Netwerk ruiterpaden door heel Overijssel Boerendansers Nieuwe expositie in 't Blauwe Winkeltje Fietsonderhoud in Teleac-cursus Leuke spelmorgen voetbal pupillen Politie-weekjoumaal HOLTENS NIEUWSBLAD STICHTING ZOEKT NIEUWE WE GEN Gevonden voorwerpen Warmte-dagen in Bouwhof J De inschrijving voor de televisie- en radiocursus „Onderhoud fiets", die door Teleac in samenwerking met stichting: fiets! wordt uitge bracht, is thans opengesteld. Deze cursus bestaat uit zes televisie- en zes radiolessen van steeds een half uur die op respectievelijk 2 en 5 april a.s. van start gaan. In deze cursus, die gepresenteerd wordt door fietsenvakman Ton Kroonenberg, wordt uitvoerig in gegaan op het onderhoud van de fiets en het zelf verrichten van aller lei reparaties. Daarnaast ook aan dacht voor alles wat met de fiets en het fietsgebruik te maken heeft. Ter ondersteuning van de lessen verschijnt een door W. J. Simons samengesteld, ruim 200 bladzijden tellend losbladig cursusboek, ter wijl aan cursisten tevens de gele genheid wordt geboden bij een fiet senmaker drie praktijklessen te volgen. De kosten voor deze cursus bedragen f 24,50. Men kan zich als cursist aanmelden door dit bedrag over te maken op postgirorekening nr. 544232 ten name van Teleac, Utrecht onder vermelding van „On derhoud fiets". Het cursuspakket met het cursusboek wordt dan toe gezonden. Het cursusboek is voor deze prijs ook verkrijgbaar bij de fietsenhandel, de ANWB-kantoren en de V. en D.-warenhuizen. Uit de eerste reacties is reeds ge bleken dat de belangstelling voor deze cursus groot is en Teleac ver wacht hiervoor dan ook vele tien duizenden cursisten. Dit voorjaar zal een begin gemaakt worden met de aanleg van een net werk van ruiterpaden in de provincie Overijssel. De eerste paden komen in het gebied tussen Diepenveen en Olst. In een later stadium dit jaar zul len op de Sallandse Heuvelrug ruiter paden gerealiseerd worden. Initiatiefnemers hiervoor is de onlangs opgerichtte Stichting Rui terpaden Overijssel. De stichting is samengesteld uit vertegenwoordi gers van verenigingen van grondei genaren, de Vereniging Nederland se Gemeente, een rij- en menvereni ging. Voorzitter is R. J. Krudop uit Dalfsen. Vice voorzitter is mr. W. L. F. C. ridder van Rappard. De aanleg en markering van rui terpaden moet een einde maken aan de overlast die ruiters en hun viervoeters nu veroorzaken bij de grondeigenaren en overige recrean ten. In Drente heeft een dergelijk ruiterpadennet al veel succes. Voor de realisering van de ruiterpaden zal de hulp ingeroepen worden van de plaatselijke rij verenigingen. Het is niet de bedoeling dat de Stich ting zelf de paden zal gaan aanleg gen. In overleg met de grondeige naren zullen de beste routes wor den uitgezet, in kaart gebracht en voorzien worden van markering- paaltjes en aanduidingsborden. In het „proefgebied" tussen Olst en Deventer zijn de voorbereidingen al in volle gang. Naast de aanleg van ruiterpaden wil de nieuwe stichting ook menwegen in kaart gaan brengen. Tot nu toe vergt een tocht met paard en wagen over een langere afstand een dagenlange voorbereiding om de juiste route te vinden, waaraan zowel voor ruiter als paarden de juist pleisterplaat sen te vinden zijn. Indien het ambi tieuze plan gerealiseerd kan wor den beschikt de provincie Overijs sel over een nieuwe touristische at tractie voor ruitersporters. Mo menteel beschikt men in de provincie weliswaar over een aan tal ruiterpaden, zoals het ruiterpad dat door Staatsbosbeheer is uitge zet in de Holterberg, maar door het ontbreken van een netwerk van pa den en de gebrekkige registratie is van echte ruiterpadenplan nog geen sprake. De Stichting wil ook de overige provincies enthousiast maken voor het ruiterpadenplan zodat straks interprovinciaal een netwerk kan ontstaan dat een ex tra stimulans kan zijn voor de re creatie in eigen land. 14-1-85: In de namiddag reed de be stuurder van een personenauto over de S-14. Toen hij met zijn auto onder het viaduct van de Broekweg doorreed gooide een jongen met een geel rood jack aan, een steen tegen zijn auto. De steen veroor zaakte boven wonder geen schade. Het jongetje werd door de politie niet meer aangetroffen. Hij is in on bekende richtig weggefietst. 15-1-85: Omstreeks 09.00 üur werd door een vrachtauto een verkeers bord plat gereden. Dit gebeurde vlak voor Nieuw Heeten. Bij café de Wippert botste een zoutstrooier te gen een vrachtauto. Een lantaarn paal langs de rijbaan van Raalter- weg werd omvergereden door een bestuurder die daarna is doorgere den. Aan de paal zat blauwe verf en een kapje welke vermoedelijk af komstig is van een blauwe opel. 17-1-85: Deed jongedame aangifte van diefstal van haar rekenma chientje dat op school is gestolen. 17-1-85: Zag de patrouille een man met een tractor met daarachter een giertank. Vanaf de giertank liep een slang naar de aldaar gelegen sloot. Het leek erop dat die man gier loosde in die sloot. De man zegt de giertank met slootwater te spoe len. Onderzocht wordt of de man loosde of inderdaad spoelde. Er is een monster slootwater genomen. Dit zal worden onderzocht, op het laboratorium. Van de uitslag zal af hangen of terzake proces-verbaal zal volgen. 17-1-85: Omstreeks 18.20 uur werd er een ree doodgereden op de Oude Stationswég, nabij de Dorperdijk. De auto liep schade op. 18-1-85: Rond het middaguur zat er een kraai in de boom bij de Chur- ehillstraat. De gemeente was zo aardig om met de brandweerauto te komen teneinde het dier uit de boom te halen. Het dier kwam ech ter vanzelf los. 19-1-85: Werd er uit kleding, welke hing in het kleedlokaal van de gym zaal aan de Tuinstraat een porte monnee ontvreemd. Gebeurde in de avonduren. 19-1-85: 's Middags kwam de be stuurder van een personenauto uit de Tuinstraat en wilde de Larense- weg oprijden. De Larenseweg oprij den gelukte doch door de enigszins gladde weg slipte de auto waarna de auto tegen een boom terecht kwam. De auto is afgesleept. De be stuurder was gelukkig ongedeerd. 21-1-85: Reed de bestuurder van een personenauto onder het fiets- tunneltje door aan de Dennen boomstraat. Zoals ook bij tunnels door bergen (Oostenrijk en Zwit serland) kostte dit de bestuurder een geldsom. Voor fietsers is de tun nel overigens wel gratis. 22-1-85: Dooi: Omstreeks 06.30 uur bellen bewoners van een woning aan de Brilsteeg. Deze mensen heb ben hun ingang 1 xh meter lager lig gen dan het grondoppervlak. Het portaal hiervoor was totaal vol ge lopen. Daar alle overige deuren van de woning waren afgesloten wer den de mensen van buitenaf be vrijd. Hierna bleek dat ook de wo ning onder water stond. De brand weer is vanmorgen ingelicht welke de woning zal leegpompen. 22-1-85:1.v.m. de dooi zal de voede- raktie voor de dieren in het bos wor den stopgezet. Alle kinderen en ook de medewerkende ouders, leid sters) onderwijzer(essen) worden van harte bedankt namens de bos wachters. Deze maanden vierde een van de oprichters en erelid van de Holtense Boerendansers Ger hard Plekkenpol en vrouw Dina hun veertig-jarig huwelijks feest. Aanleiding genoeg voor de actieve dansgroep om er een gezellig feest van te maken. De heer Plekken pol is niet meer ac tief binnen de vereniging, me vrouw Plekkenpol wel. Zij ont breekt vrijwel op geen enkele re petitie en danst nog volop mee. Vanzelfsprekend ontbrak de fo tograaf niet op het gezellig sa menzijn om een en ander op de gevoelige plaat vast te leggen. Tot en met 9 maart a.s. exposeert in Galerie Het Blauwe Winkeltje aan de Oude Deventerweg de schil deres Judith van Westreenen. Judith van Westreenen heeft in - Den Haag haar opleiding gevolgd aan de Vrije Academie waar zij 'les kreeg van Jan Sierhuis en Hessel de Boor. Daarnaast behaalde zij haar acte l.o. tekenen. De schilderes maakt deel uit van de kunstenaars werkplaats „Floor op de Berg" in het Bergkwartier in Deventer. Daar was het ook dat galeriehoud ster Wil Smit het werk van Judith van Westreenen ontdekte. „Het sprak mij onmiddellijk aan. Niet al leen de kleuren, die het uitstekend doen tussen de eigen werkstukken van Rita Bos en mij, maar ook om de vastheid, de grootte van het ont werp waarmee Judith als vrouwe lijke schilderes opvalt". Voor de Deventer schilderes is het de eerste keer dat zij buiten de eigen werk plaats exposeert. Veel werkt zij in opdracht van derden, waarbij haar portretten haar al de nodige be kendheid heeft gegeven. In galerie Het Blauwe Winkeltje exposeert zij een aantal op hard board geschilderde olieverfschilde rijen die fors zijn opgezet, maar toch duidelijk vrouwelijk zijn in uitwerking. Vooral het schilderij dat tevens op de foto is te zien, de vrouw liggend op de bank en twee bloemboeketten vallen op door uit stekend kleurgevoel en een goede compositie. Ook het wat kleinere werk, zoals de jongen met de vlie ger zal ongetwijfeld waardering krijgen. Het Blauwe Winkeltje is tijdens de wintermaanden geopend elke vrijdag- en zaterdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. Judith van Westreenen naast een van haar markante schilderijen. In de kantine van Blauw Wit '66 werd zaterdagmorgen een spelmor gen gehouden waarvoor door Ben IJspeerd maar liefst 12 spellen wa ren uitgezet. Met grote ijver werd het circuit door de pupillen van „Blauw Wit" en de SV „Holten", die tussen de bedrijven door getrak teerd werden op frisdrank, afge werkt. Het programma werd mede dankzij de assistentie afgewerkt van 22 begeleiders vlot afgewerkt. Naast de spelleiders waren er pun- tentellers en helpers voor de aller kleinsten. Zeventig pups beleefden veel plezier aan het sjoelen, vissen, eieren werpen, knikkeren etc. Te gen twaalf uur maakten de tellers als groepswinnaars bekend: F 1: 1. Richard de Gooyer 98 p., 2. Benny Meerman 93 p., 3. Ivo Dijker man 92 p. E 1:1. Wilfried v.d. Pluym 137 p., 2. Henri Klein Hartman 119 p., 3. Wil- co Beltman 115 p. E2 en E3: 1. Mark Lammertink 106 p., 2. Marcel Kuiper 103 p., 3. Ben- nerd Rensen 94 p. D2 en D3:1. Erik Beldman 113 p., 2. Erik van Beek 104 p., 3. Ronnie Stam. Dl: 1. Jan van Beek 120 p., 2. Eddy Stam 113 p., 3. Hans Blok lip. De prijzen werden uitgereikt door Ben IJspeerd die het grootste deel van de organisatie op zich had genomen. Zaterdag 9 februari zul len de jongelui om de prijzen strij den in de kantine van S.V. Holten op sportpark „Meermanskamp". Aanvang: half tien. Tot dan! In Bouwhof De Citadel in Rijssen worden op 30 en 31 januari „Warm te-dagen" georganiseerd. Het gehe le programma staat in het teken van energiebesparing en de toepas sing daarvan. De opening zal op 30 januari verricht worden door drs. W. van Deventer, secretaris van het Verbond van Nederlandse Onder nemingen. Er worden o.a. lezingen gehouden over gebouw-automati sering, energiebesparen voor grote gebouwen, airconditioning zonne- energie en warm te-kracht koppe ling in de agrarische en recreatieve sector. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 15 JANUAR11985 VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1aan de heer H. van Beek vergunning verleend voor de verbouw van de woning Markepad 1; 2. aan H. M. V. Holten ontheffing verleend voor het houden van een lompenaktie; 3. aan Drankengroothandel Beilen B.V. vergunning verleend voor de uitoefening van een horecabedrijf in het perceel Holterbergweg 14; 4. aan diverse instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in 1985. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of be roepschrift kan men zich wenden tot de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecreta rie. VERVOER MET TAXI'S Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter kennis van be langhebbenden, dat zij bij hun besluit van 15 januari 1985 ter uitvoe ring van de wet autovervoer personen met betrekking tot het perso nenvervoer met taxi's het volgende hebben besloten: de thans geldende vergunningen t.n.v. de Overijsselsche Autobus diensten, Burg. van der Borchstraat 2 te Holten; A. Muller en Zn. Int. Transporten, Larenseweg 48 te Holten en fa. G. Rouwenhorst en Zn., Oranjestraat 82 te Holten te verlengen tot uiterlijk 1 januari 1990, in ver band met afloop van de termijn van geldigheid op 1 januari 1985. Belanghebbenden kunnen ingevolge artikel 55 van de wet Autover voer personen binnen 30 dagen na heden hiertegen in beroep komen bij gedeputeerde staten dezer provincie. Holten, 25 januari 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, W. L. F. C. van Rappard, burgemeester J. P. Stegeman, secretaris SPORTCOMMISSIE De jaarvergadering van de Sportcommissie met de besturen van de Holtense sportverenigingen wordt gehouden op dinsdag 29 januari а.s. om 20.00 uur in zaal De Biester, Stationsstraat 10. De agenda voor deze vergadering is aan alle sportverenigingen toege zonden. HINDERWET Ter inzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders van Holten hebben, onder voorwaar den, welke ertoe dienen om gevaar, schade of hinder voor de omge ving te voorkomen, op 15 januari 1985 vergunning ingevolge de Hin derwet verleend aan: 1. de heerG. Paalman, Maneschijnsweg 19te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van het rundvee- en mestvarkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest; 2. deheerB. J. J. Markvoort, Flisweg 4teHolten tot het oprichten en in werking brengen van een rundvee- en mestvarkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest, annex opslag van dieselolie in een bovengrondse tank - inhoud 1300 liter; 3. de heerG. H.BIankena,Helhuizerweg 46 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van het rundvee- en varkensbedrijf met de daaraan verbonden opslag van mest (uitbreiding betreft de ligboxenstal); 4. de heer F. Klein Teeselink, Markeloseweg 25 te Holten tot een nieu we, de gehele inrichting (rundvee- en mestvarkensbedrijf, annex opslag van mest, dieselolie - bovengrondse tank inhoud 1200 liter- en opslag propaangas - bovengrondse tank inhoud 1600 liter - om vattende vergunning; 5. de heer G. J. Boode, Espelodijk 11 te Holten tot het oprichten en in werking hebben van een rundvee- en mestvarkensbedrijf met op slag van mest, annex opslag van dieselolie (bovengrondse tank inhoud 3000 liter) en van huisbrandolie (ondergrondse tank inhoud 3100 liter); de heer B. J. Markvoort, Espelodijk 1 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (fokvarkensbedrijf met de daaraan verbonden op slag van mest annex opslag van propaangas in bovengrondse tank inhoud 1800 liter) omvattende vergunning. De beschikkingen en alle ter zake zijnde stukken liggen gedurende één maand na de datum van terinzagelegging vanaf 28 januari 1985) op de gemeentesecretarie. Afdeling Algemene Zaken, dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur, alsmede in de sporthal „'t Mossink" (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten op dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur, ter inzage. Beroep tegen deze beschikking kan worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. degenen, die tegen de aanvraag om vergunning tijdig bezwaren hebben ingediend; c. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest eerder bezwaren in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend binnen één maand na de dagtekening van de kennisgeving van terinzaglegging, derhalve vóór 28 februari 1985, bij de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek doen om schorsing van de beschik king dan wel tot hettreffen van een voorlopige voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de Voorzit ter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA 's-Gravenhage. De beschikking wordt niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Verloren: lichtbruine dames portemonnee, das (zwart-bruin- groen-oranje), doosje oogscha duw, hanger: zilveren hartje met „J", fietssleutel, doublé da meshorloge, sleutelbos met 2 sleutels, rode laktas inhouden de pantoffels en een beker, blauwwitte kindermuts, nylon donkerblauwe kinderwanten, autosleutel-portemonneetje, vingerhandschoen donker blauw, spruitstuk van giertank, sleutelhanger met 3 sleutels, bruine herenportemonnee, he- renbril, blauwe leren portemon nee, herenhorloge witte wijzer plaat, rood portemonneetje. Gevonden: een aantal loten, groene sjaal, bruine muts, licht blauwe want (links en nylon), sleutelbos 4 sleutels, riem (broekriem leder). Dieren: Weggelopen gecastreer de rode kater met witte bef- /pootjes. „Aan komen lopen": jong zwart poesje met witte vlooienband, langharig bruin- /wit hondje, soort „kees", grijze kater met vlooienband. HOLTEN - Geboren: Vincent Ruben zv M. Scholman en J. A. Kolkman, Lambert Jan zv A. Nahuis en A. Kolkman, Tim zv S. U. Wietsma en G. Alberts, Jvr Vosca Michelle Tatiana dv jhr G. A. H. van Coeverden en A. E. P. Marseille, Dorien Monique dv H. Stam en J. Slotboom, Jeroen zv G. F. Lubbersen en J. H. G. Wegstapel, (geb. te Deventer), Jeroen Gerhardus Hermanus zv H. B. J. Velthuis en H. M. G. van den Enk (geb. te Hengelo O), Mascha dv H. Z. Schutrups en M. Struik (geb. te Deventer), Trienke dv J. IJmker en C. Blok zijl (geb. te Deventer). Ondertrouwd: J. J. Herms, 26 j, Zwolle en J. H. NUland, 28 j„ Holten. Overleden: J. van der Zee- Buising, 88 j., H. Meerman 72 j., J. Rozendom 85 j., C. Heijning 89 j., P. A. Müller 79 j., G. J. ter Horst 63 j. (overl. te Deventer).

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 7