De Schure op de bres voor behoud Paalhuus Oproep aan alle oud-strijders ERKOMTWPRAarr- RB5UITDEBUS. BBÜ Kerkdiensten Medische diensten Politie-weekjoumaal HOLTENS NIEUWSBLAD „EIGEN KARAKTER MOET BLIJVEN" Bingo in De Biester Ere-prijs Im MEIJB1 BOTOfSUNJMClT" Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand HOEUOOKREIST... WIJ VERZORGENAUCS! BOLSENBROEK GARAGE SCHUPPERT BV ;rei@]boT'© Burg. v/d Borchstraat 2 - 7451 CH Holten de glolje Tel' °5483"62630 DONDERDAG 14 MAART 1985 Het zijn spannende dagen voor de vrijwilligers van jcugdsociëteit De Schure. Aan de Beusebergerweg wordt met spanning gewacht op bericht uit Den Haag over het al dan niet in aanmerking komen voor een subsidie in het kader van het project „Jongeren bouwen voor jongeren". Wordt deze subsidie verstrekt dan staat De Schure weer wat sterker in de strijd om het behoud van het huidige onderkomen in het Paalhuus. Zoals bekend hebben de plannen voor de bouw van een nieuw sociaal-cultureel centrum in Holten de positie van de jongerensociëteit ter discussie ge steld. Politiek Holten verwacht daar komende zomer wat meer duide lijkheid over te verschaffen, maar het bestuur van De Schure wil niet voor een voldongen feit komen te staan en heeft het heft in eigen handen genomen. Gerrit Meyer, Hans Bosman en Christa Terwei voor hun bedreigde onderkomen. „Binnen de Holtense gemeen schap komt De Schure toch een beetje op het tweede plan" vertelt bestuurslid Gerrit Meyer. „Ook nu krijgen wij de indruk dat men ervan uit gaat dat wij ons wel weer zullen schikken en er dus geen rekening met ons hoeft te worden gehouden. Dat geldt voor de politieke partij en, maar ook intern in de Stichting Sociaal Cultureel Werk waar wij een onderdeel van vormen. Het is voor de Stichting natuurlijk niet leuk dat er één groep dwars ligt bij hun plannen voor een nieuw SoCu- We-gebouw, maar wij willen hier toch echt blijven zitten in het Paal huus. Juist in het Jaar van de Jon geren willen we daar de aandacht op vestigen". Nog even de voorgeschiedenis. De krap behuisde Stichting voor Sociaal Cultureel Werk dringt al ja ren aan op een nieuw onderkomen. Nu er daarvoor vergevorderde plannen zijn in de Tuinstraat dringt zich de vraag op wat er met De Schure moet gebeuren die een deel van het Paalhuus onderhuurt van de Stichting. „De Schure moet in het Paalhuus blijven" was in 1982 de eensluidende mening van politiek Holten tijdens een door De Schure belegde forumavond. „En voor de noodzakelijke groot onder- houdbeurt reserveren we 100.000 gulden". Gebondenheid Gerrit Meyer signaleerde het laatste jaar dat lang niet iedereen er nog zo over denkt. „Er zou opeens geen geld meer zijn voor de verbouw en vooral het onderhoud op lange termijn zou op den duur teveel geld kosten. Ze willen ons dus in het leegkomende onderko men van Musky stoppen. Dat is goedkoper. Nou, daar voelen wij niet veel voor. Het karakter van die ruimte in de kapschuur is heel an ders. En ik ben bang dat het eigene van De Schure dan verloren gaat en er een grote groep mensen afhaakt omdat ze de gebondenheid met De Schure zoals zij die kennen verlie zen. Afgezien daarvan is het nog maar de vraag of die oplossing goedko per is. Ook aan de kapschuur zal het nodige verbouwd moeten wor den om de ruimte geschikt te ma ken voor een jongerensociëteit. Met name de zaalruimte en de bar zullen moeten worden uitgebreid. Wat dat precies gaat kosten weten we nog niet". Goedkoper Wel is er op initiatief van het Schure-bestuur door twee calcula tiedeskundigen uit de bouwwereld een kosten overzicht gemaakt van de noodzakelijke verbouw van het Paalhuus. Met als opmerkelijk re sultaat dat daarvoor geen 100.000, maar slechts 70.000 gulden nodig is. Gerrit Meyer: „Die calculatie is gemaakt op basis van een verbou wing van de buitenkant waardoor het gebouw ook op de langere ter mijn weer geschikt is. Er is o.a. een nieuw rieten dak in opgenomen. Op basis van dat kostpnoverzicht wil len we verder met het gemeentebe stuur praten. Waarbij ik natuurlijk hoop dat onze aanvraag voor op het ministerie subsidie wordt gehono reerd. Hoewel zo'n aanvraag eigenlijk het werk van de Stichting is heb ben we het zelf gedaan in samen werking met het Servicebureau De venter, een soort overkoepelend or gaan voor ondersteuning van het open jongerenwerk. Het is een ge zamenlijke aanvraag van vijf jonge- rensociëteiten in Holten, Deventer, Raalte, Olst en Heino voor een te gemoetkoming van 75 procent van de kosten voor tèkort aan groot on derhoud. Voor de restfinanciering kan dan een subsidie van de pro vincie worden aangevraagd. Exploitatie ,,We zijn ook best bereid om ons nog eens te buigen over een betere exploitatie-opzet, hoewel we daar de afgelopen jaren al veel aan ge daan hebben. Willen we in het Paal huus blijven dan moeten we de za ken misschien wel wat commercië ler aanpakken. Die discussie wordt ook binnen het bestuur wel ge voerd. Waarbij we natuurlijk moe ten oppassen dat het eigene dat De Schure al vanaf de oprichting heeft gehad, niet verloren mag gaan. Daar moet een compromis tussen worden gevonden. Overigens vind ik wel dat wij als Schure ook best onze eisen mogen stellen. Want af gezien van de 8.000 gulden huur die de Stichting voor ons betaalt kos ten wij de gemeenschap geen cent. Ook het gas en de elektriciteit beta len we bijvoorbeeld zelf. En als je dan gaat vergelijken met wat ge meenten in de regio uittrekken voor open jongerenwerk, dan is dat in Holten maar magertjes. Vergeet niet dat we hier met zo'n dertig vrij willigers toch heel wat activiteiten bieden aan een vaste kern bezoe kers van meer dan honderd men sen. In leeftijd variërend van 14 tot 30 jaar om maar meteen het voor oordeel weg te nemen dat De Schu re langzaam maar zeker aan het vergrijzen is. Al die mensen kunnen hier regelmatig genieten van film, theater, live muziek en ook organi seren we thema-avonden of week ends over een bepaald onderwerp. En natuurlijk de jaarlijkse Schure- dag waarmee we nu weer druk be zig zijn". Dat vooroordeel ja. Sinds De Schure haar eerste optrekje betrok, dat moest wijken voor sportpark Meermanskamp heeft er altijd een waas van geheimzinnigheid rond de jongerensociëteit gehangen. Volgens Gerrit Meyer wordt die ei gen sfeer binnen De Schure nog steeds niet op haar juiste waarde beoordeeld. „Ik vind dat er teveel afstandelijk over gepraat wordt. Die aparte sfeer is inderdaad moeilijk te om schrijven maar met wat men nu van plan is veegt men wel tien jaar van emotionele betrokkenheid in een klap van de kaart. Waarbij ik het nog niet eens heb over al die mondelinge toezeggingen dat De Schure in het Paalhuus kon blij ven, wat er ook gebeurde. In de be ginperiode was er inderdaad spra ke van een „tijdelijk karakter", maar de verwachtingen die er in de loop der jaren zijn gewekt kun je niet zomaar teniet doen". llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilillllllNIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII Aan alle Oud-strijders 1940, In- donesië-strijders, het Verzet en de Binnenlandse strijdkrachten te Holten. Een bijzondere en drin gende uitnodiging, doen we hier bij aan die militairen van voor heen, welke wij weinig of nooit zien bij de herdenkingen. Voor deze speciale herdenking, van 40 jaar bevrijd zijn, willen we h^n bij deze met klem vragen, om dit jaar onze gelederen te komen versterken. Daar is ook een reden voor!!! Langzaam aan wordt de mankracht voor de stille tocht, naar het monument aan de Molen- belterweg, geringer. Ouderen val len uit, of kunnen deze gang niet meer meemaken. Nog een reden is, de bijzondere herdenking dit jaar, waarbij ook een vrij groot aantal Canadese bevrijders, in ons mid den zullen zijn. Zij zullen er bij zijn met de festiviteiten op Koningin nedag, en met name zullen deze be vrijders van weleer, hun opwach ting maken, bij de herdenkingen op 4 mei a.s. 's Morgens op de Canade se begraafplaats en 's avonds bij het monument aan de Molenbelter- weg. Beste vrienden, u zult het met ons eens zijn dat het zinvol is, om dit jaar weer te herdenken, samen met zo velen op talloze begraaf plaatsen en bij monumenten. Daar om doen wij voor dit keer deze drin gende oproep aan u, „Kom het klei ne groepje getrouwen van elk jaar versterken", zodat wij een beetje evenwicht hebben in getal, met zo'n honderd Canadese gasten in ons midden". Kom naar de verga dering van 26 maart a.s. (zie adver tentie elders in dit blad) waar alle informatie gegeven zal worden. Is u verhinderd... we nemen altijd de te lefoon op, 6 15 10. We zullen u graag te woord staan!!! Markelo - Tel. 19 07 De supportersvereniging van de S.V. Holten organiseert op maan dag 18 maart, in café De Biester, weer een grandioze bingo-avond, waarop men met weinig geld weer prachtige prijzen kan winnen. In november was het een gezellige avond met plm. tachtig bezoekers. De prijzen bestaan uit manden met boodschappen, vleesschotels, fruit schalen, pakken koffie, Edammer kazen en andere aantrekkelijke ar tikelen. De avond begint om 20.00 uur. Zaal open 19.30 uur. rende ejcrï, *,e- Nu het voorjaar nadert zult u ongetwijfeld al weer plannen maken voor uw zomervakantie. Stap met die plannen naar de vakmensen bi] het erkende ANVR reisburo. Ons reisburo. Wij garanderen u een maximale keus in alle soorten vakanties in elke prijsklasse. Pol itie-week journaal De afgelopen week hebben zich diverse vormen van baldadigheid voorgedaan, waarbij nogal wat schade werd veroorzaakt. Op 4 maart werd geconstateerd dat bij het leegstaande pand van de Wavin enkele ruiten waren ver nield. Op 7 maart werd geconsta teerd dat diverse ruiten van het noodlokaal aan de Houtweg met trottoirtegels stuk waren gegooid. Schade ongeveer f700.-. Bij het nieuwe sportcomplex van Blauw Wit werden metalen letters en cij fers van het clubgebouw afgetrok ken en meegenomen. Bij de Scho lengemeenschap werd opzettelijk een fietsband lekgestoken, terwijl bij een plaatselijk café van diverse fietsen de ventielen uit de banden werden gehaald en werden wegge gooid. In de Canadastraat werd een geparkeerde auto bewerkt met een scherp voorwerp en bij het NS-sta- tion werd een fiets vernield. In de nacht van 10 op 11 maart werden enkele brievenbussen aan de Oude Deventerweg van de palen getrok ken en enkele honderden meters verder weggegooid. Nogmaals wil dc politie bij deze de hulp inroepen van alle inwo ners van onze gemeente, om bij constatering van baldadigheden onmiddellijk de politie te waar schuwen. Tenslotte moeten we met elkaar voor de schade op draaien. De indruk bestaat dat vele vernielingen in de (late) avonduren worden gepleegd door de jeugd variërend in de leeftijd tussen de 12 en 20 jaar. Op 6 maart werd er geconsta teerd dat er in twee zomerhuisjes aan de Winkelbergweg was inge broken. Men kwam binnen door verbreking van een raam. Uit één van de woningen werden'diverse goederen, zoals kleding, een radio en een scheerapparaat weggeno men. In de nacht van 8 op 9 maart werd een fiets weggenomen die on afgesloten stond bij een café. Wat voor de eigenaar erger was, was het feit dat in zijn fietstas allerlei waardevolle papieren zaten, zoals zijn rijbewijs en paspoort. Daar aangever vrachtwagenchauffeur is op internationale routes, is hij erg gedupeerd. Op 9 maart ontstond er een aan rijding tussen een bromfietser en een personenauto op de Kolweg. De bromfietser passeerde een ge parkeerde auto, terwijl op dat mo ment uit de tegenovergestelde richting de personenauto naderde, waardoor de aanrijding ontstond. De bromfietser werd met lichte verwondingen door een plaatse- lijk arts behandeld. fÖYO TA Schuppert De garantie voor service ~-en kwaliteit Off. Toyota dealer voor Holten-Bathmen eo. _Oranjestraat 30_ Tel.'05483-6 13 63 Op de Paasveetentoonstelfing te Rhenen heeft slager Piet Brands de ere-prijs behaald in de rubriek vaars met 4 brede tanden. De rood bonte werd op kwaliteit gebracht door de meesters E. H. Harmsen en Jan van Liezen te Holten. bouwkundige tekeningen, ontwerpen, beton- en staal tekeningen en berekeningen, begrotingen, toezicht en voorbereidende werkzaamheden. Stokkumerweg 2, 7475 MT Markelo. Tel.: 05476- 1430. Ned. Herv. kerk: 10.00 uur ds. H. J. Ekker, uitgangscoll. voor noodlijdende gemeenten. Op pasdienst: Jenny Vukkink en Rita Meilink. 10.00 uur jonge- rendienst in gebouw „Irene". 19.00 uur: open deursamen komst. Herdenking 10-jarig be staan Interk. open-deurwerk Holten m.m.v. ds. A. Schellevis van Dedemsvaart. Medewer king Holtens Mannenkoor. Diessenplas: woensdag 20 maart 19.30 uur ds. Lind.eboom. Geref. kerk: 9.30 uur ds. G. H. ter Maat van Goor. 15.00 uur ds. H. Lijesen van Hattem. In beide diensten is de le coll. voor de kerk en de 2e voor rente en aflos sing. Kindemevendienst: klas 3 en 4 o.l.v. C. Offringa. Oppasdienst: mevr. Huls- man-Zwiers, mevr. Tromop-Nij- kamp, Andrea Schipper (res.) mevr. Schuttert-Beltman, Es ther en Marian. R.k. kerk: 10.00 uur heilige mis in gebouw „Irene". Dijkerhoek: 10.00 uur ds. W. Vons. Uitgangscoll. voor nood lijdende gemeenten en perso nen. Okkenbroek: 10.00 u. ds. G. Bouman. Uitgangscoll. noodlij dende gemeenten en personen. Nieuw Heeten: zaterdag 19.00 uur, zondag 8.00 en 10.00 uur. Arts: W. R. van Couwelaar, Kei- zersweg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 en 16.00 uur. Wijkverpleging: dienst: 14 t/m 21 maart: zr. T. Kamphuis, tel. 05700-2 27 00. Spreekuur wijk verpleegkundige alle werkda gen van 13.30-14.30 uur. Gaar- denstraat 29, tel. 6 14 36. Tevens dan afhalen en terugbezorgen van magazijnartikelen. Diëtiste spreekuur (op afpsraak elke le en 3e dinsdag van de maand). Tandarts: T. van Noort, Scher- penzeelseweg 13, Goor. tel. 05470-53 17. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 u. Dierenarts: (ook voor kleine huisdieren) Th. A. Oostenbrug, Houtweg 18, tel. 05483-6 15 15. Kleine huisdierenpraktijk: P. E. Helthuis, Dorpsstr. 63a, tel. 6 33 77 b.g.g. 05759-22 22. Kleuter/zuigelingenbureau: Gaardenstraat 29 op afspraak. Fysiotherapie: alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruis werk, Gaardenstraat 29. Stichting Maatschappelijke dienstverl. Midden-Overijssel, Gaardenstraat 29, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, ge- zins- en bejaardenverzorging. Spreekuur maandag t.m. vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Ziekenfonds. Spreekuur vrij dag van 8.30-10.00 uur in het Groene Kruisgebouw, Gaar denstraat en volgens afspraak. Zieken vervoer: 00 n of dienst doende arts 05483-6 35 53. Open bejaardenwerk: inlichtin gen tel. 05483-6 12 01 of 6 15 17. Energiebedrijf. Storing elektri- citeits- en gasvoorziening mel den bij gem. Energiebedrijf. Tel. 05483-6 18 14. Politie. 05483-5 13 52 of 6 26 55 na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer. Tel. 00 11 (dag en nacht). Donderdag 14 maart: 19.45 u. Avond van HVG „Ora et Labora" in „Irene". Spr. ds. J. H. Israël. Onderwerp „De weg naar de ander". 20.00 uur: Ledenvergadering afd. Holten C.D.A. in de „Kan delaar". Spr. de heer C. P. van Rossum, gedeputeerde Prov. Overijssel. Onderwerp „Milieu, landbouw en ruimtelijke orde ning". Zondag 17 maart: 13.00 uur: Zijspancross senioren internationaal en motoren 250 en 500 cc junioren A. op Zuur- bergcircuit. Crossterrein „De Imhofde hele dag gesloten. Maandag 18 maart: 20.00 uur: Openbare bingoa vond S.V. Holten in café „De Biester" Stat.str. Zaal open 19.30 uur. Dinsdag 13 tot en met zaterdag 23 maart: Jubileumfeest i.v.m. 10-jarig be staan Chr. School „Het Kom pas". Dinsdag 19 maart: 9.30 uur: Koffieochtend Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afd. Holten in zaal „Vosman" m.m.v. schoonheidsspecialiste Hennie Oolbekkink. Onder werp „Hoe verzorg ik mijn huid". 20.00 uur: Bijeenkomst Herv. Vrouwenvereniging Dijkerhoek in „Bethanië" Eigen avond. Donderdag 21 maart: 19.30 uur: Bijeenkomst afd. Hol ten Chr. Plattelandsvrouwen in „de Kandelaar". Spr. mevr. A. Burgers, Wageningen. „De posi tie van de vrouw". Donderdag 21 en vrijdag 22 maart: 20.00 uur: Jaarfeest C JV „Imma- nuël" Dijkerhoek in „Bethanië". Maandag 25 maart: 19.45 uur: Bijeenkomst afd. Es- pelo Bond van Plattelandsvrou wen in „Trefpunt". Spr. de heer Heldoom. Onderwerp: „Ar- beidswerkeloosheid". 20.00 uur: Ned. Bond van Platte landsvrouwen afd. Holten in zaal „Vosman". Toneelgroep v.d. afd. Hellendoom, met het spel „Het rollenpatroon" over vrouwen van deze tijd. Dinsdag 26 maart: 20.00 uur: Jaarvergadering v.d. Supportersvereniging SV „Hol ten" in Ontmoetingscentrum „Meermanskamp". 20.00 uur: Vergadering van alle oud-strijders, Indonesiëstrij- ders, verzetsmensen en Binnen landse Strijdkracht (BS) in bo venzaal rest. „Vosman" i.v.m. herdenkingen en feestelijkhe den op 30 april en 4 mei. Gevonden: een zwarte dames fiets, merk locomotief, een hor loge, een sierdop van een Mitsu bishi, een witte tamme eend. Verloren: een Lips-sleutel, een bromfietsplaatje PFF-327, een rose-bruine damesbril, een zilveren schakelarmband met „Harry", een bromfietsplaatje SJJ-503, twee tassen, te weten een groene pukkel en een wit/ro de, een zilveren oorhanger, een zwarte herenfiets met zwarte fietstassen en aktetas inhou dende paspoort, rijbewijs en an dere waardepapieren, een bui tenlamp, een dames quartzhor- loge merk Olympic, een trou wring „Rikie 19-11-71 en 3-12-71. Geboren: Hendrik Marcel zv. J. H. Vruggink en G. B. Stegeman (geb. te Deventer). Overleden: G. W. M. Grolleman, oud 28 jaar, Raalte. Ondertrouwd: H. G. Janse- n.oud 27 jaar, Holten en K. I. Pennewaard, oud 24 jaar. Hol ten. J. H. Schekman, oud 28 jaar, Lochem en M. C. Aaltink, oud 22 jaar, Holten.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3