Ijs op De Noordpool zakt steeds dieper Nacht van Truus" een sportief festijn B.C.H. begint nieuwjaar goed Succesvol weekend Holtense handbal Oliebollencross >n Irene Motorfans k.opjeo„der genoten van film OPLOSSING WELLICHT IN ZICHT Speldag s.v. Holten Eendracht Provinciale Jongerendag Koopman gaat zondag door sterk in Wierden HOLTENS NIEUWSBLAD Damesteam Twenhaarsveld Slechte beurt Mintonette 9 Het afgelopen weekend was voor strijd. Met goed uitgespeelde aan vallen en een van tijd tot tijd zeer goed sluitende verdediging kreeg D.S.C in een stevige wedstrijd wei nig kans. Na een ruststand van 3-6 werd ook in de 2e helft goed ge speeld en kwam de verdiende 12-8 winst tot stand. Scores: Ineke Leef- tink, Jeanet Nijland 3; Wilma Ag- terkap, Marieke Nijland 2; Linda •v.d. Wijk, Iepy Bijma 1. JEUGD: A 1 speelde een leuke wedstrijd tegen W.S.V. In de eerste helft ging het gelijk op, waarbij Holten vlak voor rust met 5-4 de leiding kon ne men. Ook in de 2e helft ging Holten goed door en werd een verdiende 11-8 overwinning behaald. B 2 speelde uit tegen Kwiek en won in een aardige wedstrijd na een 1-4 voorsprong bij rust, door betere schotkracht en inzet met 9-4. De jongens speelden thuis tegen Achilles. In een spannende wed strijd waarin hét gedurende de ge hele wedstrijd gelijk opging, bokste Holten wel telkens tegen een ach terstand op. Alhoewel de achter stand nooit groter was dan 3 doel punten, zagen de jongens geen kans om deze ongedaan te maken. Achilles nam met een 11-9 zege de beide punten mee naar huis. de Holtense handbalspelers en speelsters succesvol. In de uitwed strijd tegen V. K. namen de heren al vlug een voorsprong. Vooral de harde schoten van Meino v. Beek waren vaak te veel voor de V. K. doelman. Bij rust leidde Holten al met 8-5 en ook in de 2e helft kreeg V. K. weinig kans. Binnen enkele minuten stond Holten met 11-6 voor en lieten de gastheren de kop al hangen. Ook voor Holten viel de druk toen weg. Ondanks dat scoor de Holten nog 8 maal en won het verdiend met 19-12. Score: Meino v. Beek 8; Pim Neuteboom 4, John Lamping 3; Johan Plantinga 2; Jan v.d. Hoff, Nico Vorst 1. De dames senioren speelden te gen het 2 plaatsen hoger staande W.S.V., waar uit met 9-1 werd verlo ren. Ook nu leek het de verkeerde kant op te gaan, want Holten kwam al gauw met 1-4 achter. Gelukkig hervonden de dames zich en werd er met redelijk veldspel zelfs een 5-4 voorsprong genomen. Na de rust ontspon zich een spannende wed strijd waarin Holten na een stand van 8-8 vlak voor tijd verdiend de winst pakte door het goed benut ten vah een vrije worp en een toege kende strafworp: Eindstand 10-8. Scores: Sonja van 't Holt 7; Wilma ter Haiyisel, Annemarie Ophof, Frida Rikilink 1. De dames junioren speelden uit tegen D.S.C. een uitstekende wed- De jaarlijkse filmavond van de MAC Holterberg trok evenals in voorgaande jaren weer een groot aantal motorsportliefhebbers uit Holten en omgeving. Het motor- filmteam Sint Anthonis verzorgde de avond met een aantal films over diverse motorevenementen die in 1984 werden verreden. Centrale persoon bij deze filmproductie is Wim van de Mortel die als meer dan 14 jaar als filmer actief is. In zaal Vosman werden vrijdag films vertoond over de Grand Prix 500 cc in Halle (Gld), de TT-races in. Assen, de Grand Prix in Heerlen, de Internationale Motorzesdaagse in Noord Drente, waar Henk Poorte uit Nijverdal (lid van MAC Holter- berg) wereldkampioen werd in de 500 cc klasse. De hoofdfilm op déze avond was de film over de drama tisch verlopen wedstrijd op 15 april in de Zuurberg tijdens de nationale kampioenschappen zijspan, waar in August Muller en zijn bakkenist Henk van Heek al na een paar se conden verongelukten. Het damesteam van Twenhaars veld moest zaterdag 12 januari in de thuiswedstrijd tegen Swoll uit Zwolle in het overdekte bad van Rijssen de eer aan de gasten laten. Ondanks moedig strijden gingen de Zwolse da mes met een duidelijke overwinning. 1-8 huiswaarts. Aanvankelijk leek het dat de Hol tense dames de schade beperkt zouden kunnen houden. Irma Arf- man al gelijk in de eerste periode met een prachtige goal. Swoll kwam in de tweede periode terug en liep uit met een voorsprong van 1-3. In de derde en vierde periode was het team van Twenhaarsveld door fouten en domme pech aange slagen zodat Swoll kon uitlopen tot 1-8. De volgende wedstrijd is voor het dames en herenteam op zater dag 2 februari a.s tegen D.E.K. uit Genemuiden. Vertrek vanaf de dorpsschool, 14.45 precies. De tussenstand per 5 januari van het herenteam is: 1. Tenhaarsveld, 7-12; 2. A.B.S., Bathmen, 7-10; 3. Steenwijk, 7-8; 4. Tolhekke, Steen- wijkerwold, 7-8; 5. De Mors, Rijs sen, 7-8; 6. De Oostdobbers, Raait, 7-6; 7. De IJssel, Deventer, 7-4; 8. D.E.K. Genemuiden, 7-0. Er zullen voorlopig geen schaats wedstrijd gehouden worden op de ijs baan De Noordpool, anders dan voor de schooljeugd. De toestand van het ijs is op een gedeelte van de baan zo slecht dat het bestuur het onverant woord vindt officiële wedstrijden te organiseren. Niet uitsluitend de sneeuw speelt bij dit besluit een rol maar vooral de waterbeheersing op de ijsbaan. Ondanks dagelijks pompen zakt het water met zo'n tien centimeter per dag, zodat momenteel onder de ijsvloer vrijwel geen water meer is. Hoewel voortdurend pompen de problemen enigszins zou kunnen oplossen, vormt het - te warme - grondwater weer andere moeilijk heden. Bij de inlaat wordt het ijs op de baan zodanig verzwakt dat reeds een derde van de baan moest worden afgesloten. Samen met de dienst gemeentewerken zal nu wor den gepoogd een oplossing te vin den. In een gesprek tussen ijsbaan- bestuur, sportcommissie en de di recteur gemeente werken is maan dagavond besloten dat op proef voorlopig oppervlakte water van uit het Vletgoor naar de ringsloot om de ijsbaan wordt gepompt dat via de stuwen onder de baan ge pompt kan worden. Hiervoor zal het waterpeil van de vijver in het Vletgoor met enkele centimeters verhoogd moeten worden. Dit op pervlakte water is aanmerkelijk kouder dan het grondwater waar mee de ijsbaan nu wordt gevoed. De vijfde editie van de Nacht van Truus die gehouden werd in de nacht van vrijdag op zaterdag in sporthal 't Mossink, is in alle opzichten een uit stekend geslaagd nachtelijk sportfes tijn geworden dat door geen enkele wanklank werd verstoord. Ook de publieke belangstelling was tot het einde toe meer dan goed. Organisator Arie Ongena hierover: „Er waren zeker zo'n 500 a 600 belangstellenden; ze hingen er met de benen buiten als het ware. Een ritje naar de tap voor een pilsje kostte je zeker een half uur, ook al omdat je zoveel bekenden tegen kwam". Sportief gezien was het goede verloop van de wedstrijden grotendeels te danken aan de uit stekende scheidsrechters die be schikbaar waren gesteld door de af deling Twente van de KNVB. Mede door de goede leiding bleef het aan- tal blessures tot een enkele beperkt zodat de altijd actieve EHBOers geen moment van de spannende wedstrijden behoefden te missen. Na het verspelen van de vier pou les kwamen als winnaars te voor schijn in poule 1. De Wippert, poule 2. Biljartclub Jansen, poule 3. La- renseweg en poule 4. Klavier 1. In de kruisfinale speelden Laren- seweg tegen B.C. Jansen en De Wippert tegen de ploeg van Klavier 1. Dit resulteerde in een finale tus sen Klavier 1 en Larenseweg en een strijd om de plaatsen drie en vier tussen B.C. Jansen en De Wippert. Winnaar werd uiteindelijk de La renseweg. Tweede werd Klavier 1. en De derde plaats was voor De Wippert en vierde werd B.C. Jan sen. Truus Arendsen reikte de prij zen uit. De muziek werd gedurende de nacht verzorgd door discjockey Bracula terwijl de Boerenkapel de wedstrijden extra luister bijzette in verband met het eerste lustrum. Volleybal Programma 18-1:19.00 uur: meisjes B3-Saasveldia 2, meisjes C2-meis- jes Cl, jongens B-Devoc. 20.15 he ren 2-Zwaluwen 3, dames 2-Flash 3. Badminton 19 jan.: Heino 2-BCH 4, te Heino, 13.00 uur. 21 jan.: BCH 1-Deventer 5, 't Mossink. 19.30 uur. SVI 2-BCH 2, te Zwolle, 20.30 uur. BCH 3-Phoe- nix 5, 't Mossink, 19.30 uur, SVI 4- BCH 6, te Zwolle, 20.00 uur. 24 jan.: ZBC 9-BCH 5, te Zwolle, 19.00 uur. Handbal za. 19 januari: Al vrij. A2 uit tegen Kwiek om 14.30. Vertrek 13.30. BI uit tegen Raalte om 10.00. Vertrek 9.00. B2 vrij. JB1 vrij. Cl uit tegen Kwiek om 11.30. Vertrek 10.30. zo. 20 januari: dames junioren thuis te gen Actief om 14.05. Dames senio ren uit tegen Pacelli om 12.45. Ver trek om 11.30. Heren 1 thuis tegen C.V.O. om 13.05. Heren 2 thuis te gen Achilles om 12.00. Zaterdag: 09.00.11.00 hockeyclub Holten; 11.00-15.00 s.v. Holten, afd. voetbal; 15.00-17.00 Blauw-Wit; 17.00-18.30 K.N.K.V.; 18.30-23.00 z.v. Bathmen. Zondag: 09.00-12.00 s.v. Holten, afd. voetbal; 12.00-17.00 N.H.V.; 20.00-21.00 H. Biesters. Maandag: 08.10-15.30 scholenge meenschap; 16.00-18.00 s.v. Holten, afd. voetbal; 18.00-23.00 badmin tonclub Holten. Dinsdag: 08.10-15.30 scholenge meenschap; 16.15-22,30 Mintonet- te; 22.30-23.30 Blauw,-Wit. Woensdag: 08.10-15.30 scholenge meenschap; 16.00-18.30 hockey club Holten; 18.30-22.30 badmin tonclub Holten; 22.30-23.30 Blauw Wit. Donderdag: 08.10-16.30 scholenge meenschap; 16.30-22.00 s.v. Holten, afd. handbal; 22.00-23.30 s.v. Hol ten, All Stars. Vrijdag: 08.10-15.30 scholenge meenschap; 16.00-18.30 hockey club Holten; 18.30-23.00 Mintonet- te. Van de zes competitiewedstrijden die voor de eerste competitieweek gespeeld moesten worden, werden er drie gewonnen, één eindigde in gelijk spel, één werd verloren en één wed strijd werd vanwege het slechte weer niet gespeeld. Al met al geen slechte resultaten na een lange periode van .nietsdoen". Kwiek 2-BCH 1 Door sneeuw en gladheid verliep de reis naar Raalte nogal moeilijk. Daar aangekomen, werden de bei de herenenkels meteen gespeeld. John Jacobs won in een goed ge speelde wedstrijd, terwijl Eddie Willemink het minder deed en dan ook verloor. De beide dames, Gea Beldman en èonja de Roos, won nen overtuigend hun enkelspel. Het gemengddubbel van Gea en badmlntonelnb-hollen vierde team in Diepenveen aantre den. De dames van Holten, Her manns Krikkink en Marjanka v. Maurik, begonnen goed door bei den hun enkelspel te winnen. Beide heren, Sijtze Melnsma en Gerrit de Roos, leverden zeker zoveel inspan ning, maar het resultaat was niet navenant. Zij moesten de winst na 3 games aan de gastheren laten. In de gemengde dubbelspelen bleek Holten beter te zijn dan Diepen veen. Ook bij het herendubbel moesten de Holtense heren het hoofd weer buigen voor hun tegen standers. Gelukkig wisten de da mes het winnende punt voor Hol ten te scoren, zodat de eindstand op 3-5 bepaald werd. BCH 5-Staphorstl De wedstrijd tegen koploper Een onderzoek van het bestuur van de ijsbaan heeft injrüddels wel al uitgewezen dat inderdaad de vijver (mede) veroorzaker is van de water problemen. Heel duidelijk is te zien dat de „oer" die via het grondwater in de ringsloot wordt gepompt via de drainage van de sportvelden te recht komt in de vijver. Voor de re creatieschaatsers en dat zijn er ve len, zoals de foto laat zien, is het ijs in goede conditie. Met man en macht wordt er aan gewerkt de baan in zo goed mogelijk in staat te houden, wat met de aanhoudende sneeuwbuien niet eepvoudig is. Dc- baan is dagelijks open van 13.00 tot 17.00 uur en van 19.00 uur tot pim. 21.30 uur. John vyerd in drie games gewonnen, zij het met enige moeite. Het ge mengddubbel van Sonja en Eddie wérd op het nippertje in drie games èn in de verlenging verloren. Het herendubbel ging, verassend, ook in drie games verloren. De dames hielden de tegenstanders goed aan het lijntje en wonnen. De eindstand 3-5. Witte Veder 2-BCH 2 Het herenenkel van Pieter Aar- sen was een taaie wedstrijd, waar bij hij het onderspit moest delven in drie games. Theo Aarsen won zijn partij, evenals Tiny v.d. Run straat. Jet de Beus had het moeilijk en moest in 3 games de winst uit handen geven. Het gemengddub bel van Jet en Theo ging eveneens in 3 games verloren. Tiny en Pieter wonnen hun partij. Het heren- en damesdubbel werd gewonnen. Eindstand 3-5 voor het tweede team. BCH 3-Netwerk 2 De tegenstanders van het derde team, die uit Hattem moesten ko men, zagen geen kans, gezien de slechte weersomstandigheden, hun vervoer aan te passen, zodat zij deze wedstrijd voor gezien hielden. De wedstrijd zal nu op 18 februari gespeeld worden. Diepenveen 3-BCH 4 Woensdag 9 januari moest het De herenvolleyballers van Minto nette hebben een slechte beurt ge maakt, door thuis met 1-3 te verlie zen van Krekkers. Uit was met 3-0 gewonnen, zodat er misschien te makkelijk over de tegenstander werd gedacht Alleen de derde set liep het wat beter, alhoewel er voor de aanval van Mintonette weinig eer was te behalen. Met 3-15,12-15, 15-9 en 12-15 werden de eventuele kansen op een kampioenschap weer wat kleiner. Een geluk was het wel, dat de medekoploper eveneens zijn wedstrijd verloor, zodat we als nog (en hpe is het mogelijk!) de bo venste positie behouden. De dames speelden opnieuw een prima partij. Hier hun verslag. Vrijdag 11 januari hebben we tegen het tweede team van het Hengelose MTSH gespeeld. Dit laatstgenoem de team bleek inmiddels verzwakt te zijn en was geen enorme tegen stander voor ons compleet achttal. Het werd een vrij gemakkelijke overwinning voor ons, hoewel er qua spel onder ons kunnen hebben gespeeld. Er werden veel eigen fou ten gemaakt, maar dit gebeurde ook aan MTSH-zijde. Doordat we toch wat meer kracht bezaten dan MTSH konden wij ze goed onder druk zetten. Setstanden: 15-5,15-1 en 15-3. Staphorst werd met enige zorg te gemoet gezien, daar de uitwed strijdmet 7-1 verloren werd. Het be gon goed: Hans Zuethoff wist zijn enkelspel in twee games te winnen. Helaas bleef het bij de enkelspelen bij dit ene puntje, zowel Ans Ja cobs, Ingrid Brouwers als Harry Dul verloren hun enkel. Bij de ge mengde dubbels wisten Ans en Hans nog een puntje te scoren. Het damesdubbel Ans/Ingrid. loopt nog niet lekker, wat dan ook tot uiting kwam in hun verliespunt bij deze spelsoort. Het herendubbel was een partij in drie games, die helaas voor Holten naar de gasten ging. Eindstand derhalve 2-6; in ieder ge val één puntje meer dan in de uit wedstrijd. Heino 3-BCH 6 Het zesde team speelde 5 januari uit tegen Heino 3. Thuis was met 2- 6 verloren, dus hoop op winstpun ten was er nauwelijks. Toch is het gelukt een bijzondere prestatie te leveren, iets wat waarschijnlijk nog geen ander team van BCH gelukt is: het zesde behaalde nl. in deze eerste wedstrijd van de tweede competitiehelft evenveel punten als totaal in alle voorgaande wed strijden, nl. 1. De enkelspelen wer den gewonnen door Wil Piechnick en Gerrie Oolbekkink. .Het ge mengddubbel van Wil en Roelie Zuethoff en het herendubbel van Wil en Bert Postma leverden ook een winstpunt op. Eindstand dus 4- 4. Zaterdag 19 januari is er een sport- en speldag voor de junioren van de s.v. Holten. Alle spelers van de elftallen A, B en C worden uitge nodigd om zaterdag a.s. naar sport hal 't Mossink te komen. Vanaf 11.00 uur tot 15.00 uur zijn er dan verschillende aktiviteiten voor de jeugd. Leiders van de elftallen wor den tevens uitgenodigd want hun hulp is nodig op deze morgen. Luchtgeweer: Klasse A: 1. G. Koopman 175 p; 2. G. J. Schuppert 164 p (6x10); 3. B. J. Oplaat 164 p (3x10); 4. G. H. Paalman 155 p; 5. W. Paalman 141 p; 6. Dick Jansen 132 P Klasse B: 1. E. J. Grootentraast 152 p; 2. A. Paalman 151 p; 3. Bets Paal man 147 p; 4. H. Vincent 146 p; 5. B. Wierbos 138 p. Klasse C: 1. C. L. Tromop 142 p; 2. G. J. van Aefst 140 p; 3. A. Pekkeriet 137; 4. G. J. Sluiter 122 p. Luchtpistool open klasse: 1. G. H. Paalman 173 p.; 2. G. A. Haverslag 166 p. Op de cross die de Wierdense Sportvereniging „Omhoog" te Wierden op zaterdag organiseerde heeft Meindert Koopman op een zeer moeilijk begaanbaar 10 kilo meter parcours met het behalen van de 2e plaats in 33.20 min. een schitterende prestatie geleverd. De 14e plaats was voor Dinant Mark voort (39.44 m.), Gerard Markvoort werd 22ste (41.12 min.) en Gerard Wennemers kwam als 45 ste binnen in 45.3 min. Zaterdag 19 januari de halve marathon in Heerde en zon dag 20 januari de „Oliebollencross" rond „Meermanskamp". De jaarlijkse „Oliebollencross" van de S.V. „Holten" die wegens de weersomstandigheden op 6 januari werd afgelast zal a.s. zondag 20 janu ari worden gehouden op het parcours rond het sportpark „Meermans kamp". In tegenstelling met voor gaande jaren zal niet worden gestart om half tien maar om half een met de jongste deelnemers. Tegen 15.30 uur wordt gestart voor de 6 kilometer met deze keer alle Holtense atletiekkopstukken onder de deelnemers. Een kleine greep: Meindert Koopman, Egbert Veneklaas, Henk Reitsema, Ab Koetsier, Benny Ophof, Marinus Baltus etc. Tussen half een en half vier is er voor elke leeftijd wel een afstand bij om eens lekker te ren nen over het schitterende parcours aan de voet van de Holterberg. De kosten voor deelname aan de cross zijn tot en met 14 jaar f 2,- en voor 15 jaar en ouder f 4,-. Het programma ziet er als volgt uit: 12.30 uur: Pof fertjes, 2 km. 7 jaar. 13.00 uur: Ap pelflappen, 3 km. 10-12 jaar. 13.30 uur: Kniepertjes, 2 km. (dames on getraind) 15 jaar en ouder. 14.00 uur: Pannekoeken, 3,5 km. 13/14 jaar. 14.30„uur: Roomsoezen, 3,5 km. (dames getraind) 15 jaar en ou der. 14.30 uur: Kroketten, 3,5 km. (heren ongetraind) 15 t/m 34 jaar. 15.00 uur: Bitterballen, 3,5 km. (he ren ongetraind) 15 jaar en ouder. 15.30 uur: Oliebollen, 6 km. (héren getraind) 15 jaar en ouder. Op 10 februari zal in gebouw Ire ne de Jongerenzondag 1985 worden gehouden, die georganiseerd wordt door het Christelijk Jongerenver- bond, de Provinciale Hervormde Jeugdraad en het Provinciaal Ge reformeerd Centrum voor Jeugd- en Jongerenwerk uit Overijssel. Als thema is gekozen: Recht op je eigen plekkie... (maar niet ten koste van een ander). Aan de orde zullen komen zaken als: discussie, film/video/creativi teit, spel, muziek, gezamenlijke jeugddienst in Hervormde kerk in Holten, gezamenlijke maaltijd met ouderen. Mederwerking aan deze dag zal verlenen het jongerenkoor „Halleluja" met de vertolking van The Young Messiah. De Jongerendag zal duren van pim. 12.00 tot 20.00 uur. Belangstel lenden kunnen contact opnemen met het jeugdwerkbureau, Olde Vechte, Zeesserweg 11, 7731 BG Ommen, tel. 05291-15 03,

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 9