de Holtense doos Overwinningen reeks verder voortgezet Hulpaktie gestart voor dovenschool Gehavend Rlauw-Wit bedwingt koploper B.C.H. verliest de kampioensstrijd Resultaten Blauw Wit Tafeltennisteam verslaat 2.T.T.C. v. HOLTENS NIEUWSBLAD Biljarten PUPILLEN Touwtrekken in Sporthal Mintonette in de fout Jury miskent dressuurproef Eerste prijs J. Schone veld WATERPOLOTEAMS OPPERMACHTIG KINDERKLEDING VOOR SRI LANKA DONDERDAG 14 MAART 1985 Voor deze foto, uit het archief van Jan Smale van de Oudheid kamer Hoolt'n, moeten wij bijna 70 jaar terug in de tijd. Op 22 november 1916 kiekte de foto graaf deze klas van meester Topzand van de Dorpsschool. Aan Dieks Struik viel de eer te beurt de lei te mogen vasthou den, waarop staat geschreven: Holten, 22 november 1916. Niet minder dan 41 leerlingen telde de klas; eigenlijk moet er ge sproken worden van een groep, daar de scheiding tussen de ver schillende leeftijdsgroepen in die tijd nog niet bestond. Het kwam dan ook voor dat broers en zussen uit een familie bij elkaar in de klas zaten, al verschilden zijn vier of vijfjaar in leeftijd met elkaar. Het is Jan Smale gelukt vrij wel alle namen te achterhalen van de jongens en meisjes op de foto op één na, het jongetje met de wijd uitstaande oren die links boven aan voor het muur tje tussen de beide ramen staat. Wellicht zijn er lezers onder die Jan de naam van deze leerling kunnen vertellen. Een klein briejje aan het Holtens Nieuws blad is voldoende. De overige leerlingen zijn, geteld van boven naar beneden en van links naar rechts: 1. Mans Oplaat; 2. onbekende leerling; 3. Jonas Kluin; 4. mej. Koopman; 5. Dina Pieffers; 6. mej. Koopman; 7. Riek Stok kers; 8. mej. Ebrecht; 9. Trui Muller. Tweede rij: 10. Meester Top zand: 11. Hendrik Roelofs; 12. Bov. Visser; 13. Sientje Visser; 14. Jo Stokkers; 15. Miene Mul ler; 16. Nelly Muller; 17. Hanna Slotman. Derde rij: 18. Mine Achterkamp; 19. Dika Krieger; 20. Hendrik Krieger; 21. Jo Slotman; 22. Jan Pieffers; 23. Teun Koopman; 24. jongen De Baas; 25. jongen De Baas; 26. Geert De Baas; 27. Jo- han Muller; 28. Gerrit Jansen (Baltus); 29. Bertha Slotman 30. Slotman. Voorste rij: 31. Hendrik Oplaat 32. Henny Achterkamp; 33. Jan Roelofs; 34. Jan Struik; 35. Dieks Struik; 36. Hendrik Slot man; 37. Dirk Schoppers; 38. Berend Schoppers; 39. Mine Jansen (Baltus); 40. Ab Jansen; 41. Marie Oplaat. B.C.H. 1-Phoenix 4 Het eerste team moest het opne men tegen de koploper uit Kam pen. B.C.H. moest winnen om nog kampioen te kunnen worden. Phoenix had aan een gelijk spel ge noeg. John Jacobs won zijn enkel spel, maar Pieter Aarsen, die inviel voor de nog steeds geblesseerde Eddy Willemink, moest na een spannende partij het punt aan zijn tegenstander laten. Sonja de Roos kon haar partij ook net niet winnen en Gea Beldman moest ook haar meerdere erkennen. De dubbelspe len zouden het dus moeten doen. Het herendubbel liep goed en werd in 3 games gewonnen. Het dames- dubbel ging voor de Holtense da mes steeds beter lopen en zij wisten er een derde game uit te halen, die helaas net verloren werd. Het eer ste gemengddubbel van Gea en John werd gewonnen, maar Sonja en Pieter, nog niet zo erg op elkaar ingespeeld, verloren. Zo verloor Holten deze zo belangrijke wed strijd met 3-5. B.C.H. 2-Lettele 1 Het damesenkel en herenenkel van Jet de Beus en Theo Aarsen werden gelijkertijd gespeeld. Theo won en Jet verloor. Tiny van de Runstraat won haar partij met de cijfers 12-10,12-9. Vervolgens werd het gemengddubbel van Jet en Theo gespeeld. In drie games werd die verloren. Jan Erik Janssen (in valler voor de uitgeleende Pieter Aarsen) had geen succes; ook het gemengddubbel met Tiny werd verloren. Het damesdubbel en he- rendubbel werden verloren.' Eind stand 2-6 winst voor Lettele. En Blok &-B.C.H. 3 Met invallers Harry Dul en Dinie Wegstapel moesten Heike van 't Holt en Theo Nieuwveld tegen Om men aantreden. Wederom geen makkelijke opgave voor team 3. Bijna alle partijen wérden dan ook vrij simpel door Ommen gewon nen. Alleen Dinie won haar enkel spel in een spannende strijd (10-11, 9-11) en zorgde hiermee voor een puntje voor Holten. Een 7-1 neder laag voor B.C.H. 3. Z.B.C. 8-B.C.H. 4 Dat ingespeelde dubbels in het voordeel zijn, is weer eens gebleken in deze wedstrijd. Het Zwolse team, dat elk seizoen met dezelfde spelers uitkomt, stond dan wel met 3-1 ach ter na de enkelspelen, maar uitein delijk werd het 5-3 voor dit team. Sijtze Meinsma, Harrie Menkhorst en Marjanka van Maurik ondervon den weinig tegenstand in hun en kelspelen. Dinie Wegstapel kreeg pas vat op het spel van haar tegen standster toen het helaas te laat was. De al gememoreerde dubbels gingen alle vier verloren, al waren de dames dicht bij een overwin ning. Als excuus kan aangevoerd worden, dat met twee invallers nog niet alles liep zoals het hoorde; feit blijft dat ook tegen andere tegen standers en met eigen teamgeno ten veel dubbelspelen verloren worden. Conclusie; Er is nog werk voor de trainer. B.C.H. 5-NOP 4 Holten 5 begon aan z'n laatste thuiswedstrijd met de wetenschap, dat uit met 7-1 was verloren van Emmeloord. Hans Zuethoff opende tegen een sterk (invallende) heer. Het werd een 3 gamer, die moei zaam werd gewonnen. Inmiddels was Ans Jacobs haar enkelspel be gonnen en zij won 2x met 11-8. Ema Willemink won overtuigend in 2 ga mes, Harrie Menkhorst deed het zelfde. Na het gemengddubbel van Ans en Hans, dat door de Holtena ren gewonnen werd, was de strijd beslist, hetgeen te merken was aan de motivatie. Ema en Harrie maak- teifer een leuke partij van, maar verloren toch in drie games. Ook het herendubbel ging in drie games verloren, terwijl de dames uit Em meloord aan twee games genoeg hadden om hun partij te winnen. Einduitslag 5-3 voor B.C.H. Staphorst 2-B.C.H. 6 Het op de tweede plaats staande Staphorst 2 was de tegenstander van het zesde team. Thuis werd te gen dezelfde tegenstander met 8-0 verloren, dus uit zou het er niet makkelijker op worden. Hoewel de inzet van Holtense zijde zeker niet gering was, kon geen enkele game gewonnen worden. Dinie van de Vreede was er nog het dichtst bij in haar enkelspel, maar ook zij moest met 12-10 genoegen nemen. Bert Postma, Reyer Dorresteijn en Ger- rie Oolbekkink hadden in hun en kelspelen nog minder in te brengen en waren dan ook snel klaar. Alle dubbels gingen eveneens naar Staphorst, zodat de stand weder om 8-0 in hun voordeel werd. In de wedstrijden van de compe titie Biljartbond „Ons Genoegen" (Nijverdal en omstreken) boekten de Holtense clubs de volgende re sultaten: Hoofdklasse: Jansen-Kalfcter- man 4-4. De hoogste serie was met 37 van A. Alberts van Jansen en ook het teamgemiddelde was voor Jansen met 4.94. Overgangsklasse: Vlishoek- Stroek 8-0, Kalfsterman 2-Koe- dijk 2 4-4, Bolscher 2-Jansen 2 8- 2. Beste partij van H. M. Nikkels van Vlishoek met 84-16-11-5.25, hoogste team gemiddelde kwam eveneens op naam van Vlishoek met 3.38. Eerste klasse: De Ster 2-Kalfster- man 3 8-0. Tweede klasse: Kalfsterman 4-'t Haantje 2-6. Derde klasse: Praathuis 2-Jan- sen 4 6-2. Sandra Diepe rink deed met haar pony „Amber" mee aan de Ned. In- doordressuur-kampioenschappen in Ermelo. De jurybeoordeling van haar zeer mooie, vrijwel foutloos gereden proef deed heel wat stof op waaien bij het talrijke publiek. Het komt (gelukkig) dan ook normaal niet voor dat de ene jury 127 punten geeft (en de le plaats met een voor sprong van 5 punten op nr. 2) terwijl een andere jury met 97 punten en de 22e plaats uit de bus komt Dit voor dezelfde proef! Al met al kwam Sandra er met de 8ste prijs wel wat bekaaid af, hoewel het natuurlijk nog best een resultaat is om trots op te zijn. SDOL cl-Blauw-Wit c. In deze wedstrijd was de le helft duidelijk voor Blauw Wit maar de gastheren stonden met rust wel met 1-0 voor. De tweede helft begon Blauw Wit met een fel ofTensief en Marcel scoorde de gelijkmaker. Daarna gaf Blauw Wit knullig het spel uit handen waarvan SDOL at tent profiteerde door de eindstand op 3-1 te bepalen. Holten 2 is de tweede helft van de deze overwinning is een kampioen competitie goed begonnen door schap in de 4e klasse nog mogelijk, koploper Z.T.T.C. met een ruime Het 3e team begon de tweede nederlaag naar Zutphen terug te helft van de competitie ook met een sturen. Dat er veel op het spel overwinning; Shot 8 werd met 6-4 stond, bleek wel door het feit dat verslagen. het eerste team aanwezig was om Team 4 wist D.T.T.C. 7 goed bij te de jongens aan te moedigen. Voor- houden. Het werd 5-5. zitter Nico Valk zorgde zelfs voor een direct wedstrijdverslag aan de geblesseerd thuis zittende Henk Hendriks. Fred Hulleman speelde de ster ren van de hemel en wist al zijn par tijen te winnen. Rien Lammertink wist twee partijen te winnen en lijkt daardoor een zwakke periode afge sloten te hebben, Routinier Jan van Heun wist ook twee partijen in winst om te zetten. Doordat het dubbelspel Fred/Jan werd gewon nen, werd de eindstand 8-2. Door Bij de te Lochem gehouden dres- suurwedstrijden behaalde Jan Schoneveld met „Opponent" in de klasse Z de eerste prijs met 123 pun ten. Dries Willems werd met „Wil- jo" in de klasse L2 5de met 120 pun ten, in de klasse B werd Herman Lodeweges derde met 132 punten en in deze klasse was de 5e prijs voor Ema Willemink met 120 p. De waterpoloteams van Twen- haarsvetd hebben afgelopen week end hun overwinningsrace voortge zet. Zaterdag werd de uitwedstrijd gespeeld tegen Tolhekke uit Steen- wijkerwold, zowel voor het dames als herenteam. Monique Schreurs maakte voor Twenhaarsveld de openingstreffer, gevolgd door een prachtige goal van Gerrie Veneman. In de tweede en derde periode werd de voor sprong uitgebouwd door doelpun ten van Monique Schreurs, Agnes Een door blessures en griep zwaar gehavend Blauw Wit, met Kolkman, Hulleman en Boog in de ziekenboeg, heeft afgelopen zaterdag een puike prestatie geleverd door het Almelo's VABO een 0-0 gelijkspel af te dwin gen. Gezien de veldverhouding was deze uitslag zeer verdiend en met wat meer geluk in de afwerking had er nog wat meer ingezeten. Desondanks toonde trainer Scholten zich, gezien de omstandigheden, zeer tevreden met het resultaat. Dezelfde tevreden heid toonde het vrij talrijke publiek dat een aantrekkelijke en zeer span nende match kreeg voorgeschoteld. De problemen voor Blauw Wit trainer Scholten lagen in dit duel meer vóór dan in de wedstrijd. Niet alleen bij Blauw Wit 1, maar ook bij Blauw Wit 2 zijn momenteel veel blessures van langdurige aard, waardoor de totale selectie is uitge dund. Dit resulteerde erin dat Ger rit Paalman, dit seizoen vooral zaalvoetballer, de libero-positie vóór de grieperige Ed van Dijk moest gaan innemen, maar hij toonde andermaal aan een voor treffelijke en zeer veelzijdige „stand-in" te zijn, die zjjn verdedi ging op zeer sterke wijze leiding gaf. Van meet af aan toonde Blauw Wit aan dat men zich door de omstan digheden niet uit het veld wilde la ten slaan en het legde VABO zijn wil op. In de 9e minuut resulteerde dit overwicht in een knap schot van Hans Stam dat via de lat overging, maar aan de andere kant toonde de VABO-aanval haar vuurkracht Blauw Wit had geluk toen in de 12e minuut Henri Thalen, zeer sterk spelend tegen de gevaarlijkste VABO-aanValler, de bal van de doellijn kon halen. De wedstrijd bleef op een goed peil en beide ploegen kregen doel kansen, zonder dat ze kans zagen te scoren. De thuisclub bleef wat ster ker, maar Johan Stam en Richard Beldman zagen hun schoten voor langs gaan. Toen ook in de 44e mi nuut een harde schuiver van Jan Verveda door de VABO-goalie werd gestopt konden de ploegen met een dubbel blanke stand gaan rusten. Na de hervatting hetzelfde spel- beeld. Een Blauw-Wit ploeg die met man en macht probeerde de score open te breken en de gasten die met een rustig spel hun kans probeer den af te wachten. Nadat Jan Ver veda in de 52e minuut net naast had geschoten moest nauwelijks een minuut later Gerrit Paalman opnieuw op de doellijn redding brengen. Blauw Wit creëerde op nieuw een overwicht, maar Vrouwe Fortuna was deze middag niet op het Vletgoor gesignaleerd. Hans Stam en Richard Beldman zagen geen kans de goede doelman van VABO te verschalken. In deze fase kreeg de Blauw Wit defensie met de beide solide vleugelverdedigers Bolink en Schuppert vrij weinig moeilijk werk op te knappen en de gasten mochten duidelijk van ge luk spreken dat ze niet op achter stand werden gezet. Hun hoge posi tie op de ranglijst konden ze in elk geval geen moment waarmaken. In het laatste kwartier ontworstelden de Almeloërs zich wat aan de druk, maar een geconcentreerd keepen de Ed van Dijk hield zijn doel schoon. Bij het eindsignaal van de goed leidende arbiter Kleine kon den beide ploegen daarom een ver diend punt op hun conto bijschrij ven. Volgende week zaterdag staat er voor Blauw Wit een vrij weekend op het programma, zodat wellicht daama de blessure-perikelen wat minder zullen zijn. Zaterdagavond 16 maart a.s. or ganiseert de plaatselijke touwtrek vereniging OKIA een indoortouwt- rektoemooi op rubbermatten in de sporthal van Holten. Aan dit toer nooi nemen 10 ploegen deel. Deze ploegen zijn alle aangesloten bij de Nederlandse Touwtrek Bond (NTB) district oost. Het eerste team van OKIA maakt grote kans om op dit toernooi kampioen te worden, want na twee toernooien staat OKIA 1 ongeslagen aan kop. De voorsprong op Heure is 8 pnt en op Oosterwijk 9 pnt, die respectie velijk de tweede en de derde plaats bezetten. De strijd om de tweede, derde en vierde plaats is ook inte ressant, omdat hier onderling maar 1 pnt verschilt. Ieder die hiervoor geïnteresseerd is, is zaterdagavond 16 maart van harte welkom. Aan vang van het toernooi is om 20.00 uur. De prijsuitreiking is om 22.00 uur. Sinds een jaar bestaat er in Mora- tuwe in Sri Lanka een dovenschool die is opgericht met steun vanuit Nederland. De school, die genoemd is naar de Enschedese arts, dokter Reijntjes, staat onder leiding van mevrouw Tineke da Silva-Nijkamp een oud leerkracht van de Dr. Hui- zingschool in Enschede (een school voor gehoorgestoorde kinderen). De behuizing van de school in Sri Lanka is dermate slecht dat op kor te termijn maatregelen genomen moeten worden. Het is de bedoe ling dat de school gevestigd wordt in een nieuw gebouw, waarin ook een internaat kan worden onderge bracht. De school telt nu veertien leerlingen. Straks zullen 35 dove kinderen een plaatsje kunnen krij gen op de school. Op tal van plaatsen in Twente zijn werkgroepen die zich het lot van de school en haar leerlingen aantrekt. In Holten is Eiri Nieu- wenhuis actief voor de kinderen in Sri Lanka. Toen Eiri vorig jaar via een krantenknipsel opmerkzaam werd gemaakt op het bestaan van de dovenschool, meldde zij zich on middellijk bij het actiecomite4 in Almelo, van waaruit de acties ge coördineerd worden. In Holten za melde zij kinderkleding in die hun weg vonden naar Sri Lanka. In een dankbrief vertelde mevrouw Da Silva dat de kinderen dol enthou siast waren over hun nieuwe kle ren. Zelf bezitten de leerlingen slechts een aantal schamele kle dingstukken die door het vele was sen (op een steen) tot op de draad versleten waren, zodat de gift van uit Holten uitstekend van pas kwam. Ook dit jaar wil Eiri de kinderen in Sri Lanka verrassen met een kle- iingpakket. Zij vraagt dan ook aan de Holtense moeders goede en schone kinderkleding voor kinde ren in de leeftijd van vier tot twaalf jaar. Uitsluitend zomerkleding komt in aanmerking en, hoe won derlijk dan ook, géén schoenen, daar de kinderen in Sri Lanka meestal barrevoets gaan. Daar naast vraagt het actiecomité om la kens en slopen voor het kleine sae- kenhuis dat deel uit maakt van het complex waar ook de dovenschool gevestigd is. Om de nieuwbouw van de school Tineke da Silva-Nijkamp, temid den van de leerlingen van de do venschool. De boorapparaten van de kinderen zijn ook bekostigd uit giffen uit de regio. mogelijk te maken is veel geld no dig. Het actiecomité wil dan ook graag in contact komen met scho len, verenigingen en clubs die het project willen ondersteunen. Leden van het comité willen graag aan de hand van een speciale film en een diaserie achtergrond en opzet van het project komen toelichten. Ook bestaat de mogelijkheid om voor het luttele bedrag van vijf gulden donateur te worden van de nieuwe school. Verder kan men bij Eiri Nieuwenhuis, Rijssenseweg 24, tel. 6 13 26 vanaf volgende week hand gemaakte snuisterijen uit Sri Lan ka kopen, waarvan de opbrengst eveneens ten goede komt aan de dove kinderen uit Sri Lanka. Men sen die het project willen steunen kunnen verder contact opnemen met mevrouw Coby Snijders-Döb- ken, tel. 05490-6 00 31. Tulier en Margreet Veldman, die er samen 0-5 van maakten. Ook de vierde en laatste periode was onbetwist voor de Holtense da mes. Ema Veldwijk wist vlak voor het eindsignaal het laatste doel punt te scoren. Eindstand 0-6. Keepster Herma Oolbekking speel de ook deze keer weer een belang rijke rol. Door haar goede keepers werk bleef de stand aan Holtens zij de blank. Twenhaarsveld is door deze overwinning weer een paar plaatsen opgeschoven in de rang lijst van de competitie. Voor de heren was tegenstander Tolhekke een zware klus. Beiden stond voor het begin van de wed strijd op een gedeelde plaats aan de kop. Tolhekke ging onmiddellijk in de aanval. Binnen een minuut keek Twenhaarsveld tegen een achter stand aan. Edwin Stegehuis zorgde na twee minuten voor de gelijkma ker, direct gevolgd door een tegen offensief van Tolhekke. Wim Boode maakte de stand weer gelijk (2-2). In de tweede periode wist Ernst van de Ende te profiteren van een fout van Tolhekke en Edwin Stegehuis zorgde voor een verdere uitbouw van de voorsprong. Beide aanval lers scoorden in de derde periode opnieuw, zodat de wedstrijd ge wonnen leek, ondanks een tegen doelpunt van de mannen uit Steen- wijkerwold. In de vierde en laatste periode leek alles fout te lopen bij de Holtenaren. Tolhekke maakte daar dankbaar gebruik van zodat de achterstand verkleind werd tot 5-6. De rust in de ploeg van Twen haarsveld keerde terug terwijl Tol hekke met de winst in het vooruit zicht danig in paniek raakte. Edwin Stegehuis, die opnieuw in topcon ditie verkeerde, maakte een einde aan alle onzekerheid door nog twee maal te scoren (6-8). Met nog drie wedstrijden te spe len is Twenhaarsveld bijna zeker van de kampioenstitel. Met 20 pun ten uit elf wedstrijden ligt het team nu vier punten voor op de naaste rivaal. De volgende wedstrijd is op 23 maart in Rijssen; dames en he ren. Vertrek vanaf de Dorpsschool om 13.30 uur precies. Supporters en toeschowuers hebben gratis toe gang. Het ging de laatste tijd erg goed met de dames van Mintonette 1. Dinsdag echter moesten zij een fiasco incasseren tegen het eerste team van Rivo uit Zuid-Rivo stond in de eerste set al ras een paar pun ten voor en hoewel de Mintonette- dames terug kwamen won Rivo de eerste set met 16-4. De tweede set werd door Rivo met grote voor sprong gewonnen (9-15). In de der de set bouwde Rivo weer een voor sprong op, die werd ingehaald door Mintonette. Een tijdlang bleef de stand op 11-14 staan, maar uitein delijk won Rivo met 15-12.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 9