Plan Beuseberg nog dit jaar van start 't Blauwe Winkeltje na jaar weer dicht Een huis vol visite... Holtens Nieuwsblad, Deze week Vrienden Bijzondere kerkdienst Schooljeugd plant bomen BLEVEN BUITEN - STAANDER Bejaarden- soos Gezinsdienst Dijkerhoek Geslaagd Eerste penning voor Margriet U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint ais u ons een nieuwe abonnee opgeeft. sam i Adrc:!: Nog voor het begin van de bouw vakvakantie zal de eerste spade in de grond worden gestoken voor het bouwrijpmaken van de eerste fase van het plan Beuseberg. Het eerste deel omvat een veertigtal woningen plus een lokatie voor vier woonwa gens. Het betreft een terrein dat om sloten wordt door de Larenseweg en de Liezenweg. Het plan Beuseberg omvat in totaal 299 woningen. De to tale bouwtijd bedraagt zeven jaar. In tegenstelling tot De Haar 1 en 2, zal het plan Beuseberg telkens in gedeelten via de artikel 19 procedu re ten uitvoer worden gebracht. Veel problemen worden hierbij niet verwacht doordat het plan door de provincie reeds is goedgekeurd, met uitzondering van een recente verdichting. Het in procedure bren- gen van een totaal plan zou de wo ningbouw slechts vertragen. Wethouder Stegeman deelde maandagmiddag tijdens de verga dering van de commissie gemeen tewerken mee, dat binnenkort de gemeente via advertenties gega digden gaat werven voor de eerste vrije kavels, waarvoor nu al veel be langstelling bestaat. De grondprijs is voor elke woningsoort verschil lend, maar ligt gemiddeld op f 106.- per m2. Het commissielid Westerik becijferde dat de prijs meer dan verdubbeld is, in vergelijking met de eerste opzet in 1972. In totaal zullen in de Beuseberg gebouwd worden: 48 wooneenheden voor eenpersoons- of kleine huishou dens, 66 kleine rijenwoningen, 72 eengezinswoningen, ,86 half vrij staande woningen, 23 vrijstaande huizen en vier woonwagenstand plaatsen. Er zullen kavels komen voor de vrije sectorbouw, premie koop- en huurwoningen en woning wetwoningen. Op zondag 10 maart a.s. wordt in de Ned. Herv. kerk te Holten een bijzondere kerkdienst gehouden. De classis Deventer zal in die dienst afscheid nemen van Rita van Dijk die als zendingsarbeidster in dienst van de Raad voor de Zen ding van de Ned. Herv. kerk zal worden uitgezonden naar Equato riaal Guinee. De dienst wordt ge leid door ds. H. J. Ekker uit Holten in zijn functie van voorzitter van de Classicale Zendingscommissie van de classis Deventer. De dienst zal worden bijgewoond door o.a. de Afrika secretaris van de Raad voorde Zending, ds. P. Magré en leden van de zendingscommis sies uit de regio/classis Deventer. De dienst begint om 10.00 uur. Zowel de commissie Gemeente werken, als de commissie financiën reageerden positief ten aanzien van de kosten voor bouwrijpmaken van de Beuseberg, die zo'n zes ton be dragen. Daarbij is inbegrepen de reconstructie van de uitmonding van de Beusebergerweg, die straks recht tegenover de Wilhelmina- straat zal uitkomen. Het oude ge deelte, nabij de winkel van Baltus zal wel worden gehandhaafd. Over de toekomstige huren kon de wethouder nog geen uitsluitsel geven. Ruw geschat, en afhankelijk van de rijkssubsidie zullen die toch wel boven de f 500.- komen te lig gen. Met de definitieve afronding van het. plan Beuseberg komt straks een einde aan meer dan tien jaar plannen maken en bezwaar aantekenen. De eerste plannen da teren al uit 1970. Een actiecomité kreeg in 1971 tijdens een hoorzit ting de steun van een groot aantal Holtenaren die zich, samen met het raadslid J. Vincent sterk maakten voor het behoud van de Beuseberg. In 1978 werden door de kroon ten slotte alle bezwaren ongegrond ver klaard. Het ontbreken van bouw mogelijkheden elders in Holten lag aan dit besluit ten grondslag. Het duurde uiteindelijk nog zeven jaar voordat de definitieve plannen ter tafel kwamen. Zondag 10 maart a.s. wordt i.p.v. zondagsschool een gezinsdienst ge houden in Bethanië in Dijkerhoek. Aanvang 10.00 uur. Niet alleen de kinderen van de zondagsschool maar ook de ouders en andere fami lieleden worden uitgenodigd de dienst bij te wonen, evenals de ove rige gemeenteleden. De jaarlijkse boomplantdag zal in Holten gehouden worden op 20 maart a.s. Dan zullen 109 leerlingen van de zeven lagerescholen in Hol ten op het sportpark 't Vletgoor 700 bomen, struiken en hëersters gaan planten. Het feest begint om 11.00 uur. Met ingang van aanstaande zater dag houdt het Blauwe Winkeltje aan de Oude Deventerweg op te bestaan. Initiatiefneemsters en eigenaressen vari de galerie, Rita Bos en WH Smit geven er de brui aan. „Het was niet meer op te brengen", licht Wil Smit toe. „We hoefden er geen schatten mee te verdienen, maar de belang stelling was deze koude winter zo slecht, dat we wel genoodzaakt zijn om te stoppen". Nog geen jaar geleden werd de galerie Het Blauwe Winkeltje on der grote belangstelling geopend door Holtens burgemeester, mr. W. L. F. C. Ridder van Rappard. „Dat is eigenlijk de enige keer geweest dat de Holtense bevolking zich heeft laten zien. In de maanden dat wij geopend zijn geweest, hebben wij het voornamelijk moeten heb ben van vakantiegangers en be langstellenden uit de omgeving. Vooral tijdens de afgelopen winter gingen er middagen voorbij dat er niemand een kijkje kwam nemen, ondanks dat op gezette tijden naast het eigen werk van Rita en Wil, exposities werden gehouden van kunstenaars uit de omgeving. „Dat werkte voor ons ook niet meer inspirerend" verklaart Wil. On langs heeft zij met haar -blauwe- pottebakkersmateriaal veel succes geoogst op een expositie in Maar tensdijk. „Dat deed me echt even goed. Het gaat echt niet om die rot- centen, tenslotte kan ik niet leven zonder bezig te zijn met klei. Toch moetje af en toejiet gevoel krijgen dat je werk aanslaat. Dat gevoel misten wij in Holten uiteindelijk helemaal". Wat nu uiteindelijk de oorzaak is van het gebrek aan belangstelling weten de beide kunstenaressen niet precies. „Ik denk dat enerzijds de drempelvrees van de Holtena ren voor een galerie te groot is. Aan de andere kant denk ik dat de loka tie voor het Blauwe Winkeltje niet goed gekozen is. Het viaduct is in Holten daarin bepalend. Alles wat zich daarbuiten afspeelt, onttrekt zich aan de waarneming. Wellicht zou een plaats in het centrum wel gefunctioneerd hebben, al hebben wij ook daar onze twijfels over. Vo rig jaar hebben wij twee maal mee gewerkt aan de braderie. Ook toen merkten wij dat we beschouwd werden als „anders". Wij waren en zijn buitenstaanders gebleven. Dat is naar onze mening steeds een struikelblok gebleven". Ondanks de teleurstelling kijken de beide dames weer uit naar een andere lo katie. Gedacht wordt aan het Berg- kwartier in Deventer. Ook zullen zij deze zomer op verschillende kunst markten in de omgeving vertegen woordigd zijn. Met de sluiting van het Blauwe Winkeltje is Holten nu geheel beroofd van een ruimte waar regelmatig kunstenaars kunnen exposeren. Galeriehouder Vincent heeft al eerder te kennen gegeven om slechts zijn expositieruimte open te suellen voor bijzondere kunstenaars die ook werkelijk pu bliek trekken, zoals enige maanden geleden Kees Stoop. „Er moet dik geld bij", zegt Vincent. „Een galerie kan uitsluitend in stand worden ge houden als neventaak, waarbij een flinke portie enthousiasme het gel delijk tekort doet vergeten". De Zwemschool Holten heeft vo rige week woensdag weer een aan tal gediplomeerde zwemmers afge leverd. Voor het diploma A slaag den: Henk Müller, Richard Krui melaar, Mark van der Linden, Mi chelle den Bouwmeester en Leonie Wegstapel. Zij werden opgeleid door mevrouw Zwienenberg. Holtens N ieuwsb ad Uitgeversmaatschappij Vander LoeffBV in samenwerking met de slichting „Holtens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5, tel. 05483-6 30 22. Donderdag 7 maart 1985 - 37e jaargang - nr. 10 Abonnementsprijs f 34.25 Losse nummers 75 cent Gedrukte oplage 3075 Advertenties: Gertfertsingel4l, Enschede Tel. 053-32 01 41 De eerste herdenkingspenning, die uitgegeven wordt ter gelegen heid van de viering van de 40e be vrijdingsdag, zal op 7 mei uitge reikt worden aan Prinses Mar griet. De penning zal worden over handigd door de voorzitter van de Stichting Nationale feestdagen, mr. W. L. F. C. Van Rappard tijdens de nationale plechtigheid Groesbeek. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! I I Naam: ©Uil j Woonplaats: Gebruik deze bon voor Geeft op als abonnee voor het het opgeven van een I Holtens Nieuwsblad nieuwe abonnee. Dhr/meyr Inzenden aan: Adres: Holtens Nieuwsblad I Antwoordnummer 97 oonpaats 7500 VB Enschede I Hij/zij betaalt het abonnementsgeld I per jaar ad f 34.25 „Wij beginnen ons hier al aardig thuis te voelen. Wij zijn erg trots op ons onderkomen en wij verheugen ons er op het aan u te tonen", aldus de schriftelij ke uitnodiging die Waterloo b.v. stuurde aan de buren om het Open huis te bezoeken op vrijdag 1 maart. Soortgelijke invitaties vielen ook in de bus bij de buren van dierenarts Peter Helthuis aan de Dorpsstraat en bij de klanten van het nieuwe bedrijf DMC, dat zo nauw verbonden is met Holten. In alle gevallen ga ven de buren gaarne gehoor aan de inviatie, zodat het bij de drie bedrijven een gezellige drukte was. „Een huis vol visite. Erg leuk. Zelfs Holtenaren die geen huisdier hebben, zijn een kijkje komen nemen. Dat tekent toch wel de goede sfeer die hier onderling heerst". De buren deden hun felicitaties in veel gevallen vergezeld gaan met een welkomstcadeau, in de vorm van bloemen. De „noa- bers" van Waterloo boden een tweetal plantenbakken aan. Vol trots liet de staf van Waterloo bv onder leiding van directeur J. Hurink, algemeen verkoopleider J. Roet en algemeen technisch verkoopleider M. Lutgerink de moderne produc tiehal zien, die onlangs gereed is gekomen. De oudere Holtenaren die zich de voormalige broodfabriek De Halm nog herinnerden waren vol lof over de metamorfose die het gebouw heeft ondergaan. Uitgebreid kregen de bezoe kers uitleg over de productiemethodes terwijl enkele medewerkers op de verschillende machines hun vakbekwaamheid toonden. In alle drie „open hui zen" werd onder genot van een hapje en een drankje nader kennis gemaakt. Directeur Hurink: „dat er zoveel mensen zouden komen hadden we echt niet verwacht, maar het wordt zeer gewaardeerd. Het aantal Canadezen, dat ge durende de feestweek in Holten bij gastgezinnen zal worden on dergebracht, wordt groter dan aanvankelijk was gepland. Een speciale vertegenwoordiging uit Canada heeft dinsdag een bezoek gebracht aan de plaat sen in de regio, o.a. in Holten. Het blijkt dat veel meer Cana dezen dan was verwacht, de voorkeur geven aan een verblijf in Holten. Men rekent nu op een groep van 85 personen. Hoewel kort dag, denkt het bestuur vol doende gastgezinnen te kunnen vinden. Het bestuur van de Oudheidkamer Hoolt'n, die zo als bekend een tentoonstelling inrichten gedurende de feest week, zoeken voor de tentoon stelling een andere jokatie dan de aula van de Scholengemeen schap. Men acht het niet verant woord de tentoonstelling in de aula in te richten terwijl de school nog in vol bedrijf is. Ge dacht wordt o.a. aan het Dura- pand, waar ook de tentoonstel ling van de handelsvereniging is gehouden. Op de bejaardensoos, die gehou den wordt op 12 maart a.s. in de Kandelaar, zal de heer Broere dia's vertonen van zijn reizen. De soos begint om 14.30 uur. Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104, Boekelo Tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Smidsbelt 37, tel. 05483- 6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Komende vrijdag en zaterdag viert CJV De Vriendenschaar voor de 38e keer haar jaarfeest. On danks het grote aanbod van sport verenigingen en hobbyclubs, heeft het CJV-werk nog niets van haar kracht ingeboet. In het Hol tens Nieuwsblad een gesprek met voorzitter Dini Aalpol. „De Vrien denschaar is een vriendenclub, waarin je jezelf kunt zijn; waarin je leert verantwoording te dragen voor jezelf en voor anderen". Redactioneel medewer ker: J. V/iggers Kolweg 14, tel. 05483- 6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal Tel. 05486-1 32 64 J. Rozendom Schoutenstraat 33a Tel. 05483-6 36 25 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 612 24 tot dinsdag 12 uur. In Bathmen: H. Voogs- geerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1