Groots feest bij opening sportveld Kleurloos gelijkspel voor mat Blauw Wit Loon naar werken voor rood-zwarten Heeten wint van verzwakt Holten Katrina and the Waves Killing J oke Agneta Faltskog Resultaten Blauw Wit Landelijke Fietsdag HOLTENS NIEUWSBLAD Wijnstekers en Tahamata in Holtei. Dijkerhoek wint verkeersquiz TENNISCLUB HOLTEN BLESSURES IN HANDBALTEAM: DONDERDAG 9 MEI 1985 Donderdag 16 ntoi (Hemelvaarts- dag) opent de zw Blauw Wit met gro te festiviteiten het nieuwe hoofdveld van sportpark 't Vletgoor. Met de in gebruikname van dit veld is de afron ding van dit complex, wat de voetbal sport betreft, een feit De festiviteiten beginnen om 13.00 uur met een optreden van de Tiroler kapel van HMV. De festivi teiten beginnen om 13.00 uur met een optreden van de Tiroler kapel van HMV. In aanwezigheid van de beide Feijenoord-internationals Bennie Wijnstekers en Simon Ta hamata spelen de C-junioren van Blauw wit om 13.15 een voorwed strijd tegen hun leeftijdsgenoten van de sv Holten. De beide interna tionals zullen hun aanwezigheid te vens gebruiken voor het uitdelen van foto's met handtekeningen. Om 14.30 kondigt een tweede op treden van de Tiroler kapel het klapstuk van de middag aan. Rond 14.45 zullen leden van de paraclub Teuge een demonstratie parachu tespringen verzorgen. Tevens zul len deze parachutisten de wed strijdbal voor de officiële openings wedstrijd naar beneden brengen. Door de financiële medewerking van Ford-garage Dries Willems, OAD-reizen en de RABO-bank is het mogelijk geworden deze para's naar Holten te halen. Om 15.00 uur zal dan de officiële opening verricht worden. De aftrap van de openings wedstrijd zal geschieden door de Holtense wethouder van sportza ken H. Rustebiel met medewerking van de le voorzitter van de zw Blauw Wit de heer B. Aanstoot. Als tegenstander van Blauw Wit treedt aan de kersverse kampioen en pro movendus naar de le klasse KNVB: Enter Vooruit. In dit team zal spelen de topscorer van het za terdagvoetbal. Folkert Velten, met Tahamata meer dan 30 doelpunten in dit sei zoen momenteel „in the picture" bij meerdere betaalde clubs. Al met al een groots opgezet pro gramma, waarvoor een grote pu blieke belangstelling verwacht wordt. Op het sportpark van de TH Twen- the heeft Blauw Wit in een zeer matte partij met 0-0 gelijkgespeeld tegen Drienerlo. Het was zeer goed te mer ken dat voor beide ploegen in deze competitie nauwelijks nog belangen op het spel stonden. De technisch wat betere thuisclub had in de eerste helft een licht veld- overwicht, maar door wat meer werklust van de kant van Blauw Wit was het resultaat niet in doel punten tot uitdrukking te brengen. Het meeste gevaar ontstond uit dode momenten voor het Blauw Wit doel. Tot twee maal toe werd de Drienerlo-spits door een zeer goed genomen vrije trap vrij voor doel man van Dijk gebracht, maar deze bleef beide keren meester van de situatie. Aan de andere kant had Hans Stam een off-day en toonde de Drienerlodefensie zich, met name in de lucht, superieur aan de gasten uit Holten. Na de pauze het zelfde spelbeeld. Een technisch overwicht van de Enschedeërs, die echter te weinig slagvaardig waren om tot scoren te komen. Zelfs een foutieve terugspeelbal van Henri Stam, waardoor een Drienerlo aan valler een unieke kans kreeg, bleek te moeilijk. Diep in de tweede helft kreeg Blauw Wit zijn eerste serieu ze kans, maar de lage voorzet van Hans Stam werd een prooi van de Drienerlo-goalie. Een overwinning voor de Holtenaren zou ook niet en Simon Tahamata aanwezig zijn om handtekeningen en foto's uit te delen. Zie ook het programma el ders in dit nummer. Stand: SC Denekamp 21-30; Vabo 19-28; Drienerlo 20-25; Eversberg 20-25; Sportlust 19-22; Vesos 20-22; Blauw Wit 20-22; Oldenzaal 20-20; MW 20-20; Markvogels 20-16; Daarle 21-12; Boswinkel 18-8; Riet vogels 19-6 verdiend zijn geweest. Al met al een terechte puntendeling in een geza pige partij onder de goede leiding van scheidsrechter Waanders uit Haaksbergen. Voor zaterdag a.s. de generale repetitie in de thuiswed strijd tegen MW'69 uit Marle, mo menteel getraind door oud-Blauw Wit trainer Gerrit Willems uit Nij- verdal. Daarna op Hemelvaartsdag de wedstrijd van het jaar Ter gele genheid van de opening van het nieuwe hoofdveld van sportpark 't Vletgoor de ontmoeting met de nieuwe eerste klasser Enter Voor uit. Omlijst met muziek en para chutistendemonstraties begint deze wedstrijd om 15.00 uur. Voor de jeugd zullen Bennie Wijnstekers Zaterdag thuis tegen M.V.V. Blauw Wit ontvangt zaterdag op 't Vletgoor MW'69 uit de Hellen- doomse buurtschap Marle. De Marlenen hebben na de winterstop slechts 1 wedstrijd verloren en dat was tegen koploper SC Denekamp (0-1) In de uitwedstrijd (3/11) was Blauw Wit veel sterker maar ver zuimde de vele kansen te verzilver en en zo bleef het toen bij een gelijk spel (1-1) Alhoewel de kampioens kansen voor Blauw Wit verkeken zfjn het is toch nog altijd de moeite waard om zo hoog mogelijk te ein digen. De wedstrijd begint om 14.30 uur. Hotten heeft de voorlaatste compe titiewedstrijd ook in haar voordeel beslist. Alhoewel de gasten uit Nieuwleusen de score openden wis ten de rood-zwarten de wedstrijd als nog naar hun hand te zetten en ver diend met 2-1 te winnen. De eerste helft was aantrekkelijk om te bekijken. Voor beide teams stond er niets meer op het spel dus werd er aanvallend gevoetbald. In de 20e minuut kwam Herman ten Velde één cm te kort om een voor zet van René Bannink in te tikken. Even later nam Schuurman van USV uit een comer de bal ineens op de slof maar miste gelukkig voor Holten de juiste richting. Daarna was het doelman Erwin Stukker die in een reflex redding kon bren gen: Vlak na rust schoten zowel Henk Warrink als Daniël Saaman- gung goed op het doel maar de kee per stond steeds op de plek. Na de pauze werd in een versnelling lager gespeeld, maar er werd wel ge scoord. Herman ten Velde viel al meteen geblesseerd uit. Zijn ver vanger, Henk Jansen, schoot de eerste bal die hij kreeg aangespeeld net over het doel. Bij de eerste aan val van USV werd er onnodig aan de noodrem getrokken. De directe vrije schop, net buiten de 16 meter, werd keurig langs de muur in de Iverre hoek geschoten (0-1). Daniël bracht pal daarop de stand weer in evenwicht, nadat Jan van Mullem hem zuiver had aangespeeld. De gasten leken tevreden te zijn met 1 puntje maar Holten niet. In de 80e minuut kregen de rood-zwarten loon naar werken toen Henk Ve neklaas uit een hoekschop onhoud baar inkopte. Stand: Lemelerveld 21-33; Heino 21-32; Zwolle 21-28; Zwolle 21-28; Broekland 21-25; Holten 21- 22; IJsselboys 21-21; ZAC 21-21; Dalfsen 21-18: Roda 21-16; Go Ahe ad 21-14; Union SV 21-14; Overwe- tering21-8. Holten-ZAC. Holten speelt zondag de laatste competitiewedstrijd thuis tegen ZAC uit Zwolle waarvan uit werd verloren met 1-0. De rood-zwarten hebben dus nog wat goed te maken en dienen deze wedstrijd te winnen wat tevens zal betekenen handha ven op de vijfde plaats. Wie had daar, gezien de eerste helft van de competitie, nog op durven hopen. De wedstrijd begint om half drie. Op maandag 6 mei j.l. werd in zaal Vosman weer de jaarlijkse ver keersquiz voor verenigingen en be drijven georganiseerd door Veilig Verkeer Nederland, afdeling Hol ten. Zoals gewoonlijk werd ook deze avond weer een uiterst gezelli ge avond. De vragen, bestaande uit een schriftelijke ronde en een dia ronde waren vrij moeilijk waardoor er al vrij snel een schifting plaats vond. Na de eerste ronde werd het veld aangevoerd door schietvereni ging „De Eendracht" uit Holten met 56 punten op de voet gevolgd door E.J.V. de Bouwers, buurtvere niging Dijkerhoek en de Larense- weg met 55 punten. Tijdens de pau ze vond een bingo plaats met voor al lekkere prijzen in de vorm van taarten en krentenwegges. Na de tweede ronde, die door adjudant Oberink van de plaatselijke politie voor zijn rekening werd genomen, volgde een optreden van de band- parodist Erik Rensen, in Holten wel bekend. Hierna volgde de einduitslag en die luidde: 1.) Buurtvereniging Dijkerhoek met 120 punten 2.) Espelose jongeren verenging „De Bouwers" met 119 punten; 3.) De Kozakkenstraat met 116 punten. De buurtvereniging Dijkerhoek kreeg de wisselbeker, die beschik baar was gesteld door MAC „De Holterberg", aangeboden met een vaste beker en een lekkere taart, beschikbaar gesteld door Dikkers C-1000. Ook deden er individueel een aantal mensen mee. De prijs winnaars waren hier 1.) de heer Blankena, Helhuizerweg te Holten; 2.) de heer Wissink, Dijkerhoekse- weg te Holten. Ook deze deelnemers kregen een prijsje aangeboden. Voor het eerst zal de Landelijke Fietsdag van de ANWB een start- plaats hebben in de omgeving van Holten. Op zaterdag 11 mei a.s. kan men starten nabij de molen in Dijk erhoek en wel tussen 09.00 en 13.00 uur. Kosten voor deelname be draagt f 3,- p.p. Men ontvangt daar voor een routebeschrijving en na afloop de Landelijke Fietsdagspeld met jaarhanger. Degenen die reeds eerder meededen ontvangen alleen de jaarhanger. Men dient zelf te zor gen voor proviand en verfrissing onderweg. De route is ongeveer 35 kilometer lang en loopt van Dijkerhoek via Bathmen naar Colmschate (waar eveneens gestart kan worden) om via Dortherhoek, Langenberger- veld, over de Schipbeek en langs Looërmark weer terug te keren naar Dijkerhoek. Gelijkertijd met de Landelijke Fietsdag wordt de Nationale Molendag gehouden. De molen in Dijkerhoek zal de gehele dag te bezichtigen zijn. De route kan vooraf reeds afge haald worden bij het VW-kantoor tegen betaling. Holten 7-FC Salland Na de 3-2 nederiaag van vorige week bij DLTC in Deventer, was het 7e mixed-team onder aanvoe ring van Joke Ladiges deze week gebrand op een goed resultaat te gen TC Salland uit Bathmen. De spits werd afgebeten door Hans Wissink. In de le set gaf hij tegen stander Bram Vizir weinig kans (6- 0) en in de 2e set wist hij een achter stand van 4-2 toch om te zetten in een 6-4 overwinning. Joke Ladiges speelde een goede partij tegen Clair Oosterwaal. Zij verloor de le set op het nippertje met 7-5, maar won de 2e en 3e set overtuigend met 6-0,6- 0. Anno Huiting en Anneke Wissink wonnen tegen het Bathmense duo Bert Visscher en Caroline van Loe- nen met 6-3, 6-0. het herendubbel dreigde verloren te gaan, maar ge lukkig schrokken Anno en Hans bij een achterstand van 5-1 in de eerste set op tijd wakker en wonnen deze (matige) partij met 7-6 en 6-3. Het damesdubbel Anneke en Joke maakte geen fout (6-0, 6-2), zodat deze herhaaldelijk door regen, sneeuw en hagel onderbroken ten- nisdag afgesloten kon worden met een 5-0 overwinning. TOP-Holten 1 mix Gehinderd door winterse omstan digheden en een zich stug verzet tende tegenstander, heeft het eer ste mix-team de uitwedstrijd tegen TOP uit Enschede toch positief kunnen afsluiten. Gatze Heeres won in een twee uur durende wed strijd de heren-enkel in 3-sets. 6-3, 3-6, 6-3. De dames-enkel ging aan- Blauw Wit heeft de uitwedstrijd te gen SOS b2 verdiend met 4-2 ge wonnen. Blauw Wit ging meteen sterk in de aanval en kwam na vijf minuten op 1-0. Nadat SOS langszij was gekomen (1-1) zorgde Rudie Stam voor 2-1 en eventjes later maakte Erwin Dul, die alleen voor de keeper kwam geen fout (3-1). De thuisclub kwam hierna terug tot 3- 2 en kreeg de kans op de gelijkma ker, toen doelman Oetse Blok te ver uit z'n doel kwam en Dick Schuppert ten koste van een straf schop redde, die door SOS werd naast geschoten. In de laatste vijf minuten was Blauw Wit sterker en bepaalde Rudie met een mooi doel punt de eindstand op 24. vankelijk gelijk op, maar Jolande Luklden moest op de beslissende momenten haar meerdere erken nen in B. Nijhof 4-6,2-6. De mix-partij gaf geen proble men voor het inmiddels goed op el kaar ingespeelde koppel Colee/Ho- vingh, 7-5,6-2. Door zeer goed spel van Jol an da Lukkien en Trees Co- lee werd de dames dubbel in 2-sets gewonnen. 6-3,6-1. Het vierde punt werd binnengehaald in een buiten gewoon spannende heren-dubbel, waarin ht duo Heeres/Hovingh een puike partij speelde 7-6,7-5. De 4-1 overwinning is dan ook een positief uitgangspunt voor de nog resterende wedstrijden. TV-Heino-TC Holten 1. In een decor van afwisselend sneeuw- en hagelbuien met zo nu en dan ook nog een zuinig kijkend zonnetje trad Heren 1 aan in Heino. Gerrit de Roos moest ondervinden, dat de eerste heer van de tegen standers toch meer tennisinspira- tie uit zijn onafscheidelijke sigaar putte dan hem lief was en dus kreeg hij aan de broek. Frans Collee vocht voor wat hij waard was, maar ook hij moest, zij het in drie sets het onderspit delven. Jan Kramer, met pet en een zeer betrouwbare fore hand, zorgde samen met Gerard uit de Diessenplasstraat, voor ons eni ge winstpuntje deze dag. Gerard en Gerrit hadden niet veel tijd nodig om te verliezen. Dat Frans en Jan dat ook deden, was niet zo Berg; wel echter dat ze daar te lang over deden. Competitie-uitslagen 27-5 trin 5-5. Zaterdagcompetitie: Schapekolk- Mix 414, Mix 5-Bome 5 5-0, Boeke- lo-Mix 6 2-3, Mix 8-Luttenberg 0-5. 30.4: Mix 5-Schapekolk 4-1 (inhaal wedstrijd). 4.5: Mix 1-Lucky 3-2, Mix 4-DLTC 3- 2, Mix 6-Topspinners 0-5, Mix 8- Vroomshoop 0-5. Zondagcompetitie; Always Ready- Mix 2 3-5. In de uitwedstrijd tegen Heeten moest Holten door de ongewone speeltijd (zaterdag om 5 uur) en en kele blessures verschillende spe lers missen. Ondanks dat hield Hol ten in de eerste 10 minuten Heeten goed bij. (3-2) In de loop van de eer ste helft kreeg Heeten meer kansen en konden ze voor rust uitlopen tot een 7-3 voorsprong. Na rust kwam Heeten al snel op 8-3, waarna Hol ten toch terug kon komen. Enkele goed uitgespeelde situaties brach ten het team terug tot 8-6. Heeten wist echter de marge weer te ver groten tot 10-6. Holten kwam nog terug tot 10-8 en moest in de laatste minuut nog de 11-8 inkasseren. Een niet geheel vermijdbare nederlaag, maar gezien de mogelijkheden op de zaterdagmiddag zat er gewoon niet meer in. Treffers: John Lam ping 4, Johan Plantinga, Christi- aan Arends 1, Nico Vorst 2. Jeugd Door de herdenking op 4 mei in Holten, meenden een aantal spe lers terecht aan dit gebeuren voor keur te moeten geven boven het handballen. Gevolg was wel dat een aantal teams met minimale be zetting of invalsters moest optre- dea Al speelde uit tegen S.D.O.L. een lastige wedstrijd. Mede door de regen werd het veld spekglad. Voor de rust kwam SDOL op een 4-3 voorsprong. Na rust liepen ze uit tot 7-3. Holten kwam nog sterk te rug, maar bleef op 1 doelpunt ste ken. Eindstand 7-6. A2 trof thuis een sterker Achilles. Bij rust werd al tegen een 3-5 ach terstand aangekeken. Ook na rust was het niet anders. Holten hield de schade beperkt tot 5-8. BI speelde een spannende wedstrijd tegen Kwiek. Na de 3-2 stand bij rust, bleek in de 2e helft bij beide ploe gen geen mogelijkheid tot scoren. Zo bleef de stand 3-2. SDOL nam voor de rust een 4-2 voorsprong op Holten B2. Na de rust hielden de ploegen elkaar in evenwicht, zodat SDOL de punten met 5-3 in eigen huis kon houden. De jongens hadden aan 1 punt genoeg om het kampioenschap binnen te halen. Tegen het op de laatste plaats staande Overwete- rir.g liet Holten er geen gras over groeien. Na een 10-0 ruststand werd met 20-1 gewonnen. Na de thuis wedstrijd tegen Achilles zaterdag a.s. om 15.00 uur wordt het kampi oenschap gevierd. Door de 5-2 nederlaag van de pu pillen tegen Pacelli, moet Holten komende zaterdag winnen van AJ3.S- In dat geval bereikt men al leen het kampioenschap. Holten speelt zaterdag uit tegen A.B.S. om 11.00. Vorige week verscheen de single „Walking on sunshine" van Katrina and the Waves in de Nederlandse tip-parade, een eerste hit van deze Amerikaanse formatie. Het nummer is afkomstig van de derde elpee van Katrina Leskanich/zang-gitaar, Kimberley Rew- /gitaar-zang, Alex Cooper/drums en Vince de la Cruz/bas. Dit vier tal maakte eerder twee langspeelplaten die uitsluitend in Canada werden uitgebracht en hen daar prima perskritieken opleverden plus redelijke import-verkopen in de V.S. Het album „Katrina and the Waves" is het eerste dat „world-wide" wordt uitgebracht en waarmee ze dus ook de Europese platenkopers bereiken. Begonnen in '81 bouwde de groep al snel een goede naam op middels live optredens met als gevolg behoorlijk veel aandacht in de Amerikaanse pers, gitarist Kimberley (die ook de meeste songs schreef) was overigens voordien al in de weer met de groep the Soft Boys en nam daarmee enkele goed ontvangen elpees op. Nu dan de eerste Europese release van een Katrina en Waves elpee; en het bfijkt de hoogste tijd te zijn voor een nadere kennismaking. „Red wine and whisky" is de openings track en meteen goed raak: een ste vige rocker met 'n schitterend refrein. Ook „Do you want crying" is zo'n prachtige rocker waarna „Que te quiero" een fraaie uptempo lovesong betekent; „Machine gun Smith" is vervolgens een wat „punkerig" uptempo werkje. Met „Cry for me" gaat Katrina op de r. en b. toer en daarin bewijst ze eens te meer haar grote vocale kwaliteiten; dan is het singlenummer „Walking on sunshine" aan de beurt waarmee de groep dus snel de top-3 hoort te bereiken, een klasse song. „Going down to Liverpool" werd geschreven door Kim berley en bezorgde de Californische meidengroep the Bangles een hit, Katrina en haar Waves maken met hun stevigere, minder ge stroomlijnde uitvoering de betere visie. In „Mexico" herinnert de groepssound wat aan de Pretenders maar Katrina's stem zorgt alsnog vooreen herkenbaar geluid; met „The sun won't shine" volgt een imponerende midtempo ballad waarin Kimberley ook nog weer even fraai gitaarspel laat horen. Vervolgens is „Game of love" een uitstekende finale; een oerdegelijke en uiterst swingende rocker. Het geheel betekent een schitterende elpee die Katrina and the Waves tot een welkome aanvulling van het rockbestand maakt! Katrina and the Waves Capitol 2403151 In '78 begonnen Paul Ferguson/drums en Jaz Coleman/zang met een band genaamd Matt Stagger. Al vrij snel zochten ze nieuwe •collega's en samen met bassist Geordie en gitarist „Pig" Youth Martin werd vervolgens Killing Joke opgericht. Elpees die tot dit moment door de groep zijn uitgebracht zijn „Killing Joke", „What's this for", „Revelations",„Ha", „Fire dance" en (met nieu weling Paul Raven op basgitaar en Geordie op leadgitaar) de nieuwste.Night time". Vergeleken met de eerdere platen maakt het viertal nu wat min der anarchistisch gearrangeerde en (dus) vlotter in het gehoor lig gende muziek terwijl Chris Kimsey voor een heldere produktie zorg de. Hoogtepunt van „Night time" is de singlehit „Love like blood", een prima compositie met prima bas- en gitaarspel; verder zijn ook het titelnummer, „Kings and queens", „Multitudes" en „Europe" de moeite waard. Met de elpee „Night time" kan Killing Joke, zoals de single ondertussen al bewezen heeft, veel meer mensen bereiken als met hun vorige, meer punk-georiënteerde werk. Killing Joke/Night time EG 825 244 Na een succesvolle solo-carrière (begonnen met de hitsingle „I was so much in love" uit '68) raakte Agneta Faltskog toch pas echt bekend - en dan zeker buiten Zweden middels de groep Abba. Toen de activiteiten van dit viertal op een laag pitje werden gezet kwam Agneta in '83 met haar zevende (en eerste Engelstalige) solo elpee „Wrap your arms around me" waarop o.a. de hit „The heat is on". Haar laatste album „Eyes of a woman" werd geproduceerd door Eric Stewart (10 CC) en telt natuurlijk ook de hitsingle „I won't let you go". Voordat dit nummer aan de beurt is klinken echter eerst „One way love" (geschreven door Jeff Lynne/ELO), „Eyes of a woman" en „Just one heart" uit de boxen/hoofdtelefoon: alledrie vakkundig gecomponeerde, uitgevoerde en geproduceerde songs. Met „I won't let you go" (van de hand van Eric en Agneta) volgt dan het hoogte punt; een uiterst swingende en enthousiast klinkende popsong. „The angels cry", „We should be together", „Save me (why don't cha)", „I keep turning off lights" en „We move as one" (gepend door John Wetton en Geoff Downes van Asia) zijn eveneens gedegen stukjes popmuziek. Al met al een vakkundig gemaakte en evenzo vakkundig klinkende solo-plaat van Agneta Faltskog die daarmee de Abba-traditie aardig voortzet. Agneta Faltskog/Eyes of a woman Polydor 825 600

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 13