Ongekende taferelen... Holtens Nieuwsblad Bejaarden in de problemen door aanhoudende winter Diessenplas zet de deuren open H. Meerman (72) overleden Carnaval Uontvangteen fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Hottens Nieuwsblad Uitgeversmaatschappij Van der Loeff BV in samenwerking met de stichting ..Hottens Nieuwsblad" Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5. tel. 05483-6 30 22. Advertenties: Gertfertsingel 41, En schede DONDERDAG 17 JANUARI 1985 Abonnementsprijs f 34.25 Losse nummers 75 cent Gedrukte oplage 3075 Tel. 053-32 01 41 Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104, Boekelo Tel. 05428-15 00 Redactioneel adres Smidsbelt 37, tel. 05483- 638 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Vrij plotseling is overleden de heer H. Meerman, oud-raadslid voor de PvdA in de gemeente Hol ten. Hij is 72 jaar oud geworden. Hendrik Meerman was al jong lid van de S.D.A.P. Hij was verschil lende malen kandidaat voor de ge meenteraad. Bij de oprichting van de PvdA, vlak na de Tweede We reldoorlog gingen de afdelingen van de S.D.A.P. en de Vrijzinnig Democratische Bond samen en verwierven bij de eerste gemeente raadsverkiezingen drie zetels. Meerman werd ook voor de nieuwe combinatie candidaat-raadslid. Op 3 december 1962 werd hij beëdigd als raadslid, als opvolger van de heer H. Soer, in verband met diens overlijden. De heer Meerman had zitting in verschillende commis sies. De overledene was een principië le socialist, die een warm hart had voor de belangen van de minst draagkrachtigen. Als eenvoudig ar beider kende hij de problemen van de werknemers. Van 1974 tot 1978 was hij fraktievoorzitter van de so cialistische raadsfraktie. Hij trok zich terug bij de verkiezingen van 1978 in verband met zijn leeftijd. Als lezer van het Hojtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! I I Naam: ftl I Ad,es: P%f I» j Woonplaats: Gebruik deze bon voor Geeft op als abonnee voor het het opgeven van een I Holtens Nieuwsblad nieuwe abonnee. ohrjmev,.: Inzenden aan: Adres: Holtens Nieuwsblad I Antwoordnummer 97 oonpaats 7500 VB Enschede I Hij/zij betaalt hei abonnementsgeld I per jaar ad f 32,92 Nog nimmer vertoond zo'n drukte op een koude winterzondagmiddag in Holten, allemaal op weg naar het galopskièn in de Holterberg. Ver voorbij het Smidsbelt aan de ene kant en voorbij Hotel Muller aan de andere kant, stonden de automobilisten te wachten om de Holterberg op te rijden. Boven aangekomen had het veel weg van een wintercircus. Langlaufers wurmden zich tussen de wandelaars door om toch vooral vooraan te kunnen staan bij de eerste Nederlandse galopskiwedstri jden. Ere wie ere toekomt: Jan Murris kreeg de mensen; èn de pers in bewe ging. Wie^S middags door de enorme verkeersopstopping niet op tijd ter plekke kon zijn, kon 's avonds tijdens het acht-uur-journaal nog even ge nieten van de spectaculaire verrichtingen van de durfallen op paard en ski; allen leden van de paardrijverenigïng Diepeveen. Over een twee kilometer lang, ijselijk smal parcours, dat was uitgezet over de Oude Sneeuw en ijs hebben het da gelijkse leven danig in de war geschopt Nauwelijks wordt nog over wat anders gepraat. Toch wordt er achter de schermen al driftig gewerkt aan het volgen de spektakel de jaarlijkse gala avond van de Fienpreuvers. In deze editie een gesprek met Jan Markvoort, president van de Prinsengarde over zin en onzin van het carnaval in Holten. Redactioneel medewerker: J. Wiggers Kol weg 14, tel. 05483- 6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal Tel. 05486-1 32 64 J. Rozendom Rietmolenstraat 8 Tel. 05483-6 13 05 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur In Bathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Hellcndoomse weg, spoten de paarden vooruit, achter zich een skieër, waarvan sommigen pas voor de tweede of derde keer van hun leven op de lange latten stonden. Wonder boven wonder ging alles goed. Nog ijzing wekkender was het optreden van Willy Veneklaas en Jan Willem Nijland van de MAC Holterberg die hetzelfde huzarenstukje uitvoerden met een crossmotor. Ook zij haaiden de televisie. Over het aantal bezoekers, verschilden de deskundigen nogal van mening. De Holtense politie, die onverwacht de handen vol had om een en ander in goede banen te leiden, schat dat er zo'n 5000 kijkers waren, die na afloop ook weer naar beneden moesten. Komende zondag doen de Diepenheimers het in eigen gemeente nog eens dunnetjes over. Jan Murris zingt al weer op nieuwe publieks trekkers, al zou hij van de collega's wel wat hulp kunnen gebruiken. Toen bij de voorbereidingen van deze verkiezing er onenigheid ont stond over de kandidaatstelling er zich een groep leden afscheidde die met de lijst Kaan uitkwam, ging de overledene meer over en kreeg hij een plaats als nr 6 op de lijst Kaan. De dissidenten verwierven bij de stemming 292 stemmen; 16 te wei nig om voor een zetel in aanmer king te komen. De heer Meerman had zich in ver band met zijn gezondheidstoe stand al een aantal jaren uit het maatschappelijk leven terugge trokken. Duizenden mensen langlaufend, wandelend op de Holterberg, honder den enthousiaste schaatsers op de ijs baan: Holten in de ban van Koning Winter. Toch betekent niet voor ieder een het aanhoudende winterweer een pretje. De ouderen kunnen maar voetje voor voetje over straat op en de mensen met een uitkering zouden het liefst de thermometer omhóóg kijken. Zij zullen als eerste de gevol gen van de lage temperaturen mer ken in hun toch al niet goedgevulde portemonnaie. Zowel de ANBO, de Algemene Bond voor Ouderen, als het afde lingsbestuur van het FVN hebben zich in een brief gericht tot het col lege van b en w, waarin zij aandacht vragen voor de problemen van hun doelgroepen. De ANBO schrijft: De buitengewoon barre weersom standigheden, die waarschijnlijk nog wel enige tijd zullen voortdu ren, kunnen vooral voor ouderen grote problemen geven. Wij denken daarbij aan de doorsmeltsneeuw verontreinigde straten, die te wei nig doorgang bieden en de met sneeuw bezette trottoirs, die het de ouderen bijna onmogelijk maken hun woningen te verlaten. Wij vragen ons af of het door in schakeling van tijdelijk personeel b.v. van uitkeringsgerechtigden, niet mogelijk is de sneeuw te rui men. Hoewel ons geen concrete geval len bekend zijn is het niet ondenk baar dat ouderen met geringe in komsten door de hoge stookkosten in moeilijkheden komen en door de kou bevangen zullen worden. Zou uw college hierin kunnen voorzien door het toekennen van een brand- stoffentoeslag in die gevallen waar in dit noodzakelijk blijkt? Hoewel burenhulp nog altijd een belangrijke plaats inneemt in ons sociale bestel is het niet ondenk baar dat er ouderen zijn, die hulp nodig hebben om b.v. boodschap pen te doen of die bezoeken moeten afleggen. Het gevaar van botbreuken bij een val is voor ouderen extra groot en de herstelperiode is vaak lang. Aangeraden zou kunnen worden het gebruik van een puntige wan delstok. Ook kunnen sneeuwijzer- tjes onder schoenen het gevaar van een val verkleinen. Ook zou een beroep gedaan kun nen worden op winkeliers en ook op supermarkten om de boodschap pen bij ouderen aan huis te bezor gen. Het afdelingsbestuur van het FNV richt zich in soortgelijke bewoorin- gen tot het college. Het FNV zegt ondermeer: „Bij de behandeling van de gemeentebegroting 1985 is, zowel door het college als door de onderscheiden fracties, met name de C.D.A.-fractie aandacht besteed aan de financieel moeilijke positie van hen die zijn aangewezen op een uitkering. De minima, de meerjari ge minima, doch niet alléén zij ver keren in een kwetsbare positie. Ook velen men een, helaas gedwon gen uitkering W.W., W.W.V. of W.A.O. en zeker niet te vergeten de ouderen met een V.U.T. regeling of A.O.W., al dan niet men een kleine toeslag hebben financieel weinig ruimte. Wij doen een dringend be roep op u, niet het onmenselijk be leid van het Deventer PvdA-college te volgen om onder het huidige bar re winterweer bij betalingsachter stand tot afsluiten van gas en elec- tra over te gaan, maar in die geval len de souplesse toe te passen, in echte crepeer-gevallen een milde betalingsregeling toe te passen. Wij vragen dit temeer, omdat tijdens de behandeling van genoemde be groting de voorzitter meende de problemen der uitkerings-gerech- tigden te mogen bagatelliseren, daarbij wijzen^ op subsidiemoge lijkheden. Het FNV somt op dat bij het huidige winterweer ongeveer zes tot acht gulden per dag extra verstookt moet worden. Bij een bij standbedrag van f 1471,30 een on aanvaardbaar hoog bedrag waar door de gezinnen ongetwijfeld in de problemen zullen komen. Voorschot „U kunt er van op aan dat wij nie mand in de kou zullen laten staan", verklaarde burgemeester mr. W. L. Overlast Ondanks de kou en sneeuw on- dervinden scholen maar weinig hinder van het winterse weer. Na een aantal dagen was de school- komt het volgend volgens Camme- jeugd er aan gewend en waren de raat voor dat een leerling als het thuisblijvers in de minderheid. „Ik ware moet vechten tegen de opvat- denk dat hiervoor een compliment- ting van zijn ouders om, toch naar je aan de OAD zeker op z'n plaats school te mogen, terwijl zij het te is", aldus rector Bakker van de koud vinden voor hun kind. Door Scholengemeenschap. Na een flin- de bank genomen is er op De Marke ke sneeuwbui wil de bus wel eens wat meer verzuim dan anders, een minuut of tien te laat zijn, maar maar beslist niet alarmerend. De politie heeft, behalve de on verwachte drukte afgelopen zon dag tijdens het galopskieën geen grote drukte gehad de laatste da- Nu het zo „wintert" hebben de leiding van „Diessenplas" en het bestuur van het Open Be jaarden Werk Holten met elkaar overlegd wat zij voor de oudere Holtenaren zouden kunnen doen. Praktische problemen zullen zijn, hoe krijg ik de bood schappen in huis en lukt het om een warme maaltijd op tafel te brengen. Voor de boodschappen zijn vrijwilligers van het O.B.W. be schikbaar u deze thuis te bezor gen. „Diessenplas" bereidt maaltijden die zowel thuis ge- braCht kunnen worden dan wel tesamen met de bewoners in „Diessenplas" genuttigd kun nen worden. Omdat de meeste ouderen de deur niet uit komen is er wel licht behoefte aan wat gezellig heid. Vrijdag 18 januari a.s. or ganiseert „Diessenplas" dan ook sjoelwedstrijden voorde be woners van het tehuis waaraan ook de 65+ uit het dorp kunnen deelnemen. Aanvang: 14.30 uur. Op dinsdag 22 januari is er een film, getiteld „De onvoorstelba re tocht". Aanvang: 19.30 uur. Dinsdag 29 j anuari is er een bin go-middag. Aanvang: 14.30 uur. Kosten f 2,- p.p. per middag of avond (konsumpties inbegre pen). Voor vervoer kan gezorgd worden. Inlichtingen t.a.v. maaltijden en boodschappen: tel.nr. 6 12 01 mevr. Enklaar, tel.nr. 6 13 28 mevr. Stam. Inlichtingen over de ontspan- ningsaktiviteiten bej. centr. „Diessenplas", tel. 6 25 05. R. C. Ridder van Rappard desge vraagd. „Het is echter zo dat wij in de gemeente Holten 'werken met een voorschotnota, zodat de pro blemen rond de gas- en electra re kening pas achteraf zullen komen. Nu kan iedereen zo hard stoken als hij wil. zonder dat hij of zij dat vol gende maand op de rekening terug vindt. Daardoor is het voor ons erg moeilijk in te schatten hoe hoog de rekening uiteindelijk zal uitvallen. Wij gaan er echter van uit dat ieder een diè kampt met betalingspro blemen bij ons aan moet kunnen kloppen. Dan kunnen wij zien wat er aan te doen valt. Om op voor hand al toeslagen toe te kennen vind tik echter geen goede zaak". Wat betreft het suggestie van de ANBO. vrijwilligers in te schakelen bij het wegruimen van de sneeuwo verlast ziet de burgemeester nogal wat practische problemen. „Op ach is het een loffelijk streven, maar het probleem zit hem in de uitwerking. Er komt financieel nog al wat bij kijken om het dorp in re delijke mate sneeuwvrij te houden. Tenslotte rijden de vrachtwagens en sneeuwploegen ook niet vopr niets". De burgemeester wijst ér tenslotte nog op dat iedere inwoner verplicht is zijn of haar trottoir schoon te houden, zoals dat in de Algemene Politieverordening staat vermeld. „Wij hebben er wel eens over gedacht om die verordening te schrappen, maar aangezien er toch nog bewoners in Holten zich niet de moeite getroosten om hun straatje schoon te vegen zullen we deze da gen nog weer eens extra aandacht hieraan besteden. Lang niet iedereen houdt zich aan het voorschrift de stoep voor het huis schoon te houden. gen. „De mensen rijden heel wat voorzichtiger dan normaal. Af en toe wat blikschade, maar daar blijft het ook bij". Een wandelingetje door het dorp maakt duidelijk dat er nog a wat besneeuwde trottoirs te vin den zijn. over het algemeen zijn onze leerlin gen van buiten Holten op tijd bin nen. Ook de leraren doen er alles aan om op tijd te zijn. Ik weet lera ren van ver weg die al om zes uur op pad gaan om toch maar op tijd te komen". Op de Marke een gelijklui dend verhaal, al hebben de leerlin gen daar in de eerste dagen van de vorstperiode wel eens wat meer verstek laten gaan dan noodzake lijk. „Ik kan daar natuurlijk een heel filosofisch verhaal over hou den, maar ik denk dat de school jeugd wat minder body heeft". Ook

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1