Holten herboren na lange winterslaap sport a agenda Eerste geslaagden bij Holtense zwemschool I Ruime winst voor waterpolo teams Handballers op winst bij Kwiek Eerste team redt badminton eer j Winst voor Blauw-Wit Nationaal C-toernooi badminton Winst voor Mintonette Biljarten r~ um TICAIO ARICIHAIODI An HULIkNb NltUVWODLAU DONDERDAG 7 FEBRUARI 1985 Zaterdag 2 februari traden het dames- en het herenteam op tegen D.E.K. uit Genemuiden. Als eerste speelde het damesteam. De ploeg nam na ruim 1 minuut speeltijd de leiding door een doelpunt van Erna Veldwijk en nog eens met 2 doel punten van Gerrie Veneman, 0-3. De 2e periode hadden beide teams een 45 seconden overtreding en weer was het Erna die wist door te breken en weer gevolgd door een goal van Gerrie. In de derde perio de bleef het gelijk opgaan terwijl in de 4e en laatste periode het Moni que Schreurs was die de wedstrijd afmaakte tot 0-6 in het voordeel van Twenhaarsveld. Na de dames traden de heren op. Voor hen was het een makkelijke klus temeer omdat D.E.K. onder aan de ranglijst staat met 0 punten en Holten op kop staat met 12 pun ten. De afworp was nog maar net begonnen of Ernst van de Ende scoorde voor Twenhaarsveld de openings-treffer hiermee nam Hol ten gelijk de leiding gevolgd door verdere goals van Wim Mooiweer en Anton Aarsen 0-3. In de tweede periode liep de stand verder uit met 2 goals van Anton en een mooie te- gengoal van D.E.K. De derde perio de was ook weer voor Holten en nu was het Edwin Stegehuis en Wim Mooiweer dat de stand nog verder uitbreidde tot 1-7, terwijl het in de 4e en laatste periode verder uit groeide tót 1-11 met goals van An ton, Ernst, Edwin en Wim Mooi weer. Door een misverstand in de Holtense verdediging profiteerde D.E.K. nog een keer terwijl Edwin vlak voor het eind de wedstrijd be sliste met een goal tot 2-12 in het voordeel van Twenhaarsveld dat hiermee zijn positie als koploper van de ranglijst verstevigde met 2 punten verschil van zijn rivaal en nog 6 wedstrijden te spelen. Volgende wedstrijd is voor zowel de dames als voor het herenteam een thuiswedstrijd in Rijssen tegen respectievelijk het dames team van het Ravijn en het heren team van de Oostdobbers op zaterdag 16 fe bruari a.s. Vertrek voor beide teams om 15.45 uur vanaf de dorps school precies. Voor toeschouwers en supporters is de toegang geheel gratis. Holten schijnt tijdens de winters laap een gedaanteverwisseling te hebben ondergaan. Was het eerst angstig en gehaast, nu overtuigend en agressief hetgeen leidde tot een aantrekkelijke partij voetbal op een goed bespeelbaar veld. Meteen van de aftrap af namen de mannen van trainer Jan Veen- stra het initiatief en gunden ze de tegenstander geen meter ruimte. Na 8 minuten resulteerde dat al tot een doelpunt. Henk Veneklaas, het aanspeel- en rustpunt in de aanval, gaf een voorzet op maat en René Bannink zette de keeper via een te genstander op het verkeerde been (0-1). Hoewel het spel van Dalfsen goed verzorgd was, waren de gast heren niet echt gevaarlijk. Holten daarentegen wel. In de 17de mi nuut slalomde Danië1 door de ach terhoede, zijn voorzet werd door René Bannink tegen de doelman geschoten en in tweede instantie verzuimde Henk Veneklaas de bal tegen het net te werken. In de 25ste minuut forceerde de goed spelende Edwin Brouwer een hoekschop die Holten op 0-2 bracht toen de doel man zich verkeer op de inswinger van alweer René Bannink. Na de rust startte Dalfsen sterk, maar de rood-zwarte verdediging, onder goede leiding van doelman Erwin Stukker en Henk Warrink, wist van wanten en loste een paar moeilijke situaties op. In de 8ste minuut stuurde Herman ten Velde René de diepte in en hij scoorde met een bekeken lobje een hattrick (0-3). Toen de Holtenaren even met gedachten ergens anders waren kreeg Kamphuis plotsklaps een kans die hij doeltreffend benutte (1- 3). Dalfsen zag het toen weer zitten en probeerde Holten onder druk te zetten. De Holtense aanval kreeg hierdoor wat meer ruimte en coun terde zeer gevaarlijk en stuurde de doelman voor de 4de keer naar het net, maar de treffer werd door de uitstekende scheidsrechter Aedri- aanse wegens buitenspel afge keurd. Met nog tien minuten te gaan werd het toch nog 1-4 toen Erik Knapen alleen voor de keeper, die zich als een tijger voor de bal wierp, heel bedachtzaam de bal over de goalie heen in het net wipte. Indien Holten zo blijft spelen is er geen kou aan de (voetbal)lucht, zal handhaving in de 4de klas geen en kel probleem opleveren en kan de nieuwe trainer Jan Bul teel de com petitie '84/'85 met frisse moed be ginnen. Blauw Wit Zaterdag 9 februari Voorwaarts 2 - Blauw Wit 114.30 u. V. 13.30 u.; Voorwaarts 3 - Blauw Wit 2 14.30 u. V. 13.30 u.; Blauw Wit 3 - Excelsior 612.45 u.; Blauw Wit 4 - Vesos 5 12.45 u.; Enter V. 5 - Blauw Wit 5 Tijd?; Blauw Wit 6, 7, 8 en 9 spelen onderlinge wedstrijden op 't Vletgoor. Bij slechte weersomstan digheden in sporthal 't Mossink. S.V. Holten Holten 1 - Go Ahead 14.30 uur. Junioren: Excelsior Al - Holten Al 14.30 u. V. 13.45 u.; Holten A2 - Excelsior A2 14.30 u.; Holten A3 - Excelsior A3 14.30 u.; Excelsior BI - Holten BI 14.30 u. V. 13.45 u.; Excèlsior B2 - Holten B2 13.00 u. V. 12.45 u.; Hol ten Cl - Excelsior Cl 14.30 u.; Hol ten C2 - Excelsior C2 13.00 u.; Hol ten C3 - Excelsior C313.00 u. Handbal Programma: za. 9-2: Al vrij; A2 uit tegen Zwolle om 16.00. Vertrek 14.45; B1 vrij; B2 vrij; JB1 vrij. Zo. 10-2: C1 thuis tegen A B.S. om 13.00. Dames junioren vrij; Dames se nioren thuis tegen Achilles om 15.45; Heren 1 thuis tegen Heeten om 14.40; Heren 2 uit tegen Schalkhaar om 10.55. Vertrek 9.45. Badminton 9 febr. Phoenix 6-BCH 4 te Kampen 14.00 u; 11 febr. BCH 2-NOP 2 't Mos sink 19.30 u.; 13 febr. BCH 5-Deventer 7 't Mossink 19.00 u.; BCH 6-ABS 4 't Mossink 19.00 u;-14 febr. Survive 3- BCH 3 te Dedemsvaart 19.30 u. Volleybal 19.00 meisjes B1-Volley '63, meisjes C1-Vrivo, jongens B-Flash Stars; 20.15 heren 1-Setash, dames 3-SVH; 21.00 dames 1-Flash, 21.30 heren 3- heren 2, dames 4-Zwaluwen 5. Tegen het op de laatste plaats staande Kwiek heeft Holten in een slechte wedstrijd, toch de beide punten gepakt. In de uitwedstrijd bleek het team slecht te motiveren om deze zwakke tegenstander op de juiste wijze op te rollen. Holten startte met de zekerheid, dat het zowel technisch als fysiek meer in te brengen had. Al snel kwam Hol ten op een ruime 11-3 voorsprong zodat alle spanning verdween. Daardoor zag Kwiek kans terug te komen tot de 12-8 bij rust. Ook na rust liep de voorsprong van Holten geen ogenblik gevaar, maar het ni veau van de wedstrijd was niet een 2e klasse waardig. Met een goed op schot zijnde Johan Plantinga - 9 treffers - won Holten ruim met 23- 16. Maar de komende week zal te gen Heeten thuis uit een ander vaatje getapt moeten worden. Sco res: Johan Plantinga 9, Meino v. Beek, Frans v. Gennep 4, Nico Vorst 3, John Lamping 2, Jan v. d. Hoffl. De dames junioren startten te gen Schalkhaar zeer voortvarend en namen al snel een 0-4 voor sprong. Daarna vatte men het alle maal te makkelijk op. Schalkhaar kwam daardoor nog voor rust terug tot 3-4 en vlak na rust zelfs gelijk. Toen bleek toch, dat Holten meer in huis had dan de gastvrouwen. Met een aantal snelle combinaties en mede dank zij een goed keepen de Jannie Hovenkamp kon Holten een 6-8 winst uit Gorssel mee naar huis nemen. Scores: Ineke Leeftink 3, Jeanet Nijland 2, Diana Bulsink, Linda v. d. Wijk en Colette v. Gen nep 1. Jeugd Al trof in Heeten een te sterke tegenstander. Een niet goed slui tende verdediging en niet altijd even goed uitgespeelde aanvallen zoogden er voor, dat Heeten een rui me 12-4 overwinning kon boeken. B2 leverde een prima prestatie door koploper A.B.S. op een gelijk spel te houden. Was eerder in de competitie kansloos verloren, nu nam Holten bij rust een 1-0 voor sprong. Na rust ontspon zich een spannende wedstrijd waarin de ploegen de punten met een 3-3" eindstand deelden. Woensdag 30 januari hebben de eerste leerlingen van de Zwemschool Holten het zwemdiploma A behaald. Na drie en halve maand instructie gin gen de vier kandidaten Wilco Holle- BCH 1-ABS 2 Het perste team speelde een thuis wedstrijd op maandag 28 januari. John Jacobs begon en hij won met niet zo heel veel moeite. Ook Eddie Willemink won zijn enkelspel, maar met wat meer inspanning. Sopja de Roos had, ondanks haar grote voorsprong in het begin, toch nog wel enige moeite om in twee games te winnen. Gea Beldman had drie games nodig om haar tegenstand ster te verslaan. Het gemengddub- bel van John en Gea werd in de der de game met veel moeite gewon nen. Sonja en Eddie hadden weinig Leusen. Ondanks een wedstrijd in drie games van Jan Jacobs en het sterke terugkomen van Ivonne in haar tweede game, werde'n" alle en kelspelen verloren. Willie en Jan verloren hun gemengddubbel, maar Ivonne en Theo Nieuwvéld konden de eer redden. Het heren en damesdubbel waren ook een prooi voor de thuisspelers. Eind stand 7-1 voor Nieuw Leusen. Netwerk 3-BCH 4 In een zaal, die eigenlijk niet voor badminton geschikt is, wisten Mar- janka van Maurik, Hermanna Krik- kink en Sijtze Meinsma hun enkel- last met hun tegenstanders en won nen vlot. De heren- en damesdub bel verliepen prima. Eindstand 8-0 voor BCH 1. Hasselt 1-BCH 2 Zoals gebruikelijk werden eerst de herenenkels gespeeld. Pieter Aar sen won met niet al te veel moeite. Theo Aarsen kon echter niet in zijn spel komen en verloor. Jet de Beus had ook geen succes, invalster Di- nie Wegstapel begon goed, maar kwam toch nog wat conditie te kort. De dubbelspelen gingen niet veel beter en werden allemaal in het voordeel van Hasselt beslist. De einduitslag: 7-1 voor Hasselt. Nieuw Leusen 1-BCII3 Op 26 januari trad het derde, met Ivonne Hanenburg en Willy Aan stoot als invalster, aan tegen Nieuw spel te winnen. Gerrit de Roos moest optornen tegen een zeer ster ke nieuwe tweede heer; helaas moest hij het punt aan de gastheer laten. Ook alle dubbelspelen wer den daarna door Netwerk in winst omgezet, zodat de eindstand 5-3 in het nadeel van BCH 4 werd. Het spiegelbeeld van de thuiswedstrijd. BCH 6-ZBC 10 Het team uit Zwolle kwam een half uur te laat. Toch bleek het voor de Zwollenaren niet moeilijk om bin nen de gestelde tijd alle partijen te spelen. Roelie Zuethoff, Gerrie Ool- bekkink en Bet Postma moesten zich gauw gewonnen geven. Wil Piechnick vocht wat hij kon, maar ook hij verloor. De dubbelspelen waren ook zo voorbij; 0-8 werd de eindstand. gien. Marcel de Beus, Jaqueline Kel der en de heer Kolkman naar het zwembad De Whee in Goor, waar on der het toeziend oog van de afgevaar digde van de KNZB werd afgezwom men. Alle vier mochten na afloop het diploma in ontvangst nemen. De Zwemschool Holten begon op 3 oktober in het zwembad van hotel het Lósse Hoes op de Holterberg. De lei ding is in handen van Louise Zwienen- berg. „Het was voor ons een grote gok", vertelt Louise. „Wij hadden de nodige problemen verwacht in ver band met de perikelen rond het Lósse Hoes. Gelukkig is dat niet het geval. Wij hebben van de familie Murris de volledige medewerking en de kinde ren met hun ouders zijn reuze enthou siast". Niet alleen de jeugd heeft de weg naar het Holtense overdekte zwem bad gevonden, ook de volwassenen uit Holten en omgeving die de zwem kunst nog niet machtig zijn, hebben de watervrees overwonnen en zwem men volop hun rondjes. De oudste van de ploeg is 72 jaar. De animo voor de zwemles is groot, vooral van de jeugd. Bij de ouderen, die op eigen uren kunnen zwemmen, is nog Wel Het eerste van Blauw Wit heeft zaterdagmiddag op een goed be speelbaar terrein op het Vletgoor met 3-2 gewonnen van de Twentse eerste klasser Enter Vooruit 2. Trai ner van de Enter V. reserves is Henk Mennegat die met ingang van het seizoen Blauw Wit gaat trainen. Voor de thuisclub scoor den Hans Stam (2x) en Harry Kolk man. Blauw Wit 2 speelde thuis vriend schappelijk tegen Enter Vooruit 3. Henk Aanstoot en Gerrit Stam zorgden voor de doelpunten. In de laatste tien minuten kreeg Blauw Wit een handvol prachtige kansen waarmee te „wild" werd omge sprongen. Wanneer het doel drie meter breder en 5 meter hoger was geweest zou Blauw Wit de beide puntjes hebben gepakt. Vol trots poseren de eerste gediplO' meerden van de Zwemschool Holten, samen met hun instructice, mevrouw Louise Zwienenberg, v.l.n.r.: Wilco HollegienMarcel de Beus, Jaqueline Kelderen de heer Kolkman. een plaatsje vrij. Volgende maand hoopt de volgende ploeg af te zwem men. Ook dan zal gebruik gemaakt worden van het zwembad „ds Whee" in Goor onder officieel toezicht van de bondsvertegenwoordiger van de KNZB. Leerlingen kunnen in het hotel zwembad les krijgen vanaf vier jaar. Informatie en opgave verstrekt me vrouw Louise Zwienenberg, tel. 05470-7 49 24. Badmintonclub Holten heeft voor het eerst in zijn bestaan een nationaal C-toernooi geor ganiseerd en wel voor zaterdag 9 februari a.s. in sporthal 't Mos sink. Van diverse verenigingen uit de verre omtrek zijn inmid dels een 50-tal inschrijvingen binnen gekomen. Inschrijvin gen met namen, die garant staat voor fraai badminton. Vanaf 's morgens negen uur tot onge veer zes uur 's avonds zullen in alle spelsoorten, dames- en he ren enkel, dames- heren- en ge mengd dubbel, een fors aantal partijen gespeeld worden. Voor Holten een uitstekende gele genheid kennis te maken met de badmintonsport. Tevens kun nen dan de Holtense deelne mers en deelneemsters worden aangemoedigd. Zonder twijfel zal men dan kunnen vaststellen dat badminton méér is dan een slag in de lucht, maar een at tractieve sport, zowel voor spe lers als toeschouwers. De entree tot de sporthal is gratis. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 29 JANUARI 1985 VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN: i0.8h- aan mevr. E. Brefeld-Strikwold voor een lijsterbes bij de woning Verzetstraat 37; - aan Th. M. A. Nieuwveld en M. Kettelarij voor een boom bij de percelen Kolweg 28 en 30;- aan G. Schoenmaker voor een boom bij het perceel Verzet- straat 76; - aan de heer G. W. Barvelink voor enkele bomen bij het perceel Kappertsweg 1 - aan de heer B. Ophof voor 2 bomen bij het perceel Pastorie straat 41 - aan de heer P. B. Muller voor 2 iepen bij het perceel Köllings- erf 29; - aan mevr. E. Drenth-van de Velde voor één linde bij het perceel Schoutenstraat 42; - aan de heer J. H. Heeregrave voor één lijsterbes bij het perceel Verzetstraat 33; - aan de heer H. G. Dikkers voor één berk bij het perceel En- kweg 7;- aan de heer H. Vukkink voor een boom bij het perceel Koster spad 10; - aandeheerH. Vruggink voor enkele bomen naast de woning Rö- rikstraat 12; - aan de heer J. W. Beunk voor één boom bij de woning Bessink- passtraat 5; - aan de heer J. B. van der Heydt voor 10 bomen bij het perceel Postweg 45; - aan de heer G. J. Krieger voor 8 sparren aan de Landuwerweg; - aan de heer H. Mossink voor een boom in de achtertuin bij de woning Nagelhoutstraat 25; - aan de heer B. M. Gerritsen voor 2 bomen bij de woning Verzet straat 35;- aan de heer A. de Grip voor enkele bomen bij het perceel Vianen- weg 130; - aan woningbouwvereniging „Onze Woning" te Deventer voor een boom bij de percelen Hoffesstraat 27 en 39; 2. VERLEENDE TOESTEMMING VOOR AFZETTEN HOUTWAL: - aan de heerG.J. Luggenhorst; - aan de heer H. J. Arfman; 3. aan Organisatiecomité kinderkledingbeurs vergunning verleend voor het houden van een kinderkledingbeurs op 16 april en 15 oktober 1985 bij café-restaurant Vosman te Holten; 4. aan z.v.v. Blauw-Wit '66 vergunning verleend voor het houden van een verloting; VOOR HET INWINNEN VAN INFORMATIE OVER DE ZAAK ZELF DAN WEL OVER EVENTUELE MOGELIJKHEDEN TOT HET INDIENEN VAN EEN BEZWAAR- OF BEROEPSCHRIFT KAN MEN ZICH WENDEN TOT DE AFDELING ALGEMENE ZAKEN TER GEMEENTESECRETARIE. COMMISSIE SOCIAAL-CULTUREEL WERK De eerstvolgende openbare vergadering van de Commissie Sociaal- Cultureel Werk wordt gehouden op maandag 11 februari a.s. om 19.45 in de commissiekamer van het gemeentehuis. Het enige punt op de agenda is het voorstel met betrekki ng tot de subsi die-aanvraag van peuterspeelzaal 't Knötterheukske, Dijkerhoek. SPREEKUUR WETHOUDER STEGEMAN Wethouder Stegeman is verhinderd op maandag 11 februari a.s. spreekuur te houden. HINDERWET TER1NZAGELEGGING AANVRAGEN OM VERGUNNING Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Hol ten liggen vanaf 11 februari 1985 tot en met 11 maart 1985 op werkda gen van 9.00 tot 12.00 uurter inzage de verzoeken om vergunning inge volge de Hinderwet van: 1. de heer H. B. J. Velthuis Larenseweg 106 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een rundvee- en varkensfokbedrijf annex opslag van mest en dieselolie 2. de heer G. J. Veneklaas Slots Tolweg 6 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van een rundvee- en varkensmestbedrijf, annex opslag van mest en dieselolie 3. Schietvereniging „de Eendracht" p/aChurchillstraat 117, Holten tot het uitbreiden en wijzigen van een schietinrichting voor het schieten met luchtdrukbuksen en -pistolen in het perceel Oranjestraat 38 4. Directie Overijsselse Autobusdiensten (OAD) Burg. van der Borch- straat 2 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (garage/werk- plaats/herstelinrichting, stalling van voertuigen, kantoren en opslag van aardolieprodukten) omvattende vergunning. Voorts liggen deze aanvragen gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal „'t Mossink" (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Van de onder 1 en 2 vermelde aanvragen liggen tevens de ontwerp beschikkingen ter inzage. De ontwerp-beschikkingen omvatten het onder voorwaarden verlenen van de vergunning. Schriftelijk kunnen tot 11 maart 1985 gemotiveerde bezwaren worden ingediend bij het college van Burgemeester en Wethouders van Hol ten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrifte heeft ingediend worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet bekend gemaakt. Met betrekking tot de aanvragen, vermeld onder 3 en 4 kan een ieder in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar inbrengen tegen de aanvragen om vergunning en wel op een openbare zitting, waar gele genheid wordt gegeven tot gedachtenwisseling, te houden op woens- dag,27februari 1985,des morgensom 10.00 uur (aanvraag nr. 3s.v.de Eendracht"en om 11.00 uur (aanvraag nr. 4 - OAD) ten gemeentehuize van Holten. Ten aanzien van de aanvragen 1 en 2 kan een ieder ook verzoeken om in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvragen en/of de ontwerp-beschikkingen. Hiervoor dient men dan een afspraak te maken vóór 4 maart 1985 met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. Mintonette 1-Zwaluwen 3 3-1 Afgelopen zaterdag hebben de Mintonette-dames opnieuw twee belangrijke punten gehaald. Het was een zwaarbevochten zege in een wedstrijd waar van beide kan ten goed spel werd getoond. In de eerste set nam Mintonette een gro te voorsprong (9-0) door een harde opslagserie van Martien Sarink. Hierdoor was de eerste set snel be keken, met 5-15 won Mintonette. In de tweede en derde set gaven de beide teams elkaar goed tegen spel, waardoor de stand vrijwel ge lijk opging tot ongeveer 10-10. In de tweede set maakte Mintonette het werk goed af (11-15), terwijl in de derde set de laatste punten voor Zwaluwen waren (15-11). De vierde set moest dus de beslissing bren gen. Ook in deze set bleef het tot- het einde toe spannend. In de gelijk opgaande strijd trok Mintonette uiteindelijk aan het langste eind (11-15). Vrijdag 8 februari spelen de dames om 21.00 uur tegen Flash uit Nijverdal. In de wedstrijden van de compe titie biljartbond „Ons Genoegen' speelden de Holtense clubs als volgt: Hoofdklasse: N.B.C.-Kalfsterman 6-2, Jansen-de Budde 6-2. Voor de beste partij tekende Alberts var Jansen met 160-11-36-14.55 en ook de hoogste serie met 36 caramboles kwam op zijn naam. Overgangsklasse: Oude Aanleg 1 Jansen 2 8-0, Vlishoek-BCOG 4-4. Kalfsterman 2-BVW 6-2. Beste par tijen H. Bekkemens van Kafster- man met 65-13-11-5 en H. Koetsier van „Stroek" met 99-18-24-5'/^ Eerste klasse: Oosterbeek 1-Kalfs terman 3 4-4, Viersprong 1-Jansen 3 4-4.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 5