Holten zonder punten „Lekkage snel oplossen'5 Zoutstrooiers Nido voor Sint Nicolaas Üs/ltsa I. hofman Zaagmolen ontving „zonen" van Sint Spanning blijft in tafeltennis strijd D ÉDLmiTElT Ingezonden Interessante lezing over Uilenbestand HOLTENS NIEUWSBLAD ROOD ZWARTEN MISSEN DOORZETTER PÖsftfeii Literatuur bij NBvp Espelo agrarische l a j produkten b.v. F g ,7 grimbergerweg 11 7467 pr notter telefoon 05480/12979 AAN ALLE RUNDVEEHOUDERS Opnieuw winst voor herenteam Twenhaarsveld DONDERDAG 6 DECEMBER 1984 - In de wedstrijd tegen ZAC in Zwol le heeft Holten er weer van alles aangedaan om de beide punten mee naar huis te nemen, maar ook nu bleek weer duidelijk dat de rood-zwarten een koele afmaker mis sen. Trainer Veenstra, die meer kracht in de aanval en op het middenveld wenste, passeerde Evert Dalemans en Hennie Jalving waarvoor Erik Knapen en Hans Kieftenbelt in het veld kwamen. Door deze wisseling speelde Jan van Mullum tussen Knapen en Traanman en nam Kieftenbelt de voorstoppersplaats in. De voor hoede bestond uit Saamangun, Brouwer en Bannink. Al gelijk na de aftrap nam Holten het initiatief hetgeen resulteerde in goede ak- ties over de vleugels en schoten op het doel die echter de juiste rich ting misten. In de 22e minuut kwam René Bannink, na goed aan geven van Edwin Brouwer, oog in oog met de ZAC-goalie maar hij miste de koelbloedigheid om die te passeren. Dat lukte de hardwer kende Erik Knapen na een half uur met een hard schot uit een hoek schop wel, maar de lat blokkeerde. In de laatste fase van de eerste helft ontsnapte de thuisclub aan de druk van Holten maar doelrijpe kansen kwamen er niet. De tweede helft was nog maar nauwelijks begonnen toen rechts buiten Huilink, André Jalving op snelheid klopte en doelman Erwin Stukker kansloos liet. (1-0). Holten raakte door dit doelpunt van slag en van enig overleg was geen spra ke meer. Trainer Veenstra greep in en wisselde de goed spelende Kief tenbelt in voor Dalemans als extra aanvaller. Achterin werd één tegen één gespeeld met als gevolg dat ZAC soms gevaarlijk counterde. Uit een hoekschop haalde Jan Traanman de bal van de doellijn en uit een directe vrije trap „krul de" Bannink de bal net over de lat. De wedstrijd bloedde echter lang zaam maar zeker dood. Ook Hoek die nog werd ingezet voor Brouwer kon het (voetbal) getij niet doen keren en zo ging Holten na een goede eerste helft en een zwakke tweede met lege handen naar huis toe. Stand vierde klasse II: Lemelerveld 10-18; Heino 10-16; Zwolle 8-13; Broekland 10-12; IJs- selboys 9-10: Union SV 10-9; Dalf- sen 9-8; ZAC 9-8; Roda 11-8; Go Ahead 10-6; Holten 10-6; Overwete- ring 10-2. Zondag weer naar Zwolle. Zondag gaat Holten I weer naar de provincie hoofdstad om de eerste helft van de competitie af te slui ten met de wedstrijd tegen Zwolle I. Zonder meer een zware klus en een gelijkspel zou een zeer verdien stelijk resultaat betekenen. De te genstanders met 13 punten uit 8 wedstrijden kunnen bogen op de produktiefste voorhoede in de 4e klasse H (24 doelpunten in 8 wed strijden) en een betrouwbare de fensie die maar slechts 7 treffers op haar conto heeft. De lekkage van de ijsbaan aan de Dorperdijk moet zo snel mogelijk worden opgelost, zo is de mening van het bestuur van de IJsclub De Naar aanleiding van „Holten krijgt een eigen huisdieren praktijk" in het Holtens Nieuwsblad d.d. 29-11-1984, wil len we graag het volgende op merken. De vestiging van de „Kleine huisdierenpraktijk Holten" in het pand Dorpsstraat 23a heb ben we vernomen middels de op het pand verstrekte gege vens. Het feit dat de heer Helt huis in Holten gaat praktiseren is ons eerst via het „Holtens Nieuwsblad" bekend geworden. De bewering dat het hier niet zotr gaan om een „wilde" vesti ging lijkt ons niet met bovens taande in overeenstemming. Ondergetekenden, zijnde le den van de Koninklijke Maat schappij voor Diergeneeskunde en daardoor gebonden aan de code voor dierenartsen van de ze Maatschappij, willen langs deze weg verklaren met boven genoemde vestiging direct nog indirect bemoeienis te hebben. Th. A. Oostenbrug. W. C. C. Wamelink. Noordpool. Tijdens de jaarvergade ring van de IJsclub, die vorige week woensdag werd gehouden werd door voorzitter Wim Bouwhuis er nogmaals met klem op gewezen dat het onderzoek door de dienst ge meentewerken zo spoedig mogelijk moet worden voortgezet. Zoals bekend is de bodem van de baan niet waterdicht. Het wa ter dat door de eigen pompin- stallatie op de baan wordt ge pompt wordt weggezogen. Oor zaak hiervan wordt gezien de visvijver en de drainage van de sportvelden op het Vletgoor. Di recteur De Jong van Gemeente werken zegde toe binnenkort hierover een uitvoerig rapport uit te brengen aan de gemeente lijke Sportstichting, die het pro bleem al eerder hadden aange kaart. Tijdens het huishoudelijke ge deelte van de vergadering wer den de heren W. Bouwhuis, Her man Maats en J. Krieger herko zen als bestuursleden. Uit het jaarverslag van secretaris-pen ningmeester G. J. Aaftink bleek dat het aantal leden dit jaar sta biel was gebleven (129). De boe ken konden worden afgesloten met een klein batig saldo. Het schaatsprogramma zal (ijs en weder dienende) door het be stuur worden vastgesteld. De eerste dagen zullen geen wed strijden worden vastgesteld ten einde de schaatsliefhebbers ruim schoots de gelegenheid te geven hun baantjes te trekken. Mits de weers- en ijstoestanden het toe laten zullen een avond-vier daagse en een schaatsmarathon worden georganiseerd. Tevens zullen er wedstrijden worden ge organiseerd om het kampioen schap van Holten en een scho lenkampioenschap. De toegang sprijzen zullen niet worden ver hoogd, zo werd het algemene stemmen besloten. Het hoogtepunt van de gezellige avond van de Dijkerhoekse schietver eniging De Zaagmolen, die afgelopen vrijdag werd gehouden in café-res taurant Het Bonte Paard te Dijker- hoek was ongetwijfeld de komst.van de drie „zonen" van Sinterklaas. Al sinds enige jaren stuurt de Goedhei ligman zijn drie „zonen" naar Dijker- hoek om op ludieke wijze de leden op de korrel te nemen. Om niet al te veel op hun Goedheilige vader te lijken, ver schenen de drie, Bert Steunen berg, Henk Haverslag en Erik Rensen, niet op een paard, maar gelijk het paard van Troje in het paard, tot grote hilariteit van de talrijk aanwezige leden van de schietvereniging. Afgewisseld door zelfgemaakte liedjes werd het wel en wee van het afgelo pen jaar de revue gepasseerd. De avond werd verder gevuld met enkele leuke spelletjes en een kwis. John Tuiters maakte deze Meta Bouw 2-HoIten 1 5-5. Hol ten .1 moest in Deventer met twee invallers aantreden, Jan Nikkels en Gerard Overvelde. Samen met Nico Valk wisten de ze spelers elk een partij te win nen. In een zeer gelijk opgaande strijd wist Nico twee partijen te winnen hetgeen samen met het ontzettend belangrijke dubbel de „halve winst" opleverde. Hopelijk is Holten 1 nu weer op de goede weg want de kampioenskansen zijn de laatste weken aanzienlijk geslonken. In ieder geval blijft het tot op de laatste kompetitie dag erg spannend in deze derde Sint Nicolaas staat bekend om zijn goedgeefsheid. Zo had hij ook voor de werknemers en hun kinderen van Nido Universal Holten een aantal presentjes meegenomen die hij uitdeelde tijdens het personeelsfeest dat afgelopen zaterdag gehouden werd in de kantine. Heel verwon derd keek de Goedheiligman dan ook toen de directie, van Nido, in de persoon van directeur G. J. Nikkels een cadeau overhan digde, bestaande uit een order voor de levering van dertien zoutstrooiers voor het geboorte land van de Sint, Spapje. Nido maakte met deze ludieke overhandiging bekend dat het een exportorder in de wacht heeft weten te slepen voor de levering van zoutstrooiers met een gezamenlijke waarde van drie ton. De zoutstrooiers zijn besteld door de Spaanse Rijks waterstaat. Twee van deze strooiers worden deze week al af geleverd. Het is de tweede order die Nido heeft weten te plaatsen in Spanje. Reeds eerder werden twee zoutstrooiers verkocht aan Spanje. Het bijzondere is nog dat het de eerste keer is dat Nido een order krijgt van dertien van deze strooiers gelijk. Directeur G. J. Nikkels overhan digt Sint Nicolaas de order voor de zoutstrooiers. Op maandag 19 november hiel den de leden van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Espelo hun maande lijkse bijeenkomst in gebouw Het Trefpunt. Achter de bestuur stafel zat deze keer niet het offi ciële bestuur, maar een eendag- sbestuur dat speciaal voor deze avond was gekozen. De „eendag- spresidente". mevrouw Bekker- nens-Groteboer opende de bij eenkomst en heette allen harte lijk welkom in het bijzonder me vrouw Kiers. Zij las gedichten en verhalen voor van o.a. Godfried Bomans, Annie M. G. Schmidt en Toon Hermans. Ook las zij een paar gedichten van haarzelf en enkele Twentse dichters. Dit boeide de vele aanwezige dames en zij werd dan ook hartelijk be dankt door presidente, mevrouw Reilink-Temmink. avond ook de tussenstand be kend van vrije kaart van de schietavonden en er kon een ge zellig dansje gemaakt worden op de platen van d.j. Wim Rensen. Natuurlijk werd aan het eind van de avond nog het „Zaagmo lenlied" gezongen en op de band gezet door M. Tuitert-Altena. Tot slot bedankte voorzitter L. H. Rensen de feestcommissie, be staande uit Wim Wechstapel, Wilco Stevens, Jan Brooninkreef en Henk Haverslag voor de ver zorging van de avond en werd de secretaris van de vereniging, G. Markvoort die na een verblijf van tien weken in het ziekenhuis vrijdag weer thuis was gekomen via de band toegesproken. DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS OP 27 NOVEMBER 1984 VERLEENDE VERGUNNINGEN, ONTHEFFINGEN E.D. 1. Verleende bouwvergunningen; - aan de heer P. P. A. van Iddekinge voor het bouwen van een terrasoverkapping bij de woning Mossink- serf 23; - aan de heer H. Rietberg voor het vergroten van een fokvarkensstal bij het perceel Broekweg 24; - aan de heer J. Trotsenburg voor de bouw van een serre bij de woning Bessinkpasstraat 27; - aan de heer H. W. Tuller voor de bouw van een carport bij de woning Kolweg 11; - aan U-Holding/U-Viees voor het vergroten van de laadplaats bij het bedrijf Pannenbakkersstraat 1-3; - aan de heer D. Zanting voor de bouw van een garage/berging bij het perceel Dorpsstraat 63; - aan de heer H. J. Paalman voor de bouw van een duivenhok bij de woning Kozakkenstraat 30; - aan de heer L. H. Tuinhout toestemming verleend voor het maken van een dakraam in de woning Mossinkserf 17; - aan de heer J. Vuuregge toestemming verleend voor het maken van een raam in de achtermuur van de woning Tuinstraat 16; 2. aan de W.M.O. vergunning verleend voor wijziging tracé kabel en kopkast aan de Molenbelterweg; 3. aan Kerk en Ver. gebouw „Bethanië" vergunning verleend voor het houden van een loterij; Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel over eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie. klasse. Tot op heden zijn er nog vier gegadigden voor promotie. ATTC 4-Holten 2 1-9. Gerard was als vanouds weer goed op dreef met drie ijzersterke over winningen, alleen in zijn eerste partij had hij wat start proble men. Jan en Henk speelden bei den twee slechte en een goede wedstrijd. Toch wist Jan met ui terste inspanningen en tergende vastberadenheid al z'n partijen te winnen. Helaas leed Henk een keer verlies doordat de concen tratie is minder werd. Maar ook bij Henk is een stijgende presta tie-curve te ontdekken. Door de resultaten van de laatste weken heeft ook Holten 2 nog kans op een zeer hoge notering. Holten 3-MTC 3 6-4, De Toe komst 3-Holten 3 5-5. Holten 3 heeft uit de laatste twee wed strijden drie punten weten te sle pen en daardoor is het boven de beruchte degradatie-streep ge klommen. Rien Lammertink was beide keren zeer goed op dreef, hij verloor slechts een van de zes partijen op het nippertje in de derde game met 18-21. De open baring van de week was wel Chris Schooneberg die vriend en vijand versteld deed staan door tegen MTC al z'n partijen te winnen. Ron Hulleman wist slechts een keer winnend af scheid te nemen van z'n tegen stander hetgeen zeker beneden z'n niveau is. Zeker het vermel den waard was het optreden van Rien die op een avond twee wedstrijden afwerkte en zo doende met z'n winst partijen de™ vereniging een goede dienst be wees. Wij maken voor u een rantsoenberekening per computer op 11 december 1984, van 13.30 tot 16.30 uur. Dit doen wij bij café-rest. Schwarzwald, Markeloseweg 109, Rijssen. Neemt u uw ruwvoedervoorraadgegevens en de gegevens voor rantsoenberekening mee? Wij zorgen voor de computers en de mensen die u kunnen adviseren. TOT ZIENS OP 11 DECEMBER A.S. KOUDIJS WOUDA VOEDERS....EEN BEGRIP Het Holtense heren-waterpolo- team heeft afgelopen zaterdag op nieuw een overwinning behaald, dit maal in een thuiswedstrijd tegen De Mors uit Rijssen. Na 17 minuten speeltijd open de Ernst van de Ende de score, na een minuut gevolgd door Wim Boode. De Mors-spelers kwamen nog even terug, maar Edwin Stegehuis zorgde voor een veilige 3-1. In de tweede periode was hetnogmaal Edwin Stege huis die scoorde. Ook de straf- worp wist hij goed te benutten, 5-1. De derde periode ging doel puntloos voorbij. In de vierde periode zette De Mors alles op alles om langszij te komen, het geen resulteerde in drie doelpun ten. De heren van Twenhaars veld lieten echter geen kans on benut om de voorsprong te be houden en zelfs uit te breiden. Edwin Stegehuis, nogmaals en Wim Boode zorgden nog voor twee punten zodat de eindstand op 7-4 werd gebracht in het voordeel van Twenhaarsveld. De dames van Twenhaarsveld hadden in hun thuiswedstrijd een zware klus aan tegenstand ster W.Z.C. uit Wijhe. Ondanks goed werk van het damesteam moesten zij toch de overwinning aan W.Z.C. laten met als tussen standen 0-3, 0-3, 0-5, 0-6. De vol gende wedstrijd voor de dames wordt gespeeld op zaterdag 15 december a.s. in Rijssen; vertrek vanaf de Dorpsschool 15.00 uur precies. De afdeling Holten van de Ned. Bond van Plattelandsvrou wen hield onlangs een schrijf- avond voor Amnesty Internatio nal, gecombineerd met een le zing over de natuur. Veel leden maakten gebruik van de moge lijkheid brieven te schrijven naar gevangenen. De heer Henri Tjoink, verving de zieke heer Ebbekink. Hij ver toonde de dia-serie „Van de win ter tot de winter". Vooral de die renwereld werd belicht. Heel in teressant was de serie dia's over het wel en wee van de uilen. De heer Tjoink, lid van het instituut voor Natuureducatie in Markelo vertelde allerhande interessante gegevens over de uilen. Zo wordt het uilenbestand steeds goed in de gaten gehouden. De afdeling Markelo van het instituut van Natuureducatie zorgt steeds voor nestkastjes in de bomen, zodat de dieren ongestoord kunnen broeden. Deze uilen worden dan geringd door een medewerker van de Vogeltrek. Op deze ma nier hoopt men een beter inzicht te krijgen in het uilenbestand. De eerstvolgende bijeenkomst zal zijn op 18 december a.s. Dan wordt de Kerstwijding gehouden. De avond wordt verzorgd door de dames Boersema en de Vree- ze uit Dronten met zang en de clamatie.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 5