Exploitatie Dorpshuis niet kostendekkend H. Klein Velderman onderscheiden Twenhaarsveld klaar voor nieuw seizoen Mavo volwassenen houdt ,Open week' Politie-weekjournaal Braks komt naar Zwolle HOLTENS NIEUWSBLAD Recordbedrag Hartstichting OPENINGSFEEST OP HEMELVAARTSDAG verleende vergunningen, ontheffingen e.d. DONDERDAG 9 MEI 1985 Oe explortatieopzet voor het nieu we dorpshuis zal een jaarlijks tekort hebben van ongeveer twintigduizend gulden. Dat blijkt uit een tot nu toe niet openbaar financieel overzicht dat is uitgebracht door de begeleidings commissie. Wellicht deze maand, andere vol- De collecte voor de Nederlandse Hartstichting, gehouden in de week van 15 t/m 21 april, heeft in Holten een recordbedrag van f7783,10 opgebracht. Het plaatse lijke afdelingsbestuur wil hierbij zowel de milde gevers als de collec tanten, die zich elk jaar weer geheel belangeloos inzetten ter bestrij ding van de hartziekten, hartelijk dank zeggen voor het slagen van de collecte. gende maand zal de toekomstige bouw van het dorpshuis in de ge meenteraad worden behandeld. De gemeenteraadsfracties hebben vooraf reeds meegedeeld niets te voelen voor een dorpshuis dat kampt met financiële tekorten en straks als een molensteen om de hals van de gemeente zal hangen, terwijl ook nog lang niet zeker is dat alle verenigingen gebruik wil len maken van het nieuwe dorps huis. Zo heeft een van de grootste kanshebbers, HMV nog steeds op tie op het oude gymlokaal achter de Dorpsstraat. Wethouder Rustebiel gaf in de wekelijkse pereconferentie te ken nen dat de cijfers aan de voorzichti ge kant waren, zodat het tekort vooral door een hogere baromzet. lager zal uitvallen dan nu geschat is. Het college heeft haar goedkeu ring uitgesproken over het rapport van de begeleidingscommissie, waarna het door de commissie Al gemene en Bestuurlijke zaken, waarin alle fractievoorzitters zit ting hebben zal worden getoetst op de haalbaarheid. De definitieve vorm zal pas in de openbaarheid komen als de commissie Sociaal cultureel werk deze maand haar eindoordeel er over heeft gegeven. Wat uiteindelijk het lot zal wor den van de jongerensoos De Schure staat nog geheel open. De politieke partijen hebben de voorkeur uitge sproken voor het afstoten van de jongerensoos, de bouw van het dorpshuis. De jongeren van De Schure wachten nu op subsidie in het kader van het International Jongerenjaar, terwijl ook bij de pro vincie een subsidie verzoek is inge diend in het kader van de werkver- ruimende maatregelen. Wanneer de provincie besluit geen of slechts een gedeeltelijke subisidie te verle nen dan moet het gat in de begro ting van de opknapbeurt, die rond de ton ligt, door de gemeente Hol ten opgevuld worden. Nog deze maand wordt de beslissing ver wacht van de provincie. Op de foto v.l.n.r.: H. J. Dikkerssecretaris kieskring Gemeentebelang, de heer Klein Velderman, voorzitter Vincent en W. ten Berge, bestuurslid kieskring Gemeentebelang. Tijdens een informele bijeenkomst te zijner huize is de heer H. Klein Vel derman (78) tot erelid benoemd van de kieskring Gemeentebelang Holten. De heer Klein Velderman kreeg deze onderscheiding als dank voor het vele werk dat hij voor de kieskring en de gemeente Holten heeft verricht. Zo was hij bijna tien jaar wethouder en maakte hij twintig jaar deel uit van de gemeenteraad. De oorkonde werd hem overhandigd door voorzitter E. Vincent. Hoewel de weersomstandigheden tot nu toe niet uitnodigen tof een duik in het openluchtzwembad, zijn de voorbereidingen voor het nieuwe zwemseizoen al in volle gang. Op He melvaartsdag (16 mei) zal het zwem bad Twenhaarsveld weer zijn poorten openen. De toegang is die dag geheel gratis. Het actieve zwembadpersoneel heeft voor de openingsdag weer tal van: activiteiten georganiseerd, 's Morgens vroeg (vanaf zes uur) kun nen de vroege zwemmers al terecht voor het Dauwzwemmen. De kou-, kleumen kunnen gerust zijn, het water wordt verwarmd tot mini- maal 22 graden. Vorig jaar werd voor het eerst „dauwgezwommen" en gezien het grote aantal deelne mers belooft het ook dit jaar weer een gezellige drukte te worden. Ook gedurende de rest van de dag is er van alles te doen. Zo worden tal van spelletjes georganiseerd en wordt een begin gemaakt met de recordverbetering, een competitie die vorig jaar erg veel succes oogst te bfj de Holtense jeugd. De record pogingen op de onderdelen 50 en 100 meter snelzwemmen, onderwa ter zwemmen, plankhangen, ver springen vanaf de lage duikplank, bodemzitten en doelpogingen kun nen het gehele seizoen door worden ondernomen. Door het personeel zullen de recordpogingen nauw keurig worden gevolgd. Na goed keuring worden naam en tijd op een bord vermeld. Aan het eind van het seizoen zal de medaille uitrei king plaatsvinden. Het spuitbal is een van de spectaculaire onderdelen van de openingsfeesten. Een archieffoto i het feest in 1984. Demonstratie Om 11.30 vindt een voor Holten unieke demonstratie plaats van rol-ski. Het personeel heeft de heer Mollink jr. uit Hellendoorn bereid gevonden belangeloos zijn mede werking te verlenen en materiaal ter beschikking te stellen. Rol-ski is te omschrijven als langlaufen op ski's met wieltjes waarmee alle gangbare langlauftechnieken mo gelijk zijn. Deze sneeuwloze sport met zes kleine wieltjes begon als alternatieve trainingsmethode voor wedstrijd-langlaufers maar is nu uitgegroeid tot een nieuwe re creatiesport voor jong en oud. In Hellendoorn, nabij Hotel De Uit kijk zijn reeds loipes uitgezet. Van zelfsprekend kunnen de bezoekers van Twenhaarsveld zelf deze sport uitproberen op de „loipe" die voor deze gelegenheid is uitgezet op de speelweide van Twenhaarsveld. De bezoekers van Twenhaarsveld kun nen tevens een kijkje nemen in de kantine die afgelopen winter in een nieuw jasje is gestoken; de kantine is op Hemelvaartsdag eveneens vanaf zes uur 's morgens open. Spuitbal Hoogtepunt van het openings feest zal zijn het spuitbal dat 's mid dags gehouden wordt en waarvoor de vrijwillige brandweer van Hol ten weer zijn medewerking heeft toegezegd. Vorig jaar bestond er een overweldigende belangstelling voor dit spuitfeest. De deelname wordt op de dag zelf geregeld. Voor nadere informatie, vragen, suggesties en ook opgave voor zwemles kan men terecht bij zwem bad Twenhaarsveld, tel. 616 55. Door burgemeester en wethouders op 1 mei 1985 1. aan de heer H. J. Stoevenbett vergunning verleend voor het verbou wen en uitbreiden van de woning annex boerderij Beuseberger- weg 23; 2. aan de W.M.O. te Zwolle toestemming verleend tot het plaatsen van 4 peilbuizen; 3. aan de heer M. van Avesaat ontheffing verleend voor het venten met schepijs; Voor het Inwinnen van informatie over da zaak zalf dan wal over eventu ele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentese cretarie. Openbare commissievergaderingen: De commissie onderwijs vergadert op maandag 13 mei 1985 om 16.15 uur in het gemeentehuis. Dorpsstraat 27. De agenda vermeldt o.a.: - concept-raadsvoorstel inzake beschikbaar stellen van gelden voor de verbouw van de bijzondere lagere scholen. - concept-raadsvoorstel inzake verbouw, inrichting e.d. van de o.l. Dorpsschool en de o.l.s. Espelo. Commissie Sociaal-Cultureel Werk De eerstvolgende openbare vergadering van de Commissie Sociaal- Cultureel Werk wordt gehouden op maandag 13 mei a.s. om 19.45 in het gemeentehuis. Op de agenda staan voorstellen met betrekking tot de af rekening van de subsidie over 1984van de Stichting Paardrijden Gehan dicapten, de Waardenborchgroep Scouting Holten, de Commissie Be jaardensociëteit en de Stichting voor Sociaal en Cultureel werk voor Holten voor wat betreft de cursus .koken voor mannen". Huisvuilophaaldienst In verband met de komende feestdagen zal de regeling van het ophalen van het huisvuil als volgt worden gewijzigd. Het huisvuil van de donderdagroute op 16 mei 1985 (Hemelvaartsdag) wordt opgehaald op vrijdag 17 mei 1985. Het huisvuil van de maandagroute op 27 mei (2e Pinksterdag) wordt op gehaald op dinsdag 28 mei 1985. De container aan de Waagweg (gemeentewerf) is gesloten op 16 mei (Hemelvaartsdag), vrijdag 17 mei en op maandag 27 mei 1985 (2e Pink sterdag). Verbranding afval straatversiering Op zaterdag 11 mei a.s. bestaat de gelegenheid, van 10.00 tot 16,00 uur, om dennegroen afkomstig van de straatversiering, te brengen naar „'t'. Vletgoor" (het maisveld tussen parkeerterrein en fietscrossterrein). de juiste plaats zal met borden worden aangegeven. Als afsluiting van alle feestelijkheden zal dit afval op 11 mei, 's avonds om 21.30 uur, worden verbrand. Inspraak subsidieverordening stads en dorpsvernieuwing Burgemeester en wethouders maken bekend, dat van 10 t.m. 24 mei op de gemeente-secretarie, afdeling algemene zaken ter inzage ligt een concept van de Subsidieverordening stads- en dorpsvernieuwing. Aan ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke en rechtspersonen wordt de gelegenheid geboden over deze concept-ver ordening met het gemeentebestuur van gedachten te wisselen en hun mening terzake kenbaar te maken. De mogelijkheid daartoe wordt geboden op donderdag 30 mei a.s. 's avonds om 8 uur in het gemeentehuis. In de nacht van 29 op 30 april wer den uit de Nagelhoutstraat drie Ca nadese vlaggen ontvreemd. De vlaggen werden van een standaard gesneden. Op 30 april ontstond er een aan rijding op het fietspad van de De- venterweg. Een bromfietser botste tegen een stilstaande bromfietser. Er was alleen materiële schade. Twee jongens reden op een brom fiets over de Lageweg. Geen van beiden droeg een helm. Toen ze de politie bemerkten piepten ze er tus senuit. De knapen bleven onvind baar, doch de bromfiets werd in een schuurtje aangetroffen. Dit voer tuig werd voor een technisch on derzoek meegenomen naar het po- litieburo. De volgende dag zag de betuurder zich genoodzaakt om zich te melden. Toen bleek tevens dat de bromfiets niet was verze kerd. In de nacht van 30 april op 1 mei werd er ingebroken in een boerderij aan de Sangeldijk. Met had zich toegang verschaft via de staldeur. Een typemachine, telmachine en twee wandborden werden vermist. Op 1 mei werd in de Holterberg de tas teruggevonden die de dag te voren uit een auto van een Canade se bevrijder was ontvreemd. De waardepapieren waren eruit ver dwenen, doch gelukkig was een filmrolletje nog wel aanwezig, zo dat de herinneringen uit Nederland meegenomen konden worden naar Canada. In dezelfde nacht botste een per sonenauto op de Rijssenseweg te gen een lantaarnpaal. De bestuur ster verklaarde te hebben moeten uitwijken voor een overstekende hond. De lantaarnpaal werd ver nield en ook de auto kreeg een be hoorlijke schade. De eigenaar van de hond is tot op heden niet opge spoord kunnen worden, mede door bet. feit dat het dier niet is geraakt. Het zou hier om een geel/bruine hond gaan, vermoedelijk een La brador. Op 1 mei werd er twee keer aan gifte gedaan van diefstal van een fiets. Eén fiets werd ontvreemd na bij de scholengemeenschap tijdens het Oranjebal. Het voertuig was niet afgesloten. In de loop van deze dag (1 mei) werd er aangifte gedaan van dief stal uit een schuur ook aan de San geldijk. De politie gaat er vanuit dat het hier de zelfde daders betreft die ook bij een andere boerderij hadden ingebroken. Uit de (niet af gesloten) schuur (in verband met een verbouwing, werden onder an dere de volgende goederen ont vreemd: een herenfiets, twee boor machines en een slijpmachine. De goederen werden vermoedelijk ver voerd met een oude kruiwagen, die eveneens spoorloos bleek te zijn. Een landbouwer aan de Ooster veldweg trof een bom in zijn bouw land aan. Hij was zo verstandig om onmiddellijk de politie te bellen. De volgende dag, 2 mei, werd het projectie door de Explosieven Op ruimingsdienst met een flinke knal onschadelijk gemaakt. Doordat twee personenauto's in de Gaardenstraat nagenoeg gelijk tijdig achteruit reden (één van de parkeerplaats van de Rabobank en één van de parkeerplaats van het postkantoor), botsten beiden voer tuigen tegen elkaar. Er onstond materiële schade aan één der voer tuigen. Beide bestuurders vroegen zich echter af, wie er niet fout was. De rechter zal vermoedelijk wel een Salomonsoordeel uitspreken. Ook op 1 mei werd een automobi list bekeurd omdat hij te veel aan Bachus had geofferd. De gebruike lijke bloedproef werd genomen en tevens kreeg hij een rijverbod. Op 2 mei kwamen twee landbou wers aan de Oude Deventerweg tot de ontdekking dat ook bij hen was ingebroken. Ook hier werden diver se gereedschappen ontvreemd ter waarde van enkele duizenden gul dens. Ook hier wordt door de poli tie aangenomen dat deze inbraken in nauw verband staan met de eer der genoemde inbraken in boerde rijen aan de Sangeldijk. In de nacht van 3 op 4 mei had de laatste trein vanuit Holten naar Deventer weer problemen om weg te komen, doordat baldadige jon gelui aan de noodrem trokken. De politie was daardoor genoodzaakt om mee te rijden naar Deventer. In dezelfde nacht werd een brom fietser bekeurd die ook drank te veel op had. De gebruikelijke pro cedure werd afgewerkt en hij dient er rekening mee te houden dat hij in de toekomst tijdelijk de benen wagen dient te gebruiken. Uit een VW busje werd die nacht kleding gestolen. Het betrof hier een bestelauto van een wasserij. De auto stond nabij het NS station en was niet afgesloten. Op 4 mei werd bekend dat een bewoner van de Oude Diepenveen- seweg op zondag 28 april op het fietspad van de Plaggenweg twee damesslipjes en een dameshemd had gevonden. Er zijn nu eenmaal personen die er een bepaald genoe gen in scheppen om dergelijke arti kelen weg te nemen. Mocht iemand deze goederen missen, dan kan zij nader informatie krijgen bij de poli tie van Holten. Tijdens de herdenking 's mor gens de vierde mei op het Canadese begraafplaats o.a. door de jeugd van Holten, ontstond er ter plaatse een enorme drukte. Voor vijf perso nen, drie kinderen en twee volwas senen werd dit een beetje te veel en werden onwel. De ter plaatse EHBO verleende eerste hulp. Ach teraf bleek alles nog wel mee te val len. Ook op de bevrijdagsdag was de publieke belangstelling bij deze begraafplaats overweldigend. De politie schat het aantal bezoekers die dag op 10.000 15.000 personen. Het geheel verliep echter zonder problemen. Op 4 mei werd er drie keer aangif te gedaan van het feit dat onbeken den een andere auto hadden aange reden, doch dit niet de moeite von den om zich bekend te maken. Het eerste geval betrof een personenau to die stond geparkeerd aan de Wullenburgweg. Toen de eigenaar bij zijn voertuig terug kwam bleek in de rechter achterzijde een deuk te zitten. De tweede auto die een tik meekreeg van een andere auto stond geparkeerd in de Haaretraat nabij de sporthal. Hiervan bleek een spatbord te zijn vernield door een andere auto. Het derde „geval" ontstond op de Larenseweg. Daar werd een personenauto aangere den door een bus. Vermoedelijk heeft de chauffeur van de bus dit niet gemerkt. Vermoedelijk komt de (onbewuste) dader van deze aan rijding nog boven water. Bij café Maats werd een zo goed als nieuwe fiets ontvreemd. Deze fiets was afgesloten met een veilig heidsslot en stond achter twee an dere fietsen, die netjes aan de kant werden gezet. In dit geval was het kennelijk de bedoeling deze fiets zich daadwerkelijk toe te eigenen en niet om even als vervoermiddel te gebruiken. Op eveneens 5 mei werd een vijf tal jongelui aangehouden, die zich toegang had verschaft in de fa briekshal van de Wavin. Ze hadden daar diverse vernielingen aange richt en hadden bezit genomen van een kantoortje. Acht brandblus sers werd leeggespoten, tientallen TL buizen werden vernield, een te lefoon moest er aan geloven en der gelijke. De schade loopt aardig in de papieren. Het betref hier alle maal jongelui uit onze gemeente in de leeftijd van 13 tot 17 jaar. De politie heeft het onderzoek nog niet afgesloten. In de nacht van 6 op 7 mei werd een personenauto, zijnde een rode Peugeot, in de Hoffestraat aangere den. De gehele rechter zijde werd flink beschadigd. Ook hier is de da der (nog) niet bekend. De politie vermoedt dat de aanrijding is ver oorzaakt door een rode vrachtauto of bestelauto. Getuigen worden verzocht zich te melden bij de poli tie. (De dader uiteraard ook!!). Gevonden: een bril met hoornen montuur; een fietssleuteltje; een hond (heeft iets weg van een her der); een schaar; een wieldop. Verloren: een groene „spin"; een wieldop van een VW Golf; een jute- tas inhoudende een broodtrommel en handschoenen; een kinder schoentje maat 21; een sleutelbos in bruin étui; een zwarte damespor- temonnaie met inhoud; een sier- strip van een Opel Ascona; een bos met drie autosleutels in bruin étui; een metalen jongensbril; een zwar te portemonnaie met bankpasje van de Rabo; achterlicht van een Zundapp damesbrommer; een fo totoestel merk Seans; Canadese travellercheques; een shawl brui n/oranje; een schooltas met boeken e.d.; een blauwe parkiet. In de week voor Flnketeren kunnen belangstellenden vrijblijvend kennis maken met het onderwijs volwassenen in Holten. De Dag- o voor Volwassenen (nevenvesti- van de SG Midden-Usel te De in Holten biedt u daarvoor de gelegenheid in de week van 20 t.m. 24 Waar kunt u terecht, voor welke vakken en op welke tijd? Textiele werkvormen: maandag 10.10-11.50 uur (beginners). U vindt deze groep in de kelder van de SG Holten, Haaretraat 14. Mocht u meteen zelf aan de slag willen, dan kunt u op dezelfde morgen op de zelfde plaats terecht in de „work shop" voor dit vak, maar dan van 9- 10 uur. Voor alle andere vakken moet u naar de Dorpsschool, Tuin straat 15, Holten. Daar vindt u de docenten Nederlands, moderne ta len, economie en biologie en wel op de volgende tijden: Nederlands (lok. 7) dinsdag 10.10- 11.55 uur beginners; woensdag 9.00- 10.00 uur introductieles voor begin ners; woensdag 10.25-11.55 uur middengroep. Frans (lok. 3) maandag 11.00- 12.00 uur introductieles voor begin ners; maandag 1-30-3.00 uur gevor derden. Engels (lok. 3) dinsdag 8.40-10.10 uur beginners; dinsdag 10.25-11.55 uur introductieles (mavo, havo); woensdag 9.00-10.10 uur midden groep; woensdag 10.25-11.55 uur ge vorderden. Duits (lok. 3) donderdag 8.40- 10.10 uur middengroep; donderdag 10.25-11.30 uur introductieles. Economie (lok. 7) dinsdag 8.40- 10.10 uur middengroep; dinsdag 10.25-11.15 uur introductieles. Biologie Gok. 3) donderdag 10.25- 11.30 introductieles (tevens infor matie over de éénjarige mogelijk heid voor'science'). Na afloop is de coördinatrice var de afdeling aanwezig om verder te informeren. Bovendien is er in de maanden mei en juni gelegenheid voor informatie en inschrijving dinsdags van 9-10 uur in de Dorps school, Tuinstraat 15, Holten. Ad ministratie SG Midden-XJsel 05700- 3 08 25. Minister Braks van Landbouw komt zaterdag 11 mei naar de IJs- selhal in Zwolle. Hij zal het woord voeren tijdens een demonstratieve bijeenkomst, die de drie provincia le landbouworganisaties hebben uitgeschreven. Deze vergadering is bestemd voor alle leden van de OLM, de ABTB en de CBTB. De aanvang is 10.00 uur. Tijdens de bij eenkomst zullen de drie landbouw organisaties uiting geven aan de onrust, die onder Overijsselse boe ren- en tuinderegezinnen leeft. Die bezorgdheid is ontstaan door maatregelen rond de melk, de mest en de landbouwprijzen. Bij het laat ste gaat het met name om de graan prijzen. De bedoeling van de bijeenkomst is om een stuk van die bezorgdheid aan minister Braks over te bren gen. De bewindsman krijgt daarbij de gelegenheid om zijn maatrege len en zijn standpunten te verdedi gen. De drie provinciale landbouw organisaties hebben by hun oproep voor de demonstratieve bijeen komst niet de bedoeling om een harde aktie tegen de minister te voeren. De opzet is om een vergade ring te houden met een demonstra tief karakter.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 7