haar veertig jarig jubileum waardoor de tirolerkapel van HMV dit keer op het Smidsbelt verstek moet laten gaan. Wel zijn de organi satoren verzekerd van de medewer king van de Holtense Boerendan- sers die een greep doen uit hun re pertoire en zullen de Holterbergrui- ters met hun paarden en koetsen present zijn om belangstellenden met behulp van één paardekracht een rondrit te laten maken door Holten en omgeving. Zoals gebrui kelijk zal Mans uut Hool'tn het ope ningsfeest van dit seizoen weer aan elkaar praten. Het Schaapsscheerdersfeest be leeft dit jaar slechts een aflevering. De avondbraderie die vorig jaar la ter in het seizoen werd gehouden trok niet die belangstelling die er van verwacht werd. Naast schapenscheren, koemei ken, braderie en oude ambachten wordt zaterdag op het Smidsbelt ook een kleinveemarkt gehouden. Alle kinderen van Holten worden uitgenodigd om hieraan deel te ne men. Wie met het grootste aantal dieren verschijnt, onverschillig of dat konijnen, parkieten of geiten zijn, maakt kans op een prijs.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1