Holtens eigen kweek smaakmaker op gala Monsternemers namen afscheid EHBO-ers behaalden r eanimatiediplomas de Holtense doos Rh! i ui Langlaufen is in Bestuursleden O.L.M. gekozen Politie-weekjouTTiaal m HOLTENS NIEUWSBLAD smt *aifi§ DONDERDAG 17 JANUARI 1985 - Van links naar rechts: het echt paar Meesterberends, voorzitter H. Rietberg, hoofdcontroleur Lubbin- ge en het echtpaar Nijland. In café „Kalfsterman" hebben maandagavond de heren H. J. Mees terberends, Oude Deventerweg 10, Dijkerhoek en H. J. Nijland, Broek- weg 22, Holterbroek, afscheid geno men van het bestuur en collega's van de Vereniging Veehouderij Belangen „Holten en Omstreken" waarvoor zij beide 40 jaar als monsternemer werk zaam waren. Voorzitter Henk Rietberg bracht de beide jubilarissen, die als pio niers en mannen van het eerste uur de hele ontwikkeling van de vereni ging en de veehouderij hebben meegemaakt hartelijk dank. „U bent", zo zei hij „een beetje familie geworden van de veehouders wiens belangen u in grote trouw en met accuratesse op uitstekende wijze hebt gediend". Als blijk van waar dering en herinnering bood hij een fraai tinnen wandbord aan. De heer H. Lubbinge uit Zwolle, hoofdcontroleur Provinciale Melk- Op de zaterdagen 26 januari en 2 februari wordt, bij resp. de Poppe en het Bonte Paard, het vermaarde Prin senbal georganiseerd. Louter Holten- se artiesten staan borg voor een ge zellige uitgaansavond, waarbij mu ziek, dans en vooral humor, de boven toon zullen voeren. Waren de ver wachtingen in voorgaande jaren al hoog gespannen; nu is daar zeker alle reden voor. De trouwe bezoekers van het jaarlijkse Prinsenbal behoeven ze ker geen nadere uitleg, maar voor die Holtenaren, die nog niet eerder te gast waren bij dit festijn, stellen wij graag, in willekeurige volgorde de op tredende artiesten voor: Jan Luesink: Woordkunstenaar met kennis. De eerste indruk is: nogal vlezig. De baard van echt Keunehaar, geeft wellicht de in druk dat hij wat wil verbergen. Wat? Dat zult u op deze beide avon den aandachtig moeten beluiste ren, want zijn redes bevatten vele adders onder het gras. Erik Rensen: En jonge parodist, maar reeds volleerd in dit vak. Kan bij elk thema een vlotte snoet trek ken. Een werkelijke smaakmaker en over deze smaak valt niet te twisten. De Fienbloaers: Keunedarper ka pel, die rond het camavalsgebeu- ren laat blijken, dat er muziek in zit. Niet een „toontje lager-, maar wel „doe maar". Skip: De enige niet-Keunedarper groep, die toch wel gezien mag wor den. Dit zestal dames brengt een verscheidenheid aan dansnum- mers, waardoor het totaalprogram mede verzekerd is van de nodige afwisseling. Bets en Derk: Vroeger te zien als sche vocale groep, ook bekendheid genietende als Heidezangers. Het is lachen, gieren brullen geblazen, vooral door de smoel van de schoenmaker; met een optreden zo sterk als een dijk, die voor wat de smaak betreft afgewerkt is met sui ker. Mans van Sangel: Niet te vergeten natuurlijk, deze bescheiden boer uit het Holterbroek. De vader van vele Keunedarper carnavals-songs. Als buutredenaar begeeft hij zich op velerlei terrein. Zo bekend, dat men het overbodig vond zijn naam op de raambiljetten te vermelden. Na de „zitting" is er gelegenheid, stel, nu als duo. In het dagelijks le- onder begeleiding van de groep ven gaan ze om met koetjes en kalf jes; maar niet op het Prinsenbal. Niets en niemand zal worden ge spaard in hun humorvolle akt. De Swalk Sisters: Een humoristi- TSM, tot het maken van een dans je. Kaarten in voorverkoop zjjn ver krijgbaar bij: Speelgoed van de Maat, Foto ten Velde en de plaatse lijke hofbarhouders. controledienst sprak z'n waarde- j0han Nikkels: Waterhoekse buu ring uit voor de wijze waarop de bei- tredenaar. Doet tijdens zijn confe- de monsternemers hun werk heb ben gedaan. Hij bood een ge schenkbon aan. Door Hans Toome- man, hoofdcontroleur Veehouderij Belangen „Holten en Omstreken" werd aan de families Meesterbe- rence menig plaatselijk politicus (bij)kleuren. Verwierf als stand-in van Keunendarps hoogste over- heidsfunktionaris, grote bekend heid. Gait en Wil'm: Een veelzijdig duo rends en Nijland namens de vereni- en de jongste loot aan de Fienpreu- ging een grote mand artikelen aan geboden. In zijn toespraak (in dichtvorm) dankte hij de scheiden de collega's, die in 40 jaar zeker 20.000 bezoeken hebben afgelegd, voor de goede samenwerking en vriendschap. Mede namens Mees terberends sprak Nijland een woord van dank voor de aangebo den afscheidsavond de woorden van waardering en de cadeau's en bloemen die werden aangeboden. vers-artiestenboom. Genieten vol op bekendheid in Espelo's dreven en zullen zeker na het Prinsenbal, ook in dorp-Holten met de voor naam worden aangesproken. Gert van Gunder: Deze Keunedar per, die zich voor zijn optreden op het Prinsenbal steeds voorbereid in het verder gelegen Wythem, ont breekt ook dit jaar niet. Met vele bonte creaties en verschillende ty petjes wist hij altijd de zaal op zijn hand te krijgen. Naast de vele opleidingen voor het eenheidsdiploma E.H.B.O., wat vele jaren de eerste doelstelling is geweest en thans nog is, werd enke le jaren geleden begonnen met de opleiding G.O.R. (gewonden onder rampomstandigheden), deze lessen zijn bedoeld om deskundig te kun nen optreden bij eventuele ram pen. Een 30-tal personen hebben destijds deze cursus gevolgd en hiervan een aantekening ontvan gen op hun E.H.B.O.-diploma. Jaarlijks wordt vele malen onze hulp gevraagd bij diverse sporteve nementen, waarbij de E.H.B.O.-ca- ravan, gekocht met steun van de Holtense bevolking en bedrijfsle ven, zeer goede diensten bewijst Om alle hulp echter zo goed moge lijk te doen plaatsvinden en alle pa tiënten, bij de diverse ongevallen, zo deskundig mogelijk te kunnen helpen, heeft het bestuur gemeend een cursus resuscitatie (hartmassa ge en mond op mond beademing) te organiseren. Wanneer is een pa tiënt klinisch dood en hoe deze ademhaling en hartmassage moet worden uitgevoerd, wordt op deze cursus getracht de cursisten bij te brengen. De moderne beademingspop, die wij een paar jaar geleden van de Motorclub „De Mac" cadeau kre gen, is bij deze cursus onmisbaar. Tijdens de beademing en hartmas sage van deze „pop" komt een strook papier uit de zijkant van de pop, hierop staan alle verrichtin gen geregistreerd, zodat de cursist meteen kan zien of hij alle hande lingen goed heeft verricht. Docent van deze cursus is O. Lohmann, hij heeft enige lessen gevolgd bij een prof in Groningen, zodat hij de ken nis bezit en bevoegd is als docent op te treden bij deze cursussen. De cursus gaat uit van het „Oranje Kruis", waaraan bepaalde eisen zijn gesteld. De cursus duurt 4 we ken (4 avonden van 2 uur) waarna een examen volgt, terwijl maxi maal 13 personen aan deze cursus kunnen deelnemen. Het eerste examen heeft plaats gehad op 7 november, het tweede op 12 december j.l. met in totaal 25 In de avond van 6 januari werd er ingebroken in een woning aan de Rietmolenstraat. Door vërbreking van een raam kon men in de keu ken komen. Nadat men de gordij nen had gesloten, werd de woning doorzocht. Er werd o.a. een spaar bankboekje weggenomen. Op 8 januari werd er aangifte ge daan van vernieling van een fiets, die had gestaan in de stalling van de Scholengemeenschap. Helaas moet er nog regelmatig worden ge constateerd dat jongelui zonder enige reden andermans spullen in elkaar trappen. Bij een tankstation langs de Al werd weer eens getankt zonder te betalen. De dader kon echter in De venter worden aangehouden. Te gen hem werd procespverbaal op gemaakt. Het betrof hier een 39 ja rige man uit Deventer. Op 9 januari vond er een aanrij ding plaats tussen een bus en een personenauto, doordat de bus niet voldoende rechts hield. Er onstond alleen materiële schade. Vlak daama raakte een perso nenauto op de Larensweg in een slip en botste tegen een lantaarn- men. Na de theorieronde, 48 vragen paal. De auto werd hierdoor zwaar op papier te beantwoorden met beschadigd. De inzittende van de juist of onjuist, moest elke kandi- auto kwam met de schrik vrij. daat de beademing en hartmassa ge beoefenen op de pop. Zeer zeker op 10 januari onstond er een eenbehoorlijkenpittigexamen.de schoorsteenbrand in de Verzet- kandidaten kregen het papiertje straat. De brandweer had de zaak cursisten, helaas werden 2 kandi daten afgewezen. Als examinator was door het „Oranje Kruis" aange wezen dr. A. Buurman uit Bath- niet cadeau. De diploma's zullen ter zijner tijd worden uitgereikt. De volgende personen slaagden voor deze cur sus: dames: J. W. J. Beldman-v.d. Graaf, J. van Bussel-Rothengatter, H. Baard-Wielink, H. C. Broek- maat-Schlahmilch, J. W. Jansen- Winkeldermaat, H. Klein-Teese- link, A. Farenhorst, J. Baltes-Rei- link, G. Wibbelink-Roelvink, G. H. Wandink-Rietberg en H. Wagen- voort-Podt; Heren: G. Beldman, A. Groen, H. Markvoort, H. Huzen, H. J. Roelvink, H. A. Rensen, H. Rietberg, G. J. Schooien, H. Velt- man, G. van Zon, H. ten Wolthuis en H. J. tenZijthoff. snel onder controle. De schade was gering. Op 11 januari werd er een sterke gasolielucht waargenomen op de Kol. Na onderzoek bleek dat ver moedelijk bij hetovertanken van gasolie door vrachtauto's er in rui me mate was geknoeid, waardoor er een gehoorlijke plas olie op straat terecht kwam. Gemeente- personeel hebben de zaak gerei nigd. Deze dag werd en tevens een fiets gestolen van een mevrouw die even een winkel was binnen gegaan. Bij haar terugkomst bleek haar karre tje te zijn verdwenen. Op 12 januari 's-morgens vroeg geraakte een auto Op de Al van de weg af en vernielde daarbij enkele verkeersborden. Ook hier gaan ge wonden. Op 13 januari werd er nogmaals getankt zonder te betalen bij een tankstation op de Al en wel door een bestuurder van een Mercedes. Deze keer heeft de politie de dader nog niet kunnen achterhalen. De schade bedraagt ongeveer f 50,-. De politie heeft in deze barre win tertijden een voed^raktie op touw gezet. Met de scholen en jachtop zichters is een afspraak gemaakt dat de politie twee keer in de week bij de scholen oud brood en ander voederafval op komt halen en dit verspreidt onder de jachtopzich ters, die op hun beurt deze etens resten naar voederplaatsen bren gen. Zolang dit winterweer aan houdt gaat men door met deze ak- tie. De politie heeft de afgelopen tijd geconstateerd dat sommige men sen er een levensgevaarlijke sport er op nahouden, namelijk een slee voortbewegen achter auto's en het skieën achter motoren, hetgeen vaak gepaard gaat met hoge snel heden. Wat de gevolgen hiervan kunnen zijn laat zich niet moeilijk raden. De politie aarzelt dan ook niet om hiertegen zonder meer ver baliserend op te treden. In onze rubriek Uit de Holten se doos, dit keer een kaart uit het archief van Jan Smale. De kaart dateert uit 1932. Het geeft een prachtig panorama op de Holterberg, een uitzicht vanaf de uitkijktoren bij Hotel de Hol terberg. Let wel, het oudere ho tel zoals dat tot en met de laatste oorlog bestond. De Duitsers hebben toen veel gebruik ge maakt van de toren die later ge heel verwoest werd. Op de foto op de achtergrond de Ericaweg, Eikenweg, het Engelsche Kamp en de tuinen van de familie Ten Bos. Op de voorgrond stond nog een enkele woning ener was nog maar matig bos aanwezig. Rechts van het midden ziet men het toen als zomerhuis in ge bruik zijnde woning van de fa milie Vixseboxe. De woning werd gebouwd in 1928. Later is de woning prachtig uitgebreid tot algemene woning. Het uit zicht vanaf deze woning is uniek te noemen. Er is veel veranderd in de loop der jaren aan de voet van de Holterberg. - -i Zolang de sneeuwlaag het toe staat kan er nabij het Lösse Hoes worden gelanglaufd. Over dag zonder begeleiding. 's Avonds met begeleiding. Dan wordt met behulp van fakkels een romantische tocht gehouden. De deelnemers worden ingedeeld in groepen, zodat sterk en zwak zonder elkaar te hinderen het KNIPTIP Slow motion... als het met mate wordt toegepast dan kan het uw film levendiger maken. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 8 JANU ARI 1985 VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFIN GEN E.D. 1aan de heer A. J. Bolink vergunning verleend voor de verbouw van de boerderij Raatakkersweg 3; 2. aan de heer H. Klein Teeselink vergunning verleend voor het rooien van een houtwal aan de Beusebergerweg; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of be roepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken. VERORDENING SUBSIDIËRING RIETEN DAKEN Burgemeester en wethouders van Holten brengen ter openbare kennis dat bij hun besluit van 18 december 1984 de datum van inwerkingtre ding van de (nieuwe) „Verordening subsidiëring rieten daken", vast gesteld bij raadsbesluïtvan28mei 1984 nr. 118/IJm, is vastgesteld op 1 januari 1985. Op grond van deze verordening kunnen subsidies wor den verstrekt in de kosten van herstel en/of vernieuwing van rieten da ken. Het subsidie bedraagt voor 1985 f 20.- per m2 herstelde rieten dak bedekking, aangebracht volgens bij voorwaarden te stellen normen. Het subsidie wordt alleen verstrekt indien het betreft: - bestaande met riet gedekte en als zodanig in gebruik zijnde boerde rijen (hieronder kunnen tevens worden begrepen bijgebouwen en dergelijke, mits ook deze landschappelijk een belangrijk element vormen, zulks ter beoordeling van burgemeester en wethouders) en - in de kosten van herstel en/of vernieuwing van het rieten dak geen rijkssubsidie wordt verleend. Het voor dit doel beschikbare krediet is beperkt. De subsidies zullen daarom worden verstrekt in die gevallen, waarin burgemeester en wethouders het behoud van het rieten dak binnen het kader van de fi nanciële mogelijkheden het meest gewenst oordelen. Zij, die voor een subsidie in aanmerking wensen te komen dienen vóór 1 maart van het betreffende jaar van uitvoering der werkzaamheden hiertoe een schriftelijk verzoek, op een daartoe ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken verkrijgbaar formulier, bij het gemeentebestuur in te dienen. Na 1 maart ingediende verzoeken om subsidie komen niet voor inwilliging in aanmerking. SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester is verhinderd op maandag 21 januari spreekuur te houden. Holten, 17 januari 1985 Burgemeester en wethouders voornoemd, W. L. F. C. van Rappard, burgemeester J. P. Stegeman, secretaris.' HINDERWET Ter inzagelegging aanvragen om vergunning. Op de Afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie van Hol ten liggen vanaf 21 januari 1985 tot en met21 februari 1985 op werkda gen van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage de verzoeken om vergunning inge volge de Hinderwet van: 1. de heer H. W. Luggenhorst, Sangeldijk 7 te Holten tot het uitbreiden van de varkensfokkerij, annex opslag van mest en opslag van diesel olie. 2. de heer H. J. Jansen, Weustenweg 2 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van een rundvee- en varkensbedrijf 3. de heer H. Rietberg, Broekweg 24 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (fokvarkens-, mestvarkens- en rundveebedrijf, an nex opslag van mest en opslag van dieselolie) omvattende vergun ning. 4. de heer E. M. van Schooten, Oude Deventerweg 45 te Holten tot het oprichten en in werking brengen van een rundvee-en mestvarkens- bedrijf met opslag van mest en opslag van dieselolie en huisbrando lie 5. de Maatschap Brinkman, Broekweg 14 te Holten tot het uitbreiden en wijzigen van het rundvee- en varkensbedrijf 6. de Directie van Waterloo B.V.i Lange Zandstraat 179 te Deventer tot het oprichten en in werking hebbenvaneen bedrijf voor de vervaar diging van luchtverdeelapparatuur voor de ventilatie- en aircondi tioningbranche op het perceel Industriestraat 3 te Holten. 7. de Directie van C. A. Muller en Zn. B.V., Rijssenseweg 20 te Holten tot een nieuwe, de gehele inrichting (graan- en meelhandelbedrijf met opslag van aardolieprodukten met afleveringspunt en opslag van flessengas) omvattende vergunning. Voorts liggen deze aanvragen gedurende genoemde periode van 1 maand iedere dinsdagavond van 19.00 tot 22.00 uur ter inzage in de sporthal „'t Mossink" (kantoor beheerder), Keizersweg 22 te Holten. Van de onder 1 t/m 5 vermelde aanvragen liggen tevens de ontwerp beschikkingen ter inzage. De ontwerp-beschikkingen omvatten het onder voorwaarden verlenen van de gevraagde vergunning. Schrifte lijk kunnen tot 21 februari 1985 gemotiveerde bezwaren worden inge bracht bij het college van Burgemeester en Wethouders van Holten. De persoonlijke gegevens van degene, die een bezwaarschrift heeft inge diend worden, indien daarom uitdrukkelijk verzocht wordt, niet be kend gemaakt. Met betrekking tot de aanvragen, vermeld onder punt 6 en 7 kan een ieder in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar inbrengen tegen de aanvragen om vergunning en wel op een openba re zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisse* ling, te houden op woensdag, 6 februari 1985 des morgens om 10.00 uur (aanvraag nr. 6) en 11.00 uur (aanvraag nr. 7) ten gemeentehuize van Holten. Ten aanzien van de aanvragen onder 1 t/m 5 kan een ieder ook verzoe ken om in persoon of bij gemachtigde mondeling bezwaar te mogen inbrengen tegen de aanvragen en/of de ontwerp-beschikkingen. Hier voor dient men dan een afspraak te maken vóór 14 februari 1985 met de Afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie. drie kilometer lange loipe-par koers kan afleggen. De belang stelling voor dit evenement is overweldigend. Elke avond stap pen zestig a zeventig sportieve- lingen op de uiterst dunne latjes om al schuifelend door het win- tersprookje te glijden. Organisa tor is hotel het Lösse Hoes, al waar ook de start is. De heer a. Ooms uit Notter bij Wier den is gekozen tot nieuw Dagelijks Bestuurslid van de Overijsselsche Landbouw Maatschappij. Hij volgt de heer H. B. W. Wobben uit Staphorst op, die vanaf 1977 deel uitmaakt van het Dagelijks Bestuur van de O.L.M. Hij was aan de beurt om af te treden. De heer Wobben blijft nog wel een jaar als adviseur verbonden aan het Hoofdbestuur van de O.L.M. Bij de landbouworganisatie be kleedde hij ook de funktie van vice- voorzitter. De heer H. J. Slijkhuis uit Holten werd tijdens de O.L.M.- Hoofdbestuursvergadering tot nieuwe vice-voorzitter benoemd. Die funktie zal hij tot 1 januari 1986 uitoefenen. Op dat moment neemt hjj het voorzitterschap over van de heer D. J. Jonkhans uit Harden- berg, die dan aftreedt. Op dat mo ment zal de O.L.M. eveneens een nieuw lid van het Dagelijks Be stuur moeten kiezen. Kortom, op korte termijn krijgt de O.L.M. te maken met nogal wat wijzigingen in de bestuurlijke top. Met de heer Ooms krijgt de landbouworganisa tie iemand in het Dagelijks Be stuur, die met name op het terrein van de bedrijfsverzorging zijn spo ren heeft verdiend. Hij Is voorzitter van de bedrijfsverzorgingsdienst Oost Nederland. Daarnaast oefent hij tal van andere bestuurlijke funkties uit. In de januari-vergade ring van het O.L.M. bestuur kwa men daar nog enkelen bij. Behalve als Dagelijks Bestuurslid van de O.L.M. werd hij benoemd tot be stuurslid van het Landbouwschap in Overijssel en, van het Accoun tants- en Belasting-adviesbureau OLM. In de O.L.M.-vergadering vond nog een andere benoeming plaats. De heer G. J. Rozendaal uit I Jsselmuiden werd gekozen tot ad viseur voor tuinbouwaangelegen- heden.

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 7