Dag Sinterklaasje Holtens Nieuwsblad Problemen SV Holten voorlopig opgelost Holten krijgt eigen huisdierenpraktijk Deze week Ere-lid Holten gaf gul voor Afrika Interim bestuur tot juni 1985 Boom-chirurg mag beginnen Canadezen komen naar Holten Jeugddienst U ontvangt een fraaie --.SaWr Holtens Nieuwsblad Donderdag 29 november 1984 - 36e jaargang nr. 48 Abonnementsprijs 32,92 Losse nummers 70 cent Gedrukte oplage 3075 Uitgeversmaatschappij Van der Loeft BV fn samenwerking met do stichting ^Holtens Nieuwsblad Stichtingsbestuur: W. H. Beyers, socretaris Kozakkenstraat 5, tel. 05482-30 22 Advertenties: Getfertsingel 41, Enschede Tel. 053-32 0141 Ondanks het stormachtige weer van de voorgaande nacht, kwam Sint Nicolaas zaterdag toch op tijd in Holten aan. Voor alle zekerheid had de Goedheiligman' zijn mijter maar voorzien van een paar stormbanden, want zoals hij zelf al zei: een Sint zonder mijter, dat is maar niets. Traditiegetrouw werd de Sint opgewacht door het college van b. en w. Burgemeester van Rappard vroeg zich bezorgd af hoe het kwam dat, nog voor Sint Nicolaas in Holten was gearriveerd, sommige kinderen al iets in hun schoen hadden gekregen, terwijl andere kinderen helemaal nog niets hadden gekregen. Dat bleek de schuld van de Grapjespiet, die Sint vooruit had gestuurd, samen met de Verkenningspiet die moest kijken of er in Holten ook stoute kinderen waren. De Grapjespiet had het leuk gevonden om in sommige schoentjes wel wat te doen en in anderen niet. Achteraf vond de Sint het niet zo'n leuk grapje. Gelukkig wist de Verkenningspiet te melden dat er in Holten geen stoute kinderen waren - al zou men dat zaterdagmiddag niet zeggen - zodat alle kinderen dit jaar een cadeau zullen krijgen. Vooruitlopend op pakjes avond had de Sint voor de burgemeester en de wethouders alvast een speculaaspop meegebracht. Evenals de burgemeester riep Sint Nicolaas de kinderen op een stuk speelgoed af te staan voor de grote bazaar ten bate van Ethiopië.Jullie krijgen allemaal een cadeau. De kinderen in Afrika krijgen niets. Soms niet eens wat te eten. Die hebben alle dagen honger. Ook een deel van mijn budget gaat naar de actie voor Afrika", aldus de Sint. Samen met de Dirigentenpiet en de Holtense Muziekver eniging zong de toegestroomde kinderschare de Sint toe waarna een rondgang door het dorp de intocht besloot. Samen met de HMV ging de Sint daarna naar Dijkerhoek, waarvan elders in deze editie verslag wordt gedaan. Hoewel een officiële stand bij het ter perse gaan van deze editie van het Holtens Nieuwsblad nog niet te geven was, kan nu al wel geconcludeerd worden dat de ak- tie Eén voor Afrika ook in Holten de harten en portemonnees heeft geopend. Gisteren, woensdag, heeft de grote bazaar ongetwijfeld veel geld opgebracht, waarover wij u volgende week hopen te berich ten. Vast staat al wel dat het bedrag dat daar bijeen werd ge bracht door de gemeente Holten wordt verdubbeld. Een voorstel namens alle fraktievoorzitters van de plaatselijke politieke par tijen werd maandag tijdens de raadsvergadering met unanieme stemmen aangenomen. De ge meente zal tenminste f1000 bij dragen. Tijdens de grote aktie- dag op maandag waren in Hol ten het postkantoor, de Rabo bank en het gemeentehuis 's avonds geopend voor het afdra gen van geld. Wellicht door de geringe ruchtbaarheid dat het postkantoor ook ingeschakeld was, bleef het bedrag dat daar werd overhandigd gering. In to taal telde de heer Dekkers om half tien f4967,50; In de Rabobank hiel den de heren Van Wingerden en Van de Wiel de stand nauwkeu rig bij. In totaal kon aan het eind van de openstelling een be drag van f24.000 worden overge maakt. Daarbij was tevens de opbrengst van de collecte die af gelopen zondag werd gehouden in de Gereformeerde kerk. De diaconie zegde een bedrag van in totaal 5500 gulden toe. gul den. Ook bij de Rabobank ver wacht men in de komende week nog een flink bedrag binnen te krijgen. Zo moet de opbrengst van de jaarlijkse collecte van de Ned. Herv. kerk, die tevens voor dit doel wordt gebruikt nog bin nenkomen. De minste opbrengst viel te noteren 'in het gemeente huis Hiervan werd maar mond jesmaat gebruik gemaakt; in to taal werd 525 gulden genoteerd. In onze rubriek Op bezoek bij, praten we deze week met Marie Meinsma-Kooy, het enige ere-lid van de Sportvereniging BATO. Tevens is zij het oudste, nog actieve, dameslid van de vereni ging. „Daar blijf je jong bij", meent mevrouw Meinsma. Redactrice: Froderique Rentenaar Weleweg 104, Boeketo Tel. 05420-15 00 Redactioneel adres: Smidsbelt 37, tel 05433-39 03 Openingstijden redactie: vrijdagmorgen 9-12 uur Redactioneel medewerker: J. Wiggotg Kolweg 14, tel. 05483-1356 Advertentie-adviseurs: W. Frederils Pr. Hendrikstraat 19. Nijverdal Tel. 05436-132 64 J. Rozendom Rietmolenstraat B, Tel. 05483-13 05 Advertenties en abonnementen kunt u in Holten opgeven bij: G. IV. Knapen Larenseweg 3. tel. 1224 tot dinsdag 12 uur In Bathmen: H. Voogsgeerd Deventerweg 34. tel. 1665 tot dinsdag 12 uur Holtens Nieuwsblad Parker-Jotter ballpoint geïnformeerd. als u ons een nieuwe daarvan verzekerd. abonnee opgeeft. Geef dat ook eens aan een ander door! Gebruik deze bon voor het opgeven van een nieuwe abonnee. Inzenden aan: Holtens Nieuwsblad Antwoordnummer 97 7500 VB Enschede Geeft op als abonnee voor het Holtens Nieuwsblad Hij/zij betaalt het abonnementsgeld per jaar ad f 32.92 De bestuurlijke problemen waarmee de afdeling Voetbal van de SV Holten sinds enkele maanden kampt, lijken te wor den opgelost. Op een buitenge wone ledenvergadering op dins dag 18 december kunnen de le den akkoord gaan met een inte rim bestuur onder voorzitter schap van Jan Luesink. Tot de jaarlijkse ledenvergadering op 1 juni 1985 zal dit tussenbestuur de Holtense zondagvoetbalver eniging in een wat rustiger vaarwater moeten brengen. Voor de duidelijkheid nog maar even de voorgeschiedenis. Zo'n twee maanden geleden gooide voorzitter Jan Warrink de knuppel in het hoenderhok door samen met secretaris Dalemans en penningmeester Beldman met opstappen te dreigen. De betrok kenheid van de leden bij het wel en wee van de club was te ge ring in hun ogen en wanneer die betrokkenheid er wel was dan werd die vaak alleen maar geuit in ongefundeerde kritiek. Op die manier was er voor het dagelijks bestuur de aardigheid af. Volgde een aantal vergaderin gen waarin de zaken intern op een rijtje werden gezet. Een bui tengewone ledenvergadering (be zocht door 139 leden!) ontsloeg de heren Warrink, Dalemans en Beldman van hun verplichtingen voortvloeiende uit de bestuurs functies en benoemde een nieuw bestuur bestaande uit G. F. Pau- le, T. Deiik en W. A. ter Schure. In een slechts 35 minuten durende gemeenteraadsvergadering heeft de raad maandag een agenda met vijf tien punten afgewerkt. Weinig pro blemen dus, al bleef het voorstel om ten bedrage van f 16.000 een aantal karakteristieke bomen voor het na geslacht te bewaren een onderwerp van discussie. Evenals in de vergaderingen van de commissie Gemeentewerken en Financiën bleken de raadsleden van Gemeentebelang en WD wei nig te voelen voor een dergelijke dure operatie. Het WD-raadslid M. Spijker vroeg zich af waarom het onderhoud van bomen niet door de mensen van gemeentewer ken gedaan kon worden. Evenals zijn medestander, het raadslid van Gem. Belang J. Warrink was hij van mening dat men beter nieuwe jonge bomen kon inplanten in plaats van met kunst en vliegwerk oude bomen restaureren die toch ten dode zijn opgeschreven. Beide frakties bleven bij hun standpunt, ook nadat wethouder Stegeman hen nogmaals uitgebreid uit de doeken had gedaan dat de dienst gemeentewerken wèl de kennis in huis had, maar niet het materiaal. Ook de argumentatie dat slechts die bomen blijven behouden die levensvatbaar zijn kon hen niet van het ingenomen standpunt af brengen. De beide andere frakties, PvdA en CDA, stemden wel in met het voorstel zodat de firma Seko uit Deventer binnenkort met haar reddingsoperatie van het karakte ristieke dorpsgroen kan beginnen. De overige raadsvoorstellen, zo als de verbetering van de Oude Deventerweg en een aantal voor stellen tot verbetering van het electriciteitsnet werden zonder toestemming aangenomen. Dit bestuur behandelde de lo pende zaken (daarbij overigens wel gesteund door de aftredende bestuursleden) en bracht binnen de vereniging de discussie op gang over de betrokkenheid van de leden bij het verenigingsle ven. Een betrokkenheid die er, getuige de discussies, wel dege lijk bestond en die slechts in goede banen geleid hoefde te worden. Een tweede vergadering, waar voor o.a. vertegenwoordigers van de seniorenelftallen en de jeugd commissie waren uitgenodigd in ventariseerde de werkzaamheden binnen de club en deed een (schuchtere) poging tot taakver deling. Duidelijk werd in die ver gadering dat de afgetreden be stuursleden zich niet. meer her kiesbaar zouden stellen. De derde vergadering op 12 november schreef de buitenge wone ledenvergadering van 18 december a.s. uit met als belan grijkste agendapunt de verkie zing van een nieuw, zij het tijde lijk bestuur. Kandidaat daarvoor worden gesteld J. Luesink (voor zitter), W. ter Schure (secretaris) en J. ten Velde (penningmeester). Als gevolg van de wens om het bestuur uit te breiden tot negen personen komen er in het inte rim bestuur zes kwaliteitszetels waarvan voorgesteld wordt er vijf te laten bezetten door: G. Soer (senioren), F. Paule (senio ren), T. Deijk (jeugd), H. Riet berg (jeugd) en G. Veneman (pu blic relations). De zesde kwali teitszetel zal bezet worden door een vertegenwoordiger van de clubhuiscommissie, waarover tij dens de vergadering meer infor matie wordt gegeven. Als onder steuning voor het dagelijks be stuur wordt voorgesteld de heren H. Jalving (vice-voorzitter) en J. Kurz (tweede secretaris) te be noemen. Binnenkort krijgt Holten er een dierenartsenpraktijk bij. Naast de twee reeds gevestigde dierenartsen, de heren Th. A. Oostenbrug en W. C. C. Warmelink zal dierenarts P. E. Helthuis een praktijk openen aan de Dorpsstraat 63A, naast dierenspeci aalzaak Dick Zanting en zijn honden trimsalon. Momenteel is de nieuwbakken dierenarts (hij studeerde drie maanden geleden af aan de Rijksu niversiteit te Utrecht) druk aan het werk om de voormalige werkplaats van dierenpreparateur Russ op te knappen en in te richten. Er komt een behandelkamer en een wacht kamer. Op 3 december a.s. wordt de praktijk geopend. In tegenstel ling tot de reeds gevestigde col lega's gaat Peter Helthuis zich uit sluitend bezig houden met de be- van kleine huisdieren. Dierenarts Peter Helthuis, samen met zijn Golden Retriever Hij doet dat in nauwe samenwer king met dierenarts Herman Aa te Epse. „Een lot uit de loterij" noemt Peter Helthuis (26) de mogelijkhe den die hem geboden zijn om zo kort na zijn afstuderen een eigen praktijk te beginnen. „Wij studeer den dit jaar met z'n twintigen af. Meer dan de helft heeft voorlopig geen kans op een baan. Ik heb enorm geboft". Dierenarts Aa heeft in Epse een paardenkliniek en is daarnaast ge specialiseerd in kleine huisdieren. Veel Holtenaren en hun huisdieren zijn goede klanten van hem, daar de Holtense dierenartsen meer ge specialiseerd zijn in grote huisdie ren. Toen Peter Helthuis zich als „werkzoekende" bij de praktijk in Epse meldde was het idee gauw geboren om in Holten een zelfstan dige dependance te stichten van de Epsense kliniek. De dierenartsen wijzen er op dat het hier niet gaat om een „wilde" vestiging; alvorens naar de ge meente te stappen voor de beno digde vergunningen is eerst over leg gepleegd met de Holtense col lega's. De gemeente Holten ver leende daarna alle medewerking. Dierenarts Helthuis zal dagelijks spreekuur houden in Holten 's morgens van half negen tot negen uur. Op dinsdag- en vrijdagavond houdt hij'ook 's avonds spreekuur van 19.00 tot 19.30 uur. In de Hol tense praktijk zullen uitsluitend de ambulante gevallen worden be handeld. Voor operaties, röntgen foto's etc. worden de dieren met de speciale dierenambulance naar de kliniek in Epse gebracht. De diere nambulance is „bemand" met twee assistentes die hiervoor een spe ciale dierenverzorgingscursus heb ben gevolgd. Vanaf 3 december is de praktijk dag en nacht bereik baar onder nummer 05483-33 77 (met ingang van 15 december 6 33 77) of bij geen gehoor: 05759- 22 22 of 20 03. De 40-jarige herdenking van de bevrijding die volgend jaar wordt gevierd zal bijgewoond worden door een groep van 50 Canadese oudstrijders. De Canadezen, die ook de viering in 1980 bijwoon den komen op uitnodiging van de Stichting Viering Nationale Feest dagen, die onder voorzitterschap staat van burgemeester mr. W. L. F. C. ridder van Rappard. Als datum voor de feestelijk heden is voor dit lustrumjaar 8 april gekozen, de datum waar op Holten daadwerkelijk be vrijd werd. Een toevallige bij komstigheid is, dat op deze dag veel mensen vrijaf hebben (tweede Paasdag) waardoor zo veel mogelijk Holtenaren aan de feestelijkheden kunnen deel nemen. Een en ander staat te lezen in de nota van aanbieding bij de gemeentebegroting 1985. De gemeente stelt voor om de Stichting een subsidie toe te kennen van f5000 ter bestrij ding van de onkosten. Het globale programma, dat zich uitstrekt van zes tot tien april omvat een historische ten toonstelling, een allegorische optocht met als leidraad de be vrijding/vrijheid, een bevrij dingsconcert allerlei activitei ten in de kom van het dorp en het ontsteken van een groots bevrijdingsvuur. Een samen vatting van de overige voorstel len van het college van b en w aan de gemeenteraad vindt u elders in deze editie. Zondag 2 december a.s. wordt er in de Nederlands Hervormde Kerk weer een jeugddienst ge houden. Dit keer is het thema: „Zending als dialoog met andere godsdiensten". Tijdens de jeugd dienst zal Driekske Bakker iets vertellen over haar werk als fy siotherapeute in India. Voorgan ger deze zondag is ds. Ekker

Holtens Nieuwsblad | 1984 | | pagina 1