ft Handballers sluiten seizoen winnend af öe Blauw Wit grijpt laat naar de overwinning Resultaten s.v. Honen Tafeltennisteam is bijna binnen Resultaten sv Holten Müller-Van Heek klaar voor het Grand Prix-werk Resultaten Blauw Wit Kemperkamp Blauw Wit lotenboekjes HOLTENS NIEUWSBLAD JUNIÜREN PUPILLEN OVERTUIGEND KAMPIOEN JUNIOREN DONDERDAG 28 MAART 1985 Reutum 2-Holten 2 1-1. In de strijd de degradatieplaatsen te ontlopen, heeft Holten 2 zich ten koste van Reutum in veiligheid gesteld. Men kan nu met een gerust hart de competitie uitspe len. De opvallendste spelers aan Holter-zijde waren Henk Jansen (Meló), die uit een vrije trap het enige doelpunt scoorde en kee per Theo Deijk, die zijn uitste kende optreden onderstreepte door een penalty te stoppen. Holten 3-MW 5 3-0. Een wed strijd die ondanks de 3-1 over winning van vorige week met spanning tegemoet werd gezien. Terecht, want MW zit in degra- datiezorgen en had zich duidelijk versterkt. Na een overwicht in de beginfase van MW, nam Hol ten duidelijk het initiatief over. Het geluk was echter niet aan wezig, want paal en lat zijn nog nooit zo vaak geschuurd na wer kelijk schitterend aanvallen. Doelpunten konden niet uitblij ven. In de 40e min. was het Bert Kamperman die doel trof met een fraai afstandschot en 5 min. na rust was het na een corner Banno die met een fraaie zweef- duik er 2-0 van maakte. MW kwam wel sterk opzetten maar in de 30-ste min. was het weer een kopbal, nu van André Schu- hard die goed werk van Ep Boode vakkundig afrondde. A.s. zondag valt de beslissing thuis tegen Sportlust. De Zweef 7-Holten 4 0-3. Een onherkenbaar vierde trok in Nij- verdal al haar registers open. Bleef in de eerste helft door domme pech nog doelpunten uit, de tweede speelperiode vielen ze wel. Holten kwam door dit resul taat in de bovenste helft van de ranglijst, waar het gezien het materiaal hun stekkie is. Holten 5-PH 8 5-1. Een op papier zwakke broeder, de tegenstander van afgelopen zondag. In werke lijk een elftal dat probeerde met sportief voetbal de dreigende de gradatie te ontlopen. Holten 5 was toch duidelijk de betere en dat werd in 5 fraaie doelpunten tot uitdrukking gebracht. Henk Wansink had de wedstrijd uitste kend in handen. Voor Holten 5 staat de alles beslissende wed strijd tegen mede-koploper voor de deur. SDOL 3 komt haar op wachting maken. Ook bij deze wedstrijd wordt veel publiek ver wacht, al kun je maar op één plaats tegelijk zijn. Het noodlot wil dat zowel de westrijd van Holten 3 als van het vijfde om 10.00 uur begint. Heracles 8-Holten 7 5-1. Na de nederlaag van vorige week is het heilige vuur uit dit team verdwe nen. Degradatie of promotie is niet meer mogelijk. Dat bleek in Almelo overduidelijk tegen Hera cles, een ploeg die nog volop meetelt. Zondag 31 maart a.s. is voor de zesde keer het handbaltoemooi voor damesrecreanten in de sport hal te Holten. In twee poules van vier strijden in totaal acht teams uit de regio om de wisselbeker, die beschikbaar is gesteld door Truus Arends. De laatste keer werd de be ker gewonnen door het team uit Dalfsen. De deelnemende teams zijn: Achilles, Voorwaarts, Dalfsen, Hee- ten, Broekland, Nw. Heeten, Kwiek en Holten. Tijdens het toernooi zal een verloting worden gehouden met enkele leuke prijzen. De aan vang is half twee en de toegang is gratis. Holten 8-Haarle 4 0-3. Na twee opeenvolgende zeges kreeg Hol ten tegen Haarle de kous op de kop. Haarle was technisch een klasse beter. De bal ging van voet tot voet zonder dat Holten 8 daar een teen tussen kon krij gen. Haarle toonde zich zondag j.l. een terechte titelkandidaat en Holten staat weer met beide be nen op de grond. Holten 9-PH 20 3-3. Als Holten ooit de kans heeft gehad een wedstrijd succesvol af te sluiten dan was dat deze keer wel. Het werd echter een kopie van vorige zondag. Ook nu werd een 3-1 voorsprong uit handen gegeven en dat had tegen deze tegenstan der nooit mogen gebeuren. De 2 boekingen wierpen een smet op de overigens sportieve match. Haarle 6-Holten 10 0-2. Het is Holten 10 gelukt het maximale rendement uit de ontmoetingen tegen Haarle te halen. Dit elftal heeft gedemonstreerd tot ggoede aanvallen te kunnen komen. En met een gevaarlijke spits als Bolderjan wordt iedere tegen stander in paniek gebracht. Het grote probleem is tot dusver de wisselvalligheid. Enter 6-Holten 11 6-2. Ondanks de ruime nederlaag gloort er hoop in de harten van de Graad- s-boys. Twee doelpunten in een uitwedstrijd is al een prestatie op zich. Zeker is dat nieuwko mer Meivin van Asselt een posi tieve inbreng kan hebben om de trein weer op het rechte spoor te brengen. Schutters: Freek B. en Jan J. Holten 12-De Zweef 8 2-1. De tweede seizoenzege is binnen. Het twaalfde, dat door ziekte niet over een volledig team kon beschikken, gooide alle sportieve middelen in de strijd om de Zweef onder te kunnen houden. De 0-1 achterstand deerde de ploeg niet. Op schier onnavolg bare wijze legde de „Schutte" de blauwe achterhoede in de luren. Prachtige kapbewegingen, ge volgd door een schot met zijn 2e linkerbeen en hangen! Holten 13-Rietvogels 8 0-0. Zelfs een aantrekkelijke premie kon de veteranen niet tot scoren brengen. Jopie en Jante konden met opgelegde kansen niet uit de voeten. Deze wedstrijd ver diende eigenlijk ook geen win naar. Shot'78 3-Holten 15-5 De moeilijke uitwedstrijd tegen Shot uit Deventer is geëindigd in een gelijkspel. Gerard Overvelde was weer goed op dreef en won twee partijen. Arjan Hakkert en Nico Valk wisten elk één punt te pakken. Het dubbel Gerard/Nico ging ook naar Holten, waardoor de eind stand 5-5 werd. Door dit gelijke spel heeft dit team aan een gelijkspel genoeg om kampioen te worden in de 3e klasse. Holten 2-Colmschate 2 4-6 Wat een vrij gemakkelijke wed strijd had moeten worden (gezien de 10-0 overwinning in de uitwed strijd) werd een 4-6 nederlaag. Na 5 partijen keek Holten al tegen een 1- 4 achterstand aan. Hierna pakten achtereenvolgens Rien Lammer- tink, Henk Hendriks en invaller Chris Schoonenberg ieder een punt waardoor het 4-4 werd. Hiermee was de koek voor Holten op en moesten de jongens de punten aan Colmschate laten. Dat er veel span nende partijen waren en weinig krachtsverschil, blijkt wel uit het feit dat 8 van de 10 partijen in 3 games werden beslist. Holten 3 blijft het slecht doen in de competitie. Dit keer was De Ho ven de betere ploeg die won met 3-2. Holten 4 deed het beter. Zij won nen met 6-4 van de Toekomst, on danks dat er met twee man werd gespeeld. Op deze foto het pupillenteam van de handbalafdeling van de S.V. Holten, dat voor het eerst sinds 2 jaar weer een kampioenschap voor Holten bracht. Op de foto staan: Caroline Baan, Jeanine De Velde Harsenhorst, Annemarie v.d. Maat, Gerdien Manenschijn, Wiebi- na Paalman, Anja Pinkert, Bianca Preuter, Anneriéke ten Velde, Mo nique Plantinga, Monique v.d. Mo len en Margot ter Schure. Begeleid ster van het team was Ria v.d. Mo len. In de laatste competitiewedstrijd van het zaalseizoen '84-'85 heeft Holten in de uitwedstrijd tegen C.V.O. gewonnen. Door een misver stand moesten de heren starten met 6 spelers. Ondanks dat, werd in vlot tempo en 0-5 voorsprong geno men. C.V.O. kwam iets terug tot 2- 5, maar nadat het Holtense team was aangevuld, hield Holten tot de rust de voorsprong vast. 7-9. Na rust was het de eerste minuten Tijdens de zondag verreden inter nationale zijspancrosss te Lochem hebben August Muller en Henk van Heek bewezen dat ze klaar zijn voor de eerste Grand Prix voor de wereld titel, die aanstaande zondag verre den zal worden te Monheim in West-Duitsland. In Lochem werden 3 manches gereden van eik 20 minuten en 1 ronde. In de eerste manche gingen August en Henk als 7e van start, maar via een! zeer strakke race wisten de in enkele ronden de kop loper te achterhalen en reden ze onbedreigd naar een le positie. De 2e manche gaf het zelfde beeld: als zesde van start, maar na enkele ronden voerde de felle Honda het veld weer aan. In deze manche werd- er goed partij gegeven door de combinatie Ton van Heugten en Frits Kiggen, die op enkele meters achterstand 2e werden. In deze manche had August wat pro blemen met het stuur, door een loszittend handvat. De derde man che leverde een 2e plaats op achter Mari Bens. Even heeft August nog geprobeerd de le plaats te be machtigen, maar daar de dagover winning toch ruimschoots binnen was werden er geen risico's geno men en namen zij genoeen met een tweede plek. Een goede opstarter aldus voor het grote werk, aan staande zondag in het Zuidduitse Monheim. Programma sporthal 't Mossink voor de week van 30 maart 1985 tot en met 5 april 1985 Zaterdag 12.30-18.00 badmintonclub Holten 19.00-20.00 H. Deijk 20.00-21.00 uur Klein Horstman 21.00-22.00 T. Arends Zondag 13.30-18.00 s.v. Holten, afd. hand bal 14.00-18.00 rijkspolitie 18.00-22.30 badmintonclub Holten dinsdag 16.15-22.30 Mintonette 22.30-23.30 Blauw-Wit woensdag 18.30-22.30 badmintonclub Holten 22.30-23.30 Blauw-Wit donderdag 16.30-22.00 s.v. Holten, afd. hand bal 22.00-23.30 s.v. Holten, All Stars. S.V. Holten Senioren: Holten I-USV114.30 uur; UD 2-Holten 210.00 uur, V. 9.00 uur; Holten 3-S.C. Vroomshoop 2 10.00 uur; Holten 5-SDOL 3 10.00 uur; S.C. Vroomshoop 4-Holten 6 10.30 uur, V. 9.15 uur; Omhoog 7-Holten 8 9.00 uur, V. 8.00 uur; SOS 6-Holten 9 9.30 uur, V. 8.30 uur; Nijverdal 5- Holten 1110.00 uur, V. 9.00 uur; En ter 11-Holten 12 11.00 uur, V. 10.00 uur; Holten 4-Holten 7 10.00 uur; Holten 10-Holten 1310.00 uur. Junioren: TVC A 1-Holten Al 2.30 uur, V. 1.00 uur; Holten A2-Blauw Wit A2 2.30 uur; GFC A2-Holten A3 12.45 uur, V. 12.00 uur; Hector Bl- Holten BI 2.30 uur, V. 1.30 uur; WW Bl-Holten B2 2.30 uur, V. 1.30 uur; Holten Cl-DES Cl 2.30 uur; Holten C2-Enter C2 1.00 uur; Hol ten C3-Wierden Cl 1.00 uur. Pupillen: Enter Dl-Holten Dl 10.00 uur, V. 9.15 uur; Holten D2-Enter D2 10.00 uur; Holten D3-Vesos Dl 11.00 uur; Holten El-SOS El 11.00 uur; Holten E2-Haarle E210.00 uur; Enter E4-Holten E3 10.45 uur, V. 10.00 uur; SWN F4-Holten F110.45 uur, V. 10.00 uur; Holten F2-SOS F2 11.00 Blauw Wit Senioren: uur. Boswinkel I-Blauw Wit I 2.30 uur, V. 1.00 uur; Excelsior 8-Blauw Wit 2 11.00 uur, V. 10.00 uur; Blauw Wit 3- SVZW 5 12.45 uur; DVO 4-Blauw moment meer in gevaar. spannend en kwam C.V.O. terug tot 8-9. In het laatste kwartier bij de stand 10-12 kreeg Holten weer meer vat op het spel en werd alsnog de voorsprong opgevoerd tot de uit eindelijke 11-16 winst. Scores: Mei- no v. Beek 6; Johan Plantinga, John Lamping 3; Frans v. Gennep, Edwin Bakker, Jan v.d. Hoff en Nico Vorst 1. Door deze overwin ning en het gelijke spel van Zwolle eindigde Holten op een 3e plaats in de 2e klasse B. Heren 2 moest we derom zonder wissels spelen. In de eerste 20 minuten kon men het te gen Achilles goed bolwerken en kwam men zelfs nog met 4-5 voor. Daarna was het afgelopen. Na een ruststand van 10-6 werd in de 2e helft ondanks redelijk tegenspel met 27-9 verloren. Scores: Alex Ste- gink 3; Edwin Bakker, Jan Victor Dorlas 2; Al win v. Ommeren, Chris- tiaan Arends 1. Jeugd: Na 2 jaar wachten heeft Holten weer een kampioen! De pupillen wonnen thuis de wedstrijd tegen nummer 2, Overwetering, ruim met 11-6. Een overtuigend kampi oenschap, omdat na behandeling van enkele protesten in de poule bleek, dat Holten met een voor sprong van maar liefst 5 punten en een doelsaldo van 122-36 duidelijk de ware kampioen was. Uit de 14 wedstrijden werden 25 punten be haald en werd slechts 3 maal gelijk gespeeld. Een prestatie die een welverdiende felicitatie waard is! Al moest in haar laatste westrijd de punten aan Kwiek laten. Na een minimale achterstand bij rust (3-4) werd in de 2e helft geen kans gezien deze achterstand ongedaan te ma ken. Kwiek kon met 7-10 de punten naar Raalte meenemen. A2 speelde een leuke wedstrijd tegen L.H.C. Na een kleine voorsprong bij rust (3-2) bleek L.H.C. in de tweede helft sterker. Holten probeerde van al les, maar verloor nipt met 5-6. De jongens B wonnen hun laatste wed-, strijd. Thuis tegen Schalkhaar lie ten ze er in de eerste helft geen gras over groeien en werd al een ruime 9- 1 voorsprong genomen. Na rust werd wat gas teruggenomen. De winst - met 13-3 - kwam echter geen tie al weer. Er wordt uit gespeeld tegen Pollux om 14.15. Vertrek 13.00. Holten A3-D.E.S A3 In de eerste helft een gelijk op gaande wedstrijd. Toch wist Hol ten de score te openen door een doelpunt van E. Bekkemens 1-0. Hierna was Holten de betere ploeg. Met volle inzet probeerde men D.E.S onder druk te houden. Het werd na een goed half uur spelen 2-0 wederom door E.B. Na de thee be gon D.E.S zeer fel en scoorde tegen 2-1. Holten probeerde het via coun ters en dat lukte, het werd 3-1. Hol ten kreeg hiema nog wel enige mo gelijkheden maar die werden niet benut, zodat Holten zegevierde met 3-1. Holten C3-Holten C2 Het is een spannend duel gewor den tussen C3 en C2. Tot de pauze ging het gelijk op en met de rust stand van 1-2 kon er nog van alles gebeuren. In de tweede helft wer den er aan beide zijden vele kansen gemist, toch wist Holten C2 de wed strijd naar zich toe te trekken en won met 1-4. Holten E2-Excelsior E2 Na de wat treurige nederlaag vo rige week bij de Zweef 3-1 moest men nu aantreden tegen Excelsior. De jongens van de „Jantjes" gingen er stevig tegen aan en dat leverde enkele goede kansen op. Na de thee bleef men ook de betere ploeg, maar hoe men de boys ook toe schreeuwde, het doel bleef bij alle beide ploegen onvindbaar en met deze stand verliet men ook het veld 0-0. De Zweef F5-Holten F2 Door Wienant Hauptmeyer kwam Holten reeds na luttele seconden op een 1-0 voorsprong. De blauw- witten uit Nijverdal wisten hierna twee maal de doelman te passeren, maar door toedoen van Ruud te Winkel werd de 2-2 eindstand be reikt, waarmee beide ploegen te vreden konden zijn. Des F2-Holten F2 In deze wedstrijd viel er voor de jongste leden van SV Holten weinig eer te behalen. Op alle fronten was Des beter. Deze jongens hadden trouwens voor de winterstop ook al met elkaar competitie gespeeld. De Holtenaren hebben het vijandelij ke doel vrijwel alleen van grote af stand mogen bekijken. Eindstand: 9-0 of 10-0. Wit 4 11.00 uur, V. 10.00 uur; Blauw Wit 5-Markvogels 2 2.30 uur; Blauw Wit 6-Vesos 7 11.00 uur; Blauw Wit 7-Blauw Wit 812.45 uur. Junioren: Blauw Wit Al-Haarle Al 2.30 uur; Holten A2-Blauw Wit A2 2.30 uur, V. 2.00 uur; De Zweef B2- Blauw Wit BI 2.30 uur, V. 1.30 uur; Blauw Wit B2-Rood Zwart B212.45 uur; Blauw Wit B3-Haarle B2 10.30 uur; SC Rijssen Cl-Blauw Wit Cl 9.45 uur, V. 9.00 uur. Pupillen: Enter V. Dl-Blauw Wit Dl 10.00 uur, V. 9.15 uur; Heracles D2-Blauw Wit D2 10.00 uur, V. 9.00 uur; Huls. Boys El-Blauw Wit El 9.30 uur, V. 8.45 uur; Blauw Wit Fl- Vesos F110.00 uur. Zaalvoetbal: Donderdag 28 maart: Sporthal 't Mossink 22.00 uur, Blauw Wit 2-Nijverdal 3. Programma: Voor de heren start komend weekend de veldcompeti- De Aktiegroep van de ZW „Blauw Wit '66" verzoekt alle lo- tenverkopers de lege lotenboek jes voor maandag 1 april a.s. in te leveren bij Dick Beldman, Waardenborchstraat 32 of Jan Aanstoot, Diessenplasstraat 18. De trekking van de grote jaar lijkse verloting zal in de maand april plaats hebben. De datum zal in Holtens Nieuwsblad tijdig bekend worden gemaakt. In een wedstrijd met twee gezich ten is Blauw Wit er afgelopen zater dag in geslaagd de wedstrijd tegen SC Daarle met 3-1 te winnen. In de eerste helft zagen de toeschouwers een rommelige wedstrijd, waarin de gasten een 0-1 voorsprong namen, in de loop van de tweede helft kwam de thuisclub beter in haar spel en dat re sulteerde alsnog in een 3-tal treffers. Vanaf het beginsignaal van scheidsrechter Withaar uit Den Ham creëerden de Blauw Witters een veldoverwicht, maar gescoord werd er voorlopig niet. Het op- bouwspel was matig verzorgd, waardoor de consequent ingrijpen de Daarle-defensie tamelijk ge makkelijk meester van de situatie kon blijven. Bij schoten uit de twee de lijn en hoge voorzetten bleek bo vendien de doelman der gasten bij zonder goed op dreef te zijn. Aan de andere kant bleek de Blauw Wit verdediging, waarin Henk Bolink opnieuw de rechts backplaats bezette, behoorlijk soli de, totdat in de 18e minuut een lan ge trap naar voren de opgedrongen Blauw Wit achterhoede verraste. Het drama was compleet toen doel man Ed van Dijk, die slechts spora disch in actie hoefde te komen, de hoge voorzet onvoldoende ver werkte, waardoor Pouls de bal in het doel kon deponeren (0-1). Ook na deze treffer veranderde het spel- beeld niet. Een onnauwkeurig spe lend Blauw Wit kon de bezoekers nauwelijks verontrusten en de gas ten bleken mei hun „kick ans rush"-uitvallen voortdurend een gevaar voor nog een treffer. In de tweede helft, met het wind- voordeel voor de gasten, bleek Blauw Wit de les geleerd te hebben. Met Fred Hulleman, terug na een langdurige enkelblessure, voor Al- bert Kolkman trokken de gasthe ren naar het Daarledoel. Toch duurde het nog tot de 66e minuut alvorens de gelijkmaker kon wor den opgetekend. André Schuppert kwam op links goed vrij en zijn voorzet werd door Henri Thalen, via een Daarle-speler, afgerond (1- 1). Dit doelpunt gaf de Holtenaren vleugels. Nauwelijks 2 minuten la ter waren de gasten geklopt. Op nieuw werd een snelle aanval over links Daarle noodlottig. Goed aan gespeeld tekende André Schup pert, hij vierde zaterdag zijn 22e verjaardag, nu zelf voor de treffer (2-1). In de 72 minuut maakte Blauw Wit aan alle onzekerheid een einde. Opnieuw stond André Schuppert aan de basis. Hij lan ceerde Hans Stam, die met het mooiste doelpunt van de wedstrijd de strijd besliste (3-1). Ook Daarle voelde na dit doelpunt dat de wed strijd gespeeld was en Blauw Wit kon in het verdere verloop van de strijd naar hartelust aanvallen, maar gescoord werd er, mede door het goede werk van de Daarlegoa- lie, niet meer. Blauw Wit: d.: E. van Dijk, a.: Bo link, Verveda, Thalen en Schup pert, m.: H. Stam, A. Kolkman (54. F. Hulleman), H. Kolkman, v.: Joh. Stam, (75.P. Boog), Hs. Stam en R. Beldman. Voor Blauw Wit staat zaterdag de uitwedstrijd tegen het Enschedese Boswinkel op het programma. De gastheren zijn al jarenlang een der zwakkere ploegen van de afdeling, maar met name in de thuiswed strijd voor de Holtenaren altijd een zeer moeilijk te bestrijden tegen stander. Mits de tegenstander niet onderschat wordt en Blauw Wit zijn eigen speltype weet uit te voe ren moet een overwinning mogelijk zijn. Stand: Denekamp 15-21; VABO13- 20; Drienerlo 15-19; Glanerbrug 14- 18; Vesos 14-18; Eversberg 14-17; Oldenzaal 14-17; Blauw Wit 15-16; Marle 14-13; Markvogels 13-9; Daarle 14-8; Boswinkel 12-5; Riet vogels 14-2. Blauw Wit 2-SVZW 4 Een wedstrijd waarin van be gin tot eind de spanning te snij den was. Beide ploewgen hadden het zelfde aantal punten en de volle winst zou betekenen op klimmen naar de 2de plaats. Blauw Wit was de eerste helft superieur, maar raak schieten was er niet bij. Ver in de eerste helft liet Gerrit uit een haar zui vere voorzet van Harry 1-0 aan tekenen en dit werd ook de rust stand. Na rust was Blauw Wit weer sterker maar enkele mooie kansen werden niet benut. De gasten, hadden na plm. 20 minu ten 2de helft succes toen keeper Hulleman kansloos was bij hard schot van linksbinnen Dollen (1- 1), Blauw Wit hield na deze ge lijkmaker het hoofd koel en bleef rustig spelen behalve doelman Hulleman die na een harde rechtse op de maag reageerde met een trappende beweging. Hij werd door de scheidsrechter naar de kleedkamer gestuurd. Blauw Wit moest hierna het laatste kwartier gehandicapt verder maar kreeg hard werken en goed verdedigen terecht beloond toen Harry in de voorlaatste minuut de „zwaluwen" doelman het na kijken gaf. (2-1) Blauw Wit blijft hierdoor in de race naar de top en zal zaterdag op de Koerbelt in Rijssen waar moeten maken tegen Excelsior 8. Blauw Wit CI-Eversberg Cl Het gaat steeds beter met Cl in de competitie. In de eerste helft was Blauw Wit duidelijk de betere ploeg. De veldmeerder- heid werd helaas slechts uitge drukt in een doelpunt van Erik en dat hadden er gezien de kan sen zeker 2 moeten zijn. Rust 1-0. Na de thee liep het aanvan kelijk wat minder goed bij de thuisclub en Eversberg kwam langszij (1-1). Blauw Wit her stelde zich hiema keurig en Leo bracht uit een penalty als eind stand 2-1 op het bord. De Zweef E2-Blauw Wit El El dat in deze uitwedstrijd we gens ziekte van Jan Poortman Martijn Jansen maar over tien spelers kon beschikken had er gens een beetje geluk omdat de Zweef ook maar tien man had. Blauw Wit trok meteen fiks van leer en kwam door Doeko op 1-0, Dirk Jan zorgde voor 2-0 en Coen maakte er met een af standsschot via het hoofd van een verdediger 3-0 van. Adriaan bepaalde de eindstand op 4-0.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 7