Prinsenbal '85: bomvol maar knal gezellig Bevolking nauw betrokken bij be vrij dingsfeest Kerkdiensten Medische diensten van dag tot dag Homburg eo Bloemcollages in De Diessenplas Vandaag zuurkool! HOLTENS NIEUWSBLAD Gevonden voorwerpen Profotolezing ballonvaart O E E R Kindercarnavel GARAGE SCHUPPERT BV Kijk of er Homburg op staat, fr/ff/i? JU Maak het extra lekker met de Boer'n rookworst van Homburg. Per stuk bij ons DONDERDAG 7 FEBRUARI 1985" De komende viering van het bevrij dingsfeest, dat nu definitief gepland is voor de week van 29 april tot en met 8 mei, zal niet alleen in het teken staan van een herdenking, maar te vens een link leggen naar heden en toekomst. Daarvoor zal een speciale herdeningpenning geslagen worden, waarvan de opbrengst ten goede komt van Amnesty International. De penning, die geslagen wordt bij de Koninklijke Begeer, is een ontwerp van Henk van Bommel, naar een idee van de Holtense kunstenaar Kees Stoop. In totaal zullen duizend penningen worden geslagen. De Stichting Viering Na tionale Feestdagen Holten deelde dit mee tijdens een persconferentie waarin de plannen voor het komen de Bevrijdingsfeest werden ont vouwd. Het belooft een feest te wor den waarin de gehele bevolking van Holten zich bij betrokken kan voelen. De officiële opening vindt op 29 april 's avonds plaats in de aula van de Scholengemeenschap. Dan zul len vijftig Canadese gasten verwel komd worden en zal de tentoonstel ling van de Oudheidkamer worden geopend. Tevens zal de eerste pen ning worden aangeboden aan een vertegenwoordiger van Amnesty International. Een bevrijdingscon cert besluit de eerste dag. Op 30 april, Koninginnedag, wordt zoals elk jaar een aubade gehouden door de schooljeugd. Aansluitend zullen in het centrum allerlei activiteiten worden gehouden, waaraan jong en oud kan deel nemen. Voor de kleu ters is in het gymnastieklokaal aan de Dorpsstraat een poppenkast voorstelling. 's Middags om 13.00 uur gaat dan de grote bevrijdings optocht van start waarvoor nu al veel aanmeldingen binnen zijn. Alle clubs en verenigingen kunnen hieraan deelnemen. Na afloop van de optocht wordt op Kalfstermans weide het jaarlijkse volksfeest ge houden, dat dit jaar een extra be vrijdingstintje meekrijgt. Het over volle programma wordt besloten met een toneelvoorstelling door een van de plaatselijke toneelclubs in Irene, voor de ouderen en een bevrijdings cq. oranjebal in de aula m.m.v. Saturnus. Op 1 mei wordt aan het eind van de middag een be vrijdingsloop gehouden. De dag daarop gaan de Canadese gasten met de gastgezinnen een dagje er op uit. Tevens wordt die dag een toertocht gehouden van oude mo toren die zal eindigen op het Smids belt. Alle koren van Holten zullen op 3 mei een concert geven in het teken van de bevrijding. De doden herdenking op 4 mei zal een bijzon dere gebeurtenis worden op de Ca nadese begraafplaats, waarbij ook alle schoolkinderen aanwezig zul len zijn. 's Avonds wordt in de Ned. Herv. kerk een gedenkdienst ge houden waarbij ook gesproken zal worden door Amnesty Internatio nal. Op de officiële bevrijdingsdag, zondag 5 mei kan jong en oud deel nemen aan een fietspuzzeltocht. Het programma voor 6 mei omvat een herdenking op de Canadese be graafplaats bij Groesbeek, waarbij de leden van het Koninklijk huis aanwezig zullen zijn. Afhankelijk van de wensen van de Canadese gasten zal op 7 mei een soortgelijke herdenking worden gehouden op de Canadese begraafplaats in Hol- De Herdeningspenning wordt uige- voerd in brons en heeft aan de beel denaarskant als symbool van Hol ten de dorpspomp geflankeerd door twee vrije vogels en aan de andere kant het opschrift van de gedenksteen op de Canadese be graafplaats. ten. Het omvangrijke programma wordt op 8 mei besloten met een „social Evening" van de Canadese gasten en de gastfamilies. Het ge hele programma wordt in een boek werkje samengevat dat een dezer dagen van de persen rolt. /Z\ Ned. Herv. Kerk 10.00 uur ds. H. J. Ekker, Bed. Heilige Doop., 19.00 uur ds. R. Visser, Jeugddienst in samen werking met P. C. G. J. en C. J.V. met als thema het project van de N.C.R.V. „Voor elkaar". Uitgangscoll.: 's morgens Ned. Bijbelgenootschap, 's avonds plaatselijk jeugdwerk. Oppasdienst: Diny Aalpol en Jorien Verboom. Diessenplas: 19.30 uur m.m.v. Leger des Heils. Geref. kerk 9.30 uur en 15.00 uur ds. M. Berg. In beide diensten is de le coll. bestemd voor de kerk en de 2e voor rente en aflossing. Kindernevendienst: klas 1 o.l.v. mevr. A. Beldman-Staman. Klas 2 o.l.v. mevr. R. Kolkman- Bolink. Oppasdienst: Mevr. Tromop-Imhof, mevr. Paalman-Verveda, Janette Pot man (res.), Ans Aanstoot en Di- anne Bosschers. R.K. Kerk 10.00 uur Heilige Mis in gebouw „Irene". Dijkerhoek 10.30 uur ds. R. Visser, uitgangs coll. (zieN.H.K.) Okkenbroek 10.00 uur ds. G. Bouman. Bed. Heilig Avondmaal. Nieuw Heeten Zaterdag 19.00 uur zondag 8.00 en 10.00 uur. Arts W. R. van Couwelaar, Keizers- weg 32, tel. 05483-6 35 53. Spreekuren: 11.00 en 16.00 uur. Doktor J. A. H. Bruins is met vakantie tot maandag 18 febr. Wijkverpleging Dienst: 7 t/m 14 febr. zr. J. Koer- se, tel. 05700-2 27 00. Spreekuur wijkverpleegkundige alle week dagen van 13.30-14.30 uur. Gaar- denstraat 29, tel. 6 14 36. Tevens dan afhalen en terugbezorgen van magazijnartikelen. Diëtiste spreekuur (op afspraak elke le en 3e dinsdag v.d. maand. Tandarts E. R. M. Bijlsma, Grotestr. Die- penheim, tel. 05475-20 10. Spreekuur voor spoedgevallen: 17.00-17.30 uur. Dierenarts Ook voor kleine huisdieren. W. C. C. Wamelink, Houtweg 18, tel. 05483-6 20 04. Kleine Huisdierenpraktijk P. E. Helthuis, Dorpsstr. 63a, tel. 6 33 77, b.g.g. 05759-22 22. Kleuter/Zuigelingenbureau Gaardenstraat 29 of afspraak. Fysiotherapie Alle werkdagen wijkgebouw Stichting Kruiswerk, Gaar- denstr. 29. Stichting Maatschappelijke dienstverl. Midden-Overijssel Gaardenstr. 29, tel. 6 27 84. Voor maatschappelijk werk, gezins- en bejaardenverzorging. Spreekuur: maandag t/m vrij dag 8.30-9.30 uur en volgens af spraak. Ziekenfonds Spreekuur vrijdag van 8.30- 10.00 uur in het Groene-Kruis- gebouw, Gaardenstraat en vol gens afspraak. Ziekenvervoer 0011 of dienstdoende arts 05483-6 35 53. Open bejaardenwerk Inlichtingen tel. 05483-6 12 01 of 6 15 17. Energiebedrijf Storing electriciteits- en gas- voorziening melden bij gem. Energiebedrijf, tel. 05483- 6 18 14. Politie 05483-5 13 52 of 6 26 55 na 18.00 uur bellen 038-97 12 34. Brandweer Tel. 00 11 (dag en nacht). Donderdag 7 februari: 20.00 uur Jaarvergadering afd. Holten Chr. Boeren- en Tuindersbond in „De Kandelaar". Vrijdag 8 februari: 20.00 uur Derde Klaverjasavond comp. 84/85 ZW „Blauw Wit" in club huis 't Vletgoor. 20.00 uur Feest avond Holtense Vrijwillige Brandweer in café-rest. „De Biester". Zaterdag 9 februari: 9.30 urn- Aanvang spellenmorgen pupil len SV „Holten" en „Blauw Wit" in kantine S.V. „Holten". 15.00 uur Carnavalsfeest voor de min- der-valide Keunedorp(ers) er- tjes bij „de Biester". Zondag 10 februari: 11.15 uur Aanvang Jongerenzondag in ge bouw „Irene". 11.30 uur Koffie concert in aula Scholengemeen schap Holten. 14.00 uur Dansen in bar-dancing „De Wippert". Maandag 11 februari: 19.30 uur Ruilbeurs Holtense Postzegel club in rest. „Vosman". Excur sie van de HVG „Ora et Labora" naar de Mona-fabriek in Bome. Dinsdag 12 februari: 20.00 uur Bijzondere ledenvergadering afd. Holten „Vrienden van de Hartstichting" in restaurant „Vosman". Woensdag 13 februari: 20.00 uur vergadering afd. Dijkerhoek Ned. Bond van Plattelands vrouwen in café-rest. „Het Bon te Paard" m.m.v. A.N.W.B. Zaterdag 16 februari: 13.00 uur Keuring wagens etc. carnavals optocht. Vertrek optocht Kei- zersweg 13.45 uur. 15.00 uur Kin- dervamaval in zaal „Vosman". 20.30 uur Grote carnavalsavond in zaal „De Poppe". Zondag 17 februari: 13.30 uur Gecostumeerde voetbalwed strijd op „Meermanskamp" om de „Keune-cup". Aansluitend „Kleintje-carnaval" in hofbar „Tonnie en Betsie". Maandag 18 februari: 20.30 uur Rosenmontag in café Jansen met de „Funmakers". Dinsdag 19 februari: 15.00 uur Bejaardencarnaval in Hofbar „Tonnie en Betsie". 20.00 uur Vergadering afd. Holten Ned. Bond van Plattelandsvrouwen in zaal „Vosman". Onderwerp „De spoorwegen" (met dia's over reizen en trekken door de eeuwen heen). 20.30 uur Afslui- tingsfeest carnaval 1985 in „Hof bar". 20.00 uur „Politiek-eafé afd. Holten WD in café-rest. „De Biester". Donderdag 21 februari: 20.00 uur Vergadering afd. Holten Chr. Bond van Plattelandsvrou wen in „De Kandelaar". Spr. mevr. G. J. Bongers-Kaastra uit Arnhem. Onderwerp „Drankbe strijding". woensdag 20 februari: 14.30 uur Bejaardensociëteit Holten in gebouw „Irene". Spr. notaris van Kaam uit Hellendoorn. On derwerp „Erfrecht". Maandag 25 februari: 20.00 uur Jaarvergadering M.A.C. „De Holterberg" in clubhuis „De Biester". Gevonden: een witte fietspomp; een heren quartzhorloge; een quartzhorloge merk Emda; een damesquartzhorloge merk Omac; een paar bruine heren- glacé's; een quartzdameshorlo- ge merk Qualitime; een sleutel merk Assa; sleutels aan ring met rode label; een zwart-bonte kater. Verloren: blauw/witte shawl; een bromfietsplaatje SJT 631; een bankbiljet van f10.-; een bankbiljet van f 25.-; een zwarte portemonnaie inhoudende sleu tels en ongeveer f 35.-; een zwar te herenportemonnaie met enig kleingeld; een zwarte dames- portemonnaie met giropas. Zaterdag 16 februari is weer het Kindercarnaval. Na de optocht, waar jullie ook in meelopen, gaan om 15.00 uur de deuren van zaal Vosman open voor de Keunedarp- se jeugd. Het wordt weer een fan tastische middag, maar dat kom je zelf maar bekijken. Entree is gratis, maar kom wel verkleed, en trek een vrolijke smoel dan wordt het weer een dolle boel. Ouders van kinde ren die worden gebracht, kunnen in de voorzaal van. Vosman wachten. Op zondag 10 februari bijt ensem ble „Ad Libitum" het spits af van de koffieconcerten in 1985 „Ad Libitum" bestaat uit vier leden. Ellen Hardy - fluit, Sjo Gelissen - hobo en piano, John Keulers - klarinet en Henri Pastoor - fagot. De naam „Ad Libitum" („naar be lieven"), is gekozen vanwege de vele kombinatie mogelijkheden binnen het ensemble. Zij spelen niet alleen in kwartetvorm, maar ook in kleinere bezettingen, waar bij de hoboïst zijn hobo af en toe verwisselt voor de piano. Dankzij de variabele bezetting beschikt het ensemble over een breed repertoi re, dat het tijdvak van 1650 tot he den bestrijkt. De leden van het ensemble stude ren allen aan het Maastrichts Con servatorium. Zij zijn sinds 1984 ver bonden aan de Stichting Live Mu sic Now. De Stichting die jonge ge talenteerde beroepsmusici kansen TOYOTA Schuppert De garantie voor service en kwaliteit Off. Toyota-dealer voor Holten-Bathmen eo. Oranjestraat 30 r~Tel. 05483"6 13 63 biedt om podiumervaring op te doen. Het programma van a.s. zondag omvat werken van Mercker: Vival di; Saint-Saëns; Harold; Janacek, Devienne; Nilsson en Bela Tardos. Plaats: aula van de Scholenge meenschap Holten, Aanvang con cert: 11.30 uur (zaal open 11.00 uur). Einde plm. 13.00 uur. Toegangsprijs inklusief een kop je kopffie is f5,-. Kinderen t/m 14 jaar en C.J.P.-kaarthouders f3,-. Gratis kindercrèche. Voorverkoop bij de V.V.V., 't Paalhuus en de Rabo-Bank Holten. Donderdag 14 februari staat bij fotoclub Profoto een avond op het programma met als thema ballon vaart. Gastspreker is de heer H. Koning uit Enschede, een gere nommeerd ballonvaarder en ent housiast fotograaf. De heer Koning zal aan de hand van dia's laten zien wat cr allemaal moet gebeuren voordat een ballon de lucht in kan. Daarnaast zal hij diawerk vertonen dat gemaakt is vanuit de mand. Deze imposante opnamen nemen de toeschouwer als het ware mee in de mand en gunnen hem een unie ke blik op diverse landschappen. Iedereen die geïnteresseerd is in ballonvaart en/of fotografen is van harte welkom. Plaats van hande ling is ,,'t Paalhuus". Aanvang 20.00 uur. SUPERMARKTEN procédé worden de bloemen ge droogd en geprepareerd. Na veel experimenteren is het haar gelukt om de kleuren van de gedroogde bloemen tien jaar lang natuurge trouw te bewaren. Tijdens een le zing in De Diessenplas gaf me vrouw Sanders uitleg over de plan ten en bloemen die zij gebruikt en vertelde zij allerlei aardige anecdo tes. De tentoongestelde boeketten munten uit door het natuurlijke ka rakter en de fraaie composities. Vooral in het gebruik van allerhan de soorten grassen heeft Jolanda Sanders een hoge graad van perfec tie bereikt. Zij weet in haar werk stukken een diepte te brengen die natuurgetrouw aandoet. De bloem- collages zijn te koop, waarbij ver meld kan worden dat daarbij een lijst van de gebruikte bloemen en grassen meegeleverd wordt. De ex positie in De Diessenplas is te be zichtigen dagelijks van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur. Evenals de eerste editie bij de Pop pe, sloeg ook het tweede Prinsenbal van de carnavalsvereniging de Fien- preuvers, vorige week zaterdag ge houden bij het Bonte Paard, op een geweldige manier aan bij het talrijke publiek. Meer dan vierhonderd aan wezigen genoten van een praktisch non-stop programma, gebracht door Holtense artiesten. Een vier uur du rend programma, waarbij muziek, dans en humor op speelse wijze in elkaar over gingen. Na de afwisselende muziek van de Fienbloazers opende President Prins Jan den Ontvanger, de avond, waarbij hij constateerde, dat er wederom sprake was van een bomvolle zaal. Door het Prinsenbal over twee avonden „uit te smeren", verwachtte de organiserende vere niging, dat er zodoende meer zi truimte voor haar gasten zou ko men, doch dit bleek niet het geval. Zowel de zaal zij het le (de Poppe) als bij het 2e Prinsenbal (het Bonte Paard) was volledig uitverkocht. Diegenen die op een van deze avon den te gast waren kunnen dit bea men en zullen moeten concluderen: „terecht!". Wat onze Holtense ar tiesten de zaal voorschotelden, was een ware aaneenschakeling van op tredens van hoog niveau. Hiervoor tekenden: Jan Luesink, Gait en Wil'm, Gert van Gunder, Johan Nikkels, de Swalk Sisters, Mans van Sangel, Derk en Bets, Erik Rensen, de dansgroep Skip en de huiskapel de Fienbloazers. Zij waren allen echte smaakmakers, die het Prinsenbal 1985 tot een waar hoogtepunt wisten te bren gen. Gedurende het programma onderscheidde Prins Willem 1 Gert van Gunder (Gerrit Neppelen- broek) voor het feit, dat hij elf jaar achtereen als buutredenaar bij de Fienpreuvers optrad; een jubileum dat alleen de allersterksten onder de artiesten kunnen bereiken, al dus de Prins. In de finale, met alle artiesten, bedankte de Prins der Fienpreu- vres met een persoonlijk woord elk van hen, en onderstreepte hij zijn waardering met het uitreiken van de speciale artiesten-onderschei ding. Het officiële gedeelte werd hierna besloten met een oorverdo vende opvoering van het Salland- lied, waarna Prins Willem I het bal, dat onder muzikale begeleiding van de groep T.S.M. stond, opende. Nog tot en met 26 februari a.s. wordt in het bejaardencentrum De Diessenplas een tentoonstelling ge houden van Bloemschikken achter glas" van Jolanda Sanders uit Arn hem. Mevrouw Sanders heeft met haar bloemcollages reeds veel succes ge oogst. Zo won zij. op de Floriade de eerste prijs in de categorie bloem schikken achter glas. Ook was zij met haar werk te zien in het NCRV- programma Ja Natuurlijk en be steedde Gewest tot Gewest aan- dacht aan de kunstenaresse. Zij ex poseerde o.a. in het Provinciehuis in Arnhem en in Zwolle en het Openlucht museum te Arnhem. Mevrouw Sanders gebruikt voor haar bloemcollages uitsluitend wil de bloemen die zij op zes verschil lende plaatsen in Nederland kweekt, daar de meeste bloemen in het wild uitgestorven zijn, danwel heel zeldzaam zijn. Via een speciaal

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 3