Sinterklaasactie HHV Weekendrecept °P mar^t geacht Nieuwe serie van religieuze platen Spoorwegen verlaagt leeftijdsgrens van 65+ vastrechtkaart Hellendoorn krijgt kunststof skibaan Kerstconcert in Bathmen Kerstavond Commissie benoemt straatnamen Opknapbeurt station NS Kerstcross Joverni HOLTENS NIEUWSBLAD Burgerlijke stand TREKKING H.H.V. Kampioenschap tafeltennis open voor allen T.T.V. HOLTEN DONDERDAG 13 DECEMBER 1984- 13 Op zaterdag 15 december organi seert de concertcommissie in Bath men een Kerstconcert in de Ned. Herv. Kerk, waaraan deelnemen; Het Holtens Mannenkoor o.l.v. B. v. Jaarsveld, Fanfare Orkest Orpheus Bathmen o.l.v. de heer J. Visser, het Hervormd kerkkoor Bathmen o.l.v. de heer H. Kluin. De aanvang van dit concert is 20.00 uur Het pro gramma vermeldt liederen zoals, Hosanna, Vesper, Noël en Stille Nacht. De muziekvereniging Orp heus speelt o.a. Festmusik van Wagner, Little drummer boy en White Christmas. Het concert ein digt met samenzang. De toegang tot dit concert is vrij. Geboren: Annemie Margaretha Maria d.v. WAM Overmars en J R G Kamphorst. Ondertrouwd: G C A Rottink 26 j Enschede en B S Schneider 25 j Holten. 6 dec. 1984 TUINSTOELEN: 1 H. Ruiter, Canadastraat 1, Holten 2 Y. T. Keyser, Hoffersstraat 39, Holten 3 Alicia Heck, Deventerweg 80, Holten 4 M. Pakkert, Pastoriestraat 31, Holten 5 G. Smit, Kozakkenstraat 23, Holten 6 Buitenhuis, Flisweg 2, Holten 7 G. Reylink-Braakman, Jeurlinksweg 7, Holten 8 Willy Stukker, Boerrichterstr. 5, Holten 9 B. Klein Ovink, Bronsvoorderdijk 3a, Bathman 10 T. Willemink, Köllinserf 15, Holten 11 H. Nikkels, Valeweg 1, Holten 12 Mickey Getkate, Haarstraat 10, Holten 13 Jenny Oenema, Mossinkserf 9, Holten 14 J.Arfman, Mossinkserf 12, Holten 15 H. Vukkink, Kosterspad 10, Holten 16. C. Marsman, Schapendijk 3, Holten 17 L. Tuinhout, Mossinkserf 17, Holten 18 v. Glabbeek, de Vasakkers 8, Batmen 19 H. Nijenhuis, Vonderschottenweg 14, Holten 20 A. Stegeman, Lichtenberg 9, Holten 21 F. Koershuis, Kenemansstraat 16, Holten 22 E. Paalman, Pastoriestraat 14, Holten 23 G. Linde, Bashofstraat 3, Holten 24 H. Bolink, Raatakkersweg 3, Holten 25 M. Paalman, Menumsweg 2, Holten 26 A. Groen, Kozakkenstraat 15, Holten 27 Jolanda Jansen, Verzetstraat 64, Holten 28 J. v.d. Veen, Smidsbeit 27, Holten 29 J. A. Dhert, Nagelhoutstraat 5, Holten 30 L. Kroeze, Ericaweg 41, Nijverdal LEVENSMIDDELENPAKKET 1 H. Meyer, Bergmanstraat 24, Holten 2 P. Bouwman-Vrugteveen, Kolweg 43, Holten 3 H. Nijenhuis, Vonderschottenweg 14, Holten 4 R. F v.d. Sluis, Korhoenderweg 19, Holten 5 A. D. Drewers-de Boer Molenbelterweg 9/203, Holten 6 E. Wegstapel, K. Diessenplasstraat 5, Holten 7 Joh. Stukker, Churchillstraat 74, Holten 8 E. Tromp, Noordenbergstraat 6, Holten 9 H. J. M. Deten, Canadastraat 58, Holten 10 r. Meilink, Boschkampstraat 18, Holten 11 J. Klein Horstman, Oude Deventerweg 29, Holten 12 A. Schimmel, Vixseboxestraat 23, Holten 13 H. Krieger, Beusebergerweg 17, Holten 14 G. Derksen, Roeterdink, Kólweg 62, Holten 15 L. H. Rensen, Maneschijnsweg 35, Holten 16 J. Rijkeboer, Houtweg 19, Holten 17 W. Bouwman, H. J. Wansinkstraat 13, Holten 18 Arfman, Keinersweg 74, Holten 19 H. Huisken, Tolweg 50, Markelo 20 Arendse, Nagelhoutstraat 49, Holten 21 T. Kuper, Fliermatenweg 11, Holten 22 Van der Graaf, Beusebergerweg 14, Holten 23 J. Meerman, Hoffesstraat 21, Holten 24 J. W. Germaat, Gooikolkstraat 12, Holten 25 Ongena, Kozakkenstraat 6, Holten 26 H. Wareman, Molenbelterweg 9/111, Holten 27 M. Mulder, Loërmark 65, Bathmen 28 J. W. Kerkdijk, H. J. Wansinkstraat 6, Holten 29 A. D. Drewes de Boer, Molenbelterweg 9/203, 30 F. W. Akkerman, Ab. Jansenstraat 24, Holten BARBECUE 1 J. Sprenkelink, A. J. Goldsteinstraat 2, Holten 2 A. Westerik, Vrijheidslaan 14, Holten 3 A. Lichtenberg, Schepenenstraat 14, Holten 4 H. Nijenhuis, Vonderschottenweg 14, Holten 5 J. Trotsenburg, Bessinkpasstraat 27, Holten 6 D. Harting, Weverstraat 21, Holten 7 Hebert Markvoort, Langstraat 36, Holten 8 J. Rozendom, Schoutenstraat 33a, Holten 9 G. Nijland, Broekweg 22, Holten 10 H. Roelofs, Dorpsstraat 40, Holten. BISONPAKKET 1 Mevr. Rensen, Espelodijk 17, Holten 2 B. C. Vos-Aaltink, Anemonenstraat 3, Veghel Door burgemeester en wethouders op 4 december 1984 verleende vergunningen, ontheffingen e.d. 1aan de heer D. Wessels toestemming verleend voor het bouwen van een afdak bij de woning Verzetstraat 51 2. aan Godeschalk Holten B.V. toestemming (geen bezwaar) verleend voor een gewijzigde uitvoering van het bouwplan inzake het vergro ten van een transportruimte bij het perceel Waagweg 7. Voor het inwinnen van informatie over de zaak zelf dan wel eventuele mogelijkheden tot het indienen van een bezwaar- of beroepschrift kan men zich wenden tot de afdeling algemene zaken ter gemeentesecre tarie. Wijziging regeling huisvuilophaaldiensten openstelling container Waagweg i.v.m. de feestdagen Het huisvuil in het buitengebied wordt niet op dinsdag 25 december a.s. (1e Kerstdag), maar op woensdag 2 januari 1985 opgehaald. De container bij de gemeentewerf aan de Waagweg is gesloten op dinsdag 25 december 1 e Kerstdag), woensdag 26 december (2e Kerst dag) en op dinsdag 1 januari 1985 (Nieuwjaarsdag). 3 J. A. Ulfman, Elsenerveldweg 7, Markelo 4 Kieftenbelt, Oranjestraat 66, Holten 5 A. Bijma, Industriestraat 5, Holten 6 Roffel, Enkweg 15, Holten 7 W. Nieboer, Korsthoenderweg 4, Holten 8 Lebbink, Verzetsraat 65, Holten 9 Linda v. Beek, Kozakkenstraat 17, Holten 10 I. Esmeyer, Lageweg 17. Holten KISTJES WIJN 1 P. Klein Teeselink, Markeloseweg 25, Holten 2 G. Blokvoort, Churchillstraat 155, Holten 3 Wierbos, Sparrenweg 10, Holten 4 G. H. ten Tye, Irenestraat 8, Markelo 5 v.d. Mark, Vixseboxestraat 19, Holten 6 G. Dijkink, Zandvoortspad 5, Holten 7 M. Aanstoot, Larenseweg 74, Holten 8 J. ten Zijthoff, Pannebakkersstraat 4, Holten 9 A. de Groot, Voorsboersstraat 10, Holten 10. G. Venneman, Boxbergerweg 1,8121 PROIst. VLEESSCHOTELS 1 M. Aanstoot, Larenseweg 74, Holten 2 Mevr. Boeve, Scheldehof 13, Almelo 3 G. J. Sluiter, Gaardenstraat 38, Holten 4 Mevr. D. 't Hart, Molenbelterweg 9/210, Holten 5 H. Podt, Maneschijnsweg 5, Holten KOFFERS 1 Paalman, Evertjesweg 9, Holten 2 G. Stam-Dijkink, Oude Deventerweg 14, Holten 3 L. H. Rensen, Maneschijnsweg 35, Holten 4 Janet Tuitert, Dorpsstraat 57, Holten 5 G. D. A. Klein Teeselink, Boerendanssteeg 33, Holten PLANTENBAKKEN 1 de Reuter, Raalterweg 20, Holten 2 Nijenhuis, Helhuizenweg 40, Holten 3 L. Kleinovink Bekkermans, Vrijheidslaan 16, Holten 4 H. Mossink, Nagelhoutstraat 25, Holten 5 B. Lubberdink, Kriegersteeg 1, Holten 6 J. Harbers, Verzetstraat 74, Holten SJOELBAK 1 Steensma, Fazantenweg 14, Holten 2 H. Willemink, Maatboersweg 1, Bathmen 3 Mevr. Hofman, Tuinstraat 17, Holten 4 Jansen-Manenschijn, Larenseweg 108, Holten 5 J. A. Kruiskamp, Vonderschottenweg 1, Holten 6 H. J. Pekkeriet, Langstraat 40, Holten VOETBALSPEL 1 M. Piël-Geerlings, Postweg 18, Holten 2 H. Lodeweges, Borkeldsweg 16, Holten 3 E. Haverslag, Manenschijnsweg 22, Holten. FOTOCAMERA 1 G. Verhey, Loërmark 58, Loo Bathmen 2 W. Oplaat, Schepenenstraat 16, Holten 3 D. Aaftink-Smit, Rietmolenstraat 7, Holten 4 Dini Vasters, Fliermatenweg 9, Holten 5 J. Wilk, Canadastraat 34, Holten RADEO'S 1 Harry Ebrecht, Langstraat 42, Holten 2 H. Nijerees, Kolweg 10, Holten 3 J. Brink, Churchillstraat 11, Holten 4 J. Müller, Nagelhoutstraat 14, Holten DRAAGBARE TV 1 A. Weckstapel, Sporkehout 22, Harfsen 7217 TN 2 M. Slijkhuis, Espelodijk 14, Holten 3 W. Overmars, Mossinkserf 4 Holten FEETSEN 0.8h 1 G. Aaltink, Keizersweg 17, Holten 2 J. Assink, Mr. G. Vixseboxsestraat 27, Holten 3 E. Wegstapel, Burg. v.d. Borchstraat 11Holten 4 J. Nijland, Borkeld 85 Holten REIS 2 PERS 1 Ketfelarij - Kolweg 28 - Holten -W-W-»—De grammofoonplatenmaatschap- zeer fraaie composities. D ui..,,, knnit nnhnnc aan t.mpp uit. dp cprip fTTT 1 3Qfin91 i Goulash „Goulash" is een zeer populair gerecht geworden, zo populair dat eigenlijk z'n Hongaarse af komst al lang vergeten is (de echte Hongaarse „gulyas" is soep, geen vleesgerecht) en gou lash inmiddels onder de Neder landse gerechten thuis hoort, ook al gebruiken we er paprika in. U heeft nodig: 500 g. niet te magere runderlappen, in stukken gesneden, 125 g. boter of marga rine, liefst gedeeltelijk te vervan gen door reuzel, zout, peper, 2 grote uien, 1 groene of rode pa prika, 1 lepel tomatenpuree, ca. 4 theelepels paprikapoeder, 2 le pels bloem. Op zaterdag 5 januari a.s. zullen in sporthal 't Mossink weer de jaarlijkse Holtense kampioenschappen tafel tennis voor recreanten worden ge houden. De deelname staat, zoals al tijd open voor iedereen, jong en oud. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur, de prijsuitreiking wordt ver wacht omstreeks 16.30 uur. Om iedere deelnemer(ster) zoveel mogelijk te laten spelen, zal er ge streden worden in de vorm van meerkampen. Doordat er dit jaar is gekozen voor een datum in de „win terstop", wordt met name van de kant van de voetballers veel in schrijvingen verwacht. De organi serende vereniging, de tafeltennis vereniging Holten raadt dan ook aan om niet te lang te wachten met inschrijven, want vol is vol en open gevallen plaatsen worden op de dag zelf niet opgevuld. De kosten zijn ook dit jaar weer laag gehouden, nl. senioren (heren en dames) enkelspel f 2.50, dubbel spel f 1.50 per persoon. De jeugd, verdeeld over twee leeftijdsklas sen, f 1,50 en dubbel f 1 per persoon. Inschrijven kan men tot en met 22 december bij Nico Valk, Köllings- erf 65, tel. 6 14 13 of Henk Hendriks, Noordenbergstraat 5, tel. 6 23 51. Bak de stukjes vlees, met zout en peper ingewreven, tezamen met de gesnipperde uien in de boter (wat reuzel erbij geeft een heel aparte smaak) zachtjes even aan. Strooi er paprika en bloem over en laat, steeds roerend, al les met elkaar verder bakken tot het mooi rood-goudbruin is. Voeg er dan de in zeer kleine stukjes gesneden paprika bij, laat ook die nog even meebak- ken, dan de tomatenpuree, weer doorroeren en tenslotte zoveel warm water dat alles ruim onder staat. Laat dit met deksel op de pan in ca. 2 uur zachtjes gaar- pruttelen. Variatie: Roer er, vlak voor het opdienen, een bekertje zure room of Bulgaarse yoghurt door. De grammofoonplatenmaatschap pij Dureo te Weesp heeft'onlangs een nieuwe serie religieuze platen op de markt gebracht tegen betaalbare prij zen, onder het label „Reli" (onder deel van „Te Deum"). De inhoud van de vier platen werd samengesteld vanuit eerder gemaakte opnamen en onderver deeld in vier rubrieken: orgel, so listen, koorzang en gemeente zang. TD 139001 bevat orgelwerken, gespeeld door een aantal be kende Nederlandse organisten: Feike Asma, Willem H. Zwart, Simon C. Jansen, Peter Eilander, Jan J. van den Berg, Klaas J. Mulder en Aad van der Hoeven. Een keur van Nederlands mooi ste orgels wordt door hen tot klinken gebracht in een aantal zeer fraaie composities. Deel twee uit de serie (TD 139002) be vat muziek van bekende Neder landse solisten, waaronder Rei- nata Heemskerk, Gebr. Brouwer, Janneke Slagter en Loek van de Leeden, allen bijgestaan door be roemde koren of bekende orga nisten/pianisten. TD 139003 is deel drie. Bekende Nederlandse koren, zoals het Rozenburgs mannenkoor, de zangvereniging Deo Cantemus, de Eben Haëzer- koren uit Rhenen en het be faamde Urker Visserkoor „Cres cendo" vertonen hier hun kun nen. Het laatste deel uit de serie „Reli" bevat indrukwekkende ge meentezang uit Hasselt, Tholen, Bameveld en Kampen. Aam de orgels zaten tijdens de opnamen: Harry Hamer, Klaas J. Mulder, John Propitius, Sander Marion en Willem H. Zwart. De prijs van deze unieke serie bedraagt4 f 17.90 per deel. Alle platen zijn ook op muziekcassette versche- Zoals bekend zal het treinkaartje in 1985 goedkoper worden. Gemiddeld zullen de prijzen van enkele reizen en retours met 2'/i procent dalen. Min der aandacht heeft gekregen de leef tijdsverlaging van de 65+-kaart die voor veel ouderen van belang kan zijn. Met ingang van 1 april 1985 komt iedere Nederlander van 60 jaar en ouder voor een Vastrechtkaart 60+ De Christelijke Platte lands-vrouwenbond C.P.B. houdt op maandag 17 december a.s. voor leden en belangstellenden een kerstavond in De Kandelaar, aanvang 20.00 uur. Er zullen o.a. dia's vertoond worden van de Bijbelclub „Geef mij kracht" te Wierden en Vriezenveen. in aanmerking. Voorheen gold deze leeftijdsgrens slechts voor vrou wen; mannen konden van deze va strechtkaart pas gebruik maken op 65-jarige leeftijd. Deze discrimina tie gaat er nu uit. Ook de discrimi natie: echtparen-alleenstaanden verdwijnt. De nieuwe 60+-kaart is individueel en zal naar verwach ting ook iets in prfjs zakken. De ge bruikers profiteren bovendien van de lagere enkele reis- en retourprij- zen. De zeven dagen per jaar waar op vrij kan worden gereisd, blijven gewoon bestaan. Daluren De Dalurenkaart, de vastrecht kaart voor de rustige uren, onder gaat ook enige wijziging. De kaart mag nu nog op vrijdagen pas na zes uur 's avonds worden gebruikt. Die beperking gaat er straks af. Dan zal de dalurenkaart ook op vrijdagen, net als op andere werkdagen, vanaf negen uur 's ochtends geldig zijn. Deze maatregel is vooral voor stu denten en andere weekendgangers een verheugend nieuwtje. De gemeente Hellendoorn heeft vanmorgen een ambitieus toeris- tisch-recreatief plan gelanceerd dat de toeristische infrastructuur van de gemeente Hellendoorn moet uitbou wen en verbeteren. De aanbieding van het plan door burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny en gedeputeerde Dijkema van Overijssel vond plaats in een „wintersportsfeer". Om de komende tien tot vijftien jaar landelijk te concurreren zal naast het bestaande Avonturen- park en het eventueel te vormen nationaal park Sallandse Heuvel rug een nationaal Wintersportcen trum de toeristen naar Hellen doorn moeten trekken. De Sal landse Heuvelrug is nu reeds be kend om het langlaufen. Daaraan wordt toegevoegd een uitgebreide kunststof-skibaan. De fiets- en bos paden kunnen worden gebruikt voor een nieuwe vorm van skiën, namelijk rolski. Dit is sneeuwloos langlaufen op ski's met wieltjes. Skiles, skiverhuur, glühwein en muziek moeten verder zorgdragen voor een aktieve wintersportsfeer. Van oudsher heeft het gebied rond Hellendoorn en Nijverdal al een na- tuurgerichte toeristische traditie. Deze traditie wil het gemeentebe stuur van Hellendoorn voortzetten, door het gebied als toeristisch-re- creatieve eenheid te verbeteren in samenwerking met de recreatieon- dememers, de middenstand, de plaatselijke VW, het recreatie schap Salland en de Provincie Ove rijssel. Een soortgelijke totaal be nadering vindt men ook in de win tersportgebieden van Oostenrijk, Zwitserland etc. Hellendoorn stelt voor de kosten van dit wintersport plan een Fonds Toeristische Ont wikkeling in nieuwe plan is opge steld met assistentie van het ad viesbureau van Grontmij. Het gemeentebestuur stelt voor op korte termijn een straatnamen com missie ad hoe te benoemen die enig voorwerk gaat verrichten voor de straatnaamgeving in het nieuwe plan Beuseberg. Mede op verzoek van Jan Smale van de Oudheidkamer Holten zullen de straten in de nieuwe wijken vernoemd worden naar Holtenaren die in het nabije of verre verleden van betekenis zijn geweest voor Holten. Het college heeft de suggestie van Jan Smale zeer positief ontvangen. Tijdens de eerstkomende raads vergadering, op maandag 17 de cember zullen de raadsleden en kele straatnamen benoemen die nog zonder straatnamencommissie tot stand zijn gekomen. Zo moet in het Kolplan Oost naam worden ge geven aan een nieuw aan te leggen weg, ten behoeve van een aantal nieuwe woningen nabij de Lage weg. Voorgesteld wordt de straat „Buerenpad" te noemen naar de ei genaren van de hoeven in het vroe gere Marke van Holten. Verder zul len enkele namen in het buitenge bied benaamd moeten worden, die in het kader van de ruilverkaveling tot openbare weg zijn verklaard. Naast de gewone agendapunten van de raadsvergadering staan voorstellen tot wijziging van een groot aantal gemeentelijke veror deningen, zoals de onroerendgoed- belasting, woonforensenbelasting, leges, marktgelden, begrafenis- recht en reinigingsrechten. De vergadering begint 's mid dags om twee uur. Tevens zullen maandagmiddag de Algemene Be schouwingen worden gehouden waarin de frakties van de plaatse lijke politieke partijen hun visie zullen geven op de gemeentebegro ting 1985, Het stationsgebouw van de Nederlandse spoorwegen in Holten staat op de nominatie om een grondige renovatie te ondergaan. Voorlopig staat het stationsgebouw op de lijst voor het jaar 1986, al kon hierover bij de directie van NS nog geen duidelijkheid worden verkre gen. De afdeling bouwkunde heeft het gebouw wel op de lijst gezet, maar veel verder is men daar nog niet mee gekomen. Mocht uit het onderzoek blij ken dat de renovatiekosten de nieuwbouwkosten zou overtref fen, dan wordt het oude ge bouw afgebroken en krijgt Hol ten een nieuw stationsgebouw. De mededeling tijdens de alge mene Beschouwingen als zou het station verplaatst worden, wordt door de afdeling externe voorlichting van de NS als „voorbarig" beschouwd. „Er zal hoogstens sprake zijn van ver plaatsing, indien het station sgebouw inderdaad moet wor den afgebroken. De afdeling bouwkunde van NS bouwt dan onmiddellijk naast het oude gebouw een nieuw onderko men, waarna dat het oude wordt afgebroken. Dat zal hoogstens een verplaatsing van tien meter betekenen. Of het ook zover komt, hangt hele maal af van de bouwkundige staat van het oude gebouw. Op Tweede Kerstdag, 26 decem ber zal de traditionele Kerstloop worden gehouden, georganiseerd door Joverni uit Nieuw Heeten. Voor dezecrossloop, die geschikt is voor jong en oud, geoefend en onge oefend, is een fraai parcours uitge zet in de bossen van de Holterberg en Haarlerberg. Starttijden en afstanden zijn: 3 km. om 13.00 uur; 6 km. om 13.30 uur en 10 km. om 14.30 uur. Starten finish bij het Timmermanshuis Nieuw Heeten, tel. 05725-444. In schrijving is mogelijk op de dag van de loop vanaf 12.00 uur. Voor elke deelnemer die de loop volbrengt is er een fraaie herinnering.

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 23