Het begon zo aardig... Holtens Nieuwsblad Apotheek Vroom begint in juli HMV wil niet naar Dorpshuis Deze week College praat over positie van leraren muziekschool Holten HM V wil jeugdorkest Nieuwjaar Ijs op vijver 't Vletgoort gevaarlijk Nationaal Park vlot nog niet Jong en oud Bibliotheek vraagt hulp U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Recreatieschap legt 5670 m. fietspad aan tens Nieuwsblad Abonnementsprijs f 34.25 Losse nummers 75 cent De Holtense Muziekvereniging heeft altijd nog goede herinnerin gen aan het Jeugdorkest dat zo'n tien jaar geleden floreerde binnen de vereniging. Een aantal leden van dat jeugdorkest heeft later zelfs van de muziekhobby een mu ziekwerkkring weten te maken. De muziekvereniging wil ook nu weer starten met een jeugdorkest. Een groot aantal jeugdleden heeft men het vorig jaar al mogen begroeten maar nog niet voldoende om het orkest daadwerkelijk te starten. Daarvoor organiseert de HMV op 18 januari een informatieve bijeen komst in de vorm van een Openba re les. Na afloop hoopt HMV ent housiast geworden nieuwe jeugdle den te kunnen noteren. Belangstel lende ouder(s) en hun kind(eren) vanaf ca. tien jaar worden graag verwelkomd in het repetitielokaal aan de Dorpsstraat (achter de Houtbeurs) om 19.30 uur. Moge het jaar van de jeugd voor HMV en Hol ten nog vele jaren een goede nak lank genieten. Gedrukte oplage 3075 Een week vol goede wensen voor het nieuwe jaar. Elke zich enigzins respecterende vereni ging hield voor leden en beken den een nieuwjaarsbijeenkomst die vrijwel zonder uitzondering uitstekend bezocht werden. In de buurtschappen, zoals Dijker- hoek en Beuseberg doen ze er meestal nog een schepje boven op. Daar wordt het nieuwjaars wensen dagwerk. Een dagje om met de buren na te praten en vooruit te kijken en soms nog een handeltje te drijven op de koop toe. Hendrik Kevelham liep dit jaar voor de vijftigste keer mee. Uitgeversmaatschappij Van der Loeff BV in samenwerking met de stichting Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, secretaris Kozakkenstraat 5, tel. 05483-6 30 22. Advertenties: Gertfertsingel 41, En schede Tel. 053-32 01 41 Redactrice: Frederique Rentenaar Weleweg 104, Boekelo Tel. 05428-15 00 Redactioneel adres: Smidsbelt 37, tel. 05483- 6 38 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wiggers Kolweg 14, tel. 05483- 6 13 56 Advertentie-adviseur: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18 Nijverdal Tel. 05486-1 32 64 J. Rozendom Rietmolenstraat 8 Tel. 05483-6 13 05 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. W. Knapen Larenseweg 3, tel. 6 12 24 tot dinsdag 12 uur In Bathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34. tel. 6 65 tot dinsdag 12 uur Amper hadden wij de fotograaf geVraagd een plaatje te schieten van een „mooi wintertafereeltje", of de weersomstandigheden veranderden van „aardig" in „Siberisch". Het plaatje hebben we maar zo gelaten, het bijpassende verhaal enigszins aangepast. Toen wij vrijdag de ronde deden langs VW en hotels op de Holterberg en de Ijsbaan, was het nog maar mondjesmaat wat men te bieden had. De telefoon stond overa weliswaar rond gloeiend, vooral vanuit het westen van het land was vee., vraag naar langlaufarrangementen. De sneeuw was echter nog me tdik genoeg om loipes uit te zetten. Zoals wij allemaal ondervonden hebben zijn de kansen voor de langlaufers sinds zondagavond heel wat verbe terd. Voor de ijsbaan betekende de sneeuwlast echter weer een hoop narigheid, vooral toen de sneeuwschuiver het begaf. In de loop van de week werd dat probleem opgelost, en kon de e baan worden opengesteld. Voor alie sportievelingen in Holten zijn op de Holterberg nu drie loipes uitgezet. Overdag staan de skipaden open voor beginners 's avonds met. romantische verlichting van fakkels gaan de meer geoefenden op pad. Gestart wordt elke avond om zes uur, zeven uur en acht uur, al naar ge lang het aanbod, vanaf het Losse Hoes. De deelname bedraagt f 5,- inclu sief een consumptie. De dienst gemeentewerken kreeg maandag een - te recht - complimentje over de voortreffelijke gladheidsbestrijding in Hol ten die dit jaar voor het eerst met de zogenaamde „natte" methode wordt uitgevoerd. Niet alleen alle doorgaande wegen werden sneeuwvrij ge maakt maar ook de straten naar het postkantoor, het medisch centrum De Diessenplas en het Smidsbelt. De afgelopen week heeft de politie in Holten herhaaldelijk jongelui van het ijs van de vijver op 't Vletgoor moeten sturen. Het ijs is daar zeer onbetrouw baar door diverse wakken, die veroorzaakt worden door win- dinval. Tevens houden watervo gels een gedeelte van de vijver open. Schaatsen is daar dus le vensgevaarlijk. De politie doet hierbij een dringend beroep op de ouders om hun kinderen van dit ijs af te houden. Voor een lut tel bedrag kan men enkele me ters verderop terecht op de ijs baan. Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Hoitens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 32.92 De vorming van een nationaal park Holter/Haarlerberg zal ver moedelijk nog geruime tijd op zich laten wachten nu de besprekingen tussen de Voorlopige Commissie Nationale Parken (de commissie Kleisterlee) met de boseigenaren en terreinbeheerders nog niet zijn afgerond. Door een aantal vragen en onzekerheden van de kant van- de boseigenaren en terreinbeheer- ders stagneren de werkzaamheden van de commissie en is - anders dan in de bedoeling van de commissie lag - door de commissie nog geen officieel verzoek gedaan om het ambstbericht in te zenden. Het da gelijks bestuur van het Recreatie schap Salland heeft inmiddels la ten weten met een eigen nota te ko men met betrekking tot het toe komstige nationale park, en geen commentaar te leveren op de ge meentelijke visies van de gemeen ten Holten en Hellendoorn. IJs en weder dienende zal de nieu we apotheek in Holten op 1 juli a.s. van start gaan. Gelijkertijd zullen de Holtense huisartsen op die datum stoppen met de verkoop van medicij nen. Juist voor het invallen van de vorst kon aannemer H. Koopman de eerste werkzaamheden verrichten op het terrein achter de huisartsenprak tijk aan de Keizersweg waar de apo- theek-annex woonhuis van apothe ker J.F. Vroom zal worden gebouwd. De.vorst zorgde onmiddelijk voor de eerste vertraging. Reeds enige maanden geleden werd bekend dat de Apeldoornse apotheker tot overeenstemming was gekomen met de drie Holtense huisartsen over de vestiging van een aparte apotheek in Holten. Tij dens een persconferentie vertelde de nieuwe apotheker dat de eerste contacten met de huisartsen Bruins, Couwelaar en Sijtsema reeds enkele jaren geleden waren gelegd, maar in eerste instantie wa ren afgesprongen op de geldelijke verdeelsleutel. Zoals bekend heeft de Holtense verzamelpraktijk nu tevens een apotheekfunctie. Nieu we richtlijnen vanuit Den Haag hebben er toe bijgedragen dat vorig jaar toch een overeenkomst kon worden gesloten. „In goed overleg en een uitstekende verstandhou ding". zoals de betrokken partijen meedeelden tijdens een persconfe rentie. Voor de Holtenaren veran dert er weinig. Zij kunnen in princi pe dag en nacht in de apotheek te recht. De officiële openingstijden zijn gelijk aan die van de winkels. Tijdens de spreekuren die in de huisartsenpraktijk op zaterdag worden gehouden zal de apotheek eveneens geopend zijn. De nieuwe apotheek is een ont werp van architect Beeftink, en be staat uit een publieksruimte en een werkruimte. Tevens komt er een spreekkamer waarin men rustig met de apotheker kan praten over genees- en hulpmiddelen zonder dat anderen daarvan kunnen „mee genieten". Apotheek Vroom krijgt drie assistens, waarvan één wordt overgenomen van de huisartsen praktijk. De entree wordt zodanig gemaakt dat dok moeder^ met kin derwagens en rolstoelgebruikers- zonder problemen naar binnen kunnen. Naast de apotheek komen drie parkeerplaatsen terwijl men ook gebruik kan maken van de par keerplaatsen naast de huisartsen praktijk. Apotheker Vroom is van mening dat een aparte apotheek voordelen heeft boven een combinatieprak tijk zoals die nu nog in Holten func tioneert. „Men kan een apotheker vergelijken met een restaurant met dieetkeukeni terwijl de huisartsen een restaurant zijn met uitsluitend plate^ervice. Een apotheker wordt speciaal opgeleid voor dit doel, ter wijl het voor de medici een neven taak is. Wij zijn altijd bezig met me dicijnen en kunnen er dan ook meer van afweten. Het pakket genees middelen kan door de specialisatie dan ook groter zijn dan nu het geval Het bestuur van de Holtense Mu ziekvereniging is enigszins verbaasd over het lange uitblijven van een ant woord op hun brief inzake de aan koop van de repetitieruimte van HMV, het voormalige gymnastieklo kaal aan de Dorpsstraat. Ongeveer twee maanden geleden verzocht de muziekvereniging het college de mo gelijkheden te onderzoeken om de re petitieruimte in eigen beheer te mo gen gebruiken. „Het valt ons tegen dat wij tot nu toe geen enkele reactie hebben ge had. Wellicht neemt men ons voor stel niet serieus", aldus secretaris Voordes. „Wellicht wil men ons la ten wachten tot de beslissing is ge vallen omtrent het dorpshuis maar wij hebben nu al becijferd dat de ruimte in het Dorpshuis voor ons nauwelijks geschikt is. De kosten zullen zodanig zijn dat wij onze con tributies aanmerkelijk moeten op schroeven. Dat kan nooit de bedoe ling zijn. Daarbij komt nog dat tij dens de repetities het gebouw nau welijks voor andere doeleinden te gebruiken is. Een muziekorkest brengt nu eenmaal nogal wat ru moer met zich mee". Zoals elders in het Holtens Nieuwsblad is te lezen wil de HMV dit jaar de aandacht leggen op de vorming van een Jeugdorkest, zo als dit een tiental jaren geleden ook binnen de vereniging bloeide. Daarvoor wordt een campagne ge houden om nieuwe jeugdleden aan te trekken. „Als wij in het Dorps huis ondergebracht moeten wor den zou dat voor de jeugdleden weer extra kosten met zich mee brengen. Dat past niet in onze filo sofie. Veel liever zagen wij dat er in Holten een grote zaalaccommoda tie kwam waarin wij onze uitvoerin gen kunnen geven. Nu moeten wij altijd naar de sporthal. Dat bete kent het huren van een podium, het aanbrengen van geluidscoulissen en wat er nog meer bij komt. Dat brengt allerlei extra onkosten met zich mee. Wij zijn beslist niet tegen een eigen dorpshuis voor Holten, maar voor onze vereniging is het in de nu bekende opzet niet geschikt. Daarom hebben wij ons beraden binnen de vereniging en het college van b. en w. de nog niet geant- woordde brief gestuurd. Het zou mooi zijn als we in ons jubileumjaar dit gebouw als ons eigendom mo gen gaan beschouwen". _i apotnciSK met vrijheids laonarch buro beeftink-holten - Het college van B en W zal nog deze maand een gesprek hebben met het bestuur van de Muziek school Holten over de postitie posi tie de onbevoegde leraren. Zoals bekend verlangt de subsidiegever, het ministerie van WVC, dat alle leraren aan muziekscholen be schikken over de benodigde diplo ma's waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn om les te geven. De beslissing van de minister heeft in het verle den voor de nodige consequenties geleid op de muziekschool, o.a. tot een aanmerkelijke verhoging van de salariskosten voor bevoegde le raren. Over de status van een ne gental - meeste partime - leerkrach ten die nu nog op de muziekschool les geven zonder wettelijke be voegdheid moet nu een oplossing worden gevonden. Ook de verde ling van de subsidie zal onderdeel van de bespreking zijn. „Wij zijn er nog niet helemaal uit", meent wet houder H. Rustebiel. Als bemiddelaar tussen het ge meentebestuur van Bathmen en de Muziekschool zal het college van b en w aan het eind van deze maand of uiterlijk begin februari een ge sprek hebben met het college van b en w van Bathmen. Het Holtens college moet haar Bathmense col lega's ervan overtuigen dat het ver schil in bijdragen aan de muziek school onvermijdelijk tot proble men leidt. In Holten wordt jaarlijks een ton uitgetrokken voor het mu ziekonderwijs, terwijl in Bathmen slechts achtduizend gulden wordt bijgedragen. Het college wijst er overigens wel op dat het hier niet gaat om een conflict tussen de ge meenten Bathmen en Holten maar om een conflict tussen Bathmen en de muziekschool, waarbij de rechtsgelijkheid tussen beide ge meenten in het geding is evenals de normen voor subsidie van Bath mense en Holtense leerlingen. De gemeente Bathmen heeft tij dens de begrotingsbehandeling in november aangekondigd te zullen stoppen met de samenwerking met de muziekschool indien de relatie tussen bestuur en gemeente niet snel verbetert. Burgemeester van Rappart toonde zich echter opti mistisch. „We zullen vermoedelijk allemaal wat water bij de wijn moe ten doen." In aansluiting aan het bericht in het vorige nummer van Holtens Nieuwsblad kan nog bericht wor den, dat zich als „Voor Elkaar cor respondent", op verzoek van het Hoofdbestuur van de ANBO, be schikbaar heeft gesteld de heer W. Beijars, Enkweg 5, alhier, telefoon 6 12 34, secretaris-penningmeester van de plaatselijke afdeling van deze ouderenbond. Opgave voor deelname aan de contactdag op 10 februari a.s. moet rechtstreeks ge schieden aan de Stichting Voor El kaar, 1200 BD Hilversum, per brief kaart. De Bibliotheek gaat haar boe kenbestand automatiseren. Het bestaande kaartjessysteem gaat verdwijnen en wordt ver vangen door een modem, elec- tronisch systeem. De operatie gaat beginnen eind januari, be gin februari. De omzetting van het ene systeem naar het andere is vrij arbeidsintensief en bete kent een extra werkdruk voor de medewerkers van de biblio theek die nauwelijks in te pas sen is in het dagelijkse werk. Daarom zoekt de Bibliotheek een aantal vrijwilligers die be hulpzaam willen zijn bij het ver werken van de gegevens van zo'n 20.000 boeken. In eerste in stantie wordt gedacht aan vrij willigers zonder uitkering. Een aanvraag om mensen met be houd van uitkering in te schake len is al enige tijd in behande ling, maar het definitief ja hier op is nog niet binnen. De werkzaamheden zijn niet j ingewikkeld, maar moeten bij- I zonder nauwkeurig worden uit gevoerd. Een speciale opleiding is niet vereist. Vooral nauwge zet werken is van belang. Hoe wel de Bibliotheek geen directe voorkeur heeft, wil men graag vrijwilligers die op dinsdag en donderdag, de dagen dat de Bi bliotheek gesloten is, enkele uren per dag willen werken. Hoeveel uur en op welke dag kan in overleg met de Bibliothe caresse worden afgesproken. Wie belangstelling heeft kan zich melden bij de Bibliotheek, tel. 6 24 87. Vooraf wordt een ge sprekje gehouden met de kandi daten zodat men weet welke vaardigheden vereist worden en de werktijden worden vastge steld. Het recreatieschap Salland kar in dit jaar rekenen op een subsidie van het Rijk voor de aanleg van ca 5670 meter fietspad op de Salland se Heuvelrug en wel voor het fiets pad langs de Bergleidingweg (pac nr. 317), de Oude Deventerwe

Holtens Nieuwsblad | 1985 | | pagina 1