Met een gulle handEvenals in voorgaande jar Holtens Nieuwsblad, Bibliotheek breidt leenfaciliteit uit Jubileumshow Bato vol vaart en muziek ■0T- Sport prijs Echtpaar Geslaagd NU OOK GRAMMOFOONPLATEN Geen krant in Kerstweek Minister opent OAD-kantoor Rek is uit organisatie Wijziging telefoon nummers „Juf" Wittenberg van de Kolschool overleden U ontvangt een fraaie Parker-Jotter ballpoint als u ons een nieuwe abonnee opgeeft. BON Holtens Nieuwsblad Donderdag 6 december 1984 - 36e jaargang nr. 49 Abonnementsprijs 32,92 Losse nummers 70 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeff BV In samenwerking met do stichting rHoltens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: 1 W. H. Beyers, secretan'9 Kozakkenstraat 5. tel. 05483-30 22 Advertenties: Cetfertsingel 41, Enschede Tel. 053-32 01 41 wordt ook dit jaar weer e Een beetje beduusd, men kan bijna zeggen: overdonderd, waren de leden van de gezamenlijke Ouderraden van de Holtense scholen. Men had wèl veel speelgoed verwacht, vooral na de oproep van de Goedhei ligman en de burgemeester, maar dat er zoveel gegeven zou worden, dat had men in de stoutste dromen niet verwacht. „Even hebben wij er aan getwijfeld of we zoveel speelgoed wel zouden kunnen verkopen", vertelde initiatiefneemster, mevrouw Van Rappard, tijdens een over volle bazaar in zaal Vosman vorige week woensdag. „Maar u ziet het, de helft is al verkocht". Inderdaad, 's morgens al ruim voor de openingstijd stonden de eerste ouders al yoor de deur van zaal Vosman, sommigen compleet met een boodschappenlijst in de hand. Binnen twee uur tijd was de enorme hoeveelheid speelgoed tot redelijke proporties terugge bracht. De boeken en strips dreigden zelfs uitverkocht te raken. In allerlijl werd de plaatselijke middenstand benaderd voor een gratis aanvulling om de leesgrage jeugd 's middags niet teleur te hoeven stellen. Spontaan boden de middenstanders niet alleen boeken aan, ook schonken zij luxe geschenken waarvan de opbrengst eveneens ter beschikking werd gesteld voor de aktie Eén voor Afrika. Om twaalf uur kon een tussenbalans worden opgemaakt, f2400,- De Holtense jeugd liet zich niet onbetuigd en kocht een flink deel van de nieuw aangevoerde artikelen, zodat aan het eind van de uitstekend geslaagde bazaar er nog slechts een kleine voorraad speelgoed over bleef. In totaal werd een bedrag van f 4050 binnengehaald. Eind goed. a! goed, kocht een anonieme Holtenaar het laatste speelgoed op voor een bedrag van f500 zodat in totaal een bedrag van f4550 genoteerd kan worden. De gemeente Holten zal dit bedrag verdubbelen, zoals unaniem werd besloten door de raadsleden, zodat de bazaar uiteindelijk een bedrag van f 9100 heeft opgeleverd voor hongerend Afrika. Dat vooral de jeugd wordt bedankt, spreekt vanzelf. Evenals in voorgaande jaren wordt ook dit jaar weer een Volks-Kerstzang gehouden in de gereformeerde kerk De Kande laar, en wel op woensdag 19 de cember a.s. om 19.30 uur. Mede werking wordt weer verleend door de Holtense Muziekvereni ging en organist J. H. van Eng- brink. Verder wordt er meege werkt door een groot aantal schoolkinderen die een koor vor men, samen met het interkerke lijk kinderkoor Mozaïek. Ook het Hervormd Kerkkoor zal zijn me dewerking verlenen. Naast veel samenzang zal er een korte me ditatie worden gehouden door ds. J. H. Israël uit Holten die zijn meditatie de titel meegaf: ,,'t Zal je maar gebeuren". Geheel onverwachts is vorige week mevrouw E.A. Witten- berg-Geers, hoofdleidster van de Kolkleuterschool overleden. Zij werd 41 jaar. Mevrouw Witten berg begon haar loopbaan in Holten als kleuterleidster aan de o.l. kleuterschool aan de Tuin straat. Op 1 oktober 1963. Op 24 augustus 1966 werd zij benoemd als hoofd van de Kol-kleuter- school. De crematie heeft inmid dels plaats gevonden. De Holtense sportprijs, voor de beste sportman of -vrouw of bes te sportgroep zal worden uitge reikt op 29 januari 1985 in café de Biester. De uitreiking ge schiedt tijdens de jaarlijkse bij eenkomst Van de Sportcommis- sie met bestuursleden van de Holtense sportverenigingen. De Sportcommissie heeft zich on langs uitgesproken voor een jaar lijks terugkerende traditie, en heeft tevens het reglement vast gesteld aan welke eisen de toe komstige sportprijswinnaar(es) moet voldoen. In onze rubriek Op Bezoek bij, brengen wij deze week een be zoek aan het echtpaar De Boor- der-Borremans. Vorige week woensdag vierden zij het 65-jarig huwelijksfeest. Nog nagenietend van de gezellige dag met kinde ren, kleinkinderen en achterklein kinderen vertellen de hoogbe jaarde echtelieden over „hoe het begon" en over vroeger tijden, toen het leven zo snel niet ging. Een mensenleeftijd zijn zij nu al getrouwd, zonder er ook maar een moment spijt van te hebben. „Je moet daar wel wat voor doen", menen zij. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is voor het artsenexa men geslaagd onze oud-plaatsge- note Frederika Prak. Redactrice: Fraderique Rentenaar Weleweg 104, Boekelo TeL 05428-1500 Redactioneel adres: Smidsbelt 37, teL 05433-3903 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wigge 13 Kolweg 14, tel. 05433-1356 Advertentie-adviseurs: W. Frederiks Pr. Hendrikstraat 18, Nijverdal Tel. 05485-132 64 J. Rozendom Rietmolenstraat 9, Tel. 05483-13 05 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. IV. Knapen Larenseweg3. tel. 1224 tot dinsdag 12 uur In Bathmen: H. Voogsgeerd Oeventerweg 34, tel. 16 65 tot dinsdag 12 uur Als lezer van het Holtens Nieuwsblad wordt u goed geïnformeerd. Als abonnee bent u daarvan verzekerd. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Naam: Adres: Woonplaats: Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad DhrJmevr.: Adres: Woonplaats: Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 32,92 Sinds begin deze week zijn de faciliteiten van de Openbare Biblio theek in Holten uitgebreid met een grammofoonplatenuitleen. Deze uit leen komt tot stand in samenwerking met de Centrale Bibliotheek Centrale voor West Overijssel, waar zo'n 63 bibliotheken bij zijn aangesloten. De bibliotheek krijgt geen eigen collectie grammofoonplaten maar „leent" voor haai- leden de platen vanuit de grote centrale collectie in Zwolle. In Holten kan men zijn keuze maken via de catalogus waarin alle beschikbare platen zijn opgenomen. Regelmatig wordt de catalogus bijgewerkt met de nieuwste aanwinsten. Men kan de catalogus inzien in de „bieb" zelf, of voor het luttele bedrag van f 3.50 In de laatste week van 1984, tussen Kerstmis en Nieuwjaar, zal het Holtens Nieuwsblad NIET ver schijnen, in verband met zettech- nische problemen. De laatste ver schijningsdatum van dit jaar is op donderdag 20 december. De eerstvolgende editie,zal verschij nen op donderdag 3 januari. De eopy voor de editie van 20 december kan op de gebruike lijke tijd worden ingeleverd. Voor de editie van 3 januari moet de copy uiterlijk op 28 december 's morgens vóór twaalf uur worden ingeleverd met uitzondering van (sport) evenementen die plaats vinden op zaterdag 29, en zondag 30 december. Hiervoor is de slui tingsdatum maandag 31 de cember vóór 12 uur. Het kan toor is op de gebruikelijke uren geopend. bij de bibliotheek kopen, zodat men thuis al een keuze kan maken. Via een inschrijfformulier wordt de keuze genoteerd en binnen een week kan men de plaat bij het bibliotheekgebouw ophalen. De kosten bedragen f 1.25 per plaat, waarbij vermeld dient te worden dat dubbel elpee's voor één plaat gelden. Maximaal mag men vier eenheden per keer lenen, gedu rende drie weken. Mits er geen aanvraag voorhanden is voor een nieuwe uitleen, dan mag men de plaat nogmaals drie weken lenen. Voor overschrijding van de leenpe- riode geld dezelfde boete als voor te laat ingeleverde boeken: een kwartje per dag. Deze nieuwe ser vice van de bibliotheek staat open voor hen die een lezerskaart heb ben. Voor jongeren onder de acht tien jaar geldt daarbij nog de re strictie dat slechts een plaat of cassette geleend kan worden in dien men een schriftelijke toestem ming van ouders of verzorgers kan overleggen. Volgens Karen Pennewaard, bi bliothecaresse van de Bibliotheek is er veel vraag naar de uitleen van grammofoonplaten. Het nadeel van het ontbreken van een eigen platenbestand weegt volgens haar op tegen de grote verscheidenheid die de centrale bibliotheek in Zwolle in voorraad heeft. De kans dat een plaat reeds uitgeleend is aan een andere bibliotheek is wel iswaar aanwezig, maar aangezien er in Zwolle van zeer veel' titels verschillende exemplaren voor handen zijn, zal dat in de praktijk erg meevallen. Computer Met de installatie van de oe fencomputer heeft de bibliotheek minder succes. Vol trots kon bi bliothecaresse Karen Penne waard in augustus aankondigen dat binnen enkele weken een Commodore-oefencomputer ge plaatst zou worden. Inmiddels is het december en nog steeds is de computer niet gearriveerd. Karen heeft echter goede hoop dat nog dit jaar, maar anders in de eerste weken van het nieuwe jaar de computer zal worden ge ïnstalleerd. „Ze zijn in Deventer al bezig met de installatie, er zit dus schot in", aldus de bibliothe caresse. Mevrouw drs. N. Smit-Kroes, minister van Verkeer en Water staat zal op woensdag 19 decem ber a.s. om 09.30 uur het ingrij pend verbouwde en uitgebreide hoofdkantoor van de OAD ope nen. De officiële opening vormt een onderdeel van de feestelijk heden rond het 60-jarig jubileum van de OAD. Later op de dag 's middags van 16.00 tot 17.30 uur zal ter gelegenheid hiervan een O De turnselectie van s.v. Bato zal tijdens de show een staaltje van haar kunnen geven. receptie gehouden worden in het hoofdkantoor aan de Burg. van de Borchstraat 2. Er is veel veranderd in zestig jaar s.v. Bato. Toch neemt de jaarlijkse „uitvoering" van de jeugdleden nog' steeds een belangrijke plaats in op de kalender van belangrijke evenemen ten in Holten. Ook het enthousiasme waarmee de uitvoering wordt voor bereid, verschilt maar weinig bij vroeger. Wel veranderd zijn de opzet en kleding. Wie kijkt naar de oude foto's in het jubileumboekje van s.v. Bato ziet de jeugd in optocht door de Dorpsstraat lopen op weg naar de zomeruitvoering nabij Hotel De Dikke Steen, of 's winters naar Amicitia. De meisjes gekleed in rokken tot op de knie, de benen decent bedekt met lange zwarte kousen. De jongens waren uitge dost in te lange korte, of te korte lange broeken. Moderne gymkle- ding is nog ver te zoeken. Ook de gymnastiekoefeningen blonken in die tijd niet uit van speelsheid. Stram en stoer, maar vooral onbe rispelijk turnen was in de jaren dertig troef. Heel wat moderner zal het toe gaan op de jubileumuitvoering van s.v. Bato die op zaterdag 15 decem ber zal worden gehouden in de sporthal 't Mossink, aanvang 19.30 uur, waaraan alle driehonderd jeugdleden zullen deelnemen. Niet alleen de jeugdleden van de afde ling gymnastiek zullen hun aan deel leveren aan de show, ook de jeugdleden van de andere afdelin gen van deze sportieve duizend poot. Slechts de nieuwste spor tieve loot, de gymnastiek zal ver stek laten gaan, al zal in het ope ningsnummer wel degelijk aan dacht worden besteed aan deze winterse tak van Bato. „Het wordt een leuke opening en een specta culair slot", vertelt secretaresse mevrouw M. Eggink-ten Velde enigszins geheimzinnig. „Het enige wat ik wil verklappen is, dat de show geënt is op de komende feest dagen. Verder moet men zelf maar komen kijken". Om de show goed tot zijn recht te laten komen en de bezoekers een zo goed mogelijk zicht te geven op het gebeuren is een speciaal podium ingehuurd met een hoogte van 1.30 meter, zodat ook op rij vijf en zes de toeschouwers zonder pro blemen de verrichtingen van de Holtense jeugd kunnen volgen. Het besl/uur van Bato spreekt niet over een uitvoering. Liever noemt ze het feest in 't Mossink een sport- show. In 1981 werd op eenzelfde wijze al een show gegeven. Er is door de verschillende groe pen de laatste weken hard gerepe teerd, terwijl door het bestuur, aangevulcfmet enkele ouders nieu we costuums zijn vervaardigd. Voorzitter Van 't Holt zal tijdens de show als spreekstalmeester op treden terwijl de muziek op de band verzorgd gaat worden door Hans Wolfen. De entreeprijs voor deze avondvullende show be draagt f5.-; kinderen tot vijftien jaar betalen f2.50. De werkdruk op de gemeenteamb tenaren in Holten neemt steeds ver der toe, zo blijkt uit de nota van aanbieding van de gemeentebegro ting 1985, die volgende week maan dag in commissie behandeld gaat worden. Het relatief gunstige begrotingsre sultaat kon slechts bereikt worden dankzij het niet opvullen van enige vakatures binnen de gemeente diensten. Zo werd IV2 vakature bij gemeentewerken niet N opgevuld, een halve bij Welzijnszaken en een hele bij de afdeling algemene za ken, in totaal werden drie „mensja ren" uit de formatie geschrapt. Hel gemeentebestuur houdt in prin cipe vast aan de gedragslijn de vakatures niet op te vullen, al impliceert dit niet, dat daardoor de taak van de betreffende mede werker wordt opgeheven. Het col lege stelt in haar aanbiedingsbrie! dat na evenzoveel bezuinigings ronden „de rek" uit de organisatie is. Om aan het probleem tijdelijk het hoofd te bieden stelt zij voor de grootste druk bij de dienst ge meentewerken weg te nemen door gedurende een jaar personeel voor halve dagen aan te nemen. Een mogelijke herbezetting van perso neel na invoering van de 38-urige werkweek wordt als zeer proble matisch gezien. In de nacht van 14 op 15 december a.s. 's nachts om 00.00 uur zullen de telefoon nummers in 'jHolten vijfcijferig worden. De bestaande num mers krijgen er een zes voor. met uitzondering van de grote telefooncentrale van de OAD. Dit telefoonnummer wordt ge- j heel gewijzigd in 7 77 77, vijf maal zeven.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1